اشنایی با:REVIT

chista233

عضو جدید
دوستان سلام
من به تازگی کار با نرم افزار revit رو شروع کردم . تا جایی که من می دونم نرم افزار خوبیه که هم کار کردن باهاش راحته هم باب طبع معماراست
در ضمن به مکس هم به راحتی خروجی می ده
خلاصه نرم افزار باحالیه
همون طور که گفتم من تازه کار باهاش رو شروع کردم البته ریسک کردم و کار پایان ترمم رو سعی کردم باهاش ببندم که نتونستم
اگه کسی با این نرم افزار کار کرده و اطلاعاتی داره ممنون میشم در اختیار منم بذاره. :)

natalie

عضو جدید
سلام این نرم افزار چون هنوز جدیده با سرچ فارسی نتوونستم چیزی در موردش پیدا کنم ولی اگه وقت و حوصلش را داشتین توی سایت Autodesk می توونین اطلاعات خوبی ازش پیدا کنین .ولی از نظر من که خیلی نرم افزار به درد بخوریه...همون طور که دوستمikilo666 گفت واقعا modeling توش راحته و در عین حالم امکانات زیادی برای طراحیه حجم های پیچیده مورد نظرمون داره(خیلی بهتر از archicad) رندرهای خیلی قابل قبول و خوبی هم می ده...
خلاصه مطمئن باشین به درد بخوره...;)
به به TINA خانم...:lol:

amir joon

عضو جدید
یه اشکالی که به این نرم افزار وارده سرعت خیلی پایین رندر هست بطوری یه فایل سبک حدود 72 ساعت طول میکشه(البته فقط نقل قول بود)
حالا واقعا همینطور هست یا نه؟

ikilo666

عضو جدید
یه اشکالی که به این نرم افزار وارده سرعت خیلی پایین رندر هست بطوری یه فایل سبک حدود 72 ساعت طول میکشه(البته فقط نقل قول بود)
حالا واقعا همینطور هست یا نه؟

درسته
خصوصا اگه دیتیل های پروژه ات زیاد باشه یا تصمیم بگیری رندر شب بگیری.
برای رفع این مشکل یا می تونی ببریش توی مکس و رندر بگیری یا انکه تنظیماتش را دست کاری بکنی که فکر میکنم بزای کارهای ما تا حدودی رندر اش قانع کننده باشه

فکور

عضو جدید
منم میخواستم اظهاروجود کمنوبگم تایه حدی رویت بلدم:smile:
وقتی بارویت کارمیکنی حس میکنی بیشتردرکت میکنه اما انصافأانعطاف مکسو نداره

farshadmardani

عضو جدید
www.veforu.com

www.veforu.com

سلام

دوست عزیز بهت تبریک می گم که داری revit کار می کنی .
اگر می خواهی این نرم افزار رو عالی یاد بگیری به این آدرس مراجعه کن
www.veforu.com
:D

davood arc

عضو جدید
سلام ;)

باید در نرم افزار revit بگم که تا اونجایی که من می دونم نرم افزاری هستش بسیار قوی و کارآمد از فاز 1 به بعد یعنی اینکه وقتی consept شما شکل می گیره و می خواهید که به مرحله اجرا نزدیکش کنید با این نرم افزار خودتونو بسیار جلو انداختید چرا که خودش سه بعدی میکنه با توجه به اطلاعاتی که قبل از ترسیم دو بعدی و پلان به صورت مرحله به مرحله بهش می دهید. همین طور محل section را مشخص می کنید و خودش براتون ترسیم می کنه وحتی اگه توی سه بعدی بر فرض مثال اگه خواستید تغییراتی اعمال کنید دیگه لازم نیست این تغییر را در پلان- برش و نما هم درست کنید و خودش تغییراتو انجام می ده در ضمن رندرگیریشم که من دیدم خوب هستش

Pedram-viva

کاربر بیش فعال
سلام ;)

باید در نرم افزار revit بگم که تا اونجایی که من می دونم نرم افزاری هستش بسیار قوی و کارآمد از فاز 1 به بعد یعنی اینکه وقتی consept شما شکل می گیره و می خواهید که به مرحله اجرا نزدیکش کنید با این نرم افزار خودتونو بسیار جلو انداختید چرا که خودش سه بعدی میکنه با توجه به اطلاعاتی که قبل از ترسیم دو بعدی و پلان به صورت مرحله به مرحله بهش می دهید. همین طور محل section را مشخص می کنید و خودش براتون ترسیم می کنه وحتی اگه توی سه بعدی بر فرض مثال اگه خواستید تغییراتی اعمال کنید دیگه لازم نیست این تغییر را در پلان- برش و نما هم درست کنید و خودش تغییراتو انجام می ده در ضمن رندرگیریشم که من دیدم خوب هستش

دوست عزیز این ویژگی هایی که شما گفتی همش در AutoCAD Architecture هست.
این نرم افزار نوعی AutoCAD هست که شرکت AutoDesk برای معماران طراحی کرده
البته متاسفانه این نرم افزار هنوز برای ایرانی ها نا آشناست

hd_memar

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
دوست عزیز این ویژگی هایی که شما گفتی همش در AutoCAD Architecture هست.
این نرم افزار نوعی AutoCAD هست که شرکت AutoDesk برای معماران طراحی کرده
البته متاسفانه این نرم افزار هنوز برای ایرانی ها نا آشناست
وقتی اتو کد نصب می کنی می پرسه واسه چه کاری می خوالی
عمرانی,معماری یا...
منظورتون اینه یا کلا جداست این نرم افزاری که می گین؟

Pedram-viva

کاربر بیش فعال
کلا جداست. به اسم
AutoCAD Architecture
که الان ورژن 2010 این برنامه در پاساژ پایتخت در میرداماد هست.
در واقع شبیه آرشیکد هست البته خیلی از اون کامل‌تره و قابلیت های سه بعدی و مقطع و رندر کردن رو داره

farshadmardani

عضو جدید
یک نکته ای در مورد render این برنامه بگم.
render این برنامه دقیقا مطابق با سیستم mentalray در نرم افزار 3dmax هست منتها کار کردن باهاش خیلی راحتتر هست.جالب اینجاست که کلی متریال آماده عالی هم داره.:smile:

هر وقت فکر کردین که از اتوکد خسته شدین و نیاز دارین که حرفه ای تر کار کنین (منظورم اینه که خواستین در کارهای حرفه ای تون سریعتر و موفق تر بشین و با علم روز دنیا پیش برین)،یک نگاهی هم به این نرم افزار بندازین.

farshadmardani

عضو جدید
سلام
من مدتی هست که دارم با این نرم افزار کار می کنم و البته این نرم افزار رو به صورت حرفه ای آموزش هم میدم.یک وب سایت هم برای آموزش این نرم افزار با دوستانم راه اندازی کردم.
ضمنا تمام آموزشهامون به زبان فارسی هست. اگر اطلاعات کامل در مورد این نرم افزار می خواین یک سری به لینک زیر بزنین.
www.veforu.com
:smile:

ضمنا ما توی شرکتمون (مهندسین مشاور) مدتی هست که برای پروژه هایی که می خواهیم حرفه ای انجام بشه از این نرم افزار استفاده می کنم. تا حدود 80% اتوکد را کنار گذاشتیم.

ikilo666

عضو جدید
کلا جداست. به اسم

AutoCAD Architecture
که الان ورژن 2010 این برنامه در پاساژ پایتخت در میرداماد هست.
در واقع شبیه آرشیکد هست البته خیلی از اون کامل‌تره و قابلیت های سه بعدی و مقطع و رندر کردن رو داره​

البته تو مغازه های خیابونای اصفهان هم به راحتی 2010پیدا میشه:D اما من خودم با 2009راحتتر کار می کنم و در ضمن مثل اینکه 2010 , compnent نداره

Designer.tu

عضو جدید
سلام.
خیلی متشکر از راه اندازی این تایپیک.
حالا که این تایپیک شروع شده با اجازتون سوالات رو هم باید شروع کنیم .
متشکر میشم قسمت متریال و مخصوصا رندر رو توضیح بدین ، قدم به قدم. این قسمت رندر منو آواره کرده آخرشم هیچچی نفهمیدم ازش.
لطفا در حق ما استادی کنید.
سپاس گذارم

Javid64

عضو جدید
سلام دوستان
من چند تا سواله رویت واسم یه عمره پیش اومده و هیچکسو پیدا نکردم تاحالا جوابشو بدونه.
حالا کم کم میپرسمشون ببینم کسی اینجا میتونه کمکم کنه...

اول از بخشه بالوسترها شروع میکنم.
من در بخشه بالوستر ها 2 تا ایراد دارم.
اول اینکه بالوسترهایی که پیشفرضه برنامه هستند رو نمیتونم متریالشون رو تغییر بدم
کسی راهشو بلده؟

دوم اینکه من یه بالوستر طراحی کردم به شکل میله و پنل شیشه ای و گیره هایی که
شیشه رو به میله وصل میکنه و نگهشون میداره به شکل زیر:

حالا مشکل اینجاست که وقتی این فمیلی رو روی خط میله لود میکنم بشکل زیر میشه:

ایرادش هم همینجور که ملاحظه میفرمایید گیره ها بجای اینکه شیشه رو نگه داره (دورش رو دایره ی قرمز کشیدم) میره میچسبه به میله در محله اتصاله دو میله که دورش رو دایره ی زرد کشیدم)
ایراده دیگه هم اون مکانهای خالی هست که همینجور خالی میمونه و پر نمیکنه با پنل.
گزینه ی fit رو هم میزنم اما فایده نداره...:(

Javid64

عضو جدید
سلام.
خیلی متشکر از راه اندازی این تایپیک.
حالا که این تایپیک شروع شده با اجازتون سوالات رو هم باید شروع کنیم .
متشکر میشم قسمت متریال و مخصوصا رندر رو توضیح بدین ، قدم به قدم. این قسمت رندر منو آواره کرده آخرشم هیچچی نفهمیدم ازش.
لطفا در حق ما استادی کنید.
سپاس گذارم
دوست عزیز توضیح همه ی آیتم های مد نظرتون رو که چندین صفحه متن باید واسشون نوشت
شما بفرمایید مشکلتون دقیقا کجا هست تا بنده یا دوستان دیگه راهنماییتون کنیم.

Designer.tu

عضو جدید
سلام و متشکر آقا جواد
دوست عزیز بنده هر چی رندر میکنم قاطی پاطی میشه . از قسمت رندر متاسفانه نتونستم چیزی سر دربیارم. اگه ممکنه لطفا قدم به قدم قسمت مربوط به رندر رو محبت کنید آموزش بدید ممنون میشم. از صفر لطفا

Javid64

عضو جدید
سلام و متشکر آقا جواد
دوست عزیز بنده هر چی رندر میکنم قاطی پاطی میشه . از قسمت رندر متاسفانه نتونستم چیزی سر دربیارم. اگه ممکنه لطفا قدم به قدم قسمت مربوط به رندر رو محبت کنید آموزش بدید ممنون میشم. از صفر لطفا

اولا جواد خودتی من جاوید هستم.;)

دوما
شما باید متریال مورد نظر رو به آبجکته مورد نظرتون اختصاص بدید
اینکار در قسمته Render Appearance در پنجره ی متریال ها انجام میشه از دکمه ی replace برای تعیین متریال استفاده بفرمایید
یادتون باشه در ابتدای تعریف متریال یک متریاله جدید با دکمه ای که در قسمته سمته چپ اون پایین هست (duplicate) ایجاد کنید و هر بلایی خواستید سرش بیارید

برای رندر گیری هم show rendering dialog رو کلیک میکنید یه پنجره باز میشه
در قسمت settings میزان کیفیتی که مد نظرتون هست برای رندر گیری رو تعیین میکنید
و رندر میگیرید
بقیه گزینه های این پنجره هم که اگر انگلیسیتون خوب باشه راحت میتونید ازش سر در بیارید
یه سری تنظیمات اضافی هست که به هر حال سلیقه ایه دیگه

ikilo666

عضو جدید
ببخشید دیر شد...

ببخشید دیر شد...

سلام دوستان
من چند تا سواله رویت واسم یه عمره پیش اومده و هیچکسو پیدا نکردم تاحالا جوابشو بدونه.
حالا کم کم میپرسمشون ببینم کسی اینجا میتونه کمکم کنه...

اول از بخشه بالوسترها شروع میکنم.
من در بخشه بالوستر ها 2 تا ایراد دارم.
اول اینکه بالوسترهایی که پیشفرضه برنامه هستند رو نمیتونم متریالشون رو تغییر بدم
کسی راهشو بلده؟

دوم اینکه من یه بالوستر طراحی کردم به شکل میله و پنل شیشه ای و گیره هایی که

ایرادش هم همینجور که ملاحظه میفرمایید گیره ها بجای اینکه شیشه رو نگه داره (دورش رو دایره ی قرمز کشیدم) میره میچسبه به میله در محله اتصاله دو میله که دورش رو دایره ی زرد کشیدم)

اولا برای تغییر متریال باید روی خود بالوستر کلیک کنید تا انتخاب بشه بعد برید تو قسمت element properties / edit new/ balusters structure کلیک کرده و مصالحش را تغییر بدهید.

بعد اینکه برای اون نوع بالوستری که توضیح دادید من پیشنهاد می کنم از خود کامپننت های پیشنهادی رویت استفاده کنید چون کلا تمیز در اورده (شبیه آنچه گفتید میشه M_Baluster Panel - Glass w Brackets) . سوال های بعدیتون عکس اش نیومده ولی اون روز که دیدم یادمه اصلا نفهمیدم مشکلتون چیه؟!!!:redface: اگه میشه دوباره بگید (البته اگه هنوز به کارتون میاد .... راستی ببخشید دیر شد یادم رفته بود ...)

Javid64

عضو جدید
سلام
ممنون که وقت گذاشتید.
جواب اولیتون درست نبود چون در بالوستر های پیشفرض برنامه گزینه ی Baluster placement داریم نه استراکچرز... وقتی هم وارده ادیتش بشید نمیشه متریال واسش تعریف کرد در صورتی که استراکچرز برای ریلها وجود داره و میشه متریال رو فقط واسه ی ریل های پیشفرض تغییر داد...

در مورد عکس ها هم انگار سایتش چیز-تر شده...
من میخوام خودم بالوستر طراحی کنم پیشفرض های رویت که خیلی آماتورانست... ولی هر مدلی هم که طراحی می کنم وقتی میخوام پیادش کنم روی پله یا به عنوان جان پناه باز به مشکل بر می خوره...
این هم از عکسها با همون توضیحات.. یه سایته دیگه آپلودیدم:
من یه بالوستر طراحی کردم به شکل میله و پنل شیشه ای و گیره هایی که

Javid64

عضو جدید
راستی کسی رو غیر از مهندس آقایی میشناسید توی اصفهان که رویت حرفه ا ی کار کنه؟
این برنامه معرکست واقعا اما متاسفانه همه پیله کردن به آرشی کد!
مثله کد 2007 شده این آرشی کد که هیچکس ازش دل نمی کنه! :D
البته 3d max هم هست ولی واقعا رویت رو میدوستم چون خیلی یوزر فرندلی هست فقط اولش پدره آدمو در میاره تا قلق هاش بیاد توی دست...;)

ikilo666

عضو جدید
سلام
ممنون که وقت گذاشتید.
جواب اولیتون درست نبود چون در بالوستر های پیشفرض برنامه گزینه ی Baluster placement داریم نه استراکچرز... وقتی هم وارده ادیتش بشید نمیشه متریال واسش تعریف کرد در صورتی که استراکچرز برای ریلها وجود داره و میشه متریال رو فقط واسه ی ریل های پیشفرض تغییر داد...

ولی باور کنید مال من می شد:(:(:huh::huh:.... دقیقا همین طور که گفتم:w05::w05::w20::w20:
بعدم این فمیلی مثه همونه که شما دارید طراحی می کنید....

آخرین ویرایش:

ikilo666

عضو جدید
راستی کسی رو غیر از مهندس آقایی میشناسید توی اصفهان که رویت حرفه ا ی کار کنه؟
این برنامه معرکست واقعا اما متاسفانه همه پیله کردن به آرشی کد!
مثله کد 2007 شده این آرشی کد که هیچکس ازش دل نمی کنه! :D
البته 3d max هم هست ولی واقعا رویت رو میدوستم چون خیلی یوزر فرندلی هست فقط اولش پدره آدمو در میاره تا قلق هاش بیاد توی دست...;)

دقیقا ما یک ترمه داریم با استادمون چونه همینو می زنیم....
بعدم خودم:D:surprised::biggrin: ولی نه راستش نمی شناسم...

Javid64

عضو جدید
سلام
ممنون که وقت گذاشتید.

ولی باور کنید مال من می شد:(:(:huh::huh:.... دقیقا همین طور که گفتم:w05::w05::w20::w20:
بعدم این فمیلی مثه همونه که شما دارید طراحی می کنید....

رویت 2010 کار میکنید دیگه؟

الان جمله ی آخرتون رو دیدم گفتم ادیت کنم اینو و بنویسم: این ساده ترین نمونش بود که عکسش رو گذاشتم... فمیلی های خیلی قشنگتر و حرفه ای تر هم گاهی طراحی میکنم اما همشون در جا دادن داخل پله مشکل دارن!

آخرین ویرایش:

Javid64

عضو جدید
دقیقا ما یک ترمه داریم با استادمون چونه همینو می زنیم....
بعدم خودم:D:surprised::biggrin: ولی نه راستش نمی شناسم...

شما که البته :smile:
من با معمارهای زیادی سرو کار داشتم.. هیچکدوم بویی از رویت نبرده بودن! همه از دم دو بعدی رو با کد ( اونم 2007ش) و سه بعدی هم با مکس یا آرشی کد کار میکنن.

تنها شخصی که دیدم حرفه ای واقعا این نرم افزار رو بلده مهندس آقایی هستش...

Soofia

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام بچه ها....
دکتر صدیق جمعه همین هفته یه جلسه رایگان آشنایی و معرفی revit گذاشته
دوستانی که می خوان با رویت آشنا بشن برن:victory: (تهران,ولیعصر)