اتصال کامپیوتر به اینترنت از طریق GPRS

*neda*

عضو جدید
کاربر ممتاز
از اونجاییکه GPRS جای خودشو بین ایرانیها باز کرده و خیلی هم مورد استفاده است خیلی بهتر میشه اگه بتونیم از طریق کامپیوتر و GPRS موبایل به دنیای اینترنت وصل بشیم . اگه علاقه مندین بدونین چطوری میشه این کارو انجام داد این مقاله رو از دست ندین .

قبل از هر چیز باید مطمئن شوید که تنظیمات GPRS بر روی گوشی شما کامل شده است یا نه ؟! برای شروع CD گوشی را نصب می کنیم و گوشی را از طریق USB و یا بلوتوث به کامپیوتر وصل کنید . بطوری این پیغام ظاهر شود : Found new hardware your new hardware is install and ready to use حالا از طریق New Connection Wizard یک ارتباط Dial Up درست کنید . پس گذراندن این مراحل به قسمتی می رسید که باید گوشی را انتخاب کنید . من اینجا از گوشی سونی اریکسون مدل K750i استفاده کردم . و گزینه Sony Ericsson 750 USB WMC Modem را تیک می زنیم . (توجه داشته باشید که نام مودم ها در تمامی گوشی های سونی اریکسون به همین صورته فقط قسمت مدل گوشی عوض میشه . ) پس از انتخاب نام کانکشن باید شماره ۹۹***۸* را به جای شماره تلفن وارد کنیم و قسمت های User Name و Password را خالی بذاریم . حالا تنها کاری که لازم است انجام بدیم این است که مانند همیشه دکمه Dial را بفشاریم .

*neda*

عضو جدید
کاربر ممتاز
منم شنیدم به شماره نیاز نداره

مطمئنی؟
تا اونجایی که من میدونم GPRS نیازی به شماره گیری نداره.

برای اتصال به اینترنت دو روش وجود داره که این یکی ساده تر بود من گذاشتم
این هم روش دوم:
شروع اعمال زیر را بر روی پاکت پی سی خود انجام دهید:
به مسیر زیر بروید:
Start / Stetting / Connection / Connections

هنگامی که به این قسمت وارد شدید بر روي Advance كليك كرده و Select Network را انتخاب كنيد . و اندازه ی هر 2 باكس رو به My Work Network تغيير بديد .

در قسمت بعد شما بایستی بر روي گزینه ی Tasks كليك كرده و Add New Modem Connection رو انتخاب كنيد .

در کادر Enter name for a connection شما نام irancell رو وارد كنيد و در قسمت Select a modem بايد Cellular line (GPRS, 3G ) رو انتخاب كنيد . Next رو زده و در قسمت Access Point name بايد GPRS رو وارد كنيد و بر روي Next كليك كنيد .همه ی فیلد های اين قسمت رو خالي گذاشته و Finish رو بزنيد

re6385

عضو جدید
با سلام
من هنگام اتصال به شبکه gprs با خطای 720 مواجه میشم که ظاهراً به تنظیمات ppp بر میگرده! مدل گوشی من nokia 3500 classic هست و با استفاده از nokia pc suite وصل میشدم .جالب اینکه قبلاً وصل میشدم و هیج مشکلی نداشتم اخیرا همچین مشکلی پیدا کرده! خواهش میکنم تنظیماتش رو به صورت کامل حتی الامکان به صورت تصویری نشون بدین چون من خیلی با این مباحث آشنا نیستم.
با تشکر

اارکیده

عضو جدید
من دومین روش رو متوجه نشدم
راستی این روش شارژم کم می کنه
مثلا چقدر؟

HaMiD.TcI

مدیر تالار موبایل متخصص سیستم عامل Apple
مدیر تالار
من دومین روش رو متوجه نشدم
راستی این روش شارژم کم می کنه
مثلا چقدر؟
به هر حال شما دارین از آنتن گوشی برای اتصال استفاده میکنید و شارژ هم مسلما" کم میکنه
با سلام
من هنگام اتصال به شبکه gprs با خطای 720 مواجه میشم که ظاهراً به تنظیمات ppp بر میگرده! مدل گوشی من nokia 3500 classic هست و با استفاده از nokia pc suite وصل میشدم .جالب اینکه قبلاً وصل میشدم و هیج مشکلی نداشتم اخیرا همچین مشکلی پیدا کرده! خواهش میکنم تنظیماتش رو به صورت کامل حتی الامکان به صورت تصویری نشون بدین چون من خیلی با این مباحث آشنا نیستم.
با تشکر
مطمئنید که مودم گوشی شناخته شده؟؟

ورژن نوکیا پی سی سوئیتتون رو آپدیت بکنید و از یک پورت usb دیگه برای اتصال استفاده کنید

آخرین ویرایش:

nutron

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
آموزش ساده اتصال موبایل به کامپیوتر و اینترنت | ساده و تصویری

آموزش ساده اتصال موبایل به کامپیوتر و اینترنت | ساده و تصویری

[FONT=&quot]
[/FONT]
[FONT=&quot]سلام [/FONT]
[FONT=&quot]به این وسیله کوچولو می گن [/FONT]Usb Bluotooth [FONT=&quot] :[/FONT]
[FONT=&quot]میتونی با همین اسم و به قیمت 5 هزار تومن بخری
[/FONT]

1.[FONT=&quot]وصل میکنی به [/FONT]USB[FONT=&quot] سیستمت [/FONT]
2.[FONT=&quot]بلوتوس موبایلتو روشن کن [/FONT]
3.[FONT=&quot]اتو اینستاله و خودش بدون نیاز به سی دی نصب میشه .[/FONT]
4.[FONT=&quot] نصب که شد از کنترل پنل ، بلوتوس دیوایس انتخاب کن :[/FONT]
[FONT=&quot]
[/FONT]
[FONT=&quot]
[/FONT]

1.[FONT=&quot]از پنجره باز شده و از تب [/FONT]Devices[FONT=&quot] از اون پایین [/FONT]Add..[FONT=&quot] رو انتخاب کن تا بتونی موبایلتو به رایانه معرفی کنی . که البته کار ساده ای و نیازی به توضیح نداره .
[/FONT]
[FONT=&quot]
[/FONT]

1.[FONT=&quot]حالا از همون پنجره و تب [/FONT]COM Ports[FONT=&quot] گزینه [/FONT]Add..[FONT=&quot] انتخاب کنید . پنجره جدید که باز شد گزینه اول یعنی [/FONT]
Incoming (devi..[FONT=&quot] تیک بزنید .
[/FONT]

1.[FONT=&quot]از کنترل پنل [/FONT]Internet Option[FONT=&quot] انتخاب کن از پنجره باز شده وارد تب [/FONT]Connection[FONT=&quot] و از اونجا [/FONT]Add..[FONT=&quot] رو انتخاب میکنم .[/FONT]
2.[FONT=&quot]حالا عین وقتی که میخواستیم برای دیال اپ کانکشن درست کنیم یه کانکشن درست میکنیم با این تفاوت که جای یوزر و پسوورد رو خالی میذاریم و جای شماره تلفن اگه خط ایرانسا داری شماره زیر رو وارد میکنیم :[/FONT]
[FONT=&quot]ستاره نودونه مربع
*99#[/FONT]
[FONT=&quot]9. نکته مهم اینجاست که موقع درست کردن کانکشن دقت کنید مودم مناسب رو انتخاب کنید که معمولا به این اسم ثبت میشه :[/FONT]

Standard Modem Over....

[FONT=&quot]بقیه تیک ها رو بردار . [/FONT]
[FONT=&quot]انتخاب مودم مناسب رو میتونی تو همین تپ از قسمت [/FONT]settings [FONT=&quot] و پنجره بعدی [/FONT]Properties[FONT=&quot] انجام بدی . [/FONT]
[FONT=&quot]حالا میتونی با همون کانکشنی که درست کردی وصل شی
[/FONT]

[FONT=&quot]همین و تمام شد . [/FONT]
[FONT=&quot]منبع : خودم [/FONT]
[FONT=&quot]وبلاگم : [/FONT]www.nutron.tk

آخرین ویرایش:

setareharchitect

عضو جدید
[FONT=&quot]
[/FONT]
[FONT=&quot]سلام [/FONT]
[FONT=&quot]به این وسیله کوچولو می گن [/FONT]Usb Bluotooth [FONT=&quot] :[/FONT]
[FONT=&quot]میتونی با همین اسم و به قیمت 5 هزار تومن بخری
[/FONT]

1.[FONT=&quot]وصل میکنی به [/FONT]USB[FONT=&quot] سیستمت [/FONT]
2.[FONT=&quot]بلوتوس موبایلتو روشن کن [/FONT]
3.[FONT=&quot]اتو اینستاله و خودش بدون نیاز به سی دی نصب میشه .[/FONT]
4.[FONT=&quot] نصب که شد از کنترل پنل ، بلوتوس دیوایس انتخاب کن :[/FONT]
[FONT=&quot]
[/FONT]
[FONT=&quot]
[/FONT]

1.[FONT=&quot]از پنجره باز شده و از تب [/FONT]Devices[FONT=&quot] از اون پایین [/FONT]Add..[FONT=&quot] رو انتخاب کن تا بتونی موبایلتو به رایانه معرفی کنی . که البته کار ساده ای و نیازی به توضیح نداره .
[/FONT]
[FONT=&quot]
[/FONT]

1.[FONT=&quot]حالا از همون پنجره و تب [/FONT]COM Ports[FONT=&quot] گزینه [/FONT]Add..[FONT=&quot] انتخاب کنید . پنجره جدید که باز شد گزینه اول یعنی [/FONT]
Incoming (devi..[FONT=&quot] تیک بزنید .
[/FONT]

1.[FONT=&quot]از کنترل پنل [/FONT]Internet Option[FONT=&quot] انتخاب کن از پنجره باز شده وارد تب [/FONT]Connection[FONT=&quot] و از اونجا [/FONT]Add..[FONT=&quot] رو انتخاب میکنم .[/FONT]
2.[FONT=&quot]حالا عین وقتی که میخواستیم برای دیال اپ کانکشن درست کنیم یه کانکشن درست میکنیم با این تفاوت که جای یوزر و پسوورد رو خالی میذاریم و جای شماره تلفن اگه خط ایرانسا داری شماره زیر رو وارد میکنیم :[/FONT]
[FONT=&quot]ستاره نودونه مربع
*99#[/FONT]
[FONT=&quot]9. نکته مهم اینجاست که موقع درست کردن کانکشن دقت کنید مودم مناسب رو انتخاب کنید که معمولا به این اسم ثبت میشه :[/FONT]

Standard Modem Over....

[FONT=&quot]بقیه تیک ها رو بردار . [/FONT]
[FONT=&quot]انتخاب مودم مناسب رو میتونی تو همین تپ از قسمت [/FONT]settings [FONT=&quot] و پنجره بعدی [/FONT]Properties[FONT=&quot] انجام بدی . [/FONT]
[FONT=&quot]حالا میتونی با همون کانکشنی که درست کردی وصل شی
[/FONT]

[FONT=&quot]همین و تمام شد . [/FONT]
[FONT=&quot]منبع : خودم [/FONT]
[FONT=&quot]وبلاگم : [/FONT]www.nutron.tk

