ارتباط با پایگاه داده

downloader

عضو جدید
سلام به همه دوستان
من یه مشکلی دارم که تا حالا نتونستم به جواب برسم، همه جارم زیرو رو کردم ولی به نتیجه نرسیدم
ببینید، من یه بانک دارم روی یه کامپیوتری با ip 177.177.7.7 حالا برنامم روی یه کامپیوتر دیگه با ip 8 در حال اجرا است. وقتی میخوام از طریق برنامه به بانکم که روی sql server 2000 هست وصل بشم. خطا میده که امکان اتصال به یکی از این دلایل وجود نداره:
1- احتمالا فایروال در طرف کامپیوتر سرور روشن و مانع ارتباط میشه ==> فایروال رو خاموش کردم ولی تاثیر نداشت ضمنا طرف سرور آنتی ویروس هم نداره!
2- سروری در حال اجرا نیست ==> سرور در حال اجراست SQL Server 2000 Personal Edition
3- طرف سرور به ارتباط TCP/IP جواب نمیده==> سمت سرور همه ارتباطارو بررسی کردم. احتمالا مشکل از همینجاست چون بهش تسلط ندارم. ضمنا از سمت client میتونم ping کنم ولی دستورات Telnet اجرا نمیشه.
برنامم رو همه به زبان Java نوشتم.
خیلی ممنون میشم اگه راهنماییم کنید.
با احترام!:gol:

negin17h

مدیر تالارهای مهندسی کامپیوتر و رباتیکمتخصص #C
مدیر تالار
سلام به همه دوستان
من یه مشکلی دارم که تا حالا نتونستم به جواب برسم، همه جارم زیرو رو کردم ولی به نتیجه نرسیدم
ببینید، من یه بانک دارم روی یه کامپیوتری با ip 177.177.7.7 حالا برنامم روی یه کامپیوتر دیگه با ip 8 در حال اجرا است. وقتی میخوام از طریق برنامه به بانکم که روی sql server 2000 هست وصل بشم. خطا میده که امکان اتصال به یکی از این دلایل وجود نداره:
1- احتمالا فایروال در طرف کامپیوتر سرور روشن و مانع ارتباط میشه ==> فایروال رو خاموش کردم ولی تاثیر نداشت ضمنا طرف سرور آنتی ویروس هم نداره!
2- سروری در حال اجرا نیست ==> سرور در حال اجراست SQL Server 2000 Personal Edition
3- طرف سرور به ارتباط TCP/IP جواب نمیده==> سمت سرور همه ارتباطارو بررسی کردم. احتمالا مشکل از همینجاست چون بهش تسلط ندارم. ضمنا از سمت client میتونم ping کنم ولی دستورات Telnet اجرا نمیشه.
برنامم رو همه به زبان Java نوشتم.
خیلی ممنون میشم اگه راهنماییم کنید.
با احترام!:gol:

دوست عزيز پورت SQL روي سرور شما با آي پي مشخص شده باز است؟

downloader

عضو جدید
دوست عزيز پورت SQL روي سرور شما با آي پي مشخص شده باز است؟
بله. از قسمت Network Utility هم بررسی کردم TCP/IP فعال هستش. پورت پیش فرضم 1433 و حتی چندباری پورت رو هم تغییر دادم ولی مشکل حل نشد.به نظرتون مشکل از ورژن SQL نیست. منظورم اینه یعنی مثلا نباید Sql Server Enterprise باشه؟ من خودم حدس میزنم مشکل از اینه. در ضمن Sql Server Enterprise حتما باید رو Win Server نصب بشه درسته؟

آخرین ویرایش:

gole_nili

عضو جدید
نسخه Enterprise برای سرور نیست ولی بهتره برای ویندوز xp,7 از نسخه Developer رو نصب کنید