افکار یه آخونده در مورد نسل امروز جوانان

siminzare

عضو جدید
کاربر ممتاز
نفهمیدم منطورتو :(

منظور من رو اگر برید این کتاب رو بخونید میفهمید!

روی نت هم هست! فراموش نکنید این کتاب مربوط میشه به احادیثی که عالم گرانقدر شیعه علامه مجلسی صاحب کتاب بحارالنوار جمع کردند!

این احادیث توصیه هایی در مورد اخلاق و منش های زندگی به مسلمانان از طرف ائمه هست!

فراموش نکنید نویسنده کتاب کی هست!

علامه مجلسی!

آخرین ویرایش:

mina jojo

عضو جدید
کاربر ممتاز
چیزیم از دست ندادی

روی نت هم هست! فراموش نکنید این کتاب مربوط میشه به احادیثی که عالم گرانقدر شیعه علامه مجلسی صاحب کتاب بحارالنوار جمع کردند!

این احادیث توصیه هایی در مورد اخلاق و منش های زندگی به مسلمانان از طرف ائمه هست!

علامه جعفری!
ببخشید علامه مجلسی خودشون خدیث میگن مگه چه سمتی داشتن؟ش که شیعه اید یکم در موردش بگید کیه؟> چیها کرده؟:huh::w10:

ofakur

عضو جدید
کاربر ممتاز
دقیقا اما ای کاش ما هم قبوا کنیم دین ربطی به اینا نداره اینا فرصت طلبا هستن که دارن از دین مثل چاه نفت استفاده میکنن
یعنی دین بجای تربیت مسلمان واقعی داره فرصت طلب متولد میکنه؟ چرا اینا رشد میکنن ولی یه نفر مومن واقعی متولد نمیشه؟
چرا هر آخوندی هر چی به ذهنش میاد میره همه جه میگه اونوقت یکی از این بالا دستی هاش نمیاد بگه این آدم چرند گفته و یا حتی بهش تذکر هم نمیدن ؟
چرا اینهمه خرافت رو میان میگن و کسی بهشون تذکر نمیده؟
همین آقای قمشه ای مگه چه دسته گلی به سر اسلام زده؟ همش میگه سخن گفتن از شکسپیر سخن گفتن از خداست ؟
اینا رو قبول نمیکنم.
شاه چند تا کار بد انجام داد , امام هم ساکت ننشست و آبروشو برد.
چرا کسی از بین همینا نیست که حالا که حکومت دست ایناست بیاد بگه چرا اینهمه تبعیض هست . چرا مردم گرفتارن . چرا با وجود اینهمه منبع مالی همه بیکارن و هزار تا چرای گنده تر از اینها؟
چرا ؟

میقات

عضو جدید
سلام علیکم
میخواهم بیام ولی بحث رو منحرف کردید
نمی دونم اگر بحث رفت باز سر خانه اول" درباره احادیث و آسیب شناسی اینکه چرا آن طوری که باید استفاده نمی شوند بین مردم" صحبت علمی و کارشناسانه و نه عوامانه باز صورت بگیره در خدمت دوستان هستم.

saghar 64

عضو جدید
کاربر ممتاز
بحث بسیار جالبی رو پیشنهاد کردین. ممنون از توجه شما.
به نظر من انسان خواهان تعالی و پیشرفته. شما وقتی اسم عرب های عربستان به ذهنتون میرسه چه عکس العملی تو ذهنتون میاد. من خودم فردی موحد و پایبند اصول انسانی ام. ولی وقتی میگن عربها. فورا چندشم میشه. دلیلش اینه که میبینم اینهمه تو دنیا پیشرفت شده اونوقت اینا بازم دنبال اختیار کردن زن بیشتر و افتتاح حرمسرا هستند. بقیه کاراشونم دیدم و همیشه به نظرم انسانهای فوق العاده عقب مونده میان. خوب به خودم میگم اگه تعالیم اینها واقعا به روز بود این وضع رو داشتن؟
در مورد اونایی هم که سیاستشون عین دیانتشونه داریم همه چیزو میبینیم.
از اونطرف جهان اولی ها رو میبینم که دارن کهکشانها را هم فتح میکنن. این دو تا مقایسه رو من با دید علمی انجام میدم و مثل آدمای امّل همش شعار نمیدم که اروپائیها دنبال باده خوری و قمار و س.ک.س و این حرفان. من دارم پیشرفت جهان اول رو در مورد جراحی و دارو و درمان و بیمه و شهر های متمدن و زندگی راحت و حقوق انسانی بالا میبینم و همیشه فکر میکنم کی میخواد کجا بره ؟
الان همه جوونا سواد دارن و خوب هم میفهند. نمیشه با قفل و زنجیر و زور و یه مشت چرندیات و خرافات انسان رو متوقفش کرد. در حوزه مذهب هم که میبینیم انسانها بجای استفاده از آموزه های مذهبی برای عبادت , از این آموزه ها صرفآ برای کوبیدن دیگر انسانها استفاده میکنند و میخوان برای مهار فکر و اندیشه استفاده کنن.
بازار بزرگ و پر رونقی است این جهان. هر کسی متاع خودش رو میفروشه. هر کس کالاش خوب و انسان پسند و مفید باشه خوب بازارش هم پر رونق میشه. من دلم میخواد قهوه بخورم. پس نمیرم تو دکان جوشونده فروش. میرم قهوه مو میخورم. اونایی هم که میخوان جوشونده بخورن خوب حسابشون جداست.
این مطلب پائین رو بدقت بخونین ببینین چی میگه:

در ثواب روز پنجم ماه مبارک رمضان

نقل از سایت www.takdid.com سخنران آقای جوانمرد

ایشان میگویند: پیغمبر اکرم به ابن عباس و او هم به سعد بن جبیر فرمود که از رسول خدا شنیدم که در ثواب روز پنجم ماه مبارک رمضان خداوند در جنت الماوی هزار هزار شهر مرحمت میکنه که در هر شهری 70000 خانه و در هر هر خانه 70000 سفره است و در هر سفره ای 70000 ظرف و در هر ظرفی 60000 نوع غذا هست که هیچکدام شبیه هم نیستند.

سئوال اینه : اینهمه غذا و ظرف رو میخوایم چیکار؟

بعد میگن که اینا مال ما و حوریان و ملائک اونجاست. که بریم بخوریم و خوش باشیم.

حالا نظرتونو بگین.:gol:

چرا هیچ راه تماسی با شما نیست:love:
من کارتون دارم ولی نمیتونم بهتون پیام خصوصی بدم:cry:

mina jojo

عضو جدید
کاربر ممتاز
یعنی دین بجای تربیت مسلمان واقعی داره فرصت طلب متولد میکنه؟ چرا اینا رشد میکنن ولی یه نفر مومن واقعی متولد نمیشه؟
چرا هر آخوندی هر چی به ذهنش میاد میره همه جه میگه اونوقت یکی از این بالا دستی هاش نمیاد بگه این آدم چرند گفته و یا حتی بهش تذکر هم نمیدن ؟
همین آقای قمشه ای مگه چه دسته گلی به سر اسلام زده؟ همش میگه سخن گفتن از شکسپیر سخن گفتن از خداست ؟
اینا رو قبول نمیکنم.
چرا کسی از بین همینا نیست که حالا که حکومت دست ایناست بیاد بگه چرا اینهمه تبعیض هست . چرا مردم گرفتارن . چرا با وجود اینهمه منبع مالی همه بیکارن و هزار تا چرای گنده تر از اینها؟
چرا ؟
عزیزم الانم یه عده تو خیابونا واسه همینن داره اعتراض میکنن دیگه همون خس و خاشاکاا
بعد اینو باید از پدرانمون بپرسیم که اگه دفعه اول اعتراض میکردن این نمیشد

وقتی شما یاد بگیری در برابر هر خطایی اعتراض کنی این نمیشه
از خودم میگم وقتی استاد کلاشو نیم ساعت زودتر تعطیل میکنه پاشم بگم وقت کلاست اینقدر دای زود میری استاد یاد میگیره حقوق مفت نگیره

میقات

عضو جدید
اینا رو قبول نمیکنم.
چرا ؟

آقا .
شما بیایید به نطرم دقیقا درباره این مبحث تاپیک صحبت کارشناسانه کنید. چون اینطوری ذهن ها رو پراکنده میکینید و خلط در مبحث میشه .
بعدش لطف کنید درباره تمام انتقاداتی که دارید و تمام آن چیزی که اعتقادات دارید در تاپیک جداگانه و آن هم یک به یک طرح موضوع کنید. بعد انشا الله در خدمتتون هستیم. البته نه برای قانع کردن و یا جدل. بلکه برای اینکه تضارب آراء بشه و به این آیه خدا عمل شود:

فبشر عباد الذين يستمعون القول فيتبعون احسنه اولئك الذين هداهم الله و اولئك هم اولوا الالباب (زمر-17و18)
پس بندگان مرا بشارت ده! همان كسانى كه سخنان را مى‏شنوند و از نيكوترين آنها پيروى مى‏كنند; آنان كسانى هستند كه خدا هدايتشان كرده، و آنها خردمندانند.

mina jojo

عضو جدید
کاربر ممتاز
آقا .
شما بیایید به نطرم دقیقا درباره این مبحث تاپیک صحبت کارشناسانه کنید. چون اینطوری ذهن ها رو پراکنده میکینید و خلط در مبحث میشه .
بعدش لطف کنید درباره تمام انتقاداتی که دارید و تمام آن چیزی که اعتقادات دارید در تاپیک جداگانه و آن هم یک به یک طرح موضوع کنید. بعد انشا الله در خدمتتون هستیم. البته نه برای قانع کردن و یا جدل. بلکه برای اینکه تضارب آراء بشه و به این آیه خدا عمل شود:

فبشر عباد الذين يستمعون القول فيتبعون احسنه اولئك الذين هداهم الله و اولئك هم اولوا الالباب (زمر-17و18)
پس بندگان مرا بشارت ده! همان كسانى كه سخنان را مى‏شنوند و از نيكوترين آنها پيروى مى‏كنند; آنان كسانى هستند كه خدا هدايتشان كرده، و آنها خردمندانند.
شرمندتونم قصد گستاخی ندارم و این جسارتو نمیکنم اما اجازه بدید بحثمونو کنیم وقتی انتقادی گستاخانه نباشد سازندس شما هم شرکت کنید خوشحال میشم:gol:

ofakur جان ادامه بده خواهشا شاید سوال شما سوال خیلیها باشه البته در جایگاه استادیه ما:gol:

siminzare

عضو جدید
کاربر ممتاز
گفتم که این نویسنده چرندیات زیادی نوشته
کتاب حق الیقین هم هست (بازم از همین نویسنده) که مثلا به دین اسلام علاقه مند شین

به نظرم کتاب برای مردم روستا نشین 100 سال پیش به قبل نوشته شده
اما آخه تبلیغ به هر قیمتی؟؟؟؟؟

قبول دارم که چرندیات نوشته!

ولی باور کن این چرندیات میتونه همین حالا مصباح الهدی باشه!

بگذار بره کتاب رو بخونه! این کتاب خیلی بیشتر از همه تلاش های کسایی مثل من و شما ذهن این ادمها رو باز میکنه!

حداقل تکلیفشون با این علامه گرانقدر روشن میشه! و اینکه چقدر میشه روی حدیث حساب کرد!

ofakur

عضو جدید
کاربر ممتاز
چرا هیچ راه تماسی با شما نیست:love:
من کارتون دارم ولی نمیتونم بهتون پیام خصوصی بدم:cry:
من جزو ارواح شدم . دیگه نمیشه تو این عالم با من تماس گرفت. باید بیای اونور. من انورم. ولی چند روز دیگه میام اینور . فعلآ اون قسمتو بستم. :gol:

nab 1352

عضو جدید
سلام به همه شما عزیزان من تازه وارد جمع شما شدم یه کم از نوع پست زدن اینجا هنوز گیجم ببخشید امدم اینجا تا بعد ;):gol:

mina jojo

عضو جدید
کاربر ممتاز
قبول دارم که چرندیات نوشته!

ولی باور کن این چرندیات میتونه همین حالا مصباح الهدی باشه!

بگذار بره کتاب رو بخونه! این کتاب خیلی بیشتر از همه تلاش های کسایی مثل من و شما ذهن این ادمها رو باز میکنه!

حداقل تکلیفشون با این علامه گرانقدر روشن میشه! و اینکه چقدر میشه روی حدیث حساب کرد!
ببین عزیزم من گفتم سنی ام به کسای که شما امام خطابشون میکنید احترام میزارم اما مثل شما در این امور نیستیم

بعدش من حدیث نخوندم که این یه کتابی بود که سجاد(ع) نوشتن به گمونم بعد حفظ شده

saghar 64

عضو جدید
کاربر ممتاز
من جزو ارواح شدم . دیگه نمیشه تو این عالم با من تماس گرفت. باید بیای اونور. من انورم. ولی چند روز دیگه میام اینور . فعلآ اون قسمتو بستم. :gol:
فقط می خواستم از تخصصت استفاده کنم:)
الان بهت احتیاج دارم:gol:
ممنون:gol:

siminzare

عضو جدید
کاربر ممتاز
ببین عزیزم من گفتم سنی ام به کسای که شما امام خطابشون میکنید احترام میزارم اما مثل شما در این امور نیستیم

بعدش من حدیث نخوندم که این یه کتابی بود که سجاد(ع) نوشتن به گمونم بعد حفظ شده

من متوجه نشدم شما سنی هستید!

ولی خوب در واقع تفاوت چندانی نداره!

ببینید من منصفانه بگم مسلمان معتقدی نیستم!

این بحث خوندن این کتاب رو هنوز هم توصیه میکنم نه از بابت اینکه بخوام این علامه رو تخریب کنم یا شیعه رو یا هر چیز دیگه ای رو!

حرف من اینه!

اعتبار نقل و حدیث و سیره در همین حده!

هیچ نمیدونیم چیزهایی که الان به نام حدیث و سیره بهمون تحویل میدن تا چه حد درسته!

در مورد اون روش وضو گرفتن! شما هیچ مرجع علمی رو دیدی که ثابت کنه عصب دست زن از روی ساعد و عصب دست مرد از زیر اون میگذره؟

یک مقاله یا کتاب یا کتاب اناتومی هم قبوله!

ofakur

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستای عزیز، من عوام باید برم. صندلیمو به کارشناس محترم میقات میدم.
ازش استفاده کنین ;)
بعدا میام نظرای قشنگتونو میخونم
تشکرام تموم شده. یکی یکی طلب همتون

:gol::gol::gol:
خواهش میکنم به دل نگیر . بمون . داریم از اطلاعات هم استفاده میکنیم. نباید سخت بگیریداداش.:gol::gol::gol:

میقات

عضو جدید
شرمندتونم قصد گستاخی ندارم و این جسارتو نمیکنم اما اجازه بدید بحثمونو کنیم وقتی انتقادی گستاخانه نباشد سازندس شما هم شرکت کنید خوشحال میشم:gol:

ofakur جان ادامه بده خواهشا شاید سوال شما سوال خیلیها باشه البته در جایگاه استادیه ما:gol:

البته . خوب خودتون میدونید. ولی معمولا جملات ایشون رو باید ریشه ای و بر پایه عقاید اسلامی نقد کرد. و گرنه اینکه هر کس حرف خودش رو بدون اثبات آن بزنه و بقیه هم فقط بشنوند و عمق صحبت طرف رو آسب شناسی نکنند که این صحبت ها از چه نوع دیدگاهی آبشخور پیدا کرده. یواش یواش صحبت های آن آقا میشود شبهات یک سری دیگر. خوب من اهل تسنن رو نمی دونم ولی در تشیع خواندن کتاب های ضاله و شنیدن حرف هایی که شبهه ناک هست اگر نتوانی جواب بدهی حکمش حرام هست و نباید به این نوع صحبت ها یک شیعه وارد شود. چون مردم متاسفانه تنبلند و اگر به شبهه ای بر بخورند دنبال حل آن نمی روند و زحمت به خودشان نمی دهند. یواش یواش این شبهه ها میاد کنار هم بعد میشه غده سرطانی و طرف دیگه منکر همه چیز میشه.

به هر حال. من دیگه مزاحم نمیشم. خوش باشین
والسلام علی و من اتبع الهدی

فدايي رهبر

عضو جدید
در هر موضوعي وابسته به انسانيت وادم شدن وارتباطات اجتماعي -فكري اعتقادي -روان شناسي - تغذيه -سلامت - دين وانديشه - جامعه وسياست ادب وهنر -رزم ودفاع - قران وتفسير وترجمه - مرجعيت وعلماء دين وحوزه هاي علميه پاسخ به شبهات ومعارف و.و.وهرچيزي كه به تكامل وتعالي انسان مرتبط است در اين منابع وجود دارد ولي .....................
http://www.tebyan.net/Components/Persian/Error.htm
http://www.naria.ir/index.aspx
http://www.ravazadeh.com/
http://www.parsquran.com/
http://www.esraco.net/main.asp
http://shia-online.ir/
http://www.porsojoo.com/fa/node/5737
...
....
سوال : چرا خداوند متعال هر پيامبري كه براي مردم ارسال ميكند ؛ با برخورد مردم ونافرماني مواجه ميشود ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟/
چرا تمام ائمه اطهار ما ( فعلا وتا حالا يازده نفر ) توسط مردم وحكام زمانه خودشان كشته شدند ...............مگر ائمه اطهار خوبي مردم را نمي خواستند ؟؟؟؟؟؟؟؟ پس چرا همگي آنان كشته شدند ؟؟؟؟؟؟؟؟؟/

siminzare

عضو جدید
کاربر ممتاز
ببخشید علامه مجلسی خودشون خدیث میگن مگه چه سمتی داشتن؟ش که شیعه اید یکم در موردش بگید کیه؟> چیها کرده؟:huh::w10:

در واقع اگر صادق باشیم باید بگیم بله ایشون از خودشون حدیث میگفتند!

وگرنه این چرندیاتی که ایشون به نام حدیث مینوشتند از ذهن هیچ ادم سالمی تراوش نمیکرده!

فدايي رهبر

عضو جدید
علامه مجلسي كيست ؟
محمد باقر فرزند محمد تقی مشهور به علامه مجلسی اعلی الله مقامه یکی از بزرگترين علمای جهان اسلام و تشيع است. علامه در احاطه به دانشها و تدوين حديث و تأليف کتاب به آخرين پايه رسيد. او گهرهای گران قيمت اخبار معصومين عليهم السلام را به دست آورد و از گنجهای خاندان عصمت بهرۀ کاملتری برد، و در جهان اسلام و تشيع کسی را در ترويج سخنان معصومين در پايه او نمی بينيد.

فدايي رهبر

عضو جدید
یکی از محققان هندی در جهان علم پس از تحقيق و بررسی از آثار علامه و پی بردن به تأليفات متعدد و همچنين اقيانوس بيکران دانش او مبهوت می نمايد سپس اين جمله را به زبان می آورد اگر دين شعله را دين مجلسی بنامند جا دارد. یک کتاب او به نام بحارالانوار بالغ بر بيست و شش جلد است (با یک ميليون بيت) مجموع مجلدات بحار دائرة المعارفی است شامل تمام احاديث معصومين (به استثنای نهج البلاغه) او شرح و توضيحی نيز به کتب اربعه دارد و آنچه از احاديث معصومين در کتب اربعه موجود نيست در مجلدات بحار تمامی آنها را نقل نموده مرآة العقول و شرح اربعين او در شرح مجموعه کافی و ملاذ الاخبار وی در شرح تهذيب طوسی است گذشته از تأليفات تازی اکثر کتب علامه مانند مجلدات حياة القلوب عين الحيوة، مشکوة الانوار، جلاء العيون، تحفة الزائر، زاد المعاد، حق اليقين، حلية المتقين ساده و به زبان فارسی است کتب مذکور در تاريخ پيامبران و چهارده معصوم، در آداب و سنن و ادعيه و اخلاقيات و اعتقادات نوشته است.

فدايي رهبر

عضو جدید
او همچنين مجلداتی از تفسير آيات مختلف قرآن، اجازات صد و بيست گانه، آداب حج، آداب رمی، آداب سبق و رمايه، آداب تجهيز اموات، اختيارات، اربعينی در اصول، اربعينی در امامت، اوقات نماز اوقات نوافل، تذکرة الائمه، تعبير رؤيا، تفسير الآيات، توحيد مفضل، شرح صحيفه، شرح روضه کافی، شرح دعای جوشن کبير، شرح الاسماء، تفضيل امير المؤمنين، صراط النجاة، صواعق، الفرق، فوايد، مسائل هندسه، مصابيح، مقياس وجيزه و غيره نيز دارد که تبحر او را در فقه و حديث و تاريخ و غيره آشکار می سازد.
وجيزه و غيره نيز دارد که تبحر او را در فقه و حديث و تاريخ و غيره آشکار می سازد.
بيننده ی عزيز: علامه مجلسی در سال 1037 در خانه دانش و بيت حديث به دنيا چشم گشود و گهواره او پس از تولد به کنار حديث آل محمد صلی الله عليه و آله رفت به سخنان پدر با علما لبخند شادی زد و گذشته از اذان و اقامه کام او را به دوستی محمد و آلش از شير مادری طاهره و هميشه با وضو به سلولهای بدن و جانش افکندند او زگهواره تا گور فرمود قال الصادق و... قال الرسول، کتابخانه او از بستان کتب مملو بود چه آنکه فقط تأليفات و آثار متعدد خود او شامل کتابخانه معظم بود به اضافه هزاران برابر کتب مختلف ديگر و صدها عالم و فاضل به اين بستان کتاب خزيدند و قال الصادق و قال الباقر و قال الرسول شنيدند و اگر فردا در صف مقدم علما علامه را با مجلدات کتب عديده ديدند و جهت محاکمه و گفتار مختلف وعاظ کتاب او را خواستند و خير البشر او را احضار نفرمود عجب مدار چه بسا وی اشرف العلما باشد و اين پيامبر عزيز اشرف الانبيا و باز اگر فردا جناب موسی با آن عصا کنار سيد بحر العلومها چون شاگردی مؤدب اما آن تکيه بر عصا و اين تکيه بر علوم عجب مدار که خير البشر فرمود امثال بحر العلومها از پيامبران بنی اسرائيل بسی بهتر. علامه مجلسی به زبان خويش از نفوذ معنوی و قدرت ظاهری و اصابت رأی به تمام امور مملکتی نيز برخوردار بود. مخصوصا در منصب قضا و رتق و فتق امور مهمه چون اولو الامری مبسوط اليد عمل می کرد. علامه در ترويج اسلام و مکتب و اعلای کلمه حق، اجرای حدود شرعی و مجازات تبه کاران جديتی به سزا داشت.

فدايي رهبر

عضو جدید
به فرمان اکيد و قاطع وی بت بزرگ هندوان به اصفهان شکسته شد. و یکی از عشاق صنم در فراق معشوق پس از شکستن بت خود را به دار کشيد!!
علامه در اقامه جمعه و جماعات، تشکيل محافل مذهبی، تشکيل مدارس دينی، گسترش حوزه های درسی، ايجاد مساجد و مدارس مذهبی، اقامه مجلس عزا و بيان احکام و مسائل دينی و مخصوصا نشر و ترويج احاديث معصومين سعيی فراوان می نمود، و به موقع مسئولين مملکتی را در حفظ انتظامات و حفظ حدود و ثغور کشور تشويق می فرمود. همان گونه که تاريخ حاکی است پس از فوت علامه تدريجا حکومت چندين ساله صفويان متزلزل شد و چند سال پس از مرگ وی سرانجام فتنه و شورش افاغنه در زمان حسين صفوی بروز کرد که اغلب شهرهای ايران (مخصوصا اصفهان) به خاک و خون کشيده شد.
بيننده ی عزيز: علامه مجلسی پس از علامه حلی به کثرت تأليفات در جهان اسلام شهرت دارد. صاحب روضات جمع ابيات (سطرهای) تأليفات او را بيش از یک ميليون و چهارصد هزار بيت مرقوم داشته که اگر به شصت سال دوران تکليف او را تقسيم شود سهم هر سال بيست هزار بيت می گردد ولی اين ارقام با توجه به مجموع تأليفات او (و با توجه به نوشته ديگر صاحب تراجم) اشتباه است و خيلی بيش از اين ارقام می گردد علمای بزرگ اصفهان که بعد از شيخ بهائی در دارالعلم اصفهان زندگی می کردند اغلب از اساتيد وی هستند و در اين جزوۀ مختصر، به شرح حال آنها اشاره رفت سال وفات علامه را اغلب 1111 نوشته اند هر چند بعضی وفات او را در 27 ماه رمضان سال 1110 می نويسند قبر شريفش در جامع اصفهان کنار پدر بزرگوارش زيارتگاه است

n.m141414

عضو جدید
لطفآ یک نفر به من بگه این اسلامی که میگن اینهمه کامل هست چرا نمیتونه حتی یک نفر عالم کامل تو این زمونه بپرورونه که باید
چرا این دین کامل بقول شما نمیتونه حتی یک نفر عالم باتقوا که شجاعت داشته باشه از دین دفاع کنه رو و یا عین اون گفته های دین رو عمل بکنه رو نمیتونه بسازه؟ چرا اینهمه این دین و آموزه های دینی تو کشور ما تحریف میشه و یکی نیست که بیاد ازش دفاع کنه؟
اگر این دین کامل هست و این ما هستیم که ناقص عمل مکنیم چرا یک نفر نیست که مصداق بارز مسلمانی باشه و عین پیامبر و خلفا بتونه عمل کنه؟ حالا پیامبر رو اگه میخواین بهونه کنین که نبی خداست , باشه قبول . چرا تو این صد سال گذشته یک نفر مسلمون واقعی که از هر نظر کامل باشه به صحنه نیومده؟ اگه این دین کامل هست چرا امروز یه نفر مسلمون کامل نداریم؟
لطفآ برای ادامه بحث از گذشتگان مثل نیاورید. از یه قرن به اینور رو مثال بزنید که دنیا اینهمه پیشرفت عقلی و انسانی داشته و مسلمونا هیچی نداشتن؟

میگن کامله ، به استناد چی ؟ این که یه متنی بیاد و به خودش استناد کنه و بگه کامله امثال من رو نمیتونه گول بزنه ، در ضمن دوستان کمی کتاب های تاریخی بخونیم متوجه میشیم که قرآن چه جوری جمع آوری شده ، کتاب عایشه بعد از پیامبر نوشته کورت فریشلر و ترجمه مترجم بزرگ کشورمون استاد ذبیح الله منصوری رو من توصیه میکنم ;)

البته در این شکی نیست که اصل دین کلا تغییر کرده و کلی چرندیات به اسم دین به خورد مردم میدن
ولی خوب دیگه خودت فک کن اگه این جمله رو به یه بادیه نشین بد بخت گرسنه صحرای عربستان بگن چه عکس العملی نشون میده؟
به نظرت اون بیچاره اصلا بلده فکر کنه؟

اگر دین برای یه بادیه نشین بدبخت که حتا اولین بدیهیات زندگی مثل حموم رفتن هم براش توهم بوده اومده درست ولی این دین ادعای جهان شمولی داره !:razz:
کل دین تغییر نکرده ! ما میخواهیم باور نکنیم که کلی گپ و کاستی داره هی میگیم تغییر کرده ، از اول هم همینجوری بوده ، با خوندن متن قرآن و نهج البلاغه خیلی چیز ها دستگیرمون میشه عزیزان

دقیقا اما ای کاش ما هم قبوا کنیم دین ربطی به اینا نداره اینا فرصت طلبا هستن که دارن از دین مثل چاه نفت استفاده میکنن

دین افیون توده هاست ، و در کل برای گول زدن عوامه

علامه مجلسی!

سپاس ، من هم بچه بودم خوندم و میشه گفت تحقیقاتم در مورد اسلام رو از همون موقع ها شروع کردم ،به دوستان هم سفارش میکنم تحقیق کنید بدون غرض و تعصب ، چرا باید به ریش ما بخندن ؟

ببین
دین که آدم تربیت نمیکنه
مومنه که آدم تربیت میکنه

دین مثل قانونه.
قانون دست آدم بد باشه به نفع خودش عوضش میکنه و لذتشو میبره
دینم هم همینطور
شما میگی دین قانونه
اگر تو قانونی یه سری تبعیض و قوانین ضد بشری بیاد مجری اون هم به استناد به همون قانون ظلم و تجاوز میکنه ، پس میشه گفت خانه از پای بست ویران است :redface:

من متوجه نشدم شما سنی هستید!

ولی خوب در واقع تفاوت چندانی نداره!

ببینید من منصفانه بگم مسلمان معتقدی نیستم!

این بحث خوندن این کتاب رو هنوز هم توصیه میکنم نه از بابت اینکه بخوام این علامه رو تخریب کنم یا شیعه رو یا هر چیز دیگه ای رو!

حرف من اینه!

اعتبار نقل و حدیث و سیره در همین حده!

هیچ نمیدونیم چیزهایی که الان به نام حدیث و سیره بهمون تحویل میدن تا چه حد درسته!

در مورد اون روش وضو گرفتن! شما هیچ مرجع علمی رو دیدی که ثابت کنه عصب دست زن از روی ساعد و عصب دست مرد از زیر اون میگذره؟

یک مقاله یا کتاب یا کتاب اناتومی هم قبوله!

شیعه یا سنی نداره دوست گل ، چقدر در مورد جنایت های خلیفه دوم هنگام حمله به کشور عزیزمون هنگام نبرد قادسیه اطلاعات داریم ؟ همه این تجاوز ها بر اساس دستور پیامبر اسلام بوده که توصیه کرده بوده به فتح فرس " پارس "

البته . خوب خودتون میدونید. ولی معمولا جملات ایشون رو باید ریشه ای و بر پایه عقاید اسلامی نقد کرد. و گرنه اینکه هر کس حرف خودش رو بدون اثبات آن بزنه و بقیه هم فقط بشنوند و عمق صحبت طرف رو آسب شناسی نکنند که این صحبت ها از چه نوع دیدگاهی آبشخور پیدا کرده. یواش یواش صحبت های آن آقا میشود شبهات یک سری دیگر. خوب من اهل تسنن رو نمی دونم ولی در تشیع خواندن کتاب های ضاله و شنیدن حرف هایی که شبهه ناک هست اگر نتوانی جواب بدهی حکمش حرام هست و نباید به این نوع صحبت ها یک شیعه وارد شود. چون مردم متاسفانه تنبلند و اگر به شبهه ای بر بخورند دنبال حل آن نمی روند و زحمت به خودشان نمی دهند. یواش یواش این شبهه ها میاد کنار هم بعد میشه غده سرطانی و طرف دیگه منکر همه چیز میشه.

به هر حال. من دیگه مزاحم نمیشم. خوش باشین
والسلام علی و من اتبع الهدی

واقعن جالبه !!:redface: خدا به ما خرد داده تا ازش استفاده کنیم نه اینکه آکبند بزاریمش تا جسمشو مورچه ها بخورن ، وقتی میگیم خداوند جان و خرد یعنی اینکه ما هم اگر اعتقاد داریم ذره ای از وجود خداییم پس نباید اینقدر ساده از زندگی و عمر مون بگذریم ;)
وقتی حرفی نداریم و میترسیم ...:redface:

n.m141414

عضو جدید
سخنان علی در رابطه با زن
  • امام علیه السلام در نکوهش زن فرموده است: زن چون کژدم آزار دهنده است که شیرین است گزیدن (آمیزش با) او.[۱]
  • امام علیه السلام در نکوهش زن فرموده است: همه چیز زن (احوال و صفاتش) بد است و بدتر چیزیکه در اوست آنستکه (مرد را) چاره ای نیست از (بودن با) او.[۲]
  • امام علیه السلام بیکی از اصحابش درباره زن و فرزند فرموده است: بیشتر کارت را برای زن و فرزند قرار مده که اگر آنان دوست خدا باشند خدا دوستانش را تباه نسازد و اگر دشمن خدا باشند اندوه و کار تو برای دشمنان خدا چیست؟! (برای اصلاح حال دشمنان او کوشش مکن که کمک بآنها مستلزم عذاب و کیفر است).[۳]
  • روایت شده است که امام علیه السلام در بین اصحاب خود نشسته بود زنی باجمال و نیکرو برایشان گذشت اصحاب چشم بر او انداختند، آنحضرت علیه السلام فرمود: دیده های این نرها (مانند شتر مست) بر هوا افکنده است و اینگونه نگاه کردن سبب هیجان و انگیخته شدن شهوت و خوشی است در ایشان پس هر گاه یکی از شما بزنی که او را خوش آید نگاه کند باید با اهل خود همبستر شود که او زنی مانند زن است(همه زنها در لذت و خوشی رساندن یکسانند).[۴]
  • امام علی در خطبه‌ای که پس از جنگ جمل خطاب شده میفرماید: ای مردم، بدانید که زنان را ایمان ناقص است و بهره‏مندیهایشان ناقص است ‏و عقلهایشان ناقص است. اما ناقص بودن ایمانشان از آن روست که در ایام حیض ‏از خواندن نماز و گرفتن روزه معذورند و ناقص بودن قلهایشان، بدان دلیل‏است که شهادت دو زن برابر شهادت یک مرد است و نقصان بهره‏مندیشان در این ‏است که میراث زنان نصف میراث مردان است. از زنان بد بپرهیزید و از زنان خوب‏ حذر کنید و کار نیک را به خاطر اطاعت از آنان انجام مدهید، تا به کارهای زشت ‏طمع نکنند.[۵]
  • حضرت امیر المومنین خوابیدن زن را بدون اینکه خود را بر شوهر خود «عرضه کند» حلال ندانسته‌است.[۶]
  1. نهج البلاغه گفتار ۵۸ صفحه ۱۱۰۴ به عربی: المراه عقرب حلوه اللسبه
  2. نهج البلاغه گفتار ۲۳۰ صفحه ۱۱۸۲ به عربی: المراه شرکلها، و شرما فیها انه لابدمنها
  3. نهج البلاغه گفتار ۳۴۴ صفحه ۱۲۴۱ به عربی: لاتجعلن اکثر شغلک بااهلک و ولدک، فان یکن اهلک و ولدک اولیا الله فان الله لا یضیع اولیاه، و ان یکونوا اعدا الله فما همک و شغلک باعدا الله؟
  4. نهج البلاغه گفتار ۴۱۲ صفحه ۱۲۷۳
  5. نهج البلاغه - جمع آوری سید رضی - خطبه هشتادم
  6. «خوابیدن برای زن حلال نیست تا زمانی که خود را بر همسرش عرضه کند؛ یعنی زن لباس خود را از تن درآورد و به‌بستر شوهر برود و به او بچسبد.» - قانون قوه باه تالیف محمد ابراهیم آوازه (رضوی) انتشارات سلسه قم - ص ۲۱