ارشد94

وضعیت
موضوع بسته شده است.

aero22

عضو جدید
سلام ممنونم ازجواباتون
به نظرم اصلا نگرن رتبه تون نباشید
اونطور که پیداس همه از بس فکر میکردیم آسونه یه جاهایی رو اشتباهی رفتیم
به نظرم همه به یه نسبتی ازکنکورشون راضی نیستن یا بهتره بگم درصد خیلی کمی هستن که بعد محاسبه درصداشون 100درصد راضی باشن
نمونه اش همین تاپیک ؛همه ما که عضو اینجاییم خیلی تلاش کردیم اما تا حالا پستی رو دیدید که 100درصد راضی باشه؟!
وقتی از دید همه کنکوری ها نگاه کنیم میبینیم پس کل درصدها به یه نسبتی تغییر میکنه و من مطمئنم شما رتبه تون عالی میشه

اما یه سوال مطمئنید 105میشه 3؟من 2رو زدم فک کنم چون فکر میکردم طبق رابطه که شعاع بزرگتر به کوچکتره وقتی شعاع کوچکتر زیاد بشه کسر کوچیکترمیشه پس وقتی از یک کم میشه عدد بزرگتری در میاد استدلالم غلطه نه؟!چون اینجا صورت کسربزرگتر از مخرج کسره اما اگه استدلال من غلطه پس باید گزینه یک هم درست باشه متوجه منظورم میشید؟!

ممنون ، درسته ولی واسه من دیگه خیلی اختلاف داره اون چیزی که میخواستم و اون چیزی که شد ، ولی حتما خدا خواسته ، شاید شریف رفتن به ضررم باشه و خودم نمیدونم ، شاید دانشگاه تهران صد برابر واسه پیشرفت بهتر باشه ، توکل بر خدا ...

ببخشید ، اینقد تند تند زدم که این اشتباه شد جواب همون گزینه 2 هستش :
شتاب نقطه p :
a _p = a_c2 + a p/c2 = (R2 ^2 * w^2 ) / (R1-R2) + R2 * w^2 = (R1*R2 * w^2 ) / (R1-R2) l
واضح هستش با افزیش R2 شتاب ، افزایش پیدا میکنه ، و چون R1 هم همیشه از R2 بزرگتر هستش ، پس به نسبت R هم بستگی نداره !!!!!!!

آخرین ویرایش:

mech.shima

دستیار مدیر مهندسی مکانیک
کاربر ممتاز
ممنون ، درسته ولی واسه من دیگه خیلی اختلاف داره اون چیزی که میخواستم و اون چیزی که شد ، ولی حتما خدا خواسته ، شاید شریف رفتن به ضررم باشه و خودم نمیدونم ، شاید دانشگاه تهران صد برابر واسه پیشرفت بهتر باشه ، توکل بر خدا ...

ببخشید ، اینقد تند تند زدم که این اشتباه شد جواب همون گزینه 2 هستش :
شتاب نقطه p :
a _p = a_c2 + a c/o = (R2 ^2 * w^2 ) / (R1-R2) + R2 * w^2 = (R1*R2 * w^2 ) / (R1-R2) l
واضح هستش با افزیش R2 شتاب ، افزایش پیدا میکنه ، و چون R1 هم همیشه از R2 بزرگتر هستش ، پس به نسبت R هم بستگی نداره !!!!!!!

وای اگه 2درست باشه میشه 30درصد دینامیکم
هرچندیه زمانی به زیر50راضی نمیشدم اما الان برای 30خیلی خوشحال میشم!!!

aero22

عضو جدید
سلام ، دفترچه E
سوال 91 - حوصله نداشتم
سوال 92 - 3
93 - حوصله نداشتم
94 - 1
95 - 2
96 - 3
97 - 4
98 - 3
99 - 4
100 - 4
101 - 1
102 - 2
103 - 1
104 - 1
105 - 2
106 - 1
107 - 1
108 - 4
109 - جوابش 3.9
110 - نوع 1

kariq

عضو جدید
بچه ها به نظرتون با این درصدها رتبه زیر ٢۵٠٠ تبدیل رو میتونم بیارم؟
ریاضی ١۵
سیالات ٢۶
جامدات ١٨

مستند

عضو جدید
سلام ممنونم ازجواباتون
به نظرم اصلا نگرن رتبه تون نباشید
اونطور که پیداس همه از بس فکر میکردیم آسونه یه جاهایی رو اشتباهی رفتیم
به نظرم همه به یه نسبتی ازکنکورشون راضی نیستن یا بهتره بگم درصد خیلی کمی هستن که بعد محاسبه درصداشون 100درصد راضی باشن
نمونه اش همین تاپیک ؛همه ما که عضو اینجاییم خیلی تلاش کردیم اما تا حالا پستی رو دیدید که 100درصد راضی باشه؟!
وقتی از دید همه کنکوری ها نگاه کنیم میبینیم پس کل درصدها به یه نسبتی تغییر میکنه و من مطمئنم شما رتبه تون عالی میشه

اما یه سوال مطمئنید 105میشه 3؟من 2رو زدم فک کنم چون فکر میکردم طبق رابطه که شعاع بزرگتر به کوچکتره وقتی شعاع کوچکتر زیاد بشه کسر کوچیکترمیشه پس وقتی از یک کم میشه عدد بزرگتری در میاد استدلالم غلطه نه؟!چون اینجا صورت کسربزرگتر از مخرج کسره اما اگه استدلال من غلطه پس باید گزینه یک هم درست باشه متوجه منظورم میشید؟!

دوستای عزیز نگران نباشید به نظرم من اصلا به اینکه میگن کنکور اسون بوده نیس چون همیشه جای اشتباه هست. مثالش من که سوال 52 رو به سلسیوس تبدیل نکردم... یا اختلاف دمای متوسط رو لگاریتمی دیدم.

• Like
واکنش ها: maxy

maxy

عضو جدید
سلام بچه ها...
انشالله همگی خوب و سالم و سر حال باشید.
من حدود 3 4 ماهی واسه ارشد خوندم.اصلا هم از کنکوری که دادم راضی نیستم. 11 تست سیالات زدم ولی با بی دقتی محض به 8 تا درست و 3 تا غلط رسیدم.البته تا الان.
من فقط می خوام قبول شم.
یعنی از من به شما نصحیت اصلا نگید سال دیگه می خونم و کنکور می دم و تهران میارم. همین امسال برید هرجاشد.

بچه بنظرتون با این درصد ها جایی رو می یارم.؟؟

زبان 5
سیالات 35
جامدات 16
ریاضی 13 (شاید 6.67)
دینامیک 13

واسه من یکی قبولی شدن خیلی مهمه.
ممنون می شم یه نظری بدن دوستان

سلام

صبح بخیر.

ببخشید!
بچه ها از ارتعاشات چندتا سوال میاد؟!؟
از کدوم فصلاشه؟؟

سوالای ارتعاشات امسالم مث سالهای قبل بود؟!؟

MHABIBI_20

عضو جدید
این ماهان دیگه خیلی تعطیله یعنی خدا به داد اونی برسه که ازمون ازمایش رفته ماهان
تو سایتش زده پاسخ تشریحی ارشد مکانیک با کلی ذوق زدم حالا می بینم فقط ریاضیشه...خسته نباشید...
درمورد درصدا هم پارسال ریاضیش واقعا سخت بود ولی سال 92 ریاضیش شبیه امسال بود ولی وقتی کارنامه های این 2 سال رو مقایسه می کنم می بینم متوسط درصدا تقریبا یکیه پس بستگی به سختی و اسونی نداره
اسون که باشه بی دقتی میره بالا واسه همین میانگین هم.ن باقی میمونه.

MHABIBI_20

عضو جدید
چرا اینجا خلوته ممد؟؟؟؟
نمدونم والا...یعنی سال دیگه من میخوام تمرینا رو از رو دست کی کپ بزنم تو که میری دانشگاه تهران هم کلاسیتم معلومه این دوستمون aero22 درصداش خیلی شبیه توه
من معلوم نیست با کی باشم شایدم معلوم نیست سال دیگه با کی هم خدمتم

مستند

عضو جدید
نمدونم والا...یعنی سال دیگه من میخوام تمرینا رو از رو دست کی کپ بزنم تو که میری دانشگاه تهران هم کلاسیتم معلومه این دوستمون aero22 درصداش خیلی شبیه توه
من معلوم نیست با کی باشم شایدم معلوم نیست سال دیگه با کی هم خدمتم

من تبدیل امیرکبیر رو بیارم خدا رو شکر... ممد پیش خودمونی هم اتاقی... راستی ملک چیکار کرد؟

MHABIBI_20

عضو جدید
من تبدیل امیرکبیر رو بیارم خدا رو شکر... ممد پیش خودمونی هم اتاقی... راستی ملک چیکار کرد؟
فقط میدونم داده ..دیگه خوبو بدشو خبر ندارم...منم اگه 20 در صد دینامیک زده بودم امیدی به خواجه و علم و صنعت داشتم ولی 0 خیلی تاثیرمنفی داره این جوری که نگاه کردم کارنامه هارا

peyman_beh

عضو جدید
من تبدیل امیرکبیر رو بیارم خدا رو شکر...

سلام دوست عزیز، من خودم الان کارشناسی امیرکبیرم، استادهای تبدیلش واقعا به درد نخورن و بعضا بیخودی سخت میگیرن، و سواد کافی هم ندارن. . .
درصدهات که خیلی عالیه، با توجه به درصد های پارسال تهران و شریف رو میاری. . . امسال رو هم الله اعلم . . .

مستند

عضو جدید
سلام دوست عزیز، من خودم الان کارشناسی امیرکبیرم، استادهای تبدیلش واقعا به درد نخورن و بعضا بیخودی سخت میگیرن، و سواد کافی هم ندارن. . .
درصدهات که خیلی عالیه، با توجه به درصد های پارسال تهران و شریف رو میاری. . . امسال رو هم الله اعلم . . .
داداش خیلی ممنون ولی چیکار کنم؟ فک نکنم تبدیل تهران رو بیارم ولی طراحیش رو شاید.... نمیدونم شاید به فکر تغییر گرایش باشم....

mechanic-man

عضو جدید
چه جالب منم لگاریتمی دیدم اختلاف دمارو ولی فکر نمیکردم کس دیگه ای هم همین اشتباه رو کرده باشه !

peyman_beh

عضو جدید
داداش خیلی ممنون ولی چیکار کنم؟ فک نکنم تبدیل تهران رو بیارم ولی طراحیش رو شاید.... نمیدونم شاید به فکر تغییر گرایش باشم....

اتفاقا تبدیل رتبه بهتری نسبت به طراحی میخواد، پارسال 134 طراحی روزانه دانشگاه تهران فبول شد ولی تبدیل با همین رتبه شبانه اش قبول شد

• Like
واکنش ها: meko

mohammadreza1001

کاربر فعال
شبانه 179، روزانه رو فکر کنم 104، مطمئن نیستم. . .

سلام دوست عزیز
به نظر شما با این درصد ها حدودا چه رتبه ای میارم و طراحی کجا قبول میشم?
زبان 18.66 ریاضی حدودا 56 ، جامدات حدودا 48، سیالات 13.66 ديناميک 15

meko

کاربر فعال
بکس عزیز! اینقد دنبال درصد و از کجا قبول میشم نباشید. اگه درصداتون بالا در بیاد ( که معلوم نیست درست در آوردید یا نه و فقط از کارنامه ی سازمان سنجش میشه فهمید ) سست میشید واسه آزاد نمی خونید. اگرم پایین دربیاد بازم سست و ناامید میشید و بازم نمیتونید برا آزاد بخونید. پس درصد مرصد و بیخیل شید.

pro_designer

عضو جدید
سلام دوست عزیز
تراز طراح کاربردی شما با فرض اينکه معدلتون 17 باشه و نفر اول هم میانگین اش 45 باشه میشه یه چیزحدود 7500. حالا با این تراز رتبه شما چند میشه نمی دونم?

peyman_beh

عضو جدید
سلام دوست عزیز

سلام، متاسفانه ذهنیتی درباره درصدها و رتبه ها برای گرایش طراحی کاربردی ندارم . . .

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا