ابراز همدردی در مجلس ختم در مسجد ، آن هم با چکمه !!!

magnet

عضو جدید

ژنرال پترائوس فرمانده نیروهای نظامی آمریکایی در افغانستان با حضور در مسجد محل برگزاری مراسم سوگواری برادر حامدکرزی با او ابراز همدردی کرد.
با این همه حضور پترائوس و همراهانش در مسجد با چکمه انتقاداتی را در پی داشته است.

منبع

حالا میشه یا در نظر گرفت که اینا نمی دونن با چکمه نمیان تو مسجد (شاید بیرونم ندیدین که کفش ها رو در میارن !!! :surprised: ) یا سختشون بوده (من سربازی بودم ، واقعاً مصیبته ) ، شایدم موندن به کی بدن نیگه داره یا فکر کردن می دزدنشون !!! :d ، در بدترین حالت شاید (؟؟؟) برای بی احترامی بودش. (
بازم الله اعلم)
درهرصورت پتراوئوس زیاد سابقه جالبی هم نداره .

bahareh85

عضو جدید
به این میگن مستعمره شدن به صورت نا نوشته
اینقدر واسه فرهنگ و اعتقادات مردم افغانستان ارزش قایل نشدن که با پوتین تو مسجد نرن و یا اینکه اصلا اینا نمی تونن برن تو مسجد نباید اونجا راهشون می دادن

پادزهر4

عضو جدید
بچه ها پوتينش عشقه!ميدونيد چقد پاهاش تو اين پوتينها راحته:دي
اين نويسنده كي بوده نميدونسته به اينا ميگن پوتين نه چكمه:دي..(فك كنم تا حالا سربازي نرفته:دي)
__
بايد دليل قانع كننده اي برا اينكارش داشته باشه...چون برداشت بدي در نظر مخاطب داره..(هر چند كه پوتين درآوردن وقت گير باشه...)
البته اينم داشته باشيد نفراي عقبي بدون كفش هستند...

aminvo

عضو جدید
یه سرباز اون هم تو منطقه درگیری ، حتی تو خواب هم پوتینهاشو درنمیاره

کاملا درست میگه، اگه دقت کنید عقبی ها بدون کفش هستند.
دوست من می گفت لب مرز درگیری بود زمان سربازیش( با قاچاقچی ها) یک هفته پاشون را از پوتین در نیاوردن و اصلا در حالت آماده باش بودن.
به قول معروف بیرون بودن پا از پاتین در زمان و منطقه جنگی حرام و گناه کبیر محسوب میشه.

someone-x

عضو جدید
کاربر ممتاز
ببخشید ولی من هرچی نگاه می کنم چکمه(!!) نمی بینم
در ضمن کاملا با مودور موافقم

reza4321

عضو جدید
کاربر ممتاز
این کار عمدا یا سهوا بی احترامی رو میبینید ؟؟؟

حالا ادم وقتی داستان حاج قاسم سلیمانی و همین اقای پترائوس رو میخونه احساس عزت میکنه. پترائوس در مقابل سردارانی مثل حاج قاسم سلیمانی عددی نیست.

واقعا ذلت چه درد بزرگیه و عزت چه نعمت بزرگی.

ali hoseini

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
این کار عمدا یا سهوا بی احترامی رو میبینید ؟؟؟

حالا ادم وقتی داستان حاج قاسم سلیمانی و همین اقای پترائوس رو میخونه احساس عزت میکنه. پترائوس در مقابل سردارانی مثل حاج قاسم سلیمانی عددی نیست.

واقعا ذلت چه درد بزرگیه و عزت چه نعمت بزرگی.
کیه این حاج قاسم
چه داستانی
میشه خلاصه بگی

CRYSTALIN

عضو جدید

ژنرال پترائوس فرمانده نیروهای نظامی آمریکایی در افغانستان با حضور در مسجد محل برگزاری مراسم سوگواری برادر حامدکرزی با او ابراز همدردی کرد.
با این همه حضور پترائوس و همراهانش در مسجد با چکمه انتقاداتی را در پی داشته است.

منبع

حالا میشه یا در نظر گرفت که اینا نمی دونن با چکمه نمیان تو مسجد (شاید بیرونم ندیدین که کفش ها رو در میارن !!! :surprised: ) یا سختشون بوده (من سربازی بودم ، واقعاً مصیبته ) ، شایدم موندن به کی بدن نیگه داره یا فکر کردن می دزدنشون !!! :d ، در بدترین حالت شاید (؟؟؟) برای بی احترامی بودش. (
بازم الله اعلم)
درهرصورت پتراوئوس زیاد سابقه جالبی هم نداره .

این که اینها نمیدونند یا نمی خوان که بدونن که توی مسجد با کفش نمی روند جای بحث داره چون اینقدر تو افغانستان خوردن وخوابیدن که مطمئنا این رو میدونند ولی در تعجبم از برادران مسلمان افغان که چگونه حاضر شدند اونها به مسجد بی احترامی کنند وهمین جور مثل چوب وایستادندو عکس العملی نشون نمی دهند .

behnam5670

عضو جدید
کاربر ممتاز
چرا کسی نمی گه که غیر مسلمان نمیتونه وارد مسجد بشه:razz:
کاملا" درسته ورود غیر مسلمان به مسجد حرامه
حرام برا گی؟ برای غیر مسلمون حکم وارده؟
اینطور نیست
در مورد مسجدالحرام سخت گیری می شه ولی در مورد بقیه ی مساجد بسته به مرجع تقلید، منوط به کسب اجازه یا در برخی موارد بدون نیاز به اجازه ورود مجاز است
--------------
در مورد تاپیک هم، اگه یه درگیری پیش اومده بود الان همه داشتن مسخرشون می کردن که با دمپایی دارن می جنگن!

bahareh85

عضو جدید
حرام برا گی؟ برای غیر مسلمون حکم وارده؟
اینطور نیست
در مورد مسجدالحرام سخت گیری می شه ولی در مورد بقیه ی مساجد بسته به مرجع تقلید، منوط به کسب اجازه یا در برخی موارد بدون نیاز به اجازه ورود مجاز است
--------------
در مورد تاپیک هم، اگه یه درگیری پیش اومده بود الان همه داشتن مسخرشون می کردن که با دمپایی دارن می جنگن!
غیر مسلمان نه می توتند وارد مسجد شود و نه می تواند به قرآن دست بزند و این همه جا صادقه چون اونها از نطر دین ما نجس هستند حالا به درست و غلطش کار ندارم ولی این قانون صادقه

paint

کاربر فعال
غیر مسلمان نه می توتند وارد مسجد شود و نه می تواند به قرآن دست بزند و این همه جا صادقه چون اونها از نطر دین ما نجس هستند حالا به درست و غلطش کار ندارم ولی این قانون صادقه
ببخشید ولی بحث نجاست نیست بحث ورود در مجامع مسلمینه چون از نظر ایلام مسجد جایی هست که تصمیمات مهمی درباره امور مسلمین در این مکان مقدس گرفته می شه

behnam5670

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوست خوبم من نیومدم که کل کل کنم، اگه با پستای من آشنایی داشته باشین متوجه می شین که توو این موارد یا قبلش جستجو می کنم یا از اطلاعات قبلی خودم استفاده می کنم
در این مورد هم چون به حرف شما شک کردم، جستجو کردم و به چیزی که در پست بالا گفتم رسیدم؛ اگه من اشتباه می کنم شما لطف کنید منبعی، استفتائی چیزی که من رو روشن کنه بذارین استفاده کنیم
ولی حداقلش اینه که طبق گفته ی شما، توریستا و جهان گردا نمی تونن وارد مساجد مخصوصا مساجد تاریخی بشن که خلاف چیزیه که الان می بینیم

اضافه شده:
س:آيا ورود غير مسلمانان به مساجدمسلمين جايز است،هر چند براى مشاهده آثارتاريخى باشد؟
ج-ورود آنان به مسجد غير از مسجدالحرام و مسجد النبى(ص)فى نفسه منعى‏ندارد،مگر آنكه موجب نجس شدن ياهتك حرمت مسجد يا توقف جنب درمسجد باشد.
آيت‏الله خامنه‏اى دامت‏بركاته

behnam5670

عضو جدید
کاربر ممتاز
ببخشید ولی بحث نجاست نیست بحث ورود در مجامع مسلمینه چون از نظر ایلام مسجد جایی هست که تصمیمات مهمی درباره امور مسلمین در این مکان مقدس گرفته می شه
چرا اتفاقا بحث اصلی سر نجاست غیر مسلمان و زدودن نجاست از مسجد هست
مطالعه ی بیشتر:
http://www.hawzah.net/FA/MagArt.html?MagazineID=0&MagazineNumberID=0&MagazineArticleID=40129
[URL]http://www.hawzah.net/FA/MagArt.html?MagazineID=0&MagazineNumberID=0&MagazineArticleID=40140
[/URL]

samira.bas

عضو جدید
کاربر ممتاز

بول
غايط
مني
مردار
خون
سگ
خوك
كافر (نه غیر مسلمان)
شراب
فقّاع
عرق حيوان نجاست خوار بنا بر احتياط.

bahareh85

عضو جدید
در این رابطه نظر تمام علما یکسان نیست
فتوای امام خمينى « قدّس سرّه»
2- س: با اهل كتاب، از نظر طهارت چگونه بايدبرخورد كرد؟
ج) غير مسلمان از هر دين و مذهبى كه باشد محكوم به نجاست است.
فتوای آيت الله العظمى خامنه‌ای « دام ظله
2- س: كتابى [اهل كتاب‏] محكوم به طهارت است يا نجاست؟
ج) نجاست ذاتى اهل كتاب معلوم نيست، به نظر ما آنان، محكوم به طهارت ذاتى هستند.
اهل كتاب عبارتند از: يهود، نصارا، زرتشتى‏ها، صابئين.
یعنی آقای خامنه ای هم صریحا نگفته نجس نیستند
یه سرچ دقیقی بزنی متوجه میشی

آخرین ویرایش:

behnam5670

عضو جدید
کاربر ممتاز
در این رابطه نظر تمام علما یکسان نیست
فتوای امام خمينى « قدّس سرّه»
2- س: با اهل كتاب، از نظر طهارت چگونه بايدبرخورد كرد؟
ج) غير مسلمان از هر دين و مذهبى كه باشد محكوم به نجاست است.
فتوای آيت الله العظمى خامنه‌ای « دام ظله
2- س: كتابى [اهل كتاب‏] محكوم به طهارت است يا نجاست؟
ج) نجاست ذاتى اهل كتاب معلوم نيست، به نظر ما آنان، محكوم به طهارت ذاتى هستند.
اهل كتاب عبارتند از: يهود، نصارا، زرتشتى‏ها، صابئين.
یعنی آقای خامنه ای هم صریحا نگفته نجس نیستند
یه سرچ دقیقی بزنی متوجه میشی
با روند فعلی، این آخرین پستی هست که من توو این تاپیک می ذارم
بحث، بحث نجاست یا طهارت نبود، بحث اصلی این بود که آیا یک غیر مسلمان حق ورود به مسجد رو دارد یا نه که در این مورد من دو تا لینک و یک استفتاء گذاشتم، البته توو خود اون لینک ها هم منابع کافی هست.
نکته ی مهم تر اینکه حتی ورود چیز نجس به مسجد در صورتی که نجاست آن سرایت کننده نباشد که باعث نجس شدن مسجد شود جایز است؛
نسبت به ورود نجس سرایت کننده به مسجد هم دلیل نقلی وجود ندارد و حکم جایز نبودن ورود نجس سرایت کننده به مسجد هم از روی اجماع داده شده است

someone-x

عضو جدید
کاربر ممتاز
ببخشید درباره افغانستان-با اکثریت اهل تسنن- واقعا نظر مراجع براشون مهمه؟؟؟؟؟؟
منبع:http://fa.wikipedia.org/wiki/افغانستان#.D9.85.D8.B0.D9.87.D8.A8[h=3]

