ارشد94

وضعیت
موضوع بسته شده است.

bardiaxavi

عضو جدید
بله سیالاتم.ولی من از مکانیک فقط درس پاس کردم!
فقط همین!!
اما الانم فقط و فقط ارشد رو شریف میخوام.اما انگاری...!!
خیلی خوبه که خودت واقعیت رو در مورد خودت می دونی و خودتو گول نمی زنی، اولین قدم همینه که بدونی کجای کاری که درست برنامه ریزی کنی
در ضمن خودت رو به شریف و حتی دانشگاه های تهران امیدوار نکن چون ممکنه اسمش آسون باشه ولی واقعیتش ... ، به نظرم با توجه به شرایطی که خودت گفتی اینکه هدفت رو قبولیه یه سراسری خوب مثلا بوعلی همدان بذاری خوبه باعث میشه هم واقعیت گرا باشی هم اینکه تلاشت رو از ته دل انجام بدی و بدونی بهش می رسی ( حداقل سال اول )
در ضمن اینو هم یادت نره که اصل کار بعد از قبولیه نه اینکه فکر کنی کنکور رو میدی و راحت میشی ... از لحظه قبولی حداقل 2 سال شدید درگیر میشی

bardiaxavi

عضو جدید
دوستان نگران قبولی و رتبه و ... نباشید. متاسفانه این درد تا اردیبهشت ادامه نداره بلکه تا شهریور ادامه داره ... منم کنکوری 92 بودم کاملا درکتون می کنم چقدر مسخره و سخته که 6-7 ماه چشم انتظار باشی که ببینی حاصل کارت چی میشه تا حداقل بتونی برنامه ریزی کنی ولی متاسفانه روند کار این مدلیه
در ضمن اینو بدونین سال ما اکثر بچه ها بهتر از اون چیزی که رتبه شون بود قبول شدن. زیاد نگران نباشید انشالله هرکسی واقعا تلاش کرده باشه نتیجه ش رو هم میگیره شک نکنید.
یه فایل هم من دیدم از قبولی های 93 مکانیک که انگار تا رتبه 3000 و حتی بالاتر قبول شدن همه !!! نمی دونم واقعیته یا نه، انگار پارسه داده !! :D نگران نباشید زیاد

ارشد94

خیلی خوبه که خودت واقعیت رو در مورد خودت می دونی و خودتو گول نمی زنی، اولین قدم همینه که بدونی کجای کاری که درست برنامه ریزی کنی
در ضمن خودت رو به شریف و حتی دانشگاه های تهران امیدوار نکن چون ممکنه اسمش آسون باشه ولی واقعیتش ... ، به نظرم با توجه به شرایطی که خودت گفتی اینکه هدفت رو قبولیه یه سراسری خوب مثلا بوعلی همدان بذاری خوبه باعث میشه هم واقعیت گرا باشی هم اینکه تلاشت رو از ته دل انجام بدی و بدونی بهش می رسی ( حداقل سال اول )
در ضمن اینو هم یادت نره که اصل کار بعد از قبولیه نه اینکه فکر کنی کنکور رو میدی و راحت میشی ... از لحظه قبولی حداقل 2 سال شدید درگیر میشی
سلام.ممنون از توجه تون.
بله واقعیت رو میدونم.
همیشه تو کلاس و موقع درس دادنشون خیلی خوب بودم اما از اونحاییکه شب امتحانیم معدلم خوب نشد!

اما من بیشتر از شریف این برام مهمه که یک سال با تمام وجود تلاش کنم و از درس خوندن لذت ببرم.و اینکه موقع امتحانم بنا ب تلاشم نتیجه بگیرم!
فعلا بیشتر از نتیجه تلاش برام مهمتره.برا همین هدفم رو دسته بالا میگیرم که تلاشم بیشتر و در حد استعدادم باشه.

حالا شما فک کنید من تازه میخوام با مکانیک اشنا بشم ایا نتیجه ی خوب گرفتنم محاله؟!؟

نمیدونم چرا از بعضی درسا بدم میاد شاید چون یه فیدبک منفی تو ذهنم داشتن اینجورین!مثلا از طراحی اجزای ماشین الان که انگاری متنفرم!

bardiaxavi

عضو جدید
سلام.ممنون از توجه تون.
بله واقعیت رو میدونم.
همیشه تو کلاس و موقع درس دادنشون خیلی خوب بودم اما از اونحاییکه شب امتحانیم معدلم خوب نشد!

اما من بیشتر از شریف این برام مهمه که یک سال با تمام وجود تلاش کنم و از درس خوندن لذت ببرم.و اینکه موقع امتحانم بنا ب تلاشم نتیجه بگیرم!
فعلا بیشتر از نتیجه تلاش برام مهمتره.برا همین هدفم رو دسته بالا میگیرم که تلاشم بیشتر و در حد استعدادم باشه.

حالا شما فک کنید من تازه میخوام با مکانیک اشنا بشم ایا نتیجه ی خوب گرفتنم محاله؟!؟

نمیدونم چرا از بعضی درسا بدم میاد شاید چون یه فیدبک منفی تو ذهنم داشتن اینجورین!مثلا از طراحی اجزای ماشین الان که انگاری متنفرم!

اینکه میخواین تازه با مکانیک آشنا شین یعنی خیلی خیلی بیشتر وقتتون و انرژیتون گرفته میشه. درک مفاهیم هر بخش انرژی زیادی میگیره از آدم به همین دلیله که اگه کسی مفاهیمو تو کلاس گرفته باشه
بعدش مثلا فقط فرمول و ... رو یادش نباشه کارش خیلی خیلی راحت تره و با یه مرور همه چی یادش میاد
اینا رو نگفتم که نا امید بشی بلکه باید تلاشت رو بیشتر کنی و راه رو بشناسی و حتما اگه تلاش کنی نتیجه هم خواهی گرفت، منم بحثم از حرف های قبلیم این بود که خودت رو با اسم های تهران مشغول نکن وگرنه که بله شما باید در حد شریف تلاش کنی تا یکم پایین ترش رو بیاری
منم از بعضی درس ها بدم میومد ولی چاره نبود، شما این علاقه و بد اومدن رو باید توش گرایشی که تو ارشد انتخاب می کنی لحاظ کنی
در ضمن معدل پایین و دانشگاه محل تحصیل دوره لیسانس و ... همه این ها رو بریز دور، اگه بتونی توی ارشد دانشگاه خوب قبول شی و معدلت رو بیاری بالا ( مثلا +17 ) تا حد خیلی زیادی دوره لیسانست رو پوشش میده پس الکی نگران نباش

ارشد94

اینکه میخواین تازه با مکانیک آشنا شین یعنی خیلی خیلی بیشتر وقتتون و انرژیتون گرفته میشه. درک مفاهیم هر بخش انرژی زیادی میگیره از آدم به همین دلیله که اگه کسی مفاهیمو تو کلاس گرفته باشه
بعدش مثلا فقط فرمول و ... رو یادش نباشه کارش خیلی خیلی راحت تره و با یه مرور همه چی یادش میاد
اینا رو نگفتم که نا امید بشی بلکه باید تلاشت رو بیشتر کنی و راه رو بشناسی و حتما اگه تلاش کنی نتیجه هم خواهی گرفت، منم بحثم از حرف های قبلیم این بود که خودت رو با اسم های تهران مشغول نکن وگرنه که بله شما باید در حد شریف تلاش کنی تا یکم پایین ترش رو بیاری
منم از بعضی درس ها بدم میومد ولی چاره نبود، شما این علاقه و بد اومدن رو باید توش گرایشی که تو ارشد انتخاب می کنی لحاظ کنی
در ضمن معدل پایین و دانشگاه محل تحصیل دوره لیسانس و ... همه این ها رو بریز دور، اگه بتونی توی ارشد دانشگاه خوب قبول شی و معدلت رو بیاری بالا ( مثلا +17 ) تا حد خیلی زیادی دوره لیسانست رو پوشش میده پس الکی نگران نباش
Ok.mrc.

تو کلاس که معمولا خوب میتونم درس رو متوجه بشم اما همیشه با بخاطر سپردن فرمولا مشکل داشتم و دارم!
طراحی هم بخاطر فرمولاشه...!!!!

میخوام برنامه ریزی کنم.ب کمک شما و بقیه نیاز دارم.
هم ب اعتماد بنفس نیاز دارم.هم برنامه ریزی درست و منابع مطمعن.

EsteraTus

عضو جدید
به نظرم اصلا نباید بهش توجه کرد البته اگه درست باشه خییییییلی به نفع منه
ولی یه جاهایی رو اشتباه زده
مثلا من مطمئنم که 8عضوصفر نیرویی وجود داره اما زده 9
تغییر دما رو زده 60 منم 60زدم ولی بعدا مطمئن شدم که غلطه
و خیلی چیزای دیگه باید تا اومدن کلید اصلی صبرکرد

البته این دو تا سوالی که شما اشاره کردین درست زده چون تعداد اعضای صفر 11 تاست پس شما یا نباید این سوال رو میزدی یا اینکه 9 میزدی
در مورد تغییر دما با یک دایره مور خیلی راحت 60 بدست می اومد

بچه ها ؟!؟
از روزی چندساعت شروع کنم؟!؟

از چه درسایی؟!؟؟

روزی چندتا درس؟!؟؟؟

درضمن ساعت خوابمم اصلا درست نیست معمولا تا لنگ ظهر خوابم!!! میخوام اینجوری نباشه!
چکار کنم پرانرژی شروع کنم و وسطای کار خسته نشم؟'!؟؟؟!

سلااااام.
بچه ها یه سوال!!
کنترل خطی هم جز سرفصلای کنکوره؟

ضریبش چقده!???

من کاتسوهیکو اوگاتا ترجمه ی محمد دیانی رو دارم.
چطوره؟!؟

شروع کنم بخوندنش؟!؟؟؟

MHABIBI_20

عضو جدید
۳ تا باکس متوسط ۴۰ با خطای +-5 هرکدوم
ولی سیال جواب ۲ تا تستاراشک دارم چی زدم
اگه ۲ تا غلط باشند:confused:

MHABIBI_20

عضو جدید
یکی اون سواله که نوشته داخل جریان ارام و توسعه یافته جهت نیروهای سطحی واد بر حجم معیار چگونس
من زدم بستگی به افت فشار داره
یکی دیگه هم تغیررات ضریب جابه جایی و دلتا TM رو خواسته بود که یادمنیست کدوم گزینه زدم جوابش چی میشه

مستند

عضو جدید
یکی اون سواله که نوشته داخل جریان ارام و توسعه یافته جهت نیروهای سطحی واد بر حجم معیار چگونس
من زدم بستگی به افت فشار داره
یکی دیگه هم تغیررات ضریب جابه جایی و دلتا TM رو خواسته بود که یادمنیست کدوم گزینه زدم جوابش چی میشه

اولی رو که نزدم دومی رو خودت نمیدونی... اینجا چقد سوت و کوره...

MHABIBI_20

عضو جدید
سلااااام.
بچه ها یه سوال!!
کنترل خطی هم جز سرفصلای کنکوره؟

ضریبش چقده!???

من کاتسوهیکو اوگاتا ترجمه ی محمد دیانی رو دارم.
چطوره؟!؟

شروع کنم بخوندنش؟!؟؟؟
دوست عزیز
کنترل امسال به نسبت پارسال سخت بود
باکس دینامیک هم ارتعاشات به نظرمن خوندنش براکنکور اشتباهه
پس کنترل بایه بخونی تا درصدت تو این باکس خوب بشه
کنترل هم اریاز خوبه میخوای بااین شروع کن

MHABIBI_20

عضو جدید
اولیو یه نگاهی بنداز ببین به نظرت کدوم میشه
یه سایت هم پیداکردم جوابا سیاله نوشته بود بد نبود الان میذارمش

saeedhashemi1371

عضو جدید
با سلام به همه مهندسین گرامی

در مورد سوال خرپا

من این سوال رو نزدم ولی چون دیدم که بحثش خیلی داغ هستش نشستم و حلش کردم

قصد جسارت به بقیه دوستان رو ندارم ولی:
به نظر من این سوال به صورت قطع و یقین و صد در صد باید از سوالات حذف بشه

تعداد عضو های صفر نیرویی همون طور که دوستان گفتن یازده تا هستش

در صورتی که واکنش های تکیه گاه رو حساب نکنین و به حل سوال بپردازین به جواب هشت میرسین که به نظر میرسه جواب مد نظر طراح سوال بوده

ولی نکته اصلی در این هستش که در خرپا اول از همه باید نیروهای تکیه گاه رو مشخص کنید و بعدش سوال رو حل کنید.

خرپای سوال در مفصل I نیروی افقی نداره و با درنظر گرفتن این مساله تعداد عضو های صفر نیرویی یازده تا میشه

حتما و حتما به سایت سازمان سنجش برین(البته بعد از انتشار کلید جواب ها) و این سوال رو بگین تا حذف بشه

اینم عکسی که من گرفتم و در اون روی عضو های صفر نیرویی خط کشیدم

دوستان اگر در حل مشکلی می بینن حتما و حتما بگن

kharpa1.jpg

mechanic-man

عضو جدید
کسی هست سوال 89 رو حل کرده باشه؟ من حل کردم به جواب 34 رسیدم ولی مدرسان زده 15 میشه کسی میدونه چرا؟

ارشد94

دوست عزیز
کنترل امسال به نسبت پارسال سخت بود
باکس دینامیک هم ارتعاشات به نظرمن خوندنش براکنکور اشتباهه
پس کنترل بایه بخونی تا درصدت تو این باکس خوب بشه
کنترل هم اریاز خوبه میخوای بااین شروع کن
سلام.تشکر.
اتفاقا من شدیدن مشتاقم بشینم ارتعاشات بخونم! حتی شبا تو خوابم مرتب فصل هاشو با موفقیت تموم میکنم!!!!

این ترم هم ارتعاشات رو جز واحدای دانشگام دارم که منبعی که معرفی کردن ارتعاشات ویلیام تامسون ترجمه ی بهرام پوستیه!

یعنی بنظر شما برا کنکور کنترل اوگاتا و ارتعاشات تامسون رو نخونم؟

بنظر شما رو ارتعاشات وقت نزارم؟!؟؟؟؟؟

vanpersi

عضو جدید
سلام.تشکر.
اتفاقا من شدیدن مشتاقم بشینم ارتعاشات بخونم! حتی شبا تو خوابم مرتب فصل هاشو با موفقیت تموم میکنم!!!!

این ترم هم ارتعاشات رو جز واحدای دانشگام دارم که منبعی که معرفی کردن ارتعاشات ویلیام تامسون ترجمه ی بهرام پوستیه!

یعنی بنظر شما برا کنکور کنترل اوگاتا و ارتعاشات تامسون رو نخونم؟

بنظر شما رو ارتعاشات وقت نزارم؟!؟؟؟؟؟
بنظر من رو دینامیک ماشین بیشتر ارتعاشات حساب بکش

vanpersi

عضو جدید
ببخشید متوجه نشدم!
فرمودین رو دینامیک ماشین بیشتر وقت بزارم؟! بعد فرمودین ارتعاشات چی؟!

ارتعاشات که درس ترمت هست و میخونی .کنارش ارتعاشات راهیان ارشد رو هم مطالعه کن که هم نمرت خوب شه و هم درس رو خوب بفهمی .تابستون هم دینامیک ماشین رو میتونی مطالعه کنی.معمولا تستای دینامیک ماشین سطحشون کمی پایین تره ارتعاشاته.سوال سخت بخوان از ارتعاشات بدن مثل دینامیک حلش سخت میشه.

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا