اندازه گیری عملکرد در زنجیره تامین

R.M

عضو جدید
سلام دوستان
من برای پایان نامه ارشد می خواهم در زمینه اندازه گیری عملکرد در زنجیره تامین کار کنم.
ممنون میشم اگه کسی از موضوعات جدید تو این زمینه اطلاعاتی داره کمکم کنه.بازم مرسی

آخرین ویرایش:

hamid051

کاربر فعال تالار مهندسی صنایع
کاربر ممتاز
سلام ببین زنجیره تامین واحد های گوناگون داره فکر کنم این موضوع رو میدونی بستگی داره که کدوم واحد بخواهی عرض یابی کنی اگر منظورت اندازگیری کل زنجیره تامین باشه باید بگم که شما اگر تک تک واحد ها رو انالیز کنی بهتره . من که توی درسامون به همچین موضوعی بخورد نکردم و نداشتیم اما برای هر واحد مثل (مدیریت اصلاعات ،مدیریت شبکه ،مدیریت حمل ونقل ،مدیریت انبارداری،مدیریت موجودی،بسته بندی و...)واحد های اندازگیری هست . مثلا برای پیشتبانی و بخش خروجی کارخانه اندازگیری بر مبنای CRMرو گذاشتن .بازهم کتابی هست به عنوان مدیریت زنجیره تامین نوشته ران باسو و نیوان رایت و با ترجمه دکتر حسین صفرزاده مینا مصدر و آرتیمس مسوه مبارکه و یک کتاب دیگه هم هست به نام مدیریت لجستیک جلد یک تالیف و ترجمه دکتر حبیب اله جوانمرد فکر کنم سال 82 پخش شده
یک سوال واقعا موضوع دیگه نبود که انتخاب کنی من که ذله شدم از دست این رشته دیونم کرده :smile:ولی باز هم مشکلی داشتی روی کمک من حساب کن
یک موضوع دیگه تا به این جا فقط همین 2 کتاب که فکر کنم در کل ایران وجود داره البته من در نمایشگاه کتاب تهران در بخش بین المللی به یک کتاب بخورد کردم که سال نوشتنش 2009 بود ولی امیدوارم که بتونی از این 2 کتاب جواب سوال ها تو بگیری

R.M

عضو جدید
واقعا از لطفتون ممنونم.راستش من توی ارزیابی عملکرد دنبال موضوع بودم که ناخواسته به سمت زنجیره تامین کشیده شدم.استادهای راهنمام هم اینو پیشنهاد کردن.
حالا من اصلا نمی دونم چجوری موضوع پیدا کنم.:(

hamid051

کاربر ممتاز
واقعا از لطفتون ممنونم.راستش من توی ارزیابی عملکرد دنبال موضوع بودم که ناخواسته به سمت زنجیره تامین کشیده شدم.استادهای راهنمام هم اینو پیشنهاد کردن.
حالا من اصلا نمی دونم چجوری موضوع پیدا کنم.:(

از نقطه اولی لجستیک شروع کن نظریه زنجیره تامین یا زنجیره ارزش رو پرفسور پورتو در همین چند دهه پیش ارائه کردن و بیشتر موضوع ان ارتباط بین واحد های تولیدی خدماتی و پشتیبانی سازمان ها و واحد های صنعتی است
لجستیک اگر بخواهیم به گفته خودمون و عامیانه تعریف کنیم ارتباط بین سه بخش اصلی ورودی پردازش و خروجی است
ورودی : تهیه مواد اولیه ،جایابی ، ساخت کارگاه و یا کارخانه ،ساخت انبار و سکو .مدیریت انسانی و... که در کل در زنجیره تامین پخش میشن منظورم بین 5 حوظه کاریش هست که در تاپیک قبلی توضیح دادم
پردازش : مدیریت موجودی -مدیریت انبارداری- حمل ونقل وتولید و....
خروجی : پشتیبانی .رضایت مشتری و حمل نقل بسته بندی و... امثال این
حالا به نظر من اگر بخوای ارزیابی رو شروع کنی بهتر که از ورودی شروع کنی که ورودی از چه چیز های متشکل میشه و ... البته این نز خودم یک روال دیگه هم هست اینکه توی حوضه های لجستیک تحقیق کنی که بیشتر کتابی های که داده شده یعنی 2 تا کتاب و درسهای که ما خوندیم از این روش حوضه استفاده کردنند
البته من روش 2 رو توصیه میکنم چون الان اشنایی کامل نداری و امکان اشتباه هست
یعنی کسی که بخواد از اون 3 روش استفاده کنه باید استاد لجستیک باشه من حوضه های لجستیک رو میزارم البته قبلا گذاشتم ها ولی سخته پیدا کردن

hamid051

کاربر ممتاز
حوضه یا صلاحیت لجستیک

حوضه یا صلاحیت لجستیک

1- طراحی شبکه
2- اطلاعات
3- حمل ونقل
4- موجودی
5- انبارداری جابجایی و بسته بندی
این مواردی که گفتم همش مدیریتش ها فکر نکنید من در ایند انباردار میشم :D

hamid051

کاربر ممتاز
خیلی خیلی از راهنماییتون ممنونم.لطف کردید.

بازهم اگر به مشکلی بر خوردید یا راهنمایی خواستید در حد توانم کوتاهی نمیکنم
راستی به تاپیک نظریه اسلامی هم سری بزنید اطلاعات خوبی اونجا رد و بدل میشه

vatanparast

عضو جدید
فایل پیوست هم شاید بتونه ایده بده

پیوست ها

• امتياز عملکرد س&#1.pdf
    3.3 مگایابت · بازدیدها: 0

hoseini_58

عضو جدید
سلام
از مدل Score که مدل خیلی معروفی در اروپا هستش برای ارزیابی عملکرد استفاده کنید . در این مدل حتی Best Practice ها هم آمده است که ارزیابی رو خیلی راحت میکنه ...