امام جمعه وهابی مکه: ای مسلمانان! گوش فرا دهید، جنگ ما با ایران و شیعه است!

ali hoseini

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
بنده ی خدا خواسته یه چیزی بگه که قاطی آدما حسابش کنن
شما زیاد خودتونو درگیر این اراجیف وهابی ها نفرمایید
اینا در حد و قواره ای نیستند که به ایران چپ نگاه کنند
ضمنا ایران نه مظلومه نه ظالم در واقع ایران اسلامی تهدیدی هست برای ظالمان جهان
چون این رسالتشه
یکی از اعضای حزب الله لبنان چند سال پیش اومده بود شهر ما برا سخنرانی
ایشون میگفتند که هدف یهود بعد از گذشتن از ما کشور شماست در واقع ما و فرزندانمان سنگری هستیم مقابل آنها جهت جلوگیری از تعرض آنها به شما
و خطاب به اونایی که میگفتند پول مملکتو همه جا خرج میکنید الا کشور خودمون گفت که ما داریم جان میدهیم و ایران در واقع دارد از مردم خودش دفاع میکند
حالا هر هزینه ای که میکند

وه که چه امضایی!

Alborz Rad

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
آقای عزیز........قیاس مع الفارغ نفرمائید و از کار غیر اخلاقی بپرهیزید.........احمد شاملو سال 79 فوت کرد

آمریکایی ها هم که اصلا نمیکشند نه؟!.........غافل از آنکه همه این کشت و کشتار ها به دستور و دخالت مستقیم شیطان بزرگ است
کدام کار"غیر اخلاقی"!؟ آوردن شعر مرحوم شاملو غیر اخلاقیست؟!
اگر تلویحا با نظر شما موافق باشم که پشت پرده همه جنایات دست "شیطان بزرگ " باشد، بفرمایید"فرشته پاک" در این پازل جهانی کیست و کدام نحله فکری و کشور آنرا یدک میکشد؟!(قدما مثل جالبناکی دارند به این مضمون : یه سوزن به خودت بزن یه جوالدوز به سایرین!!!)

سلام
ممنون از حضورتون
منظور من بحث شیعه و سنی نبود. اصلااااااااااا
منظور سیاست داخلی و خارجی عربستان و طرز فکر سزان وهابیت هست. به نظرم این شعر شما (شاملو) منظور تایپیک نبود.
سلام جناب حسینی
ضمن احترام به نظر شما و کلام تاپیکتان بنده هم بحث تفصیلی راجع به شیعه و سنی نکردم!اگر اینچنین برداشت شد اینچنین تصحیح میکنم:
با خواندن پست اولتان و سخن امام جماعت مذکور«
جنگ ما با ایران به اوائل دوره شیعه گری باز می گردد، به ما اعتماد کنید، اول با شیعیان بجنگید، بعد از آن نوبت یهودیان و مسیحیان خواهد رسید، به خدا، نوبت به آنها خواهد رسید»، چیزی که ازین شاه بیت مستفاد شد برایم چیزی جز"تنش"، "جنگ"(به معنای عام آن)،"خونریزی"،"عصبیت"و... نبود، بنابراین ناخودآگاه یاد این شعر مرحوم شاملو افتام که «
می‌کشند و می‌کشند و می‌کشند :و چه قصاب خانه‌یی است این دنیای بشریت ....» فارغ از همه این حرفا با نگاهی به جهان کنونی آیا چیزی غیر این مشاهده میکنیم که به بهانه های مختلف چه عقیده ای، ایدئولوژیکی،فکری ، سیاسی ،نژادی،... توی دنیا میکشند(سوریه، یمن، عراق،فرگوسن امریکاو....
«
منظور سیاست داخلی و خارجی عربستان و طرز فکر سزان وهابیت هست
»، صحبت این امام جماعت از تریبون نماز جماعت ایراد شده امان از این تریبون که چه مرگ هایی را نثار میکنند!! نمیدانم یادتان هست ...!!
در کل منظورم اینه که
می‌کشند و می‌کشند و می‌کشند :و چه قصاب خانه‌یی است این دنیای بشریت ....

آخرین ویرایش:

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
ایجاد فتنه مذهبی در ایران با بودجه میلیاردی

ایجاد فتنه مذهبی در ایران با بودجه میلیاردی

ضاحی خلفان رئیس پلیس سابق امارت شیخ‌نشین دوبی در صفحه شخصی خود در توئیتر اعلام کرد، برای ایجاد فتنه طایفه‌ای در ایران بودجه ۱۰میلیارد دلاری اختصاص یافته است!

سرلشکر ضاحی خلفان در سخنانی که بیانگر عمق نگرانی کشورهای عربی از نفوذ معنوی رو به رشد ایران در کشورهای منطقه است، افزود: به‌منظور ایجاد فتنه طایفه‌ای در ایران یک نهاد غیردولتی تأسیس کرده‌ایم و نام این نهاد را دعوت از شیعیان ایران برای قبول مذهب تسنن نهاده‌ایم و از طریق این نهاد غیردولتی قصد داریم این مهم را در ایران محقق سازیم.

رئیس پلیس سابق امارت دوبی در این باره گفت: این نهاد غیردولتی هم اکنون آماده فعالیت است و قصد داریم با هزینه کردن این مبلغ به‌صورت سالانه در جهت سنی کردن شیعیان ایران اقدام کنیم.

وی درباره این نهاد فتنه‌گر اعلام کرد: در این نهاد افرادی که به زبان فارسی و عربی تسلط کامل دارند جذب شده‌اند و قرار است با کمک این افراد به اهداف خود دست یابیم.

[h=3]خبرگزاری بین المللی تسنیم - اختصاص 10 میلیارد دلار [/h]

"The moon"

عضو جدید
کاربر ممتاز
بنظر من امروز اسرائیلی که کودک کشی میکرد صد برابر شرافتش بیشتر از اکثریت عرب ها هست ، یعنی هرچی مصیبته از جهل عربه

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
کدام کار"غیر اخلاقی"!؟ آوردن شعر مرحوم شاملو غیر اخلاقیست؟!
اگر تلویحا با نظر شما موافق باشم که پشت پرده همه جنایات دست "شیطان بزرگ " باشد، بفرمایید"فرشته پاک" در این پازل جهانی کیست و کدام نحله فکری و کشور آنرا یدک میکشد؟!(قدما مثل جالبناکی دارند به این مضمون : یه سوزن به خودت بزن یه جوالدوز به سایرین!!!)

سلام جناب حسینی
ضمن احترام به نظر شما و کلام تاپیکتان بنده هم بحث تفصیلی راجع به شیعه و سنی نکردم!اگر اینچنین برداشت شد اینچنین تصحیح میکنم:
با خواندن پست اولتان و سخن امام جماعت مذکور«
جنگ ما با ایران به اوائل دوره شیعه گری باز می گردد، به ما اعتماد کنید، اول با شیعیان بجنگید، بعد از آن نوبت یهودیان و مسیحیان خواهد رسید، به خدا، نوبت به آنها خواهد رسید»، چیزی که ازین شاه بیت مستفاد شد برایم چیزی جز"تنش"، "جنگ"(به معنای عام آن)،"خونریزی"،"عصبیت"و... نبود، بنابراین ناخودآگاه یاد این شعر مرحوم شاملو افتام که «
می‌کشند و می‌کشند و می‌کشند :و چه قصاب خانه‌یی است این دنیای بشریت ....» فارغ از همه این حرفا با نگاهی به جهان کنونی آیا چیزی غیر این مشاهده میکنیم که به بهانه های مختلف چه عقیده ای، ایدئولوژیکی،فکری ، سیاسی ،نژادی،... توی دنیا میکشند(سوریه، یمن، عراق،فرگوسن امریکاو....
«
منظور سیاست داخلی و خارجی عربستان و طرز فکر سزان وهابیت هست
»، صحبت این امام جماعت از تریبون نماز جماعت ایراد شده امان از این تریبون که چه مرگ هایی را نثار میکنند!! نمیدانم یادتان هست ...!!
در کل منظورم اینه که
سلام علیکم.......کار غیر اخلاقی شما دو مورد بود!.....یک مطلب از مرحوم شامل بود که شما نام ایشون رو ننوشتی و سپس هم نوشتی...........ا.ن
مگر ایشون جانی یا خلافکار بالفعل است؟........
دو مطلب مربوز به چه سالی است......این مطلب در حال حاضر هیچ ربطی ندارد آقای عزیز.....ایشون در کدام دوره های بعد انقلاب بودند ؟..........مطلب بعدی شما جای حرف دارد.......ولی چون خطاب به آقای علی آقاست حرفی ندارم

Alborz Rad

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام علیکم.......کار غیر اخلاقی شما دو مورد بود!.....یک مطلب از مرحوم شامل بود که شما نام ایشون رو ننوشتی و سپس هم نوشتی...........ا.ن
مگر ایشون جانی یا خلافکار بالفعل است؟........
دو مطلب مربوز به چه سالی است......این مطلب در حال حاضر هیچ ربطی ندارد آقای عزیز.....ایشون در کدام دوره های بعد انقلاب بودند ؟..........مطلب بعدی شما جای حرف دارد.......ولی چون خطاب به آقای علی آقاست حرفی ندارم
علیکم السلام(
درود برشما باد!
)
التفات بفرمایید «ا.ن» مرقوم نشده و به رنگ سبز «ا.ش» ثبت گردیده! و مسلما شما دوست فرهیخته و زبان دان، با اصطلاح «کوته نوشت» و «کوته نگاشت» در زبان و ادب پارسی آشنا هستید ،که درواقع صورت کوتاه‌شدهٔ یک عبارت است و معمولاً آن را از حروف اول یک کلمه یا عبارت می‌سازند. درینجا هم بخاطر اختصار از اول نام و نام خانوادگی شاعر استفاده شد، همانگونه که مرحوم «ماث»(مهدی اخوان ثالث) اینچنین ثبت می گردد.

گرچه استحضار دارید که «ا.ن» پیشتر تداعی کننده «آن مرد رفته»!! است و بین این دو «مرد» ، تفاوت «از باء بسم الله است تا تاء تمت»! است.

مگر ایشون جانی یا خلافکار بالفعل است؟
من متوجه نشدم از کدام قسمت سخن من اینچنین برداشت«غریب» و «درشتی» از این شاعر معاصر داشتید!! آیا من با « کوته نگاشتی» از نام وی، ایشان را در جایگاه و هم سنگ با «جانیان» و «خلافکاران بالفعل» قرار دادم؟!(حاشا و کلا)
نمیدانم میدانستید یا نه، که مردم ما« شاعری دارند که قبرش سنگ ندارد» . شاملو شاعریست که حتی سنگ قبرش از «بغض» و «کینه» در امان نبود! حال چه جای تعجب که نامش بصورت اختصار ذکر شود! که اگر به سرچشمه های زلال معنویت اسلام رجوع کنیم میبینیم که چه احادیثی از بزرگان شیعه در حرمت میت و قبور آن ها ذکر شده است. بطوریکه امام محمد باقر(ع) نقل می فرمایند:"حرمت و احترام ميّت مانند حرمت شخص زنده است" (دفتر آیت الله العظمی سید محمد تقی مدررسی)
حال من این سوال را از شما دارم آیا این شاعر «جانی » و یا «خلافکار بالفعل»[خلافکار بالفطره] است!؟

مطلب بعدی شما جای حرف دارد.......ولی چون خطاب به آقای علی آقاست حرفی ندارم
پسندیده تر بود جواب سوالی که پرسیده شد رو می دادید که"
اگر تلویحا با نظر شما موافق باشم که پشت پرده همه جنایات دست "شیطان بزرگ " باشد، بفرمایید"فرشته پاک" در این پازل جهانی کیست و کدام نحله فکری و کشور آنرا یدک میکشد؟!(قدما مثل جالبناکی دارند به این مضمون : یه سوزن به خودت بزن یه جوالدوز به سایرین!!!)"

دو مطلب مربوز به چه سالی است......این مطلب در حال حاضر هیچ ربطی ندارد آقای عزیز....ایشون در کدام دوره های بعد انقلاب بودند ؟
آیا مطالب و گفته ها از نظر شما تاریخ مصرف دارند؟!! یعنی اگر کسی دوره ای از اعصار تاریخ را درک نکره حق اظهار نظر درباره اون برهه از زمانو نداره؟!
اگر شما اصرار دارید که مطلب من ربطی به بحث نداره ، بنده هم اصراری ندارم !
ضمن احترام به نظر شما دوست بزرگوار ، و اینکه ادامه بحث روند تاپیک استارتر رو تحت الشعاع قرار می دهد واز طرفی اگر انتقادات «اخلاق» مآبانه شما به اینصورت بالا باشد ،به استناد کلام امسال رسانه ملی! که فرمودند «دو حرف جواب ندارد، یکی حرف حساب و دیگری حرف مفت» پس بنابراین ادامه این بحث فشل رو ضروری نمیبینم و
در کل برداشتم ازین تاپیک اینه که
برقرار باشی

آخرین ویرایش:

"The moon"

عضو جدید
کاربر ممتاز
مظلوم بودن بهتر از ظالم بودن است.........
جالب است!.......برخی با این امام جمعه هم کلام شده اند!.......مشخص شد پست اول شما!

ببخشیدا ولی هر وقت حرفای شما جلوی چشمم میاد حالم به هم میخوره دست خودم نیست.

حضرت علی(ع): من از ظالم و مظلوم به یک اندازه متنفرم.

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
ببخشیدا ولی هر وقت حرفای شما جلوی چشمم میاد حالم به هم میخوره دست خودم نیست.

حضرت علی(ع): من از ظالم و مظلوم به یک اندازه متنفرم.

سلام........ایرادی ندارد......متن کامل حدیث را بیاورید!..........حضرت فاطمه مظلوم واقع نشدند؟...........یک حرفهایی رو به امام علی نسبت ندین که نتونید جمعش کنید!........منتظر حدیث کامل هستم با متن عربی

این کلام نهج البلاغه است.........میخوانید که؟

«الذلیل عندی عزیز حتی آخذالحق له والقوی عندی ضعیف حتی آخذالحق منه،رضینا عن الله قضاءه و سلمنا لله امره.»

ناتوان ستمدیده در نظر من، عزیز است تاحقش را بگیرم و زورمند ستمگر نزد من،حقیر و ضعیف است تا حق دیگران را از اوبستانم. ما در برابر فرمان خدا راضی هستیم ودر مقابل امر او تسلیم می باشیم.

نهج البلاغه........خطبه37

mehdi.chem

مدیر تالار شیمی
مدیر تالار
کاربر ممتاز
دیروز امام خامنه ای تو خطبه هاشون خوب زد تو پر عربستانی ها ...خوشم اومد :smile:

دقیقا... یعنی دیروز روحم شاد شد. خدا برا ملت حفظشون کنه آقا رو

ولی خودمونیما، واقعا دشمنامون احمقن...تقدیر و تشکر داریم ازشون که با اعمال و گفتارشون باعث وحدت و همدلی و بصیرت بیشتر ملت ما میشن!

آخرین ویرایش:

حسین72

عضو جدید
زرشک
با تو که دو تا ترقه زنبوری کنارت بندازن 6 تا سکته درجا میکنی

"The moon"

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام........ایرادی ندارد......متن کامل حدیث را بیاورید!..........حضرت فاطمه مظلوم واقع نشدند؟...........یک حرفهایی رو به امام علی نسبت ندین که نتونید جمعش کنید!........منتظر حدیث کامل هستم با متن عربی

این کلام نهج البلاغه است.........میخوانید که؟

«الذلیل عندی عزیز حتی آخذالحق له والقوی عندی ضعیف حتی آخذالحق منه،رضینا عن الله قضاءه و سلمنا لله امره.»

ناتوان ستمدیده در نظر من، عزیز است تاحقش را بگیرم و زورمند ستمگر نزد من،حقیر و ضعیف است تا حق دیگران را از اوبستانم. ما در برابر فرمان خدا راضی هستیم ودر مقابل امر او تسلیم می باشیم.

نهج البلاغه........خطبه37

مشخصه که هرکس هر حرفی میزنه میخوابید در گوگل سرچ میکنید سند جمع میکنید فقط!
منظور از مظلوم ، اون مظلومی نیست که شما در ذهنتون هست ، مظلوم به کسی میگن که مورد ظلم واقع شود و هیچ کاری نکند و دهانش بسته باشد ، مظلوم از این جهت بد هست که ظالم رو تشویق میکند به ادامه ی ظلم. نه حضرت فاطمه ، نه امام حسین و ... هیچکدام مظلوم نبودند بلکه آزاده بودند. شما متوجه نیستید مظلوم به چه معناست و دارید با کلمات و جملات اونم به صورت ظاهری ور میرید. شایدم دارید با ذهنیت خودتون یه تعابیری میکنید ، تجربه نشان داده صحبت کردن با شما وقت تلف کنیست.
با تشکر

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
منظور از مظلوم ، اون مظلومی نیست که شما در ذهنتون هست ، مظلوم به کسی میگن که مورد ظلم واقع شود و هیچ کاری نکند و دهانش بسته باشد ، مظلوم از این جهت بد هست که ظالم رو تشویق میکند به ادامه ی ظلم. نه حضرت فاطمه ، نه امام حسین و ... هیچکدام مظلوم نبودند بلکه آزاده بودند. شما متوجه نیستید مظلوم به چه معناست و دارید با کلمات و جملات اونم به صورت ظاهری ور میرید. شایدم دارید با ذهنیت خودتون یه تعابیری میکنید ، تجربه نشان داده صحبت کردن با شما وقت تلف کنیست.
با تشکر
حرف میزنید پای ادعاتون بایستید......به اون فرد دیگه مظلوم نمیگن.....مردی که توانایی غلبه بر ظالم داشته باشه ولی کاری انجام نده.......به اون مین مظلوم نما.........

منتظر ارائه حدیث هستیم.......اگر هم در این باره حدیثش را نمیدانید.......بهتر است رسما عذرخواهی کنید نه از بنده بلکه از امام علی (ع) که حرفی نامربوط و بدون منبع رو به ایشون نسبت دادید.......
موفق باشید

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
با تشکر
کمی مطالعه در ادبیات دینی و آئینی بشما کمک خواهد کرد که تصور نکنید هر معنایی که از خودتان می سازید عین معنی اصلی است.

me.fatima

عضو جدید
کاربر ممتاز
وهابی های تندرو چشم دیدن شیعیان رو ندارند و یه عده تندرو دیگه هم چشم دیدن وهابیها رو ندارند. الان چه فرقی بین این دو گروه هست؟؟

اینکه من بیام تو ایران بشینم بگم خاک بر سر وهابیت و وهابیها هم تو عربستان به یه عده دیگه فحش بدند مشکلی رو حل نمیکنه بلکه فقط دشمنی رو ترویج میده.

ای کاش تک تک مون به اندازه ی خودمون قدمی برای صلح و دوستی برداریم نه ترویج دشمنی.

ali hoseini

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
وهابی های تندرو چشم دیدن شیعیان رو ندارند و یه عده تندرو دیگه هم چشم دیدن وهابیها رو ندارند. الان چه فرقی بین این دو گروه هست؟؟

اینکه من بیام تو ایران بشینم بگم خاک بر سر وهابیت و وهابیها هم تو عربستان به یه عده دیگه فحش بدند مشکلی رو حل نمیکنه بلکه فقط دشمنی رو ترویج میده.

ای کاش تک تک مون به اندازه ی خودمون قدمی برای صلح و دوستی برداریم نه ترویج دشمنی.

همین نظرو دارم. البته نه در مورد وهابیت که کلا بیان منفی و کاملا اشتباه از دین اسلام رو داره. بلکه در مورد بقیه دشمنی هامون مخصوصا اون قسمتی که بخاطر نژادها و قومیتها و فرهنگهای متفاوت انجام میشه. دو تا پست بعدی رو پیرو همین صحبت میزارم.

ali hoseini

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اعتراف یکی از دو متجاوز به نوجوان ایرانی

اعتراف یکی از دو متجاوز به نوجوان ایرانی

روزنامه الصباح چاپ کویت در مورد حادثه فرودگاه جده نوشت: در اولین جلسه بازپرسی از یکی از دو پلیس متجاوز به نوجوانان ایرانی مسئله مهمی عنوان شد.

به گزارش گفت وگونیوز ؛ این پلیس جوان سعودی اظهار داشت: این عمل را به تشویق شیخ ابومرزوق امام جماعت مسجد جامع جده انجام داده است!

وی در مورد انگیزه مشوق یا مشوقین اذعان داشت: شیخ ابورزوق شیعه را نجس و مشرک می داند و با علم به اختلافات شدید دو حکومت ایران و عربستان، از ما خواست تا با این عمل، خشم حکومت و شیعیان تندرو ایران را برانگیخته و شعله های قهر و تحریم سفر به عربستان بر افروخته تر شود!

