ارشد سراسری 90

وضعیت
موضوع بسته شده است.

Smagooli

عضو جدید
انتخاب رشته هم تموم شد;)
حالا بریم تا شهریور حال کنیم بعدش که نتایج اومد امیدوارم همه از جایی که قبول شدن راضی باشن
موفق باشید دوستان:)

majidgps

عضو جدید
تبریک به همه عزیزان
با افزایش چشمگیر ظرفیت ها ی امسال و حتما سالهای بعد ارزش مدرک کارشناسی ارشد سال به سال کم رنگ تر میشه و این جای نگرانی است و در حال حاضر دکتری جاشو به ارشد داده و سالهای بعد مدرک دکتری هم خداحافظ

اینکه کیفیت آموزش با افزایش تعداد دانشجو ها داره کم میشه طبیعیه و این باعث میشه که رقابت بین کسایی که دارای یه مدرک تحصیلی مثلا کارشناسی یا کارشناسی ارشد هستند افزایش پیدا کنه و فقط متکی به مدرکشون نباشند. از طرف دیگه اگه کیفیت افزایش پیدا کنه برای پیشرفت کشور خیلی خوبه اما متاسفانه خیلی کمه و دو سوم کسایی که تو دانشگاه های ایران تدریس میکنن دارای مدرک کارشناسی ارشد یا دانشجوی دکتر هستند و فقط 8 درصد استادا دارای درجه دانشیاری و استاد تمامی هستند.
در کل با این نظر موافق نیستم همین آمار نشون میده که مدرک دکترا تا چه حد مورد نیاز کشور برای تدریس تو دانشگاه هامونه.

haaaamed

عضو جدید
کسی نمیدونه روزانه و شبانه دانشگاه تهران و شبانه ی امیر کبیر پارسال تا چه رتبه ای پر شدن؟
فکر می کنید امسال تا چند پر شن؟
لطفا جواب بدید

mec1386

عضو جدید
کاربر ممتاز
اینکه کیفیت آموزش با افزایش تعداد دانشجو ها داره کم میشه طبیعیه و این باعث میشه که رقابت بین کسایی که دارای یه مدرک تحصیلی مثلا کارشناسی یا کارشناسی ارشد هستند افزایش پیدا کنه و فقط متکی به مدرکشون نباشند. از طرف دیگه اگه کیفیت افزایش پیدا کنه برای پیشرفت کشور خیلی خوبه اما متاسفانه خیلی کمه و دو سوم کسایی که تو دانشگاه های ایران تدریس میکنن دارای مدرک کارشناسی ارشد یا دانشجوی دکتر هستند و فقط 8 درصد استادا دارای درجه دانشیاری و استاد تمامی هستند.
در کل با این نظر موافق نیستم همین آمار نشون میده که مدرک دکترا تا چه حد مورد نیاز کشور برای تدریس تو دانشگاه هامونه.

ولی به نظرم دیگه خیلی دارن فوق میدن
دانشگاه ما امسال 60-70 ارشد گرفت مکانیک
در حال که لیسانس 60 تا بیشتر نمیگیره
خوب این فوق ها چیکار میخوان بکنند
باور کنید نصفشون از روی بیکاری و اینکه خودشون یه جوری مشغول
کنن دارن فوق میگیرن!!!!!!!!

hasht

عضو جدید
سلام
نه خیلی زدم ولی چون ظرفیتا هم بیشتر شده احتمال میدم حتما تو یکی قبولشم واسه همین بقیه رو نزدم.
به هر حال ممنونم که نظرتو گفتی

hamin913

عضو جدید
سلام
نه خیلی زدم ولی چون ظرفیتا هم بیشتر شده احتمال میدم حتما تو یکی قبولشم واسه همین بقیه رو نزدم.
به هر حال ممنونم که نظرتو گفتی
به نظرتون دانشگاه تهران شبانه و شریف شبانه تا چن پر می شه امیر کبیر شبانه چی

hamin913

عضو جدید
کسی شبانه دانشگاه تهران یا شبانه شریف طراحی را زده که رتبش زیر 250 باشه

8814393

عضو جدید
يعني 80 درصد رتبه آخرين فرد قبولي كه در دانشگاه روزانه يا شبانه قبول شده باشه را را بياره

1356216

عضو جدید

عزیز بحث رو نگرفتی ببین عزیزم در کشورمون تا یه حدی مهندس مکانیک استخدام میشه با این روندی که ورودی کارشناسی و ارشد را افزایش میدن در قبال با خروجی برابر یعنی افزایش بیکاری
این روند واسه اونایی که استخدامند مناسبه در ضمن همه میتونن در زمان کمتری به ارزوی رسیدن به قبولی ارشد برسن
برای بعضی از دانشگاه ها با 2 یا 3 استادیاری مکانیک ارشد مکانیک گذاشتن مثل مراغه و....
این هایی که گفتم شاید نظر بعضی ها هم باشه
به هر حال ارزوی موفقیت برای همه مکانیک ها و سایر رشته ها رو دارم:gol:

11111111

عضو جدید
من کارشناسی بوعلی بودم مکانیکش قویه انصافا مشکل اصلی عقده ای بودن بعضی استاداشه که باید دورشون بزنی و یه مشکل دیگه اینکه هوای همدان بس ناجوانمردانه سرد است
باران + باد + برف +تگرگ + رعد و برق + شهاب سنگ + تیکه های ماهواره + ...
خلاصه باید قوی باشی

راست میگه هواش خیلی سرده

آخرین ویرایش:

pm1

عضو جدید
در همدان توی یه روز می تونی 4 فصلو به چشمای خودت ببینی
ظهر هوا گرم و آفتابی ولی چند دقیقه بعد .........

فکر نمیکنید دیگه این حرف ها برای کسی فایده ای نداره ?!!!!!? جز این که بخواین ما رو نا امید کنید .....دست بکشین .... حالا انتخاب رشته تموم شده همه میخوان نظر بدن !!!!!!

alireza_ka

عضو جدید
چرا سازمان سنجش لینک انتخاب رشته رو برنمی داره؟
چرا هنوز می شه اصلاح کرد؟
اگه اصلاح کنیم قبوله یا نه؟
اگه میشه هنوز اصلاح کرد یا انتخاب رشته کرد چرا اینقدر فشار می آورند که حتما فلان روز آخرین روزه و اینقدر استرس وارد می کنند؟
:mad::(:razz::confused::surprised::que::warn:

8814393

عضو جدید
البته من با ماشين حساب حساب كردم كل ظرفيت پذيرش رشته مكانيك در سال 90، 2607 نفر هستش با اين احتساب قبولي روزانه سيستان هم وجود دارد.

fauvette

عضو جدید
بنظرم برسه به 1100 راستی شما رتبه ات چند شده ?

بچه ها یه سوال دارم نظرتون راجع به دانشگاه ارومیه و صنعتی ارومیه چیه:??

واسه تبدیل که واقعاً افتضاحه و پیگیرش نشو! اما طراحی و ساخت و تولیدش خوبه. من استادای جامداتیمونو واقعاً قبول دارم و کار می کنن با آدم(دکتر ازدست، رش احمدی یا رضا زاده)، اما با اینکه لیسانسش سیالاته جز یه استاد دیگه ما بقیشونو باس بی خیال شی. صنعتی ارومیه ام تازه کاره اما رئیس دانشگاه دکتر میرزاییه و آدم با سوادیه(خودش مکانیکه) و خوبم به دانشگاه میرسه. انصافاً رشد خیلی خوبی داشته دانشگاه صنعتی.

اگه سوال دیگه ای داشتی بپرس

pm1

عضو جدید
واسه تبدیل که واقعاً افتضاحه و پیگیرش نشو! اما طراحی و ساخت و تولیدش خوبه. من استادای جامداتیمونو واقعاً قبول دارم و کار می کنن با آدم(دکتر ازدست، رش احمدی یا رضا زاده)، اما با اینکه لیسانسش سیالاته جز یه استاد دیگه ما بقیشونو باس بی خیال شی. صنعتی ارومیه ام تازه کاره اما رئیس دانشگاه دکتر میرزاییه و آدم با سوادیه(خودش مکانیکه) و خوبم به دانشگاه میرسه. انصافاً رشد خیلی خوبی داشته دانشگاه صنعتی.

اگه سوال دیگه ای داشتی بپرس

ممنون کاش زودتر میومدی هر چند خودم ارومیه رو بردم پایین ولی صنعتیشو آوردم بالا . وقتی نتایج آخر اومد حتما بیا دوباره . مرسی

newuser

عضو جدید
سلام به همگی دوستان
ببخشین این سوال رو اینجا مطرح میکنم
میشه لطفا بگین برای دروس ریاضی ارشد چه کتابی خوبه برای خلاصه ی درس و تست های کنکور؟
ممنون میشم اگه راهنمایی کنین از روی چه کتابایی خوندین و چطور کتابی بوده به نظرتون و چه نتیجه ای گرفتین
از بس کتاب برای ریاضی زیاده آدم گیج میشه! کتاب های معتقدی و نیکوکار و کریمی و راهیان و آقاسی و پوران و.....
ریاضی1
ریاضی2
معادلات
ریاضی مهندسی

hamin913

عضو جدید
سلام به همگی دوستان
ببخشین این سوال رو اینجا مطرح میکنم
میشه لطفا بگین برای دروس ریاضی ارشد چه کتابی خوبه برای خلاصه ی درس و تست های کنکور؟
ممنون میشم اگه راهنمایی کنین از روی چه کتابایی خوندین و چطور کتابی بوده به نظرتون و چه نتیجه ای گرفتین
از بس کتاب برای ریاضی زیاده آدم گیج میشه! کتاب های معتقدی و نیکوکار و کریمی و راهیان و آقاسی و پوران و.....
ریاضی1
ریاضی2
معادلات
ریاضی مهندسی
به نظر من بهترین منبع برای ریاضی کتابهای پارسه دکتر معتقدی هست معتقدی 2 تا کتاب داره یکی درس + تست های تالیفی و کتاب دوم برای هر درس کتاب تست های کنکوری پارسه می باشد که به نظر من بهترین منبع برای ریاضی می باشد. اما معادلات بهترین منبع کتاب کاج می باشد.

arash_arn

عضو جدید
کسی در مورد کیفیت کلاس های دکتر نیکخواه بهرامی اطلاع داره؟
کسی هست که قبلاً توی این کلاس ها شرکت کرده باشه؟

fauvette

عضو جدید
دوستان کسی اطلاع نداره آخرین رتبه قبولی سیستم های انرژی و یا انرژی های تجدید پذیر چنده؟ اصلا نظرتون راجع به این دو تا رشته چیه؟

haami

عضو جدید
احتمال قبولی

احتمال قبولی

به نظرتون با رتبه 212 امکان قبولی در شبانه ی تبدیل دانشگاه تهران و روزانه ی امیر کبیر چقدره؟

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا