اعتراض به سازمان سنجش

اعتراض به سازمان سنجش

• بله

رای: 105 89.7%
  • خیر

رای: 12 10.3%

• مجموع رای دهندگان
    117
وضعیت
موضوع بسته شده است.

HOTT

عضو جدید
کاربر ممتاز
یه چیز بگم.....:smile:....آخر سر همتون میدونین به چه نتیجه ای میرسین؟ بزار بگم:
1- خب شرط معدل که میگید قبول ندارید( البته نباید همه معدل هارو جمع بست و گفت کشکه) خب فاتحه معدل و شرط معدل که خوندس تا اینجا...
2- معدل جاهای مختلف رو هم که با هم مقایسه نمیکنین.... (که ممکنه مطالعه یه نفر تو یه دانشگاه شهرستان از مطالعه یه نفر تو تهران بیشتر باشه )ولی خب چون شما میگید أخه ....خب أخه....فاتحه اینم میخونیم میزاریم کنار....
3- خب... رزومه؟ رزومه هم که میگید جیزه.... خب اینم بره کنار
4- شکل و قیافه و هرگونه جسم قابل رویت توسط چشم و هرگونه نظر اساتید در مورد دانشجو و نمره دادن به صلاحیت دانشجو توسط اساتید .....خب اینم گفتید أخه و ممکنه اساتید به یکی نمره بدن که ازش خوششون میاد...
دیگه..... دیگه چی گفتین اینجا؟ اصلا هر چی که گفتینو یادم نیست، همشون بد است و جیز است ....
پس بدین صورت اثبات میکنیم که امتحان سنجش هر چقدرم بد باشه از همه ی اینا بهتره....چون هم اونجا بدون اینکه کارتونو بدین بیرون، قشنگ یه امتحان اسکیس ازت میگیرن ببینن ذهنت چقدر قدرت تحلیل و ...داره....سوالای تئوری هم که واسه همه یکسانه و تصحیح کننده ها هم برو روی شرکت کنندگان رو نمیبینن .... 20 درصد معدلم که میگن واقعا عادلانس و زیاد تاثیر نمیدن....اینو مطمئنم چون معدل پایین داشتیم که رتبه عالی بیاره...اونم نه یکی نه دوتا....همونطوریم که شما دوس دارین معدلا واسه مناطق مختلف ضریب داره....
فقط میمونه سوالای غلط و درست که به نظرم باید به اون اعتراض کرد ....

من هنوزم اعتقاد دارم روند برگزاری اسکیس اشتباهه
هرچند می دونم اعتراض من و امثال من به جایی نمی رسه
اینکه اینجا پست میگذارم محض درد و دله
جدای این حرفا خیلی از دانشگاه های جهان رو می شناسم که با رزومه دانشجو می پذیرند و حتی بورس می کنند
یکی از دوستای من که توی اصفهان درس میخوند رزومه طرح های دوران دانشگاه اش بعلاوه پایان نامه اش رو فرستاد به یه دانشگاه معتبر تو منچستر و چند دانشگاه دیگه فرستاد و اکسپت گرفت
حق اشم بود چون همه طرح های خودش بود و توی رزومه اش روند شکل گیری و ایده پردازی طرحش واضح بود...جای هیچ شکی نبود که کار برای خودش بود
مهمترین قسمت رزومه اش هم مربوط به پایان نامه اش می شد که حتی یکبار با استاد راهنماش کرکسیون نکرد....ولی خود به خدایی عالی بود
اینکه من نه ماه از عمرم رو بگذارم سر کنکور و اخرم قبول نشم یعنی یک سال از زندگی ام به باد
حالا اگه شرایط عوض می شد و ادم حداقل تکلیف زندگی اش زودتر دستش می اومد یکاری به حال زار خودش می کرد
حداقل خود من می رفتم دنبال یه هدف دیگه تو زندگی ام
روند خیلی طولانیه....این مشکل اصلیه منه:razz:

arc_saba

عضو جدید
جدای این حرفا خیلی از دانشگاه های جهان رو می شناسم که با رزومه دانشجو می پذیرند و حتی بورس می کنند
یکی از دوستای من که توی اصفهان درس میخوند رزومه طرح های دوران دانشگاه اش بعلاوه پایان نامه اش رو فرستاد به یه دانشگاه معتبر تو منچستر و چند دانشگاه دیگه فرستاد و اکسپت گرفت
حق اشم بود چون همه طرح های خودش بود و توی رزومه اش روند شکل گیری و ایده پردازی طرحش واضح بود...جای هیچ شکی نبود که کار برای خودش بود
مهمترین قسمت رزومه اش هم مربوط به پایان نامه اش می شد که حتی یکبار با استاد راهنماش کرکسیون نکرد....ولی خود به خدایی عالی بود
اینکه من نه ماه از عمرم رو بگذارم سر کنکور و اخرم قبول نشم یعنی یک سال از زندگی ام به باد
حالا اگه شرایط عوض می شد و ادم حداقل تکلیف زندگی اش زودتر دستش می اومد یکاری به حال زار خودش می کرد
کاملا موافقم.من که به خاطر فرار از اسکیس قراره امسال واسه انرژی بخونم.هرچند خیلی سخته ولی هرچی باشه از اسکیس دادن بهتره
حداقل آدم وقت میذاره یه چیزی یاد میگیره.بهتر از اینه که کلی وقت بذاری و بری کلاس نقاشی!!آخرشم بیان بر اساس سلیقه کارتو ارزیابی کنن و بعدشم که دیگه معلومه...:razz:

HOTT

عضو جدید
کاربر ممتاز
کاملا موافقم.من که به خاطر فرار از اسکیس قراره امسال واسه انرژی بخونم.هرچند خیلی سخته ولی هرچی باشه از اسکیس دادن بهتره
حداقل آدم وقت میذاره یه چیزی یاد میگیره.بهتر از اینه که کلی وقت بذاری و بری کلاس نقاشی!!آخرشم بیان بر اساس سلیقه کارتو ارزیابی کنن و بعدشم که دیگه معلومه...:razz:
دیگه قرار نشد به اسکیس بگیم نقاشی:mad:
اسکیس یعنی خیلی چیزا....فن+سرعت+تاریخ+درک+تجربه+نبوغ+....
حالااینکه شده وسیله درامد یه سری...و به دید درامد زایی و نقاشی بهش نگاه کردن یه حرف دیگه است
اگه بری به سایت ریچارد راجرز نگاه کنی که خود فن و های تک معماریه می بینی از اسکیس شروع کرده....تا تعریف از اسکیس چی باشه...;)

Saretus

کاربر فعال
مدرک دانشگاهی گرفتن الان تو مملکت ما به نظرم شده مثل گرفتن دیپلم تو چند سال پیش
انگار باید حتما مدرکو داشته باشی
حالا چه جوری و چقدر بار علمی داشته باشی مهم نیست
تو تمام دوران دانشگاهم من فقط یه استاد می شناختم که واقعا استاد بود....تو طرح معماری....
من خودم خیلی دوست داشتم بی خیال از جو دانشگاه و نمره و مدرک ....معماری رو فقط برا دلم دنبال می کردم پی کشف باشم حالا ته اش بهم مهندس نگفتن هم نگفتن
ولی خوب ارشد مسیری است که باید رفت تا بتونی تو جامعه به چیزی که حد مقبولی برسی
با خیالات واقعا نمیشه زندگی کرد
ولی هر کسی قادره مسیر و روندشو تغییر بده...اگه من باور دارم که نمی تونم حتی خط بکشم پس بسم الله باید خودم شروع کنم نه اینکه تقصیر رو گردن وضع موجود بگزارم...حتی باید پا از دانشگاهم فراتر بگذارم....باید باور کنیم که ما می تونیم
البته سو تفاهم نشه ...منظور خود نوعی ام بود که بی خیال نشسته ام و از جامعه انتظار دارم.....و چشمم به دهن استاده که اون مسیرو نشونم بده و بگه چی می خواد....انگار هدفم فقط راضی نگه داشتن دل استادمه نه چیزه دیگه
باز هم سو تفاهم نشه .....منظورم به دوران دانشگاه خودم هست.....وگرنه من دانشگاه های دیگه رو ندیدم که ببینم جو چطوره;)