وی افزود: شیخ ابومرزوق این عمل را خدمت به طهارت حرمین از مشرکین و دارای ثواب اخروی دانست.

روزنامه الصباح افزود: با توجه به جهت گیری های عمومی از سوی مردم ایران در شبکه های اجتماعی، به نظر می رسد همفکران شیخ ابومرزوق از سویی و "مخالفان اعمال مذهبی و حج" در ایران از سویی دیگر به اهداف خود نزدیک تر شده اند!

http://www.entekhab.ir/fa/news/198712

آخرین ویرایش:

ali hoseini

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
توهین به نژاد «عرب»، چرا؟!

توهین به نژاد «عرب»، چرا؟!

حادثه تلخ تجاوز به دو زائر جوان ایرانی در فرودگاه جده باعث رنجش خاطر و خشم بی سابقه ایرانیان شد، به طوری که جمعیت کثیری شنبه صبح با برگزاری تجمعی خودجوش در مقابل سفارت عربستان اعتراض خود را نسبت به رفتار ناشایست ریاض با ایرانیان نشان دادند.

به گزارش خبرنگار «انتخاب»، هر روز که جزئیات این حادثه دردناک برای مردم روشن تر شد، خشم و نفرت ملت ایران نسبت به این اقدام حکومت آل سعود افزایش پیدا کرد. در این میان شبکه های اجتماعی بویژه وایبر و تلگرام نقش بی سابقه ای در ابراز احساسات مردم ایفا کردند.

درحالیکه نارضایتی و عصبانیت مردم رو به افزایش بود، پیام هایی در شبکه های اجتماعی دست به دست شد که اکثر آنها دارای محتوای نامناسب و غیرعقلانی بود و حکایت از آن داشت که نویسندگان آن، بی اطلاع از مسائل مختلف، تنها به تخلیه روحی و روانی خود مشغولند و یا آنکه عامدانه، بر طبل این اقدام می کوبند.

در این متون که در گروه های مختلف در وایبر و امثالهم انتشار پیدا می کرد به جای انتقاد از رفتار حکومتی که سرزمین عربستان را اداره می کند و وظیفه ی حراست از دو مسجد مقدس و زائرین آن را برعهده دارد، بعضاً به نژاد عرب بدگویی می کنند و دشنام های فراوان نثار آن ها می کند.

این اتفاق در تجمع شنبه صبح در مقابل سفارت عربستان سعودی در تهران نیز مشاهده شد، به طوریکه برخی از تظاهر کنندگان بنرهایی در دست داشتند که بعضا به شدت توهین آمیز بود.

با همه این احوالات، گوآنکه غیرت و ابراز احساسات ملت ایران در مقابل بی حرمتی نسبت به هموطنان در ممالک بیگانه قابل تحسین است، اما این مسئله نباید منجر به آن شود که فردی به خود اجازه توهین به نژاد و قومی دیگر را دهد، بالاخص آنکه یکی از اقوام دوست داشتنی و غیرتمند «ایران»، اعرابی هستند که در برخی استان های جنوبی زندگی می کنند ؛ قومی که در طول تاریخ و بالاخص در تاریخ معاصر و در هشت سال دفاع مقدس، غیورانه در برابر دشمن بعثی ایستادند و و حتی بیش از دیگر اقوام ایرانی ، هزینه های سنگینی متحمل شدند.

از همه این مسائل نیز بگذریم، کلام گوهربار حضرت رسول(ص)در این مورد ، حقیقتاً زیباست و جای تامل بسیار دارد. ایشان می فرمایند: «ای مردم خدای شما یکی است، پدر شما یکی است. هیچ برتری برای عرب و عجم نیست و نه عجم بر عرب و نه سیاه بر سفید و سفید بر سیاه و سرخ پوست به سیاه و سیاه بر سرخ پوست شرافتی ندارد، مگر به تقوی. شریف ترین شما نزد خداوند کسی است که تقوایش بیشتر باشد.»

جا دارد آن دسته از هموطنان گرامی که در گروه های موبایلی مانند وایبر ، تلگرام و ... مشغول باز نشر نوشته ها و پیام های توهین امیز نسبت به نژاد عرب هستند، از این اقدام ناپسند دست بردارند و اگر انتقادی نیز به این حادثه دارند، آن را در قالب متنی متین و به دور از تعصبات نژادی اظهار کنند. دیگر همطونان نیز، می توانند در قبال چنین واکنش های احساسی و دور از منطق و آداب نیز تذکر داده و خواستار انتقاد مودبانه و موثر، نسبت به چنین وقایعی شوند.

بی تردید، این گونه فضاهای ناپاک در جامعه ، که بعضاً با دخالت مشکوک برخی جریان های خطرناک ، فعال می شوند، منجر به تشدید تنش های فرقه ای می شود که ضرر آن، در شرایطی حساس فعلی بس خطرناک و هولناک خواهد بود.

آنچه در گزارش ها آمده نیز حکایت از آن دارد که دولت محترم، وزارت خارجه و سازمان حج به نوبه خود در حال پیگیری این حادثه دردناک هستند و انتظار می رود طی روزهای آینده ماموران خاطی به سزای اعمال خود برسند. براساس آخرین اخبار بدست آمده، دو مامور متجاوز هم اکنون در زندان محبوس هستند و مقامات سعودی ضمن «حیوانی» خواندن اقدام آنان، قول اعمال اشد مجازات را داده اند.

puyan khan

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
هیچکدام از حرفاتو قبول ندارم

حسین72

عضو جدید

دوست عزیز عذر میخوام که رک جوابتون رو میدم
اگر کسی از روی دشمنی بلای سر شما یا یکی از اعضای خانوادتون بیاره باز هم سعی میکنید که صلح بر قرار کنید.یعنی حاضرید مورد ظلم واقع بشید هیچ نگید تا جنگی بیش نیاد؟
یه نگاه به گذشته بکنید میبینید که این کشور بار ها وبه نحو مختلف داره مردم ما رو که برای انجام یه عمل الهی نه جنگ به اونجا میرند اذیت میکنه باز هم صلح؟

"The moon"

عضو جدید
کاربر ممتاز
اگر کسی از روی دشمنی بلای سر شما یا یکی از اعضای خانوادتون بیاره باز هم سعی میکنید که صلح بر قرار کنید.یعنی حاضرید مورد ظلم واقع بشید هیچ نگید تا جنگی بیش نیاد؟
یه نگاه به گذشته بکنید میبینید که این کشور بار ها وبه نحو مختلف داره مردم ما رو که برای انجام یه عمل الهی نه جنگ به اونجا میرند اذیت میکنه باز هم صلح؟

هرچیزی رسم و روش خاص خودشو داره ، به کار بردن واژه جنگ یا صلح برای این مورد ، بی مورد هست.

حسین72

عضو جدید
هرچیزی رسم و روش خاص خودشو داره ، به کار بردن واژه جنگ یا صلح برای این مورد ، بی مورد هست.

دوست عزیز من این واژه رو به کار نبردم فقط در جواب دوست عزیزی که از این واژه استفاده کردند سعی کردم با یک مثال به ایشون نشون بدم حرفشون یه مقدار غیر منطقی
بله من کاملا با نظر شما موافقم این دو واژه نباید اینجا به کار برده بشه

"The moon"

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوست عزیز من این واژه رو به کار نبردم فقط در جواب دوست عزیزی که از این واژه استفاده کردند سعی کردم با یک مثال به ایشون نشون بدم حرفشون یه مقدار غیر منطقی
بله من کاملا با نظر شما موافقم این دو واژه نباید اینجا به کار برده بشه

بله ببخشید من بحث رو از اول پیگیری نکردم یه خطایی رخ داد

ali hoseini

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

خواهشا موضوع تجواز رو به این تایپیک ربط ندید. اون یه تایپیک جدا داره. خیلی ممنون میشم این موضوع اینجا مطرح نشه.

memarmemar

عضو جدید
کاربر ممتاز
ای خدا این حکومتی سعودی رو نزولی کن.:D
دوستان بگین امین.
نمیدونم چی از جون ایران میخوان.اخه بگو جاهلا ایرانیا بیان کشورتون که خوش به حالتون شده.به خدا دیگه عربستان رفتن نداره!