ارشد94

وضعیت
موضوع بسته شده است.

aydogan

عضو جدید
سلام
این حرفا رو نمیدونم واقعا با چه انگیزه ای زدید شما ولی الان زدن این حرف اصلا درست نبود .
اگه واقعا انقدر بد هست . شما خودت چرا همین الان انصراف نمیدی بری دندون پزشکی بخونی ؟
1 ترم هم زود تر انصراف بدی 1 ترم هست.

من بعد فارغ التحصیلی با توجه به اینکه خدمتم هم معاف شدم 2 ماه هم دنبال کار نگشتم ، خیلی زود کار مرتبط به مکانیک رو پیدا کردم .
اگه کسی زبانش خوب باشه و 1-2 تا نرم افزار بلد باشه . کار هست .
بله کار هست.ولی با چه حقوق و مزایایی؟؟
دندان پزشک 15دقیقه روی دندون کار می کنه و 500تومن می گیره.

M.ARIABOY

عضو جدید
سلام مرسی بابت جوابتون از طرف سارنیا:)
سارنیا هم فقط میخواد تو پروندش این باشه که جزو استعدادهای درخشان هست و نمیخواد مستقیم بدون کنکور بره امروز پامون درد گرفت از بس اینور واونور واسه اینکار پاس شدیم.
این 10 درصدو چجوری تو پرونده تحصیلیمون ثبت میشه ؟

بعد سوال خودم من 6 کلاس هستم رتبه ی کلم و کل کلاسمونم 56 ورودی داریم این سهمیه شامل منم میشه؟؟؟؟؟ عایا؟؟؟
مرسی

نه فقط شاگرد اول سهمیه کنکور میگیره,یکی از سال بالاییمون نزدیک هفتصد شد با سهمیه شاگرد اولی رفت امیرکبیر جوش میخونه,البته دانشگاه داریم تا دانشگاه
واس دانشگاه ما خوب گرفت ,رتبه سه ورودی هشتادو هشتمونم بدون کنکور رفت سیستم شریف بخونه
ده درصد اول سهمیه میتونن از سهمیه پذیرش استفاده کنن
علاوه بر اون پسرا هم میتونن با یه ای اس ای وارد سازمان نخبگان بگیرن و پروژه بینو معافیت بگیرن
اقای کریم.دوست عزیز, قصد عیچ بی احترامی ای نزارم,ولی میتونی همینوالان انصراف بدی تا بازار دندون پزشکی.اشباع نشده بری پزشکی
من با همین مدرکم ماهی ی تومنو به عنوان مبتدی درمیارم,و این ی تومن برام خیلی لذت بخشش تر از س تومن رشته غیر مرتبطه,اگه میخواستم غیر مکانیک.کار کنم نیازی ب پزشکی نبود میرفتم کارازاد,درامدم خیلی بیشتر بود
موفق باشید
من دوروز اومدم دانشگاه,میان ترمارو بدم.برگردم خونه,خوب بخونیی دوروز وقت داریی ازمن پیشی بگیرید:)

r.mob

عضو جدید
بله کار هست.ولی با چه حقوق و مزایایی؟؟
دندان پزشک 15دقیقه روی دندون کار می کنه و 500تومن می گیره.
سلام
من پزشک متخصص دیدم که منشی خودش رو اخراج کرده . انقدر که اوضاع کار براش خراب شده .
در ضمن بعید میدونم هیچ دندون پزشکی با 15 دقیقه کار کردن 500 تومن بگیره . زیبایی دندون هم بخوای انجام بدی تو 15 دقیقه تموم نمیشه .
البته در کل دندون پزشکا نسبت به کاری که میکنن پول بیشتری هم میگیرن ولی دیگه اونقدا هم که شما میگید نیست .
این رو هم حساب کن که یه دندون پزشک 7-8 سال درس باید بخونه ولی یه مهندس 4 سال بخونه مهندس میشه و اگه بخوای درست مقایسه کنی باید یه کسی که دکتری مکانیک رو داره با یه دندونپزشک مقایسه کنی .
هرچند که کلا پزشکی درساش بیشتر حفظ کردنی هست و نسبت به مهندسی درساشون راحت تر هست .
یه مقایسه هم بین سخت ترین رشته های دنیا رو که میدیدم مهندسی مکانیک دومین رشته سخت دنیا تو سال 2012 که دانشگاه کلمبیا امریکا کرده بود ،انتخاب شده بود . و اولین رشته بزق بود و سومین رشته هم مهندسی پزشکی بود .

