احکام ازدواج موقت

وضعیت
موضوع بسته شده است.

khorsandi

عضو جدید
فقط پاسخ!

من چه تهمتی به عقاید شیعیان زدم؟

من مگر برای تغییر احکام قران به احکام ثانویه اشاره نکردم؟ مگر این احکام بر مبنای عقل تنظیم نشده؟ مگر در قران بارها ذکر نشده در این کتاب نشانه هایی است برای انانکه میاندیشند!؟

به جایگاه کدام عالم اهانت کردم؟ چه تهمتی به فقها زدم؟
مگر خلاف است که میگویم تقلید چشم و گوش بسته کار اشتباهی است ؟

در مورد عقل توضیح دادید؟ بله ولی توضیحات شما پر از اشکال است و اشکالات انرا برای شما گفتم!

کجا به فتاوای مراجع ایراد گرفتم؟ من که با اشاره به همین فتاوا سعی میکنم به شما بگویم حتی تغییر در احکام قران نیز ممکن است! ( ارث و دیه)

فرمودید عقل ناقص! علم من هرگز ادعا نکردم کامل است! بله میتواند ناقص باشد ولی عقل من کامل است و ایرادی ندارد ! در مورد عقل خودتان مختارید! باز هم اختار میکنم توهین نکنید!

بحث رو از متعه به کفر و الحاد کشاندید!

شما به جای استدلال و بحث مدام پشت دامان توهین و افترا پنهان میشوید!

توهین توهین توهین! و باز هم افترا! فقط جواب چند سوال بالا را بدهید و بگویید من در چه پستی به شیعیان و علما توهین کردم و یا افترا زدم!

اولا که یک توصیه اکید به شما دارم که هر کسی را که با منطق شما صحبت نمیکند و صحبت او با شما جور در نمیاید را توهین کننده نگویید. چون توهین کننده قصد توهین دارد ولی بنده قصد توهین ندارم.ولی موضع گیری های تند و بیباکانه شما طبیعتا جواب های شبیه به ان دارد.
تمام صحبت های شما جواب داده شده حتی چند بار این خوب است که شما جواب دهید که با وجود جواب های متعددچرا دوباره سوالات خود را تکرار میکنید چون عموما حرفهای شما دارای یک چرخه ثابت است. مثلا با وجود اینکه ارتباط قبول داشتن احکام با کفر بارها گفته شده و در اخرین نوشته از المیزان هم شاهد ثبات و استحکام احکام را از دانشمند کم نظیرومعاصر جهان اسلام علامه طباطبایی اورده شده باز شما انرا قبول ندارید و حرفهای بی اساس خود را مطرح میکنید.
مقداری خوب است بیشتر در باره صحبت خود فکر کنید عقل کامل فقط اختصاص به پیامبر اکرم ص اختصاص دارند چرا که پیامبران عقل بیرونی هستند و عقول سایرین به تناسب افراد ناقص است والبته خداوند در روز قیامت به نسبت عقل افراد به اعمال انها رسیدگی میکند.پس الان متوجه شدید که وقتی میگویم عقل ناقص شما توهین نیست.

توهین شما اینست که تقلید را که از ائمه به شیعه رسیده است قبول ندارید و انرا کاری سخیف و ضد عقل میدانید!! در صورتی که قبلا گفته شد که چطور تقلید کاری است کاملا اگاهانه و عاقلانه.
اطلاعات شما در مورد احکام دین ضعیف است و در این موارد حق اظهار نظر ندارید یعنی خداوند به کسی علم ندارد حق اظهار نظر نداده است شما هر وقت با علم فقه توانستید با یک عالم وفقیه کامل مباحثه کنید و او را مجاب کنید که بر خلاف قران حکمی داده است ان وقت من وامثال من حرف شما رو قبول دارند .
اینکه شما گفتید که علما بر خلاف قران حکم میدهند ...توهینی از این بلاتر هم مگر به علما وجود دارد اگر میگفتید زنا میکنند توهین شما کمتر بود.
خلاصه اینکه دنبال ظن و گمانهای خود نروید که گمراهی اشکار است.
البته قبلا هم به شما پاسخ داده شده ولی چون شما فکر میکنید میخواهم به شما توهین کنم بی توجه از ان میگذرید و در همین مساله هم عقل خود را بکار نبستید و با گمان واحساس پاسخ داده اید.
به نظرم این کاری غیر عاقلانه است که وقتی از شما میپرسم کجای قران احکام صادر شده از طرف خداوند را به قضاوت عقلی بشر گذاشته و انجام دادن یا ندادن انرا به عهده عقل بشری گذاشته ... وشما باز به جای جواب توجه و تفکر در ایات الهی را در قران یاد اوری میکنید متوجه هستید که داریم از احکام صحبت میکنیم!!!!

siminzare

عضو جدید
کاربر ممتاز
اولا که یک توصیه اکید به شما دارم که هر کسی را که با منطق شما صحبت نمیکند و صحبت او با شما جور در نمیاید را توهین کننده نگویید. چون توهین کننده قصد توهین دارد ولی بنده قصد توهین ندارم.ولی موضع گیری های تند و بیباکانه شما طبیعتا جواب های شبیه به ان دارد.

من هم توصیه ای برای شما دارم مخالفان خودتون رو پیروان شیطان و کافر و گمراه ننامید! اینجا برای بحث در مورد صیغه امده بودیم که متاسفانه شما کاملاً اون رو منحرف کردید.

تمام صحبت های شما جواب داده شده حتی چند بار این خوب است که شما جواب دهید که با وجود جواب های متعددچرا دوباره سوالات خود را تکرار میکنید چون عموما حرفهای شما دارای یک چرخه ثابت است.

سوالات من هرگز دارای جواب قانع کننده و منطقی نبوده ! حرفهای من و مواضع من روشن و واضح هستند. هنوز پاسخ خیلی از سوالات خودم رو از شما نگرفتم.

مثلا با وجود اینکه ارتباط قبول داشتن احکام با کفر بارها گفته شده و در اخرین نوشته از المیزان هم شاهد ثبات و استحکام احکام را از دانشمند کم نظیرومعاصر جهان اسلام علامه طباطبایی اورده شده باز شما انرا قبول ندارید و حرفهای بی اساس خود را مطرح میکنید.

در رابطه با کفر اگر اشتباه نکنم منابعی ارائه دادم که کفر رو تعریف کرده بود و شما به شدت عکس العمل نشان دادید که کفر نیازی به تعریف ندارد! دست اخر هم من نفهمیدم شما اهل کتاب رو کافر میدونید یا نه! نظرتون چندین بار عوض شد!

در مورد اینکه ارتباطی بین قبول احکام و کفر وجود دارد یا نه زیاد بحث کردیم و من هنوز (با توجه به تعریف کفر) قانع نشده ام کسی که برخی احکام را قبول ندارد کافر است! بگذارید مثالی بزنم در فقه شیعه در بسیاری از احکام توافق نظر بین علما وجود ندارد! خوب این وسط تکلیف مقلدین چیست؟ از سوی دیگر باز هم ذکر میکنم در قران بارها به تعقل کردن و اندیشیدن دعوت شده است! در احکام در قران در نشانه های خداوند و ... و... و! شما باز هم انتظار دارید یک تقلید کور و بدون اندیشه راهگشای تمام مشکلات بشری باشد؟

مقداری خوب است بیشتر در باره صحبت خود فکر کنید عقل کامل فقط اختصاص به پیامبر اکرم ص اختصاص دارند چرا که پیامبران عقل بیرونی هستند و عقول سایرین به تناسب افراد ناقص است والبته خداوند در روز قیامت به نسبت عقل افراد به اعمال انها رسیدگی میکند. پس الان متوجه شدید که وقتی میگویم عقل ناقص شما توهین نیست.

خیر ظاهرا شما تعریف عقل، اگاهی و علم رو کاملاً با هم اشتباه گرفته اید.

عقل اسباب اندیشیدن است! بدون تعقل چطور ایمان وجود خواهد داشت؟ ایا ایمان هم امری تقلیدی است؟ شما بر اساس تقلید اموزش میبینید یا بر اساس یاد گیری؟ عقل کجای زندگی شما حضور دارد؟

ببینید به نظر من عقل ناقص هنوز توهین حسوب میشود! هیچ جای مذهب به ناقص بودن عقل اشاره نشده! در واقع با ناقص بودن عقل دلیلی برای وجود اختیار و پس از اون مسئولیت در برابر کردار وجود نداره!

هنوز هم معتقدم در عقل نقصان وجود ندارد و کمبود فقط در اگاهی است.

توهین شما اینست که تقلید را که از ائمه به شیعه رسیده است قبول ندارید و انرا کاری سخیف و ضد عقل میدانید!! در صورتی که قبلا گفته شد که چطور تقلید کاری است کاملا اگاهانه و عاقلانه.

تقلید کورکورانه بله قبول ندارم و باور ندارم ائمه به تقلید کورکورانه توصیه کرده باشند! شما باور دارید؟ متاسفم!

فرمودید قبلاً گفته شد چگونه تقلید کاری است اگاهانه؟! ببخشید با وجود دوره کردن همه پست ها ندیدم شما همچین توضیحی داده باشید! لطفاً به شماره پست اشاره کنید. در واقع شما به دفعات ادعا کردید عقل ناقص است و به همین دلیل استفاده از اون جایز نیست و باید تقلید انجام شود! چطور حالا به نیروی تعقل ایمان اوردید؟

اطلاعات شما در مورد احکام دین ضعیف است و در این موارد حق اظهار نظر ندارید یعنی خداوند به کسی علم ندارد حق اظهار نظر نداده است شما هر وقت با علم فقه توانستید با یک عالم وفقیه کامل مباحثه کنید و او را مجاب کنید که بر خلاف قران حکمی داده است ان وقت من وامثال من حرف شما رو قبول دارند .

اطلاعات من در مورد احکام از شما بیشتر نباشد کمتر نیست! در ثانی من قرار نیست با فقیه مباحثه کنم دارم با شما مباحثه میکنم!

گذشته از همه این حرفها به این قبیل احکام اشاره کرده ام به دفعات! حتماً بحث ها رو باز هم دوره کنید! بحث ارث بری زن از زمین (عرصه در فقه) خاطرتان هست؟

شکل شرعی این بحث همین حالا با شکل قانونی اون در تناقضه! در واقع بهتره بگیم فقها یک حکم 1400 ساله رو با توجه به شرایط زمان نقض فرمودند و محتوا رو عوض کردند!

شاید اطلاع شما در ان حد نباشد که بدانید بحث شرایط زمان تا چه اندازه در علم فقه امروز تاثیر گذار و تعیین کننده است!
یا شما اطلاع دارید اخیراً زنان بیمه شونده بر خلاف نص صریح قران به اندازه مردان دیه دریافت میکنند؟ ( البته با موافقت و اطلاع علما) سری به سایت ایت الله صانعی بزنید! ببینید احکام و اصول مذهبی تا چه اندازه قابل تغییر هستند حتی با وجود ذکر شدن در قران!

لازم نیست من فقها رو قانع کنم! بسیاری از اونها قبلاً قانع شده اند که تغییر در احکام با توجه به شرایط زمان ضروری است.

اینکه شما گفتید که علما بر خلاف قران حکم میدهند ...توهینی از این بلاتر هم مگر به علما وجود دارد اگر میگفتید زنا میکنند توهین شما کمتر بود.

:biggrin:

ربط این حرف به زنا رو از کجا کشف کردید خدا عالم است. شاید فتوای خودتان بوده؟ باز هم بحث ارث و دیه رو پیش بکشم؟ لازم نیست گفتنیها گفته شده! بحث ارثبری زن از زمین مگر خلاف قران نیست؟ مگر این حکم 1400 ساله منبعث از قران نبوده؟ پس چرا فقها تغییرش دادند؟

خلاصه اینکه دنبال ظن و گمانهای خود نروید که گمراهی اشکار است.
البته قبلا هم به شما پاسخ داده شده ولی چون شما فکر میکنید میخواهم به شما توهین کنم بی توجه از ان میگذرید و در همین مساله هم عقل خود را بکار نبستید و با گمان واحساس پاسخ داده اید.

گمراهی اشکار چسبیدن به اعتقادات کور است و نه اندیشیدن و به دنبال پاسخ گشتن! شما هرگز پاسخی جز تکرار طوطی وار سخنانی که متعلق به خودتان نبوده به من نداده اید! وجداناً چند بار به من گفتید کافر هستم، در راه شیطان قدم بر میدارم، لازم نکرده حاکم شرع یا مصلح اجتماعی باشم و ....!
من به این طرز صحبت گفتگوی مودبانه نمیگم. یا کنکاش شما در مورد اینکه من به چه کسی امتیاز میدهم! یا من شبیه به خلبان بمب افکن امریکا در هیروشیما هستم! همه مقایسه هایی که از خشم بی منطق شما سرچشمه میگرفت!

بگذارید صادقانه بگم. من برای تک تک پستهای شما وقت گذاشتم و بحث کردم! چطور میتونید بگید از کنارشون بی توجه گذشتم ؟ البته حرفهای شما رو قبول نداشتم و این دلیل بر نخوندن اونها نمیشه! در واقع بهتره بگیم من و شما به دلیل اختلاف فاحش بنیان های اعتقادی نمیتوانیم هم دیگر رو قانع کنیم که از همون ابتدا عیان بود.

به نظرم این کاری غیر عاقلانه است که وقتی از شما میپرسم کجای قران احکام صادر شده از طرف خداوند را به قضاوت عقلی بشر گذاشته و انجام دادن یا ندادن انرا به عهده عقل بشری گذاشته ... وشما باز به جای جواب توجه و تفکر در ایات الهی را در قران یاد اوری میکنید متوجه هستید که داریم از احکام صحبت میکنیم!!!!

لا اکراه فی الدین قد تبین الرشد من الغی

فکر کنم ایه رو درست نوشته باشم!

همه چیز توضیح داده شده! و انتخاب به عهده انسان است با قوه ادراک اختیار و تصمیم گیری خودش! اگر تعقل اسباب انتخاب و تصمیم گیری نباشد پس اسباب چیست؟ راستی خود شما مرجع تقلیدتون رو بر اساس تقلید از کسی انتخاب کردید یا نه بر اساس اندیشیدن انتخاب کردید؟ بگذریم.

اگر من در مورد یک حکم وجداناً و عقلاً قانع نشده باشم ( نمی توان جلوی شک رو بگیرم نمیتونم جلوی اندیشیدن رو بگیرم) و هیچ فقیهی هم نتواند مرا قانع کند (وجداناً) و من بر اساس عدم اعتقاد قلبی به فلان حکم عملاً اونرو قبول نکنم بر اساس تعریف پیشین کفر حتما از دایره مومنین خارج نشده ام!

دوست گرامی پس از قبول اصول دین هرگز نمیتونید و حق ندارید ایمان کسی رو زیر سوال ببرید!

در انتها بگذارید این رو بگم ! نظر من در مورد صیغه تعییر نکرده! اگر شما و یا هر فقیهی به دلیل ناتوانی در مباحثه یا اقناع من، به این دلیل که نتوانستید من رو قانع کنید دست به اخرین حربه ببرید و من رو تکفیر کنید و به نوعی خودتون رو از شر پرسش های احتمالاً شیطانی من خلاص کنید باید گفت حرفی بین ما باقی نخواهد ماند!

من از نطر شما کافرم؟ باشه شما مختارید برای اطرافیانتان بر اساس نظرات همون فقها حکم صادر کنید!

ولی من هم به خودم حق قضاوت در مورد رفتار شما رو میدم. و البته هیچ دوست ندارم این قضاوت رو جار بزنم!

تصور نمیکنم بحث من و شما به جاهای خوشایندی برسه! گرچه پست هاتون رو اگر چیز جدیدی داشته باشه بی جواب نمیگذارم! البته اگر مایل باشید با یک کافر بحث کنید.

ابتدا فکر میکردم باید از بهتان کفر شما برنجم و اونرو توهین بدونم! ولی الان خیر! بگذریم که چرا نظرم تغییر کرده. چرا از توهین ناراحت نمیشم و در واقع این توهین ها و این اتهام کفر حتی اگر اعتقاد قلبی شما باشه اصلاً برام ناراحت کننده نیست.

خوب تکلیف من و سایر افرادی که با بحث صیغه مخالف بودند معلوم شد! همه از دم کافر.

خوب امر دیگه ای هست؟

آخرین ویرایش:

khorsandi

عضو جدید
من هم توصیه ای برای شما دارم مخالفان خودتون رو پیروان شیطان و کافر و گمراه ننامید! اینجا برای بحث در مورد صیغه امده بودیم که متاسفانه شما کاملاً اون رو منحرف کردید.

سوالات من هرگز دارای جواب قانع کننده و منطقی نبوده ! حرفهای من و مواضع من روشن و واضح هستند. هنوز پاسخ خیلی از سوالات خودم رو از شما نگرفتم.

در رابطه با کفر اگر اشتباه نکنم منابعی ارائه دادم که کفر رو تعریف کرده بود و شما به شدت عکس العمل نشان دادید که کفر نیازی به تعریف ندارد! دست اخر هم من نفهمیدم شما اهل کتاب رو کافر میدونید یا نه! نظرتون چندین بار عوض شد!

در مورد اینکه ارتباطی بین قبول احکام و کفر وجود دارد یا نه زیاد بحث کردیم و من هنوز (با توجه به تعریف کفر) قانع نشده ام کسی که برخی احکام را قبول ندارد کافر است! بگذارید مثالی بزنم در فقه شیعه در بسیاری از احکام توافق نظر بین علما وجود ندارد! خوب این وسط تکلیف مقلدین چیست؟ از سوی دیگر باز هم ذکر میکنم در قران بارها به تعقل کردن و اندیشیدن دعوت شده است! در احکام در قران در نشانه های خداوند و ... و... و! شما باز هم انتظار دارید یک تقلید کور و بدون اندیشه راهگشای تمام مشکلات بشری باشد؟

خیر ظاهرا شما تعریف عقل، اگاهی و علم رو کاملاً با هم اشتباه گرفته اید.

عقل اسباب اندیشیدن است! بدون تعقل چطور ایمان وجود خواهد داشت؟ ایا ایمان هم امری تقلیدی است؟ شما بر اساس تقلید اموزش میبینید یا بر اساس یاد گیری؟ عقل کجای زندگی شما حضور دارد؟

ببینید به نظر من عقل ناقص هنوز توهین حسوب میشود! هیچ جای مذهب به ناقص بودن عقل اشاره نشده! در واقع با ناقص بودن عقل دلیلی برای وجود اختیار و پس از اون مسئولیت در برابر کردار وجود نداره!

هنوز هم معتقدم در عقل نقصان وجود ندارد و کمبود فقط در اگاهی است.

تقلید کورکورانه بله قبول ندارم و باور ندارم ائمه به تقلید کورکورانه توصیه کرده باشند! شما باور دارید؟ متاسفم!

فرمودید قبلاً گفته شد چگونه تقلید کاری است اگاهانه؟! ببخشید با وجود دوره کردن همه پست ها ندیدم شما همچین توضیحی داده باشید! لطفاً به شماره پست اشاره کنید. در واقع شما به دفعات ادعا کردید عقل ناقص است و به همین دلیل استفاده از اون جایز نیست و باید تقلید انجام شود! چطور حالا به نیروی تعقل ایمان اوردید؟

اطلاعات من در مورد احکام از شما بیشتر نباشد کمتر نیست! در ثانی من قرار نیست با فقیه مباحثه کنم دارم با شما مباحثه میکنم!

گذشته از همه این حرفها به این قبیل احکام اشاره کرده ام به دفعات! حتماً بحث ها رو باز هم دوره کنید! بحث ارث بری زن از زمین (عرصه در فقه) خاطرتان هست؟

شکل شرعی این بحث همین حالا با شکل قانونی اون در تناقضه! در واقع بهتره بگیم فقها یک حکم 1400 ساله رو با توجه به شرایط زمان نقض فرمودند و محتوا رو عوض کردند!

شاید اطلاع شما در ان حد نباشد که بدانید بحث شرایط زمان تا چه اندازه در علم فقه امروز تاثیر گذار و تعیین کننده است!
یا شما اطلاع دارید اخیراً زنان بیمه شونده بر خلاف نص صریح قران به اندازه مردان دیه دریافت میکنند؟ ( البته با موافقت و اطلاع علما) سری به سایت ایت الله صانعی بزنید! ببینید احکام و اصول مذهبی تا چه اندازه قابل تغییر هستند حتی با وجود ذکر شدن در قران!

لازم نیست من فقها رو قانع کنم! بسیاری از اونها قبلاً قانع شده اند که تغییر در احکام با توجه به شرایط زمان ضروری است.

:biggrin:

ربط این حرف به زنا رو از کجا کشف کردید خدا عالم است. شاید فتوای خودتان بوده؟ باز هم بحث ارث و دیه رو پیش بکشم؟ لازم نیست گفتنیها گفته شده! بحث ارثبری زن از زمین مگر خلاف قران نیست؟ مگر این حکم 1400 ساله منبعث از قران نبوده؟ پس چرا فقها تغییرش دادند؟

گمراهی اشکار چسبیدن به اعتقادات کور است و نه اندیشیدن و به دنبال پاسخ گشتن! شما هرگز پاسخی جز تکرار طوطی وار سخنانی که متعلق به خودتان نبوده به من نداده اید! وجداناً چند بار به من گفتید کافر هستم، در راه شیطان قدم بر میدارم، لازم نکرده حاکم شرع یا مصلح اجتماعی باشم و ....!
من به این طرز صحبت گفتگوی مودبانه نمیگم. یا کنکاش شما در مورد اینکه من به چه کسی امتیاز میدهم! یا من شبیه به خلبان بمب افکن امریکا در هیروشیما هستم! همه مقایسه هایی که از خشم بی منطق شما سرچشمه میگرفت!

بگذارید صادقانه بگم. من برای تک تک پستهای شما وقت گذاشتم و بحث کردم! چطور میتونید بگید از کنارشون بی توجه گذشتم ؟ البته حرفهای شما رو قبول نداشتم و این دلیل بر نخوندن اونها نمیشه! در واقع بهتره بگیم من و شما به دلیل اختلاف فاحش بنیان های اعتقادی نمیتوانیم هم دیگر رو قانع کنیم که از همون ابتدا عیان بود.

لا اکراه فی الدین قد تبین الرشد من الغی

فکر کنم ایه رو درست نوشته باشم!

همه چیز توضیح داده شده! و انتخاب به عهده انسان است با قوه ادراک اختیار و تصمیم گیری خودش! اگر تعقل اسباب انتخاب و تصمیم گیری نباشد پس اسباب چیست؟ راستی خود شما مرجع تقلیدتون رو بر اساس تقلید از کسی انتخاب کردید یا نه بر اساس اندیشیدن انتخاب کردید؟ بگذریم.

اگر من در مورد یک حکم وجداناً و عقلاً قانع نشده باشم ( نمی توان جلوی شک رو بگیرم نمیتونم جلوی اندیشیدن رو بگیرم) و هیچ فقیهی هم نتواند مرا قانع کند (وجداناً) و من بر اساس عدم اعتقاد قلبی به فلان حکم عملاً اونرو قبول نکنم بر اساس تعریف پیشین کفر حتما از دایره مومنین خارج نشده ام!

دوست گرامی پس از قبول اصول دین هرگز نمیتونید و حق ندارید ایمان کسی رو زیر سوال ببرید!

در انتها بگذارید این رو بگم ! نظر من در مورد صیغه تعییر نکرده! اگر شما و یا هر فقیهی به دلیل ناتوانی در مباحثه یا اقناع من، به این دلیل که نتوانستید من رو قانع کنید دست به اخرین حربه ببرید و من رو تکفیر کنید و به نوعی خودتون رو از شر پرسش های احتمالاً شیطانی من خلاص کنید باید گفت حرفی بین ما باقی نخواهد ماند!

من از نطر شما کافرم؟ باشه شما مختارید برای اطرافیانتان بر اساس نظرات همون فقها حکم صادر کنید!

ولی من هم به خودم حق قضاوت در مورد رفتار شما رو میدم. و البته هیچ دوست ندارم این قضاوت رو جار بزنم!

تصور نمیکنم بحث من و شما به جاهای خوشایندی برسه! گرچه پست هاتون رو اگر چیز جدیدی داشته باشه بی جواب نمیگذارم! البته اگر مایل باشید با یک کافر بحث کنید.

ابتدا فکر میکردم باید از بهتان کفر شما برنجم و اونرو توهین بدونم! ولی الان خیر! بگذریم که چرا نظرم تغییر کرده. چرا از توهین ناراحت نمیشم و در واقع این توهین ها و این اتهام کفر حتی اگر اعتقاد قلبی شما باشه اصلاً برام ناراحت کننده نیست.

خوب تکلیف من و سایر افرادی که با بحث صیغه مخالف بودند معلوم شد! همه از دم کافر.

خوب امر دیگه ای هست؟
خدمت جناب siminzare
بنده با شما بحثی نداشتم که میفرمایید با من بحث میکنید ونه با فقیه. من فقط به بیان شما اشکال گرفته ام انهم اشکال از نوعی که علما به شما وارد میکنند.
باید بگویم نوشته های اینجانب برای شما کاملا جدید است ولی شما توان پاسخ گویی نداشتید ودر همان یک ایه قران نتوانستید سخن صوابی مطرح کنید و الا صدها ایه دیگر برای شما قابل ذکر است.
شما مهم نیست که خودتان کافر یا مومن بودن خود را تعیین کنید چون ملاک هایی در دین برای این امر قرار داده شده.
مثال تقلید از فقیه مثل مراجعه شما به دکتر است وقتی به شما دارو میدهد شما به اعتبار علمی دکتر و بدون چون وچرا دارو ها را مصرف میکنید و فقط در انتخاب دکتر است که عقل خود را بکار میبندید نه در اینکه ایا دارو های تجویزی را مصرف کنید یا نه.چون عقل شما در اون زمینه کارایی ندارد. پس کسی که اطلاعی از علم پزشکی ندارد ولی در عین حال میگوید من با عقل خودم تشخیص میدهم که نباید فلان دارو را که دکتر تجویز کرده بخورم در واقع یک شخص خیال پرداز و متوهم میباشد که دارای قوه عاقله نیست یا انرا بکار نگرفته.
ولی معلوم نیست چرا در موضوع احکام بعضی خود را از ان متخصص عالم در فقه خود را بالاتر میبینند؟
بفرمایید کجای قران به ارث زن از زمین یا غیر ان اشاره کرده؟
و همینطور بارها از شما سوال شد کجای قران در مورد احکام مجوز انجام دادن یا ندادن را به بنده داده؟ ان ایه در مورد قبول دین بطور کلی است واشاره به قدرت اختیار بشر دارد و میگوید دین اسلام امری اجباری نیست. نه برای اینکه وقتی دین اسلام را پذیرفت در هر حکمی هم مجوز انجام ندادن داشته باشد.
قبلا هم خدمت شما گفته شد قران برای این نیست که شما هر چه دلتان بخواهد بگردید و یک ایه به غلط برای توجیه فکر خود پیدا کنید این خود گناهی بزرگ و توهین به قران است.
ودست اخر در مورد صیغه هم مهم نیست نظر شما در مورد صیغه چیست و نظر شخصی شما اعتباری ندارد حتی برای خودتان هم به حکم دین معتبر نیست چه رسد برای توجیه دیگران.
مثل اینکه شخصی ادعا کند که با فکر و عقل خودش به این نتیجه رسیده که روزه چیز خوبی نیست برای همین روزه نمیگیرد شاید این شخص خودش را توجیه کند و همینطور روی عوام الناس هم تاثیر بگذارد ولی مهم این است از نظر دین اینها توهم است و بی عقلی . ودلیل انهم اینست که این شخص در پیشگاه الهی خاطی و گناهکار محسوب میشود و مجازات میشود.ومهم نیست که خودش چه فکری میکرده.

در مورد صیغه و نکات مثبت ان صحبت زیاد است که بیان انها برای شما ضرورت ندارد شما باید اول به تکمیل دین خود بپردازید.
همچنین به شما توصیه میشود به جای اینکه مدام شعار عقل را سر میدهید(چون مدام ضد عقل صحبت میکنید) سعی کنید مقداری جزیی هم که شده قوه عاقله خود را بکار بگیرید.
والسلام

siminzare

عضو جدید
کاربر ممتاز
خدمت جناب siminzare
بنده با شما بحثی نداشتم که میفرمایید با من بحث میکنید ونه با فقیه. من فقط به بیان شما اشکال گرفته ام انهم اشکال از نوعی که علما به شما وارد میکنند.

اتفاقاً شما با من بحث دارید ! شاید یادتون نباشه اولین قسمت بحث رو شما شروع کردید و به من و عقاید من تاختید! البته از نوع بحث کردن شما کاملاً معلومه که از جانب خودتان بحث نمیکنید ! فقط ناقل فقیه هستید ! بنابراین من از شما انتظار استنتاج ندارم. اشکال علما به خودم رو لازم نبود شما بیان کنید ! این اشکالها رو من خودم میدانم! مساله پاسخ من به علماست که هنوز جوابی نگرفته ام که غیر از اتهام کفر و نادانی باشد! من جواب منطقی میخواهم! شما اگر با من بحث ندارید و فقط ناقل فقه هستید طبیعتاً چون فقیه نیستید توانایی پاسخ دادن هم ندارید!

باید بگویم نوشته های اینجانب برای شما کاملا جدید است ولی شما توان پاسخ گویی نداشتید ودر همان یک ایه قران نتوانستید سخن صوابی مطرح کنید و الا صدها ایه دیگر برای شما قابل ذکر است.

جالبه که شما باز به همان تاکتیک قدیمی روی اوردید و به جای من ادعا میکنید! شما نباید تشخیص بدهید که نوشته های شما برای من جدید هست یا نه ! من باید تشخیص بدهم که نظرم این است! خیر نوشته های شما هیج نکته جدیدی ندارد!

شما مهم نیست که خودتان کافر یا مومن بودن خود را تعیین کنید چون ملاک هایی در دین برای این امر قرار داده شده.

اتفاقاً با توجه به تعریف از کفر (تعریف رو باز هم قبول ندارید؟) دین توانایی تعیین کافر بودن و یا نبودن افراد رو ندارد! کمی توضیح المسایل بخوانید! وقتی کسی در اصول دین شک نکند و ادعا کند مسلمان است، اتهام کفر گناه محسوب میشود! به هر حال جای بحث و مباحثه در دین باز است. ایا من یگانگی خدا رو بردم زیر سوال؟ یا عدلشو؟ یا پیامبرشو؟ جا روز جزا رو ؟ یا امامش رو؟ پس شما به چه حقی به دلیل اختلاف نظر در یک حکم بسیار جزیی به خودتون اجازه میدهید که برای من حکم ارتداد یا کفر صادر کنید؟

مثال تقلید از فقیه مثل مراجعه شما به دکتر است وقتی به شما دارو میدهد شما به اعتبار علمی دکتر و بدون چون وچرا دارو ها را مصرف میکنید و فقط در انتخاب دکتر است که عقل خود را بکار میبندید نه در اینکه ایا دارو های تجویزی را مصرف کنید یا نه.چون عقل شما در اون زمینه کارایی ندارد. پس کسی که اطلاعی از علم پزشکی ندارد ولی در عین حال میگوید من با عقل خودم تشخیص میدهم که نباید فلان دارو را که دکتر تجویز کرده بخورم در واقع یک شخص خیال پرداز و متوهم میباشد که دارای قوه عاقله نیست یا انرا بکار نگرفته.

اولاً این مقایسه رو به شدت اشتباه میدونم! و فکر میکنم شما هم خودتون به شدت در مباحث اصرار داشتید در فقه نمیتوان مقایسه انجام داد! درسته؟ قواعدی که پزشک بر اساس اونها تصمیم میگیره واضحه! اگر ازش بخوام برام توضیح بده چرا باید فلان روش رو استفاده کنم میتونه برام توضیح بده و نه اینکه بگه همینه که هست عقل ما نمیرسه! ضمناً دو تا پزشک در مورد یک بیماری تجویز یکسان دارند ولی دو فقیه لزوماً خیر! پس من حق انتخاب دارم همیشه! همینطور اگر دو پزشک دو نظر متفاوت داشته باشند من حق انتخاب دارم نیست؟

در ثانی شما چطور میتونید علوم انسانی رو با علوم طبیعی مقایسه کنید؟ علوم طبیعی قوانین ثابت و خدشه ناپذیری دارند ولی علوم دینی و انسانی خیر! باز هم همون بحث اختلاف نظر فقها و مساله زمان رو مطرح میکنم که هر فقیهی تاثیر اون در قوانین فقهی رو قبول داره! هر فقیهی!

ولی معلوم نیست چرا در موضوع احکام بعضی خود را از ان متخصص عالم در فقه خود را بالاتر میبینند؟
بفرمایید کجای قران به ارث زن از زمین یا غیر ان اشاره کرده؟
و همینطور بارها از شما سوال شد کجای قران در مورد احکام مجوز انجام دادن یا ندادن را به بنده داده؟ ان ایه در مورد قبول دین بطور کلی است واشاره به قدرت اختیار بشر دارد و میگوید دین اسلام امری اجباری نیست. نه برای اینکه وقتی دین اسلام را پذیرفت در هر حکمی هم مجوز انجام ندادن داشته باشد.

متخصص بودن لازم نیست! تعقل واقعاً کارگشاست! باز رسیدیم به چرخه باطل بحث ارث از زمین! شما جواب بده چرا 1400 سال این قانون شرعی اجرا میشد! چرا 1400 سال فقها این رو جزء قوانین فقه میدونستند؟ کلاه شرعی 1400 ساله بوده؟ یا نه شما فقط حاضر نیستید قبول کنید این جزء فقه است! اگر در قران نبوده وامصیبتا! و اگر بوده که بحث به نفع ما! اصلاح حکم قران به نفع زمان!

قبلا هم خدمت شما گفته شد قران برای این نیست که شما هر چه دلتان بخواهد بگردید و یک ایه به غلط برای توجیه فکر خود پیدا کنید این خود گناهی بزرگ و توهین به قران است.

قران برای خواندن است و تعقل کردن! این دستور خود قران است! نه فقط خواندن و خواندن و حفظ کردن! ایا من ایه ای از قران اوردم و ازش برداشت نادرست کردم؟ تمام اشاره ها به ایات قران از طرف خود شما مطرح شده و نه من! راستی از کی تا حالا عمل به توصیه قران در مورد تعقل در قران توهین به قران محسوب میشه؟

ودست اخر در مورد صیغه هم مهم نیست نظر شما در مورد صیغه چیست و نظر شخصی شما اعتباری ندارد حتی برای خودتان هم به حکم دین معتبر نیست چه رسد برای توجیه دیگران.

البته نظر من در مورد صیغه نظر من است و نه نظر همه مردم و من هرگز به خودم اجازه نمیدهم به مردم به خاطر عقایدشون توهین کنم! (کافر و ....) اینجا یک باشگاه است که همه نظرات شخصی خودمون رو با هم در میون میگذاریم! نه حکم صادر میکنیم و نه بنا داریم یکدیگر رو عوض کنیم! و من نه قدرت حذف صیغه رو از جامعه دارم !

شاید احساس خطر رو شما کردید که حاضر نیستید ندای مخالفی رو هم بشنوید! مخالف؟ حکم صادر شد : کافر!

ولی این نظر برای من و اطرافیان من معتبر هست! من نه هرگز به صیغه روی می اوردم و نه با این قشر مراوده خواهم داشت! اطرافیان من همه با من هم عقیده هستند ( وامصیبتا! چقدر کافر!) نگاهی به پستهای سایرین در این تاپیک بیاندازید! من موافق زیاد دارم! موافقت شما رو لازم ندارم!
هر تعداد همسر صیغه ای شما به من ارتباطی ندارد! هر تعداد همسر صیغه ای هر زن دیگر هم به من ربطی ندارد! این هم کنار همه چیزهایی دیگری که ما نمیپسندیم! دنیا برای همه به اندازه کافی جا دارد و چه خوب که شما قاضی نیستی!

مثل اینکه شخصی ادعا کند که با فکر و عقل خودش به این نتیجه رسیده که روزه چیز خوبی نیست برای همین روزه نمیگیرد شاید این شخص خودش را توجیه کند و همینطور روی عوام الناس هم تاثیر بگذارد ولی مهم این است از نظر دین اینها توهم است و بی عقلی . ودلیل انهم اینست که این شخص در پیشگاه الهی خاطی و گناهکار محسوب میشود و مجازات میشود.ومهم نیست که خودش چه فکری میکرده.

و خدا را هزار مرتبه شکر که مثل شما رادیکال نیست و شحنه وار قضاوت نمیکنه! اگر کسی به این نتیجه رسیده باشه که روزه برای شخص خودش مفید نیست و فقط برای شخص خودش خوب به من و شما چه ارتباطی داره؟ عوام الناس هم نگران نباشید! هر عوام الناسی خود مسئول کار و انتخاب خودش هست و لا غیر! روزه گرفتن به کنار!
اگر کسی به این نتیجه برسد که مسلمان هم نباشد غضبی در کار نیست! حالا شما همه رو به جهنم میرونی بماند! ایراد از شماست و نه از ذات احدیت!

اون خدایی که من شناختم نه همون خدایی است که شما شرح میدهید! خدای من که مهربان تر و بخشنده تر است کاری به کار نظر من در مورد صیغه ندارد!

در مورد صیغه و نکات مثبت ان صحبت زیاد است که بیان انها برای شما ضرورت ندارد شما باید اول به تکمیل دین خود بپردازید.
همچنین به شما توصیه میشود به جای اینکه مدام شعار عقل را سر میدهید(چون مدام ضد عقل صحبت میکنید) سعی کنید مقداری جزیی هم که شده قوه عاقله خود را بکار بگیرید.
والسلام

دین من کامل است! نمیدونم از کی تا حالا قبول داشتن صیغه جزء دین و اصول دین شده؟ صیغه نکته مثبت نداشته و ندارد و در مورد ان هم زیاد صحبت شده! نکات منفی هم که تا دلتان بخواهد! از کجاش بگم؟ زیاد گفتم! گوش شنوا لازم دارد!

میرسیم به بحث عقل! خوشحالم و واقعاً به خودم افتخار میکنم که شما هرچند به کنایه ولی حاضر شدید ارزش عقل رو بپذیرید! یه وقتی می گفتید خوشحالید که تعقل نمیکنید!

و اما توصیه! این رو میگذارم به حساب همان رفتارهای خاص شما که دست پیش میگیرید که پس نیوفید! توی بحث کم می اورید توهین میکنید اتهام کفر میزنید! و حالا هم توصیه به تعقل!

برادر قوه عاقله را برای اندیشیدن گذاشته اند نه برای تقلید! حالا اگر شما فکر میکنی که داری تعقل میکنی! شرمنده از دست من کار بیشتری بر نمی اید! شما فکر کن که داری تعقل میکنی!

بحث رو از صیغه به بحث کفر منحرف کردی با شما کنار اومدم و ادامه دادم! ولی توهین و طفره روی از همه سوالهایی پرسیده بودم دیگه جایی برای بحث باقی نمیگذاره!
روش شما در بحث توهین و حمله بود که متاسفانه جواب خوبی نداد!

بگذریم! برخی حرفها زده نشه بهتره!

به قول خودتون
والسلام!

khorsandi

عضو جدید
***متخصص بودن لازم نیست! تعقل واقعاً کارگشاست! باز رسیدیم به چرخه باطل بحث ارث از زمین! شما جواب بده چرا 1400 سال این قانون شرعی اجرا میشد! چرا 1400 سال فقها این رو جزء قوانین فقه میدونستند؟ کلاه شرعی 1400 ساله بوده؟ یا نه شما فقط حاضر نیستید قبول کنید این جزء فقه است! اگر در قران نبوده وامصیبتا! و اگر بوده که بحث به نفع ما! اصلاح حکم قران به نفع زمان!***

مطمئن هستم خود شما هم متوجه نشدید چه گفتید !!!

***قران برای خواندن است و تعقل کردن! این دستور خود قران است! نه فقط خواندن و خواندن و حفظ کردن! ایا من ایه ای از قران اوردم و ازش برداشت نادرست کردم؟ تمام اشاره ها به ایات قران از طرف خود شما مطرح شده و نه من! راستی از کی تا حالا عمل به توصیه قران در مورد تعقل در قران توهین به قران محسوب میشه؟***

باز هم بجای جواب حرف خود را تکرار کردید!!!

***البته نظر من در مورد صیغه نظر من است و نه نظر همه مردم و من هرگز به خودم اجازه نمیدهم به مردم به خاطر عقایدشون توهین کنم! (کافر و ....) اینجا یک باشگاه است که همه نظرات شخصی خودمون رو با هم در میون میگذاریم! نه حکم صادر میکنیم و نه بنا داریم یکدیگر رو عوض کنیم! و من نه قدرت حذف صیغه رو از جامعه دارم !***

این شما بودید که در ابتدا حکم صادر کردید و بر علیه صیغه و بر اندازی ان شعر هایی سرودید.ودر واقع خود را با دین الهی در انداختید.ولی خوب جای امیدواری است که مقداری عقب نشینی کرده اید !!
***ولی این نظر برای من و اطرافیان من معتبر هست! من نه هرگز به صیغه روی می اوردم و نه با این قشر مراوده خواهم داشت! اطرافیان من همه با من هم عقیده هستند ( وامصیبتا! چقدر کافر!) نگاهی به پستهای سایرین در این تاپیک بیاندازید! من موافق زیاد دارم! موافقت شما رو لازم ندارم!***
در قران ایاتی برای کسانی که حلال خدا را حرام و حرام خدا را حلال میکنند داریم.

***و خدا را هزار مرتبه شکر که مثل شما رادیکال نیست و شحنه وار قضاوت نمیکنه! اگر کسی به این نتیجه رسیده باشه که روزه برای شخص خودش مفید نیست و فقط برای شخص خودش خوب به من و شما چه ارتباطی داره؟ عوام الناس هم نگران نباشید! هر عوام الناسی خود مسئول کار و انتخاب خودش هست و لا غیر! روزه گرفتن به کنار!
اگر کسی به این نتیجه برسد که مسلمان هم نباشد غضبی در کار نیست! حالا شما همه رو به جهنم میرونی بماند! ایراد از شماست و نه از ذات احدیت!

اون خدایی که من شناختم نه همون خدایی است که شما شرح میدهید! خدای من که مهربان تر و بخشنده تر است کاری به کار نظر من در مورد صیغه ندارد! ***

در مورد این بخش هم اکیدا توصیه به باز نگری در دین و اصلاح و تکمیل ان برای شما دارم . البته این بدان معنا نیست که من که به شما میگویم دین خودم کامل است ولی دینداری این نیست که شما بیان کردید و خدا هم به دلبخواه ما رفتار نمیکند و از این جهت متاسفم برای شما چون خدا به دلخواه خود عمل میکند و ایینی که توسط قران و پیامبرش تشریح کرده.

***دین من کامل است! نمیدونم از کی تا حالا قبول داشتن صیغه جزء دین و اصول دین شده؟ صیغه نکته مثبت نداشته و ندارد و در مورد ان هم زیاد صحبت شده! نکات منفی هم که تا دلتان بخواهد! از کجاش بگم؟ زیاد گفتم! گوش شنوا لازم دارد!***
نیازی به تکرار جواب نیست
***میرسیم به بحث عقل! خوشحالم و واقعاً به خودم افتخار میکنم که شما هرچند به کنایه ولی حاضر شدید ارزش عقل رو بپذیرید! یه وقتی می گفتید خوشحالید که تعقل نمیکنید!

و اما توصیه! این رو میگذارم به حساب همان رفتارهای خاص شما که دست پیش میگیرید که پس نیوفید! توی بحث کم می اورید توهین میکنید اتهام کفر میزنید! و حالا هم توصیه به تعقل!

برادر قوه عاقله را برای اندیشیدن گذاشته اند نه برای تقلید! حالا اگر شما فکر میکنی که داری تعقل میکنی! شرمنده از دست من کار بیشتری بر نمی اید! شما فکر کن که داری تعقل میکنی!***
نظر بنده اینست که من به عقل واقعا اعتقاد دارم ولی شما مشخص است در نوع جوابگوییتان به سوالات کاملا ضد عقل رفتار میکنید و معلوم است که عقل چندان جایگاهی در زندگی شما ندارد منتها چیری که هست اینست که شما شعار عقل را برای دین گریزی خود مطرح میکنید.ولی بدانید که جایگاه واقعی عقل هم در دین مشخص شده.
راستی نماز وروزه تان قبول باشه.
والسلام

khorsandi

عضو جدید
***متخصص بودن لازم نیست! تعقل واقعاً کارگشاست! باز رسیدیم به چرخه باطل بحث ارث از زمین! شما جواب بده چرا 1400 سال این قانون شرعی اجرا میشد! چرا 1400 سال فقها این رو جزء قوانین فقه میدونستند؟ کلاه شرعی 1400 ساله بوده؟ یا نه شما فقط حاضر نیستید قبول کنید این جزء فقه است! اگر در قران نبوده وامصیبتا! و اگر بوده که بحث به نفع ما! اصلاح حکم قران به نفع زمان!***

***قران برای خواندن است و تعقل کردن! این دستور خود قران است! نه فقط خواندن و خواندن و حفظ کردن! ایا من ایه ای از قران اوردم و ازش برداشت نادرست کردم؟ تمام اشاره ها به ایات قران از طرف خود شما مطرح شده و نه من! راستی از کی تا حالا عمل به توصیه قران در مورد تعقل در قران توهین به قران محسوب میشه؟***

***البته نظر من در مورد صیغه نظر من است و نه نظر همه مردم و من هرگز به خودم اجازه نمیدهم به مردم به خاطر عقایدشون توهین کنم! (کافر و ....) اینجا یک باشگاه است که همه نظرات شخصی خودمون رو با هم در میون میگذاریم! نه حکم صادر میکنیم و نه بنا داریم یکدیگر رو عوض کنیم! و من نه قدرت حذف صیغه رو از جامعه دارم !***

این شما بودید که در ابتدا حکم صادر کردید و بر علیه صیغه و بر اندازی ان شعر هایی سرودید.ودر واقع خود را با دین الهی در انداختید.
***ولی این نظر برای من و اطرافیان من معتبر هست! من نه هرگز به صیغه روی می اوردم و نه با این قشر مراوده خواهم داشت! اطرافیان من همه با من هم عقیده هستند ( وامصیبتا! چقدر کافر!) نگاهی به پستهای سایرین در این تاپیک بیاندازید! من موافق زیاد دارم! موافقت شما رو لازم ندارم!***

***و خدا را هزار مرتبه شکر که مثل شما رادیکال نیست و شحنه وار قضاوت نمیکنه! اگر کسی به این نتیجه رسیده باشه که روزه برای شخص خودش مفید نیست و فقط برای شخص خودش خوب به من و شما چه ارتباطی داره؟ عوام الناس هم نگران نباشید! هر عوام الناسی خود مسئول کار و انتخاب خودش هست و لا غیر! روزه گرفتن به کنار!

اون خدایی که من شناختم نه همون خدایی است که شما شرح میدهید! خدای من که مهربان تر و بخشنده تر است کاری به کار نظر من در مورد صیغه ندارد! ****

در مورد این بخش هم اکیدا توصیه به باز نگری در دین و اصلاح و تکمیل ان برای شما دارم . البته این بدان معنا نیست که من که به شما میگویم دین خودم کامل است ولی دینداری این نیست که شما بیان کردید و خدا هم به دلبخواه ما رفتار نمیکند و از این جهت متاسفم برای شما چون خدا به دلخواه خود عمل میکند و ایینی که توسط قران و پیامبرش تشریح کرده.

***دین من کامل است! نمیدونم از کی تا حالا قبول داشتن صیغه جزء دین و اصول دین شده؟ صیغه نکته مثبت نداشته و ندارد و در مورد ان هم زیاد صحبت شده! نکات منفی هم که تا دلتان بخواهد! از کجاش بگم؟ زیاد گفتم! گوش شنوا لازم دارد!***
نیازی به تکرار جواب نیست
***میرسیم به بحث عقل! خوشحالم و واقعاً به خودم افتخار میکنم که شما هرچند به کنایه ولی حاضر شدید ارزش عقل رو بپذیرید! یه وقتی می گفتید خوشحالید که تعقل نمیکنید!

برادر قوه عاقله را برای اندیشیدن گذاشته اند نه برای تقلید! حالا اگر شما فکر میکنی که داری تعقل میکنی! شرمنده از دست من کار بیشتری بر نمی اید! شما فکر کن که داری تعقل میکنی!***
نظر بنده اینست که من به عقل واقعا اعتقاد دارم ولی شما مشخص است در نوع جوابگوییتان به سوالات کاملا ضد عقل رفتار میکنید و معلوم است که عقل چندان جایگاهی در زندگی شما ندارد منتها چیری که هست اینست که شما شعار عقل را برای دین گریزی خود مطرح میکنید.ولی بدانید که جایگاه واقعی عقل هم در دین مشخص شده.
والسلام

siminzare

عضو جدید
کاربر ممتاز

خیر من متوجه بودم چه گفتم فقط شما متوجه نشدید! ماسفم این بحص رو بارها مطرح کردیم دردناکه که هنوز متوجه نشدید!

حرف من جواب منه! شما با تعقل در قران مخالفید؟

شکا تعریف واضحی از حرام بودن و حلال بودن و واجب بودن ندارید! صیغه امر واجب نیست! ترکش هم موجب گناه نیست!

در مورد تعقل در دین هم تضور نمیکنم توصیه به شما کارساز باشد! ولی باز هم توصیه میکنم! شما دچار اشتباه شدید که فکر میکنید ترک صیغه مانند گناه است و مجازات تارک صیغه اتش جهنم است!

نیازی به تکرار جواب نیست

شما حتی نیازی نمیبینید که جواب دهید تا به بحث تکرار جواب برسیم!

والسلام

باز هم خوشحالم که به عقل اعتقاد پیدا کرده اید! قبلاً نظر متفاوتی داشتید! ولی هنوز باید یاد بگیرید که تناقض در باورها به معنی نقصان در عقل نیست! فرض میکنم این عادت شماست که به دیگران میگویید عاقل نیستند و برای این رفتار دور از اخلاق غرض ورزی رو در نظر نمیگیرم!

میرسیم به بحث دین گریزی! شما باز هم به سیاق سابق دارید من رو بی دینی متهم میکنید!
باز هم اخطار میکنم توهین نکنید!
مخالفت با صیغه به معنی دینگریزی نیست! در این صورت شما باید هر غیر شیعه ای را دینگریز و لایق مجازات الهی بدونید!

متاسفم شما در مباحثه به اخلاق التزام ندارید! کجای دین به شما یاد دادند به دیگران تهمت بیدینی بزنید؟ تهمت کفر بزنید؟ و...!

وقتی روزه هستید فکر نمیکنید باید بیشتر اخلاق رو رعایت کنید؟

ای کاش انسانیت و اخلاق مداری قبول باشه و نه فقط نماز و روزه!

khorsandi

عضو جدید
خدمت سرکار خانوم زارع
فکر میکنم چیزهایی که باید گفته شود گفته شده است.حال شما به مغالطه خود بپردازید وهر انچه که دوست دارید و میخواهید برداشت کنید.

بهر حال این هم نظر بنده است که شما بر خلاف ادعایتان شخص ضد عقل ، و کم اهمیت به مبانی دینی و احکام الهی هستید. والا بقیه سخن ها فرع بر این است. شما در سایر احکام انگونه که در شیعه ترسیم شده هم قبول ندارید. اگر این مساله را حل کردید صیغه هم برایتان حل میشود. به عبارت دیگر اینجا فقط برای خود صیغه هست نه برای کسی که اعتقاد به احکام ندارد که تکلیفش مشخص است که در مورد صیغه چه نظری خواهد داشت انهم اگر یک زن باشد که احیانا نسبت به لذائذ جنسی بد بین باشد و احساس گناه در وجود خود نسبت به این مساله داشته باشد.

و صحبت من که شما هنوز متوجه نشدید این نیست که کسی که صیغه نکند کافر است موضوع اینست که کسی که معتقد به احکام الهی باشد صیغه را بعنوان حکم خدا قبول دارد ولو اجباری به ان نباشد و مثل شما با فرد ی که اهل صیغه هست مثل کافر برخورد نمیکندکه قطع رابطه کند. شما نه تنها ایین خداوند را خدشه دار کردید بلکه برای خود ایین هم وضع میکنید.
صیغه کردن زنان افتخاری است برای شیعیان که علاوه بر استفاده از لذت ها و مزایای ان ،از موهبت پاسداری از احکام الهی در برابر فتنه گران بهره مند میشوند و لرزه بر اندام افراد ضعیف الایمان میاندازد .
قبلا هم گفته شد با شما بحثی ندارم که شما بخواهید بزور مظلوم نمایی یا خود را در مضان اتهام قرار دادن و یا مغالطه گری خود را پیروز میدان نشان دهید.بله در این امور واقعا برتری نسبت به بنده دارید.
بنده ایرادات شما را گفتم اگر قبول داشتید روی ان صحبت میکنیم. اگر هم قبول نداشتید که باز هم مشکلی نیست.عیسی به دین خود موسی به دین خود.
راجع به وجوب نماز و روزه هم نظرتان را بفرمائید خالی از لطف نیست.
والسلام

siminzare

عضو جدید
کاربر ممتاز
خدمت سرکار خانوم زارع
فکر میکنم چیزهایی که باید گفته شود گفته شده است.حال شما به مغالطه خود بپردازید وهر انچه که دوست دارید و میخواهید برداشت کنید.

ظاهراً اصرار به فرافکنی و سفسطه بای شما تبدیل به روش جدید و پایداری شده که تصمیم دارید ازش استفاده کنید!

بهر حال این هم نظر بنده است که شما بر خلاف ادعایتان شخص ضد عقل ، و کم اهمیت به مبانی دینی و احکام الهی هستید. والا بقیه سخن ها فرع بر این است. شما در سایر احکام انگونه که در شیعه ترسیم شده هم قبول ندارید. اگر این مساله را حل کردید صیغه هم برایتان حل میشود. به عبارت دیگر اینجا فقط برای خود صیغه هست نه برای کسی که اعتقاد به احکام ندارد که تکلیفش مشخص است که در مورد صیغه چه نظری خواهد داشت انهم اگر یک زن باشد که احیانا نسبت به لذائذ جنسی بد بین باشد و احساس گناه در وجود خود نسبت به این مساله داشته باشد.

شما از کجا به این نتیجه رسیدید که من بقیه احکام رو قبول ندارم؟! گرچه نظر شما به طور کلی اهمیتی ندارد و اینکه شما حالا مدعی عقل گرای شدید واقعاً جای تعجب هم داره!

در مورد احساس من نسبت به اذات جنسی هم به سیاق معمول خودتان میدوزید و پاره میکنید و از نو میدوزید! اهمیتی نداره ! شما و افکار و منش شما رو هم خوب شناختم.

و صحبت من که شما هنوز متوجه نشدید این نیست که کسی که صیغه نکند کافر است موضوع اینست که کسی که معتقد به احکام الهی باشد صیغه را بعنوان حکم خدا قبول دارد ولو اجباری به ان نباشد و مثل شما با فرد ی که اهل صیغه هست مثل کافر برخورد نمیکندکه قطع رابطه کند. شما نه تنها ایین خداوند را خدشه دار کردید بلکه برای خود ایین هم وضع میکنید.

خوب جالب شد به صیغه مظلوم نمایی هم رسیدیم! حالا من با دیگران مانند کافر برخورد میکنم!؟ ایینی که با نظرات من خدشه پذیر گردد ایین استواری نخواهد بود1 شما پایداری اسلام رو به برقراری فروع اون میدونید و من معتقدم این ایین بسیار استوار تر از اون هست که مباحثه در فروع به اون خدشه ای وارد کنه!
باید برای شما متاسف بود!

صیغه کردن زنان افتخاری است برای شیعیان که علاوه بر استفاده از لذت ها و مزایای ان ،از موهبت پاسداری از احکام الهی در برابر فتنه گران بهره مند میشوند و لرزه بر اندام افراد ضعیف الایمان میاندازد .

شعار زدگی رو هم باید به سوابق شما اضافه کرد! شیغه افتخار زنان؟ وای به ایینی که فقط با صیغه کردن زنان بخواهد پایدار بماند و دیگر هیچ! در مورد صیغه همین قدر بس که فقط افراد هوس باز و جویندگان لذات جنسی ازش به عنوان حکم خدا استفاده میکنند!
وگر نه کسی ندیده که کسی بگه صیغه میکنم از برای رضای خدا!

قبلا هم گفته شد با شما بحثی ندارم که شما بخواهید بزور مظلوم نمایی یا خود را در مضان اتهام قرار دادن و یا مغالطه گری خود را پیروز میدان نشان دهید.بله در این امور واقعا برتری نسبت به بنده دارید.

در مورد اینکه من دارم سفسطه میکنم یا شما بحثی ندارم ادعا هم خرجی نداره! خوانندگان این تاپیک تصمیم گیری میکنند!
ولی چیزهایی که قابل انکار نیست : شما با پیش کشیدن بحث کفر من رو متهم به کفر کردید!
شما با تجسس در مورد پستهای من دخالت میکنید که منن از چه کسی تشکر میکنم و بعد هم اون رو با جریان هیروشیما مقایسه میکنید و بعد هم ادعای عقل گرایی دارید!:biggrin:

بنده ایرادات شما را گفتم اگر قبول داشتید روی ان صحبت میکنیم. اگر هم قبول نداشتید که باز هم مشکلی نیست.عیسی به دین خود موسی به دین خود.
راجع به وجوب نماز و روزه هم نظرتان را بفرمائید خالی از لطف نیست.
والسلام

من ایرادات کلی شما رو جواب دادم و شما پاسخی نداشتید! در مورد نماز و روزه هم بگذارید به کل نا امیدتون کنم! متاسفم که شما خودتون رو مسلمان میدونید و با این همه از ایراد اتهام های واهی و نسبت دادن تکفیر و زیر سوال بردن باور افراد هیچ ابایی ندارید!
نماز و روزه رو مطابق با فلسفه اسلام در زمره فروع اسلام میدونم! باور دارم در زمره دستورات قابل احترام و استوار اسلام است!

جای تاسف داره که شما این احکام ور با صیغه مقایسه میکنید و هیچ درکی از طبقه بندی احکام مذهب ندارید.

و در انتها متاسفانه شما شان بحث رو حفظ نکردید. اینجا همه اعضا با احترام و محترمانه با هم بحث میکردند. ولی متاسفانه شما بحث رو به کلی از مسیر منحرف کردید و توهین هایی رو به کار بردید که هرگز هیچ مخالفی در هیچ بحثی با من اون رو به کار نبرده بود!

ضمن تاسف برای سلوک شما باید بگم اصلاً اهمیتی برای من نداره که شما من رو عقل گرا بدونید یا خیر! کافر بدونید یا خیر! مومن بدونید یا خیر!

و در نهایت دلیلی نمیبینم بعد از این به پستهای شما پاسخی بدم! کسی رو که خودش رو به خواب میزنه نمیشه بیدار کرد!

البته مباحثه با شما ارزشی نداره. بروید به همون افکار خودتان بچسبید! صیغه کردن رو هم فراموش نکنید چون به زعم شما دین رو مستحکم میکنه و لرزه اندام افراد کم ایمان می اندازه! بروید و در راه خدا پیکار کنید و تا میتوانید صیغه کنید!

من و شما از اون دسته افرادی هستیم که مدتها پیش زبان مشترکمون رو از دست دادیم!

ظاهراً این اخرین پست من خطاب به شماست و من سفت و سخت سر این قول خودم هستم.

اسم اعظم بکند کار خود ای دل خوش باش

که به تلبیس و حیل دیو مسلمان نشود.

khorsandi

عضو جدید
بله خانوم زارع
من به کسی که به احکام الهی توهین کند انهم از روی جهل مرکب و یا مغرضانه و صیغه را با زنا مقایسه کند مثل خودش خواهم بود. وظیفه بنده دفاع از احکام خداوند است با هر کس مثل خودش .
هر کس در نفس خود به خود اگاه هست من هم خوشبخت هستم که با مخالف احکامی صحبت کردم که کاری بجز مغالطه و وارونه نگری نسبت به مسائل دینی خود و جامعه نداشت و در واقع حرف عاقلانه ای برای گفتن نداشت.
چند بار گفتم من از ابتدا هم با شما هم بحث نبوده ام ودر واقع از ابتدا زبان مشترکی با شما نداشتم.
بنده هم همان نظری که نسبت به شما داشتم دارم و این ها تهمت نیست بلکه نظر بنده نسبت به شماست. البته شما میتوانید برای خود فکر کنید که اگاه ترین و عاقل ترین و دین دار ترین فرد هستید. اشکالی برای دیگران ندارد.
شما زیاد نوشتید که برای من متاسفید ولی بنده از درون برای شما تاسف میخورم .
والسلام

khorsandi

عضو جدید
[/quote]
ضمن تشکر از سیما خانوم که این تاپیک را راه اندازی کردند
از دوستانی که علاقه مند به اشنایی به موضوع ازدواج موقت برای اطلاع و یا برای استفاده از ان هستند در خواست میکنم سوالات خود را مطرح کنند و خواهشمند است کسانی که اطلاع کامل و دقیقی از جواب دارند با ذکر منبع معتبر جواب بدهند.
مشخص است که یک عده از صیغه خوششان نمی اید و هیچ وقت از ان استفاده نمیکنند.
ولی موضوع این است که صیغه جزو احکام مسلم اسلام است و جزو قوانین کشور ما میباشد پس کسانی که این مساله را قبول ندارند لطف کنند و به بقیه ای که قبول دارند و به قانون کشور احترام بگذارند وهر مساله ای را مطرح نکنند که موضوع را به جدال کشیده شود .
علاوه بر این که اسم تاپیک احکام ازدواج موقت هست .
لطفا کسانی که از احکام خاص صیغه اطلاعاتی دارند که در رساله ها ذکر نمی شود مسائل را برای اگاهی علاقه مندان ارائه دهند.
با تشکر

parande

عضو جدید
کاربر ممتاز
متاسفانه منطق حکم میکند که جای نظر شما اینجا نیست واینجا هم جای جوابگویی به این حرف ها نیست.

درجواب شما ، وقتی یه جایی درمورد یه چیز می نویسن و تبلیغ می کنن ،عقل حکم می کنه اگه اون چیز منفوره،(البته نه فقط از نظر من،از دید اکثریت جامعه) یه هشداری بذاری که فکر نکن،همه موافق هستن
مفهومه؟

khorsandi

عضو جدید
درجواب شما ، وقتی یه جایی درمورد یه چیز می نویسن و تبلیغ می کنن ،عقل حکم می کنه اگه اون چیز منفوره،(البته نه فقط از نظر من،از دید اکثریت جامعه) یه هشداری بذاری که فکر نکن،همه موافق هستن
مفهومه؟
نه ببخشید برای بنده مفهوم نیست چون توضیحات داده شده. اینجا به نظر من برای اینگونه اظهار نظر ها نیست. اسم این تاپیک مربوط به احکام ازدواج موقت نه هر نظر شخصی.شما میتوانید یک تاپیک برای مخالفین این مساله راه بیندازید.

khorsandi

عضو جدید
ازدواج موقت:partner شرعی!!!!!!!
:w19:
نظر شما هم یکی از موارد ازدواج موقت را تامین میکند چون بجای دوستی میتوان از این مساله برای دختر و پسر ها استفاده کرد.مگر حتما باید یه کاری خلاف باشه تا لذت داشته باشه!

جینگیلبرت

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
[h=1]مشکل بی حجابی در مصر با ازدواج موقت حل شد[/h]

آیت الله موسوی بجنوردی: حدود ۴۰سال پیش به قاهره رفته بودم، وضع حجاب بسیار بد و ناجور بود. تقریبا ۱۴سال پیش آقای طنطاوی بنده را برای یک سمیناری در قاهره دعوت کرد، سمینار درباره «آنچه غرب از اسلام گرفته» بود. پنج روز در آنجا بودم. دیدم که قاهره اصلا زیر و رو شده، حجاب اسلامی ‌الی ماشاءالله. حجاب که می‌گویم، همان حجابی که اسلام می‌گوید، حجاب حسابی. خیلی تعجب کردم. به آقای طنطاوی گفتم قضیه چیست؟ آن ۴۰سال پیش که آمدم، هم فساد اخلاقی فراوان بود، بعد هم تحول اینچنینی در وضع حجاب. طنطاوی گفت یادت هست که چند سال قبل در سمیناری در مراکش درباره ازدواج موقت گفته بودید، من همان را الان تجویز کرده‌ام، اسم آن را هم «ازدواج العرفی» گذاشته‌ام. چون اینجا ازدواج خیلی خرج دارد و مردم هم توانایی ندارند. الان حتی ازدواج موقت ۳۰‌،۴۰ساله می‌کنند و خیلی رواج پیدا کرده است. من جو را بسیار سالم دیدم و حجاب هم مرتب شده بود. خود مردم به خودی خود به سمت حجاب آمده‌اند، چون مردم ذاتا مسلمان هستند. بعد هم مسائل خلاف و آن چیزها خیلی کم شده بود. چرا؟ چون ازدواج موقت را در آنجا به طور عاقلانه اجرا کرده‌اند، حتی ۲۰، ۳۰ یا ۴۰ساله.

سوال:خب اگر بچه‌دار بشوند چه؟

آیت الله موسوی بجنوردی: چه اشکالی دارد؟ بچه خودش است، شناسنامه هم می‌دهند، اشکالی ندارد. تقریبا مثل دائم است، فقط چون موقت شد، دیگر تشریفات ندارد. این وضع است که ما درست کرده‌ایم؟ اولا پدر دختر باید یک جهیزیه کامل بدهد! پدر دختر اگر کارمند باشد از کجا ۷۰‌، ۸۰ میلیون تومان بیاورد که جهیزیه برای دختر درست کند؟ کسی که چهار تا دختر دارد چه کار کند؟ او تمام سعی خودش این است که بتواند هزینه زندگی خود را بدهد. همین‌ عامل می‌شود که خواستگار می‌آید هی رد می‌کنند، تا دختر به ۲۵، ۳۰، ۳۵ و ۴۰سالگی می‌رسد و دیگر وقت شوهر کردن نیست. آنچه جلوی فساد را می‌گیرد، ازدواج است؛ ازدواج باید زیاد بشود.

سوال: یعنی این مساله روی حجاب هم تاثیر دارد؟

آیت الله موسوی بجنوردی: روی همه چیز تاثیر می‌گذارد. الان شما ببینید، ازدواج نسبت به قبل کم است، این فرهنگ باید عوض شود که پدر دختر باید جهیزیه بدهد. کجای اسلام چنین چیزی می‌گوید؟ شخص اول عالم امکان بعد از رسول اکرم(علیه السلام)، علی ابن ابیطالب(علیه السلام) به خواستگاری حضرت زهرا(علیها السلام) رفت، حتی برای آغاز زندگی حضرت امیر(علیه السلام) زره خود را به ۴۶۰ درهم فروخت. در کانادا که تدریس می‌کردم، ۱۴نفر از دانشجویانم مسلمان شدند که چند نفرشان دختر بودند، من هم اصرار داشتم که آنها ازدواج کنند و چندتایشان هم ازدواج کردند. باور کنید که وقتی مهریه را در زمان عقد می‌گفتم، به آنها برمی‌خورد، بنابراین مهریه آنها مثلا می‌شد یک ادکلن؛ بعد خودشان با هم می‌رفتند و زندگی خود را درست می‌کردند. مهریه را می‌بریم بالا! یک جایی برای عقد رفته بودم، دختر شاگرد من بود و پدرش خواسته بود که عقد بخوانم. گفتم مهریه چقدر است؟ گفت ۱۲۴هزار سکه بهار آزادی به عدد انبیای الهی. فکر کردم شوخی می‌کند، اما گفت همین مقدار است. گفتم داماد کدام است؟ نشانم دادند، نگاهش کردم دیدم شلوارش را اتو کرده، گفتم بیا اینجا. آمد، گفتم مهریه چقدر است؟ گفت ۱۲۴هزار سکه. گفتم تو داری که بدهی؟ گفت کی تا به حال داده؟ من دیدم از حالا بنا دارد که ندهد. معمولا مردها اولش گیج هستند، اول می‌گویند بله، بعد متوجه می‌شوند که کلاه سرشان رفته. اما دیدم از حالا بنای ندادن دارد. بلند شدم و گفتم که یک کار فوری پیش آمده و عقد نکرده از مجلس بیرون رفتم. این مسخره است، یک بچه‌ای که یک سکه ندارد، بیاییم ۱۲۴هزار سکه بهار آزادی مهریه بنویسیم. اینها کار خوبی نیست، ارزش دختر به پول و مال نیست.‬

TOM-CAT

عضو جدید
کاربر ممتاز
برایه ازدواج موقت در ایران چند مشکل اساسی وجود داره.
1-خانواده دختر و پسر مخالف هستند در هرصورتی با ازدواج موقت
2-برایه ما پسرها ،دختری وجود نداره یا به ندرت پیدا میشه که تن به ازدواج موقت بده
3-کلی حرف پشت سرت در میارن منظورم فک فامیله
4-خیلی چیزهای دیگه.
ازدواج موقت خوبه ،عالیه اما شرایط فراهم شدنش از ازدواج دائم سخت تره.

بی ازار

عضو جدید
کاربر ممتاز
من ی چیز میگم کسی که انقدر پول داره که ازدواج موقت انجام بده حتما می تونه ازدواج دائم هم داشته باشه
تازه اون جون بیچاره خوب البته دنبال این کار نمیره مثل ادم میره درست زن می گیره
در ضمن هر خانمی هم راضی به ازدواج موقت نمی شه

معمار اسمان

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
ازدواجی که درونش عاطفه و عشق وجود نداشته باشه و بخواد مدت کم باشه برای ارضا شدن...یه نوع رابطه حیوانیه...

TOM-CAT

عضو جدید
کاربر ممتاز
با نظر شما کاملا مخالفم.
ازدواج موقت احکام دینی ماست بخاطره اینکه آدمی سمت گناه نره.بهتر از اینه که دختر و پسر روابط نامشروع داشته باشند.
این روابط نامشروع تو ایران اسلامی به اوج خودش رسیده حتی از کشورهای غربی بدتر.
خدا همه چیز رو از طریق اسلام برایه آدمی آسون کرده اما ما برعکسش عمل میکنیم.
اما در شرایط فعلی این ازدواج موقت فعلا سخته.

جینگیلبرت

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
ازدواجی که درونش عاطفه و عشق وجود نداشته باشه و بخواد مدت کم باشه برای ارضا شدن...یه نوع رابطه حیوانیه...

شما بیمار هستید و ازدواج را به دید رابطه جنسی میبینید!

یعنی پدر و مادر شما با هم ازدواج کرده اند فقط به نیت رابطه جنسی؟

خوب دقت کنید در فرهنگ لغت کلمه ازدواج مترادف با رابطه جنسی و ارضاء شدن نیست

ارضاء شدن شاید بتواند بخشی از ازدواج باشد و شاید هم نباشد.
زن و مرد برای رابطه جنسی و ارضاء شدن با هم ازدواج نمیکنند
ازدواج یعنی یک پیوند دوستی مقدس
همانند دوست شدن
در اصل دوستی و ازدواج به یک معنی است
هر کسی که به ازدواج به چشم رابطه جنسی و ارضاء شدن نگاه میکند بیمار است و به جای درمان خودش این بیماری را به دیگران نشانه میرود و دیگران را به ارضاء شدن متهم میکند.

دوستی پسر و دختر دانشگاهی و دوستیهای کوچه و خیابان میتواند با نام ازدواج موقت انجام شود تا دختر و پسر توی ازدواج توسط مردم بعنوان رفتار غیر قانونی و غیر عرفی و غیر شرعی طرد نشوند. همچنین میتواند جلوی سوء استفاده پسر از جسم دختر و سوء استفاده دختر از آبروی پسر را بگیرد.
پس اگر کسی خواست دوست دختر یا پسر داشته باشد ازدواج موقت کند رابطه اش بیمه میشود و حتی میتواند شرط کند که رابطه جنسی نباید داشته باشند.

جینگیلبرت

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
با نظر شما کاملا مخالفم.
ازدواج موقت احکام دینی ماست بخاطره اینکه آدمی سمت گناه نره.بهتر از اینه که دختر و پسر روابط نامشروع داشته باشند.
این روابط نامشروع تو ایران اسلامی به اوج خودش رسیده حتی از کشورهای غربی بدتر.
خدا همه چیز رو از طریق اسلام برایه آدمی آسون کرده اما ما برعکسش عمل میکنیم.
اما در شرایط فعلی این ازدواج موقت فعلا سخته.

اتفاقا سخت نیست بلکه اسونه در بعضی شهرها مانند قم و مشهد و تهران و کرج دفاتر ازدواج شرایط خیلی اسانی دارند.
سختی اش در این است که پیدا کردن همسر مناسب برای پسرها بسیار کم و بعضی اوقات هزینه ماهیانه نیم میلیون تا یک میلیون تومان در بر دارد.
که البته این ازدواج موقت یکی از انواع ازدواج موقت است
اگر دوستی پسر و دختر را به صورت رسمی ثبت کنیم ان موقع ازدواج موقت بسیار آسان میتواند باشد منتها در این ازدواج موقت یا همان دوست پسر و دختر رابطه جنسی وجود ندارد.

معمار اسمان

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
شما بیمار هستید و ازدواج را به دید رابطه جنسی میبینید!

یعنی پدر و مادر شما با هم ازدواج کرده اند فقط به نیت رابطه جنسی؟

خوب دقت کنید در فرهنگ لغت کلمه ازدواج مترادف با رابطه جنسی و ارضاء شدن نیست

ارضاء شدن شاید بتواند بخشی از ازدواج باشد و شاید هم نباشد.
زن و مرد برای رابطه جنسی و ارضاء شدن با هم ازدواج نمیکنند
ازدواج یعنی یک پیوند دوستی مقدس
همانند دوست شدن
در اصل دوستی و ازدواج به یک معنی است
هر کسی که به ازدواج به چشم رابطه جنسی و ارضاء شدن نگاه میکند بیمار است و به جای درمان خودش این بیماری را به دیگران نشانه میرود و دیگران را به ارضاء شدن متهم میکند.

دوستی پسر و دختر دانشگاهی و دوستیهای کوچه و خیابان میتواند با نام ازدواج موقت انجام شود تا دختر و پسر توی ازدواج توسط مردم بعنوان رفتار غیر قانونی و غیر عرفی و غیر شرعی طرد نشوند. همچنین میتواند جلوی سوء استفاده پسر از جسم دختر و سوء استفاده دختر از آبروی پسر را بگیرد.
پس اگر کسی خواست دوست دختر یا پسر داشته باشد ازدواج موقت کند رابطه اش بیمه میشود و حتی میتواند شرط کند که رابطه جنسی نباید داشته باشند.
اقای محترم منظور من ازدواج موقت مثلا یک روزه و کوتاه مدته!!!!!به نظرتون کسی که فقط با یک نفر در حد یک روز ازدواج میکنه...دلیلش چی میتونه باشه؟؟؟!!!!

جینگیلبرت

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اقای محترم منظور من ازدواج موقت مثلا یک روزه و کوتاه مدته!!!!!به نظرتون کسی که فقط با یک نفر در حد یک روز ازدواج میکنه...دلیلش چی میتونه باشه؟؟؟!!!!

شما را نمیدانم شاید شما برای یک ساعت دو ساعت فقط همان موردی که نظرتان است را بخواهید انجام بدهید ولی
از نظر من هر انسانی آزاد هست با یک انسان دیگه توافق کنه توی یک ساعت مثلا قدم بزنه و یا مذاکره کنه و یا بره سینما و یا بره پارک قدم بزنه و یا در مورد مسائل درسی و یا کاری مشورت کنه و غیره...
توی کشورهای غربی این مسئله کاملا و دقیق تعریف شده هست که بین دو نفر دختر و پسر توافق میشه
توی اسلام هم این مسئله بین دو نفر دختر و پسر توافق میشه که چهارچوب روابط یکی دو ساعته شان چه چیزی باشد.
اشتباه نکنید همه چیز بین دو انسان به رابطه جنسی ختم نمیشه!

متن لینک زیر را بخوانید متوجه میشوید:

http://www.www.www.iran-eng.ir/show...اج-موقت-چیه؟?p=6957986&viewfull=1#post6957986

TOM-CAT

عضو جدید
کاربر ممتاز
بسیار کمال تشکر رو دارم از شما بخاطر توجه به مسائل امروز جامعه ما.
اما واقعا فعلا هیچ شرایطی برایه این قبیل ازدواج ها وجود نداره
همه این جور رابطه و ازدواج رو بسیار بد میدونند،تا بخوای خانواده ،دوست و... رو متوجه کنی که این ازدواج ثمره ی خوبی داره دیگه پیر شدی!
متاسفانه الان در جامعه ی ما تمام مسائل در هر زمینه ای برایه جوان ها شده همچون کوهی مثل اورست که از هر 10 نفر صعود به این قله یک نفر جونه خودش رو از دست میدن.غلبه بر این قله بسیار سخت ،مشکل و طاقت فرسا است.
مثل:درس.دانشگاه.کار.ازدواج.اقتصاد.جامعه و.....

جینگیلبرت

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
بسیار کمال تشکر رو دارم از شما بخاطر توجه به مسائل امروز جامعه ما.
اما واقعا فعلا هیچ شرایطی برایه این قبیل ازدواج ها وجود نداره
همه این جور رابطه و ازدواج رو بسیار بد میدونند،تا بخوای خانواده ،دوست و... رو متوجه کنی که این ازدواج ثمره ی خوبی داره دیگه پیر شدی!
متاسفانه الان در جامعه ی ما تمام مسائل در هر زمینه ای برایه جوان ها شده همچون کوهی مثل اورست که از هر 10 نفر صعود به این قله یک نفر جونه خودش رو از دست میدن.غلبه بر این قله بسیار سخت ،مشکل و طاقت فرسا است.
مثل:درس.دانشگاه.کار.ازدواج.اقتصاد.جامعه و.....

سلام
در مورد ازدواج موقت طبق احکام و قوانین شرعی دختر میتواند شرط کند که پسر حق رابطه جنسی را با دختر نداشته باشد و این مطلب را در حضور دو نفر شاهد و یا دفتر اسناد رسمی مکتوب بنویسند و امضاء کنند در این صورت اگر پسر دختر را فریب داده و رابطه جنسی در ازدواج موقت برقرار کند دختر میتواند به دادگاه بر علیه پسر شکایت کرده و تا اخر عمر او را به زندان بیاندازد و یا خسارات زیادی از پسر دریافت کند.
البته این مسئله اگر به صورت ثبت رسمی محضری و دقیق نوشته شود کار دختر اسان خواهد بود.
البته پسر نیاز باید حواسش جمع باشد تا دختر بعد از گرفتن این کاغذ در خلوت پسر را فریب نداده و کاری نکند که با ان اتهام سوء استفاده زده و در دادگاه پسر را محاکمه کند.

هر چیزی باید دقیق و مکتوب قرارداد نوشته شود تا طرفین نتوانند از وجود یکدیگر سوء استفاده کنند.

شاید بعضی از مناطق کشور سخت باشد ولی بعضی مناطق کشور سخت نیست
همچنین بعضی افراد جامعه زیادی برای خود سخت میگیرند
در حالی که بعضی از افراد جامعه این مسائل را خیلی اسان میگیرند باید اگر میخواهیم از سختی رها بشویم در فضائی زندگی کنیم که مردم ان فضا احکام خدا را خیلی سخت نمیگیرند
و شرایط زندگی را برای خود و اطرافیان خود آسان کرده اند.

معمار اسمان

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
شما را نمیدانم شاید شما برای یک ساعت دو ساعت فقط همان موردی که نظرتان است را بخواهید انجام بدهید ولی
از نظر من هر انسانی آزاد هست با یک انسان دیگه توافق کنه توی یک ساعت مثلا قدم بزنه و یا مذاکره کنه و یا بره سینما و یا بره پارک قدم بزنه و یا در مورد مسائل درسی و یا کاری مشورت کنه و غیره...
توی کشورهای غربی این مسئله کاملا و دقیق تعریف شده هست که بین دو نفر دختر و پسر توافق میشه
توی اسلام هم این مسئله بین دو نفر دختر و پسر توافق میشه که چهارچوب روابط یکی دو ساعته شان چه چیزی باشد.
اشتباه نکنید همه چیز بین دو انسان به رابطه جنسی ختم نمیشه!

متن لینک زیر را بخوانید متوجه میشوید:

http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php/232866-%D9%86%D8%B8%D8%B1%D8%AA-%D8%B1%D8%A7%D8%AC%D8%B9-%D8%A8%D9%87-%D8%A7%D8%B2%D8%AF%D9%88%D8%A7%D8%AC-%D9%85%D9%88%D9%82%D8%AA-%DA%86%DB%8C%D9%87%D8%9F?p=6957986&viewfull=1#post6957986

یک مورد برام بیار که یک زن و مرد با هم ازدواج موقت داشتن فقط برای رفتن به سینما!!درس خوندن!!در ازدواج موقت برای زن مبلغی پول به ازای اون رابطه در نظر گرفته میشه،احتمال بوجود اومدن بچه وجود داره!...منطقی بحث کنید لطفا!!درضمن براورده شدن نیاز جنسی به هیچ عنوان بد نیست ویک نیاز هست ولی بهتره که یک عشق و احساس مداوم پشتش باشه...نه برای یکی دوساعت...

جینگیلبرت

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
یک مورد برام بیار که یک زن و مرد با هم ازدواج موقت داشتن فقط برای رفتن به سینما!!درس خوندن!!در ازدواج موقت برای زن مبلغی پول به ازای اون رابطه در نظر گرفته میشه،احتمال بوجود اومدن بچه وجود داره!...منطقی بحث کنید لطفا!!درضمن براورده شدن نیاز جنسی به هیچ عنوان بد نیست ویک نیاز هست ولی بهتره که یک عشق و احساس مداوم پشتش باشه...نه برای یکی دوساعت...

1- توی اون لینکی که متاسفانه نخواندید هزاران مورد در اروپا و آمریکا اشاره شده که زن و مرد و دختر و پسر فقط برای سینما رفتن با هم رابطه برقرار میکنند و دختر به پسر اجازه نمیدهد بیشتر از ان پایش را از گلیمش دراز کند،

2- فرض کنیم اصلا همچین موردی اصلا وجود ندارد، آیا اگر همه مردم اشتباه کنند ان موقع یک کاری کلا اشتباه است؟ این نتیجه گیری شما اصلا در شان یک مهندس نیست،
شما در دانشگاه مهندسی میخوانید یعنی دو دو تا چهار تا، اگر عده ای با هم ازدواج به خاطر سینما رفتن نکرده اند دلیل نمیشود که چنین کاری وجود ندارد،
بلکه چنین اصلی وجود دارد اما اکثر یت مردم از ان استفاده نمیکنند، یعنی اصلا نمیدانند که استفاده کنند.

3- در کشورهای غربی رابطه دختر و پسر تعریف شده است، و به جای کلمه صیغه کلماتی مانند:
Sugardaddy, sugarbaby, sugar female, casual , relationship, romance, activity partner, dating, friendship, travel partner, pen pal, Mutually Beneficial, Friends with Benefits, Professional Companions, No Strings Attached, Escort,Professional Provider,Hookup, و غیره استفاده میشود.
هر کلمه برای خود تعریف و چهارچوبی دارد، از بین موارد بالا کلمات activity partner ، travel partner برای سینما رفتن یا با هم مسافرت رفتن استفاده میشه pen pal برای رابطه دوستی فقط از طریق نامه نوشتن استفاده میشه حالا با کاغذ یا ایمیل یا اس ام اس، و عباراتی مانند Sugardaddy, sugarbaby, sugar female, برای رابطه همسری کامل که در آن رابطه جنسی هم تعریف شده است، و عبارت casual و Escort,Professional Provider,Hookup, No strings attached همگی بر تاکید رابطه بر روی رابطه جنسی با حد اقل احساسات تاکید دارند که در ایران اکثر مردم ازدواج موقت را جزء این دسته میدانند، یعنی صرفا رابطه جنسی بدون احساسات و عواطف! که در غرب گوشه ای از تعاریف رابطه پسر و دختر است.

بعنوان مثال در لینک زیر یک دختر 19 ساله اوکراینی نوشته است که مایل است با یک مرد یا پسر 26 الی 60 ساله یکی از رابطه های Activity Partner, Friendship, Marriage, Relationship, Romance, Travel Partner, Pen Pal داشته باشد،
http://www.love-formula.com/Lovely___Tatyana.html

اما دختری 19 ساله اوکراینی که در صفحه زیر خودش را معرفی کرده نوشته است که فقط میخواهد رابطه آشنائی و یا ازدواج با یک مرد در محدوده سنی 35 الی 50 ساله داشته باشد.
http://www.love-formula.com/Spring_Flower_2013.html

دقت کنید که کلمات در این مسائل بسیار دقیق هستند و نمیتوان گفت که اگر دختری قصد آشنائی دارد لزوما میخواهد رابطه جنسی داشته باشد!
اما وقتی میگوید مایل است رابطه casual داشته باشد یعنی رابطه جنسی داخل ان رابطه میتواند باشد.

ازدواج با چهار زن در عربستان

به دنبال بالا رفتن سن ازدواج و مجرد ماندن تعداد بسیاری از دختران در عربستان، گروهی از دانشجویان دختر در این کشور در تویتر فراخوانی را تحت عنوان "حلال بودن ۴ زن در شرع اسلام" به راه انداختند.!
به گزارش العالم، دانشجویان دختر در این صفحه از مردان می خواهند تا بیش از یک زن را به همسری انتخاب کنند. زیرا به باور آنها این امر به حل مشکل، مجرد ماندن دختران کمک خواهد کرد. سایت "الوئام" عربستان نوشت: در این صفحه تصویری قرار داده شده که در آن شماری از دختران با انگشتانشان عدد چهار را نشان داده و با این اقدام به جایز بودن ازدواج مرد، با چهار زن در اسلام اشاره می کنند. دانشجویان مذکور از مردانی که توانایی و آمادگی چند همسری را دارند درخواست کرده اند که این امر را عملی نمایند. در حالی که این پیشنهاد با استقبال شماری از دختران مواجه شده است، برخی دیگر از آنها به شدت از تبلیغ برای تعدد زوجات انتقاد و به طور قاطع با آن مخالفت کرده اند.

منبع شبکه خبر:
http://www.irinn.ir/news/32025/نهضت-ازدواج-با-۴-زن-در-عربستان!

سوال آخر : آیا دوست دارید روزی برسد که مجبور شوید یکی از چهار زن یک مرد ایرانی باشید؟
پس به ازدواج موقت احترام قائل شوید تا به روزگار عربستانی ها که به جای ازدواج موقت چهار زن گرفتن را قانونی کرده اند دچار نشوید.

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا