آيا مايليد به عنوان يک دختر با مردي که قبلا زن صيغه اي داشته ازدواج کنيد؟

آيا مايليد به عنوان يک دختر با مردي که قبلا زن صيغه اي داشته ازدواج کنيد؟

• مجموع رای دهندگان
    135

JavadMessi

مدیر بازنشسته
از جمله اول شما اینطور برمیاد که اگر دختری که به خواستگاریش میرید قبلا صیغه مردها میشده پس از نظر شما اشکال نداره ! ممنون . این شد یک جواب صریح !

جمله صیغه مردان میشده یک جمله واضح به فارسی سلیس هستش ! کجاشو متوجه نشدید ؟؟!

در مورد جمله اخرتون باید بگم فحشا و گناه رو نبایبد با نوع دیگه ای از فحشا جایگزین کرد . راه حل کاملا واضحه . باید مثل گذشته شرایط زندگی جوانها رو از نظر کار و اشتغال و مسکن طوری مهیا کرد که بتونند بموقع ازدواج کنند . اینطوری غیراز افراد فاسد و شهوتران کسی دنبال اینکارا نمیره چه بشکل فحشای علنی باشه چه صیغه !
صیغه مردها میشده یعنی کارش این بوده ولی در عمل چنین چیزی هم وجود نداره.
از نظر من اشکال داره چون خودم خدا رو شکر شرایط برام اونطوری نشده
نمیدونم شما به دین اعتقاد دارید یا نه؟؟؟
ولی فحشا به گناه میگند.یکی از دلایل اینکه کسی به فحشا کشیده میشه اینه که گناه براش عادی میشه و به تبع اون از رحمت خدا هم دور میشه ولی کسی که هدفش به گناه نیفتادنه مطمئنا رحمت خدا دنبالشه و عادی براش نخواهد شد مگه اینکه خودش مرض داشته باشه و نیتش یه چیز دیگه باشه.
ما هم از اول گفتیم که شرایط ازدواج فراهم بشه ولی ایکاش نگاه به فحشا هم مستقلا سنگین بود نه اینکه همراه با صیغه بد شمرده بشه!!!
اما خب حرف زدن همیشه قشنگه ولی در عمل هیچوقت این شرایط به طور کامل برای همه مهیا نبوده

JavadMessi

مدیر بازنشسته
این جملتون رو خیلی پسندیدم و واقعا هم ای کاش اینطوری میشد که مردی که اینکارس با دختر اینکاره ازدواج کنه .

ولی اشکال اینجاست که عمدتا انتظار دارند خودشون به بهانه فشار جنسی و بالا رفتن سن ازدواج مرتکب این کارا بشند ولی موقع ازدواج خودشون که میرسه انتظار دارند دختری که به خواستگاریش میرند افتاب مهتاب ندیده باشه تا چه برسه به اینکه قبلا صیغه کسی بوده باشه !

اشکال اینه که ما عمدتا برا خودمون هم خدا رو میخایم هم خرما رو و براش هزار رقم دلیل و توجیه و شرع و دین رو ردیف میکنیم ولی برای طرف مقابلمون هرگز چنین چیزی رو تحمل نمیکنیم .
شما تو این جامعه زندگی میکنی؟؟؟
تمام حرفات تو جامعه دیده میشه فقط فرقش اینه به جای صیغه باید نوشت فحشا !!!
تمام اون پسرهایی هم که دنبال فحشا بودند برای ازدواج دنبال دخترند ولی نمیدوند چوب خدا صدا نداره!!

زيگفريد

عضو جدید
کاربر ممتاز
من به شخصه نه.اصلأ. به نظرم کسی که اینجوری هست باید بره لنگه خودشو پیدا کنه.

پست قبلیم که در جواب یکی از دوستان زده بودم جواب این پست شما هم هست .

متاسفانه مردانی که اهل صیغه و اینجور کثافتکاریها هستند وقتی موقع ازدواج خودشون میرسه اصلا حاضر نمیشند با دختری ازدواج کنند که قبلا صیغه مردان دیگه شده بلکه عمدتا دنبال دختری میرند که اهل اینجور کارا نبوده . اشکال اینجاست که اینکارا رو برا خودشون مجاز میدونند ولی برا طرف مقابلشون هرگز !

زيگفريد

عضو جدید
کاربر ممتاز
شما تو این جامعه زندگی میکنی؟؟؟
تمام حرفات تو جامعه دیده میشه فقط فرقش اینه به جای صیغه باید نوشت فحشا !!!
تمام اون پسرهایی هم که دنبال فحشا بودند برای ازدواج دنبال دخترند ولی نمیدوند چوب خدا صدا نداره!!

گویا شما در این جامعه زندگی نمیکنی که اینقدر بی خبری !

اگر به جای صیغه بنویسیم فحشا موضوع حله ؟؟ این اشکال نداره چون صیغه عملا همون فحشاست که لعاب شرعی روش کشیدند .

JavadMessi

مدیر بازنشسته
پست قبلیم که در جواب یکی از دوستان زده بودم جواب این پست شما هم هست .

متاسفانه مردانی که اهل صیغه و اینجور کثافتکاریها هستند وقتی موقع ازدواج خودشون میرسه اصلا حاضر نمیشند با دختری ازدواج کنند که قبلا صیغه مردان دیگه شده بلکه عمدتا دنبال دختری میرند که اهل اینجور کارا نبوده . اشکال اینجاست که اینکارا رو برا خودشون مجاز میدونند ولی برا طرف مقابلشون هرگز !
واجب شد بدونم تو کدوم کشور زندگی میکنی؟!!!

masoud145

اخراجی موقت
توصیه من به پسران جوان ها ............ کلا ازدواج نکیند ..........بد بدبخت میشید........

JavadMessi

مدیر بازنشسته
گویا شما در این جامعه زندگی نمیکنی که اینقدر بی خبری !
اگر به جای صیغه بنویسیم فحشا موضوع حله ؟؟ این اشکال نداره چون صیغه عملا همون فحشاست که لعاب شرعی روش کشیدند .
کو همچین فحشایی که شما میگی؟؟؟
نخیر با کلمه حل نیست ولی این عملا و حرفا باید با آمار باشه دوست عزیز
جامعه ما پر از فحشاست اونوقت شما گیرتون فقط رو چیزیه که تو خیالتون فکر میکنید تو این جامعه به شکل گسترده استفاده میشه!!!
شما اگر مسلمانید که باید بحث درون دینی کرد ولی اگر نیستید بحثمون فایده نداره چون شما گیر کارت جای دیگست!!

زيگفريد

عضو جدید
کاربر ممتاز
توصیه من به پسران جوان ها ............ کلا ازدواج نکیند ..........بد بدبخت میشید........

اقا مسعود ابنقدر افراطی هم نمیشه گفت . به هر حال ازدواج برای هر انسانی چه مرد چه زن در نهایت لازمه . زن و مرد به جهات مختلف به هم نیاز دارند و بدون جنس مخالف یجورائی زندگی ادم تکمیل نیست .

زيگفريد

عضو جدید
کاربر ممتاز
کو همچین فحشایی که شما میگی؟؟؟
نخیر با کلمه حل نیست ولی این عملا و حرفا باید با آمار باشه دوست عزیز
جامعه ما پر از فحشاست اونوقت شما گیرتون فقط رو چیزیه که تو خیالتون فکر میکنید تو این جامعه به شکل گسترده استفاده میشه!!!
شما اگر مسلمانید که باید بحث درون دینی کرد ولی اگر نیستید بحثمون فایده نداره چون شما گیر کارت جای دیگست!!

اگر مسلمانی به اینجور کاراست باشه مال خودتون !! حرفی نیست .

masoud145

اخراجی موقت
اقا مسعود ابنقدر افراطی هم نمیشه گفت . به هر حال ازدواج برای هر انسانی چه مرد چه زن در نهایت لازمه . زن و مرد به جهات مختلف به هم نیاز دارند و بدون جنس مخالف یجورائی زندگی ادم تکمیل نیست .

الان یکی ازدواج نکنه اسمون به زمین میاد؟

JavadMessi

مدیر بازنشسته
اگر مسلمانی به اینجور کاراست باشه مال خودتون !! حرفی نیست .
مغلطه نکن خواهشا
یه میلیون بار گفتم صیغه یه راه حله اونم برای عده ای!!
از اول میگفتی من دردم اسلامه دیگه اینقدر آسمون ریسمون بافتن نمیخواست!!

زيگفريد

عضو جدید
کاربر ممتاز
مغلطه نکن خواهشا
یه میلیون بار گفتم صیغه یه راه حله اونم برای عده ای!!
از اول میگفتی من دردم اسلامه دیگه اینقدر آسمون ریسمون بافتن نمیخواست!!

درد من اون اسلامیه که امثال شما تبلیغشو میکنید . خیلی حرفا در مورد این نوع اسلام مد نظر جنابعالی دارم ولی حوصله اخطار و اخراج رو ندارم . مدتهاست که دیگه نمیشه خیلی حرفها رو زد که اینم از برکات اون نوع اسلام ادعایی شماست .

زيگفريد

عضو جدید
کاربر ممتاز
الان یکی ازدواج نکنه اسمون به زمین میاد؟

اگر یک نفر ازدواج نکنه زمین به اسمون نمیاد ولی جامعه ای رو تصور کن که عده زیادی ازدواج نکنند ! اونوقت چی میشه ؟؟ نسل بشر ادامه پیدا نمیکنه و خیلی اشکالات دیگه .

نیاز به جنس مخالف در نهاد هر بشری وجود داره و نمیشه این نیاز رو انکار کرد . منتهی باید از طریق درست و اصولی این نیازها رو برطرف کرد .

JavadMessi

مدیر بازنشسته
درد من اون اسلامیه که امثال شما تبلیغشو میکنید . خیلی حرفا در مورد این نوع اسلام مد نظر جنابعالی دارم ولی حوصله اخطار و اخراج رو ندارم . مدتهاست که دیگه نمیشه خیلی حرفها رو زد که اینم از برکات اون نوع اسلام ادعایی شماست .
مهندس یه حکمو تعمیم نمیدند به کل و بگند اون اسلام شما !!!
ازدواج منقطع در قرآن هم اومده اما برای کسانی که فحشا در نظرشون قبحی داشته باشه و نمیخواند به گناه آلوده بشند.
حالا هی شما مثلا سوءاستفاده رو پتک کن و بزن تو سر خود حکم.اگه یخورده واقع بین باشید میبینید که فساد جامعه ما از جای دیگست نه حدس و گمانهای شما
در مورد اسلام هم هر حرفی داری تو پروف در خدمتم ولی به شرط اینکه همین منطقو پیش نگیری

masoud145

اخراجی موقت
اگر یک نفر ازدواج نکنه زمین به اسمون نمیاد ولی جامعه ای رو تصور کن که عده زیادی ازدواج نکنند ! اونوقت چی میشه ؟؟ نسل بشر ادامه پیدا نمیکنه و خیلی اشکالات دیگه .

نیاز به جنس مخالف در نهاد هر بشری وجود داره و نمیشه این نیاز رو انکار کرد . منتهی باید از طریق درست و اصولی این نیازها رو برطرف کرد .
خوب نیاز جنسی رو برطرف نکنه .......... اسمون به زمین میاد؟

gelayol joon

عضو جدید
کاربر ممتاز
این جملتون رو خیلی پسندیدم و واقعا هم ای کاش اینطوری میشد که مردی که اینکارس با دختر اینکاره ازدواج کنه .

ولی اشکال اینجاست که عمدتا انتظار دارند خودشون به بهانه فشار جنسی و بالا رفتن سن ازدواج مرتکب این کارا بشند ولی موقع ازدواج خودشون که میرسه انتظار دارند دختری که به خواستگاریش میرند افتاب مهتاب ندیده باشه تا چه برسه به اینکه قبلا صیغه کسی بوده باشه !

اشکال اینه که ما عمدتا برا خودمون هم خدا رو میخایم هم خرما رو و براش هزار رقم دلیل و توجیه و شرع و دین رو ردیف میکنیم ولی برای طرف مقابلمون هرگز چنین چیزی رو تحمل نمیکنیم .

ممنون خیلی خوشحالم که نسل آدمایی با این طرز فکر هنوز منقرض نشده

F.H

عضو جدید
سلام:gol::gol:
اخیرا در بین دوستانم و گاه افراد دیگه مورد هایی از این دست دیدم که خواستگاری که براشون اومده بود قبلا زن صیغه ای داشته اما در عین حال افراد موجهی بودند .پس موضوع اینه که شخصي به خواستگاريه شما بياد بطوريکه در حال حاضر مجرده اما طي صحبتهاي مربوطه از اونجا که به شما علاقه منده صادقانه به شما بگه که قبلا براي مدتي خانمي رو صيغه کرده تا صرفا صرفا به گناه نيفته و هم اينکه نياز اش براورده بشه.....
در حالی که طرف مقابل شرایط و موقعیت خوبی داره و حتی ممکنه احساس کنی به لحاظ عاطفی و احساسی این همون کسیه که تو میخوای. اما فکر کردن به گذشته طرف مقابل سد بزرگی میشه برای تو ......به نظر تو تصمیم درست چیه؟
خواهشا به سوالم خوب توجه کنید....
در ضمن این رو هم مد نظر باید داشت که ایشون می تونه قضیه رو اصلا نگه و پنهان نگهداره ولی بدلیل صداقتی که داره و برای اینکه بعدها مشکلی پیش نیاد حقیقت رو میگه....
البته نظرات مختلفی تو این زمینه وجود داره مثلا بعضیا بهشون مشاوره می دادند که: نه باید تو این زمینه برابری و عدالت باشه ، چون تو یه دختری و قبلا هیچ رابطه ای رو تجربه نکردی این بی انصافیه اما عده ای می گفتند به خاطر این موضوع بهت تبریک میگیم چون خیلی خوبه که همسرت قبلا همچین چیزی رو تجربه کرده و الان شناخت بهتری از خانم ها داره...
و کلا این بیچاره مونده بود چی کار کنه...عقل می گفت نه....احساس می گفت آره.

از نظر من اگه اون پسر واقعا سرش به کار خودش بود"واقعا"
چه جوری مورد پیدا کرده برا صیغه؟ شاید دو روز دیگه اینم دلش رو بزنه و حالا که تجربه صیغه داره بره یکی دیگه رو پیدا کنه
آخه برای یه دختر چه تضمینی هست که این با این پسر تا آخر عمر خوب و خوش باشه
این پسر گناه نکرده جرم نکرده ولی از نظر من اصلا قابل اعتماد نیست
دیدم که میگم

ICE-G

عضو جدید
کاربر ممتاز
م که حاضر نیستم!
ادما به گذشته اشون پیوند خوردن جدا شدن از گذشته کار راحتی نیست.

بالا