ازدواج موقت ؟؟؟ ( حتماً یا اصلاً )

bernabeo

عضو جدید
کاربر ممتاز
قرص استامینفن

قرص استامینفن

من فکر می کنم عنوان کردن این مساله در اذهان عمومی فرار به جلو محسوب میشه
حکومتی که در رابطه با دغدغه های جوانان کم کاری کرده حالا بعد از 30 سال با یه آمار وحشتناک جرم و جنایت در رابطه با تجاوز به نوامیس مردم روبرو شده و مشکل بیکاری - مسکن و . . . باعث شده تا اونا به جای اینکه یک راه حل درست و منطقی رو برای این قضیه مطرح کنند با تجویز یه قرص استامینفن سر درد مردم رو موقتاً تسکین بدن و صورت مساله رو پاک کنن .

atousa_m

عضو جدید
کاربر ممتاز
دو تا جواب دادی که جفتشون کلی مبهم و غیر واضح هست.منظورتو از ازادی بگو.چیو از 10 سالگی اموزش یدن؟؟؟مسائل جنسی؟خب بعدش یعنی همه پاکدامن میمونن؟؟؟شهوت انسان رو اینطور مهار میکنی؟؟؟
والا همین دوستاتون که کلی بهتون بارک الله گفتن تو یه برنامه که به صورت شفاف مسائل و بدبختی مواد مخدر رو گفته بود رو محکوم کردن که ما همه چیزو یاد گرفتیم و از جور حرفت(البته بیشتر برا این بود که فقط محکوم کنن)حالا بیان از ده سالگی مسائل جنسی رو یاد بدن به بچه؟؟؟خب گیرم که یاد دادن.این کار فقط جلوی رفتارهای پر خطر و مسایل جسمی رو میگیره.همون هدفی که انگلیس به خاطرش این اموزش رو گذاشت.خب جلوی شهوت بچه پونزده ساله چی؟؟؟یعنی بچه ای که حالا دو سه ساله یاد گرفته که چطور نیازشو براورده کنه حالا با احتیاط های لازم میتونه بره حال خودشو ببره؟؟؟

وقتی یه نوجوون 15 ساله آموزش های لازم رو دیده باشه ، اون آزدی رو هم داشته (البته از بدو تولدش-توی جامعه و خانواده اش، مخصوصاً آزادی فکری) مطمئن باش که می تونه اون شهوت رو فقط با داشتن یه رابطه ی سالم کنترلش کنه . حالا شما می خوای بگی صیغه شهوت رو از بین می بره؟؟؟؟؟
حالا بیا قیاس کن ، کسی که آموزشی نداشته باشه ، با صیغه مشکلش حل میشه؟ وقتی کسی از بچگی با این رابطه به طور صحیحش آشنا بشه و بتونه شهوتشو کنترل کن ، آزادی داشته باشه که به همه ی تفریحاتش در حد معقول برسه ، وقتی عقده نداشته باشه ، وقتی تایم مرده و خالی نداشته باشه ، هیچ وقت نمیاد بره یهو یه دختر رو خفتش کنه و بعدش هم تجاوز و فیلم و ...

حالا شما میگی بره حالشو ببره ، یعنی یه جوری عنوان می کنی که انگار می خواد بره دنبال عیاشی و هرزه گری و کثافت کاری ، وقتی صیغه باشه دیگه حالشو نمی بره؟

جوابمو نگرفتما

جوابها به سادگی به دست نمیاد

reza4321

عضو جدید
کاربر ممتاز
وقتی یه نوجوون 15 ساله آموزش های لازم رو دیده باشه ، اون آزدی رو هم داشته (البته از بدو تولدش-توی جامعه و خانواده اش، مخصوصاً آزادی فکری) مطمئن باش که می تونه اون شهوت رو فقط با داشتن یه رابطه ی سالم کنترلش کنه . حالا شما می خوای بگی صیغه شهوت رو از بین می بره؟؟؟؟؟
حالا بیا قیاس کن ، کسی که آموزشی نداشته باشه ، با صیغه مشکلش حل میشه؟ وقتی کسی از بچگی با این رابطه به طور صحیحش آشنا بشه و بتونه شهوتشو کنترل کن ، آزادی داشته باشه که به همه ی تفریحاتش در حد معقول برسه ، وقتی عقده نداشته باشه ، وقتی تایم مرده و خالی نداشته باشه ، هیچ وقت نمیاد بره یهو یه دختر رو خفتش کنه و بعدش هم تجاوز و فیلم و ...

حالا شما میگی بره حالشو ببره ، یعنی یه جوری عنوان می کنی که انگار می خواد بره دنبال عیاشی و هرزه گری و کثافت کاری ، وقتی صیغه باشه دیگه حالشو نمی بره؟

جوابها به سادگی به دست نمیاد
اها پس بازم رابطه رو داشته باشه.خب مثلا ما هم میگیم رابطه داشته باشن.اموزش دیده شده .کنترل شده دو سه تا جمله هم بخونن.خب چه اشکالی داره؟؟؟چرا شما با این دو سه جمله مشکل دارید؟؟؟ادم قشنگ حس میکنم که یه جور لج ولج بازیه.خب اسلام هم میگه رابطه کنترل شده و منطقی با اموزشهای لازم باشه اما در چهار چوب خواندن عقد(عقد موقت)یعنی اینقدر این دو سه جمله زور داره؟؟؟؟

atousa_m

عضو جدید
کاربر ممتاز
اها پس بازم رابطه رو داشته باشه.خب مثلا ما هم میگیم رابطه داشته باشن.اموزش دیده شده .کنترل شده دو سه تا جمله هم بخونن.خب چه اشکالی داره؟؟؟چرا شما با این دو سه جمله مشکل دارید؟؟؟ادم قشنگ حس میکنم که یه جور لج ولج بازیه.خب اسلام هم میگه رابطه کنترل شده و منطقی با اموزشهای لازم باشه اما در چهار چوب خواندن عقد(عقد موقت)یعنی اینقدر این دو سه جمله زور داره؟؟؟؟
نمی خوای قبول کنی دیگه
زورش توی اینه که بعدش میگه اگه این دو سه تا جلمه نباشه حرامه و معصیته و ....

mahtab.sh

عضو جدید
کاربر ممتاز
برو به خدا بگو
برو به پيامبر خدا بگو
برو اسلام بگو
برو ائمه اطهار بگو
بربو به قران بگو
برو مراجع تقليد بگو
چرا ازدواج موقت ( با شرايط خاصش ) حلال كرديد چرا؟؟
همان كسيكه پدر ومادرت را با هم از راه ازدواج دائمي حلال كرد وتوازاين رايططه زناشوئي دائمي متولد شدي ......همان كس ازدواج موقت را نيز حلال كرد
برو از مرجع تقليدت سوال كن كه آيا ازدواج موقت ( باشرايطش) درست است يا خير
کسی به "خدا" اونطوری که شما فکر میکنی دسترسی نداره:smile: و اونجوری که : اسلام ، شرع ، ائمه اطهار ، قرآن ،مرجع تقلید و ... میگن با عقل جور نیست پس درست نیست ، خدا توی قلب و عقل و احساس پاک و اندیشه و کردار و رفتار نیک جای داره و از نظر من ازدواج موقت راه هوس بازی برای عده ای است ، همین;)

reza4321

عضو جدید
کاربر ممتاز
نمی خوای قبول کنی دیگه
زورش توی اینه که بعدش میگه اگه این دو سه تا جلمه نباشه حرامه و معصیته و ....
چیو نمیخوام قبول کنم؟؟؟
تو همون مسیحیت هم اگه کشیش اون دو سه جمله خودشون رو نخونه اون دو تا زن و شوهر نمیشن با هم.حالا شما گیر دادی به دو سه تا جمله تو اسلام؟؟؟ اینجاست که کاملا تابلو میشه که بحث سر لج و لج بازیه.وگرنه این دو سه تا جمله چیز خاصی نیست.بحث ، بحث فقط محکوم کردنه نه چیز دیگه.

atousa_m

عضو جدید
کاربر ممتاز
چیو نمیخوام قبول کنم؟؟؟
تو همون مسیحیت هم اگه کشیش اون دو سه جمله خودشون رو نخونه اون دو تا زن و شوهر نمیشن با هم.حالا شما گیر دادی به دو سه تا جمله تو اسلام؟؟؟ اینجاست که کاملا تابلو میشه که بحث سر لج و لج بازیه.وگرنه این دو سه تا جمله چیز خاصی نیست.بحث ، بحث فقط محکوم کردنه نه چیز دیگه.
ولی توی مسحیت به خاطر نخوندش کسی رو توبیخ نمی کنن

درضمن اون برای ازدواجشونه
فرهنگ اونا با ما در مورد ازدواج زمین تا آسمون فرق می کنه
صحبت سر ازدواج موقته نه دائم

اونا 10 سال با یه نفر زندگی می کنن ولی باهاش ازدواج نمی کنن ، چون اینقدر برای ازدواجشون حرمت قائل هستند که با یه نگاه ، امروز عاشق نباشن و فردا فارغ

این چیزایی که شما می گین درمورد ازدواج دائم قابل قبلوله ، اما درمورد موقت و صیغه نمیشه قبلوش کرد چون دارن سرپوشی روی عیاشی می ذارن

Hamid MB

مدیر تالار زنگ تفریح
مدیر تالار
کاربر ممتاز
خیلی جالبه خیلی از دوستان روابط باز غرب رو عیب و ایراد نمیگیرن و این رابطه رو ایراد میگیرن.اونا هم همون کارو میکنن که اینا میکنن.اگه محکومه جفتش رو محکوم کنید تا صداقتتون و فکر منفی نداشتن تون مشخص شه. اما اینکه اونو محکوم نمیکنید و اینو محکوم میکنید دقیقا همون مزغ و تخم مزغه که فقط بعضی دوستان عشق محکوم کردن دادرند ولاغیر.
خب ازدواج موقت هم بد.جیز.کلاه شرعی.شما چخ چیزی رو راهکار میدید؟؟؟
اگه روابط ازادانه غرب رو پیشنهاد میدید ازتون سوال میکنم که یعنی شما مشکلتون همین دو کلمه صیغه خوندنه؟؟؟یعنی تمام مشکل و عقده های جوونها و سر خوردگی جوونها رو به این دو جمله صیغه خوندن میدونید؟؟؟
مگه این دو جمله چند کالری مصرف میکنه که زور داره بخونید؟؟؟
اگه همونم زور داره خب دو جمله ازدواج دائم هم به چه درد میخوره.اونم دو جمله هست.اونم نخونیم دیگه.ها؟؟؟؟

ممنون کاملا موفقم هم با این پستت هم با بقیه . هر چی میخواستم بگم رو جلو تر خودت گفتی واقعا احسنت .
من تمام پستهارو خودنم از نظرات دوستان کاملا میشه احساس کرد که دارن غیره منطقی برخورد میکنن یه عناد و لجبازی تو لحنشون کاملا حس میشه .
احتمالا اگه بیشتر دقت کنیم مسائل سیاسی رو هم کمی دخیل کردن و یه سری از این مخالفتها به همین مسائل اخیر بر میگرده .
از هر قانون و مسئله ای میشه بد برداشت کرد و این دلیل بد بودن اون مسئله نیست . میشه قرانو بزاری جلوت و هر جور خواستی تفسیر کنی !!
دلیل نمیشه چون تعدادی فاسد از صیغه سوئ استفاده میکنن ما بگیم صیغه بده .... اگر مطالب صفه ی اول رو خونده باشین نوشته که معصومین هم کسانی رو که با وجود داشتن همسر میخواستن صیغه کنن محکوم میکردن !!

آخرین ویرایش:

reza4321

عضو جدید
کاربر ممتاز
ولی توی مسحیت به خاطر نخوندش کسی رو توبیخ نمی کنن

درضمن اون برای ازدواجشونه
فرهنگ اونا با ما در مورد ازدواج زمین تا آسمون فرق می کنه
صحبت سر ازدواج موقته نه دائم

اونا 10 سال با یه نفر زندگی می کنن ولی باهاش ازدواج نمی کنن ، چون اینقدر برای ازدواجشون حرمت قائل هستند که با یه نگاه ، امروز عاشق نباشن و فردا فارغ

این چیزایی که شما می گین درمورد ازدواج دائم قابل قبلوله ، اما درمورد موقت و صیغه نمیشه قبلوش کرد چون دارن سرپوشی روی عیاشی می ذارن
پس اخز همون که گفتم هست .یه جور لج کردن.شما اون دو تا جمله خوندن عقد دائم رو قبول داری؟؟؟خب عقد موقت هم چه فشاری بهتون میاد که اون دو تا جمله رو نمیتونید تحمل کنید؟؟؟بابا شما که ازادی جنسی رو قبول دارید.حالا اسلام میگه این رابطه جنسی رو با دو تا جمله اغاز کنید.به خدا زور نداره.کمی لج و لجبازیتون رو با نظام کم کنید.چون این مسئله ربطی به نظام نداره.تو کتابهای هزار سال پیش هم هست.تو فقه شیعه هست.پس خداییش کمی منصف باشید

mahan 2

عضو جدید
با یک دید عمومی از اطرافم میگم که برا من و امسال من ازدواج موقت یعنی طرد شدن از سوی کل فامیل و دوستام و .... اونایی هم که دارن هم یکی دو تا ندارن بلکه ...مطمئن باشید.
نقطه سر خط

پترو

عضو جدید
کاربر ممتاز
با یک دید عمومی از اطرافم میگم که برا من و امسال من ازدواج موقت یعنی طرد شدن از سوی کل فامیل و دوستام و .... اونایی هم که دارن هم یکی دو تا ندارن بلکه ...مطمئن باشید.
نقطه سر خط
خوب باید فرهنگ سازی بشه دیگه .

pejman.pna

عضو جدید
کاربر ممتاز
نمی دونم اون آقایونی که اعتقاد به ازدواج موقت دارن، آیا می تونن قبول کنن که همسرانشون هم با کس دیگه ای ازدواج موقت داشته باشن یا نه.

atousa_m

عضو جدید
کاربر ممتاز
نمی دونم اون آقایونی که اعتقاد به ازدواج موقت دارن، آیا می تونن قبول کنن که همسرانشون هم با کس دیگه ای ازدواج موقت داشته باشن یا نه.
پژماان این حرفتو باید با طلا نوشت

واقعا ً که گل گفتی
من منتظر بودم ببینم مردی پیدا می شه که این حرفو بزنه

اصل مطلب رو خودت گفتی

pejman.pna

عضو جدید
کاربر ممتاز
خوب این بنده خدا به یه نتایجی رسید که میگه بس کنیم دیگه!!

eybe

عضو جدید
هر کی موافقه ازدواج موقته دستشو ببره بالا;)
آتوسا شما هم بگو؟