ارشد94

وضعیت
موضوع بسته شده است.

king_sato

عضو جدید
بچه ها یه سوال.واسه کسی که ارشد میخواد بخواد بخونه تو گرایش ساخت چه چیزایی لازم داره؟؟
من خودم تو زبان مشکلی ندارم.6 ساله معلم زبانم و رویتمومی مطالبش تسلط دارم ولی واسه نرم افزار چی خوبه یاد بگیریم.البته solid works بلدم.به نظرتون کافیه؟؟
نرم افزار که برای درس و دانشگاه خیلی شاید نیاز نباشه ولی برای بعضی کارهای تحقیقاتی سطح بالا اگه بلد باشی خوبه ولی زبان که در هر صورت نیازه

Hossein_sh_s

کاربر بیش فعال
هر کسی نظر خاص خودشو داره اما بایستی توجه داشته باشین که هدف شما از ادامه تحصیل چی هست ؟

اگر میخایین وارد بازار کار بشین من با دیدگاه شما موافقم یعنی برای بازار کار شریف خیلی اسم و رسم داره و مهم نیست که تو گرایش شما چقدر قوی بوده و شما با چه استادی کار کردین فقط اسم دانشگاه مهمه که اگه بر این اساس بخاین انتخاب رشته کنید بهتره به ترتیب شریف- امیرکبیر- تهران- علم و صنعت- خواجه نصیر و در انتها تربیت مدرس رو بزنین

اگر میخایین ادامه تحصیل بدین برا دکترای داخل
علاوه بر این که دانشگاه مهم هست، استادتون هم مهمه به عنوان مثال اگه شما کنترل کار باشین و تو خواجه نصیر با دکتر غفاری کار کرده باشین خیلی بهتره تا این که تو امیرکبیر با یه استاد ناشناس کار کنین ویا مثلا خستگی و شکست تو علم و صنعت با دکتر ایت اللهی کار کنید خیلی بهتر از این هست که تو شریف با یه استاد ناشناس کار کنید (چون از نظر علمی اختلاف زیادی بین دانشگاههای تهران نیست و بیشتر بحث استاد و کارهای پژوهشی مطرح هست و برای دکترا هر جا برین مصاحبه استادی که ارشد با هاش کار کردین مهم هست)

اگه بخایین ادامه تحصیل تو خارج از کشور برین
بین دانشگاهای ایران تفاوتی وجود نداره چون بهترین دانشگاهای ما تو رنج 1000 قرار دارند و این یعنی فاجعه، پس اصلا نمیشه رو برند دانشگاهها حساب کرد فقط و فقط عملکرد خودتون مهم خواهد بود در این حالت هم اگه ارشدتون رو با یه استاد خیلی خوب گذارانده باشین قطعا از نظر کیفیت پایان نامه و مقالات چاپ شده نتیجه بهتری خواهید گرفت و در نتیجه پذیرش راحتتر می گیرین پس در نتیجه در این حالت هم بایستی دنبال استاد خوب باشین نه دانشگاه.
البته به شما حق میدم که بخایین دانشگاه ها رو اولویت بدین چون جو کنکور و انتخاب رشته همین طور هست اما من سعی کردم بدور از جو کنکور واقعیت هایی رو که شما در اینده نزدیک با اون موجه خواهید شد رو بیان کنم
موفق و پیروز باشین
من میخوام داخل کشور ادامه تحصیل بدم،توی پست قبلیمم گفتم که اول میخواستم خواجه نصیر رو انتخاب کنم فقط به خاطر دکتر غفاری ولی به یه سری دلایل منصرف شدم،
1. چه تضمینی هست که من بتونم پروژم رو با دکتر غفاری بردارم؟
2. اگرم بتونم با ایشون بردارم مگه چند ساعت در هفته میتونم ببینمشون؟ چون سرشون بسیار شلوغه،
3. با یکی از دوستان خانوادگی که استاد تمام برق شریف هستند صحبت کردم گفتن جدیدا دکتر غفاری بیشتر پروژه هایی برقی انحام میدن و برای دفاع اکثر دانشجوهاشون از اساتید برقی دعوت میکنن.
4. اگرم فقط بحث پروژه نباشه و کلاس درسی ایشون مهم باشه که همین الانشم میشه رفت سر کلاسشون.
5. من اگه برم امیرکبیر در کنار استفاده از اساتید و امکانات دانشگاه میتونم از اساتید دانشگاه های دیگه هم استفاده کنم، ولی اگه برم خواجه نصیر دیگه نمیتونم از امکانات دانشگاه های دیگه استفاده کنم.
و...

البته اینو بگم که من با تمام صحبت های شما موافقم ولی در حال حاضر یکم شرایط فرق کرده،

در ضمن اینم اضافه کنم که همه چی دانشگاه نیست، مثلا دوستمون آقای سعید هاشمی که مشهد هستند اگه تهران رو با فردوسی عوض کنن ضرر نکردن چون اولا راهشون خیلی زیاده و از خانواده خیلی دور میشن، ثانیا تفاوت این دو انقدر نیست که به سختی راه دور و زندگی دور از خانواده بیارزه،
ولی برای من که قم هستم و 1 ساعت با تهران فاصله دارم و همچنین دانشگاهی مثل فردوسی تو شهرم ندارم، صرفه با اینه که دانشگاه های تهرانو انتخاب کنم.

Hossein_sh_s

کاربر بیش فعال
سلام

آقا حسین اگه امکان داره انتخاب رشته خودتون رو بزارین

ممنون
سلام

1. شریف..! (تیری در تاریکی)
2. تهران (روزانه)
3. تهران (شبانه)
4. امیرکبیر (روزانه)
5. امیرکبیر (شبانه)
6. تربیت مدرس
7. علم و صنعت
8. خواجه نصیر
9. صنعتی اصفهان

mech.shima

دستیار مدیر مهندسی مکانیک
کاربر ممتاز
سلام
بعد از دانشگاه های تهران ترتیب دانشگاه ها رو به این شکل بزنم خوبه؟اگه دانشگاهی رو جاگذاشتم لطفا بگید
صنعتی اصفهان
فردوسی
شیراز
تبریز
همدان
اهواز
کرمانشاه

Hossein_sh_s

کاربر بیش فعال
سلام
بعد از دانشگاه های تهران ترتیب دانشگاه ها رو به این شکل بزنم خوبه؟اگه دانشگاهی رو جاگذاشتم لطفا بگید
صنعتی اصفهان
فردوسی
شیراز
تبریز
همدان
اهواز
کرمانشاه
سلام

شما اگه اصفهانی هستید به نظر من اول صنعتی اصفهان رو بزنید، خیلی از اصفهانیا حتی وقتی تک رقمی هم میشن بازم میرن صنعتی اصفهان و این مورد خیلی دانشگاه رو قوی کرده، یکیشون که خودم میشناسمش، رتبه 2 کنکور شده بود ولی همون صنعتی اصفهانو زد.

ولی در کل ترتیبی که نوشتید برای شهرستان ها خوبه فقط حواستون به تفاوت شیراز و صنعتی شیراز باشه، من نمیدونم کدومشون بهتره.
فقط من اگه جای شما بودم کاشان رو بالاتر از اهواز و کرمانشاه میزدم، حالا بین بوعلی همدان و کاشان انتخابش با خودتونه، البته با رتبه شما کاشان که میدونم 100% قبولید.

موفق و پیروز باشید

:smile:

saeedhashemi1371

عضو جدید
من میخوام داخل کشور ادامه تحصیل بدم،توی پست قبلیمم گفتم که اول میخواستم خواجه نصیر رو انتخاب کنم فقط به خاطر دکتر غفاری ولی به یه سری دلایل منصرف شدم،
2. اگرم بتونم با ایشون بردارم مگه چند ساعت در هفته میتونم ببینمشون؟ چون سرشون بسیار شلوغه،
3. با یکی از دوستان خانوادگی که استاد تمام برق شریف هستند صحبت کردم گفتن جدیدا دکتر غفاری بیشتر پروژه هایی برقی انحام میدن و برای دفاع اکثر دانشجوهاشون از اساتید برقی دعوت میکنن.
4. اگرم فقط بحث پروژه نباشه و کلاس درسی ایشون مهم باشه که همین الانشم میشه رفت سر کلاسشون.
5. من اگه برم امیرکبیر در کنار استفاده از اساتید و امکانات دانشگاه میتونم از اساتید دانشگاه های دیگه هم استفاده کنم، ولی اگه برم خواجه نصیر دیگه نمیتونم از امکانات دانشگاه های دیگه استفاده کنم.
و...

البته اینو بگم که من با تمام صحبت های شما موافقم ولی در حال حاضر یکم شرایط فرق کرده،

در ضمن اینم اضافه کنم که همه چی دانشگاه نیست، مثلا دوستمون آقای سعید هاشمی که مشهد هستند اگه تهران رو با فردوسی عوض کنن ضرر نکردن چون اولا راهشون خیلی زیاده و از خانواده خیلی دور میشن، ثانیا تفاوت این دو انقدر نیست که به سختی راه دور و زندگی دور از خانواده بیارزه،
ولی برای من که قم هستم و 1 ساعت با تهران فاصله دارم و همچنین دانشگاهی مثل فردوسی تو شهرم ندارم، صرفه با اینه که دانشگاه های تهرانو انتخاب کنم.

اگه نردیک تهران هستی دیگه شکی نیست که
شریف و تهران و امیرکبیر

دوست عزیز
شنیدن در مورد یک دانشگاه و بودن در داخل اون کلی با هم فرق داره. میگن فردوسی دومین دانشگاه ایران هستش ولی یکم که بگردی مکانیکش جزو ده تای برتر هم نیست!
به نظر من فردوسی حرفی برای گفتن تو مکانیک نداره. وقتی بچه هاش با رتبه های 500 میخان برن خواجه نصیر و علم و صنعت مثلا سیستم انرژی و مکاترونیک بخونن دیگه میشه فهمید وضعیت چه جوری هستش.
تقریبا همه اساتید توی دانشگاه فقط کار میکنن یا در حالت خاص دارن ساختمون میسازن! کسی کار صنعتی مرتبط با مکانیک انجام نمیده! تقریبا 3 الی 4 تا استاد هستن که دارن کار صنعتی انجام میدن . استاد جوون هم زیر 45 سال تقریبا 4 تا فک کنم داره.
جدیدا هم یادگرفتن ساعت ارائه دروس ارشد رو طوری میزارن که اگه هرترم 6 واحدم برداری سه روز هفته رو باید بیای دانشگاه!
هرچند من دارم با یکی از اساتید خیلی خوب کار می کنم ولی خب
جو فردوسی تو این 4 سال یه جوری بود که خیلی دلسرد شدم و اصلا تفکرم نسبت به دانشگاه رو تغییر داده. من حتی برا ارشد هم خیلی شل بودم وخیلی کم خوندم .
تنها مزیت این هستش که کنار خانواده هستی و مشکلات خوابگاهی رو نداری و رفت آمدی هم نیست!صنعت مشهد که هم خیلی ضعیف هستش و اصلا کار مهندسی انجام نمیشه. الان هستن بچه هایی که تو ترم هشت میرن سر کار و پشت cnc دارن تراشکاری میکنن! با ماهی 400 تومن!

آخرین ویرایش:

Hossein_sh_s

کاربر بیش فعال
اگه نردیک تهران هستی دیگه شکی نیست که
شریف و تهران و امیرکبیر

دوست عزیز
شنیدن در مورد یک دانشگاه و بودن در داخل اون کلی با هم فرق داره. میگن فردوسی دومین دانشگاه ایران هستش ولی یکم که بگردی مکانیکش جزو ده تای برتر هم نیست!
به نظر من فردوسی حرفی برای گفتن تو مکانیک نداره. وقتی بچه هاش با رتبه های 500 میخان برن خواجه نصیر و علم و صنعت مثلا سیستم انرژی و مکاترونیک بخونن دیگه میشه فهمید وضعیت چه جوری هستش.
تقریبا همه اساتید توی دانشگاه فقط کار میکنن یا در حالت خاص دارن ساختمون میسازن! کسی کار صنعتی مرتبط با مکانیک انجام نمیده! تقریبا 3 الی 4 تا استاد هستن که دارن کار صنعتی انجام میدن . استاد جوون هم زیر 45 سال تقریبا 4 تا فک کنم داره.
جدیدا هم یادگرفتن ساعت ارائه دروس ارشد رو طوری میزارن که اگه هرترم 6 واحدم برداری سه روز هفته رو باید بیای دانشگاه!
هرچند من دارم با یکی از اساتید خیلی خوب کار می کنم ولی خب
جو فردوسی تو این 4 سال یه جوری بود که خیلی دلسرد شدم و اصلا تفکرم نسبت به دانشگاه رو تغییر داده. من حتی برا ارشد هم خیلی شل بودم وخیلی کم خوندم .
تنها مزیت این هستش که کنار خانواده هستی و مشکلات خوابگاهی رو نداری و رفت آمدی هم نیست!صنعت مشهد که هم خیلی ضعیف هستش و اصلا کار مهندسی انجام نمیشه. الان هستن بچه هایی که تو ترم هشت میرن سر کار و پشت cnc دارن تراشکاری میکنن! با ماهی 400 تومن!
بله، حق با شماست، من اونجا نبودم و بیشتر از روی شنیده ها قضاوت میکنم،
البته من بچه های فردوسی رو با رزومه های انصافا قوی هم دیدم و رو این حساب به نظرم دانشگاه خوبی با بچه های قوی میومد،
ولی به هر حال بازم شما اونجا هستید و بهتر میدونید.

dash @li

کاربر بیش فعال
بچه ها یه سوال.واسه کسی که ارشد میخواد بخواد بخونه تو گرایش ساخت چه چیزایی لازم داره؟؟
من خودم تو زبان مشکلی ندارم.6 ساله معلم زبانم و رویتمومی مطالبش تسلط دارم ولی واسه نرم افزار چی خوبه یاد بگیریم.البته solid works بلدم.به نظرتون کافیه؟؟

سلام

اول زبان به خصوص دانشگاه های بزرگ من بهتون غبطه می خورم چون زانم معمولیه باید کار کنم

ولی سالید و کتیا خاله بازیه که

نرم افزار تحلیل انسیس و اباکیوس و متلب رو باس یاد بگیرین

من خودم خوب بلد نیستم ولی یه کم کار کردم به لطف استاد ها

با سپاس

dash @li

کاربر بیش فعال
در دفترچه شرکت در آزمون 94 نوشته اگه روزانه قبول بشی محروم میشی از کنکور سال بعد ... نه آزاد ... دفترچه شرکت در آزمون سال 94 رو دانلود و مطالعه کن ...

سلام

فقط روزانه دوسال محروم از کنکور و متخلفین هم به همین صورت ولی شبانه و پردیسو غیرانتفاعی و آزاد نرفتی هم نرفتی

vanpersi

عضو جدید
بچه ها رشته مهندسی سیستمهای انرژی چطور رشته ایه؟اطلاعی دارید ازش؟از این رشته های چرت و پرت نباشه یوقت؟بنظرتون روزانه بزنیمش ارزش داره؟مرسی

parandme

کاربر بیش فعال
و...

موافقم با صحبت شما
فقط بند 5 رو متوجه نشدم، یعنی چی که اگه خواجه نصیر باشید از امکانات دیگر دانشگاهها نمی تونید استفاده کنم؟ چه فرقی داره؟

Hossein_sh_s

کاربر بیش فعال
موافقم با صحبت شما
فقط بند 5 رو متوجه نشدم، یعنی چی که اگه خواجه نصیر باشید از امکانات دیگر دانشگاهها نمی تونید استفاده کنم؟ چه فرقی داره؟
امیرکبیر نسبت به خواجه نصیر از امکانات بیشتری برخورداره، مزیت خواجه نصیر نسبت به امیرکبیر هم دکتر غفاریه، حالا:

- اگه من برم امیرکبیر میتونم از امکاناتش بهره مند بشم، همچنین میتونم از افرادی مثل دکتر غفاری در خواجه نصیر هم استفاده کنم،
- ولی اگه من برم خواجه نصیر فقط میتونم از دکتر غفاری استفاده کنم و دیگه به هیچ وجه دستم به امکانات و آزمایشگاه های امیرکبیر نمیرسه.

saeedhashemi1371

عضو جدید
بچه ها رشته مهندسی سیستمهای انرژی چطور رشته ایه؟اطلاعی دارید ازش؟از این رشته های چرت و پرت نباشه یوقت؟بنظرتون روزانه بزنیمش ارزش داره؟مرسی

سلام
من یکی از دوستان الان سیستم های انرژی شریف هستش . اگه میخای بگو تا شمارش رو بفرستم تا باهاش صحبت کنی

از واحدهاش این جور برمیاد که یه رشته بیشتر مدیریتی هستش تا یه رشته فنی .

saeed.sb

عضو جدید
لطفا اگر اطلاعاتی در مورد سیستمهای انرژی دارید، لطف کنید اینجا هم بنویسید
من هم از هر کس پرسیدم اطلاعات زیادی نداشت

sabu

عضو جدید
سلام.قبولی شبانه مالک اشتر چقدر به مصاحبه مربوط هست؟؟؟
مثلا اگه کسی رتبه خوبی نداشته باشه ولی مصاحبه قبول بشه، قبولش میکنند؟؟؟

mech.shima

دستیار مدیر مهندسی مکانیک
کاربر ممتاز
سلام
یه سوال: توی ستون اخر رشته ها که نوشته پذیرش با عنوان منظور چیه؟یعنی توی مدرک قسمت پذیرش با عنوان رو مینویسن یا نه مثلا مینویسن طراحی یا تبدیل
مثلا کد 20563 تبدیل انرژی خواجه نصیر نوشته پذیرش با عنوان سیستم انرژی !!!سیستم انرژی و تبدیل انرژی خیلی با هم متفاوتند

king_sato

عضو جدید
سلام
یه سوال: توی ستون اخر رشته ها که نوشته پذیرش با عنوان منظور چیه؟یعنی توی مدرک قسمت پذیرش با عنوان رو مینویسن یا نه مثلا مینویسن طراحی یا تبدیل
مثلا کد 20563 تبدیل انرژی خواجه نصیر نوشته پذیرش با عنوان سیستم انرژی !!!سیستم انرژی و تبدیل انرژی خیلی با هم متفاوتند
قسمت توضیحات توی مدرک قید نمیشه

behzadk2019

کاربر فعال تالار مهندسی مکانیک
کاربر ممتاز
قسمت توضیحات توی مدرک قید نمیشه

سلام
اقا اینو مطمنی ؟
اخه واحد های تبدیل با سیسم انرژی یا مهندسی انرژی های تجدید پذیر اصلا با هم فرق دارن

یعنی میشه با مثلا کد رشته 20563یا 20658 هر کجا تبدیل خواستن استخدام شیم ؟

واحد های تبدیل http://www.iust.ac.ir/page.php?slct_pg_id=5750&sid=16&slc_lang=fa

واحدهای سیستم انرژی http://energy.sharif.edu/~web/index...ogram/77-fa-education-programms-msc-energysys

واحد های انرژی های تجدید پذیر http://www.ui.ac.ir/Dorsapax/userfiles/Sub16/Syasatgozari Dorous/Novin/Energy/MSc_Energy.pdf

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا