آیا با چت کردن در دنیای مجازی دوستانی با هویت واقعی پیدا میکنید یا با هویت غیر واقعی

mortazavi

عضو جدید
ممکنه شما بارها و بارها در چت با افراد مختلفی چت کرده باشید

ولی هویت واقعی این فرد برای شما روشن نشده .

برای من که خیلی پیش اومده

نظر شما در این باره چیه؟

somayeh_63

عضو جدید
کاربر ممتاز

نظر شما در این باره چیه؟
من زیاداهل چت نیستم تا الانم 2یا 3 بار بیشتر امتحان نکردم...........ولی معتقدم وقتی خیلیا تو واقعیت ان قدر راحت ذروغ میگن دیگه ببین توی دنیای مجازی .........البته معتقدم نباید به همه با یه چشم نگاه کرد به هر حال همیشه استثنا وجود داره!

mortazavi

عضو جدید
من زیاداهل چت نیستم تا الانم 2یا 3 بار بیشتر امتحان نکردم...........ولی معتقدم وقتی خیلیا تو واقعیت ان قدر راحت ذروغ میگن دیگه ببین توی دنیای مجازی .........البته معتقدم نباید به همه با یه چشم نگاه کرد به هر حال همیشه استثنا وجود داره!

درسته نباید همه رو با یه چشم دید ،من صحبتای شمارو قبول دارم

amirgb

اخراجی موقت
درود عزیزان من
دنیای مجازی چه چت و چه فروم هایی این چنین بستری مناسب فراهم ساخته برای کسانی که به نوعی دچار سرخوردگی های اجتماعی هستند و از شخصیت خویش نا راضی
اما این دلیل نمی شود که همه را به یک چشم نگریست
به عنوانمثال در همین فروم کسانی بودند که گفتند ا می رویم و رفتند و کسانی نیز 10 بار تاپیک خداحافظی زدند و نرفتند.
آن اولی دارای ثبات است و دومی تزلزل
شاد و سر بلند باشید

afshin_ss

عضو جدید
کاربر ممتاز
ما تو چت يه گروهي داشتيم و داريم كه طرفدار يه بازيگر(باران كوثري) بوديم خيليبا هم صميمي بوديم و به هم آبجي و داداش مي گفتيم الان به خاطر مشغله ي درسي كمتر ميرم اونجا و كمتر تو بحثاش شركت مي كنم اونجا يه آبجي و يه داداش واقعي پيدا كردم
يه دوست پيدا كردم كه ازم كوچيكتره و الان خارج نت هم با هم ارتباط داريم البته شهرشون خيلي از ما دوره ولي خب اينقدر صميمي هستيم كه همديگرو داداش خطاب مي كنيم و واقعا يه دوست خوب و واقعي بوده و هست واسه من بهتره بگم يه داداش

* فریبا *

عضو جدید
کاربر ممتاز
من که یه مدتی اهل چت و مت بودم با خیلیا آشنا شدم و تجارب فراوانی در این زمینه دارم :).
من هم با آدمایی برخورد کردم که دروغ و ریا از سر وروشون پیدا بود و دوستانی هم پیدا کردم که بعید میدونم تو دنیاد واقعی می تونستم پیداشون کنم.
شاید باورکردنش سخت باشه اما دوستان اینترنتی من جزء بهترین دوستانم هستند .
باید قبول داشت که همه جا همه جور آدمی پیدا میشه و نباید تر و خشک رو با هم بسوزونیم.;)

mortazavi

عضو جدید
در سایت یاهو هزاران نفر در اتاقهای چت در حال جستجوی فرد مورد نظر برای گفتگو هستند.و بیشتر کاربران حاضر در این چت روم ها هم مرد هستند. و بی صبرانه در تلاش هستند کسی را از جنس مخالف پیدا کنند. برای همین کافی است ، که خانمی با آیدی زنانه به اتاق چت روم وارد شود. آنوقت پیام به سوی او سرازیر می شود و او را کلافه می کند.و بعضا مجبور می شود افراد را پشت سرهم ایگنور کند. و یا حتی نا شناس وارد اینترنت شود.

canopus

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام

سلام

من اهل چت نیستم.ولی به نظرم:(دوست با هویت واقعی نه.اگر هم باشن کم اند).

گزیزه

عضو جدید
باید بگم که هویت غیرواقعی...
آدم تو دنیای مجازی میتونه شخصیت های مختلفی داشته باشه..البته اینم بگم آدم تو این دنیا خیلی پرروتره!!!!!!!!

software_eng

عضو جدید
کاربر ممتاز
تو ایران چون جوونا (دخترا و پسرا) سعی می کنن از هر ابزاری برای رسیدن به مقاصد (اخلاقی یا غیر اخلاقی) خودشون استفاده کنن در نتیجه اکثر کسانی که تجربه چت کردن رو دارن با این نظر موافقن که در چت کردن هویت واقعی افراد به هیچ وجه قابل مشاهده یا درک نیست. چون صرف دوستی در چت فقط رسیدن به اهداف شخصی و رفع عقده های روانی و اغلب نیازهای جسمی هست در نتیجه به هیچ عنوان از چت کردن نمیشه به نقطه مثبت یا همگرایی رسید. من هم تجربه چت کردن رو دارم ولی اینو صادقانه میگم که چت کردن با خارجی ها بسیار بهتر و مفیدتر از چت کردن با ایرانی هاست. می تونید خودتون امتحان کنید...

باید بگم که هویت غیرواقعی...
آدم تو دنیای مجازی میتونه شخصیت های مختلفی داشته باشه..البته اینم بگم آدم تو این دنیا خیلی پرروتره!!!!!!!!

کاملا با این نظرت موافقم که چت رووم به ادم کمک میکنه تمومه پرروییاشو نشون بده ....
واقعیتش من معتقدم که تویه دنیایه مجازی اخلاق و مرام و روحیات و افکاره واقعیه ادما رو بهتر میشه شناخت .. چون دیگه پلیسه بیرونی نیست فقط میمونی خودتو پلیسه درونیت ... اتفاقا خیلی خوب میشه ذاته ادما رو اینجور جاها فهمید ... البته اگه بدونیم طرفمون واقعا چه جنسیتی داره خیلی به این مسئله کمک میکنه اممممما من خودم به شخصه سعی میکنم تویه چت فقط یه ادم باشم نه یه جنسه مخالف یا موافق برا طرفه گفتگوم...

lars_manson2002

عضو جدید
کاربر ممتاز

نظر شما در این باره چیه؟

من چند نفر رو با چت شناختم, الان دوست هستیم. هم پسر هست توشون هم دختر.

*parvaneh*

عضو جدید
زیاد اهل چت نیستم همون چندباری هم که چت کردم فهمیدم همه ی آدما خودشونو اون طوری که تو آرزوهاشون هستن نشون میدن.....
هیچ وقت اعتماد نکنید،هیچ کس هویت و شرایط واقعیشو به شما نمیگه چه در دنیای مجاری چه دنیای واقعی....

رسول فهیم

عضو جدید
من اهل چتم وباچت بهترین دوست ها هم پیداکردم
خوب بعضی ها هستند که این مورددرهمه جاوهمه حال صدق می کند.

senaps

عضو جدید
کاربر ممتاز
راستش هر بار که یاهو مسنجر رو باز میکنم برا ارتباط با شخصی که تنها راه ارتباطیش یاهو مسنجره،یادم میاد که بعد از ده سال اینترنتی بودن،هنوز بلد نیستم پیغام دادن رو شروع کنم و طرفم باید شروع کنه!! یعنی من فقط لاگین کردن رو بلدم....

ولی سوای چت،رفقای انلاین بسیار زیادی دارم که از بعضی از اونها،فقط یه نام کاربری میدونم....حافظه ام هیچوقت طاقت به خاطر سپردن اسامی و محل های تولد و سایر مشخصات را نداره!!
معمولا به این اعتقاد دارم که همه ی افراد،ادمای خوبی هستن و نمیخوان سرم رو کلاه بذارن...
از اونجایی هم که به هر کسی پیغام نمیدم(چون بلد نیستم!!)....،اکثر مخاطبین چت هام،حالا چه فیس بوکی،چه پ.خ انجمن های مختلف،چه اسکایپ و ....،معمولا افرادی هستن که تو یه سایتی باهم بحث کردیم یا همنظر بودیم و طرف میخواد چیزی به من یاد بده یا ادرسی چیزی بهم بده که پشتش رو تو دعوا بگیرم و ازاین حرفا....

با این وجود،برخی راز هام رو به نزدیک ترین دوستانم که شاید گاهی پیش هم خوابیدیم هم نمی گم و به اون رفقای انلاینم میگم.....

مثلا،کسی که میدونه عاشق یه دختریم و جرات ندارم بهش بگم،بچه ی یزده!! تو سایتی که با هم اشنا شدیم،یه اسم و تو محیط چت یه اسم دیگه داره!!!من حتی نمیدونم پسره یا دختر....
کسی که باهاش در مورد تحصیلات و ایندم حرف میزنم،نمیدونم بچه ی کجاست....فقط یه اسم ازش میدونم و اینکه حقوق میخونه...
و همینجوری تا اخر...
گاهی اوقات،نیازه که دوستانی داشته باشیم که فقط گوشی برای شنیدن هستن...چون من به همون راحتی که به مادرم جواب میدم که چرا نماز نمیخونم،به خاله ام نمی تونم بگم!! یعنی تعارفاتی که با دوستان و اشنایان داریم،تو اینجور به کار میاد...طرف تو رو نمی شناسه و تو هم طرف رو نمی شناسی!! حالا اگه هدف اشنایی و بنا گذاشتن یه رابطه باشه،اون دیگه در حیطه ی کاری من خارجه!!نه سنم و نه جراتم نمیرسه!!

بالا