اعلام امادگی برای طراحی سوال در دوم مسابقات علوم زمین

وضعیت
موضوع بسته شده است.

solar flare

مدیر بازنشسته
همون طور که دوست عزیزم major geologist در تاپیک دور دوم مسابقات تالار زمین با جوایز و قوانین جدید گفتن در این دور در طول ماه 2 نفر از طراحان سوال از بچه های سایر تالارها میتونن باشن طوری که تو این تاپیک اعلام آمادگی کنن البته به این دوستان 20 امتیاز داده میشه
پس ما آماده اعلام دوستان هستیم
:gol:;)

Major Geologist

کاربر فعال تالار موبایل ,
کاربر ممتاز
منم هستم! یه دورشو بدین من. راستی بچه ها سؤالام دگ از چرخه ی آب نمیدن. رفتم تو فاز سنگ که سخت تره. دی:

G E O L O G Y

متخصص تالار زمین
کاربر ممتاز
با عرض پوزش از همگی کمی سردرگمی ایجاد شد واسه من، سولار و... . به احتمال خیلی زیاد شنبه 6 دی کاربر فرهیخته سؤالات رو طراحی خواهند کرد.
معلومه خیلی دچار سردرگمی شدی دوست عزیز
الان چندم دیماه هست:que:

آخرین ویرایش:

G E O L O G Y

متخصص تالار زمین
کاربر ممتاز
کاربر REYMOND00 سؤالات را قرار خواهند داد.
باتشکر...

30 دی خودم سؤال می زارم.
7 بهمن Loving Geologist

ما که از کارای شما سر در نیاوردیم... مگه قرار نشد تو هر دوره دو تا سوال زمین شناسا بذارن دو تا غیر زمین شناسا:que:
حالا که اینطوره بعدیشم واسه من خالی بذارید ...... بله:razz:

Major Geologist

کاربر ممتاز
ما که از کارای شما سر در نیاوردیم... مگه قرار نشد تو هر دوره دو تا سوال زمین شناسا بذارن دو تا غیر زمین شناسا:que:
حالا که اینطوره بعدیشم واسه من خالی بذارید ...... بله:razz:
چیکار کنیم کسی قبول نمی کنه. به ساناز گفتم گفت میترسم سؤالای خوب نزارم. فرهیخته هم که یک بار گذاشتن.
همینجا اعلام می کنیم:
هر کس چه زمین شناس چه غیر زمین شناس در صورت تمایل برای طراحی تو این تاپیک اعلام کنه هماهنگ می کنیم یه نوبتو بهش میدیم وگرنه باید اینجوری خودمون بگردیم انتخاب کنیم.

Major Geologist

کاربر ممتاز
30 دی خودم سؤال می زارم.
7 بهمن Loving Geologist

کاربر لاوینگ جیالجیست در حال مطالعه ی فشرده برای قبولی در دکترای 18 اسفند می باشند و وقتی برای طراحی سؤال ندارند.
بنده هم تا 7 بهمن امتحانات پیان ترممه 30 دی اصلا نمی تونم وقت بزارم برا سؤال.
با عرض پوزش جایگیزین پیدا کنید.

G E O L O G Y

متخصص تالار زمین
کاربر ممتاز
کاربر لاوینگ جیالجیست در حال مطالعه ی فشرده برای قبولی در دکترای 18 اسفند می باشند و وقتی برای طراحی سؤال ندارند.
بنده هم تا 7 بهمن امتحانات پیان ترممه 30 دی اصلا نمی تونم وقت بزارم برا سؤال.
با عرض پوزش جایگیزین پیدا کنید.
ما که از قبل داوطلب بودیم ..هنوزم سر حرفمون هستیم:razz:

Major Geologist

کاربر ممتاز
ما که از قبل داوطلب بودیم ..هنوزم سر حرفمون هستیم:razz:

چطوریاس دور قبلی مسابقات شما حاضر به طراحی سؤال نبودین اما این دور اینقدر اصرار دارید سؤال بزارید؟!!!!!!!! ماشالله سطح علمیتونم مثل آقا مهدی خودمون بالاس مثل بعضیا نیستین بگین من از زمین چیزی نمی دونم بهتره سؤال نزارم. پس دلیلش چی بود دور قبل همکاری نمی کردین؟!

G E O L O G Y

متخصص تالار زمین
کاربر ممتاز
چطوریاس دور قبلی مسابقات شما حاضر به طراحی سؤال نبودین اما این دور اینقدر اصرار دارید سؤال بزارید؟!!!!!!!! ماشالله سطح علمیتونم مثل آقا مهدی خودمون بالاس مثل بعضیا نیستین بگین من از زمین چیزی نمی دونم بهتره سؤال نزارم. پس دلیلش چی بود دور قبل همکاری نمی کردین؟!
ببین آقای شرلوک هلمز، دِرِیک، خانوم مارپل یا هر اسمی که دوست داری بهت بگن
دلیلش این جمله شماست که توی صفحه 36 پروفایلم هست

بعد از یک مکالمه نسبتا کوتاه شما گفتید
چهارشنبه ی هفته ی بعد باید سؤال بزارین.

بعد من گفتم :
من زیر بار حرف زور نمیرم

و شما گفتید
باشه می بینیم

اصولا من توی زندگیم اجازه نمیدم کسی خودش رو به من تحمیل کنه
ولی توی این دور خودم داوطلب همکاری شدم و ادامه دادم

ضمنا اینکه کسی یا کسانی انقدر اعتماد بنفس ندارن که بیان سوال طرح کنن و سطح علمیشون رو پایین میدونن مشکل من نیست مشکل خودشونه
من فقط میتونم براشون دعا کنم

ضمنا اگر فکر میکنید با عدم طرح سوال توسط من مشکلات این تالار یا شما کم میشه پس من هم مثل شما و سایرین خودم رو توی این دور کنار میکشم

Major Geologist

کاربر ممتاز
ببین آقای شرلوک هلمز، دِرِیک، خانوم مارپل یا هر اسمی که دوست داری بهت بگن
دلیلش این جمله شماست که توی صفحه 36 پروفایلم هست

بعد از یک مکالمه نسبتا کوتاه شما گفتید

بعد من گفتم :

و شما گفتید

اصولا من توی زندگیم اجازه نمیدم کسی خودش رو به من تحمیل کنه
ولی توی این دور خودم داوطلب همکاری شدم و ادامه دادم

ضمنا اینکه کسی یا کسانی انقدر اعتماد بنفس ندارن که بیان سوال طرح کنن و سطح علمیشون رو پایین میدونن مشکل من نیست مشکل خودشونه
من فقط میتونم براشون دعا کنم

ضمنا اگر فکر میکنید با عدم طرح سوال توسط من مشکلات این تالار یا شما کم میشه پس من هم مثل شما و سایرین خودم رو توی این دور کنار میکشم

از این شاکیم دور قبل سؤال نمی زاشتین، ولی مدام میومدید از بچه ها ایراد می گرفتین. وقتی تو طرح سؤالش کمک نمی کردید دلیلی هم نداشت رو مخ بچه راه برین و همش ازشون ایراد بگیرین.

REYMOND00

کاربر بیش فعال
دوستای عزیزم...بیاین بهم عشق بدیم...خب چه اشکال داره سوالی به چالش کشیده بشه؟باور کنید من کلی دارم از جاهای مختلف درسا و تستا غلط و تناقض درمیارم!!!!اینه که باعث می شه من پیشرفت کنم و بدونم دیگه!!!
اینکه یه سوالی گذاشته بشه و صرفا جواب آن کادر(توصیف دیگه ای به ذهنم نمیاد!!)بهش بدیم و بره پی کارش که در بهترین حالت باعث می شه علممون درجا بزنه که!!!اما اگه همون 4 تا سوال هر هفته به نقد کشیده بشه ببینین چقد اطلاعات براش بیرون میاد!!!چقد کتاب ورق زده می شه!!!
چه اشکال داره به جای ایراد بگیم نقد منصفانه؟اگه تو علم هم طاقت نقد رو نداشته باشیم که واویلاس!!!بیاید مثل بعضیا نباشیم که با تکروی و ادعای برتری و دونستن همه چیز کشورو به فنا دادن باشیم...
واقعا من خوشحال شدم که تو بچه ها شوری افتاد که چرا سوال دوم من غلطه...خدایی دستم می لرزید از هیجان وقتی داشتم تایپ می کردم و کتابا رو ورق می زدم!!!گفتم وای خدای من بالاخره تو جمعهای زمین شناسی هم جایی برای بحث باز شد...حالا شاید لحن جوابام خوب نبود...اینو بذارین به پای تازه کار بودن و هیجان و همینکه نقد رو واقعا بهمون یاد ندادن!!!!وگرنه چه جالب می شه هر کس بیاد و یه تیکه از دانششو با دیگران شریک شه...با این تنوع استاد در کشور و درسا...

geology عزیز اصلا هم خودتونو کنار نکشین!!!اینجا حق شماست و باید باشین!!!همینطور که برای همه هست...هرکس با عشقش اینجا فعالیت می کنه دیگه...
و major geologist عزیز...باور کن طرح سوال برای کسی که 4 سال یه درسو خونده نباید اینقدرا سخت باشه ها...نگران نباش...
متاسفانه اینقد خودمونو دست کم گرفتیم که همه در هر سطحی باشن فک می کنن زمین شناسی چیزی نیست و برای استخدام فقط برا رتبه بندی می خوان!!!این یعنی چی؟یعنی اینکه همه خودشونو زمین شناس می دونن و نیازی به استفاده از این علم نمی بینن!!!یادش بخیر...استاد زمین فیزیکیمون یه بار سر یه توصیفم گفت ببین الان دید تو باید با دید مامان بزرگ من فرق بکنه...کوه و دره رو که اونم می شناسه....بلور ریز و درشت هم همینطور...شما باید تخصصی حرف بزنید...نه مثل مامان بزرگ من...و این آویزه گوشم هسسسسسست تا حالا...و متاسفانه چه بسیار زمین شناسا که مثل مامان بزرگشون حتی یاقوت اصل از بدل رو تشخیص نمی دن و با چه دقتی مواظب یاقوت بدل 5 سانتی هستن!!!(چیزی که اگه یکم اطلاعات داشتن می دونستن الان با 50 میلیون نمی شه خریدش!!! و یا هیچوقت نفهمیدن فرادیواره کدومه فرودیواره کدوم!!!یا حتی با داشتن کتاب رسوبی ترجیح می دن زنگ بزنن بپرسن که مونتموریلونیت چی بود!!!!:(
و استاد میاد سر کلاس به ما توهین می کنه که امثال شما باعث می شین پلها بریزن!!!خونه ها خراب شن...زلزله بیاد و ما رو داغون کنه!!!نمی گه بابا خودت ضعیف عمل کردی که من دانشجو الان به دید یه دیپلمه هم بهم نگاه نمی شه دیگه!!!بیاید ما مثل اونا نباشیم...با اینهمه امکانات که تو دوره ما هست ندونستن کفره...بیاین سوال کنیم...حتی جواب هم گفته شده باشه به اون یه خط بسنده نکنیم و تجزیه تحلیل کنیم...گویا انگار اینجا5 تا زمین شناس بیشتر فعالیت نمی کنن ...نفری یه جمله بگن که من فلان جا اینو خوندم برای هر سوال می شه من تو هر هفته هر کس 20 تا جمله اضافی یاد گرفته!!!خب این حداقلشه...مگه نه؟

Major Geologist

کاربر ممتاز
جیالجی بیشتر از اینکه نقد علمی کنن تو دوره ی قبل بیشتر می خواستن سوتی و آتو بگیرن. مثلا یادته چند سری پیش که فرهیخته سؤال گذاشت جیالجی یه عکس از صفحه گرفته بود گذاشت؟ خیلی بچه ها ناراحت شدن. فرهیخته به دو علت ناراحت شد و خدافظی کرد. یکی این حرکت جیلجی یکی هم نوع پیامی که من داده بودم واسه پاسخ نامه. دوره ی قبل اینقدر نامنظمی پیش اومده بود که خسته شدیم و ادامش ندادیم. تا اینکه به همت سولار دوباره شکل گرفت، من اونجوری تند گفتم پاسخ نامه رو که از همون ابتدای کار نامنظمی پیش نیاد. البته این حرکت جیالجی هم خوب بود خودم خوشم اومد و با توجه به پیام های خصوصی که با فرهیخته داشتم حرکت خوبی بود این اقدام جیالجی. اما بعضی جاها واقعا یه مچ گیری های کرد که کفر همه رو بالا اورد.

REYMOND00

کاربر بیش فعال
باشه آقا مچ گیری باشه!!!!چی می شه؟بلکه یکم هیجان اضافه شه!!!
پس نگو اینطوری از سوالای من استقبال شد:razz:این اقدام برای همه انجام شده...
اما می گم ...بذارید یکی دیگه هم حالا به هر زبونی بیاد از ما ایراد بگیره...از رفتارمون که نگرفته!!!از علم گرفته!!!این علم هم کاملا تئوری هست!!!به من و شما که خدشه ای وارد نمی شه!!!مثلا من واقعا تشویق شدم تو وبلاگم بذارم که چرا گارنت نیمه پایداره ولی زیرکن پایداره!!و به استاد هم زنگ بزنم که همه رو گذاشتم برا بعد ارشد....خب برام جالب بود...یه استاد داشتیم می گفت هرکی سوال خوب بپرسه 25/ بهش میدم:surprised:و خب به نظر من این نشون می ده که چقد یه سوال خوب بخصوص تو علم ما کمک کننده اس!!چه بسا حرفی از یه یچه باعث بشه ما یه معدن کشف کنیم!!!چون ما با چیزای عملی و طبیعت کار میکنیم نه با تئوریای مسخره ای که مارو مجبور به حفظشون کردن....بذارید یکی بیاد نقدمون کنه...این باعث می شه بتونیم تو دنیای واقعی جوابی برای چیزای جدید و سردرگمیهای دیگران داشته باشیم...
به نظر من که جای همچین مباحثی خالیه...درحقیقت اصلا به چالش کشیدن علم...
من سری قبل نبودم و نمی تونم نظری بدم...اما شما دور جدید رو شروع کردین برای ادامه مسیر قبلی؟احیانا مچ گیری یا متلک؟مسلما نه دیگه...پس بیخیال همه اتفاقاتی که افتاده و یه جور رفرش باشه این دور جدید...همونطور که GEOLOGY عزیز هم اعلام آمادگی کردن این دور هستن...و خب به سوالای خودشونم اشکال وارد می شه دیگه...و اگرم صحیح باشه میایم بحث می کنیم خب...مگه ما چند سال این رشته رو خوندیم؟4-6 سال دیگه...آقا این دکترا تو سوالاشون اشتباه دارن...ما که جای خود دارد...حتی برا ارشد از سراسر کشور وقتی هست برای اشکال گیری از سوالا....این باید باعث شه که طراح ناراحت بشه؟نه خب...باعث می شه نقطه ضعفهاشو بشناسه و سال دیگه تکرارشون نکنه...نه فقط اون بقیه هم همینطور...

Major Geologist

کاربر ممتاز
گاهی وقتها دیدگاه های پشت مطالب خیلی قابل تعمل تر از خود مطالب هستند
واقعا حضور شما در بین ما مغتنم هست ... نه بخاطر تایید ضمنی نظر شخصی افراد، بلکه بدلیل نوع نگرشتون:gol::gol::gol:
بله دگ شما دو نفر خوب پشت همید و هوای همدیگرو دارین. :cool:

REYMOND00

کاربر بیش فعال
بله دگ شما دو نفر خوب پشت همید و هوای همدیگرو دارین. :cool:

نه اینطورا نیست دوست من...من واقعا ناراحتم از بعضی اخلاقای زمین شناسا...و دوست دارم همه مون باهم دوست باشیم...جدی می گم...یعنی حتی بحث غیرعلمی هم که بکنیم از محضر هم لذت ببریم...یادم نمی ره...نشست اتحادیه که رفته بودیم چقد سر این موضوع که گوشیی n70 کی اصله یا نیست گفتیم و خندیدیم(آخه از یه جمع 6 نفری 3 نفر n70 داشتیم:Dوای چه روزایی بود...)باید اونجور بشه نه مچ گیری یا نمی دونم ناراحتی و زودرنجی...الانم باید گذشته رو فراموش کرد و به آینده های روشن چشم دوخت دیگه...
تکبیییییییییییییر:biggrin:
ضمنا ما مخلص هرچی زمین شناسه هم هستیم...(ناسلامتی یه زمانی عشق اولمون بوده...الانم نفسمون بنده به کتابامون...)پشت هر چی زمین شناسه هم هستیم هوای همشونم داریم دمشونم گرم...حرف زدن با یکیشونو (بعد از یه نفر که به همهههههههههه ارجحیت داره)به دنیا نمی دیم;)خیالت تخت...;)من تو حمایت از بعضی چیزا من جمله زمین و زمین شناسا بسیار تندرو هم هستم:mad:

REYMOND00

کاربر بیش فعال
سلام دوستان.
دوستای عزیز مسابقه چی شد؟اگه می خواید از همین هفته شروع کنیم...با اینکه 1 شنبه اس اما اگه موافقید از همین امشب شروع کنیم...
من آماده ی هر گونه طراحی سوال هستم...
برای فراخوان هم چطوره ستون چینه ایران باشه؟نظرتون چیه؟

G E O L O G Y

متخصص تالار زمین
کاربر ممتاز
سلام دوستان.
دوستای عزیز مسابقه چی شد؟اگه می خواید از همین هفته شروع کنیم...با اینکه 1 شنبه اس اما اگه موافقید از همین امشب شروع کنیم...
من آماده ی هر گونه طراحی سوال هستم...
برای فراخوان هم چطوره ستون چینه ایران باشه؟نظرتون چیه؟
من با فعالیت مجدد مسابقه موافقم
هر جور بتونم هم در خدمت هستم

آخرین ویرایش:

solar flare

مدیر بازنشسته
از شنبه هفته آینده شروع کنید
برای فرخوان هم هر هفته یک نفر رای بده مثلا همین که ریموند میگه خوبه

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا