ارتباط جنسی، قبل از ازدواج یا بعد ازآن!

ارتباط جنسی، قبل از ازدواج یا بعد ازآن!

• موافقم

رای: 30 20.4%
  • مخالفم

رای: 107 72.8%
  • نظر دیگری دارم توضیح می دهم

رای: 10 6.8%

• مجموع رای دهندگان
    147

Hamid MB

مدیر تالار زنگ تفریح
مدیر تالار
کاربر ممتاز
آقا حمید اگه کسی بخواد تا زمانی که شرایط ازدواج رو پیدا کنه به مسیر خلاف بره پس خویشتن داری چی می شه ؟ یعنی هر کی نتونست ازدواج کنه زندگی بی قید داشته باشه ؟؟؟ چه تضمینی وجود داره که بعد ازدواج هم همچین شرایطی رو داشته باشه ....

اگه این نداشتن شرایط جدی باشه و طولانی بشه راهی که اسلام براش می ده بحث صیغه ست که نمی خوام راجع بهش بحث کنم چون توی تاپیک های متعدد راجع بهش بحث شده ;)
خوب نه دیگه منم منظورم همین بود ..من اول فک کردم مثه جاهای دیگه میخوای از نصفه اسلام بگذری بچسبیم به بقیش که خودت اشاره کردی دیگه مشکل حل شد :دی

محمدیان

عضو جدید
کاربر ممتاز
خوب نه دیگه منم منظورم همین بود ..من اول فک کردم مثه جاهای دیگه میخوای از نصفه اسلام بگذری بچسبیم به بقیش که خودت اشاره کردی دیگه مشکل حل شد :دی

نه حواسم هست ، فقط اینکه قرار نیست یه رساله رو اینجا توضیح بدیم :surprised: بخوام ادامه بدم می ترسم وارد فلسفه روزه بشیم :D

جدای از شوخی مرسی که کمک کردید مطلب کامل بشه :gol:

emajid16

عضو جدید
کاربر ممتاز
من رای دادم مخالفم چون میخواستم دروغ نگفته باشم
ولی در اصل زیادم مخالف نیستم
به نظرم اگه باشه بهتره چون اگه دختر و پسر قبل از ازدواج یه همچین تجربه ای رو داشته باشن شاید تو روابطشون بهتر باشه
همینطور که میدونی خیلی از دختر ها و پسرها وقتی ازدواج میکنن تا سالها به خاطر اولین رابطه جنسی با همسرشون دچار مشکلن
یا اگه هم میخواد این رابطه قبل ازدواج نباشه باید اینقدر به زوجین آگاهی داده بشه که درست عمل کنن

khorsandi

عضو جدید
سوال من عزیز ایراد نداره
منظورم ازدواج دائم و غیر دائم نداره
ازدواج یعنی پیوندی که خدا اونو به رسمیت شناخته
اگر پست های بچه ها رو می دیدی متوجه پاسخ دادن بچه ها می شدی و اینکه چند بار گفتم هر کسی اعتقاد خودشو بگه و به شرایط و دین و ... کاری نداشته باشه
اگر کسی معتقد به دینه می گه نه
اگرکسی معتقد به چیزه دیگه است یع چیزه دیگه می گه
نظر شخصی خودتون
اینکه دیگران چه نظری دادن که مساله ای رو حل نمیکنه . واینکه شما میگید سوال شما ایراد نداره هم یه نظر شخصی شماست که ممکنه نظره شما هم غلط باشه. ولی من با ذکر دلیل ایرادم رو مطرح کردم. همین طور نظر دادن روی هوا که معنی نداره که شما میگید هر کی نظرشو بده. در جایی که خداوند تصریح کرده به گناه کبیره شما میخوای نظر سنجی کنی ؟!!!! پس شما بهتره تکلیفتون رو با خدا اول روشن کنید .

ITDeveloper

عضو جدید
کاربر ممتاز
اینکه دیگران چه نظری دادن که مساله ای رو حل نمیکنه . واینکه شما میگید سوال شما ایراد نداره هم یه نظر شخصی شماست که ممکنه نظره شما هم غلط باشه. ولی من با ذکر دلیل ایرادم رو مطرح کردم. همین طور نظر دادن روی هوا که معنی نداره که شما میگید هر کی نظرشو بده. در جایی که خداوند تصریح کرده به گناه کبیره شما میخوای نظر سنجی کنی ؟!!!! پس شما بهتره تکلیفتون رو با خدا اول روشن کنید .

نظرتون متین
حرفتون درسته تو ابتدای پست هم گفتم نظر اسلام همینه
و می خواستم نظر دوستان رو بدونم
و قصد بحث نداشتم البته بحث آزاده.
بحثهایی که می کردم با دیگر دوستانم در دانشگاه این چنین نظری داشتند
در مورد سوال هم هدف اصلی اون جمله ای بود که قرمز کردم و نظرات رو در حول اون می خواستم بدونم
و گزینه سومی آزاد بود
البته قبول دارم که می تونستم جامع تر بشه
به هر حال ممنون از صراحت بیانت :gol:

khorsandi

عضو جدید
سوال من عزیز ایراد نداره
منظورم ازدواج دائم و غیر دائم نداره
ازدواج یعنی پیوندی که خدا اونو به رسمیت شناخته
اگر پست های بچه ها رو می دیدی متوجه پاسخ دادن بچه ها می شدی و اینکه چند بار گفتم هر کسی اعتقاد خودشو بگه و به شرایط و دین و ... کاری نداشته باشه
اگر کسی معتقد به دینه می گه نه
اگرکسی معتقد به چیزه دیگه است یع چیزه دیگه می گه
نظر شخصی خودتون
ولی اگه از نظر افراد بیدین سوال مورد نظر باشه که در اون صورت ازدواج هم برای اونها مفهوم پیدا نمیکنه . خوب در اون صورت میشه گفت که اشکالی نداره که اونها مثل حیوانات که دین ندارند آزادند هر وقت دختر و پسر به هم رسیدند میتونن مثل حیوانات بی مقدمه روی هم قرار بگیرند. چون حیوانات هم هیچ خطایی و گناهی نمیکنند چون دارن مطابق فطرت خدادادی عمل میکنن. چون ارضای شهوت هم مثل غذا خوردن یک نیاز فطری است . البته این توضیحات برای روشن شدن بیشتر ایرادی بود که گرفتم.

Sarp

مدیر بازنشسته
من قبلا هم تو چنین تایپیکهایی گفته ام :

آقایون لطفا اول فکر کنید و ببینید چیزی که درست میدونید رو واسه خانواده تون هم میپسنیدن یا نه ؟

آیا رابطه خاهرتون (خدا نکنه) قبل از ازدواج با یه پسر دیگه رو قبول میکنید ؟
اول به این فکر کنید بعد به سوال اصلی تایپیک جواب بدین .

من مخودم شخصا نمیتونم خانوادمو فدای هوای نفسم بکنم . حالا مهم نیست محمد چی گفته و تو غرب چه خبره .

ITDeveloper

عضو جدید
کاربر ممتاز
ولی اگه از نظر افراد بیدین سوال مورد نظر باشه که در اون صورت ازدواج هم برای اونها مفهوم پیدا نمیکنه . خوب در اون صورت میشه گفت که اشکالی نداره که اونها مثل حیوانات که دین ندارند آزادند هر وقت دختر و پسر به هم رسیدند میتونن مثل حیوانات بی مقدمه روی هم قرار بگیرند. چون حیوانات هم هیچ خطایی و گناهی نمیکنند چون دارن مطابق فطرت خدادادی عمل میکنن. چون ارضای شهوت هم مثل غذا خوردن یک نیاز فطری است . البته این توضیحات برای روشن شدن بیشتر ایرادی بود که گرفتم.
حرفت درسته
من اتفاقا به این منطق علم داشتم
گفتم در بحثهایی که با یه سری از دوستان دانشگاهیم داشتم
این طوری فکر می کردند
البته نه به این حادی
می خواستم بدونم نظر بچه ها در این باشگاه چیه
اساس جمله قرمزه من مشکل داره و من با علم به این مشکل اومدم این نظر سنجی رو راه انداختم
و قصدی جز دونستن اینکه وضعیت بچه های باشگاه چیه رو نداشتم و البته امیدوار کننده است
دیدی که 22 درصد به اولی رای دادند

shahruzs

عضو جدید
کاربر ممتاز
بعضیا تو مقایسه ها و مثالهاشون هی از حیوانات حرف زده و با دلایلی که تو فلسفه اسامی و عناوین خاصی داره که اینجا جای بحثش نیست سعی در منحرف کردن افکار دارند میگن ما هم اگه لخت باشیم میشیم مثل حیوونا چون حیوونا ازادانه به هم میپرن ما نباید بپریم و ... خب اگه اینقد از حیوونات متنفرین و هر کاری که حیوونات میکنند رو شما نباید بکنید و حتی از مقایسه اش هم قصد تحقیر طرف رو دارد از فردا غذا نخورید چون حیووناتم غذا میخورن از فردا اگه بارون و برف و تگرگ و ... بارید زیر سرپناه نرید چون حیوونات چنین میکنند از فردا اصلا کلیت بچه دار شدن و اینده رو ول کنید چون حیووناتن که تولید مثل میکنند و دور از کرامت و شان انسانی شماهاست که کاری رو که حیوونات میکنند انجام بدید و ................
البته بر همگان واضح و مبرهن است که من مخالف تک تک جملات بالا بوده و هستم و فقط خواستم چرت بودن مثال بعضیا رو برسونم

hamid king

عضو جدید
بلههههههههه عالي شد .... هر هفته يه نفر تست كنيم ببينيم خوشمون مياد يا نه .... به به چه عالي چه محشر :w15:
آقا شوخي كردم من خودم زن و بچه دارم ... ولي اين حرف واقعا باعث فساد تو جامعه و سوء استفاده برخي از آقايون ميشه ;)

#AREZOO#

عضو جدید
کاربر ممتاز
بلههههههههه عالي شد .... هر هفته يه نفر تست كنيم ببينيم خوشمون مياد يا نه .... به به چه عالي چه محشر :w15:
آقا شوخي كردم من خودم زن و بچه دارم ... ولي اين حرف واقعا باعث فساد تو جامعه و سوء استفاده برخي از آقايون ميشه ;)
واقعا منظور استارتر هم همین بوده:Dولی اینکارا...اونم تو ایران!!!!:surprised:

farizin

عضو جدید
حیف که ظرفیت خیلی چیزا رو این سایت نداره...حیف..
فقط میگم هر موقع متلک پرونی های شازده پسرا قطع شد و 4 چشمی دخترا رو نگاه نکردن...اون وقت جامعه شاید آماده پذیرش روابط آزاد رو داره
خلایق هر چه لایق:mad:

khorsandi

عضو جدید
بعضیا تو مقایسه ها و مثالهاشون هی از حیوانات حرف زده و با دلایلی که تو فلسفه اسامی و عناوین خاصی داره که اینجا جای بحثش نیست سعی در منحرف کردن افکار دارند میگن ما هم اگه لخت باشیم میشیم مثل حیوونا چون حیوونا ازادانه به هم میپرن ما نباید بپریم و ... خب اگه اینقد از حیوونات متنفرین و هر کاری که حیوونات میکنند رو شما نباید بکنید و حتی از مقایسه اش هم قصد تحقیر طرف رو دارد از فردا غذا نخورید چون حیووناتم غذا میخورن از فردا اگه بارون و برف و تگرگ و ... بارید زیر سرپناه نرید چون حیوونات چنین میکنند از فردا اصلا کلیت بچه دار شدن و اینده رو ول کنید چون حیووناتن که تولید مثل میکنند و دور از کرامت و شان انسانی شماهاست که کاری رو که حیوونات میکنند انجام بدید و ................
البته بر همگان واضح و مبرهن است که من مخالف تک تک جملات بالا بوده و هستم و فقط خواستم چرت بودن مثال بعضیا رو برسونم
اولا که چرت و پرت نیست و اگر امتیاز عقل و قدرت خلاقیت وبیان رو از انسان بگیری همون حیوان هست منتها حیوان دوپاو کاملا مشترک با حیوانات در غرایز. ثانیا اگر شما دقت داشته باشی حرف من هم همین بوده که باید انسان که به حکم عقل دین الهی رو میپذیره باید دینی هم رفتار کنه چون دایره دستورات دین از عقل هم فراتررفته. ورسیدن به کرامت انسانی رو که انسان را از حیوان جدا میکنه خدا در تعالیم دینی قرار داده.
پس شما خیلی هم نمیخواد غیرت نشون بدی چون این انسان اگر در سایه عقل ودین زندگی نکنه ازین حیوانات خیلی پست تر هم میشه . و حیوانات با اون خصوصیات که گفتید خیلی ازین افراد محترم تر هم هستن. پس ازین نظر سعی کنید به حیوانات بی احترامی نشه .