اطلاعات در مورد تالیف و ترجمه کتاب

aidano

عضو جدید
با سلام خدمت دوستان گرامی.
برای شروع ترجمه کتاب به راهنمایی هاتون احتیاج دارم . اینکه از کجا باید استعلام بگیرم که این کتاب قبلا ترجمه شده یا نه؟؟؟ و بعد از اتمام ترجمه چه مزراحلی رو باید طی کرد؟

meysam_ak

کاربر فعال مهندسی شیمی ,
کاربر ممتاز
سلام...اول از همه تشکر بابت تاپیک خوبی که ایجاد کردین....
مدت ها تو ذهن خودم بود چنین تاپیکی بزنم ولی نشد که بشه....
منم خیلی علاقمندم تا دوستانی که تو این زمینه اطلاعاتی دارن کمک کنند تا اینجا مرجع خوبی بشه برای تازه کاره ها...
من قبل مهر امسال یه حل التمرین انتقال حرارت ترجمه کردم(البته حجم کتاب چندان زیاد نیست) ولی فعلا نتونستم کاریش کنم....چون با این روال ترجمه تا چاپ زیاد آشنا نبودم و نیستم....
ولی اخیرا رفتم پیش یکی از استادم اولش گفت ترجمت خیلی خوب بوده و از این حرفا و گفت برو اصل کتابش رو هم ترجمه کن بیار تا ببریم برا چاپ توسط دانشگاه....ولی بعد چند روز بهم گفت یه مسئله ای که هست اینه که کتاب تو زمینه حرارت زیاد ترجمه و تالیف شده برا همین یه کتاب جدید داد گفت اینو ترجمه کن اگه دوست داشتی که برا سال 2014 هست!........(البته من هنوز قبول نکردم:w10::w05:)

روال چاپ تو دانشگاه هم گفت به اینصورت هست که یه بخشی از کتاب رو ترجمه کرده و می برین دانشگاه بهشون نشون میدین و اونا از کل دانشگاه ها استعلام میگیرن و اگه کسی در حال ترجمه نباشه اونوقت بهتون میگن ادامه بدین ترجمه رو و مثلا تا فلان تاریخ تمومش کنید.....(البته اینا اطلاعات اندک من بود، امیدوارم دوستان بهتر کاملش کنند و توضیح بدند)
ولی در مورد ناشرهای غیردانشگاهی اصلا اطلاعاتی ندارم....ممنون میشم دوستانی که میدونن راهنمایی کنند....