انتخاب رشته ارشد

marjan_kh

عضو جدید
سلام دوستان
من لیسانسم شهرسازی بود الان واسه ارشد خیلی دودلم که چه رشته ای انتخاب کنم که بازار کار خوبی داشته باشه، طراحی شهری دوست ندارم از طرفی بهم پیشنهاد شده مدیریت پروژه و ساخت بخونم میشه لطفا راهنمایی کنین؟

a.rahmani?

عضو جدید
سلام دوستان
من لیسانسم شهرسازی بود الان واسه ارشد خیلی دودلم که چه رشته ای انتخاب کنم که بازار کار خوبی داشته باشه، طراحی شهری دوست ندارم از طرفی بهم پیشنهاد شده مدیریت پروژه و ساخت بخونم میشه لطفا راهنمایی کنین؟
راهنمایی در مورد گرایشات شهرسازی:واقعیت اینه که یکی از یکی بهتره هم برنامه ریزی و هم مدیریت و طراحی شهری ولی در کل نمیشه گفت کدومش یقینا از کدوم یکی بهتره بستگی به علاقه و فازت داره باید همه جوانب رو سنجید مثلا تو ارشد باید اینو دونس که اولا آزمونشون دو مرحله ای هستش دوما آزمون مرحله دومش برنامه ریزی و مدیریت بیشتر تحلیلی تشریحیه(به عنوان مثال محلی رو میدن بهتون و میگن با توجه به شرایط رودخانه و گسل و این جور مسایل شهر در کدوم قسمت توسعه پیدا کنه و تراکمش در کدوم قسمت ویلایی باشه و کدوم قسمت آپارتمانی باشه) ولی تو طراحی آزمونی است که بهش میگن اسکیس(مثلا طراحی یک اداره مثل بانک یا خیابونو یا یک محله در یزد که اونم با توجه به شرایط اقلیمی و آب و هوایی و.. طراحی میشه یا طراحی جداره یا تبدیل یه خیابون به پیاده محور و...) بعدشم باید به بازار کار و آینده و این مسایل توجه کنی و در آخر همه اینارو با علایقت با این که کدومش آدم رو ارضا میکنه و با اون هدفی که در سر داری نزدیک میکنه و در آخر به خدا توکل کنی و انتخاب کنی و همه تلاشت رو در اون راه بکنی یعنی با همه وجود تو میدان حاضر شی در مورد مدیریت پروزه که یکی از گرایشات معماریه خپ واقعا رشته تاپ و پولداری هستش ولی خپ پذیرشش خیلی کمه که بخاطر اینم باید یکم زیاد خوند تا در اومد ولی در کل مونده به فازت

بالا