ارشد91

parastoo.r

عضو جدید
دوستان، شبانه های تهران با 440 کجا رو قبول میشم؟! روزانه شیراز چطور؟

mgt4546

عضو جدید
سلام من تو کنکور ارشد هوافضا رتبه ام 50 شده با این رتبه کجا می توانم قبول شوم . آیا روزانه شریف مکانیک پرواز قبول می شوم. با تشکر

mgt4546

عضو جدید
با سلام من در کنکور ارشد ارشد هوافضا رتبه ام 50 شده آیا می توانم با این رتبه روزانه مکانیک پرواز شریف قبول می شوم . امیر کبیر چه طور؟ با تشکر از مهندسان گرامی

mgt4546

عضو جدید
با سلام من در کنکور ارشد هوافضا رتبه ام 50 شده آیا می توان با این رتبه روزانه مکانیک پرواز شریف قبول شوم امیر کبیر چه طور؟ با تشکر

mgt4546

عضو جدید
سلام من رتبه ام در کنکور ارشد هوافضا 50 شده آیا می توان با این رتبه روزانه مکانیک پرواز شریف یا امیر کبیر قبول شد ؟ با تشکر

parastoo.r

عضو جدید
دوستان اطلاع دارین با 440 شبانه تهران کجا شانس قبولی بیشتره؟ روزانه شیراز چطور؟

meh_bah2010

عضو جدید
با رتبه 158 شهید بهشتی و شایدم پایین تر؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

شما که اطلاعات نداری چرا گمراه میکنی جوون مردمو!

ظرفیت هوافضا نسبت به پارسال( بدون در نظر گرفتن دانشگاه های خاص)، فقط 27 نفر کم شده.

دوست عزیز meh_bah2010 شما احتمالاً شبانه امیرکبیر قبولی.

سلام دوست عزیزم . دستت درد نکنه.
میدونی میخوام شبانه نزنم
علم وصنعت روزانه شانسی داره؟؟

farnaz12

عضو جدید
شما اگه بخوای شهرستان قبول بشی، احتمال قبولی شبانه فردوسی مشهد رو داری.

اگه بخوای تهران قبول بشی، مالک اشتر روزانه میاری.

مالک اشتر برا خانوما خوبه؟ به نظرتون برا 600 تبریز بهتره یا مالک اشتر؟

reza2224

عضو جدید
با تشكر ، درمورد گرايش ديناميك پرواز و كنترل ، آيا آينده و بازار كاري دارد ؟
مهندسي فضايي چيه ؟‌ پژوهشگاه علوم فضايي مي پذيرد .
ببینید آینده و بازار کاری یک مسئلست ، روی دیگر قضیه اینه که شما برای تحصیل در هرکدوم از این رشته ها باید یک سری دروس رو در مقطع کارشناسی گذرونده باشید تا بتونید در این گرایشها موفق بشید .

مطمئن باشید برای یک مهندس خوب همیشه کار هست

کسی که میخواد بره گرایش دینامیک پرواز باید در دوره کارشناسی درس دینامیک پرواز 1و 2 و درس کنترل رو با نمره بالای 16 پاس کرده باشه .

گرایش فضایی هم علاوه بر دروس بالا باید از استعداد دینامیک خوبی برخوردار باشه و دروس اختیاری فضایی رو در دوره کارشناسی گذرونده باشه .

ولی گرایش سازه بیشتر به دروسی میپردازه که دانشجویان مکانیک هم اونها رو پاس کردند و برای این طیف دانشجوها مناسبتره .

ssmostafa

عضو جدید
سلام
من کارشناسی مکانیک سیالات خوندم
رتبم 800 شده
میشه بگین چه رشته هایی رو می تونم انتخاب کنم
و کجا می تونم قبول شم؟

zed_vr

عضو جدید
واسه خیلی از دوستان این سوال پیش اومده بود که ظرفیت امسال نسبت به سال های قبل چه تغییری کرده.

این آمار، مربوط به دانشگاه های روزانه و شبانه سراسر کشور، به جز دانشگاه های خاص( امام حسین، مالک اشتر، شهید ستاری ) میباشد.

1. [*=right]سال 88: 254 نفر

[*=right]سال 89: 217 نفر

[*=right]سال 90: 370 نفر

[*=right]سال 91: 343 نفر

==

همون طور که میبینید، در سال 89، حدوداً 14% ظرفیت کاهش پیدا کرده بود، اما در سال 90 ظرفیت 70% (!) افزایش پیدا کرد که خیلی چشم گیر بود، اما امسال ظرفیتحدوداً 7% کاهش پیدا کرده است. امیدوارم اطلاعاتی که جمع آوری کردم بدردتون بخوره.

zed_vr

عضو جدید
مالک اشتر برا خانوما خوبه؟ به نظرتون برا 600 تبریز بهتره یا مالک اشتر؟

اا شما خانومی؟ ببخشید اشتباه راهنمایی کردم، اصلاً مالک اشتر برای شما دخترا پذیرش نداره متاسفانه.

ولی تا اونجایی که من اطلاع دارم پارسال تا 620 هم شبانه فردوسی قبول شدن، شما هم احتمال قبولیتون هست.

ولی تو دانشگاه های تهران به جز دانشگاه های خاص فکر نمیکنم زیاد شانس داشته باشین.

zed_vr

عضو جدید
دوستان اطلاع دارین با 440 شبانه تهران کجا شانس قبولی بیشتره؟ روزانه شیراز چطور؟

شما برای شبانه خواجه نصیر یا تربیت مدرس یا بهشتی امیدوار باشین.

شیراز رو اطلاعی ندارم چه رتبه ای میخواد دقیقاً،

ولی تا اونجا که شنیدم خیلی مکانیکش بالاست، یعنی همه از سطح علمی اونجا تعریف میکنن.

zed_vr

عضو جدید
من موندم دوستان مکانیکی به چه امیدی میان هوافضا ؟؟؟
مگر اینکه دوستان واقعا مطالعه ی عمومی زیادی تو این زمینه داشته باشن ...

کلاً مکانیکی ها هوافضا رو جزئی از رشته ی خودشون به حساب میارن.

من ندیدم کسی رتبه مکانیکش خوب شده باشه ولی هوافضا رو انتخاب کنه، چون:

در کل مکانیک رشته مادره و هوافضا واقعاً یه شاخه ای از اون محسوب میشه، پس بیراه نیست اگه بچه های مکانیک بتونن برن ارشد هوافضا و حتی رتبه های خیلی بهتری از خود بچه های هوافضا بیارن.

آخرین ویرایش:

nassa

عضو جدید
1 دوست با معرفت جواب صحیح بده لطفا
من یکم در مورد ترتیب انتخاب رشته گیج شدم - سوال من اینه که من رتبه هوا فضام شده 400ومکانیک بالای 2000 از طرفی توی چند دانشگاه میدونم که هوا فضا را90 %قبولم اما میخوام شانسمو تو مکانیک هم امتحان کنم و اول مکانیکا را بزنم و بعد هوا فضا - حالا میخواستم بدونم اگر هوا فضا را بعد از رشته های مکانیک انتخاب کنم و در گزینش نهایی مکانیک قبول نشم احتمال قبولیم تو رشته های باقی مونده تو هوا فضا هنوز همون 90% هست یا کمتر میشه؟؟؟ (1000بار تشکر برای پاسخ دهندگان )

hamidftn

عضو جدید
دلم به شبانه خوش بود، امروز از دوستم تو دانشگاه تهران آمارشو گرفتم، می گفت به شدت کمبود بودجه دارن، واسه پروژه ارشدش 150 تومن پول می خواد از اسفند تا حالا دنبالشه هزار تومن هم بهش ندادن، سهمیه کاغذ آ4 به زور می دن، پارسال ظرفیتا رو زیاد کردن حالا موندن توش، می گفت از ترم بعد به شبانه ها دیگه وام نمیدن، فقط نفرات برتر ترم 3 به بعد
چرا هرچی بدبختیه واسه ماهاس؟ آخه چرا ظرفیتا رو کم می کنن؟

meh_bah2010

عضو جدید
منظور از اینکه تو شرایط دانشگاه تهران نوشته:
محل تحصیل دانشکده علوم و فنون
حالا 2 تا سوال دارم:
1-منظور همون دانشکده علوم و فنون نوین هست؟
2-اگه همون نوین باشه . چطور جایی هست.اعتبار دانشگاهی داره یا حیفه اونجا رو بزنیم ؟

مرسی از جوابتون

ashkan_10835

عضو جدید
بچه ها من رتبم شده 807 جون خودتون بگید کجا می تونم قبول بشم؟
زبان 15.56
ریاضی 28.33
آئرودینامیک10.53
مکانیک پرواز 13.33
سازه 17.54
و کدوم گرایش بیشتر به دردم می خوره!
اصلاً ارزششو داره برم؟

آخرین ویرایش:

mec_eng_2010

عضو جدید
دوستان عزیز هوا فضا ممنون میشم بگن که بین گرایشهای مکانیک پرواز - آئرودینامیک -مهندسی فضایی به ترتیب کدوم ها به رشته مکانیک بهتر مرتبط میشه؟

amin-13

عضو جدید
سلام بچه ها با 480 روزانه شهرستان میشه قبول شد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ یا نه ؟؟؟؟ مالک مصاحبش چه جوریه؟؟1؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟? ?؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

سلام بچه ها با 480 روزانه شهرستان میشه قبول شد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ یا نه ؟؟؟؟ مالک مصاحبش چه جوریه؟؟1؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟? ?؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

آقا جای خوب قبول نمیشی ولی شبانه مالک اشتر رو قبول میشی که توصیه شدید میکنم نزنی چون فقط پولت هدر میره.یکی از دوستام شبانه مالک زده و مثل چی پشیمونه.شبانه شهرستان هم شاید بیاری.

؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟/

sepideh Aero

عضو جدید
سلام من رتبه ام در کنکور ارشد هوافضا 50 شده آیا می توان با این رتبه روزانه مکانیک پرواز شریف یا امیر کبیر قبول شد ؟ با تشکر
سلام دوست عزیز
تبریک می گم رتبه خوبی آوردید
روزانه شریف مکانیک پرواز قوی تر است
احتمال قبولی زیاده
البته هر سال علایق بچه ها عوض میشه و بعضی وقتا مک پرواز زود پر میشه اما بعضی وقتا پیشرانش
بستگی داره امسال چطور باشه
انشاا... بهترین مصلحت برایت رقم بخوره

sepideh Aero

عضو جدید
آره دوست عزیز با رتبه 480 قبول میشی شهرستان
امسال ظرفیت کلی اضافه شده اما دانشگاهای خوب کاهش ظرفیت دادن

sepideh Aero

عضو جدید
سلام بچه ها من رتبم شده 406روزانه قبول میشم؟؟؟؟کجا روزانه قبول میشم تو رو خدا بگید دارم میمیرم؟؟؟

سلام دوست عزیز
با این رتبه احتمالا فضایی خواجه نصیر شبانه قبول می شوید. شهید بهشتی هم احتمالش زیاده

sepideh Aero

عضو جدید
بچه ها من رتبم شده 807 جون خودتون بگید کجا می تونم قبول بشم؟
زبان 15.56
ریاضی 28.33
آئرودینامیک10.53
مکانیک پرواز 13.33
سازه 17.54
و کدوم گرایش بیشتر به دردم می خوره!
اصلاً ارزششو داره برم؟

سلام دوست عزیز احتمال داره شبانه مالک اشتر قبول بشید
دانشگاه امام حسین هم شاید

sepideh Aero

عضو جدید
دوستان عزیز هوا فضا ممنون میشم بگن که بین گرایشهای مکانیک پرواز - آئرودینامیک -مهندسی فضایی به ترتیب کدوم ها به رشته مکانیک بهتر مرتبط میشه؟
سلام دوست عزیز
فضایی بی ارتباط است
مکانیک پرواز به کنترل مربوطه البته نه به تنهایی
آیرودینامیک سیالاتی است
بیشتر از همه آیرودینامیک ربط داره

sepideh Aero

عضو جدید
1 دوست با معرفت جواب صحیح بده لطفا
من یکم در مورد ترتیب انتخاب رشته گیج شدم - سوال من اینه که من رتبه هوا فضام شده 400ومکانیک بالای 2000 از طرفی توی چند دانشگاه میدونم که هوا فضا را90 %قبولم اما میخوام شانسمو تو مکانیک هم امتحان کنم و اول مکانیکا را بزنم و بعد هوا فضا - حالا میخواستم بدونم اگر هوا فضا را بعد از رشته های مکانیک انتخاب کنم و در گزینش نهایی مکانیک قبول نشم احتمال قبولیم تو رشته های باقی مونده تو هوا فضا هنوز همون 90% هست یا کمتر میشه؟؟؟ (1000بار تشکر برای پاسخ دهندگان )
سلام دوست عزیز
تا جایی که من می دونم ترتیب انتخاب رشته در دانشگاه های سراسری فقط بر اساس علایق باید باشه
یعنی از ابتدا کد ها چک میشه و اولین کد رشته که پذیرفته شدید دیگه به بقیه کد ها کار ندارن و ممکنه اولین کد رشته که شما قبول میشید انتخاب اول باشه یا آخر.
در دانشگاه آزاد اما ترتیب اهمیت دارد یعنی اگر رشته ای را پایین تر انتخاب کنید شانس قبولی به صورت تصاعدی کم میشه چون اون رشته ای که شما در انتخاب مثلا 6 زدید برای عده زیادی انتخاب 1 بوده و ظرفیت آن زود تر پر شده است. چون نحوه گزینش در دان آزاد به گونه ایست که ابتدا انتخاب اول کل داوطلب ها چک میشه و بعد از تکمیل ظرفیت به سراغ انتخاب های بعدی می رن.