ادیان همه حقیقت واحد هستند

dazhbog

عضو جدید
ادیان همه حقیقت واحد هستند فرض بر اینکه همه ی آنها آسمانی باشند ادیان به مشابه یک صدف هستند که پوسته ی رویی آنها متفاوت است اما در واقع آن چیز که یکی است آن گوهر داخل آن است حالا خواه صدف آبی رنگ خواه قرمز آن چیز که مهم و حقیقت است آن گوهر داخل ان است فرض بر اینکه ادیان همه الهی هستند پس میبینیم مثال صدف بر آن صدق می کند.چون یکی مسیحی هست یکی یهودی یکی مسلمان اما در اصل گوهره ی این ها خدا شناسی و خداپرستی هیچکدام بر دیگری ارجعیت ندارند چون همه بر یک راه هستند و آن هم خدا پرستی .اما ارجعیت فقط در بازه ی زمانی آنها محسوب می شود حالا بعضی ها می گن بابا فلان دین چون بعد از آن دینی نیامده کامل است و فلان و فلاناول اینکه خدا در قران آیه شوری 14 گفتهقل امنت بما انزل الله من کتاب بگو به هر کتابی از جانب خدا ایمان آوردم لفظ به هر کتابی یعنی لفظ ادیانی نظیر مسیحیت یهودیت زردشتیت چوت اینها از جانب هدا می آید اما یه نکته دیگه زبان عربی از ریشه زبان آرامی و آرامی از ریشه سامی هستال در زبان عبری به معنی خداستدر عربی الله از ریشه همشالوم در عبری یعنی سلامدر عربی سلام از ریشه هملو در عبری یعنی نهدر عربی لا از ریشه هماین مثال و واسه اون دسته آدمهایی زدم که میگن عربی زبان خداست و با زبان کفر یکی نیستزبان عربی کامل نیست فرض بر اینکه کامل باشد پس چرا 4 حرق گ پ ژ چ را ندارد ؟زبان اوستایی در کل از نظر واکهای زبانی و دستوری در حال حاضر کامل ترین محصوب می شود گرچه زبان مرده است .شاد باشید

javaza

عضو جدید
درود.

تا دین را چه معنی بکنیم، که بتوان گفت همه آنها الهی هستند.
همه ادیان "الهی" یک حقیقت واحد هستند.
کامل بودن یک زبان به تعداد حروف آن نیست.

بدرود.

هستیا

عضو جدید
سلام
کلمه ادیان اللهی به نظر من بی معنیه و نباید بگیم ادیان چون همه به یه اصل و هدف که خدا پرستی هست اشاره می کنند پس نباید بگوییم ادیان اللهی .
دین در حقیقت یک جریان واحده که در طی زمان هی کامل وکامل تر شده تا حالا که شده اسلام ,چون مردم در گذشته جنبه وظرفیت دریافت دستورات دین اسلام را نداشتن واینکه می بینیم الان همه مسیحی و یهودی یا ... دیگه داریم به خاطر اینه که بزرگانشون منافعشون را در خطر می دیدند و وقتی پیامبری را که از قبل توسط پیامبر خودشون بشارت داده شده بود رو تکذیب می کردند ودر حقیقت با ظهور یگانه منجی عالم که همه ادیان به اون اعتقاد دارن تمام ادیان میشه یه دین واحد.
امروز تو جزوه درسهایی از قرآن ایت ا... قرایتی مطلبیو خوندم هیفم اومد اینجا نگم:
سنی یعنی کسی که به دستورات و حرفهای پیامبر اکرم (ص) عمل می کنه و پیامبر در غدیر خم گفت: "من کنت مولاه فهذه علی مولاه " (هر کس من مولا وسرپرست اویم علی مولا و سرپرست اونه)پس هر که سنی واقعی باشه شیعه هم هست وهر کی هم که شیعه واقعی باشه سنی هم هست.
به نظر من هر کی با یه کم تامل می فهمه که شیعه و سنی این اسمایی که درست کردن تا وحدت بین مسلمانان را به هم بزنند و همه ما یکی هستیم فقط یه سریها از این وحدت خوششون چون به ضررشونه . حق آشکاره هر کسی خودش می تونه بفهمه چی درسته وچی بر حقه که انتخابش کنه و سود وزیان این انتخاب هم فقط به خودش می رسه و بایددرست انتخاب کنه که شاید بعدا برایه پشیمونی وقتی نباشه و خیلی دیر باشه
بعضی وقتها چقدر زود دیر می شه.:smile:

بالا