آیا جنگل از آتش می گریزد ؟ دعا کنیم باران ببارد..!

soha.soha

عضو جدید
کاربر ممتاز

هر روز یه نقطه جدید از جنگل های ایران دچار آتش سوزی میشه و شاید هنوز خیلی ها خبردار نباشن
این از اطلاع رسانی صادقانه ی مسئولان و البته همینطور احساس مسئولیت صادقانه سرچشمه می گیره که با گذشت یک ماه هنوز ادعا می کنند که درختها نمی سوزه و جنگلها دچار برگ سوزی هستند...!!
بر فرض که برگ سوزی باشه بالاخره نباید خاموش شه؟
حتی اگر امکاناتش در ایران نیست و نمی شه این برگ سوزی رو مهار کرد چرا از کمک کشورهای دیگه استفاده نمی کنن..
البته رئیس مدیریت بحران کشور جوابای قانع کننده ای داشتن
"
رييس سازمان مديريت بحران کشور با اشاره به اين که 80 نقطه از جنگل هاي گلستان دچار آتش سوزي شده است با تاکيد بر اين که نيازي به کمک روسيه براي خاموش کردن آتش سوزي در جنگل ها نداريم گفت: جنگل هاي ايران آتش نگرفته بلکه تنها کف جنگل ها دچار آتش سوزي شده است!
مهندس باقري در گفت وگو با ايسنا، با اشاره به اين که درخواستي براي کمک کشور روسيه براي اطفاي آتش سوزي جنگل گلستان نداشته ايم البته نيازي به اين گونه اقدامات هم وجود ندارد، خاطرنشان کرد که اگر روسيه مي تواند بهتر است جنگل هاي خودش را خاموش کند. "
و این جواب از میزان بالای مدیریت بحران!!! در کشور حکایت می کنه
حالا بر فرض اینکه درخواستی از طرف کشورهای دیگه ارسال نشده باشه ، آیا حفظ جنگلهای چند میلیون ساله که میراث طبیعی و ریه های پیکر ایران بحساب میاد ارزش اینو نداره که غرورو کنار بگذاریم و منتظر درخواست کشورها برای کمک به طبیعت بحران زده مون نباشیم؟!!!
حتی اگر به هیچ وجه امکان درخواست کمک نیست چرا به مردم اطلاع درست نمی دن تا شاید کمک های مردمی بتونه جنگل ها رو نجات بده ...

نکته ی بد اینجاست که این روزها هوا خیلی خشک و گرمه
اصلا از اون روزهای سرد و زمستانی همیشگی شمال خبری نیست
انگار همه چی دست به دست هم داده تا جنگلی باقی نمونه
بی توجهی مسئولان .. نبود امکانات .. بی اطلاعی مردم .. و حتی شایعات عمدی بودن آتش سوزی ها .. باد گرمی که این روزها می وزه .. شاید جنگلی باقی نذاره!!!
بیاییم همه دعا کنیم تا شاید باران ببارد!

آخرین ویرایش:

fgni

متخصص باغبانی
کاربر ممتاز

هر روز یه نقطه جدید از جنگل های ایران دچار آتش سوزی میشه و شاید هنوز خیلی ها خبردار نباشن
این از اطلاع رسانی صادقانه ی مسئولان و البته همینطور احساس مسئولیت صادقانه سرچشمه می گیره که با گذشت یک ماه هنوز ادعا می کنند که درختها نمی سوزه و جنگلها دچار برگ سوزی هستند...!!
بر فرض که برگ سوزی باشه بالاخره نباید خاموش شه؟
حتی اگر امکاناتش در ایران نیست و نمی شه این برگ سوزی رو مهار کرد چرا از کمک کشورهای دیگه استفاده نمی کنن..
البته رئیس مدیریت بحران کشور جوابای قانع کننده ای داشتن
"
رييس سازمان مديريت بحران کشور با اشاره به اين که 80 نقطه از جنگل هاي گلستان دچار آتش سوزي شده است با تاکيد بر اين که نيازي به کمک روسيه براي خاموش کردن آتش سوزي در جنگل ها نداريم گفت: جنگل هاي ايران آتش نگرفته بلکه تنها کف جنگل ها دچار آتش سوزي شده است!
مهندس باقري در گفت وگو با ايسنا، با اشاره به اين که درخواستي براي کمک کشور روسيه براي اطفاي آتش سوزي جنگل گلستان نداشته ايم البته نيازي به اين گونه اقدامات هم وجود ندارد، خاطرنشان کرد که اگر روسيه مي تواند بهتر است جنگل هاي خودش را خاموش کند. "
و این جواب از میزان بالای مدیریت بحران!!! در کشور حکایت می کنه
حالا بر فرض اینکه درخواستی از طرف کشورهای دیگه ارسال نشده باشه ، آیا حفظ جنگلهای چند میلیون ساله که میراث طبیعی و ریه های پیکر ایران بحساب میاد ارزش اینو نداره که غرورو کنار بگذاریم و منتظر درخواست کشورها برای کمک به طبیعت بحران زده مون نباشیم؟!!!
حتی اگر به هیچ وجه امکان درخواست کمک نیست چرا به مردم اطلاع درست نمی دن تا شاید کمک های مردمی بتونه جنگل ها رو نجات بده ...

نکته ی بد اینجاست که این روزها هوا خیلی خشک و گرمه
اصلا از اون روزهای سرد و زمستانی همیشگی شمال خبری نیست
انگار همه چی دست به دست هم داده تا جنگلی باقی نمونه
بی توجهی مسئولان .. نبود امکانات .. بی اطلاعی مردم .. و حتی شایعات عمدی بودن آتش سوزی ها .. باد گرمی که این روزها می وزه .. شاید جنگلی باقی نذاره!!!
بیاییم همه دعا کنیم تا شاید باران ببارد!

دعات اجابت شد بارون اومد همین الان دارم به رنگین کمون نگاه میکنم که جلومه

Ice Dream

عضو جدید
کاربر ممتاز
دیروز تو جاده شاهرود به گرگان از گردنه خوش ییلاق دود آسمونو گرفته بود... دختری که کنار من نشسته بود اهل گالیکش بود... گفت دود از سمت جنگلهای گالیکش به اینجا رسیده... مادرش گفته بود چندروزه که خونه ها پر دود شده...
اما این دودی که من می دیدم بنظر نمیومد از فاصله ی خیلی دوری اومده باشه
کمی که جلوتر اومدیم وقتی از دور شعله های آتیشو دیدم اصلا باورم نمی شد... فکر می کردم لابد نور چراغی دکلی چیزیه و من دارم اشتباه می بینم.... اما وقتی شگفتی همه و کلمه ی آتیش رو شنیدم ، دیدم نه چشمهای من اشتباه نمی کنن و جنگلهای زیبای وطن داره تو آتیش می سوزه
قابل باور نبود... از سمت شاهرود که میای همیشه این دهنه آغاز سرسبزی و طراوت و بوی بهشت گلستان بود ... واقعا حیف ازین درختها که هردونه ش میراث ملی ماست که ازبین رفتنش تقریبا رفتنی بی بازگشته...
کمی جلوتر آتیش به دره کشیده شده بود و بوی دود و چوب سوخته جاده رو گرفته بود... اغراق نمی کنم اما واقعا گریه م گرفته بود... یه عده کارگر با بیل و کلنگ اینطرف و اونطرف می رفتن... چقدر دعا کردم بارون بیاد چون این جماعتی که من می دیدم و این آتیشی که از قله ی یک کوه تا قله ی کوه دیگه کشیده شده بود کلا آدمو ناامید می کرد ...
خونه که رسیدم اخبار از تلویزیون پخش می شد... فکر می کنید اخبار چی بود؟؟؟
در صدر اونها رسیدن کاروان آسیایی آزادی غزه به ایرانو بزرگداشت اون با حضور رییس جمهور در دانشگاه تهران...
خب گفتم عیبی نداره... بهر حال آتیش تو جنگلای گلستان اونقدر طولانی شده که از صدر خبرها حذف شده... اما نه در صدر و نه در ذیل اخبار اصولا چیزی تحت عنوان آتش سوزی جنگلها وجود نداشت...
واقعا متاسفم... وقتی رسانه، آتیش تو جنگلهای کشورهای دیگه رو بعنوان ضعف تو بوق می کنه طبیعیه که در اینجور موارد ساکت بشه و چیزی ازین نگه که میراث طبیعی ایران داره ازبین می ره...:razz:
ایران از نظر داشتن جنگل فقیره... واقعا همین تعداد محدود جنگلهای ایران ارزش حفظ نداره؟؟؟؟
و چقدر دردناکه وقتی بفهمی جنگلهای غرب کشور هم دچاز این فاجعه شدن و ما خبردار نشدیم...
حیف ازین همه گونه های گیاهی و جانوری که تو این آتیش تموم نشدنی از بین برن:(

saeedhashemee

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
دعای بارون همه کارم میکند/ شاید دعا کنیم بارون دلار ببارد

بالا