ارائه راه کار برای ارشد 89 هوافضا

مهدي كياني

کاربر فعال مهندسی هوافضا
سلام بر مهندسین عزیز
اونایی که قصد دارن ارشد بخونن بیایین با هم همکاری کنید مسائل و مشکلات درسی را مطرح کنیم
سوالات را اینجا قرار بدیم
راه حل ها را قرار بدیم
برنامه ریزی ها را قرار بدیم
کتاب های خوب را به هم معرفی کنیم
با هم همکاری کنیم
...............
اونایی که دارن ارشد می خونن بیان به بچه های تازه کار و تازه وارد کمک کنن
..............
اونایی که ارشد خوندن به اونایی که میخوان بخونن و یا دارن می خونن کمک کنن

cpt reza

عضو جدید
با سلام
من اول مي خواستم امسال براي ارشد هوافضا بخونم ولي ديدم نمي رسم ،اخه رشتم ساخت و توليده برا همين گذاشتمش براي سال ديگه يعني بهمن 89 چون ميخوام شروع كنم كتاباي درساي هوافضا رو يواش يواش بخونم تقريبانم منابع و رفرنساشو مي دونم ولي نميدونم كجاهاش مهمتره يا حذفيات كدوماس
مي دونيد اگه يكي از اين دوستان فارغ التحصيل يا دانشجوي ارشدزحمت بكشه همه اينها رو ،
هم درساي مشترك مثل سيالات و ترمو .. هم درساي اختصاص مثل طراحي هواپيما و پيشرانش ... سر فصلا رو براي خوندن اسم ببره و توضيه بده خيلي خوب مي شه تا ما بدونيم كدومارو درس حسابي بخونيم يا كجا ها زياد مهم نيست
در مورد اين بسته هاي آموزشي هم براي من حداقل الآن كه يه جورايي وقت زياد دارم فقط يه خوبي داره و اونم اينه كه به آدم ديد اينو مي ده كه چهاچوب و سطح كنكور و اينكه كجاها مهمتره يا تمركز كنكور روش بيشتر مي ده
ولي شايدم بدرد نخوره نمي دونم چون من تا حالا بسته ها رو نديدم ولي جزوه ي درساي پارسه هر كدوم از 80-90 صفحه بيشتر نيست ، تو سايتش ديدم .كل بستش با آزمون 330000 تومان بود
از يه نفر كه قبول شده بود ارشدپرسيدم مي گفت فقط بسته هاي پارسه كافي نيست.
مرسي

pejman_s

عضو جدید
سنجش تکمیلی

سنجش تکمیلی

سلام دوستان
منم می خوام ارشد هوافضا شرکت کنم البته مکانیک سیالات خوندم و شاغل هستم . با توجه به محدودیت وقت نمی تونم کتابای رفرنس رو بخونم و در ضمن جزوات پارسه هم طبق نظر دوستمون که گفتند کافی نیست حالا دنبال جزوه های سنجش تکمیلی هستم (مکانیک پرواز ائرو دینامیک جلوبرندگی ) کجا می تونم پیدا کنم ؟لطفا کمک کنید
البته من کتابی از نشر پردازش گرفتم که سوالات کنکور 79 تا 86 هوافضا رو بدون پاسخ تشریحی داشت که ازش راضی نیستم البته یه سی دی همراش بود ولی هنوز نگاه نکردم ببینم پاسخ تشریحی داره یا نه.
همچنین می خوام ازمون های پارسه رو ثبت نام کنم (ازمون 3 به بعد) .شما چی؟

Sparrow

مدیر تالار مهندسی هوافضا
مدیر تالار
سلام دوستان
منم می خوام ارشد هوافضا شرکت کنم البته مکانیک سیالات خوندم و شاغل هستم . با توجه به محدودیت وقت نمی تونم کتابای رفرنس رو بخونم و در ضمن جزوات پارسه هم طبق نظر دوستمون که گفتند کافی نیست حالا دنبال جزوه های سنجش تکمیلی هستم (مکانیک پرواز ائرو دینامیک جلوبرندگی ) کجا می تونم پیدا کنم ؟لطفا کمک کنید
البته من کتابی از نشر پردازش گرفتم که سوالات کنکور 79 تا 86 هوافضا رو بدون پاسخ تشریحی داشت که ازش راضی نیستم البته یه سی دی همراش بود ولی هنوز نگاه نکردم ببینم پاسخ تشریحی داره یا نه.
همچنین می خوام ازمون های پارسه رو ثبت نام کنم (ازمون 3 به بعد) .شما چی؟

من توصيه نمي كنم كه خيلي روي اين جزوات حساب باز كنيد. خوب هستند اما براي وقتي كه شما حداقل يك بار متن اصلي رو خونده باشيد. كلاً توي كنكور ارشد هوافضا شما بايد 14 تا كتاب رو بخونيد. از اونجايي كه گرايشتون سيالاته توصيه مي كنم روي زبان، رياضي، آيروديناميك، ترموديناميك و پيشرانش وقت بگذاريد. براي درس طراحي هواپيما، كتاب راهيان ارشد يا هر جزوه ديگه اي كه پيدا كرديد، مطالعه كنيد.
اگر فرصت مي كنيد، روي درس هاي سازه اي(مشخصاً مقاومت مصالح) و كمي هم كنترل وفت بگذاريد.
نمي دونم كه چقدر در روز وقت داريد، اما با روزي 4-5 ساعت مطالعه مي تونيد موفق بشيد.

يا علي

pejman_s

عضو جدید
هوافضا

هوافضا

من توصيه نمي كنم كه خيلي روي اين جزوات حساب باز كنيد. خوب هستند اما براي وقتي كه شما حداقل يك بار متن اصلي رو خونده باشيد. كلاً توي كنكور ارشد هوافضا شما بايد 14 تا كتاب رو بخونيد. از اونجايي كه گرايشتون سيالاته توصيه مي كنم روي زبان، رياضي، آيروديناميك، ترموديناميك و پيشرانش وقت بگذاريد. براي درس طراحي هواپيما، كتاب راهيان ارشد يا هر جزوه ديگه اي كه پيدا كرديد، مطالعه كنيد.
اگر فرصت مي كنيد، روي درس هاي سازه اي(مشخصاً مقاومت مصالح) و كمي هم كنترل وفت بگذاريد.
نمي دونم كه چقدر در روز وقت داريد، اما با روزي 4-5 ساعت مطالعه مي تونيد موفق بشيد.

يا علي

[FONT=&quot]سلام اسپارو جان [/FONT]
[FONT=&quot]به من گفتن که برا طراحی اجسام پرنده باید مکانیک پرواز و ائرو دینامیک مسلط باشید به همین خاطروبا توجه به اینکه سوالات طراحی اجسام پرنده کاملا سلیقه ای طرح میشه(مثل طراحی اجزا مکانیک) منم تصمیم گرفتم بیخیالش بشم و چون کنترل مسلط بودم مکانیک پرواز رو برا خوندن انتخاب کردم . حالا با توجه به اینکه معادلات و دینامیک و کنترل با یه مرور وضعیتم خوب میشه و سیالات پوران و مقاومت مصالح پوران را بدون تست خوندم وخلاصه برداشتم و ترمو پوران رو بدو تست تا نصف خوندم وخلاصه برداشتم . حالا به نظر شما از بین دروس مکانیک پرواز ائرودینامیک و جلوبرندگی و طراحی اجسام پرنده کدوم هاشون بخونم ؟ البته ائرو دینامیک رو که حتما میخونم (چون دروس دینامیک گاز ،توربین گازو موتور جت رو پاس کردم )[/FONT]

Sparrow

مدیر تالار مهندسی هوافضا
مدیر تالار
[FONT=&quot]سلام اسپارو جان [/FONT]
[FONT=&quot]به من گفتن که برا طراحی اجسام پرنده باید مکانیک پرواز و ائرو دینامیک مسلط باشید به همین خاطروبا توجه به اینکه سوالات طراحی اجسام پرنده کاملا سلیقه ای طرح میشه(مثل طراحی اجزا مکانیک) منم تصمیم گرفتم بیخیالش بشم و چون کنترل مسلط بودم مکانیک پرواز رو برا خوندن انتخاب کردم . حالا با توجه به اینکه معادلات و دینامیک و کنترل با یه مرور وضعیتم خوب میشه و سیالات پوران و مقاومت مصالح پوران را بدون تست خوندم وخلاصه برداشتم و ترمو پوران رو بدو تست تا نصف خوندم وخلاصه برداشتم . حالا به نظر شما از بین دروس مکانیک پرواز ائرودینامیک و جلوبرندگی و طراحی اجسام پرنده کدوم هاشون بخونم ؟ البته ائرو دینامیک رو که حتما میخونم (چون دروس دینامیک گاز ،توربین گازو موتور جت رو پاس کردم )[/FONT]

پژمان عزيز،
در مورد نظر دوستانتون در مورد درس طراحي، تا خدودي خق با اونهاست اما مهمترين مسئله براي اينكه بتونيد تست هاي طراحي رو خوب بزنيد اينه كه نمونه هواپيما توي ذهنتون باشه تا بتونيد تست هاي مربوط به اون رو خوب بزنيد. چون درس طراحي هواپيما بيشتر از هواپيماهاي متداول و مرسوم سوال داده ميشه. اين مدتي كه تا كنكور فرصت هست سعي كنيد لااقل عكس هواپيما زياد ببينيد. مثلاً توي كنكور امسال سوال شده بود كه هواپيماي VIP چه شكليه؟ اگر كسي شكل هواپيماي جت فالكون رو توي ذهن داشت، سرضرب تست رو مي زد.
در مورد درس مكانيك پرواز و آيروديناميك، من هم امسال از همين جا ضربه خوردن مي گم. من امسال روي مكانيك پرواز سرمايه گذاري كردم اما كنكور به قدري سوال هاي مكانيك پرواز سخت بود كه نا اميد شدم. درس مكانيك پرواز كلاً درس خوبي نيست. يا تست هاش آسونه يا خيلي سخت. فقط به درد اين مي خوره كه داوطلب هاي مكانيكي رو حذف كنه.
توصيه مي كنم روي رياضيات، آيروديناميك وقت بذاريد. درس جلوبرندگي رو چند ساليه كه سوالات كنكورهاي قبل رو براش مي دن. براي همين شايد خوندن تست هاي سال قبل كفايت كنه.
در مورد سوالات كنكور، حتماً سعي كنيد كنكور سال هاي 79 تا 88 رو يكبار بزنيد. امسال 3 يا 4 سوال از مكانيك پرواز و 2-3 تا از آيروديناميك براي كنكور سال 80 بود . درس سازه رو نمي دونم چون تقريباً ميشه گفت اصلاً نكاهش هم نكردم.

pejman_s

عضو جدید
زبان یا طراحی اجسام پرنده؟

زبان یا طراحی اجسام پرنده؟

سلام دوستان
روزانه حدود 1.5 ساعت وقت برا زبان میذارم و فقط قراره برا زبان 10 ازمون اخیر هوافضا و مکانیک رو بخونم و دیگه فرصت خوندن 504 و ... ندارم. و به نظر خودم حداکثر 25% در صد بتونم تو کنکور زبانو بزنم و از طرفی طراحی اجسام پرنده رو کلا بیخیال بودم . حالا تصمیم دارم زبانو کلا بیخیال بشم و وقتشو برا اجسام پرنده بذارم به نظر شما چطوره؟لطفا نظر بدید .

بالا