آموزش Asp.NET (بررسی سئوالات و مشکلات)

mobinak

عضو جدید
سلام بچه ها من هم هستم، ممنون از تايپيك هاي علمي و مفيدتون.
لينك آموزش هم فراموش نشه، منتظرم!

linux_0011

عضو جدید
ممنون دوستااان.:w42:
خيلي خوبه.من چند تا pdfدارم ولي خيلي پيچوندشون:(

sam66

عضو جدید
ظاهرا" این تاپیک داره کار خودشو شروع می کنه هر چند واسه دوستانی که C# نمی دونن یکم زوده.
به هر حال ...
بچگیام یک مطلب به عنون مقدمه برای شروع نوشتم که دوستانی که درک چندانی از ASp.NET ندارن باهاش آشنا بشن .
فکر می کنم واسه شروع بد نباشه بذارم دوستان بخونن .

سلام ، مرسی خیلی روان و جالب توضیح دادید ،لطف کنید بزارید تو تاپیک آموزش :gol:

A.S.Roma

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام بچه ها چه خبر؟! هیچکسی نظری نداشت راجع به فصل اول؟:gol:
به نظر من فصل اول مباحثی رو مطرح کرده که برای شخصی که تازه می خواد شروع کنه دونستنش ضرورت نداره .کما اینکه می تونه یک ذهنیت بد به Developer بده ( اتفاقا" خودم روز اول با خوندن قسمت اول این PDF کلی ناامید شدم ! چون خیلی از چیزاشو نفهمیم . )
فکر می کنم قسمتهای بعدی رو بذارید بهتر باشه تا یکم کاربردی تر بشه :gol:;)

sam66

عضو جدید
IIS بحث مهمی بود که قبل از شروع کار باید با اون آشنا شد ، حالا فصل های بعدی که برنامه نویسی شروع میشه مباحث جالبتر و جذاب تر میشن ، اگر دوستان همه این فصل رو مطالعه کردند من فصل بعدی باضافه یکسری مطالب آموزشی اضافه تر که از چند جزوه و کتاب دسته بندی و خلاصه کردم بزارم :gol:

salam.6864

عضو جدید
IIS بحث مهمی بود که قبل از شروع کار باید با اون آشنا شد ، حالا فصل های بعدی که برنامه نویسی شروع میشه مباحث جالبتر و جذاب تر میشن ، اگر دوستان همه این فصل رو مطالعه کردند من فصل بعدی باضافه یکسری مطالب آموزشی اضافه تر که از چند جزوه و کتاب دسته بندی و خلاصه کردم بزارم :gol:
ممنون میشیم:w11::w16::w16:م:w11:

fatima a

عضو جدید

میسی
منم بیشتر دوست دارم مطالب کاربردی تر باشه
ولی بازم ممنون:w27:

sam66

عضو جدید
سلام ، من امشب قسمت دوم آموزشی رو میزارم ، شرمنده دیر شد چون باید یک سری مطالب رو دسته بندی و تایپ میکردم :smile:
راستی همه ی اون 10 شرکت کننده قسمت اول رو کامل مطالعه کردید دیگه؟:gol:

salam.6864

عضو جدید
:w16::w16:
سلام ، من امشب قسمت دوم آموزشی رو میزارم ، شرمنده دیر شد چون باید یک سری مطالب رو دسته بندی و تایپ میکردم :smile:
راستی همه ی اون 10 شرکت کننده قسمت اول رو کامل مطالعه کردید دیگه؟:gol:
من خوندم;):w16::w16:

sam66

عضو جدید
سلام، من میخواستم قسمت دوم رو بزارم ولی سایت پیغام خطا میداد و پست ارسال نمیشد! :w20:

MaSoUd-5

عضو جدید
سلام

دیگه خسته شدم این VS مسخره ی مایکروسافت چرا اینقد گنگه

چطوری میتونم یه دیتابیس بسازم؟(مثل mysql خط فرمان نداره؟که بشه دستوراتو فقط توش کپی کرد که اجرا کنه؟)
یه دیتابیس که شامل فیلدای یوزرنیم و پسورد باشه

تو اینترنت هم انگار چیزی نیست!!!حالا اگه سرچ بزنیم PHP و MYSQL عین چی براتون Tutorial ردیف میکنه اما این ASP.net نه!!!

داره خسته کننده میشه!!یکی بیاد یه حرکتی چیزی بزنه آخه(منظورم تکنو مکنو نیستااا)

A.S.Roma

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام

دیگه خسته شدم این VS مسخره ی مایکروسافت چرا اینقد گنگه

چطوری میتونم یه دیتابیس بسازم؟(مثل mysql خط فرمان نداره؟که بشه دستوراتو فقط توش کپی کرد که اجرا کنه؟)
یه دیتابیس که شامل فیلدای یوزرنیم و پسورد باشه

تو اینترنت هم انگار چیزی نیست!!!حالا اگه سرچ بزنیم PHP و MYSQL عین چی براتون Tutorial ردیف میکنه اما این ASP.net نه!!!

داره خسته کننده میشه!!یکی بیاد یه حرکتی چیزی بزنه آخه(منظورم تکنو مکنو نیستااا)
مایکروسافت و خط فرمان ؟! :eek:
روی Solution کلیک راست کن و add new Item رو بزن و دیتابیس رو انتخاب کن ! برای تعریف فیلدها هم بعد از اینکه DataBase رو اضافه کردی از منوی View گزینه Server Explorer رو انتخاب کن . می بینی که DataBaseی که اضافه کردی اینجاست ! و می تونید Table اضافه کنی و ...

nafiseh.s

عضو جدید
سلام.برای add کردن image من درApp.data فولدر جدیدی باز کردم به نام image و با Rightclick و زدن گزینه addexistingitem چند عکس از کامپیوتر brows کردم.با کنترل های استاندارد image را به صفحه اضافه کردم و در بخش image url عکسها را ار App.data اتچ کردم اما وقتی vieinbrowser رو میزنم عکسها با x میاد و نمایش داده نمیشه!!!!

علت چیه؟؟؟؟؟؟؟

A.S.Roma

عضو جدید
کاربر ممتاز
App_Data محل مناسبی برای قرار دادن عکس نیست.
محتوای اون فولدر از بیرون غیر قابل دسترسه !
فولدر Image را جای دیگر کپی کنید.

me.fatima

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام

من میخوام یکی از زبانهای دات نت رو یادبگیرم ولی نمیدونم بین asp.net و vb.net شک دارم.
زبانهای c++ و Html رو بلدم.بنظرتون کدومشون بهتره که یاد بگیرم ؟ و کدومشون تو ایران بازار بهتری داره؟

negin17h

مدیر تالارهای مهندسی کامپیوتر و رباتیکمتخصص #C
مدیر تالار
سلام

من میخوام یکی از زبانهای دات نت رو یادبگیرم ولی نمیدونم بین asp.net و vb.net شک دارم.
زبانهای c++ و Html رو بلدم.بنظرتون کدومشون بهتره که یاد بگیرم ؟ و کدومشون تو ایران بازار بهتری داره؟

دوست عزیز، Asp.net زبان نیست. با استفاده از سی شارپ و وی بی یا ... می توانید صفحاتی با Asp.net ایجاد کنید. در ضمن html ، css و ... پیش نیاز وب هستند و به طور جداگانه خیلی کاربردی ندارند.

me.fatima

عضو جدید
کاربر ممتاز
ممنون از پاسختون.

پس این تحلیل درسته که asp.net برای طراحی وب استفاده میشه؟
فرق vb با vb.net در چیه ؟ من کتاب vb در 21 روز رو دارم .نیاز که کتاب جدا برای .net بخرم؟
برای منی که اصلا تا حالا vb کار نکردم , چه کتاب یا جزوه ای خوبه ؟ اگه pdf باشه اشکالی نداره.

negin17h

مدیر تالارهای مهندسی کامپیوتر و رباتیکمتخصص #C
مدیر تالار
ممنون از پاسختون.

پس این تحلیل درسته که asp.net برای طراحی وب استفاده میشه؟
فرق vb با vb.net در چیه ؟ من کتاب vb در 21 روز رو دارم .نیاز که کتاب جدا برای .net بخرم؟
برای منی که اصلا تا حالا vb کار نکردم , چه کتاب یا جزوه ای خوبه ؟ اگه pdf باشه اشکالی نداره.

vb با vb.net متفاوت است و دومی نسخه توسعه یافته و تحت دات نت وی بی هست. کتب مربوطه در تالارها گذاشته شده و از لینک امضای من هم قابل دسترسی است.
سئوالات وی بی رو هم در زیر تالار خودش مطرح کنید لطفاً :)

mina_p

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
سلام
يه سوال داشتم
كد نويسي dropdownlist در asp.net با زبان #c
ممنون ميشم كمكم كنيد

mina_1367

عضو جدید
سلام
يه سوال داشتم
كد نويسي dropdownlist در asp.net با زبان #c
ممنون ميشم كمكم كنيد
خب سوال چی هست ؟
ساده ترین استفاده از دراپ محتواش هس :
dropdownlist1.selectedItem.Value
dropdownlist1.selectedItem.text
اینا میشه مقدار و اسم ظاهری عنصر انتخاب شده در دراپ
سوالت چی هس؟

targol_1985

عضو جدید
سلام دوستان ، یه سوالی از شما داشتم ، من تازه شروع کردم به ASP کار کردن ، می خواستم بدونم که امکان طراحی وبسایتی که سیستم مدیریت محتوا داشته باشه با ASP.net وجود داره؟ در واقع می خوام یک وبسایتی طراحی کنم که امکاناتی از قبیل ورود کاربر ، نوشتن مطلب و به روز رسانی و آپلود عکس توش وجود داشته باشه . یا اینکه باید از cms های آماده استفاده کنم؟

A.S.Roma

عضو جدید
کاربر ممتاز
هم می تونید از CMS های حاضری استفاده کنید.
هم می تونید با ASP.NET‌یک CMS مخصوص خودتون بنویسید.

اصولا" کار ASP.NET همینی هست که عنوان کردید.