مذهب[/h]
از روی دین‌داری، ۹۹٪ مردم افغانستان مسلمان هستند که حدود ۸۰-۸۹٪ آنان سنی، ۱۰-۱۹٪ شیعه و ۱٪ دیگر ادیان هستند.[SUP][۲۳][/SUP][SUP][۲۴][/SUP][SUP][۲۵][/SUP][SUP][۲۶][/SUP] تا دهه ۱۸۹۰، منطقه نورستان به خاطر ساکنین‌اش با نام کافرستان (سرزمین کافرها) شناخته می‌شد. نورستانی‌ها از نژادی متمایز بودند که به باورهای روح‌باوری، چندخدایی و شمن‌باوری گرویده بودند.[SUP][۲۷][/SUP]
مذاهب دیگری چون هندو و سیک نیز در افغانستان پیروانی دارد. پیش از جنگ‌های ۳۰ سال گذشته، اقلیتی یهودی نیز در افغانستان و به ویژه شهر هرات وجود داشتند که امروزه بیشتر آنان به اسرائیل رفته‌اند.[SUP][نیازمند منبع][/SUP] همچنین بین ۱٬۰۰۰ تا ۲٬۰۰۰ نفر از پیروان مسیحیت در این کشور زندگی می‌کنند.[SUP][۲۸][/SUP]

آخرین ویرایش:

bahareh85

عضو جدید
چرا اتفاقا بحث اصلی سر نجاست غیر مسلمان و زدودن نجاست از مسجد هست

با روند فعلی، این آخرین پستی هست که من توو این تاپیک می ذارم
بحث، بحث نجاست یا طهارت نبود، بحث اصلی این بود که آیا یک غیر مسلمان حق ورود به مسجد رو دارد یا نه که در این مورد من دو تا لینک و یک استفتاء گذاشتم، البته توو خود اون لینک ها هم منابع کافی هست.
نکته ی مهم تر اینکه حتی ورود چیز نجس به مسجد در صورتی که نجاست آن سرایت کننده نباشد که باعث نجس شدن مسجد شود جایز است؛
نسبت به ورود نجس سرایت کننده به مسجد هم دلیل نقلی وجود ندارد و حکم جایز نبودن ورود نجس سرایت کننده به مسجد هم از روی اجماع داده شده است
منم این آخرین پستمه فقط خواستم پست خودتون رو یادآوری کنم
بعدم من نه به شما توهین کردم نه تند جواب دادم چرا مسایل رو اینقدر با حالت دشمنی بررسی می کنید؟

behnam5670

عضو جدید
کاربر ممتاز
منم این آخرین پستمه فقط خواستم پست خودتون رو یادآوری کنم
بعدم من نه به شما توهین کردم نه تند جواب دادم چرا مسایل رو اینقدر با حالت دشمنی بررسی می کنید؟

من کی گفتم به من توهین شد؟
بحث حالت فرسایشی پیدا می کرد و ادامه ی بیشتر اون فقط باعث تاکید روی داشته هامون می شد
لحن من جدی یود چون بحث جدی یود ولی خشک و عصبی نیستم؛ وقتی هم رسمی حرف می زنم از شکلک استفاده نمی کنم

Sarp

مدیر بازنشسته
حالا یکی بگه از کجا معلوم این عکس ، عکس یه مسجده ؟

پادزهر4

عضو جدید
راستي ميگه بابك ها..منم توجه نكرده بودم...
.
.
.
-راستي يه پستم اينجا گير كرده بودم گفتم بيايي ببيني پاكش كني:دي..

زيگفريد

عضو جدید
کاربر ممتاز
شایدم این نظامی امریکائی شنیده بوده در مساجد ایران کفش ها رو میدزدند با خودش گفته شاید در عراق هم اینطوری باشه لذا با کفش اومده داخل !! :surprised: