آموزش Chief Architect

Fathy

متخصص مهندسی سازه و زلزله
سلام بچه ها

من ديروز (پنجشنبه 2 مهر) نرم افزار Chief Architect X1 رو که يه DVD بودش خريدم (راستش عکساي روي جلدش خيلي قشنگ بودش .... کنجکاو شدم)

اين مشاهدات منه از اين نرم افزار در طي 2 ساعت تست کردن:

1- نصب: موقع نصب عکسايي رو از نماهاي خارجي و داخلي و نقشه هاي 2d و دتيل ها رو که تو خود محيط نرم افزار بودن رو نشون مي داد که خيلي قشنگ بودن (نصب يه کم طول کشيد حدود 10 دقيقه).

2- اجرا: بعد نصب يه نگاهي به حجمش رو هارد کردم 3.3 GB ! (آخه من آرشيکدکار هستم. بنده خدا آرشيکد 12 همش 380 مگ حجمشه! يعني حدود 10% چيف آرشيتکت. هر چند اين معيار درستي نيستش ولي خوب معمولا وقتي يه نرم افزار سايزش بزرگتر باشه قويتر هم هستش)

3- نگاه اول: با اجراي نرم افزار اول يه صفحه start up ظاهر مي شه که با زدن New Plan صفحه اصلي نرم افزار ظاهر ميشه. در نگاه اول که محيطش خيلي شلوغ نشون نميده (چون اگه قسمت سمت راست که مرورگر کتابخونش -Library Browser- هستش در نظر نگيريم محيطش خيلي خلوت ميشه)

4- کار کردن با برنامه: خواستم يه پلان ساده من در آوردي باش بکشم ولي بايد بگم تو اين برنامه نه خط فرماني وجود داره (مثل اتوکد) و نه جايي واسه وارد کردن طول ديوارا موقع کشيدن. که همين نکته باعث شد که همين پلان ساده کشيدنش واسم سخت شه. به هر حال يه چيزايي کشيدم (هر چند به نظرم محيطش زياد کاربر پسند نيست - شايدم به خاطر اينه که باش آشنا نيستم)

ولي بعد اينکه ديوار رو کشيدم متوجه شدم که برنامه خودش به صورت اتو ماتيک کف و سقف رو تشخيص داده هيچي، اصلا کشيدشون!
با انتخاب گزينه 3D>Create render overview>Render Full ovreview از منو برنامه شکل 3D پلان رو برنامه نشون ميده.
بازم به نظرم گشت و گذار تو محيط 3D اون خيلي روون نبود ... ولي خوب قشنگ بود.
با انتخاب گزينه 3D>Raytrace current render view از منو برنامه اونو رندر کردم.

در زير هم يک از مثالهاي خود برنامه که تو پوشه sample هستش رو باز کردم و از يک نما ازش رندر گرفتم ...
واقعا کيفيت رندرش فوق العادست.

اينا اولين مشاهدات من بودش....
از دوستان هر کي کار کرده خواهشن اطلاعاتشو دريغ نکنه

مرسي

:gol:

Fathy

سلام

اینا هم تعدادی از قابلیتهای این نرم افزار هستش:

ترسیم سریع و آسان پلان طبقات

ایجاد اتوماتیک مقطع و نمای دلخواه

اندازه گیری سریع و اتوماتیک

آرشیو کامل لوازم و المان های معماری

ساخت و ایجاد المان ها و مبلمان های خاص و دلخواه

آرشیو لوزام الکتریکی و سیم کشی کامل اتاق ها

طراحی کامل محوطه و شیب بندی زمین پروژه

سه بعدی سازی سریع با نور پردازی کامل

نور پردازی و رندرینگ پیشرفته PovRay

طراحی کامل آشپزخانه و حمام

تهیه تصاویر زیبا از طراحی داخلی

دریافت ورودی و ایجاد خروجی دو و سه بعدی در محیط AUTO CAD

ایجاد مقطع و نمای اتوماتیک و پلان سه بعدی از نقشه های AUTO CAD

لایه بندی پیشرفته و تهیه شیت کامل نقشه و جهت پلات و پرینت

دسترسی آسان به دستورات و تنظیمات و جعبه ابزارها

ترسیم آسان و سریع انواع پله ها، نورگیرها، سقف ها و فونداسیون

ایجاد خروجی VRML جهت حرکت حقیقی داخل ساختمان تحت وب

ایجاد خروجی فیلم AVI از حرکت دوربین داخل اتاق ها و اطراف نما و محوطه

استفاده از دیتایل ها و بلوک های خاص اجرایی CAD

تهیه لیستوفر و متره کامل مصالح، المان ها و مبلمان

memarekochak

عضو جدید
سلام بچه ها

من ديروز (پنجشنبه 2 مهر) نرم افزار Chief Architect X1 رو که يه DVD بودش خريدم (راستش عکساي روي جلدش خيلي قشنگ بودش .... کنجکاو شدم)

1- نصب: موقع نصب عکسايي رو از نماهاي خارجي و داخلي و نقشه هاي 2d و دتيل ها رو که تو خود محيط نرم افزار بودن رو نشون مي داد که خيلي قشنگ بودن (نصب يه کم طول کشيد حدود 10 دقيقه).

2- اجرا: بعد نصب يه نگاهي به حجمش رو هارد کردم 3.3 GB ! (آخه من آرشيکدکار هستم. بنده خدا آرشيکد 12 همش 380 مگ حجمشه! يعني حدود 10% چيف آرشيتکت. هر چند اين معيار درستي نيستش ولي خوب معمولا وقتي يه نرم افزار سايزش بزرگتر باشه قويتر هم هستش)

3- نگاه اول: با اجراي نرم افزار اول يه صفحه start up ظاهر مي شه که با زدن New Plan صفحه اصلي نرم افزار ظاهر ميشه. در نگاه اول که محيطش خيلي شلوغ نشون نميده (چون اگه قسمت سمت راست که مرورگر کتابخونش -Library Browser- هستش در نظر نگيريم محيطش خيلي خلوت ميشه)

4- کار کردن با برنامه: خواستم يه پلان ساده من در آوردي باش بکشم ولي بايد بگم تو اين برنامه نه خط فرماني وجود داره (مثل اتوکد) و نه جايي واسه وارد کردن طول ديوارا موقع کشيدن. که همين نکته باعث شد که همين پلان ساده کشيدنش واسم سخت شه. به هر حال يه چيزايي کشيدم (هر چند به نظرم محيطش زياد کاربر پسند نيست - شايدم به خاطر اينه که باش آشنا نيستم)

ولي بعد اينکه ديوار رو کشيدم متوجه شدم که برنامه خودش به صورت اتو ماتيک کف و سقف رو تشخيص داده هيچي، اصلا کشيدشون!
با انتخاب گزينه 3D>Create render overview>Render Full ovreview از منو برنامه شکل 3D پلان رو برنامه نشون ميده.

در زير هم يک از مثالهاي خود برنامه که تو پوشه sample هستش رو باز کردم و از يک نما ازش رندر گرفتم ...

مرسي

سلام ميشه در رابطه با كار كردن اين نر افزار بيشتر توضيح بدي؟؟

Fathy

سلام ميشه در رابطه با كار كردن اين نر افزار بيشتر توضيح بدي؟؟

سلام

خوبی؟
مرسی از اینکه حداقل شما یه اظهار نظر کردین :gol:

من که خودمم باش کار نکردم
ولی خوب .... چیزایی که ازش یاد می گیرم رو سعی میکنم اینجا بذارم.

مرسی

bsid1

عضو جدید
می تونید به منم اطلاعاتی که بدست می آورید و بگید..خیلی به این برنامه علاقه مندم

mr.abooli

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام

خوبی؟
مرسی از اینکه حداقل شما یه اظهار نظر کردین :gol:

من که خودمم باش کار نکردم
ولی خوب .... چیزایی که ازش یاد می گیرم رو سعی میکنم اینجا بذارم.

مرسی
با سلام
من خونه خودمو پلان کردم عالی بود
اول در اتو کد پلانو کشیدم بعد در داخل این نرم افزار این پورت کردم و بعد شوع به کشیدن دیوارهای بیونی external و بعد enternal کردم
بعد اتق خواب و سرویسهای بهداشتی را کشیدم و پنجره ها و در هارو کارگذاشتم
اگه ماییلید پروسه را کامل براتون تشریح می کنم واقعا عالیه با اینکه من مکتنیک می خونم و نرم افزارهای طراحی زیاد کار کردم با اشنا شدن به این نرم افزار علاقه شدیدی به معماری پیدا کرم
فقط می خواستم برام پلان بفرستین تا براتون مدل کنم و عکسشو براتون بزارم اگه اطلعاتی در مورد نماها دارین ممنون میشم برام ارسال کنید با تشکر :):heart::gol:

پیوست ها

• 01111.JPG
    01111.JPG
    6.4 کیلوبایت · بازدیدها: 0

bsid1

عضو جدید
سحر

سحر

سلام
خوش به حالتون می تونید با این برنامه کار کنید.
من اتوکد بلد نیستم، هر چی هم راهنماش و نگاه می کنم بدتر گیج می شم..
من خیلی به این برنامه احتیاج دارم..می تونید یه راهنمایی برای درکش کنید..

:smile:

به نظرتون برای طراحی داخلی برنامه خوبیه که آدم زمان بزاره؟؟؟ یا مکس بهتره؟؟؟
ممنون

23879

عضو جدید
من 3 ساله كه اين برنامه رو دارم ولي بلد نيستم باهاش كار كنم ميشه بهم كمك كنيد ؟ چون 3 بعديم بلد نيستم و ترم آخرم . طرح 5 و پايان نامم مونده . مرسي

kavand

عضو جدید
سلام بچه ها

مرسي

سلام
اول اينكه شما بايستي نرم افزار را به صورت فول بخري
ارتفاع طول وضخامت ديوار با راست كليك كردن و تعريف قابل انجامه و حتي نوع ديوار،پي ديوار، جنس و... نيز قابل تعريفه.

arash1700

عضو
سلام
خوشحال میشم به ما هم یاد بدید من برنامه رو دانلود کردم اوکی شد اتوکد رو هم می تونم وارد این برنامه کنم فقط نمی دونم در و دیوار و ضخامت و مصالح رو چطوری اوکی می کنی خوشحال میشم یه کمی آموزش بدین ممنون /.

milad.ebadi

عضو جدید
من رندرهاشو که دیدم خیلی ضعیف تر از آریشیکد بود
نظر شما چیه؟کدوم بهترن دوستان؟

maghsoodrayaneh

عضو جدید
Dvd اموزشیش به صورت لاتین تو بازار پایتخت موجوده . من باهاش کار کردم .اول آرشی کد بعد این .

fact

عضو جدید
سلام.فکر میکنم بهترین راه یاد گیری این نرم افزار از روی کتابش باشه
من یا جزوه ازش داشتم راحت میشه یادش بگیرین
البته من خیلی دنبالش نرفتم

FOOLADIN

عضو جدید
سلام:
دمت گرم خدا خيرت دهد پس همون جزوه رو اينجا براي دانلود بزارpdf است يا جور ديگه؟ -منتظرم

dr_amn69

عضو جدید
سریال نامبر Chief Architect Premier V 13 رو کسی داره بزاره رو سایت!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ممنون میشم بهم بدین !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

#architect#

عضو جدید
رندر های این نرم افزار به قدرت revit میرسه یا نه؟؟؟
من این نرم افزارو ندیدم ولی کارایی که دوستان گفتن revit هم انجام میده!!!
میشه از امکاناتش بیشتر بگین؟
ممنون میشم.

feredee

عضو جدید
سلام دوستان
من 5 ،6 ماه پیش خیلی با این برنامه کار کردم .در واقع بیشتر طراحی آشپزخونه که کار کردن باهاش خیلی راحته.اما به نظر منبرای طراحی داخلی ارشیکد بهتره .
اما الان دوباره این برنامه رو نصب کردم نمی تونم unitش به میلیمتر تنظیم کنم.کسی میتونه کمک کنه؟

آخرین ویرایش:

babak413

عضو جدید
دوستان کسی سریال نامبر Chief Architect Premier V 13 رو داره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

goodarzebrahimi

عضو جدید
سلام دوست عزیر

سلام دوست عزیر

من گودرز هستم از تهران و من هم علاقه زیادی به نرم افزار چف آرشیتکت دارم
لطفا در صورت داشتن اطلاعات برای من هم ایمیل کنید با تشکر
GOODARZEBRAHIMI@GMAIL.COM

aminiB

عضو جدید
با سلام
من خونه خودمو پلان کردم عالی بود
اول در اتو کد پلانو کشیدم بعد در داخل این نرم افزار این پورت کردم و بعد شوع به کشیدن دیوارهای بیونی external و بعد enternal کردم
بعد اتق خواب و سرویسهای بهداشتی را کشیدم و پنجره ها و در هارو کارگذاشتم
اگه ماییلید پروسه را کامل براتون تشریح می کنم واقعا عالیه با اینکه من مکتنیک می خونم و نرم افزارهای طراحی زیاد کار کردم با اشنا شدن به این نرم افزار علاقه شدیدی به معماری پیدا کرم
فقط می خواستم برام پلان بفرستین تا براتون مدل کنم و عکسشو براتون بزارم اگه اطلعاتی در مورد نماها دارین ممنون میشم برام ارسال کنید با تشکر :):heart::gol:

سلام کتابخانه نرم افزار رو از کجا بگیرم

بالا