آیا حجاب محدودیته؟؟؟

وضعیت
موضوع بسته شده است.

Shadow o_0

عضو جدید
اولا من فکر می کنم بذاریم جناب شادباخ خودشون بگن که منظورشون چی بوده تا احیانا حرفی به ایشان تحمیل نشود
ثانیا با عمل به این طرز تفکر شما ، گمان نمی کنید که برمیگردیم به هزاران سال قبل که قانونی وجود نداشت ، حقی مورد احترام قرار نمی گرفت و ...
برای اجرای قانون ، مجری وجود دارد و برای جلوگیری از تخلف ، قانون و هر بخشی باید وظیفه خودش رو بدرستی انجام دهد
حال اگر دزدی ، پارتی بازی و ... در جامعه وجود دارد ، اشکال از قانون نیست ، اشکال در نحوه برقراری قانون است
اشکال از امثال من و شماست ( البته اگر ناراحت نمیشوید ) که در جایگاهمان از حق و حقوق مردم و کشور - بصورت متقابل - به درستی دفاع نکردیم
هر قانونی هم روزی وضع می شود ، روزی تغییر می کند و روزی هم جای خود را به قانون بهتر می دهد ، این شیوه درست زندگی مردم متمدن است
اما تا زمانیکه قانون درست تر ، جایگزین قانون فعلی نشده ، باید به این قوانین بدون پیش شرط عمل کرد

چرا برگردیم به هزار سال قبل؟! شما حالتون خوبه؟ یه بار میگیدهرقانونی یه روزی وضع میشه و روزی تغییر میکنه البته به شرط اینکه اون قانون جدید بهتر باشه
منم همینو گفتم.. پس برنمیگردیم هزار سال قبل بلکه متمدن تر میشیم
درستی و قانون بهتر رو اجازه بدید خود مردم مشخص کنن.. نه اینکه شما بجای مردم تصمیم بگیرید
وقتی یه رای گیری همه گانی بذارن اونموقه مشخص میشه حرف مردم چیه.. نکنه می خواید به حرف مردم عمل نکنید و دیکتاتوری عمل کنین!.... ینی می خواید بگید حرف اکثر مردم غلط و اشتباهه و فقط حرف شما درسته؟! پس اگه اینطوریه شما هم مثل شاه می مونید

در مورد قاونو مجری قانون هم باید بگم بله شاید قانون درست باشه و مشکل از مجری قاونه.. ولی من نمیدونم چرا همه ی مجری های قانون تو این 30 سال سرشونو مث کبک تو برف بردن و فقط بلدن قانون رو فقط درمورد مردم اجرا کنن و فقط بر مردم نظارت داشته باشن... دیواری کوتاه تر و سست تر و ضعیف تر از مدم رو گیر نیاوردن؟!...
به مجری های قانون بگو اول بر دولت و دستگاه های حکومتی و مسئولین نظارت داشته باشن و بعد هروقت کارشونو درست انجام دادن بیان بر حجاب مردم نظارت داشته باشن...
فقط توانایی نظارت و کنترل مردمو دارن .. هروقت اونا و مجری های قانون و دستگاه ای نظارتی کارشونو درست انجام بدن مردم هم ازشون یاد میگیرن

M@HYA-J00N

عضو جدید
کاربر ممتاز
بنظرم هیچ وقت کار از محکم کاری عیب نمیکنه....و البته اینم باید بدونیم که حجاب یک مسئله کامل شخصیه ولی اگه کشوری مثل ایران مثلا بخواد از فردا حجاب رو آزاد بزاره قبلش باید فرهنگ سازی بشه که هر لباسی مناسب چه مکانیه...مثلا لباس مجلسی مناسب دانشگاه نیست....دلیلشم اینه که چون خیلیا سر این مسئله توی تنگنا بودن و به دلایلی که خود من شخصا هم به چشم دیدم از چیزی به اسم حجاب متنفرن و اگه قرار باشه که زمانی حجاب آزاد بشه به هر نحوی می خوان خودشونو نشون بدن
الان تو کشورای غربی هم که نگاه بکنین اکثر اوقات لباسای ساده و پوشیده رو تو مکانهای عمومی استفاده میکنن و از طرفی هم کسی نیست که مجبورشون کنه شما باید فلان لباس رو در این محل بپوشین بلکه خودشون راحت تشخیص میدن چه لباسی مناسب چه مکانیه
و اما آقایون:
بنظرم بهتره این فرهنگ جا بیفته که آقایونم یاد بگیرن خودشونو کنترل کنن...نه اینکه مثلا پوشیدن فلان رنگ لباس برای خانوما ممنوع شه چون باعث تحریکه...تو قرآن هم اومده که اکثریت حجاب مربوط به آقایونه چون حجاب فقط پوشش ظاهری نیست بلکه حجاب چشم و گوش و...هم مهمه....
ببخشید زیاد حرف زدم:redface:

شادیاخ

عضو جدید
اولا من فکر می کنم بذاریم جناب شادباخ خودشون بگن که منظورشون چی بوده تا احیانا حرفی به ایشان تحمیل نشود
ثانیا با عمل به این طرز تفکر شما ، گمان نمی کنید که برمیگردیم به هزاران سال قبل که قانونی وجود نداشت ، حقی مورد احترام قرار نمی گرفت و ...
برای اجرای قانون ، مجری وجود دارد و برای جلوگیری از تخلف ، قانون و هر بخشی باید وظیفه خودش رو بدرستی انجام دهد
حال اگر دزدی ، پارتی بازی و ... در جامعه وجود دارد ، اشکال از قانون نیست ، اشکال در نحوه برقراری قانون است
اشکال از امثال من و شماست ( البته اگر ناراحت نمیشوید ) که در جایگاهمان از حق و حقوق مردم و کشور - بصورت متقابل - به درستی دفاع نکردیم
هر قانونی هم روزی وضع می شود ، روزی تغییر می کند و روزی هم جای خود را به قانون بهتر می دهد ، این شیوه درست زندگی مردم متمدن است
اما تا زمانیکه قانون درست تر ، جایگزین قانون فعلی نشده ، باید به این قوانین بدون پیش شرط عمل کرد

حرف بنده اینه که صرف اسلامی بودن کشور جکومت مجاز نیست نسخه های خودش رو برای سایر کشور ها بپیچه و با دخالت در قانون سایر کشور ها انتظار عواقب هم نداشته باشه اعتراض به یک قانون صرفا حق مردم همون کشوره ، بنابر این اگر به حجاب اعتراض داریم فقط مردم ایران میتونن اعتراض کنن و اگر به بی حجابی سایر کشور ها ایرادی هست مردم اون کشور حق اعتراض داره ، وقتی ج ا از حداقل قوانین دیپلماسی بی بهره است و احترام به قوانین بین المللی براش مفهومی نداره انتظار هم همینه که در قانون سایر کشور ها دخالت کنه ،با تشکر از کاربر محترم shodow ،همانطور که در ج ا یک فرد بی حجاب از کلیه حقوق شهروندی بی بهره است پس قاعدتا اگر در کشور دیگه ای یک فرد با حجاب از هیچ حقی بهره نداشت جای اعتراض نیست کما اینکه قوانین اخلاقی و دموکراسی در سایر کشور های غیر اسلامی بخصوص غربی این اجازه رو با حکومت نمیده

hasan_g2002

عضو جدید
کاربر ممتاز
ببنید حرف من هم دقیقا همینه
عمل به قانون ، بدون استثنا و بدون پیش شرط ، برای همه اقشار جامعه
یک روز مردم آمدند و تصمیم گرفتند و رای به قانون دادند
آمار می گه که ما تقریبا هر سال یک انتخابات داشتیم
همین مردم آمدند و رای دادند ، آدم غریبه که نیومده ، کسی دوبار هم که رای نداده
همه مردم مثل هم و با امتیاز برابر رای دادند و انتخاب کردند
من فکر می کنم که دیکتاتوری اینه که به این همه رای مردم بی احترامی بشه
البته در سیاست خارجی من تخصصی ندارم ولی اوضاع و احوال دهکده جهانی به این منواله که کسی حاضر به پاسخگویی نیست
هر کسی توپ رو از زمین خودش میندازه توی زمین یک کشور دیگه ، قاعدتا ایران هم جزء همین جامعه جهانیه

paryvy

عضو جدید
امان ازین حرف های صد من یک غاز راجع به حجاب که تمومی هم نداره !
دوست نداشتم مجددا کامنت بذارم ولی بعضی حرفا آدمو متاثر میکنه...آقای محترم
ببخشید ولی فکر کنم صد من یه غاز اینه که شما بگی حکومت مردمو مجبور به حجاب میکنه تا سرشون گرم شه....
واقعا معلوم نیست که کشورهای غربی جوونای ساده ی ایرانی رو با این فشنا و مدا و فساد و فحشا سرگرم میکنه تا به جای سرگرم بودن تو کارای علمی تو اینترنت دنبال عکس فلان بازیگر و جدید ترین مدلای روز و....باشه؟
واقعا زشته ....
باهم ببینیم کاربران ایرانی در سال ۲۰۱۲ چه چیزی را جستجو کرده‌اند.
در بخش جستجوهای تصاویر، عبارات مختلفی وجود دارند که به دلیل محدودیت‌هایی که از آن‌ها اطلاع دارید، امکان انتشار همه آن عبارات به طور مستقیم از طریق خروجی گوگل برای ما ممکن نیست. برای این موضوع می‌توانید شخصا با مراجعه به فهرست Google Trends این موارد را بررسی کنید. همچنین دو عبارت ابتدایی فهرست جستجوهای پرطرفدار تصاویر ایران در گوگل به طور دقیق مشخص نشده‌اند.
بیشترین موارد جستجو شده

1. عکس
  2. دختر
  3. زن
  4. hot
  5. girl
  6. ---
  7. عكس (با حرف ک عربی)
  8. ---
  9. girls
  10. زیبا
جستجوهای پرطرفدار

1. ---
  2. ---
  3. خفن
  4. گلشیفته
  5. گلشیفته فراهانی
  6. ---
  7. ---
  8. عشق ممنوع
  9. Jennifer lopez
  10. عشق
اینه صد من یه غاز؟!!!
میگن کسی که خوابه رو میشه بیدار کرد, اما کسی که خودشو به خواب زده هرگز

Shadow o_0

عضو جدید
ببنید حرف من هم دقیقا همینه
عمل به قانون ، بدون استثنا و بدون پیش شرط ، برای همه اقشار جامعه
یک روز مردم آمدند و تصمیم گرفتند و رای به قانون دادند
آمار می گه که ما تقریبا هر سال یک انتخابات داشتیم
همین مردم آمدند و رای دادند ، آدم غریبه که نیومده ، کسی دوبار هم که رای نداده
همه مردم مثل هم و با امتیاز برابر رای دادند و انتخاب کردند
من فکر می کنم که دیکتاتوری اینه که به این همه رای مردم بی احترامی بشه
البته در سیاست خارجی من تخصصی ندارم ولی اوضاع و احوال دهکده جهانی به این منواله که کسی حاضر به پاسخگویی نیست
هر کسی توپ رو از زمین خودش میندازه توی زمین یک کشور دیگه ، قاعدتا ایران هم جزء همین جامعه جهانیه

عزیز من آخه چرا خودتو به اون راه میزنی برادر من؟!
شما برو پست صفحه ی قبل منو بخون
چرا آدمو مجبور میکنی یک حرفو هزار بار بزنه

من مگه گفتم انتخوابات مثلا ریاست جمهوری بذارن؟! گفتم انتخواباتی هر چند سال یه بار برای مثلا حجاب بذارن
فقط اینطوری میتونید بفهمید که اکثر مردم خواستاری جلوگیری از این حجاب افراطی و اجباری هستند یا نه
هرچند که اگه بری خیابون و آمار بگیری خودت متوجه میشی که چند درصد دخترها حجابشون کامله و چند درصد حجابشون کامل نیست....

در مورد این انتخوابات و وصل کردن حضور مردم به قبول داشتن این حجاب اجباری هم بگم هیچ ربطی بهم نداره عزیز

کلا خیلیا هستن که تو 22 بهمن و انتخوابات شرکت نمی کنن و اینا هم جزء مردم ایران هستن و اصن من با اینا کاری ندارم.. کارشونم به نظرم اشتباهه

من دارم میگم شما تاحالا تو 22 بهمن شرکت نکردی نه؟! تاحالا تو انتخوابات شرکت نکردی؟!! فکر نکنم شرکت کرده باشید... چون اگه شرکت کرده بودید میدیدی همینایی که بدحجابن و از زور و اجبار حجاب دارن و از هر جای سرشون داره مو میزنه بیرون.. همین پسرهایی که مثلا گردنبند دارن و موهاشون فشنه همینا هم تو 22 بهمن و انتخوابات شرکت می کنن و عاشق نظام و دولت هستن ولی با اجباری بودن حجاب مخالفن

منی که دارم از آزادی و جلوگیری از سخت گیری حجاب صحبت می کنم هم تو 22 بهمن شرکت کردم و هم اگه شناسناممو ببینی میبینی از وقتی که به سن قانونی رسیدم همه ی انتخواباتو بلا استثنا شرکت کردم
فکر می کنی این بچه هایی که میان تو این تاپیک و میگن که با اجباری بودن حجاب مخالفن هیچکدومشون تو انتخوابات شرکت نمی کنن؟! چرا خودتونو گول میزنید و آدمو مجبور می کنید یک حرفو تو 100 تا پست واستوت بزنه... لطفا حرفو نپیچونید

خوبه آدم یکمی انتقاد پذیر باشه

ارش کمان گیر

عضو جدید
کاربر ممتاز
کشوری که تا قبل از انقلاب..مردمش هم با حجاب اسلامی و هم ازاد بودن هر جوری که دوست داشتم به گردن............بعد از انقلاب...متاسفانه..بر اثر قوانین که حجاب زوری شد........این هم......بزرگترین اشتباه بود...
ای کاش احترام می گذاشتیم......به مردم....تا هر جوری که دوست دارن.......حجاب داشته باشند..........
به دکتر شریعتی........بچه تا سن 16 سالگی ......مطیع پدر ومادرش هست......ولی بعد از 16سالگی اونجا خودش تصمیم می گیره.......چه پوششی داشته باشه.........
اگه یه همه پرسی ازاد بزارند.........اون وقت این مشکلات حل میشه..........
البته این نظر شخصی من بود

viva shz

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
دوست نداشتم مجددا کامنت بذارم ولی بعضی حرفا آدمو متاثر میکنه...آقای محترم
ببخشید ولی فکر کنم صد من یه غاز اینه که شما بگی حکومت مردمو مجبور به حجاب میکنه تا سرشون گرم شه....
واقعا معلوم نیست که کشورهای غربی جوونای ساده ی ایرانی رو با این فشنا و مدا و فساد و فحشا سرگرم میکنه تا به جای سرگرم بودن تو کارای علمی تو اینترنت دنبال عکس فلان بازیگر و جدید ترین مدلای روز و....باشه؟
واقعا زشته ....
باهم ببینیم کاربران ایرانی در سال ۲۰۱۲ چه چیزی را جستجو کرده‌اند.
در بخش جستجوهای تصاویر، عبارات مختلفی وجود دارند که به دلیل محدودیت‌هایی که از آن‌ها اطلاع دارید، امکان انتشار همه آن عبارات به طور مستقیم از طریق خروجی گوگل برای ما ممکن نیست. برای این موضوع می‌توانید شخصا با مراجعه به فهرست Google Trends این موارد را بررسی کنید. همچنین دو عبارت ابتدایی فهرست جستجوهای پرطرفدار تصاویر ایران در گوگل به طور دقیق مشخص نشده‌اند.
بیشترین موارد جستجو شده

1. عکس
  2. دختر
  3. زن
  4. hot
  5. girl
  6. ---
  7. عكس (با حرف ک عربی)
  8. ---
  9. girls
  10. زیبا
جستجوهای پرطرفدار

1. ---
  2. ---
  3. خفن
  4. گلشیفته
  5. گلشیفته فراهانی
  6. ---
  7. ---
  8. عشق ممنوع
  9. Jennifer lopez
  10. عشق
اینه صد من یه غاز؟!!!
میگن کسی که خوابه رو میشه بیدار کرد, اما کسی که خودشو به خواب زده هرگز

....ببین خانوم محترم و ارزشی!وقتی که بین حرف و عمل تو یک جامعه اختلاف زیاد باشه نمیشه دم ازین حرف ها زد!این امار ها که امثال شما کپی پیست میکنید و هیچ ربطی به بحث نداره و متاسفانه نمونش رو تو این باشگاه برای فرافکنی از جانب شما و همفکران شما زیاد دیدیم و میبینیم!اگه فکر میکنید که با تبلیغ میتونید به زور حجاب اجباری رو تو جامعه توجیه کنید سخت در اشتباهید و دارین وقتتون رو تلف میکنید!و بهتره واسه خودتون متاسف باشین !

A N A H I T A

عضو جدید
کاربر ممتاز
بهتر نيست خانوما با هزار نوع آرايش بيرون نيان كه پسرا آتيش بگيرن و چشمشون منحرف نشه؟؟؟؟؟

تو اگه مردی چرا چشمت رو پاک نمیکنی
چرا دلت رو پاک نمیکنی؟
کی مرد ایرانی پس میخواد مرد بودنشو ثابت کنه!

نشستی که من حجابمو درست کنم اینقد مسئله حجاب من زن ایرانی فکرت رو مشغول کرده!هیچ مشغله دیگه ندارین!

ارش کمان گیر

عضو جدید
کاربر ممتاز
مشکل چهار تا موی خانوم ها نیست.....زن ایرانی
به نظر من پوشش........فراتر از این حرف هاست.........
وقتی به پوشش کسی گیر بدی.........یعنی......به عقیده.......استقلالش........ووووووووووووووو
گیر دادی............مشکل زن و مرد نیست.....
یکی باچادر باشه.......یکی با مانتو کوتاه..........
حجاب اختباری باشه.........قشنگه.........
کاری هم به کشورهای غربی ندارم....

hasan_g2002

عضو جدید
کاربر ممتاز
عزیز من آخه چرا خودتو به اون راه میزنی برادر من؟!
شما برو پست صفحه ی قبل منو بخون
چرا آدمو مجبور میکنی یک حرفو هزار بار بزنه

من مگه گفتم انتخوابات مثلا ریاست جمهوری بذارن؟! گفتم انتخواباتی هر چند سال یه بار برای مثلا حجاب بذارن
فقط اینطوری میتونید بفهمید که اکثر مردم خواستاری جلوگیری از این حجاب افراطی و اجباری هستند یا نه
هرچند که اگه بری خیابون و آمار بگیری خودت متوجه میشی که چند درصد دخترها حجابشون کامله و چند درصد حجابشون کامل نیست....

در مورد این انتخوابات و وصل کردن حضور مردم به قبول داشتن این حجاب اجباری هم بگم هیچ ربطی بهم نداره عزیز

کلا خیلیا هستن که تو 22 بهمن و انتخوابات شرکت نمی کنن و اینا هم جزء مردم ایران هستن و اصن من با اینا کاری ندارم.. کارشونم به نظرم اشتباهه

من دارم میگم شما تاحالا تو 22 بهمن شرکت نکردی نه؟! تاحالا تو انتخوابات شرکت نکردی؟!! فکر نکنم شرکت کرده باشید... چون اگه شرکت کرده بودید میدیدی همینایی که بدحجابن و از زور و اجبار حجاب دارن و از هر جای سرشون داره مو میزنه بیرون.. همین پسرهایی که مثلا گردنبند دارن و موهاشون فشنه همینا هم تو 22 بهمن و انتخوابات شرکت می کنن و عاشق نظام و دولت هستن ولی با اجباری بودن حجاب مخالفن

منی که دارم از آزادی و جلوگیری از سخت گیری حجاب صحبت می کنم هم تو 22 بهمن شرکت کردم و هم اگه شناسناممو ببینی میبینی از وقتی که به سن قانونی رسیدم همه ی انتخواباتو بلا استثنا شرکت کردم
فکر می کنی این بچه هایی که میان تو این تاپیک و میگن که با اجباری بودن حجاب مخالفن هیچکدومشون تو انتخوابات شرکت نمی کنن؟! چرا خودتونو گول میزنید و آدمو مجبور می کنید یک حرفو تو 100 تا پست واستوت بزنه... لطفا حرفو نپیچونید

خوبه آدم یکمی انتقاد پذیر باشه

مرسی از پیشنهاد خوبتون ...
خبر بسیار مهم و فوری :
از این به بعد هر روز یک لیستی توسط دولت منتشر می شود که در آن لیست قوانینی که مردم دوست ندارند ، آورده شده است
از مردم خواسته میشود که در رای گیری شرکت کنند که کدام لیست به انتخابات گذاشته شود
قوانین هر لیستی که برنده شد ، در یک انتخابات آزاد شرکت داده شده و هر کدام که رای آورد می ماند ، مابقی حذف می شوند در مرحله اول
دور دوم انتخابات برای اضافه کردن قوانینی است که مردم دوست دارند و در قانون نیست
باز هم اعلام لیست و رای گیری و حذف و ....

شما خودتان قضاوت کنید در مورد این خبر ....
دقیقا مجلس شورای اسلامی برای همین اختلافات است که تشکیل شده و هر چهار سال یکبار هم به رای گذاشته می شود نظر مردم در مورد تصویب قوانین بطور غیر مستقیم و از راه انتخاب نماینده
اگر قرار باشد که هر قانونی که عده ای با آن مخالف بودند ، اجرا نشود ، یا با آن مخالفت شده و علیه آن در جامعه رفتار شود
شما فکر می کنید چیزی از جامعه باقی می ماند؟
چیزی از مدنیت ، فرهنگ ، شان انسانی و ... باقی می ماند؟

چند تا قانون که قشری از جامعه با آن مشکل دارند بعنوان مثال :
پارک در محلهای ممنوعه ، کشیدن سیگار در مکانهای عمومی ، برخورد با مخلان نظم و امنیت جامعه و ...
من فکر می کنم انتقاد پذیر هستم و بسیار خوشحال می شوم که عیوبم را دوستانم به من هدیه کنند ، چه اینکه دوست ، خیر انسان را می خواهد و راه صلاح را نشان می دهد

خیلی طولانی شد اما بطور خلاصه :
نظر مجلس شورای اسلامی با یک واسطه نظر مردم است و مردمی که این نمایندگان را انتخاب کرده و به مجلس فرستاده اند ، به آنها اعتماد و اطمینان داشته اند همچنین این افراد هم جزء قشر باسواد و فرهنگی جامعه هستند
چطور ممکن است ندای مردم را نشنوند و قوانینی خلاف نظر عامه مردم تصویب کنند؟

آخرین ویرایش:

paryvy

عضو جدید
....ببین خانوم محترم و ارزشی!وقتی که بین حرف و عمل تو یک جامعه اختلاف زیاد باشه نمیشه دم ازین حرف ها زد!این امار ها که امثال شما کپی پیست میکنید و هیچ ربطی به بحث نداره و متاسفانه نمونش رو تو این باشگاه برای فرافکنی از جانب شما و همفکران شما زیاد دیدیم و میبینیم!اگه فکر میکنید که با تبلیغ میتونید به زور حجاب اجباری رو تو جامعه توجیه کنید سخت در اشتباهید و دارین وقتتون رو تلف میکنید!و بهتره واسه خودتون متاسف باشین !
آخ ببخشید, اگه میدونستم ناراحت میشید, به جای کپی ,پیست درس و زندگیمو ول میکردم مینشستم شخصا براتون آمار میگرفتم:w10:
شمام اگه خیلی راست میگید برای درستی حرفاتون یه کلمه حرف حساب میآوردید(ما کپی پیستشم قبول داریم) ضمنا حق با شماست
از کسی که دورتر از نوک بینیشم نمیبینه انتظار ندارم ربط بین حجاب و فساد و فحشا رو متوجه بشه!
این شمایید که با تز روشنفکری میخواید به قول خودتون ایرانو متحول کنید!!!
بله این یه بار تصادفا حق با شماست
متاسفم که با همچون شمایی دهن به دهن میذارم.
شمایی که به جای جواب دادن منطقی به استدلالایی که در جوابتون آوردم میگید حرف صد من یه غاز!!
خوش به حال خانما که آقایون انقدر نگران سختی هاشونن!!اونم از نوع حجابشون:w25:

A N A H I T A

عضو جدید
کاربر ممتاز
تا وقتی به جای بحث عمیق و ریشه ای بخوایم باهم کل کل کنیم وعضمون همین جوره که میبینین!
هفت شهر عشق را عطار گشت ما هنوز اندر خم یه کوچه ایم!

A N A H I T A

عضو جدید
کاربر ممتاز
همین فردا بگن حجاب نیست تو این مملکت اون که بیشتر همه میپوشونده خودشو با دکلته مینی جوب میاد بیرون.
یه روزی میاد که همه اینا رو به عینه میبینین
پاش برسه ایرانی ازهر کشوری میتونه کثیف تر باشه
میدونین چرا چون فقط اسم اسلام مسلمون رو یدک میکشیم و نقاب زاهد بودن به چهر میزنیم
اما باطنا همه جا مون میلنگه!
دیر نیست اون روز که ایران به گند کشیده بشه با این افکار ظاهر فریب

نمونش زیاده!
وقتی یه ذره از مرز میری اونور تر همه حس درون و اعتقادات درونیشون شکوفا میشه تو دستشویی هواپیما ساعت به ساعت یکی از لباساشون کم میشه!
میدونی چرا؟
چون اینا واقعا حجاب رو میخوان!:biggrin:
یه عمره به اجبار تو ذهنش القا کردی که گندش یه جا بالا زده!آخر یه جا گند میزنه دیر یا زود

عاشق پیشه

عضو جدید
دوستان برادران خواهران و اندیشمندان گرانقدر حجاب چه محدودیت باشد چه معصونیت باشد ولی نمی تواند اجبار باشد
در کشور همسایه ترکیه می بینیم که طبق گفته اخبار رسانه های داخلی روز به روز به دختران با حجاب افزوده میشه ولی در کشور ما روز به روز به تعداد دختران بد حجاب افزوده میشه آیا دلیل این واکنش چیزی به غیر از اجبار نیست؟ اجبار باعث لج بازی طرف مقابل و بدتر شدن موضوع میشه

paryvy

عضو جدید
تا وقتی به جای بحث عمیق و ریشه ای بخوایم باهم کل کل کنیم وعضمون همین جوره که میبینین!
هفت شهر عشق را عطار گشت ما هنوز اندر خم یه کوچه ایم!
ببین دوست خوبم....اگه منظورت منم و اون آقا باید بگم من قصد کل کل ندارم...از شنیدن حرف غیر منطقی کلافه میشم
و اینم بدون تا وقتی هر کدوم از ما بخوایم فکر کنیم عقل کلیم!!! بله حق با تواِ ....وضع عوض نمیشه ک بدترم میشه
یه سوال:
تو فکر میکنی زن وقتی پوشش مناسب داشته باشه خودشو ابزاری میبینه یا وقتی که پوشش مناسب نداره؟
غیر اینه که ارزش زن رو از اونچه هست افول میده؟
اصلا کاری هم با مردا و خوب و بدشون نداریم:gol:

A N A H I T A

عضو جدید
کاربر ممتاز
ببین دوست خوبم....اگه منظورت منم و اون آقا باید بگم من قصد کل کل ندارم...از شنیدن حرف غیر منطقی کلافه میشم
و اینم بدون تا وقتی هر کدوم از ما بخوایم فکر کنیم عقل کلیم!!! بله حق با تواِ ....وضع عوض نمیشه ک بدترم میشه
یه سوال:
تو فکر میکنی زن وقتی پوشش مناسب داشته باشه خودشو ابزاری میبینه یا وقتی که پوشش مناسب نداره؟
غیر اینه که ارزش زن رو از اونچه هست افول میده؟
اصلا کاری هم با مردا و خوب و بدشون نداریم:gol:
صد در صد من با حجاب تن موافقم!
اما با چادر صد در صد مخالف!
من میگم این موضوع باید اختیاری باشه نه اجبار
تا هرکس اونطور که هست نمود پیدا کنه!

paryvy

عضو جدید
دوستان برادران خواهران و اندیشمندان گرانقدر حجاب چه محدودیت باشد چه معصونیت باشد ولی نمی تواند اجبار باشد
در کشور همسایه ترکیه می بینیم که طبق گفته اخبار رسانه های داخلی روز به روز به دختران با حجاب افزوده میشه ولی در کشور ما روز به روز به تعداد دختران بد حجاب افزوده میشه آیا دلیل این واکنش چیزی به غیر از اجبار نیست؟ اجبار باعث لج بازی طرف مقابل و بدتر شدن موضوع میشه
احسنت منم با اجبار مخالفم//من میگم باید بین جوونا فرهنگ سازی بشه
تا خودشون خوب و بد رو از هم تشخیص بدن
اما اینجا یه نکته هست و اونم اینکه اجبار درسته که نباید باشه
ولی کنترل چرا.....اینکه هر کس با هر وضعیت ظاهری تو اذهان عمومی ظاهر شه از نظر هیچ کس قابل قبول نیست.:gol:

A N A H I T A

عضو جدید
کاربر ممتاز

صد البته
اما مصونیت نه معصونیت مهندس

paryvy

عضو جدید
صد در صد من با حجاب تن موافقم!
اما با چادر صد در صد مخالف!
من میگم این موضوع باید اختیاری باشه نه اجبار
تا هرکس اونطور که هست نمود پیدا کنه!
احسنت ....همینه, کسی حق نداره نوع حجابو به کسی تحمیل کنه
منم اینو اصلا قبول ندارم..
همین لباسای محلی ایرانی
در نهایت زیبایی و رعایت اصول روانشناسی(از نظر ترکیب رنگ) جورین که حجاب کاملا رعایت شده توشون...

A N A H I T A

عضو جدید
کاربر ممتاز
ولی کنترل چرا.....اینکه هر کس با هر وضعیت ظاهری تو اذهان عمومی ظاهر شه از نظر هیچ کس قابل قبول نیست.:gol:

نه اگه کنترل نباشه که جنگل میشه !
اما مطمئن باشین اگه به این جامعه سرکوفت خورده فردا آزادی بدن همین فردا ایران جنگل میشه!
چون این یه مشکله بنیادیه!خشت اول رو اشتباه گذاشتن حالا تا ثریا میره دیوار کج!

A N A H I T A

عضو جدید
کاربر ممتاز
احسنت ....همینه, کسی حق نداره نوع حجابو به کسی تحمیل کنه
منم اینو اصلا قبول ندارم..
همین لباسای محلی ایرانی
در نهایت زیبایی و رعایت اصول روانشناسی(از نظر ترکیب رنگ) جورین که حجاب کاملا رعایت شده توشون...

قبول دارم!
امااینا جزو ایده آل های ماست
اینکه ما بگیم شما بگیم نمیشه!
اونا خودشون تصمیم میگیرن
میبرن و لباس برای مردم میدوزن!
این تلخه!

عاشق پیشه

عضو جدید
نمیشه اسمشو گذاشت کنترل
چون کنترل اگر با سلیقه ی شخصی انجام بشه باز هم جواب نمیده
مگه گشت ارشاد کنترل نمیکنه چرا باز بی حجابی هست
کسی که چادر میزاره باید به این باور رسیده باشه که چادر خوبه
و مانتو هم اگر پوشش کامل داشته باشه پسندیده هستش

وضعیت
موضوع بسته شده است.