ممنون بابت توضیحاتت

nutron

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
سلام
بیشتر نوت بوکها و خیلی از مادربوردهای جدید خودشون بلوتوث دارند بنابراین نیازی به اون وسیله نیست شما فقط کافیه از کنترل پنل موبایلتو به رایانه معرفی کنی که توضیح دادم

m_tavakoli

کاربر فعال
سوال من یه جورایی به این تاپیک مربوط میشه. من یه گوشی نوکیا مدل3120 کلاسیک دارم وقتی اونو با کابل USB به کامپیوترم وصل میکنم کامپیوتر مموری گوشی رو میشناسه و بعنوان یه حافظه جانبی (مثل یه فلش دیسک) یه درایو به مای کامپیوتر اضافه میکنه،ولی مشکل اینجاست که برنامه ی نوکیا
پی سی سوئیت(Nokia PC Suite) اونو بطور کامل نمیشناسه و این پیغام رو میده:
Nokia 3120 classic connected in non-compatible mode.change it from UI
و نمیشه از طریق برنامه ی پی سی سوئیت با گوشی ارتباط برقرار کرد مثلا نمیشه از گوشی بعنوان مودم استفاده کرد. در ضمن وقتی گوشی رو به کامپیوتر وصل میکنم ویزارد نصب سخت افزار جدید میاد که این ویزارد طبق معمول دنبال فایل درایور برای نصب این سخت افزار(گوشی) میگرده و چون پیدا نمیکنه گوشی نصب نمیشه و نتیجتا نرم افزار پی سی سوئیت اونو نمیشناسه، که فکر کنم مشکل از همین فایل درایور باشه. حتما دیدید که گوشی های قدیمی یه سی دی همراه خودشون داشتن که فایلهای درایورشون رو این سی دی بود حالا میخاستم بدونم چطوری میتونم این مشکل رو حل کنم؟ چون میخام از گوشی بعنوان مودم استفاده کنم و تا پی سی سوئیت اونو نشناسه این کار ممکن نیس. ایا این گوشی ها نیاز به درایور دارن؟ پس چرا همراه این گوشی ها سی دی نیست؟
(در ضمن از رو خود گوشی هم گزینه ی پی سی سوئیت رو بعنوان مد ارتباطی انتخاب میکنم)

nutron

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
سوال من یه جورایی به این تاپیک مربوط میشه. من یه گوشی نوکیا مدل3120 کلاسیک دارم وقتی اونو با کابل USB به کامپیوترم وصل میکنم کامپیوتر مموری گوشی رو میشناسه و بعنوان یه حافظه جانبی (مثل یه فلش دیسک) یه درایو به مای کامپیوتر اضافه میکنه،ولی مشکل اینجاست که برنامه ی نوکیا
پی سی سوئیت(Nokia PC Suite) اونو بطور کامل نمیشناسه و این پیغام رو میده:
Nokia 3120 classic connected in non-compatible mode.change it from UI
و نمیشه از طریق برنامه ی پی سی سوئیت با گوشی ارتباط برقرار کرد مثلا نمیشه از گوشی بعنوان مودم استفاده کرد. در ضمن وقتی گوشی رو به کامپیوتر وصل میکنم ویزارد نصب سخت افزار جدید میاد که این ویزارد طبق معمول دنبال فایل درایور برای نصب این سخت افزار(گوشی) میگرده و چون پیدا نمیکنه گوشی نصب نمیشه و نتیجتا نرم افزار پی سی سوئیت اونو نمیشناسه، که فکر کنم مشکل از همین فایل درایور باشه. حتما دیدید که گوشی های قدیمی یه سی دی همراه خودشون داشتن که فایلهای درایورشون رو این سی دی بود حالا میخاستم بدونم چطوری میتونم این مشکل رو حل کنم؟ چون میخام از گوشی بعنوان مودم استفاده کنم و تا پی سی سوئیت اونو نشناسه این کار ممکن نیس. ایا این گوشی ها نیاز به درایور دارن؟ پس چرا همراه این گوشی ها سی دی نیست؟
(در ضمن از رو خود گوشی هم گزینه ی پی سی سوئیت رو بعنوان مد ارتباطی انتخاب میکنم)
سلام دوست من
اگه می خوای از روشی که گفتم استفاده کنی نیازی به نصب هیچ نرم افزاری نداری .
تو بعضی از مدل های گوشی با این روش میتونی به حافظه جانبی موبایل دسترسی پیدا کنی :
موبایل رو با کابل وصل کن به یو اس بی .
همانطور که وصل شده باتری گوشی رو در بیار و دوباره بزار و روشنش نکن.
حالا حافظه جانبی گوشی مثل یه فلش میموری عمل می کنه .
البته احتمال میدم تو این مدل جواب نده .
اون ارور هم وقتی نشون داده میشه که درایور شما که گوشی شما باشه از طریق سیستم قابل شناسایی نباشه که ظاهرا نیست . حتما باید سی دی خودشو دوباره نصب کنی .

m_tavakoli

کاربر فعال
سلام دوست من
اگه می خوای از روشی که گفتم استفاده کنی نیازی به نصب هیچ نرم افزاری نداری .
تو بعضی از مدل های گوشی با این روش میتونی به حافظه جانبی موبایل دسترسی پیدا کنی :
موبایل رو با کابل وصل کن به یو اس بی .
همانطور که وصل شده باتری گوشی رو در بیار و دوباره بزار و روشنش نکن.
حالا حافظه جانبی گوشی مثل یه فلش میموری عمل می کنه .
البته احتمال میدم تو این مدل جواب نده .
اون ارور هم وقتی نشون داده میشه که درایور شما که گوشی شما باشه از طریق سیستم قابل شناسایی نباشه که ظاهرا نیست . حتما باید سی دی خودشو دوباره نصب کنی .

ممنون از راهنماییت اما من که گفتم مموری گوشی راحت شناسایی میشه و مشکلی نداره مشکل اینه که سیستم خود گوشی رو نمیشناسه یعنی ویزارد نصب سخت افزار جدید نمیتونه گوشی رو نصب کنه اونم بخاطر نبودن فایلهای درایور. در ضمن گوشی من سی دی نداره البته خیلی از گوشی های جدید دیگه سی دی همراهشون نیست. در هر صورت بازم منتظر راهنمایی دوستای خوبم هستم

fotosatyar

عضو جدید
من الان يك ماهه تلاش مي كنم تنظيمات gprs گوشيم رو درست كنم ولي نمي شه گوشي من هم مثل شما nokia 3500 classic ي‌باشد شما چطور تونستيد تظيم كنيد و تازه مدتي هم اينترنت كار كنيد اگه ممكنه هم شما و هم مديران باتجربه سايت يك اموزش درمورد تنظيم gprs اين گوشي بزاره ايرانسل كه هيچ كمكي نمي كنه با تشكر

HaMiD.TcI

مدیر تالار
ممنون از راهنماییت اما من که گفتم مموری گوشی راحت شناسایی میشه و مشکلی نداره مشکل اینه که سیستم خود گوشی رو نمیشناسه یعنی ویزارد نصب سخت افزار جدید نمیتونه گوشی رو نصب کنه اونم بخاطر نبودن فایلهای درایور. در ضمن گوشی من سی دی نداره البته خیلی از گوشی های جدید دیگه سی دی همراهشون نیست. در هر صورت بازم منتظر راهنمایی دوستای خوبم هستم
شما کاری که باید بکنی اینه:
از پوشه ی conect داخل موبایلت و در بخش usb ,usb mode رو در حالت always قرار بده تا همیشه ازت بپرسه که میخوای گوشیت در چه حالتی به سیستم وصل بشه چون الان به حالی data transfer وصل میشه

بعد که اینکارو کردی کابلو که وصل کنی یه صفحه روی گوشیتون میاد که میگه حالت اتصال رو انتخاب کن شما هم pc suite رو انتخاب کن و بعدو از همون برنامه pc suite میتونی کانکت بشی.

البته لازم به ذکره که اینترنت های نامحدود ایرانسل غیر فعال شدند!
من الان يك ماهه تلاش مي كنم تنظيمات gprs گوشيم رو درست كنم ولي نمي شه گوشي من هم مثل شما nokia 3500 classic ي‌باشد شما چطور تونستيد تظيم كنيد و تازه مدتي هم اينترنت كار كنيد اگه ممكنه هم شما و هم مديران باتجربه سايت يك اموزش درمورد تنظيم gprs اين گوشي بزاره ايرانسل كه هيچ كمكي نمي كنه با تشكر

شما کدوم قسمتو مشکل دارید
آخه کار مشکلی نیست دوست من!

Coraline

مدیر تالار پزشکی
مدیر تالار
کاربر ممتاز
راهنما

راهنما

سلام
یک راهنمایی ایرانسلی:
اگر تنظیمات اینترنت رو ندارید کافیه با خط ایرانسل به ۷۰۰ زنگ بزنید بعد دکمه ی شماره ۳ رو بزنید، بقیه اش رو خودتون متوجه میشید
اگر بخوایید همین جوری وصل بشید به اینترنت پدرتون در میاد چون خرجش خیلی زیاد میشه
اما یه راه عاقلانه:
بسته جی پی آر اس بخرید!!!
به طرز کاملا محسوس و عجیبی (!) خرجتون میاد پایین
اگر باور نمیکنید یک بار بدون اینکه بسته داشته باشید یه سر به همین سایت بزنید و نیم ساعت بعد شارژتون رو چک کنید
ممکنه ۱۰۰۰تومن پول بی زبون از شارژتون کم شده باشه اونم فقط تو نیم ساعت!!!
اما یه آدم عاقل مثل من (!) چه کار میکنه؟؟!!
با همون ۱۰۰۰ تومن یه بسته ۲۰۰مگا بایت میخره و چند روز از صبح تا شب با همون بسته به اونترنت وصل میشه و حالشو میبره!!!
اگر بلد نیستید چطور بسته بخرید، بگید تا توضیح بدم: !

nutron

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
بله آقای مدیر غیر فعال شدند...
اما بسته های جدید خیلی بهتر و به صرفه ترن...
بله دوست من غیر فعال شده
بسته های جدید محدود رو جایگیزن کرده مثل بست های 2.5 گیگ ماهانه که البته با توجه به سرعت دانلود 35 در تمام شبانه روز و در مقایسه به ماکزیمم سرعت 5 برای همراه اول عالیه . 2.5 گیگ البته واسه دوستانی که تو کار دانلود فیلم و موزیک هستند زیاد نیست ولی به درد خیلی ها می خوره .
نا محدود هایی که سری قبل می داد البته خوب بود ولی سرعت متغییری داشت که به شدت تابع ترافیک شبکه بود
بنظر من با صرفست

این هم کد دستوری بست های 2.5 گیگ ماهانه که فقط 10 هزار تومن قیمتشه :
*140*3*7*1*3#
ستاره 140 ستاره 3ستاره7 ستاره1ستاره3مربع

HaMiD.TcI

مدیر تالار
بله دوست من غیر فعال شده
بسته های جدید محدود رو جایگیزن کرده مثل بست های 2.5 گیگ ماهانه که البته با توجه به سرعت دانلود 35 در تمام شبانه روز و در مقایسه به ماکزیمم سرعت 5 برای همراه اول عالیه . 2.5 گیگ البته واسه دوستانی که تو کار دانلود فیلم و موزیک هستند زیاد نیست ولی به درد خیلی ها می خوره .
نا محدود هایی که سری قبل می داد البته خوب بود ولی سرعت متغییری داشت که به شدت تابع ترافیک شبکه بود
بنظر من با صرفست

این هم کد دستوری بست های 2.5 گیگ ماهانه که فقط 10 هزار تومن قیمتشه :
*140*3*7*1*3#
ستاره 140 ستاره 3ستاره7 ستاره1ستاره3مربع
تایید میشه

بالا