دقیقا... یه وقتایی باز ماها که معماری خوندیم می تونیم بگیم آره تهش اینه که اگه ارشد نگیریم می تونیم وارد بازار کار شیم و باقی ماجراها، اما واقعیت اینه که به دلیل نبود امنیت شغلی ( چه اینجا و چه هر جای دیگه که من عمیقا براین باورم هرجا بری آسمون همین رنگه) مجبوری یه آلترناتیو دیگه برای خودت داشته باشی تاهم دستاویزت باشه واسه مواقع مبادای احتمالی و هم بعدا خودتو سرزنش نکنی که چرا یه بعدی راهتو دنبال کردی...

اصلا یادتونه زمان کنکور کارشناسی همه می گفتن کنکور یه راه از هزار تا راه پیش روتونه؟ اون موقع من این جمله آرومم می کرد اما الان می فهمم کذب محض بود؛ هرچند میشد نرفت دانشگاه و مثلا برم یه دوره تخصصی معماریو بگذرونم اما حالا که درسشو خوندیم وضعمون اینه اونجوری مطمئنم خودم،همه، شرایط و... بهم می گفتن چرا دانشگاه نرفتی!؟؟!؟!؟ کما اینکه دور و برمون می بینیم کسایی رو که از دانشگاه زدن بیرون به عشق بازار کار حالا به این نتیجه رسیدن که بی مدرک فطیره و برگشتن دنبال همین کاغذ پاره که اگه ارشد باشه چه بهتر...

اینا رو گفتم برسم به اینکه اکثریت تهش به این باور می رسند که نمی شه ارشد نگرفت پس این وسط جونایی به سن ما که تازه نوجوونیشون با تابووی کنکور سراسری گذشته باید بهترین سالای زندگیشونو پشت درای کنکورای مقطعی سازمان سنجش بگذرونند...

اما ته همه این پرحرفیام؛ نمی شه تماما سازمان سنجش رو مقصر دونست چون تک تک ماها تو شکل گیری این جریان مقصریم...

هر چند سنجش هم بد نیست فقط به این یه سوال پاسخ بده و بگه چه اصراری توی برگزاری ارشد توی بهمن ماه و اعلام نتایج اولیه توی خرداد ماه و اعلام نهایی نتایج توی شهریور داره؟

با علم بر اینکه کل پروسه ی کنکور سراسری با اون حجم عظیم شرکت کننده هاش از تیر تا شهریور سر وتهش هم میاد...

HOTT

عضو جدید
کاربر ممتاز

دقیقا... یه وقتایی باز ماها که معماری خوندیم می تونیم بگیم آره تهش اینه که اگه ارشد نگیریم می تونیم وارد بازار کار شیم و باقی ماجراها، اما واقعیت اینه که به دلیل نبود امنیت شغلی ( چه اینجا و چه هر جای دیگه که من عمیقا براین باورم هرجا بری آسمون همین رنگه) مجبوری یه آلترناتیو دیگه برای خودت داشته باشی تاهم دستاویزت باشه واسه مواقع مبادای احتمالی و هم بعدا خودتو سرزنش نکنی که چرا یه بعدی راهتو دنبال کردی...

اصلا یادتونه زمان کنکور کارشناسی همه می گفتن کنکور یه راه از هزار تا راه پیش روتونه؟ اون موقع من این جمله آرومم می کرد اما الان می فهمم کذب محض بود؛ هرچند میشد نرفت دانشگاه و مثلا برم یه دوره تخصصی معماریو بگذرونم اما حالا که درسشو خوندیم وضعمون اینه اونجوری مطمئنم خودم،همه، شرایط و... بهم می گفتن چرا دانشگاه نرفتی!؟؟!؟!؟ کما اینکه دور و برمون می بینیم کسایی رو که از دانشگاه زدن بیرون به عشق بازار کار حالا به این نتیجه رسیدن که بی مدرک فطیره و برگشتن دنبال همین کاغذ پاره که اگه ارشد باشه چه بهتر...

اینا رو گفتم برسم به اینکه اکثریت تهش به این باور می رسند که نمی شه ارشد نگرفت پس این وسط جونایی به سن ما که تازه نوجوونیشون با تابووی کنکور سراسری گذشته باید بهترین سالای زندگیشونو پشت درای کنکورای مقطعی سازمان سنجش بگذرونند...

اما ته همه این پرحرفیام؛ نمی شه تماما سازمان سنجش رو مقصر دونست چون تک تک ماها تو شکل گیری این جریان مقصریم...

هر چند سنجش هم بد نیست فقط به این یه سوال پاسخ بده و بگه چه اصراری توی برگزاری ارشد توی بهمن ماه و اعلام نتایج اولیه توی خرداد ماه و اعلام نهایی نتایج توی شهریور داره؟

با علم بر اینکه کل پروسه ی کنکور سراسری با اون حجم عظیم شرکت کننده هاش از تیر تا شهریور سر وتهش هم میاد...

خیلی فرق می کنه تو زن باشی یا مرد
من در جایگاه یک خانم میگم ارشد راهی بود که مجبور بودم تو زندگی ام انتخابش کنم
ولی مردایی از خانواده ام می شناسم پاشون به دانشگاه نخورد ولی الان دارند تو وضعیت مالی خیلی مناسب و مرفهی زندگی می کنند یه جوری که هر روز یه سیستم ماشین اخرین مدل زیر پاشه
مرد بود و تونست با خیلی از شرایط بد و خوب جامعه خودشو وقف بده ...سیلی بخوره...به زیر صفر برسه...ولی عاقبت بلند شه و با ریشه های قوی تر در برابر طوفان بایسته
ولی واقعیت اینه که برای خانم ها شرایط خیلی فرق می کنه و نمی تونن راحت به دل اجتماع بزنن...یه جورایی آینده سازی برامون خیلی مشکل تره....البته نظر منه
به هر حال هیچ چیز رو نمیشه قطعی نامید حتی خورشید رو...

Faeze Ardeshiry

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
خوب بالاخره ما كلي حرف زديم بايد به نتيجه برسيم
من ميگم يه گروه از اساتيد خوب جمع بشن و اسمشون ثبت شه مثلا
بعد هر كي مقاله داشت يا هر كار تحقيقاتي ارسال كنه براي اينا
يه گروه خاص باشن
اينا نظر بدن
البته بازم فرق ميكنه يني دانشجوهاي خودشون به مراتب برگزيده ترن
ولي شايد انصاف رفت بالا
چي ميگين هان؟

F.A.R.Z.A.D

متخصص مباحث اجرایی معماری , متخصص نرم افزار Archi
کاربر ممتاز
تو تمام دوران دانشگاهم من فقط یه استاد می شناختم که واقعا استاد بود....تو طرح معماری....
من خودم خیلی دوست داشتم بی خیال از جو دانشگاه و نمره و مدرک ....معماری رو فقط برا دلم دنبال می کردم پی کشف باشم حالا ته اش بهم مهندس نگفتن هم نگفتن
ولی هر کسی قادره مسیر و روندشو تغییر بده...اگه من باور دارم که نمی تونم حتی خط بکشم پس بسم الله باید خودم شروع کنم نه اینکه تقصیر رو گردن وضع موجود بگزارم...حتی باید پا از دانشگاهم فراتر بگذارم....باید باور کنیم که ما می تونیم
البته سو تفاهم نشه ...منظور خود نوعی ام بود که بی خیال نشسته ام و از جامعه انتظار دارم.....و چشمم به دهن استاده که اون مسیرو نشونم بده و بگه چی می خواد....انگار هدفم فقط راضی نگه داشتن دل استادمه نه چیزه دیگه
باز هم سو تفاهم نشه .....منظورم به دوران دانشگاه خودم هست.....وگرنه من دانشگاه های دیگه رو ندیدم که ببینم جو چطوره;)

تو بازار کار چیزی که خیلی مهمه اینه که شما بتونید اون کاری که ازتون میخوان رو انجام بدید.ما تو شرکتی که بودیم یه فوق دیلم سرپرست ما بود چون تواناییش از همه ما بیشتر بود.
بله اگه یه چند سال کار کنید بعد بریم ارشد هم بگیرید حتما موفق ترید.
ما فکر میکنیم چون بعد از کارشناسی نمیتونیم جذب بازار کار بشیم پس بریم ارشد بگیریم.
متاسفانه بعد ارشد این سرخوردگی بیشتر هم میشه.
تو بازار کار اگه میخواید کار طراحی داخلی و نما انجام بدید باید نمونه کار داشته باشید.اگه بخواید طراحی پلان و نقشه های شهرداری رو انجام بدید که باید حداقل بلد باشید دستور نقشه رو تفسیر کنید(تا بعدش به طراحی برسید تازه)
اگه این کارارو بلد نباشید هم باید برید کنار یکی دیگه بشینید و واسش یه مدتی نقشه کشی کنید و من مطمئنم با ارشد خیلیا این کارو شاید نکنن.

F.A.R.Z.A.D

کاربر ممتاز

آره دوست عزیز درست میگید ولی این واسه اون زمانی بود که مدرک دارا کم بودن.
الان تعداد دفارغ التحصیلای کارشناسی که هیچ ،ارشدا هم زیاد شدن.الان خیلی شرکتا دارن رو میارن به تکنسین ها.یعنی مدرک پایین تر و توانایی بیشتر.

donfidelio

عضو جدید
کاربر ممتاز
تو بازار کار اگه میخواید کار طراحی داخلی و نما انجام بدید باید نمونه کار داشته باشید.اگه بخواید طراحی پلان و نقشه های شهرداری رو انجام بدید که باید حداقل بلد باشید دستور نقشه رو تفسیر کنید(تا بعدش به طراحی برسید تازه)
اگه این کارارو بلد نباشید هم باید برید کنار یکی دیگه بشینید و واسش یه مدتی نقشه کشی کنید و من مطمئنم با ارشد خیلیا این کارو شاید نکنن.

مساله ای که 90% دوستان ازش غافل هستن اینه که بازار کار ارشد و بازار کار لیسانس متفاوته.
اکثریت دوستانی که کنکور ارشد دادن، تو این حال و هوا هستن که یه مدرکی میگیرن و به لطف مدرک حقوق بیشتری دریافت میکنن. در حالیکه متوجه نیستن کار معماری ربط زیادی به مدرک نداره. ما ارشد نمیخونیم که در نهایت بتونیم نمای بهتری طراحی کنیم و تو یه شرکتی جذب بشیم، بازر کار ارشد تو دانشگاهه. ما ارشد میخونیم که بتونیم تدریس بکنیم، کار آکادمیک انجام بدیم، یه نگاهی به دکترا داشته باشیم و هیئت علمی بشیم. مسیر ارشد اینجاست، نه اینکه کارمندی یه اداره یا نقشه کشی یه شرکت. صد البته با داشتن یه مدرک بهتر از یه دانشگاه معتبر، تو شرکتهای قوی شانس بیشتری برای استخدام وجود داره، و از اون جهت هم شرایط بهتری بوجود میاد، ولی اصل مساله ارشد خوندن اینه که یه پلی بین لیسانس و دکتری بوجود بیاد، فردی که فوق لیسانس میگیره نخبه جامعست، آماده میشه برای تدریس و انتقال داشته هاش. البته با برنامه ریزیهای غلطی که تو کشور ما هست، رفته رفته ارزش مدرک کم میشه، جوونا از روی بیکاری میرن دنبال درس خوندن، انقدر متقاضی و دانشگاه زیاد شده که خیلیا نمیدونن اصلا برای چی دارن درس میخونن. توی تاپیک بقلی سر بزنی میبینی به نظر اکثریت بچه ها دانشگاه خوب جاییه که دار و درخت داشته باشه و بزرگ باشه و توش به حجاب و روابط دختر پسری گیر ندن و ... دغدغه های کوچیک، هدف های کوچیک و در نهایت موفقیت های کوچیک. با این روند 3-4 سال دیگه همه میفتن دنبال کلاس تست و نکته دکتری. فلان جزوه چی شد، کلاس کجا بریم، از کدوم کتاب زیاد سوال میاد...

HOTT

عضو جدید
کاربر ممتاز
یه بنده خدایی توی دانشگاه ما بود که می گشت تو دانشگاه استادی رو پیدا می کرد که اصلا بهش گیر نده سر پروژه
از هر پنج جلسه یکی شو می اومد....تا بشینه خونه برا ارشد بخونه-دو سال اخر کارشناسی-
بعدش....با یه پروژه اماده و با کمی چرب زبونی یه نمره خیلی خوب از استادش می گرفت
یه بنده خدایی هم که خودم باشم می گشت با سوادترین استاد و سخت گیر ترین استاد رو تو دانشگاه پیدا می کرد -از دیدگاه خودش- تا به قول معروف معماری یاد بگیره-حالا بماند چقدر یاد گرفت-
نمره خوبی هم مثل اون بنده خدا نمی گرفت-تمام ثانیه هاشم صرف کرکسیون های خارج از وقتش با استاد بود و بستن طرحش....دیگه نمی دونست ارشدو کجای دلش بگذاره....
در نهایت سرنوشت اونو همون سال اول برد دانشگاه شهید بهشتی-اسکیس رو رفت کلاس-
منم بعد یک سال رو پایان نامه کار کردنم تازه یادم افتاد بعد لیسانس باید رفت سراغ فوق لیسانس
حالا من نمی دونم اون بنده خدایی که حتی بلد نبود یک خط بکشه....کار درستی انجام داد.....یا من که خواستم معماری رو یاد بگیرم
فکر کنم به هر اون الان از روزگارش و تصمیم اش خیلی راضیه

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
تو بازار کار چیزی که خیلی مهمه اینه که شما بتونید اون کاری که ازتون میخوان رو انجام بدید.ما تو شرکتی که بودیم یه فوق دیلم سرپرست ما بود چون تواناییش از همه ما بیشتر بود.
بله اگه یه چند سال کار کنید بعد بریم ارشد هم بگیرید حتما موفق ترید.
ما فکر میکنیم چون بعد از کارشناسی نمیتونیم جذب بازار کار بشیم پس بریم ارشد بگیریم.
متاسفانه بعد ارشد این سرخوردگی بیشتر هم میشه.

افرين
وقتي ادم بلد نيست دو تا دونه خط بكشه كسيم كه بهش كار نميده پس ميره كه ارشد بگيره
حرفاي دلمو زدي تكرار مكررات نميكنم
اخه از كجا بناليم
مساله ای که 90% دوستان ازش غافل هستن اینه که بازار کار ارشد و بازار کار لیسانس متفاوته.
اکثریت دوستانی که کنکور ارشد دادن، تو این حال و هوا هستن که یه مدرکی میگیرن و به لطف مدرک حقوق بیشتری دریافت میکنن. در حالیکه متوجه نیستن کار معماری ربط زیادی به مدرک نداره. ما ارشد نمیخونیم که در نهایت بتونیم نمای بهتری طراحی کنیم و تو یه شرکتی جذب بشیم، بازر کار ارشد تو دانشگاهه. ما ارشد میخونیم که بتونیم تدریس بکنیم، کار آکادمیک انجام بدیم، یه نگاهی به دکترا داشته باشیم و هیئت علمی بشیم. مسیر ارشد اینجاست، نه اینکه کارمندی یه اداره یا نقشه کشی یه شرکت. صد البته با داشتن یه مدرک بهتر از یه دانشگاه معتبر، تو شرکتهای قوی شانس بیشتری برای استخدام وجود داره، و از اون جهت هم شرایط بهتری بوجود میاد، ولی اصل مساله ارشد خوندن اینه که یه پلی بین لیسانس و دکتری بوجود بیاد، فردی که فوق لیسانس میگیره نخبه جامعست، آماده میشه برای تدریس و انتقال داشته هاش. البته با برنامه ریزیهای غلطی که تو کشور ما هست، رفته رفته ارزش مدرک کم میشه، جوونا از روی بیکاری میرن دنبال درس خوندن، انقدر متقاضی و دانشگاه زیاد شده که خیلیا نمیدونن اصلا برای چی دارن درس میخونن. توی تاپیک بقلی سر بزنی میبینی به نظر اکثریت بچه ها دانشگاه خوب جاییه که دار و درخت داشته باشه و بزرگ باشه و توش به حجاب و روابط دختر پسری گیر ندن و ... دغدغه های کوچیک، هدف های کوچیک و در نهایت موفقیت های کوچیک. با این روند 3-4 سال دیگه همه میفتن دنبال کلاس تست و نکته دکتری. فلان جزوه چی شد، کلاس کجا بریم، از کدوم کتاب زیاد سوال میاد...
اره درسته حق با توئه اما وقتي ميخاي تدريس كني هم بايد حواست خيلي جمع باشه دانشجو به اين فك نميكنه كه تو اومدي ارشد بگيري كه تئوريت قبول شه
به اين نگا ميكنه كه استاد من كه فقط حفظيات بلده چطو ميخاد بياد طرح رو برا من كركسيون كنه؟خودش ايا تا به حال پروژه داشته ؟
اينو چي؟ميگي؟
یه بنده خدایی توی دانشگاه ما بود که می گشت تو دانشگاه استادی رو پیدا می کرد که اصلا بهش گیر نده سر پروژه
از هر پنج جلسه یکی شو می اومد....تا بشینه خونه برا ارشد بخونه-دو سال اخر کارشناسی-
بعدش....با یه پروژه اماده و با کمی چرب زبونی یه نمره خیلی خوب از استادش می گرفت
یه بنده خدایی هم که خودم باشم می گشت با سوادترین استاد و سخت گیر ترین استاد رو تو دانشگاه پیدا می کرد -از دیدگاه خودش- تا به قول معروف معماری یاد بگیره-حالا بماند چقدر یاد گرفت-
نمره خوبی هم مثل اون بنده خدا نمی گرفت-تمام ثانیه هاشم صرف کرکسیون های خارج از وقتش با استاد بود و بستن طرحش....دیگه نمی دونست ارشدو کجای دلش بگذاره....
در نهایت سرنوشت اونو همون سال اول برد دانشگاه شهید بهشتی-اسکیس رو رفت کلاس-
منم بعد یک سال رو پایان نامه کار کردنم تازه یادم افتاد بعد لیسانس باید رفت سراغ فوق لیسانس
حالا من نمی دونم اون بنده خدایی که حتی بلد نبود یک خط بکشه....کار درستی انجام داد.....یا من که خواستم معماری رو یاد بگیرم
فکر کنم به هر اون الان از روزگارش و تصمیم اش خیلی راضیه
ادم وقتي ميبينه ادماي كمتر از خودش دارن به مدارج عالي ميرسن به خودش ميگه پس من چرا نه؟؟؟
چنتا حرف هست تو حرفات
يه وقت دانشجو مثلا باباش خودش مهندس معماره كلا از بچگي با اين رشته سر و كار داشته ميبينه سطحش از سطح دانشگاه بالاتره ميگه به جاي اينكه بشينم وقت بزارم پايان نامه ليسانسم توپ باشه
ميرم يه دانشگاه خوب و ارشدمو ميتركونم

يه وقت حرف شما درسته طرف حاليش نيست اما ميره ارشد ميده
يه وقت واقعا كسي تو تئوري موفق تره اره خط هم بلد نيست بكشه اما تئوريش قويه با خودش ميگه پس زوم ميكنم رو قسمتي كه علاقه دارم و اتفاقا موفق هم ميشه
اشكال نظام ما اينه كه ما بايد ملاصدرا باشيم
يني تئوريمون توپ باشه
تو نرم افزار حرف اولو بزنيم
طرحمون عالي باشه
و چه و چه و چه
اما غفلت ميكنيم از اينكه بابا ما نميرسيم همشو با هم داشته باشيم كار يه سال و دو سيال نيست
علي عسگري ميگه يه استاد داشتيم كه ساليان سال رو معماري تيموري تحقسيق ميكرد اخر سر ميتونس تشخيص بده اين بنا واسه دوره تيموري هست يا نه
حالا ما از خودمون توقع داريم همه چيز دان باشيم
نيمشه بابا
تو شهرستان با تهران فرقه
تو مقطع ليسانس با ارشد فرقه
بين دختر و پسر از لحاظ كار تو شهرهاي مختلف فرقه
ما تو شهر خودمون مثل نخود مهندس داريم نميگم همشون توپ ولي ده تا دونه خوب پيدا ميشه با اين حال هر وقت طرح شهري داريم از بالا طراح ميارن
چرا واقعا؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
الان من خودم گيرم
تو رشته خودمون كاري پيدا نميكنم
يه دوره ميگم برم نرم افزارمو قوي كنم بشينم خونه سه بعدي كنم
يه سر ميگم نه صبر ميكنم نتيجه يوني بياد بشه برم بخونم و تدريس كنم
يه سر ميگم حالا تو نقشه شهرداري بلدي بكشي؟برو اينو قوي كن. سر ميزنم به موسسات ميبينم خبر خاصي نيست
ميرم تو خيابون اگهي ميبينم كه به فوتوشاپ كار نياز داريم ميرم زنگ ميزنم ميگم نكنه بيكار بمونم هر چي جون كندم هدر شه
يه سر ميگم بابا اگه برم سر يه كاري كه تو تخصصم نيست ،خوب كاره كه دائم نيس،تو تخصصمم كه نيس دو تا چيز ياد بگيرم،پس برم چيكار
از اون ور ميبينم بيكارم
از يه ور ديگه ميبينم معماري كه انگليسيش خوب نيس بايد بميره پس ميرم كلاس زبان
از اون ور ميگن رزومه رزومه ميريم رزومه جمع كنيم شما ي كمكي ميكنين به ما؟شب جمعس نزديك عيده محض رضاي خدا رزومه بديد به ما
ميايم مقاله بنويسيم كو رفيق؟كو يار ؟كو استاد؟مقاله بلد نيستيم
شيون كنان و برسر زنان دنبال جمع اوري كمك هاي رزومه اي
شماره حساب بدم؟
هم اكنون نيازمند ياري رنگيتان هستيم
خلاصه اگه ديدين روزي من نيستم بدونين سكته كردم مردم

آخرین ویرایش:

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
من واسه نظام اموزش يه پيشنهاد دارم
چرا ما بايد 12سال درس بخونيم بعد تازه بريم انتخاب گرايش كنيم؟؟؟
چرا 12 سال؟؟
چرا از همون اول دبيرستان نريم هممون گرايشات دلخواه بخونيم؟
اين چه مسخرگيه كا كاردانيا پيش نياز ميخورن و بايد مثلا تو معماري درس فيزيك پيش دانشگاهي پاس كنن؟
به چه دردمون ميخوره خوب؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
يا دو واحد مقاومت ميدن به ما
حالا چي ميشه؟؟؟به كجامون ميرسه؟؟؟

donfidelio

عضو جدید
کاربر ممتاز
اره درسته حق با توئه اما وقتي ميخاي تدريس كني هم بايد حواست خيلي جمع باشه دانشجو به اين فك نميكنه كه تو اومدي ارشد بگيري كه تئوريت قبول شه
به اين نگا ميكنه كه استاد من كه فقط حفظيات بلده چطو ميخاد بياد طرح رو برا من كركسيون كنه؟خودش ايا تا به حال پروژه داشته ؟
اينو چي؟ميگي؟

اصلا ربطی نداره دوست من. اینم یه تفکر لیسانسی هست. استادی که میخواد یه درس نظری مثل معماری اسلامی درس بده، چه ربطی داره که تا حالا پروژه داشته باشه یا نه؟ یه کسی میره توی فاز طراحی، یکی میره اجرا، یکی هم فیلدش کاملا نظریه. البته اینا با هم منافاتی ندارن، ممکنه کسی هم مقالات خوبی داشته باشه و هم طرحهای اجرا شده خوبی، ولی چیزی که تو محیط آکادمیک اهمیت داره این نیست. تو اگه رزومه یه عضو هیات علمی رو نگاه کنی متوجه میشی. کتابایی که نوشته، مقالاتی که ارائه داده، دروسی که تدریس کرده و ... این تیپ کارای علمیش هست که مورد تاکیده، نه اینکه یه مرکز خرید خوب طراحی کرده.

البته من حس میکنم تو متوجه منظور من نشدی، من صرفا خواستم بگم این تصوری که خیلیا از ارشد دارن اشتباهه. چون به کرات این جمله رو میشنویم که تو ارشد چیزی به آدم یاد نمیدن، این درسته منتهی وقتی تصور تو این باشه که تو ارشد قرار به آدم طراحی نما و سایت پلان یاد بدن. نه این نیست، اگه کسی هدفش صرفا تو بخش طراحی برای جذب بازار شدن باشه، شاید بهتره که بجای 2 سال معطل دانشگاه شدن تمام وقتشو روی کار و بازار بذاره. البته بازم تاکید میکنم، منافاتی نداره کسی دکتر باشه و توی طراحی و اجرا هم تبحر بالایی داشته باشه، ولی طراحی و اجرای صرف، از طریق ارشد بدست نمیاد.

morteza2010

عضو جدید
سلام.
بله این مشکلاتی که میگید هست.
دوستای عزیزم واسه چی اینقدر هول و ولا دارید ارشد بگیرید؟
آیا کارشناسی که گرفتید واقعا فکر میکنید کارشناس هستید؟تونستید به خودتون ثابت کنید که به عنوان یه کارشناس میتونید وارد بازار کار بشید؟
دوستای عزیزم اینقدر عمر خودتون رو تو این دانشگاها تلف نکنید.
فقط یه توقع الکی تو خودتون از خودتون بوجود میارید در صورتی که شاید نتونید یه پلان طراحی کنید(خودم رو هم عرض میکنم)
حرفتون درسته ولی من که امدم عمر تلف کردم حالا شدم 25 سال بعدش چی به نظر شما تو جای که به ظاهرت اهمیت میدن شما باطن خوب نشون میدی ؟
دیگه مده دوست من

خیلی فرق می کنه تو زن باشی یا مرد
من در جایگاه یک خانم میگم ارشد راهی بود که مجبور بودم تو زندگی ام انتخابش کنم
ولی مردایی از خانواده ام می شناسم پاشون به دانشگاه نخورد ولی الان دارند تو وضعیت مالی خیلی مناسب و مرفهی زندگی می کنند یه جوری که هر روز یه سیستم ماشین اخرین مدل زیر پاشه
مرد بود و تونست با خیلی از شرایط بد و خوب جامعه خودشو وقف بده ...سیلی بخوره...به زیر صفر برسه...ولی عاقبت بلند شه و با ریشه های قوی تر در برابر طوفان بایسته
ولی واقعیت اینه که برای خانم ها شرایط خیلی فرق می کنه و نمی تونن راحت به دل اجتماع بزنن...یه جورایی آینده سازی برامون خیلی مشکل تره....البته نظر منه
به هر حال هیچ چیز رو نمیشه قطعی نامید حتی خورشید رو...

الان من خودم گيرم
تو رشته خودمون كاري پيدا نميكنم
يه دوره ميگم برم نرم افزارمو قوي كنم بشينم خونه سه بعدي كنم
يه سر ميگم نه صبر ميكنم نتيجه يوني بياد بشه برم بخونم و تدريس كنم
يه سر ميگم حالا تو نقشه شهرداري بلدي بكشي؟برو اينو قوي كن. سر ميزنم به موسسات ميبينم خبر خاصي نيست
ميرم تو خيابون اگهي ميبينم كه به فوتوشاپ كار نياز داريم ميرم زنگ ميزنم ميگم نكنه بيكار بمونم هر چي جون كندم هدر شه
يه سر ميگم بابا اگه برم سر يه كاري كه تو تخصصم نيست ،خوب كاره كه دائم نيس،تو تخصصمم كه نيس دو تا چيز ياد بگيرم،پس برم چيكار
از اون ور ميبينم بيكارم
از يه ور ديگه ميبينم معماري كه انگليسيش خوب نيس بايد بميره پس ميرم كلاس زبان
از اون ور ميگن رزومه رزومه ميريم رزومه جمع كنيم شما ي كمكي ميكنين به ما؟شب جمعس نزديك عيده محض رضاي خدا رزومه بديد به ما
ميايم مقاله بنويسيم كو رفيق؟كو يار ؟كو استاد؟مقاله بلد نيستيم
شيون كنان و برسر زنان دنبال جمع اوري كمك هاي رزومه اي
شماره حساب بدم؟
هم اكنون نيازمند ياري رنگيتان هستيم
خلاصه اگه ديدين روزي من نيستم بدونين سكته كردم مردم
اقایان اصلا دنبال مدرک و نمیدونم چرا میریم واسه ارشد میخونیم که شاید تو بعضی دانشگاه ها اندازه لیسانسشم نیست نباشید
دوستانی که نقل قول کردم
عزیزان
والله به خدا

فعالیت که نداریم تو دوران دانشجوی نه مقاله ای مطلبی نه پژوهشی هیچی التبه باید شرایطش هم باشه کتاب خانه دانشگاه روزنامه هرروز مثلا داره تو این ضمینه عالی عمل میکنه یا اگهی های فوت تولد و.....
کجا دنبال علم هستیم
خدایش یه مطلب امروز میخونی فردا فراموش میکنی استاد هم همین طوره دانشجو اسمش دانشجو است
وگرنه دوستجو هست پارتیجو هست زیدجو هست نمرهجو هست مدجو هست غیبتجو هست و....... اگه بپرسیم اون استاد هم علمش زیاد میکنه وگرنه اون هم ترم به ترم بدتره
استاد داشتم به گریه افتاده بود میگفت چرا تنبل هستین اقایان یه سوالی بکنید والله همون چیزی که دو لیسانس میدونسم هم یادم رفته
حالا من شما میایم گیر میدیم
بعد من یه نظر دارم
به خدا بچه ها ما خیلی بهترا تا اون خارجی ها ولی ولی
سیستم اموزششون از اول درست حسابی بوده
از اول اموزش دچار سیاست زدگی نکردن خدایش چند سال پیش دختر دائیم میگفت پسر هاجدا دخترا جدا من نمیدونم این چه بار اموزشی تو مهد داره !!!!!!!!!
تا من بیام راه خودمو پیدا کنم 30 سال از زندگی میگذره بدون داشتن راه مشخص هنوز دنبال چه کنم چه کنم هستم
والا من الان خودم هر هفته ای مثل take off یه برنامه دارم واسه اندک زندگی
تو هر کشوری برعکس انچه ما عمل میکنیم انجام میدن

قضیه دیگ سرشه
ما لیاقتش داریم
اقایان یا باید به فکر نون شبت باشی یا به فکر ساختن این تو سیستم اموزشی ما خیلی خیلی تاثیر گذاشته
هرطور باخودم فکر میکنم خدایا چطور باید درست شه ولی عقلم به جای نمیرسه
از هر طرف نگاه میکنم بازیه خندق میبینم داخل این سیستم سنجش
این قدر بعضی زشتی ها تکرار شده برای ما که الان همشون زیبا هستن.

اقایان فقط به فکر مهاجرت باشید
با توجه به زبان فارسی فرق جهان سوم و جهان اول به همون شرق و غربشه
ولی زبان مثلا انگلیسی فرق دهستان اول و جهان اوله به رفتار های است که خیلی عادی هست اونها دنبال ایده ال هستن نه مثلا ما هنوز مطلوب هم نداریم برای اونها درست بود جزء ای از زندگی انهاست نه نیاز
شبتون بخیر حال ندارم زیاد بنویسم;)

F.A.R.Z.A.D

کاربر ممتاز
حرفتون درسته ولی من که امدم عمر تلف کردم حالا شدم 25 سال بعدش چی به نظر شما تو جای که به ظاهرت اهمیت میدن شما باطن خوب نشون میدی ؟
دیگه مده دوست من

سلام.
ببخشید منظورتون از به ظاهر اهمیت دادن چیه؟

• Like
واکنش ها: HOTT

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
اصلا ربطی نداره دوست من. اینم یه تفکر لیسانسی هست. استادی که میخواد یه درس نظری مثل معماری اسلامی درس بده، چه ربطی داره که تا حالا پروژه داشته باشه یا نه؟ یه کسی میره توی فاز طراحی، یکی میره اجرا، یکی هم فیلدش کاملا نظریه. البته اینا با هم منافاتی ندارن، ممکنه کسی هم مقالات خوبی داشته باشه و هم طرحهای اجرا شده خوبی، ولی چیزی که تو محیط آکادمیک اهمیت داره این نیست. تو اگه رزومه یه عضو هیات علمی رو نگاه کنی متوجه میشی. کتابایی که نوشته، مقالاتی که ارائه داده، دروسی که تدریس کرده و ... این تیپ کارای علمیش هست که مورد تاکیده، نه اینکه یه مرکز خرید خوب طراحی کرده.

البته من حس میکنم تو متوجه منظور من نشدی، من صرفا خواستم بگم این تصوری که خیلیا از ارشد دارن اشتباهه. چون به کرات این جمله رو میشنویم که تو ارشد چیزی به آدم یاد نمیدن، این درسته منتهی وقتی تصور تو این باشه که تو ارشد قرار به آدم طراحی نما و سایت پلان یاد بدن. نه این نیست، اگه کسی هدفش صرفا تو بخش طراحی برای جذب بازار شدن باشه، شاید بهتره که بجای 2 سال معطل دانشگاه شدن تمام وقتشو روی کار و بازار بذاره. البته بازم تاکید میکنم، منافاتی نداره کسی دکتر باشه و توی طراحی و اجرا هم تبحر بالایی داشته باشه، ولی طراحی و اجرای صرف، از طریق ارشد بدست نمیاد.
حرف شمام درسته
منكر نيستم
ولي اگه من با 2تا مقاله بشم استاد دانشگاه قزل اباده نا كجا براي دانشجوهاي ترم 2 و 3 خدا هستم چون طفليا نميدونن مقاله چيه (خودمو ميگم)
بالاتر كه ميرسي ميبيني بابا استاد اگه 1000تا مقالم كه داشته باشه دليل نيست به اينكه تبحر داره ،مهارت داره
من فك كنم بايد افكار رو عوض كرد
يه رفيقي داريم ميگه بايد دروس طرح رو به اساتيد اقا بدن و دروس حفظي مثل اسلامي و اينا رو به خانوما
ميگه اصلا خانوما رو چه به طرح
والا من نميدونم
من زندگينامه ي فعليم رو نوشتم پس معلومه وضعيتم چيه نميدونم چي بگم
من ميگم اي كاش وقتي براي كارشناسي قبول ميشيم و فارغ ميشيم،اي كاش بعد از فراغت زا تحصيل مهندس بيايم بيرون
حداقل بفهميم 4 سالي كه رفتيم و اومديم چيكار كرديم
يه چيز ديگه
اره به فرض من ارشد خوندم تا بشم استاد دانشگاه
ولي وقتي دانشگاهي وجود نداره كه من توش تدريس كنم اون وقت من چه حرفي براي گفتن خاهم داشت؟مجبورم برگردم به گذشته
تازه يادم بيفته مثلا تري يد مكس اين مقاله هايي كه نوشتم كتابايي كه خوندمو هيچكدومو نميفهمه(يني ميرسم به جايي كه قراره تغيير گرايش بدم مثلا از تدريس مجبور شم برم تري دي كار شم)
خلاصه
ما خودمونم گيريم
هممون گيريم

• Like

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
ح
اقایان فقط به فکر مهاجرت باشید
با توجه به زبان فارسی فرق جهان سوم و جهان اول به همون شرق و غربشه
ولی زبان مثلا انگلیسی فرق دهستان اول و جهان اوله به رفتار های است که خیلی عادی هست اونها دنبال ایده ال هستن نه مثلا ما هنوز مطلوب هم نداریم برای اونها درست بود جزء ای از زندگی انهاست نه نیاز
شبتون بخیر حال ندارم زیاد بنویسم;)

مهاجرت به كجا رفيق؟ما همينجام گيريم
خارج رفتنم اصول خودشو داره
با دست خالي بري اونجا بگيد لطفا به من ياد بديد؟؟؟
الان ادم هست ميگه اقا من تخصصم تو فلان نرم افزار هست و خوبم پول رد مياره اما اين كجاش معماره؟؟؟
يه ادم عادي هم ميتونه بره يه نرم افزار ياد بگيره و كار كنه
ما اصلا نميدونيم دنبال ي هستيم
از يه طرفم ميگن نخير
معمار بايد خودش بتونه كارشو ارائه كنه خودش بايد نرم افزارم قوي باشه خودشم فلان باشه
من ميگم ما چقدر توانايي داريم كه دانشجوي الف باشيم،تو چنتا نرم افزار حرف اول و اخر رو بزنيم،ارشد بگيريم اونم بهترين دانشگاه،تئورسين باشيم
والا
از اون ور ميگن مگه لوكوربوزيه ليسانس داشت؟؟؟؟؟؟
از اون ور يه دانش اموز هنرستاني معماري داره چپ چپ چپ ميسازه نما ميزنه نميدونم فلان كار ميكنه
من ميگم تو معماري
ادم به جاي ليسانس بره ديپلم هنرستان بگيره
والا
حداقل مطمئنه كه اونچه تو اون دو سال يادش ميدنو فوله
اما متاسفانه متاسفانه ما تو مقطع كارداني،كاراموزي داريم(با اينكه تو هنرستان اصولو ياد گرفتيم) ولي تو مقطع كارشناسي پيوسته اصلا كاراموزي وجود نداره با اينكه بچه هاي كارشناسي پيوسته از رشته رياضي ميان
حالا ببينين چقد مسخرس
گويا ما ديپلم رو به مدارج بالا ترجيح ميديم
تو كارداني پيش نياز فيزيك ميخوريم،منتها تو كارشناسي دروس اصليمون بهش رسيدگي نميشه
اخه بندگان خدا فيزيك به چه درد دانشجوي معمار ميخوره
خــــــــــــــــــــــــداااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااا
به چه مصيبتي گرفتار شديم

• Like

sallarmelli

عضو جدید
الان ادم هست ميگه اقا من تخصصم تو فلان نرم افزار هست و خوبم پول رد مياره اما اين كجاش معماره؟؟؟
از يه طرفم ميگن نخير
معمار بايد خودش بتونه كارشو ارائه كنه خودش بايد نرم افزارم قوي باشه خودشم فلان باشه
من ميگم ما چقدر توانايي داريم كه دانشجوي الف باشيم،تو چنتا نرم افزار حرف اول و اخر رو بزنيم،ارشد بگيريم اونم بهترين دانشگاه،تئورسين باشيم
والا
از اون ور يه دانش اموز هنرستاني معماري داره چپ چپ چپ ميسازه نما ميزنه نميدونم فلان كار ميكنه
من ميگم تو معماري
والا
اما متاسفانه متاسفانه ما تو مقطع كارداني،كاراموزي داريم(با اينكه تو هنرستان اصولو ياد گرفتيم) ولي تو مقطع كارشناسي پيوسته اصلا كاراموزي وجود نداره با اينكه بچه هاي كارشناسي پيوسته از رشته رياضي ميان
حالا ببينين چقد مسخرس
تو كارداني پيش نياز فيزيك ميخوريم،منتها تو كارشناسي دروس اصليمون بهش رسيدگي نميشه
به چه مصيبتي گرفتار شديم

والا .....

تایپیک از دست من کلا رفته بیرون ....دیگه امیدی به اعتراض نیست.....

morteza2010

عضو جدید
دیگه مده دوست من

سلام.
سلام
یعنی هیچ چیز بنیادی نیست
دانش برای نمره میخوایم
هدف اول تحصیل شغل مناسب داشتنه

morteza2010

عضو جدید
دیگه مده دوست من

سلام.
سلام
یعنی هیچ چیز بنیادی نیست
دانش برای نمره میخوایم
هدف اول تحصیل شغل مناسب داشتنه

از يه طرفم ميگن نخير
والا
من ميگم تو معماري
والا
حالا ببينين چقد مسخرس
به چه مصيبتي گرفتار شديم
هرجای که با زندگین برای بازی کردن نباشه
همون افغانسان هم اینده دار داره میشه
دیگه اون دوره های قدیم نیست که بگیم کشورمو بسازم الان باید جهان ساخت درسته باید از پله اول شروع کرد ولی پله اول اینجا نداره
با بقیه نظرتون کاملا موافم

از يه طرفم ميگن نخير
والا
من ميگم تو معماري
والا
حالا ببينين چقد مسخرس
به چه مصيبتي گرفتار شديم

والا .....

تایپیک از دست من کلا رفته بیرون ....دیگه امیدی به اعتراض نیست.....
نه در نیومده تایپک رفته تو مشکلات اموزشی پرورشی

• Like

HOTT

عضو جدید
کاربر ممتاز
قرار نبوده همه از دم درس خوانده بشویم،
از دم دکترا به دست بر روی زمین خدا راه برویم

بعید می دانم راه تعالی بشری از دانشگاه ها و مدرک های ما رد بشود
باید کسی هم باشد که گوسفندها را هی کند، دراز بکشد نی لبک بزند با سوز هم بزند.

قرار نبوده این تعداد میز و صندلی‌ِ کارمندی روی زمین وجود داشته باشد
بی شک این همه کامپیوتر و پشت های غوز کرده آدم های ماسیده در هیچ کجای خلقت لحاظ نشده بوده

تا به حال بیل زده‌اید؟
باغچه هرس کرده‌اید؟
آلبالو و انار چیده‌اید؟
کلاً خسته از یک روز کار یَدی به رختخواب رفته‌اید؟
آخ که با هیچ خواب دیگری قابل مقایسه نیست.

این چشم ها برای نور مهتاب یا نور ستارگان کویر،
برای دیدن رنگ زرد گل آفتابگردان،
برای خیره شدن به جاریِ آب شاید،
اما برای ساعت پشت ساعت، روز پشت روز، شب پشت شب خیره ماندن به نور مهتابی مانیتورها آفریده نشده‌اند.

من فکر می‌کنم قرار نبوده کار کردن، جز بر طرف کردن غم نان،
بشود همه دار و ندار زندگی مان، همه دغدغه ‌زنده بودن مان.

قرار نبوده من از اینجا و شما از آنجا، صورتک زرد به نشانه لبخند زدن
و دوست داشتن برای هم بفرستیم

چیز زیادی از زندگی نمی‌دانم، اما همین قدر می‌دانم که این ‌همه قرار نبوده ای
که برخلافشان اتفاق افتاده، همگی مان را آشفته‌ و سردرگم کرده !

آنقدر که فقط می‌دانیم خوب نیستیم، از هیچ چیز راضی نیستیم، اما سر در نمی‌آوریم چرا؟!!!

حالم بد گرفته است....دعا کنید مشکلم حل بشه:smile:

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
قرار نبوده همه از دم درس خوانده بشویم،
از دم دکترا به دست بر روی زمین خدا راه برویم

بعید می دانم راه تعالی بشری از دانشگاه ها و مدرک های ما رد بشود
باید کسی هم باشد که گوسفندها را هی کند، دراز بکشد نی لبک بزند با سوز هم بزند.

قرار نبوده این تعداد میز و صندلی‌ِ کارمندی روی زمین وجود داشته باشد
بی شک این همه کامپیوتر و پشت های غوز کرده آدم های ماسیده در هیچ کجای خلقت لحاظ نشده بوده

تا به حال بیل زده‌اید؟
باغچه هرس کرده‌اید؟
آلبالو و انار چیده‌اید؟
کلاً خسته از یک روز کار یَدی به رختخواب رفته‌اید؟
آخ که با هیچ خواب دیگری قابل مقایسه نیست.

این چشم ها برای نور مهتاب یا نور ستارگان کویر،
برای دیدن رنگ زرد گل آفتابگردان،
برای خیره شدن به جاریِ آب شاید،
اما برای ساعت پشت ساعت، روز پشت روز، شب پشت شب خیره ماندن به نور مهتابی مانیتورها آفریده نشده‌اند.

من فکر می‌کنم قرار نبوده کار کردن، جز بر طرف کردن غم نان،
بشود همه دار و ندار زندگی مان، همه دغدغه ‌زنده بودن مان.

قرار نبوده من از اینجا و شما از آنجا، صورتک زرد به نشانه لبخند زدن
و دوست داشتن برای هم بفرستیم

چیز زیادی از زندگی نمی‌دانم، اما همین قدر می‌دانم که این ‌همه قرار نبوده ای
که برخلافشان اتفاق افتاده، همگی مان را آشفته‌ و سردرگم کرده !

آنقدر که فقط می‌دانیم خوب نیستیم، از هیچ چیز راضی نیستیم، اما سر در نمی‌آوریم چرا؟!!!

هر چيز جاي خودشو داره
نه معلومه كه تا حالا گوسفند نچراندم
نه بابام گوسفند داشته نه اجازه دادن گوسفند از خيابون رد كنيم همسايه ها دعوا ميكنن
بعدم خودم از گوسفن ميترسم
يه بارم سگ بهم حمله كرد كه البته زنجيرم داشت ولي من چون نميدونستم دست و پاش بستس اما ترسيدم خيلي دويدم
بعدم ما در مورد خودمون داريم حرف ميزنيم

qazal.

عضو جدید
هر چيز جاي خودشو داره
نه معلومه كه تا حالا گوسفند نچراندم
نه بابام گوسفند داشته نه اجازه دادن گوسفند از خيابون رد كنيم همسايه ها دعوا ميكنن
بعدم خودم از گوسفن ميترسم
يه بارم سگ بهم حمله كرد كه البته زنجيرم داشت ولي من چون نميدونستم دست و پاش بستس اما ترسيدم خيلي دويدم
بعدم ما در مورد خودمون داريم حرف ميزنيم

یجوراییم راست میگه....با وجود اینکه تکنولوژی خیلی کارارو واسه ما راحت کرده خیلی چیزارم ازمون گرفته....حالا مثلا منظورم گوسفند نیس :) ....گوسفنده فقط یه استعارس تو متن بالا...میتونه خیلی چیزا باشه که تغذیه روحمونه....
یه چیزی....سالار ملی کجاس؟ بدو بیا به بحث گوسفند و پیوند عمیقش با مباحث آموزشی رسیدیم....الان میاد دعوامون میکنه....بنده خدا ناراحت شده رفته .....بیایین تو همون حیطه ی اعتراضه بحرفیم که ناراحت نشه.... اوکی؟ بالاخره اون بحثو باز کرده....تشکرات

sallarmelli

عضو جدید
چيكار كنم
خـــــــــدا
دست منم نيس
اينجا مونده
تو گلوم مونده
چيكار كنم

بغض ها را در سینه نگه دارید
و در روز موعود به صحنه بیارید
و حماسه ای بزرگ در خور خودتان خلق کنید
باشد که من هم باشم
راستی چند قدم مانده تا دانشگاه
دیگر تاریخ روز ها که چه عرض کنم
حساب روز های هفته ، رفته از دست من
خدای من
آه ای خدای من نمی دانم با تو چه گویم
غم دل با که بگویم
که جوانان سرزمین من خسته اند
که چرا یک عده اندکی فکر نمی کنند
که این جوان ها چه می کشند
چرا به اندازه یک هزارم ها زحمتی به خودشان نمی دهند
که باری را از روی دوش شان بردارند
آه
مادرم مرا صدا می زند
لحظه افطار شده باز
دعا می کنم
که شاد باشید
آمین یا رب العالمین

یجوراییم راست میگه....با وجود اینکه تکنولوژی خیلی کارارو واسه ما راحت کرده خیلی چیزارم ازمون گرفته....حالا مثلا منظورم گوسفند نیس :) ....گوسفنده فقط یه استعارس تو متن بالا...میتونه خیلی چیزا باشه که تغذیه روحمونه....
یه چیزی....سالار ملی کجاس؟ بدو بیا به بحث گوسفند و پیوند عمیقش با مباحث آموزشی رسیدیم....الان میاد دعوامون میکنه....بنده خدا ناراحت شده رفته .....بیایین تو همون حیطه ی اعتراضه بحرفیم که ناراحت نشه.... اوکی؟ بالاخره اون بحثو باز کرده....تشکرات

نه بابا
بچه های باشگاه رو عشق است

آخرین ویرایش:

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
بعض ها را در سینه نگه دارید
و در روز موعود به صحنه بیارید
و حماسه ای بزرگ در خور خودتان خلق کنید
باشد که من هم باشم
راستی چند قدم تا دانشگاه مانده
دیگر تاریخ روز ها که چه عرض کنم
حساب روز های هفته ، رفته از دست من
خدای من
آه ای خدای من نمی دانم با تو چه گویم
غم دل با که بگویم
که جوانان سرزمین من خسته اند
که چرا یک عده اندکی فکر نمی کنند
که این جوان ها چه می کشند
چرا به اندازه یک هزارم ها زحمتی به خودشان نمی دهند
که باری را از روی دوش شان بردارند
آه
مادرم مرا صدا می زند
لحظه افطار شده باز
دعا می کنم
که شاد باشید
آمین یا رب العالمین

نه بابا
بچه های باشگاه رو عشق است
از بس تو گلو نگه داشتيم رسيديم به اينجا
عقده شده
كجاي جاي ريختنشه؟؟نشونم بده تا كيلومتري بتركانم

morteza2010

عضو جدید

هیچ چیز همه چیزاست شما بروید تو کانال بیخیالی
زندگی همینه یعنی گذشته امروز و فردا بیشتر امروز حواستون باشه
هر روز مراقب امروزتون باشید فرداتون هم ساخته میشه

از بس تو گلو نگه داشتيم رسيديم به اينجا
عقده شده
كجاي جاي ريختنشه؟؟نشونم بده تا كيلومتري بتركانم

اروم بشین گریه کن هق هق تو سهم منه الان که بارون میباره شروع عاشق شدنه.........
:cry:

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
ميگم اگه ميخاين ميتونيم برگرديم به بحث قبليموناااااا
گريه مريه هامون تموم شد

morteza2010

عضو جدید
این چیزا فایده نداره والله به خدا راست میگم
فقط وقتتون هدر میدید

وضعیت
موضوع بسته شده است.