استفاده از نور لیزر به جای ریسمات تراز ؟

Bana8

عضو جدید
سلام امروز یه فکری به سرم زد که چرا به جای اینکه از ریسمان تراز استفاده کنیم از لیزر استفاده نکنیم ؟
عجب ایده توپی دادم :D

با لیزر میتونیم حتی دیوارهامون رو هم تراز کنیم و دیگه نخ ریسمان نکشیم واسه دیوارها
یا ستون هارو تراز کنیم و کف زمین و خیلی چیزهای دیگه رو تراز کنیم !!

اگه به نظرتون فکر خوبیه که من شروع کنم به ساخت این دستگاه :book:

middbox

کاربر بیش فعال
سلام امروز یه فکری به سرم زد که چرا به جای اینکه از ریسمان تراز استفاده کنیم از لیزر استفاده نکنیم ؟
عجب ایده توپی دادم :D

با لیزر میتونیم حتی دیوارهامون رو هم تراز کنیم و دیگه نخ ریسمان نکشیم واسه دیوارها
یا ستون هارو تراز کنیم و کف زمین و خیلی چیزهای دیگه رو تراز کنیم !!

اگه به نظرتون فکر خوبیه که من شروع کنم به ساخت این دستگاه :book:

دوست عزیز من همچین لیزری دقیقا مخصوص همچین کاری دارم ...
تو ایران فکر نکنم باشه چون کسی نمیدونه همچین چیزی هست ، منم از سوئد خریدم
سعی میکنم ازش یه عکس بگیرم

دوتا تراز لوبیایی داره و بردش هم تو روز 4 متر و تو شب نزدیک به 15 متر میشه فکر کنم شاید بیشتر

Bana8

عضو جدید
اگه تونستید عکسش رو بزارید حتما ممنون ...

اما 4 متر یکم کم نیست ؟ نمیشه یه تراز بگیریم و لیزر رو بهش وصل کنیم ؟
من لیزر دیدم تا 2 کیلومتر هم میره

middbox

کاربر بیش فعال

چرا میشه ولی خود لیزر و بدنه اون هم باید تراز باشه، شما فکر کن لیزری دارید که بردش200 کیلومتره مهم اینه که شما بتونید انتهای اونو ببینید
به خودتونم فکر کنید ، معمولا انسانها باید با وسایل کنار بیان......

mmbidhendi

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
والله اینی که شما میگید و ما 5 سال پیش توی کارگاه آزادی داشتیم ، مارکش هم فکر کنم بوش بود ، اون موقع ها 400 تومن بود ، البته 3 راستا رو تراز میداد ، الان 2 راستاشم هست .. خیلی هم ارزونه :) زیر 100 تومنه فکر کنم .. در ضمن من اگر میخواستم برای خودم تهییه کنم میرفتم یه دوربین نقشه برداری میخریدم بجاش ، کاربردش خیلی بهتره :)

middbox

کاربر بیش فعال
والله اینی که شما میگید و ما 5 سال پیش توی کارگاه آزادی داشتیم ، مارکش هم فکر کنم بوش بود ، اون موقع ها 400 تومن بود ، البته 3 راستا رو تراز میداد ، الان 2 راستاشم هست .. خیلی هم ارزونه :) زیر 100 تومنه فکر کنم .. در ضمن من اگر میخواستم برای خودم تهییه کنم میرفتم یه دوربین نقشه برداری میخریدم بجاش ، کاربردش خیلی بهتره :)

دقیقا همونه مهندس جان ، شما درست میگید ، من منظورم این بود که ممکنه کسی به فکر این نباشه که توایران ازش استفاده کنه

mohammadheidary

عضو جدید

باسلام
دستگاه گفته شده اسمش ترازیاب لیزری و دقتی که از استادها شنیدم تا 20 متر حدود 1. میلیمتر تو اجرا و بعد از این فاصله دقت بصورت تصاعدی کم میشه.

مجتبی اس

عضو جدید
دوست عزیز من همچین لیزری دقیقا مخصوص همچین کاری دارم ...
تو ایران فکر نکنم باشه چون کسی نمیدونه همچین چیزی هست ، منم از سوئد خریدم
سعی میکنم ازش یه عکس بگیرم

دوتا تراز لوبیایی داره و بردش هم تو روز 4 متر و تو شب نزدیک به 15 متر میشه فکر کنم شاید بیشتر
دوست عزیزازین دستگاه های لیزری زیاد وجود داره اینکه یه نمونه ساده و قدیمیه الان دستاههای جدید تره لیزری اومده که زاویه افق مایل و خیلی چیزای دیگه هم میده که یکیشو من دارم قیمتشم 500 تومنه اگه خواستین بگین واستون بیارم;)