انتقال زمین از طریق بدنه

matak49

عضو جدید
سلام به همه دوستان
عیدتون مبارک
ی سوال داشتم، به نظر شما اگه زمین سیستممو از طریق بدنه منتقل کنه مشکلی پیش میاد؟ اصلا تاثیری رو سیستمم داره آیا یا نه؟
خوش باشید وموفق :)

Joe_Bel

کاربر فعال تالار مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
سلام به همه دوستان
عیدتون مبارک
ی سوال داشتم، به نظر شما اگه زمین سیستممو از طریق بدنه منتقل کنه مشکلی پیش میاد؟ اصلا تاثیری رو سیستمم داره آیا یا نه؟
خوش باشید وموفق :)
نمی دونم منظور شما چیه اما خیلی از قطعات هستند که زمینشون بنده قطعه است و مشکلی نداره!!

matak49

عضو جدید
ممنون دوست من از پاسخگوییت
منظوم این بود که شما فرض کن یک سیستم دارید، خب هر سیستمی علاوه بر سیم های انتقالی دیگه ای که داره برای ارتباط، نیاز به زمین و vcc داره
من میگم اگه این زمین رو با استفاده از بدنه منتقل کنیم مشکلی پیش میاد آیا؟

Joe_Bel

کاربر فعال تالار مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
ممنون دوست من از پاسخگوییت
منظوم این بود که شما فرض کن یک سیستم دارید، خب هر سیستمی علاوه بر سیم های انتقالی دیگه ای که داره برای ارتباط، نیاز به زمین و vcc داره
من میگم اگه این زمین رو با استفاده از بدنه منتقل کنیم مشکلی پیش میاد آیا؟

بستگی دارد
در بعضی مدارت مثلا مخابرات اگر دیده باشی با ترانس برای بخش های متفاوت مدار زمین هایشان را از هم جدا می کنند ... من منظور بدنه رو نمی فهمم ... منظورتون کجاست ...

355113

عضو جدید
درود بر شما،
من از پرسش شما این طور فهمیدم که منظور شما خط صفر ولت تغذیه ی مدار است و شما مایلید برای برقرار کردن ارتباط این خط، به جای استفاده از یک رشته سیم، از بدنه ی دستگاه خود استفاده کنید. مثال این کار دوچرخه و خودرو است که بدنه ی آن (شاسی) حکم خط منفی تغذیه را دارد.
روشن است که استفاده از بدنه برای ارتباط دادن، در صورتی که دستگاه شما عملکرد خیلی حساسی نداشته باشد (ضریب تقویت های خیلی بالا، ولتاژهای خیلی کوچک، سیگنال های فرکانس بالا)، و از سوی دیگر رسانش الکتریکی جنس بدنه به اندازه ی کافی خوب (بالا) باشد، نباید مشکلی ایجاد کند.
بهتر است آستین ها را بالا بزنید و قصد خود را به عمل درآورید و به تجربه ببینید که آیا ایده ی شما در عمل اجراشدنی هست یا خیر. بعد هم نتیجه ی تجربه ی خود را برای استفاده ی ما در این انجمن به اشتراک بگذارید.
پیروز باشید

matak49

عضو جدید
ممنون
اره دقیقا همین کارو میخوام انجام بدم
حتما انجامش میدم تا نتیجشو ببینم!
اگه اشتباه نکنم تو مدارم ضریب تقویت بالا و یا سیگنال ندارم ولی ولتاژ پایین دارم، تو سیستمم سنسور ir هست، به نظرتون اینجوری مشکلی داره؟

بالا