آیا سواد , فهم و شعور هم میاره؟

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
من میگم نه.

سواد فهم و شعور نمیاره .

اگه بخواین میتونم شونصد تا مثال بزنم.

حالا شما میگی میاره ؟

شعور یعنی چی؟

آخرین ویرایش:

پری سبز

عضو جدید
کاربر ممتاز
من میگم نه.
سواد فهم و شعور نمیاره .
حالا شما میگی میاره ؟

بستگی به ذات اون آدم داره
اگه خودش فهم و شعور داشته باشه (حتی اندازه یه نخود!) آره میاره بیشترم می کنه در سطح همون فهم آدم ولی اگه نه ذاتاً چیزی به نام فهم و شعور در این آدمیزاد وجود نداشته باشد
دکتر هم که شود هیچی نوفهمد
نمونه اش زیاده و تا دلت بخواد جلو چشم همه هم هست!:w16:
ذات آدم ها
نهاد آدم ها
شخصیت آدم ها
هرگز و هرگز تغییر پذیر نیست
لکن اصلاح پذیر است
در هر آنکس که شعورش را داشته باشد:victory:

salaman

عضو جدید
من میگم نه.

سواد فهم و شعور نمیاره .

حالا شما میگی میاره ؟

شعور یعنی چی؟

همانطور که ثروت اگر خوشبختی نیاورد ،فقر حتما بدبختی همراهش است اگر در اربطه با شعور هم بخوایم نظر بدیم به این مفهوم می رسیم که اگر سواد شعور نیاورد بی سوادی حتما کم شعوری و بی فهمی همراه داره.اما معنای با شعور به همانگونه که در لغت نامه دهخدا گفته شده :

باشعور ; صاحب عقل و خرد و هوش . خداوند درک و فهم و معرفت

تعریف شده و صاحب عقل و خرد بدون تحصیل علم راه به جایی نمی بره .

اما در لفظ عامه شعور به شخصیت هم تعریف شده که این مسئله به منش ، تربیت و حتی حالات روحی و روانی و رفتار جامعه نسبت به فرد بر می گرده و ربطی به سواد نداره

samira_3001

عضو جدید
کاربر ممتاز
نه! میتونه سطحش رو بالا یا حتی پایین ببره ولی فهم و شعور نمیاره!

یکی لیسانسه ولی فرق هر رو از بر نمیدونه.......... فقط چیزایی که توی درسا نوشتن رو میدونه توی شعور و فهمش هم اثری نداره.......... اتفاقا در بعضی موافق اثر معکوس هم داره! چون فکر میکنه با سواده هر حرفی که میزنه ایاته الهیه!:surprised: این یعنی ادمه شعور نداره!

ولی کسانی هستند که درس نخوندن ولی انقدر مطالعه داشتن یعنی دانش داشتند که فهم و درکشون رو تونستن ببرن بالا............

ولی در کل فهم و شعور از نظره من یک چیزه ذاتیه و نه اکتسابی...........

• Like
واکنش ها: ayja

hamed-Gibson

عضو جدید
کاربر ممتاز
اینقدر آدم بیشعور و نفهم داریم که ...........
از یه دکتر ژاپنی پرسیدم چرا ما مثل شما رشد نکردیم؟
گفت:در ژاپن 90 درصد خنگ و 10 درصد نابغه داریم و اون 10 درصد کنترل اوضاع رو دارند
در کشور شما 90 درصد نابغه و 10 درصد خنگ هست ولی باز اون 10 درصد ............................

samira_3001

عضو جدید
کاربر ممتاز
اینقدر آدم بیشعور و نفهم داریم که ...........
از یه دکتر ژاپنی پرسیدم چرا ما مثل شما رشد نکردیم؟
گفت:در ژاپن 90 درصد خنگ و 10 درصد نابغه داریم و اون 10 درصد کنترل اوضاع رو دارند
در کشور شما 90 درصد نابغه و 10 درصد خنگ هست ولی باز اون 10 درصد ............................

چه قدر ایرانی ها شکسته نفسن اخه!:biggrin::whistle:

ستاره پرنور

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
اگه منظور از سواد مدرک تحصیلیه که به هیچ عنوان فهم و شعور نمیاره من انقدر آدم بیشعور تحصیلکرده دیدم که نگو
اگه منظور از سواد مطالعه و تحقیق زیاد هست که آره صد در صد باعث میشه آدم درک و شعورش بالا بره
:gol:

• Like

EAS

عضو جدید
به نظر من سواد یه چیزیه ، فهم و شعور یه چیز دیگه . من دکتری رو میشناسم که موقع تحول خونه ای که اجاره کرده بوده هر چی در و پنجره اومد دستش باز کرده برده !

• Like

hamed-Gibson

عضو جدید
کاربر ممتاز
نمیدونم ولی من به عنوانه ایرانی میدونم که لااقل قسمته اولش صحت نداره.............:redface:
اولن من منظورم کلی بود
بعدشم مگه خودت دور و برت رو نگاه نمیکنی؟ ببین تا کجاها این جور آدما مینونن برسن چون به حق و حقوق دیگران قائل نیستن.آدم باید قبل از هر چیزی شعور همزیستی داشته باشه

• Like

shahin.20

عضو جدید
اگه غرور نیاره آره فهم و شعور که(که این بستگی به صاحاب سواد داره)...
البت استاد هم ممیتونه الگو وموثر واقع بشه

• Like

memar_w

عضو جدید
نه امكان نداره كه سواد فهم و شعور بياره چون ادم نفهم همونه و تو ذاتش فرقي نمكنه اما به خاطر سوادش مردم ادم حسابش ميكنن

• Like

samira_3001

عضو جدید
کاربر ممتاز
اولن من منظورم کلی بود
بعدشم مگه خودت دور و برت رو نگاه نمیکنی؟ ببین تا کجاها این جور آدما مینونن برسن چون به حق و حقوق دیگران قائل نیستن.آدم باید قبل از هر چیزی شعور همزیستی داشته باشه

اولا کلی هم درست نیستا!:whistle: تو همین باشگاه! فکر کن تیکه ی گروهی برای امار گیری انتخاب شده! فکر میکنی 90% نابغه ان؟! به نظر من حسش رو دارن ولی خودشون نیستن!:w15:

اره هم شعوره هم زیستی هم شعوره اخلاقی! حتی یه اعتراض و یا یه نظره ضد دادن هم بلد نیستن! بعد اون اقا کلی میگه 90% نابغه ان! یه نگاه با تاپیکی که زدم بنداز ببین اونایی که مخالف بودن چه جوابای مسخره ای دادن!:surprised:

salizadeniri

عضو جدید
کاربر ممتاز
اگه منظور از سواد مدرک تحصیلیه که به هیچ عنوان فهم و شعور نمیاره من انقدر آدم بیشعور تحصیلکرده دیدم که نگو
اگه منظور از سواد مطالعه و تحقیق زیاد هست که آره صد در صد باعث میشه آدم درک و شعورش بالا بره
:gol:
موافقم. سواد میتونه زمینه ای برای رشد شخصیتی ادمها بشه. به شرطی که اخلاق را در کنار علم داشته باشیم به خیلی جاها میشه رسید اما اگر علم با اخلاق همراه نشه مصیبت باره.

hamed-Gibson

عضو جدید
کاربر ممتاز
اولا کلی هم درست نیستا!:whistle: تو همین باشگاه! فکر کن تیکه ی گروهی برای امار گیری انتخاب شده! فکر میکنی 90% نابغه ان؟! به نظر من حسش رو دارن ولی خودشون نیستن!:w15:

اره هم شعوره هم زیستی هم شعوره اخلاقی! حتی یه اعتراض و یا یه نظره ضد دادن هم بلد نیستن! بعد اون اقا کلی میگه 90% نابغه ان! یه نگاه با تاپیکی که زدم بنداز ببین اونایی که مخالف بودن چه جوابای مسخره ای دادن!:surprised:
باز هم تو آمدی و من از موضوع به در شدم:biggrin:
خب حالا 89% قبوله
مفهوم حرفم مهم بود باقی پیش کش نادانان:w27:

• Like

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
موافقم. سواد میتونه زمینه ای برای رشد شخصیتی ادمها بشه. به شرطی که اخلاق را در کنار علم داشته باشیم به خیلی جاها میشه رسید اما اگر علم با اخلاق همراه نشه مصیبت باره.
سواد نمیتونه زمینه ای برای رشد شخصیت باشه. میتونه زمینه برای رشد اگاهی باشه و البته , همه اگاهی انسان هم به رشد و بالندگی شعور و شخصیتش منجر نمیشه. باور نمیکنی برو مطب بعضی اطبا , میبینی که ادم سالم را هم عمل میکنه که خرج عمل بگیره . یا اینکه برای مادرانی که میتونن به روش معمول زایمان بکنند حکم سزارین میدن که پول بگیرند و عملش کنند.

rozan

عضو جدید
نه بستگی به جوهره ی خود ادم داره
طرف دکترای روانشناسی بود سر زنشو میکرد تو لباسشویی با چوب میزدش

• Like

samira_3001

عضو جدید
کاربر ممتاز
نه بستگی به جوهره ی خود ادم داره
طرف دکترای روانشناسی بود سر زنشو میکرد تو لباسشویی با چوب میزدش

این روانشناسا بعضی هاشون روانشون خیلی پریش میشه!:surprised:
خودش رو اول درمان میکرد بد نبود.............

• Like

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
این روانشناسا بعضی هاشون روانشون خیلی پریش میشه!:surprised:
خودش رو اول درمان میکرد بد نبود.............
کمال همنشین اثرش رو میذاره. هر کس با دیوانگان نشست و برخاست کند اخرش دیوونه میشه خوب. روانشناسام از بس با روانی ها میپرند خودشونم خل وضع میشن لابد.

سپیـده

عضو جدید
کاربر ممتاز
به نظر من فهم و شعور 50% ذاتی و 50% اکتسابیه

البته باید فرد 50% ذاتی رو داشته باشه تا با سواد و مطالعه و حضور در جوامع مناسب اون رو تقویت کنه

اگر فردی فاقد اون 50% باشه هر کاری هم براش انجام بشه باز هم فایده ای نداره

• Like

sariii

کاربر بیش فعال
عمرا...شعور یعنی درک اطراف و اطرافیان...این چیزی نیست که تو مدرسه و دانشگاه ها تدریس شه...50% ذاتی و 50% اکتسابی از محیطه...:w10:

• Like

salizadeniri

عضو جدید
کاربر ممتاز
سواد نمیتونه زمینه ای برای رشد شخصیت باشه. میتونه زمینه برای رشد اگاهی باشه و البته , همه اگاهی انسان هم به رشد و بالندگی شعور و شخصیتش منجر نمیشه. باور نمیکنی برو مطب بعضی اطبا , میبینی که ادم سالم را هم عمل میکنه که خرج عمل بگیره . یا اینکه برای مادرانی که میتونن به روش معمول زایمان بکنند حکم سزارین میدن که پول بگیرند و عملش کنند.
گفتم که شرط اخلاق را هم باید در کنارش در نظر بگیریم . این پزشک مورد نظرشما اخلاق را در کنار علمش ندارد.:(

• Like

ddahmadss

عضو جدید
کاربر ممتاز
من میگم نه.

سواد فهم و شعور نمیاره .

حالا شما میگی میاره ؟

شعور یعنی چی؟

ببسنسد سواد و شعور با هم فهم انسان رو به وجود میارند و هر دو اینها اکتسابی هستند و آدم باید طالب هر دو باشه.

شما نگاه کنی درخت فهم از هسته سواد و شعور بار میاد که سواد مغز هستهع و شعور پوسته اونه و هرگاه هر کدوم بدون دیگری گاشته بشه یعنی پوست تنها یا مغز تنها کاشته بشه چیزی دست طرف رو نمیگیره.

• Like