ارشد94

وضعیت
موضوع بسته شده است.

M.ARIABOY

عضو جدید
سلام به همگی خسته نباشید
چه خبرا؟؟؟
معادلاتو چجوری مرور میکنید؟؟؟؟؟؟؟

با مطالعه خلاصه هایی که قبلا نوشتیم
فقط بااونا نمیشه
همونطور ک دوستمون بالا گفتن باید تست هم ازش زد
ی نکته هم درخلاصه نویسی خوشرنگ بنویسید و مرتب و سعی کنید ب زبون خودتون با مثال باشه
قرار بود ی نکته بشه نمیدونم چرا پنج شش تا شد
خب بچهها من میخوام پارسه ثبت نام کنم ششنیدم اینترنتیش تخفیف میخوره,کسی میدونه راهنمایی کنه

بچهها من باکس دینامیک هیچی نخوندم و نفهمیدم,ی سری درسارو از اول شروع کردم یعنی میخوام کل باکسارو ازاول شروع کنم ک ی سری درسارو شروع کردم,بدون به پایان رسوندن باکس دینامیک,بنظرتون کارم غلطه یا درسته؟ باذکر دلیل

Antikarisma

عضو جدید
فقط بااونا نمیشه

خب بچهها من میخوام پارسه ثبت نام کنم ششنیدم اینترنتیش تخفیف میخوره,کسی میدونه راهنمایی کنه
من دقیقا منظورت رو نمیفهمم ازینکه اینترنتیش تخفیف میخوره. دو تا حالت داره. یا میخوای آزمونهای اینترنتی رو ثبت نام کنی و حضوری نمیخوای که آزمونهای اینترنتی 50 هزار تومن ارزونتر از آزمونهای حضوری هست. یا میخوای اینترنتی خودت ثبت نام کنی و حضوری نری نمایندگی ها که واست ثبت نام کنن که بازم تو این حالت حدود 40 تا 50 هزار تومن کمتر برات در میاد. البته اینایی که من گفتم واس همه آزمونها از اول مهر بود قطعا برا 50 درصدها کمتر میشه

M.ARIABOY

عضو جدید
من قسمت دومت منظورم بود
حال ندارم برم نمایندگیش,خیلی بد مسیره,
چقده هزینه الانش؟

behzadk2019

کاربر فعال تالار مهندسی مکانیک
کاربر ممتاز
من قسمت دومت منظورم بود
حال ندارم برم نمایندگیش,خیلی بد مسیره,
چقده هزینه الانش؟

سلام
این لینکه فروش ازمون اینترنی میشه http://store.parseh.ac.ir/catalog/category/view/id/65/

به نظر من هیچ فرقی بین اینکه اینترنتی ثبت نام کنی یا اینکه حضوری بری نداره . ممکنه بگن اگه مشکلی پیش اومد برای کارنامه باید اینترنی پیگیرش بشی و نمایندگی هیچ مسئولیتی نداره ( اینم میگن چون سودی توی جیب نمایندگی نمیره ) ولی مگه چ مشکلی میخاد پیش بیاد

سارنیا

عضو جدید
سلام
9 آبان 93 م.ع
خیلی خستم خیلی خیلییییییییییییییییییییییییییییی!!!! داره گریم میگیره! :cry:خداااااااااااااااااااااااااااااااا یعنی عاشق همینه مکانیک شدم تنها چیزی که تو این دنیا رومو کم میکنه!!!.............. ولی باید با تمام وجودم ادامه بدم و یه بارم تو عمرم شده سرسخت باشم وبجنگم !
آرهههه:w11::w11::w11::w11::w11::w11:
فان مع العسر یسرا* ان مع العسر یسرا
تنها چیزی که برای هدفت احتیاج داری ایمان ،مداومت در کار، جرات و یک روح سرسخت و مقاوم هست.
بچه ها این روزا هممونو دعا کنید هممونو:)باشه ؟؟؟منو خیلی بیشتر ترتر :D
همگی در پناه حق

M.ARIABOY

عضو جدید
خیلی سخت شده,درسا واقعا زیاد و سختن
بچهها کل ریاضی مهندسی رو باید بخونیم؟من بزور تا جمعه بعدی فصل دورو تموم میکنم,فصل سه ارزش خوندن داره؟

M.ARIABOY

عضو جدید
سلام
این لینکه فروش ازمون اینترنی میشه http://store.parseh.ac.ir/catalog/category/view/id/65/

به نظر من هیچ فرقی بین اینکه اینترنتی ثبت نام کنی یا اینکه حضوری بری نداره . ممکنه بگن اگه مشکلی پیش اومد برای کارنامه باید اینترنی پیگیرش بشی و نمایندگی هیچ مسئولیتی نداره ( اینم میگن چون سودی توی جیب نمایندگی نمیره ) ولی مگه چ مشکلی میخاد پیش بیاد

دستت درد نکنه
من ترجیح میدم حضوری شرکت کنم,برا شبیه سازی کنکورم بهتره بنظرم
ممنون بابت راهنماییت امیدوارم هرجا دوس داری قبول شی
تو و تمام بچههای این تاپیک,واقعا دم همتون گرم

r.mob

عضو جدید
خیلی سخت شده,درسا واقعا زیاد و سختن
بچهها کل ریاضی مهندسی رو باید بخونیم؟من بزور تا جمعه بعدی فصل دورو تموم میکنم,فصل سه ارزش خوندن داره؟

اعداد مختلط راحته - نگاشت ها 2-3 تا نگاشت آخر سخته - انتگرال مختلط هم که نقاط تکین رو باید متوجه بشی کدوم هست تا انتگرال ها رو حل کنی. مشتقات جزئی و فوریه رو هم هنوز نخوندم.
منم از صبح فصل انتگرال مختلط رو می خونم . تا 2 ساعت پیش 5 بار خوندم این فصل رو خوندم و متوجه نمیشدم . اما بار آخری که خوندم فهمیدم چی به چیه .
تمرکز کن بخون . برای آزمون هل نشو .
اگه به فکر آزمون باشی مجبوری تند تند فقط بخونی و رد بشی . با برنامه خودت جلو برو نه برنامه آزمونا .

ehsan esf

عضو جدید
به نظر من حتما فصل اخر رياضي مهندسي را بخونيد

البته البته بعد از تموم كردن بخش لاپلاس هاي معادلات

راحترين سوالات مهندسي از اين فصله

((من خودم بخش انتگرال خط را حذف كردم چون واقعا نميفهميدم چي به چيه ))

بچه ها شما مشكلتون توي كنترل رفع شد

من بدجور توي اين درس مشكل دارم

M.ARIABOY

عضو جدید

معادلاتو بابستون تموم نموزم الان مشغول دوره کردنشم
منم بیجوری مشکل دارم,اصلا درس چرتیه, اریاز برادرانی خیلی بد گفته درسنامشو

behzadk2019

کاربر ممتاز
دستت درد نکنه
من ترجیح میدم حضوری شرکت کنم,برا شبیه سازی کنکورم بهتره بنظرم
ممنون بابت راهنماییت امیدوارم هرجا دوس داری قبول شی
تو و تمام بچههای این تاپیک,واقعا دم همتون گرم

نگفتم ازمونش رو اینترنتی میدی . ازمونش تا جایی که میدونم مثل عادی حضوری برگزار میشه
فقط رابطی دیگه از ارک به تهران نداری( نمایندگی )
ازمون اینترنتی که شنیدی چیز دیگس

M.ARIABOY

عضو جدید
نگفتم ازمونش رو اینترنتی میدی . ازمونش تا جایی که میدونم مثل عادی حضوری برگزار میشه
فقط رابطی دیگه از ارک به تهران نداری( نمایندگی )
ازمون اینترنتی که شنیدی چیز دیگس

منظورتو نفهمیدم به صورت دقیق
ببین درسته اینی ک میگم,من به دو طریق میتونم ثبت نام کنم
۱~برم نمایندگی و ثبت نام کنم اینطوری نمایندگی بهم مشاوره میده و پشتیبان دارم و اگه مشکلی پیش بیاد ک هیچ وقت نمیاد همین اراک کارامو ردیف میکنم
۲~اینترنتی ثبت نام میکنم,ازمون حضوری میدم اونم تو اراک ولی دیگه پشتیبان نمیدن بهم
کلا اعتقادی هم بهش ندارم
ی سوال دیگه,دوستام میگفتن تو پارسه باید ی باکسو به عنوان باکس حذفی انتخاب کنی,قضیش چیه

behzadk2019

کاربر ممتاز
منظورتو نفهمیدم به صورت دقیق
ببین درسته اینی ک میگم,من به دو طریق میتونم ثبت نام کنم
۱~برم نمایندگی و ثبت نام کنم اینطوری نمایندگی بهم مشاوره میده و پشتیبان دارم و اگه مشکلی پیش بیاد ک هیچ وقت نمیاد همین اراک کارامو ردیف میکنم
۲~اینترنتی ثبت نام میکنم,ازمون حضوری میدم اونم تو اراک ولی دیگه پشتیبان نمیدن بهم
کلا اعتقادی هم بهش ندارم
ی سوال دیگه,دوستام میگفتن تو پارسه باید ی باکسو به عنوان باکس حذفی انتخاب کنی,قضیش چیه

ی جاهای از گفته هات درسته ی جاهایی غلط
از اول برات همه چی رو توضیح میدم
پارسه 3نوع خدمات داره
1- ازمون اینترنتی pse ( چهار تا 25 درصد میشه کل کتاب مرور)
2- ازمون حضوری (25 درصدا 50 درصدا 100 درصدا)
3-همپا

مورد 1 دلبخواهی هستش . حدود 80 تا 90 هزار تومن میشه پولش (البته الان دیگه وقتش گذشته فکر کنم ) ( برا تابستون بود)
مورد 2 ازمون حضوری . برای این شما اگر ثبت نام کنی از پشتیبانی برخوردار نمیشی . و فقط یک نام کاربری و رمز بهت میده که بتونی کارنامتو ببنیی . نحوه درس خوندن انالیزت با خودته (قیمت این اوایل بود 440 یا 340 دقیق یادم نیست چقد نوشتم :دی )
مورد 3 که میشه همپا . اینجاست که مشاور میاد وسط . همپا سامانه ای که خانم بهارلو میشه پشتیبانت و هر دو هفته یک بار بهت زنگ میزنه و ریز کاریها رو بهت میگه (خود این همپا اگر ثبت نام کنی 4 تا ازمون مشاوره ای داره (جدای ازمونای قبلی ) که برای عضو بودن پارسه ای قیمتش میشه 70 هزار تومن . برای غیر پارسه ای میشه 140 تومن

پس اگر شما مورد 2 رو ثبت نام کنی ، مشاوره ای در کنارت نیست . مگر اینکه مورد 3 رو هم ثبت نام کنی
مورد 2 به خودی خود یک مشاوره 45 دقیقه ای داره ک ولی پولی میشه اونم توسط یکی از همشهریای خودته (نمیشه گفت رتبه برتر میشه )

در ضمن من ک ندیدم بگن باکسی رو حذف کن . من ک همچین پیشنهادی بهم نکردن ( اگر منظورت زبان میشه چرا این حذفه )
سوالی دیگه بود بگید جواب بدم

r.mob

عضو جدید

انتگرال خط منظورت ، انتگرال مختلط هست ؟
منم موندم کنترل رو چیکار کنم بد ترین کتاب کنکوری که دیدم کنترل برادرانی بود . اصلا اون باکس کلا ترسناکه . دینامیک - ارتعاشات - کنترل - دینامیک ماشین هر کدومشون سخت هستن .
استاد من تو دانشگاه شاگرد دکتر غفاری بود که میگفت دکتر غفاری خودش شاگرد اوگاتا بوده . میگفت کتاب دکتر غفاری خیلی خوبه .
شاید هم حذفش کردم وقتمو گذاشتم رو دینامیک ماشین ( حداقل چرخدنده ها که هر سال 1-2 تا سوال میاد رو میشه جواب داد ) .

• Like
واکنش ها: meko

h.vampire

عضو جدید
سلام..
کنترل به نظرم میشه با یه جزوه ساده درسی جمعش کرد ..
واسه آریاز کتابش سواد کنترلی حداقلی میخواد که بفهمی چی میگه ..
کتاب کنکوری پروفسور غفاری هم به امسال نمیرسه واسه نصیر داره مینویسه

ehsan esf

عضو جدید
موافقم اراياز مزخرفه ولي باور كن من به جز پارسه بقيه كتابا را هم ديديم و همه بدتر بودن كه بهتر نبودن

من بيشتر ميخوام مباحثي كه روتين تره را ياد بگيرم و لااقل براي سه تا سوالش اماده باشم و بقيه وقتم را بذارم برا ديناميك ماشين و شايد ارتعاشات

ولي قسمت اصليش را ميذارم زبان بياد جبران مافات كنه ههههه

اره منظورم همون انترگرال مختلطه اشتب شده بود

mm.caffee

عضو جدید
سلام..
کنترل به نظرم میشه با یه جزوه ساده درسی جمعش کرد ..
واسه آریاز کتابش سواد کنترلی حداقلی میخواد که بفهمی چی میگه ..
کتاب کنکوری پروفسور غفاری هم به امسال نمیرسه واسه نصیر داره مینویسه

برای کنکور ارشد کتاب کنترل سپاهان خلاصه و خوب گفته

M.ARIABOY

عضو جدید
ی جاهای از گفته هات درسته ی جاهایی غلط
از اول برات همه چی رو توضیح میدم
پارسه 3نوع خدمات داره
1- ازمون اینترنتی pse ( چهار تا 25 درصد میشه کل کتاب مرور)
2- ازمون حضوری (25 درصدا 50 درصدا 100 درصدا)
3-همپا

مورد 1 دلبخواهی هستش . حدود 80 تا 90 هزار تومن میشه پولش (البته الان دیگه وقتش گذشته فکر کنم ) ( برا تابستون بود)
مورد 2 ازمون حضوری . برای این شما اگر ثبت نام کنی از پشتیبانی برخوردار نمیشی . و فقط یک نام کاربری و رمز بهت میده که بتونی کارنامتو ببنیی . نحوه درس خوندن انالیزت با خودته (قیمت این اوایل بود 440 یا 340 دقیق یادم نیست چقد نوشتم :دی )
مورد 3 که میشه همپا . اینجاست که مشاور میاد وسط . همپا سامانه ای که خانم بهارلو میشه پشتیبانت و هر دو هفته یک بار بهت زنگ میزنه و ریز کاریها رو بهت میگه (خود این همپا اگر ثبت نام کنی 4 تا ازمون مشاوره ای داره (جدای ازمونای قبلی ) که برای عضو بودن پارسه ای قیمتش میشه 70 هزار تومن . برای غیر پارسه ای میشه 140 تومن

پس اگر شما مورد 2 رو ثبت نام کنی ، مشاوره ای در کنارت نیست . مگر اینکه مورد 3 رو هم ثبت نام کنی
مورد 2 به خودی خود یک مشاوره 45 دقیقه ای داره ک ولی پولی میشه اونم توسط یکی از همشهریای خودته (نمیشه گفت رتبه برتر میشه )

در ضمن من ک ندیدم بگن باکسی رو حذف کن . من ک همچین پیشنهادی بهم نکردن ( اگر منظورت زبان میشه چرا این حذفه )
سوالی دیگه بود بگید جواب بدم
ممنون
خب من مورد دومو ثبت نام میکنم
فقط یچی,گفتی چهارتا ۲۵% ؟؟پس این پنجاه درصدا کی شروع میشه؟ من میخوام از پنجاه به بعد ثبت نام کنم

سارنیا

عضو جدید
یه سلام پر انرژی به همه ی بچه های گل تاپیک
سلاااااااااااااااااااااااااااااام
لطفا هر کی تحلیل و بودجه بندی کنکور 90 به بعد رو داره اینجا بذاره 90 به قبلو نمیخوامااا دارمش مرسی:)
یک لحظه می تواند کل روز را تغییر دهد،

یک روز ممکن است تمام زندگی را تغییر دهد
و یک زندگی توان تغییر همه دنیا را دارد.
بودا
از امروزت ساده نگذر

آخرین ویرایش:

r.mob

عضو جدید
یه سلام پر انرژی به همه ی بچه های گل تاپیک
سلاااااااااااااااااااااااااااااام
لطفا هر کی تحلیل و بودجه بندی کنکور 90 به بعد رو داره اینجا بذاره 90 به قبلو نمیخوامااا دارمش مرسی:)
یک لحظه می تواند کل روز را تغییر دهد،

یک روز ممکن است تمام زندگی را تغییر دهد
و یک زندگی توان تغییر همه دنیا را دارد.
بودا
از امروزت ساده نگذر

سلام
بودجه بندی مکانیک
http://www.parseh.ac.ir/node/1370

mech.shima

دستیار مدیر مهندسی مکانیک
کاربر ممتاز

سلام
ممنونم از لینکی که گذاشتید
دوستان دقت کردین ترمودینامیک بخش اعظمش از ترمو 2اومده؟!
برای ارتعاشاتم طبق بودجه بندی طبق راهیان 3فصل اول رو مسلط باشی واقعا بهترین نتیجه رو میگیری نسبت به اینکه همه ارتعاشات رو بخونی اما تسلط نداشته باشی

r.mob

عضو جدید
سلام
ممنونم از لینکی که گذاشتید
دوستان دقت کردین ترمودینامیک بخش اعظمش از ترمو 2اومده؟!
برای ارتعاشاتم طبق بودجه بندی طبق راهیان 3فصل اول رو مسلط باشی واقعا بهترین نتیجه رو میگیری نسبت به اینکه همه ارتعاشات رو بخونی اما تسلط نداشته باشی
سلام
در مورد ترمو درست میگید
اما در مورد ارتعاشات :
فصل 1 تعاریف اولیه هست که سوال نمیاد ازش
فصل 2 ارتعاشات 1 درجه آزادی بدون میرایی و با میرایی هست که اگه بدون میرایی رو بلد باشید با میرایی هم راحت میشه براتون.
فصل 3 ارتعاشات اجباری هست که تقریبا حفظ کردنی هست . چندتا حالت ارتعاشات اجباری رو بررسی کرده.
فصل 4 هم مثل فصل 1 ازش کمتر سوال میاد
فصل 5 هم ارتعاشات چند درجه آزادی هست که اون یه خورده سخت تر هست.
فصل 6 هم روش لاگرانژ هست که یه روش کلی در مورد حل مسائل ارتعاشات رو میده که خیلی کمک میکنه.
پس فصل های مهم ارتعاشات میشه فصل 2و3و5

r.mob

عضو جدید
5 يا شش دادا؟؟

اين طور كه گفتي بايد شش را توجه كنيم نه؟

سلام
نه ببین . فصل 5 رو باید یاد بگیری بعد بری سراغ فصل 6 .
معادلات لاگرانژ یه سری مسئله های سخت رو راحت میکنه .
همون مسئله هایی که با روش نیوتن حل میشه رو با روش لاگرانژ هم میشه حل کرد . ولی بیشتر کاربردش تو مسئله های پیچیده هست.
مثل روش ریلی تو ارتعاشات 1 درجه آزادی و روش نیوتن . که همه مسئله ها رو میشه با هر دو روش حل کرد ولی بهتره هر کدوم رو بجای خودش به کار ببری.
مثل این شکل که هم از نیوتن میشه حل کرد هم از ریلی ولی روش ریلی راحت تره .
Capture.PNG

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا