از هر هفت نفر، يك نفر مهاجرت مي‌كند(آیا باید وطن را ترک کرد؟)

mehrshad53

اخراجی موقت
ببخشید بدون دمپایی میپرم وسط حرفتون.....
اگه پولداری،بهترین کشور همین ایرانه .
اگه دنبال مفت موفق شدنی، بازم همین ایرانه!
اگه نه خارج رفتن حداقل یه تجربه فوق العادست،یه زبان جدید،یه فرهنگ جدید،درک درست تری از دنیا و از پیله انزوا خارج شدن......
فوقش خیلی بد بود،بر میگردی و خیالت راحته که سعیت را کردی....
هر کی امکانش را داره حتما بره.......
سپیدی جان شما هم نگران اقایون نباش به کمک تو احتیاجی ندارن، پست یه نونخور کمتر را که خوندی!؟
اگه قصدت کمک کردنه هر جایی که باشه فرقی نمیکنه;)
البته اگه بی برنامه بری اونور همون قضیه افغانی که سپیدی گفت درسته.....

eshagh_kh

عضو جدید
سارا !
باور کن اینها افعال معکوس نیست فقط تو ایران باید بلد باشی دروغ نگی و راست رو هم طوری بگی که همه دروغ تصور کنن !!!
یاد بگیر ببین چه ایرانی داریم ما !!!
وای داداش اسحاق خدا به داد اون دختری که قراره با تو زندگی کنه برسه
کلی طول می کشه به افعال معکوس تو عادت کنه
تو ایران میشه پول در آورد ولی از راه چیز
تو ایران میشه راحت زندگی کرد فقط کافیه شرفتو آبروتو بزاری زیر پات .....بعدش همه چی مال تو......... هیشکی هم بهت نمی گه بالای چشت ابرو هستش
آهان یادم رفت بگم یکی هم اینکه فقط بله حق باشماست رو خوب بلد باشی و هی این جمله رو تکرار کنی
اینها رو به سارا گفتم بقیه خواهشن جو نگیرتشون
کلا من با این رفتن مخالفم و این رو کار ترسو های نم.... بی جنبه , صدای طبل بشنو میگم
این بار جدی بودم واقعا
بلد نیستین کار کنین و تنبلین میگین ما باید بریم ...
یه کی بیاد فقط یه جا بگه که بهتر از این ایران ما باشه و یه دلیل بیاره به خدا من تمام حرفهام رو پس میگیرم ...
خجالت بکشین

آخرین ویرایش:

memareiram

عضو جدید
منم امسال دارم میرم.....امایه سؤال برام پیش اومد.... ماها که هممون میدونیم اینجا جای موندن نیست وکشورمون رو با شرایط کنونی دوست نداریم، چرا هیچوقت نمیتونیم باهم درستش کنیم.:surprised:

eshagh_kh

عضو جدید
نرین دیگه
همه دارن میرن,شماها بهتر حرف میزنین و بلدین همه رو جمع کنین !!!
ببین شماها هم برین مملکت وا میره ها !!!
البته خیلی ها اینجا دارن میرن , خواهشن رفتین این جواب رو هم با خودتون ببرین :
شما ها اینجا که این همه آشنا دارین و حداقل چیزی که دارین اینه که همه همزبونتونن نتونتین کاری بکنین دارین میرین اونجا چه کار کنین !!!
درضمن بعد رفتنتون من خودم براتون آب میریزم
ادامه نمیدم

En-mechanic

عضو جدید
کاربر ممتاز
منم امسال دارم میرم.....امایه سؤال برام پیش اومد.... ماها که هممون میدونیم اینجا جای موندن نیست وکشورمون رو با شرایط کنونی دوست نداریم، چرا هیچوقت نمیتونیم باهم درستش کنیم.:surprised:
ایران دیگه جای موندن نیست:razz:
اقتصادمون داره سقوط آزاد میکنه و مردم هم اصلا عین خیالشون نیست:cry:
دوست عزیز این کشور رو دیگه نمیشه ساخت و هیچ امیدی هم به ساختش نیست
پس باید رفت به جایی که دل آدم خوشه
وطن جایی است که به آدم خوش بگذره و راحت و آسوده و آزاد توش زندگی کنه

roshanfekrejavan

عضو جدید
کاربر ممتاز
سارا جان فکر کنم اگر عنوان تاپیکتو از (از هر 7نفر،یکی مهاجرت میکند) رو به (از هر 2نفر یکی مهاجرت می کند)تغییر بدی!:whistle:

shadmehrbaz

عضو جدید
کاربر ممتاز
ایران دیگه جای موندن نیست:razz:
اقتصادمون داره سقوط آزاد میکنه و مردم هم اصلا عین خیالشون نیست:cry:
دوست عزیز این کشور رو دیگه نمیشه ساخت و هیچ امیدی هم به ساختش نیست
پس باید رفت به جایی که دل آدم خوشه
وطن جایی است که به آدم خوش بگذره و راحت و آسوده و آزاد توش زندگی کنه
دقيقا" :w16:

قول ميدم افغانستان 1404 از ايران 1404 پيشرفته تر خواهد بود !

sajad_strant

عضو جدید
شما به من بگو.چی از ایران مونده؟
چی از تاریخمون مینده؟
واسه چی باید تو این هوای سمّی نفس بکشیم؟
حداقل اونور می تونیم بریم بفهمیم کی بودیم،چی شدیم.
میتونیم بریم اونورو داد بزنیم که ایرانی ماییم.نه اونایی که خون مردمشونو عین زالو میمکن!
میریمو ایرانو جهانیش می کنیم.میریمو وقتی برمیگردیم که مردمش ارزش وجود مارو بدونن!
اونموقع برمیگردیمو ایرانو دوباره میسازیم!
الان همه چیزمون داره از بین میره!
زمان،سواد،جوونی،سرمایه و....
شاید بشه اینارو اونور آب بهشون بالو پر دادو یه روزی با آغوش باز برگشت!:gol:
اينا قبول.اما اونا دلشون برا ما مي سوزه؟اصلا با فرار كردن و ناديده گرفتن خاك و وطن آيا اوضاع درست ميشه؟اونا هم اينو مي خواهن كه همه برن و كسي هم كاري به كارشون نداشته باشه.
بايد تكليف خودمون را روشن كنيم
ايراني هستيم يا نه؟اگه هستيم و ادعاي دلسوزي براش را داريم پس فرار از شرايط و ناديده گرفتن بقيه هم وطنامون جايز نيست.
جانم فداي ايران

roshanfekrejavan

عضو جدید
کاربر ممتاز
اينا قبول.اما اونا دلشون برا ما مي سوزه؟اصلا با فرار كردن و ناديده گرفتن خاك و وطن آيا اوضاع درست ميشه؟اونا هم اينو مي خواهن كه همه برن و كسي هم كاري به كارشون نداشته باشه.
بايد تكليف خودمون را روشن كنيم
ايراني هستيم يا نه؟اگه هستيم و ادعاي دلسوزي براش را داريم پس فرار از شرايط و ناديده گرفتن بقيه هم وطنامون جايز نيست.
جانم فداي ايران
ببین،قضیه اونجوری نیست که شما فکر می کنی!
اگر اینجا بمونی هم تو سری می خوری و هم معلوم نیست،می بینی فردا به یه چیزت گیر دادنو می کننت گوشه زندونو جوونیتو به باد می دن!
حالا اگرم زنده بمونی دیگه انگیزه ای برای ادامه زندگی نخواهی داشت!
اونور اگر به گفته های مهرشاد عمل کنی می تونی خودتو پرورش بدیو موقعی که شرایط برات فراهم بشه برگردیو ایرانتو آباد کنی...
اینجا بمونی تلف میشی.:gol:

nazilovelorn

عضو جدید
ولی من نمیرم..درسته زندگی توی ایران سخته و گهگاه هم به شعور انسانیت توهین میشه! اما ترجیح میدم بمونم و اگه کاری از دستم بر میاد برای کشور خودم انجام بدم..:)

ایییییییییییییییییییییییییییییییییول :smile:منم هییییییییییچ وقت نخواهم رفت.

امیر همافر

اخراجی موقت
با سلام
من اگر کارم جور بشه و منابع مالی مورد نیاز و اون خونه ای که قرار هست بنامم بشه کارهاش اکی بشه.و با پیش زمینه و علم انگلیسی که دارم و 6 ماه کلاس فشرده برای تافل یا آیلتس از ایران خواهم رفت.زندگی بین افرادی که بعضی اوقات از حیوانات وحشی هم وحشی تر هستند برای من آزار دهنده شده.

Soofia

عضو جدید
کاربر ممتاز
ببین،قضیه اونجوری نیست که شما فکر می کنی!
اگر اینجا بمونی هم تو سری می خوری و هم معلوم نیست،می بینی فردا به یه چیزت گیر دادنو می کننت گوشه زندونو جوونیتو به باد می دن!
حالا اگرم زنده بمونی دیگه انگیزه ای برای ادامه زندگی نخواهی داشت!
اونور اگر به گفته های مهرشاد عمل کنی می تونی خودتو پرورش بدیو موقعی که شرایط برات فراهم بشه برگردیو ایرانتو آباد کنی...
اینجا بمونی تلف میشی.:gol:
فکر میکنی کسی که بره اونجا و برای خودش کار و تحصیل و زندگی درست کنه دیگه حاضره اونهمه رفاه و آزادی رو رها کنه و برگرده ایران؟؟!! خنده داره..من که فکر نمی کنم

• Like
واکنش ها: mrha

sara@fshar

عضو جدید
کاربر ممتاز
سارا !
باور کن اینها افعال معکوس نیست فقط تو ایران باید بلد باشی دروغ نگی و راست رو هم طوری بگی که همه دروغ تصور کنن !!!
یاد بگیر ببین چه ایرانی داریم ما !!!

اینها رو به سارا گفتم بقیه خواهشن جو نگیرتشون
کلا من با این رفتن مخالفم و این رو کار ترسو های نم.... بی جنبه , صدای طبل بشنو میگم
این بار جدی بودم واقعا
بلد نیستین کار کنین و تنبلین میگین ما باید بریم ...
یه کی بیاد فقط یه جا بگه که بهتر از این ایران ما باشه و یه دلیل بیاره به خدا من تمام حرفهام رو پس میگیرم ...
خجالت بکشین

داداش اسحاق خب چطوری :surprised:
میشه به منم یاد بدی ؟
مثلا وقتی ازم می پرسن به وف اعتقاد داری باید بگم ................
چه جوری

sara@fshar

عضو جدید
کاربر ممتاز
فکر میکنی کسی که بره اونجا و برای خودش کار و تحصیل و زندگی درست کنه دیگه حاضره اونهمه رفاه و آزادی رو رها کنه و برگرده ایران؟؟!! خنده داره..من که فکر نمی کنم
آبجی گلم فکر می کنی اونی که تو رفاه نمی خواد واقعا برگرده
باور کن بیشترشون می خوان اما نمی تونن ........
پسر عمه من وقتی انقلاب شد فقط 20 سالش بود که از ایران رفت تو ایران داشت مهندسی برق می خوند اما بخاطر بهایی بودن اونقدر بلا سرش آوردن که مجبور شد قاچاقی بره استرالیا
الان سی ساله تو اونجاست سال پیش پدرش مرد اون نتونست برا مراسمش بیاد ایران
پدر پسر برا دیدن هم تو ترکیه یا تو باکو قرار می ذاشتند
الان یه مهندس تموم عیار تو شهر سیدنی هستش و یه شرکت کامپیوتری معتبر هم اونجا داره
می دونی همچین افرادی اگه بهشون اجازه بدن بیان تو کشور چقدر پول و علم وارد ایران می کنن
اینجا کشور یه که حتی برا ( خیلی ببخشید گلاب به روتون ) رفتن به دستشویی ایدلوژی خاصی باید داشته باشی همه چیز تو این کشور مسخره شده

Soofia

عضو جدید
کاربر ممتاز
آبجی گلم فکر می کنی اونی که تو رفاه نمی خواد واقعا برگرده
باور کن بیشترشون می خوان اما نمی تونن ........
پسر عمه من وقتی انقلاب شد فقط 20 سالش بود که از ایران رفت تو ایران داشت مهندسی برق می خوند اما بخاطر بهایی بودن اونقدر بلا سرش آوردن که مجبور شد قاچاقی بره استرالیا
الان سی ساله تو اونجاست سال پیش پدرش مرد اون نتونست برا مراسمش بیاد ایران
پدر پسر برا دیدن هم تو ترکیه یا تو باکو قرار می ذاشتند
الان یه مهندس تموم عیار تو شهر سیدنی هستش و یه شرکت کامپیوتری معتبر هم اونجا داره
می دونی همچین افرادی اگه بهشون اجازه بدن بیان تو کشور چقدر پول و علم وارد ایران می کنن
اینجا کشور یه که حتی برا ( خیلی ببخشید گلاب به روتون ) رفتن به دستشویی ایدلوژی خاصی باید داشته باشی همه چیز تو این کشور مسخره شده
حرفات درسته سارا جان اما اگه هر کسی به بهانه بد بودن اوضاع ایران و محدودیت و از بین رفتن استعداد و جوونی و هزار و یک مشکل دیگه بزاره بره بعدشم به قول تو دیگه نتونه برگرده اونوقت فکر میکنی چه آینده ای در انتظار کشورمونه؟؟اگه ما نمونیم و مبارزه نکنیم پس کی می خواد وضع نا به سامان ایران رو درست کنه؟؟نمی دونم شایدم کسایی که دوست دارن برن منافع خودشون از منافع کشورشون واسشون مهمتره...شایدم حق دارن..

sara@fshar

عضو جدید
کاربر ممتاز
حرفات درسته سارا جان اما اگه هر کسی به بهانه بد بودن اوضاع ایران و محدودیت و از بین رفتن استعداد و جوونی و هزار و یک مشکل دیگه بزاره بره بعدشم به قول تو دیگه نتونه برگرده اونوقت فکر میکنی چه آینده ای در انتظار کشورمونه؟؟اگه ما نمونیم و مبارزه نکنیم پس کی می خواد وضع نا به سامان ایران رو درست کنه؟؟نمی دونم شایدم کسایی که دوست دارن برن منافع خودشون از منافع کشورشون واسشون مهمتره...شایدم حق دارن..

نه منظورم این نیس که همه چی رو بزاری بری منظورم اینه که اگه امکانش هست باید رفت و دید و تجربه کرد .....
دیدن دنیا .........بودن در بین اقوام و مذاهب مختلف ........ با آدمهایی از جنس دیگر ....... فرهنگ و زبان دیگر به انسان کمک می کنه از اون پیله ای که دورش تنیده رها بشه ........
ببین چطوره که تو مملکت ما این همه آدم برا رفتن به مکه و کربلا این همه اصرار دارن ...( دوستان مذهبی خواهشا نگید این مسئله دینی و فلان هستش که آثار این اماکن مذهبی رفته رو هم تو جامعه داریم می بینیم )
اما برای رفتن به کشورهای دیگه ( نمی گم حتما اروپا و آمریکا همین کشور لبنان و ترکیه و مصر .....هم کافیه دیدنش ) هیچ اصرای ندارن
الان تو کشورهای اروپایی و آمریکایی یه معلم بازنشسته با حقوق بازنشستگی خودش می تونه بره کل دنیا رو بگرده اما تو کشور ما .....:(
لب کلام من می گم به بهانه تحصیل میشه رفت و دید و تجربه کرد بد بود برمی گردیم خوب بود سعی می کنیم موقع برگشتن به کشورمون عادات خوب اونارو به کشورمون هم منتقل کنیم

در ضمن اینو یادت باشه انسان هر جا هم که باشه آخرش به اصل خودش برمی گرده غم غربت رو یادت نره
یه بیماری واگیر داره ......;)

Soofia

عضو جدید
کاربر ممتاز
نه منظورم این نیس که همه چی رو بزاری بری منظورم اینه که اگه امکانش هست باید رفت و دید و تجربه کرد .....
دیدن دنیا .........بودن در بین اقوام و مذاهب مختلف ........ با آدمهایی از جنس دیگر ....... فرهنگ و زبان دیگر به انسان کمک می کنه از اون پیله ای که دورش تنیده رها بشه ........
ببین چطوره که تو مملکت ما این همه آدم برا رفتن به مکه و کربلا این همه اصرار دارن ...( دوستان مذهبی خواهشا نگید این مسئله دینی و فلان هستش که آثار این اماکن مذهبی رفته رو هم تو جامعه داریم می بینیم )
اما برای رفتن به کشورهای دیگه ( نمی گم حتما اروپا و آمریکا همین کشور لبنان و ترکیه و مصر .....هم کافیه دیدنش ) هیچ اصرای ندارن
الان تو کشورهای اروپایی و آمریکایی یه معلم بازنشسته با حقوق بازنشستگی خودش می تونه بره کل دنیا رو بگرده اما تو کشور ما .....:(
لب کلام من می گم به بهانه تحصیل میشه رفت و دید و تجربه کرد بد بود برمی گردیم خوب بود سعی می کنیم موقع برگشتن به کشورمون عادات خوب اونارو به کشورمون هم منتقل کنیم

در ضمن اینو یادت باشه انسان هر جا هم که باشه آخرش به اصل خودش برمی گرده غم غربت رو یادت نره
یه بیماری واگیر داره ......;)
این که کاملا درسته..خیلی عالیه که آدم به بهانه کار و درس و تحصیل و حتی گشت و گذار به کشور های پیشرفته و حتی غیر پیشرفته سفر کنه و اطلاعات و تفکراتش رو آپدیت کنه و یه دنیا تجربه به دست بیاره اما بعضیا یه جوری حرف میزنن که انگار دوست دارن برن و دیگه هیچوقت برنگردن..من فکر میکنم این خیانت به وطنه

mojtaba_81

عضو جدید
چرا فکر میکنین ایران کشور بدیه؟ ... چرا فکر میکنین جلوی پیشرفتمونو گرفتن؟ ... چرا فکر میکنین هرجا دیگه از ایران بهتره؟...
من که هستم و خواهم بود ... نه که فکر کنین جای دیگه رام نمیدن اینو میگما... نه ... من تا آخرین قطره ی خونم اینجا هستم ... میخوام وطنمو سربلند کنم... البته نه که بگم الان سرکوتاهه... نه ... سربلندترش میکنم ...
شماها حالا برین مث افغانیا ... هه هه هه ... من اینجام مث یه ایرانی ... ا.ن هم که میگن شبا خوابش نمیبره ، آخه عذاب وجدان گرفته... اون قضیه هم حله... تیم ملی هم با یه سری رایزنیهای که قراره با جزایر قمر بشه که اونا قراره سفارشمونو پیش آفریقا جنوبی بکنن و خلاصه جام جهانیم میریم ...
من که میگم ایران بهترین جای رو کره ی خاکی بوده از ازل... آخه شماها مگه چی کم دارین که انقدر ناله میکنین؟...

The Lunatic

عضو جدید
چرا فکر میکنین ایران کشور بدیه؟ ... چرا فکر میکنین جلوی پیشرفتمونو گرفتن؟ ... چرا فکر میکنین هرجا دیگه از ایران بهتره؟...
من که هستم و خواهم بود ... نه که فکر کنین جای دیگه رام نمیدن اینو میگما... نه ... من تا آخرین قطره ی خونم اینجا هستم ... میخوام وطنمو سربلند کنم... البته نه که بگم الان سرکوتاهه... نه ... سربلندترش میکنم ...
شماها حالا برین مث افغانیا ... هه هه هه ... من اینجام مث یه ایرانی ... ا.ن هم که میگن شبا خوابش نمیبره ، آخه عذاب وجدان گرفته... اون قضیه هم حله... تیم ملی هم با یه سری رایزنیهای که قراره با جزایر قمر بشه که اونا قراره سفارشمونو پیش آفریقا جنوبی بکنن و خلاصه جام جهانیم میریم ...
من که میگم ایران بهترین جای رو کره ی خاکی بوده از ازل... آخه شماها مگه چی کم دارین که انقدر ناله میکنین؟...
خیلی خوشحال میشم بدونم منطقتون برای اظهار نظراتون چیه؟
مثلاً یک مورد که موجب شده به شما همچین احساسی دست بده رو بگید
"ایران بدترین جا برای زندگی است"

roshanfekrejavan

عضو جدید
کاربر ممتاز
این که کاملا درسته..خیلی عالیه که آدم به بهانه کار و درس و تحصیل و حتی گشت و گذار به کشور های پیشرفته و حتی غیر پیشرفته سفر کنه و اطلاعات و تفکراتش رو آپدیت کنه و یه دنیا تجربه به دست بیاره اما بعضیا یه جوری حرف میزنن که انگار دوست دارن برن و دیگه هیچوقت برنگردن..من فکر میکنم این خیانت به وطنه

فکر کنم سوءتفاهم شده عزیز. . .:gol:
هدف من،رفتن به اونجا و افزایش سرمایه های علمی و مادی و دینی و بازگشت به وطن با دست پره.البته در شرایط مناسب!
من عقیدم اینه که اگر شد باید تمام سرمایتو ور دارید با خودتون ببرید یه کشور دیگه تا اینا نتونن بیشتر از این ازشون سوءاستفاده کنن.اینا با پول ها و اعتبار منو تو دارن برای خودشون کاخ و سمت ها ی والا درست می کنن.اگر ما بریم ستونهای این زیاده خواه ها به لرزه میُفته و تو زمانی کوتاه شاهد فروپاشیشون خواهیم بود!
هر کس اگر میتونه باید بره.اینو من نمی گم.تو یه آیه از سوره آل عمران اومده!
همین الانشم حدود 5میلیونو نیم ایرانی اونور آبها دارن زندگی می کنن.یعنی شما می گید اینا همشون وطن فروشن؟
خیلیاشون خود حکومت نخواسته برگردن و خیلیاشونم تو این آبو خاک عذاب کشیدن،دیگه دلشون نمی خواد توسری بُخورن!
ولی وجه مشترک همشون اینه که همشون می خوان برای یه بارم شده برگردن ایران!
میدونید اگر این جمعیت برگردن ایران،وضعیت اقتصادی کشور ما چه جوری میشه؟
منتهی حکومت اینو نمی خواد! چون به این عقیده داره که شرط اوّل برای کشور داری گرسنه نگه داشتن مردمه!
اگر مردم،الانم رفاه اقتصادی زمان شاهو داشتن(من نمی خوام از شاه دفاع کنم و ازشم اصلاً خوشمم نمیاد چون نوع حکومتش دیکتاتوری بود!) عین همون موقع انقلاب می کردن.الان رژیم این نقطه ضعفو میدونه و داره با مشغول کردن مردم به کارای روزمرّشون زیر پاهاش لهشون می کنه!http://www.www.www.iran-eng.ir/images/icons/icon8.gif
من به شخصه تا سیستم دمُکراتیک تو ایران حاکم نشه بر نمی گردم عزیز من.زور که نیست!
شاید یه عدّه بگن این رژیم با کمی اصلاحات درست می شه.ولی نمی شه!
چرا اینقد از رفراندوم می ترسن؟ چرا نمیان 4سال کشورو بدن دست یه حکومت دمُکراتیک و اونو با سی سال ننگین خودشون مقایسه کنن؟
دیگه این بحث برای من تموم شدست.فکر کنم اگر بیش از این بحث کنم تاپیک به کّل منحرف بشه.سوال دیگه ای داشتید بیاید پروفایلم.:gol:

nazliii

مدیر مهندسی برق مخابرات - متخصص نیمه هادی
منم دارم میرم
البته هدفم استرالیا است خیلی تحقیق کردم اونجا آب و هواش عالیه و همه ایرانیهایی که رفتند راضین
ولی چون به ایرانیا سخت ویزای اقامت میدن باید اولش برم اقامت یه کشور دیگه مثل آذربایجان یا ترکیه رو بگیرم بعدش برم استرالیا
مالزی هم که اقامت دایم نمیده بلکه ویزای ده ساله میده که بعد 10 سال تمدید میشه
برای گرفتن اقامت در ترکیه و ویزای 10 ساله مالزی باید 85 میلیون تومن تو یه حسابت تو همون کشور بخوابونی و بعدش بهت ویزای اقامت میدن
من خیلی فکر کردم و همه جوانب در نظر گرفتم دیدم تو ایران بمونم آخرش که چی؟؟؟؟؟
من میخوام اولش ویزای تحصیلی بگیرم بعد از اتمام درسم مقیم همون کشور بشم
بچه ها میدونستین تو فیلیپین خوندن رشته دندانپزشکی خیلی میصرفه؟؟چون هزینه زندگی اونجا خیلی پایینه با 1 میلیون تومن میتونی سه ماهتو بگذرونی بدون دغدغه و اینکه مدرک دانشگاهی اونجا تو همه جا قابل قبوله چون کاملا با اصول آمریکاییها تدریس میشه
ضمنا اونایی که میخوان برای تحصیل برن قبلش از وزارت علوم یه کتابچه است اونو بگیرن ببینن تو کشوری که میخوان تحصیل کنن اون رشته ای که میخوان بخونن آیا مورد قبول وزارت علوم ایران هست یا نه؟اگه بعدش خواستن برگردند مدرکشون معتبر باشه
پیش به سوی پیشرفت و زندگی
به نظرم نرو آذربایجان.اول برو قبرس برا ارشد بعد راحت میتونی از قبرس برا هر جا که خواستی پذیرش بگیر.پسر عمه من رفت قبرس راحتم برا کانادا پذیرش گرفت.آذربایجان هم دانشگاهش معتبر نست همم هزینه هاش بالا.همم اصلا جای موندن نیست.ترکیه بهتر از اونجاست.برا کسی هم که ترکه 70 درصد تخفیف شهریه میده یعنی ترمی فقط 300 فوقش 400 تومن شهریه میدی.دانشگاه مر مره و قاضی و حتی آنکارا رو هم همه جا مدرکشو قبول میکنن.

**mobarak**

عضو جدید
به نظرم نرو آذربایجان.اول برو قبرس برا ارشد بعد راحت میتونی از قبرس برا هر جا که خواستی پذیرش بگیر.پسر عمه من رفت قبرس راحتم برا کانادا پذیرش گرفت.آذربایجان هم دانشگاهش معتبر نست همم هزینه هاش بالا.همم اصلا جای موندن نیست.ترکیه بهتر از اونجاست.برا کسی هم که ترکه 70 درصد تخفیف شهریه میده یعنی ترمی فقط 300 فوقش 400 تومن شهریه میدی.دانشگاه مر مره و قاضی و حتی آنکارا رو هم همه جا مدرکشو قبول میکنن.

ممنون از اظهار نظرتون راستش فكر نكنم هزينه ها تو آذربايجان بالاتر از تركيه باشه
خودم كه عاشق تركيه هستم ولي خوب اونجا آشنا دارم بايد اولش برم اونجا ضمنا من كتابچه وزارت علوم رو گرفتم و يه سري از دانشگاههاي آذربايجان معتبره ميرم اونجا البته به احتمال زيادولي خوب به قبرس هم فكر كردم
بايد كلي تحقيق كنم اولش تو برنامه ام يه سفر ميرم آذربايجان بعدشم تركيه و همه جوانبو ميسنجم همينطوري الكي كه نميرم
ولي هدفم اروپاست انشالله
ضمنا نميخوام رشته خودمو يعني رياضي رو ادامه بدم ميخوام دندانپزشكي بخونم حالا ببينيم خدا چي ميخواد

امیر همافر

اخراجی موقت

من تکذیب نمیکنم ایران جای بدیه...ایران جای خوبیه واسه پول پیدا کردن.وطنم رو سربلند بکنم و این حرفها واسه داستانای مثه لینچان و جومونگه عزیزم...واقعیت رو باید دید.یک دست صدا نداره.شعار ندید خداییش که حالمون دیگه داره بهم میخوره.
چه طرز حرف زدنه؟حرف دهنت رو مزه مزه کن بعد بگو آقای محترم.افغانی یعنی چی؟اگر خودت فکر میکنی عین افغانی بهت نگاه میشه چون واسه خودت شخصیت قایل نیستی.اگر خارج از ایران کاری باشی و بتونی سود اور باشی و پیشرفت بکنی بهت احترام هم میزارند.

شما از کی تا حالا از ازل روی خاک ایران بودید که این نظرات جالب رو میدید؟اگر روزی که چنگیز حمله کرده بودید و داشت سرتو میزد باز هم ایران واست بهترین جا میبود؟
هی خدا خوشم میاد شما ملت در حد لاف اومدن خییییییییییییلی قدر هستید.:biggrin:

100af

مدیر تالار مهندسی صنایع
مدیر تالار
کاربر ممتاز
منم خیلی دلم می خواد برم اما چون دخترم و بابا مامانم جونشون به جونم بسته هست بدون داداشم نمی زارن
اما داداشم اصلا هوای رفتن نداره
من چیکار کنم این کشور کشور زندگی نیس کشور پیشرفت نیس کشور بله قربان چشم قربان هس

بازهم شما؟!

My Number One

عضو جدید
سلام، دیدم بچه ها بحث رفتن یا نرفتن رو دارن در موردش حرف میزنن، یاده یه شعر از این شاعر بزرگوار،فریدون مشیری(خدایش بیامرزاد) افتادم، کلیپشو هم در آخر واستون میزارم که بتونین ببینین.
به قول خود فریدون مشیری : " ریشه در خاک یک داستان مختصری داره، یه وقت خدایی نکرده بعضی به خودشون نگیرن که چون به دلایلی به هر حال وطن عزیزشون رو ترک کردن من قصد ملامتی دارم به اونها، ابدا همچین چیزی نیست، دوست عزیزی که دیشب در منزلش بودیم در سیاتل،همون کسیست که 22 سال پیش با دور نمای بسیار زیبایی از آمریکا از من می خواست که با خانوادم مثل اون که قصد کوچ از ایران رو داشت منم کوچ کنمو بیام و شبی تا پاسی از نیمه شب در این زمینه سخن گفتیم، به هر حال آنچه او می خواست بسیار منطقی زیبا فریبنده و همه چیز از این قبیل بود، من ازش مهلت خواستم تا فردا صبح بیندیشم و جوابی بهش بدم، جوابی که من به او دادم همین ریشه در خاک است"

تو از این دشت خشک تشنه روزی کوچ خواهی کرد و
اشک من ترا بدرود خواهد گفت.
نگاهت تلخ و افسرده است.
دلت را خار خار نا امیدی سخت آزرده است.
غم این نابسامانی همه توش و توانت را ز تن برده است!

تو با خون و عرق ،این جنگل پژمرده را رنگ و رمق دادی.
تو با دست تهی با آن همه توفان بنیاد کن در افتادی.
تو را کوچیدن از این خاک ، دل بر کندن از جان است!
تو را با برگ برگ این چمن پیوند پنهان است.
تو را این ابر ظلمت گستر بی رحم بی باران.
تو را این خشک سالی های پی درپی ،
تو را از نیمه ره برگشتن یاران،
تو را تزویر غمخواران،
ز پا افکند!
تو را هنگامه شوم شغالان،
بانگ بی تعطیل زاغان،
در ستوه آورد.

تو با پیشانی پاک نجیب خویش،
که از ان سوی گندم زار،
طلوع با شکوهش خوشتر از صد تاج خورشید است;
تو با آن گونه های سوخته از آفتاب دشت،
تو با آن چهره افروخته از آتش غیرت،
- که در چشمان من والاتر از صد جام جمشید است،
تو با چشمان غمباری،
- که روزی چشمه جوشان شادی بود،-
اینک حسرت و افسوس ،بر آن
سایه افکنده ست خواهی رفت.
و اشک من تو را بدرود خواهد گفت!

من اینجا ریشه در خاکم.
من اینجا عاشق این خاک ،اگر آلوده یا پاکم.
من اینجا تا نفس باقی است می مانم.
من ازاینجا چه می خواهم،نمی دانم!
امید روشنائی گر چه در این تیرگی ها نیست،
من اینجاباز در این دشت خشک تشنه می رانم.
من اینجا روزی آخر از دل این خاک ،با دست تهی
گل بر می افشانم.
من اینجاروزی آخر از ستیغ کوه،چون خورشید.
سرود فتح می خوانم،
و میدانم
تو روزی باز خواهی گشت...

من دارم واسه Student Visa واسه USA کارامو انجام میدم، که ساله دیگه بعد از فارغ التحصیلیم برم نیویورک.

http://www.youtube.com/watch?v=soYNVpNXWnI

odise

عضو جدید
من کشورمو با تمام مشکلاتش دوست دارم دلم نمیاد کشورمو ترک کنم