aydogan

عضو جدید
سلام
من پزشک متخصص دیدم که منشی خودش رو اخراج کرده . انقدر که اوضاع کار براش خراب شده .
در ضمن بعید میدونم هیچ دندون پزشکی با 15 دقیقه کار کردن 500 تومن بگیره . زیبایی دندون هم بخوای انجام بدی تو 15 دقیقه تموم نمیشه .
البته در کل دندون پزشکا نسبت به کاری که میکنن پول بیشتری هم میگیرن ولی دیگه اونقدا هم که شما میگید نیست .
این رو هم حساب کن که یه دندون پزشک 7-8 سال درس باید بخونه ولی یه مهندس 4 سال بخونه مهندس میشه و اگه بخوای درست مقایسه کنی باید یه کسی که دکتری مکانیک رو داره با یه دندونپزشک مقایسه کنی .
هرچند که کلا پزشکی درساش بیشتر حفظ کردنی هست و نسبت به مهندسی درساشون راحت تر هست .
یه مقایسه هم بین سخت ترین رشته های دنیا رو که میدیدم مهندسی مکانیک دومین رشته سخت دنیا تو سال 2012 که دانشگاه کلمبیا امریکا کرده بود ،انتخاب شده بود . و اولین رشته بزق بود و سومین رشته هم مهندسی پزشکی بود .
خود دایی من دو تا دندون پر کرد.500تومن داد.تو شهرستان تو ده دقیقه هم دندون پر می کنند.
اون دکتری که شما می فرمایید استثنا هست.تعداد این دکتر ها انگشت شماره.

من خودم استادی داشتم که دانشجوی دکترا بود(سراسری تبریز) پدرش در اومد تا در دانشگاه آزاد 3واحد درس بهش بدن.(اون هم دانشگاه آزاد درجه 3)
ولی اگه همان تلاشو در پزشکی می کرد آلان....
باید این واقعیت تلخ رو قبولید.(از ما که گذشت)

crb7

عضو جدید
خود دایی من دو تا دندون پر کرد.500تومن داد.تو شهرستان تو ده دقیقه هم دندون پر می کنند.اون دکتری که شما می فرمایید استثنا هست.تعداد این دکتر ها انگشت شماره.من خودم استادی داشتم که دانشجوی دکترا بود(سراسری تبریز) پدرش در اومد تا در دانشگاه آزاد 3واحد درس بهش بدن.(اون هم دانشگاه آزاد درجه 3)ولی اگه همان تلاشو در پزشکی می کرد آلان....باید این واقعیت تلخ رو قبولید.(از ما که گذشت)
اکی داداش از مکانیک پول در نمیاد خب تغییر رشته بده که پول در بیاری .جای این بحثا تو تاپیک نیس اونم تاپیک مخصوص ارشد!!!!واقعا دیگه ارزش نداره وقت بذاریم بیایم تو باشگاه وقتی اینقدر بحث حاشیه ای پیش میاد.

amir-sky

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
این بحث ها باید قبل از شروع مطالعه برای کنکور ارشد بشه...مثلا بعد کنکور ارشد..و درست بحث شه، گرچه من، تغییر رشته از مهندسی به پزشکی اتلاف عمر میدونم، از اول باید درست تصمیم میگرفتید...در هر حال الان این حرفا باعث تضعیف روحیه میشه.

دوستان سفت و محکم بشینین بخونین....الان دیگه زمان این حرفا نیست.

bardiaxavi

عضو جدید
این درسته که یه سری رشته ها بیشتر پول در میارن ولی خب به نظرم خیلی از کسانی که الان اینجا دارن درس میخونن واسه ارشد به مکانیک علاقه مند هستند، خیلی ها خبر ندارن که پروانه دادن به پزشک ها هم با توجه به زیاد شدن پزشک ها بسیار سخت شده و شهرهای بزرگ به این راحتیا پروانه کار بهت نمیدن، این وضعیت واسه دکترهای عمومی که خیلی خیلی بدتره باز متخصص ها هنوز امید هست شاید شهرهای نزدیک اطراف جا باشه ... دندون پزشکی هم یه 200 300 میلیون باید سرمایه اولیه داشته باشی که خرج کنی وسایل مطب رو بخری و به این راحتیا نیست که 6 سال از عمرتون رو دور برگردون بزنید و ... !
حتی ممکنه یه جوشکار حرفه ای بی سواد از یه دکترای مکانیک پول بیشتری در بیاره این طبیعیه، هر کسی تخصص بیشتری داشته باشه پول بیشتری در میاره، به نظرم علاقه بحث مهمیه، مکانیک هم که رشته ای مثل هنر یا گرافیک یا نمی دونم معماری نیست که ! بالاخره باهاش می تونی خودتو یه جا، جا کنی. البته خیلی خیلی کم پیدا میشن از کسانی که با این شدت و علاقه دارن کنکور می خونن تو ارشد هم با همین شدت و علاقه درس بخونن و همین باعث میشه بعدا هم ارشد به دردشون نخوره و پشیمون بشن از ارشد خوندن که این بحثش جداس ...

bardiaxavi

عضو جدید
سلام دوستای عزیز. سلام مهندسین بزرگوار. در صورت امکان وقت بذارین و چند دقیقه این مطلب من رو بخونید.
هدف شما از ارشد خوندن چیه؟
میخواین تا دکتری پیش برین و استاد دانشگاه بشین؟
به ظرفیت پذیرش هیئت علمی چند سال اخیر نیگاه کردین.
میخواین فوق بگیرین و برین سر کار؟
به میزان حقوق لیسانس و ارشد نیگاه کردین و تفاوتش رو میدونین؟
میخواین کلاس بذارین که ارشد میخونین؟
به پذیرش ازاد نیگاه کردین که چقدر ارشد داریم.
میخواین از این رشته درامد کسب کنید؟
خبر دارین از اوضاع بازار کار و میزان حقوق.
شما دارین وقت میذارین و انرژی میذارین برای این مسیر. ولی از قبل نسبت بهش یه اگاهی کسب کنید.
میدونید چند نفر ارشد بیکار داریم؟ میدونین چند نفر ارشد داریم که از نو شروع کردن خوندن برای رشته های تجربی مثه دندون و پزشکی؟
اگه براتون زحمتی نیست برین به لینک زیر و ببینید چقدر مهندس هستند که دارن میخونن برای رشته های پزشکی. شاید العان بشه مسیر رو عوض کرد ولی وقتی وارد ارشد بشی و عمرت رو صرف این مسر کنی. این تغییر خیلی سخت میشه.

http://forum.konkur.in/thread12336.html

کسی که با طلعتی و رضوی درس داشته بایدم به این حال و روز بیوفته:( حق میدم بهت ولی راهش این نیست ... مگه چند سال میخوای زندگی کنی؟ تا آخر عمر میخوای تو دانشگاه های ایران باشی ؟ پزشکی هم اشتباهه به دلایل فراوون ... که به نظرم جای بحثش اینجا نیست

سارنیا

عضو جدید
سلام به همگی
مکانیک علم خدا واقعا واقعنی ها همه جا حضور داره علمی که در عین ابهت وقدرتش چنان ظرافت وزیبایی داره که انسان همین جوری هاج و واج میمونه!!!:) علمی که معادلات بین الملی حول اون میچرخه انرژی برای آبادانی یه کشور سلاح وموشک برای دفاع کشور خودرو وهوافضا و...

امیدوارم همتون به این مرتبه ی عرفان مکانیک برسین که فقط بگین چرا مکانیک نه؟؟؟؟؟؟ و فقط مکانیک
مهندسی مکانیک رو فقط باید عاشق بود من یه دخترم ،آیندم از شما پسرا هم تاریکتر ومبهم تر وقتی میخواستم انتخاب رشته کنم هیچ کس موافقم نبود پدر ومادر عزیز تر از جانم باهم قهر کرده بودن ولی انتخاب رشته کردم واومدم این رشته و واقعا راضیم و ولی تا آخرین نفسم میجنگم تا آخرین توانم:)
الان شاید اکثر مهندسان مکانیک ایران نتونن خوب پول در بیارن و موفق نباشند هوووم شما که اونا نیستید سعی کنید خودتون باشید و مثبت فکر کنید و توکل وامید به رحمت خدا که ما ها رو خیلی بیشتر از خودمون دوستمون داره. از همین مهندسی مکانیک کم در آمد فکر کنم کسانی باشن که میلیونر و... باشند.
خودتون باشید خود خود نابتون با رویاهای ناب تر خودتون

و اينكه براى انسان جز حاصل تلاش او نيست (۳۹)
وَأَن لَّيْسَ لِلْإِنسَانِ إِلَّا مَا سَعَى

آخرین ویرایش:

ehsan esf

عضو جدید
خود دایی من دو تا دندون پر کرد.500تومن داد.تو شهرستان تو ده دقیقه هم دندون پر می کنند.
اون دکتری که شما می فرمایید استثنا هست.تعداد این دکتر ها انگشت شماره.

من خودم استادی داشتم که دانشجوی دکترا بود(سراسری تبریز) پدرش در اومد تا در دانشگاه آزاد 3واحد درس بهش بدن.(اون هم دانشگاه آزاد درجه 3)
ولی اگه همان تلاشو در پزشکی می کرد آلان....
باید این واقعیت تلخ رو قبولید.(از ما که گذشت)

دوست عزيز خيلي خيلي ببخشيد
ولي شما اگه ميشه در اين موارد اينجا پست نذاريد
يكي يه حرفي زد و شما هم محكم گرفتيش

چهار نفر سرجمع ميان اين تاپيك و پست ميذارن با اين منوال اونها هم نميان

اتفقا خوبه شماها اين فكرا را ميكنيدا من كه جدا خوشالم
((صد نفر اين فكرا را بكنند رتبه ي منم صدتا اومده بالا ))

حالا شما اينا را گفتيد
منم دوتا مثال از استادهاي خودمون ميگم براتون

دوتا استاد قديمي داريم كه فوق دارن

هر دوتا سه تا كارخونه ي بزرگ دارن ((و از هيچي به اينجا رسيدن ))

الاني كه ماشينشون 600 ميليون مي ارزه

سومي دكتراش را از انگلستان گرفته الان يكي از بزرگترين شركت هاي چرخ دنده زني اصفهان و شايد ايران را داره

فقط نرم افزاري كه خريدن 600 تومن بوده (( كيس سافت))

crb7

عضو جدید
سلام
دوستان کسی بودجه بندی موضوعی باکس دینامیک 10 سال اخیر رو داره؟خیلی لازم دارم اگه لینکش رو داشتین ممنون میشم بذارین اینجا

mech.shima

دستیار مدیر مهندسی مکانیک
کاربر ممتاز
خود من هم مثل خیلیای دیگه همین مشکل رو داشتم ولی واسه اینکه برطرفش کنم بعد از هر آزمون نزدیک به 3 روز تا 4 روز زمان میزاشتم تا آزمون رو بررسی کنم
بررسی نه به این صورت که هر سوالی رو جوابش رو ببینم بلکه خیلی روش فکر میکردم تا به جوابی برسم و بعدش نگاه میکردم
با اینکار دقتتون بیشتر میشه
درسته که خیلی زمان ازتون میگیره ولی مگه مهم اینه که برسم به فلان فصل و خودم رو گول بزنم!
باید قسمتی رو که خوندم بالاترین تسلط رو به سوالاتش داشته باشم
اگه این کار رو بتونید انجام بدید ممکنه کم کم بهتر بشید
موفق باشید
ممنونم از راهنماییتون
حتما این مورد رو انجام میدم
غیر از این راه باز هم خوشحال میشم از دوستان اگه راهنمایی دارن بگن
انقدر مشکلم در این زمینه حاد هستش که همه راه ها رو باید امتحان کنم

یه سوال دیگه به نظرتون بهترین ترتیب آزمون دادن همون ترتیب خود سوالاته؟!یا اگه برطبق بعضی از موارد جابه جا بشن بهتره؟!شما به باکس دینامیک میرسید انرژِی دارید؟

mm.caffee

عضو جدید
ممنونم از راهنماییتون
حتما این مورد رو انجام میدم
غیر از این راه باز هم خوشحال میشم از دوستان اگه راهنمایی دارن بگن
انقدر مشکلم در این زمینه حاد هستش که همه راه ها رو باید امتحان کنم

یه سوال دیگه به نظرتون بهترین ترتیب آزمون دادن همون ترتیب خود سوالاته؟!یا اگه برطبق بعضی از موارد جابه جا بشن بهتره؟!شما به باکس دینامیک میرسید انرژِی دارید؟

این موردایی که میگید رو همه دارن یا داشتن
با همین راه حلی که بهتون گفتم صبرتون به سوالات بیشتر میشه و توانتون بالا میره
شاید الان نشه یه تحلیل درباره روشی که میگم انجام بدید و باعث اشتباهات کمتر و داشتن انرژی تا آخر میشه داشت ولی واقعا واسه من اثبات شد
اتفاقا من بعد از آزمون همیشه انرژی داشتم و میتونستم حداقل 2 3 ساعت دیگه هم ادامه بدم ولی بعد از این موردی که انجام دادم
انجام بدید، نگران وقت هم نباشید
شما نیازی نیست سرسری مطالب رو برید جلو، با این روش مباحثی که امتحان دادید رو توی ذهنتون تثبیت میکنه
میرزه 3 روز حداقل واسه این مطلب وقت گذاشت نه؟!؟ :smile:

mech.shima

دستیار مدیر مهندسی مکانیک
کاربر ممتاز
این موردایی که میگید رو همه دارن یا داشتن
با همین راه حلی که بهتون گفتم صبرتون به سوالات بیشتر میشه و توانتون بالا میره
شاید الان نشه یه تحلیل درباره روشی که میگم انجام بدید و باعث اشتباهات کمتر و داشتن انرژی تا آخر میشه داشت ولی واقعا واسه من اثبات شد
اتفاقا من بعد از آزمون همیشه انرژی داشتم و میتونستم حداقل 2 3 ساعت دیگه هم ادامه بدم ولی بعد از این موردی که انجام دادم
انجام بدید، نگران وقت هم نباشید
شما نیازی نیست سرسری مطالب رو برید جلو، با این روش مباحثی که امتحان دادید رو توی ذهنتون تثبیت میکنه
میرزه 3 روز حداقل واسه این مطلب وقت گذاشت نه؟!؟ :smile:

بسیار ممنونم از شما
اتفاقا برای آزمون دوم همین کارو انجام دادم اما به قول شما چون وقت زیادی گرف دیگه برای ازمونای بعدی این روند رو نرفتم ولی فک میکنم حق با شماباشه
همین که میفرمایید خیلی ها این مساله رو داشتن یعنی اینکه مشکل من یه مشکل عجیب نیست و قابل حله
بازهم متشکرم

mm.caffee

عضو جدید

بسیار ممنونم از شما
اتفاقا برای آزمون دوم همین کارو انجام دادم اما به قول شما چون وقت زیادی گرف دیگه برای ازمونای بعدی این روند رو نرفتم ولی فک میکنم حق با شماباشه
همین که میفرمایید خیلی ها این مساله رو داشتن یعنی اینکه مشکل من یه مشکل عجیب نیست و قابل حله
بازهم متشکرم

خواهش میکنم
درسته وقتتون رو میگیره ولی ارزش داره
مگه ما چنتا درس داریم
یکی از دوستان من تا آخر مهر تمام درساش رو تموم کرد ولی آخرش شد 1400
مهم خوندن و رفتن به جلو با سرعت نیست. مهم اینه که شما مطالبی رو که میخونید با سوالات زیاد و تفکر کافی روی اونا یاد بگیرید نه خودتون رو گول بزنید و روی سوالات به اندازه کافی وقت نزارید و ...
اتفاقا چون حال و حوصله ندارید روی سوالات زیاد وقت بزارید باعث میشه سر جلسه هم با سوالات زیاد که روبرو میشید خسته بشید
انشاا... موفق باشید

r.mob

عضو جدید
سلام
رفقا خسته نباشید . بخونید که عقب نمونید .
دینامیک فصل آخر اجسام فضایی به ندرت ازش سوال اومده . فکر کنم حذفش کنیم زیاد ضرر نمیکنیم. معادلاتش سختم هست.
فکر کنم تا 20 آذر درسام کلا تموم بشه . بعدش دیگه فقط تست .

karim-mech

کاربر بیش فعال
سلام
یه مقایسه هم بین سخت ترین رشته های دنیا رو که میدیدم مهندسی مکانیک دومین رشته سخت دنیا تو سال 2012 که دانشگاه کلمبیا امریکا کرده بود ،انتخاب شده بود . و اولین رشته بزق بود و سومین رشته هم مهندسی پزشکی بود .[
دندون 6 سال هستش دوره تحصیلش بزرگوار

karim-mech

کاربر بیش فعال
کسی که با طلعتی و رضوی درس داشته بایدم به این حال و روز بیوفته:( حق میدم بهت ولی راهش این نیست ... مگه چند سال میخوای زندگی کنی؟ تا آخر عمر میخوای تو دانشگاه های ایران باشی ؟ پزشکی هم اشتباهه به دلایل فراوون ... که به نظرم جای بحثش اینجا نیست

من رو از چی میترسونی؟ من تو یونی تبریز خوندم! برو از خدا بترس. برو بترس.
بردیا توکه بودی و دیدی و میدونی چی میگم

khorshid_mech

عضو جدید
سلام
بابا من همه ی فرمولا احساس میکنم قراموشم شدن شما ها چی؟؟
مرورم میکنم ولی این احساس لعنتی اعصاب برام نذاشته

ehsan esf

عضو جدید
منم همين احساس را دارم به خصوص براي معادلات و ترمو
ولي مطمنا توي دوران دوره همه چيز ميتونه بهتر بشه
ولي از دوستاني كه تجربه دارن ممنون ميشم يخورده كلا در مورد دوران جمع بندي و دوره اشتراك تجربه كنن

من الان به صورت روتين روزانه از همه باكس ها درس ميخونم
به نظرتون بايد در دوره جمع بندي هم همين طوري بخونم ؟

M.ARIABOY

عضو جدید
سلام
بابا من همه ی فرمولا احساس میکنم قراموشم شدن شما ها چی؟؟
مرورم میکنم ولی این احساس لعنتی اعصاب برام نذاشته
ماهم همینیم, من ی بار مرور کردم بعضیارو سیالاتو بار سوم مرور کردم تا مطمین.شم یادم نمیره,ولی باز یادمون میره اون ی ماه اخر باید انقدر تکرار کنیم بشه ملکه ذهنمون

ehsan esf

عضو جدید
سيالات تا خلاصه نويسي نشه بازم از ذهن فرار ميكنه

جدا وقتي ادم خلاصه نويسي ميكن راحت مطالبش يادت ميمونه يا حداكثر در يه ربع ياد ميگيري

r.mob

عضو جدید
خلاصخ نویسی digest

خلاصه نویسی digest

خلاصه نویسی digest

بهترین راه مرور هست

اونم خلاصه نویسی که به دست خودتون نوشته شده باشه .

ولی جالب هست سر کنکور همه چیز تو ذهن هست . قبل کنکور این فکر رو داشتم که اون فرمولایی که خونده بودم رو فراموش کردم اما وقتی سوال رو می دیدم فرمولا میومد تو ذهنم .

شما کافیه یه قسمت رو همراه با تستاش بخونید بعد خلاصه نویسیش کنید . بعد 1-2 هفته بعد خلاصه نویسیتون رو تو نیم ساعت بخونید بعد برید سراغ تستایی که هفته پیش خونده بودید .
همه چیز یادتون میاد .

آخرین ویرایش:

khorshid_mech

عضو جدید
آره مرسی
ولی انصافا سوالای کنکور اصلا مفهومی نیستا قشنگ فرمول بدونی خوب میزنی!!
از اونایی که آزمون میدن چه خبر؟؟؟
درصد و رتبه؟؟لطفا

khorshid_mech

عضو جدید
سيالات تا خلاصه نويسي نشه بازم از ذهن فرار ميكنه

جدا وقتي ادم خلاصه نويسي ميكن راحت مطالبش يادت ميمونه يا حداكثر در يه ربع ياد ميگيري

واقعا عالیه من مطمئنم شما خیلی خوب میارید
یه بار کامل تموم کردین همه ی درسا رو؟؟؟
میدونین مشکل من چیه مثلا یه هفته ی قبل مقاومت خوندم یه هفته ی قبل نخندین!!:(..الان داشتم نگاه میکردم همه ی فرمولای کرنش سطحی وحجمی یادم رفتن موندنا تو ذهنم ولی نه کامل اتفاقا مرورم کردم ولی.........
اتفاقا یه سوال کنکورم از اینا بود:(

ehsan esf

عضو جدید
در مورد مقاومت فك كنم همه همين طورن

چون مقاومت پره فرموله لامصلب
موقع دوره كردن كامل فك كنم ميشه بهتر وقت گذاشتن برا حفظ كردن چون من خودم اين طوريم كه الان خيلي برام اهميت نداشته كه فلان چيز را حفظ كنم

يه تشكر توپولم من از دوستمون r.mob كنم ((شرمنده اسمت را نميدونستم )) به خاطر حرف ايشون من چند وقت پيش ارتعاشات را از روي كتاب
محجوب مقدس شروع كردم
روزانه يه ساعت ميخونم
و خوشالم كه به حرفش گوش دادم چون مطمنم همين طرو ادامه بدم راحت ميشه دوتا تستش را حداقل زد
((كتاب محجوب براي سال 83 هستش ولي يكي از تست هاي 91 دقيقا مثال متن همين كتاب بود

call_of_omid

عضو جدید
سلام دوستان!

نظرتون در مورد آزمونهای آزمایشی جامع سنجش چطوره!؟ من الان مدرسان رو میرم، ولی میخوام ببینم آیا این جامع های سنجش نزدیک به کنکور هست سوالاش یا نه؟!

ممنون!

khorshid_mech

عضو جدید

موقع دوره كردن كامل فك كنم ميشه بهتر وقت گذاشتن برا حفظ كردن چون من خودم اين طوريم كه الان خيلي برام اهميت نداشته كه فلان چيز را حفظ كنم

يه تشكر توپولم من از دوستمون r.mob كنم ((شرمنده اسمت را نميدونستم )) به خاطر حرف ايشون من چند وقت پيش ارتعاشات را از روي كتاب
محجوب مقدس شروع كردم
روزانه يه ساعت ميخونم
و خوشالم كه به حرفش گوش دادم چون مطمنم همين طرو ادامه بدم راحت ميشه دوتا تستش را حداقل زد
((كتاب محجوب براي سال 83 هستش ولي يكي از تست هاي 91 دقيقا مثال متن همين كتاب بود

شما ها موقع خوندن مقاومت سوالای تکمیلیشم میخوندین؟؟
من فقط مثال های حل شده + سوالای مکانیک و عمران آخرش رو میخوندم

r.mob

عضو جدید

محجوب مقدس شروع كردم
روزانه يه ساعت ميخونم
نظر لطفت هست آقا احسان
من اسمم رضا هست .
کتاب دکتر محجوب مقدس همونطور که گفتم کتاب فوق العاده روونیه برای کسایی که کتاب ارتعاشات راهیان رو مشکل دارن. همه چیز رو مرتب گفته و طراحای کنکور هم دانشمند نیستن که خودشون سوال طرح کنن معمولا از کتاب های مرجع سوالات رو میدن .( هر چند استاد دینامیک خودم سوالات رو خودش طرح میکرد برای امتحان )
دینامیک بهش تو دانشگاه میگفتیم قفل مکانیک. :D
مشکل اساسی من سر دینامیک هست که تو دانشگاه دینامیک جانسون رو خوندم و کلا دینامیک جانسون روش حل و سوالاتش برداری هست و با مریام خیلی فرق میکنه.الان کتاب دینامیک راهیان رو که میخونم انگار یه بار دیگه دارم دینامیک پاس میکنم . :razz:

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا