ارشد94

وضعیت
موضوع بسته شده است.

mohandes_ali

عضو جدید
عاقا من معذرت میخوام ی چیزی گفتم از داستان منحرف نشید:::آزمون در راهه

Rheoman

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان عزیز ..من خیلی فکر کردم وخیلی بررسی کردم میخوام ارشد واسه مهندیس پزشکی بیومکانیک شرکت کنم میخوام نظر شما رو بدونم...راجع به هر چی ازش میدونید نظر بدین از بازار کارش تا سختی راهش حتی تا منبع مبانی بیومکانیک و آناتومی...مرسی...
یه چیزم بگم:من علاقه ی بسیار زیادی به مهدسی مکانیک داشتم که اومدم تو این رشته ولی دیدم بازار کارش اصلا با اون چیزی که من قکر میکردم متفاوته الانم به مهندسی پزشکی علاقه دارم میگم نکنه دوباره تصوراتم اشتباهه

درود مهندس جان.بهترین کار این هست که شما ارشد رو مکانیک بخونی ولی پروژه و ریسرچت رو روی بایو انجام بدی.اساتید گروه های مکانیک معمولا علاقه زیادی به مباحث بایو دارن که این میتونه به شما کمک کنه.اگر شما توی دانشگاهی قبول بشی که بایومکانیک هم داشته باشه(پلی تکنیک ،علم و صنعت و ...) دروس انتخابی رو هم میتونی به کمک استاد راهنمات از سیلابس بایومکانیک برداری.به این ترتیب هم یک ترم اضافی نمی خونی(جبرانی)،هم مدرک فوقت مکانیک (بسته به علاقه ات به بایو فلوئید،تبدیل انرژی یا بایومکانیکال،طراحی کاربردی)خواهد بود که توی بازار کار و حتی دکترای ایران یا اپلای بهت کمک میکنه.موفق باشی

سحرخیز

عضو جدید
شرمنده نمیشد جواب ندم شما کاملا درس میگید ولی واسه کسی که میتونه درس بخونه و درس خوندن علاقشه مطمین باش ضرر نمیکنه
البته شما از اولم 2 تا راه واسه حیات خودت داشتی یا کار یا درس هر کی تا ته هرکدومشو رفته موفق شده و خلط این دوتا هم خوبه
دوستان الان فقط باید حرکت کرد ایستادن واسه تغییر شرایط بیفایدس یا درس یا کار یا مرگ
مهندس شما متولد چه سالی هستی ؟

northboys

عضو جدید
بچه ها یه سوال داشتم.
اگه
از الان ریاضی رو شروع کنم گاج بخونم یا اقاسی؟؟
اگه اقاسی جوابتون بود جزوه کلاسای کنکورش رو بخونم یا کتاباشو؟؟
ممنونم ازتون

Amirhj

عضو جدید
بچه ها یه سوال داشتم.
اگه
از الان ریاضی رو شروع کنم گاج بخونم یا اقاسی؟؟
اگه اقاسی جوابتون بود جزوه کلاسای کنکورش رو بخونم یا کتاباشو؟؟
ممنونم ازتون
سلام من که اقاسی رو ندیدم ولی گاج ریاضیات 1 و 2 مزخرفه شما زود تصمیم بگیر شروع کن .
معیار کتاب یا جزوه خوب اینه که شما اولا از خوندنش لدت ببرید ودر ثانی بشه باش تست های ارشد رو زد
الان بعضی کتاب ها خیلی ریز به ریز نکته گفتن طوری که طرف مقابلو هویج فرض کردن
شما با جزوه ریاضی 1 و 2 دانشگاه و یا کتاب رفرنس هم میتونی جواب بگیری

Amirhj

عضو جدید
باید با آب طلا نوشت این حرفو. مرسی جناب
از نظر و لطف شما سپاس گذارم ولی بهتره بریم توی حال و هوای ارشد 94
دوستان یک توصیه میکنم امیدوارم انجامش بدید در کنار خنجوندن کتاباتون واسه مبحث سیالات یک کتابی هست به اسم خلاصه دروس ارشد مکانیک انتشارات کتاب دانشگاهی این کتاب شامل 3 جلد هست که شما فقط جلد مربوط به سیالاتشو بگیرید از توی سایت نشر هم میتونید خریدش کنید
الته اگه کسی دلش خواست سه جلدشو بگیره ولی بدرد ارشد نمیخوره و همون منابع خودتون بهتره

ا

Rheoman

عضو جدید
کاربر ممتاز
یعنی جزوه رو خوب خوب بخونم میتونم بیشترسوالات رو یزنم؟؟ یعنی همه نکات مهم رو تو جزوزش میگه؟؟

همه ی نکات مورد نیاز شما توش هست،ولی ریاضی درس مفهومی و مهارتیه یعنی شما باید بدونی چطور از نکات استفاده کنی که این کار با تست زدن صورت میگیره.هر کتاب تستی که داری می تونه بهت در کنار جزوه آقاسی کمک کنه.موفق باشی

peyman9999

عضو جدید
سلام دوستان
برای درس ارتعاشات کسی پیشنهادی داره چجوری بخونیم؟
من دینامیک و ارتعاشات رو چند سال پیش به زور پاس کردم و تنها درسایی هستن که درک درستی ازشون ندارم.
کلی فرمول و روش هم تو کتاب تستای ارتعاشات هست که نمیدونم همه اینا رو باید حفظ کرد یا اگه پایه دینامیکم رو قوی تر کنم بهتر نتیجه میده.
واسه این درسا کتابی که یک درسنامه جمع و جور ولی کامل داشته باشه سراغ دارید؟و به نظرتون میتونم بدون اتکا به دینامیک مستقیم رو ارتعاشات کار کنم و نتیجه بگیرم؟

hadi.samsam

عضو جدید
سلام به مهندس عزیز
ارتعاشات خودش به طور مستقل درس نیست ترکیبی از دینامیک و ریاضی مهندسیه دینامیک باید خونده باشی که بتونی حرکت هارو تحلیل کنی و ارتعاشات معادله نوشتنه با چند روش مشخص که داره.تو اول دینامیکو بخون و پیشنهاد میکنم بهت که
دینامیک پوران پژوهشو اول بخونی واقعا کتابش عالیه و بعدش ارتعاشات پوران پژوهشو بخونی مطمئن باش که اگه یه ذره وقت بذاری میتونی از 40% درسای دینامیک و ارتعاشات 15 تا 20% بزنی مطمئن باش
ان شاالله موفق بشی

آخرین ویرایش:

سحرخیز

عضو جدید
سلام دوستان
من دینامیک و ارتعاشات رو چند سال پیش به زور پاس کردم و تنها درسایی هستن که درک درستی ازشون ندارم.
کلی فرمول و روش هم تو کتاب تستای ارتعاشات هست که نمیدونم همه اینا رو باید حفظ کرد یا اگه پایه دینامیکم رو قوی تر کنم بهتر نتیجه میده.
واسه این درسا کتابی که یک درسنامه جمع و جور ولی کامل داشته باشه سراغ دارید؟و به نظرتون میتونم بدون اتکا به دینامیک مستقیم رو ارتعاشات کار کنم و نتیجه بگیرم؟
تو باکس ارتعاشات هیچ کتابی خوبی نیست منظورم تو 4 تا درس شه.فقط بستگی به پایه شما داره که قویه یا ضعیف تو این باکس هم اکثریت ضعیفن

سحرخیز

عضو جدید
در مورد ریاضی هم چون شما ریاضی 1 2 رو ترم اول و دوم پاس میکنی جزوه به دردت نمی خوره جزوه مال کلاس .اون استاد هم حواسش هست جزوه میره تو کپی دانشگاه برا همین جوری میگه که فقط به درد اونایی که تو کلاس هستن بخوره اگه پایت بدک نیست گاج خوبه اگر هم نه که معتقدی و آقاسی بسته به سلیقت یکی رو انتخاب کن دوست عزیز northboys

iihu

عضو جدید
سلام دوستان
.

به نظرم از کتاب دینامیک راهیان ارشد شروع کن
من همه کتب دینامیک بازارو که نگاه کردم بهترینش اینه
پایه ای دینامیکو یاد میگیری و کاملترین کتاب بازاره
حتما اول باید دینامیکو بخونی
خوب که خوندی و مسلط شدی برو سراغ ارتعاشات
برای ارتعاشات بهترینها راهیان و پوران هستن
جفتشون خوبن
باید خودت ببینیشون و بررسی کنی سبک کدوم رو بیشتر میپسندی
یکم سلیقه ای میشه

87682111

عضو جدید
در ادامه ی سلسله نصیحت هام، نصیحت می کنم بهتون که روی باکس ریاضی (به استثنای معادلات) خیلی وسواس به خرج ندید.
انرژی تونو بذارید روی سیالات و جامدات

hassan676767

عضو جدید
بچه ها وضعیت درسیتون چطوره؟ من که تا اینجا پیش رفتم نظرتون چیه ؟؟؟ریاضی1 100%. ریاضی2 75% . معادلات 100%. سیالات 100% . ترمودینامیک 25% استاتیک 100% انتقال 25% دینامیک25% ایشالله بعد اتمام این درسا می رم سراغ درس ریاضی مهندسی و طراحی و در آخر هم گروه دینامیک ولی اصلا حال و حوصله گروه دینامیک رو ندارم خیلی برام سخته حتی بهش فک کنم چه برسه بخوام بخونمشون

ehsan esf

عضو جدید
اول كه از دوستمون ممنونم بابتنصحيت هاي خوبش من كه دارم به اين نصحيت عمل ميكنم و واقعا هم از نتيجه راضيم

حسن جون دادا گروه ديناميك سخترين درس ها را داره تقريبا

به نظرم بتوني اين يه ماه اخر تابستون يه نگاه روشون بندازي بهتره چون ترمو و انتقال را بعدا هم ميتوني راحت برسوني چون بيشترشون حفظين
ولي دست مريزار داري دادا

منم تا اخر تابستون اغلب درسام تموم ميشن (بهجز تستاي كنكورش))

و از اول مهر هم با ازموناي سنجش تستاش را ميزنم و اون دو سه تا درس باقي مونده را هم ميخونم

hassan676767

عضو جدید
ممنون دوست من هنوز منابع گروه دینامیک رو انتخاب نکردم شما خودت از رو چی می خونی؟؟؟ دینامیکم تقریبا ضعیف هستم برای انتخاب منابع این گروه سردرگمم

ehsan esf

عضو جدید
من دادا كلا از ديناميك صرف نظر كردم حالا نميدونم درسته يا نه

ولي كنترل را از روي جزوه ي پارسه و كتاب ارياز دارم ميخونم و به نظرم خوبه چون ميتونم تست هاش (حدااقل مكانيك) را بزنم

ديناميك ماشين جزوه استاد خودمون خوبه

ارتعاشات هم جباري گرفتم ولي هنوز نخوندمش

khorshid_mech

عضو جدید
بچه ها وضعیت درسیتون چطوره؟ من که تا اینجا پیش رفتم نظرتون چیه ؟؟؟ریاضی1 100%. ریاضی2 75% . معادلات 100%. سیالات 100% . ترمودینامیک 25% استاتیک 100% انتقال 25% دینامیک25% ایشالله بعد اتمام این درسا می رم سراغ درس ریاضی مهندسی و طراحی و در آخر هم گروه دینامیک ولی اصلا حال و حوصله گروه دینامیک رو ندارم خیلی برام سخته حتی بهش فک کنم چه برسه بخوام بخونمشون

واقعا آفرین
عالیه!
خاک بر سرم چقد من عقبم.!!

mech.shima

دستیار مدیر مهندسی مکانیک
کاربر ممتاز
سلام دوستان

امیدوارم پیشرفت همگی خوب بوده باشه!!!من این هفته نتونستم درس بخونم درواقع شاید کلا 40درصد برنامه م جلو رفت به دلیل اینکه کنار همه فعالیت های همیشگیم دوره تست جوش داشتیم یه هفته ای و واقعا نتونستم ازش بگذرم نمیدونم چقد کارم درست بود اما فقط اینو میدونم به ازای اون دوره بخشی از برنامه م عقب موند

اما کل مطالعه به این صورته اگه خوب هست یا نه لطفا بهم بگید خودم اصلا راضی نیستم چون چیزی که توی ذهنم بود فراتر از این بود
ریاضی یک 100درصدبا حل تستای سطح اول و دوم هرفصل پوران
ریاضی مهندسی 100درصد بدون تست
معادلات 50درصد با بخشی از تستاش
استاتیک فعلا دور اولش تموم شده با مثالای حل شده اش
کنترل دور اولش فعلا تمو شده از روی آریاز بدون تست
ریاضی دو دور اولش تموم شده با تستای سطح اول از روی پوران و با فصلای 5و6 واقعا مشکل حاد دارم چون تستای متوسطشم نمیتونم حل کنم !!!!
برنامه م یکی دو هفته آینده م اینه:این کتابا رو جمع کنم یعنی حل بخشی از تستا،مرور،خلاصه و نکته برداری
و در حالت کلی تا اواخر شهریور دینامیک و مقاومت اضاف میشه به برنامه
خوشحال میشم نظرتون رو بدونم حتی اگه تلخ باشه توی کنکور باید واقع بین بود
ضعفا رو،کم کاریا رو قبول کرد،اینکه یه درسی رو واقعا متوجه نمیشیم قبول کرد و خیلی چیزای دیگه
پذیرای نظراتتون هستم و واقعا خودم نمیدونم چی به چیه چون من قرار نبود انقدر کم و اینطوری درس بخونم اما اینطوری شد

آخرین ویرایش:

redr

عضو جدید
سلام دوستان

امیدوارم پیشرفت همگی خوب بوده باشه!!!من این هفته نتونستم درس بخونم درواقع شاید کلا 40درصد برنامه م جلو رفت به دلیل ینکه کنار همه فعالیت های همیشگیم دوره تست جوش داشتیم یه هفته ای و واقعا نتونستم ازش بگذرم نمیدونم چقد کارم درست بود اما فقط اینو میدونم به ازای اون دوره بخشی از برنامه م عقب موند

اما کل مطالعه به این صورته اگه خوب هست یا نه لطفا بهم بگید خودم اصلا راضی نیستم چون چیزی که توی ذهنم بود فراتر از این بود
ریاضی یک 100درصدبا حل تستای سطح اول و دوم هرفصل پوران
ریاضی مهندسی 100درصد بدون تست
معادلات 50درصد با بخشی از تستاش
استاتیک فعلا دور اولش تموم شده با مثالای حل شده اش
کنترل دور اولش فعلا تمو شده از روی آریاز بدون تست
ریاضی دو دور اولش تموم شده با تستای سطح اول از روی پوران و با فصلای 5و6 واقعا مشکل حاد دارم چون تستای متوسطشم نمیتونم حل کنم !!!!
برنامه م یکی دو هفته آینده م اینه:این کتابا رو جمع کنم یعنی حل بخشی از تستا،مرور،خلاصه و نکته برداری
و در حالت کلی تا اواخر شهریور دینامیک و مقاوت اضاف میشه به برنامه
خوشحال میشم نظرتون رو بدونم حتی اگه تلخ باشه توی کنکور باید واقع بین بود
ضعفا رو،کم کاریا رو قبول کرد،اینکه یه درسی رو واقعا متوجه نمیشیم قبول کرد و خیلی چیزای دیگه
پذیرای نظراتتون هستم و واقعا خودم نمیدونم چی به چیه چون من قرار نبود انقدر کم و اینطوری درس بخونم اما اینطوری شد
سلام دوست عزیز
منظورتون از دوره تست جوش همون بازرسی جوش؟

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا