آموزش چگونگی استفاده از استانداردها

موسی

عضو جدید
:)یکی از انتقادهایی که می شه به سیستم آموزشی دانشگاهها داشت اینه که روش استفاده از استانداردهای مرتبط با رشته رو به دانشجویان یاد نمیدن ( البته اگه خودشون بلد باشن ).
لذا خواهش می کنم از دوستان عزیزی که تو این زمینه تبحر دارن یا حداقل تجربه ای ، به من و افرادی مثل من کمکی بکنند تا بتونیم از استانداردها استفاده کنیم.
;)

info_free

عضو جدید
دانلود رايگان استاندارد APi 610

دانلود رايگان استاندارد APi 610

سلام
استاندارد API 610 رو بصورت رايگان براي دانلود مي زارم
لينك دانلود
http://rapidshare.com/files/193266027/API_610__10ed_.rar

Centrifugal Pumps for Petroleum,
Petrochemical and Natural Gas
Industries
ANSI/API Standard 610
Tenth Edition, October 2004

;)

آخرین ویرایش توسط مدیر:

تندباد

عضو جدید
سلام

سلام

تا جایی که من می دونم اینا طراحی داره یعنی مثل لوله وفلنج و ... استاندارد نداره
طراحیش تو کتاب LUDWIG'S APPLIED PROCESS DESIGN FOR CHEMICAL AND PETROCHEMICAL PLANTS موجوده.

nafiseh-m

عضو جدید
ديفيوزرها و نازل ها استاندارد بين المللي ندارند ولي هر شركت سازنده استاندارد خودشو داره كه البته خيلي به هم نزديكند .توي ايران بهترين كمپاني صنايع آبزيان نيل هست كه ميتوني اطلاعات بگيري.

mashhadi18

عضو جدید
دريافت استاندارد SAE

دريافت استاندارد SAE

سلام
من تعدادي استاندارد SAE دارم اگر شماره اش رو بگيد براتون مي گذارم تو همين پست
براي دريافت شماره استاندارد هم يه سري بزنيد به سايت خود SAE
http://www.sae.org/

وبلاگ: http://isae.blogfa.com

redonly

کاربر فعال
کاربر ممتاز
دانلود استاندارد API 650

دانلود استاندارد API 650

با سلام، استاندارد API 650 را من دارم.خیلی سعی کردم تا در اینجا قرار بدهم ولی اپلود نشد. اگر کسی می خواهد ایمیلش را بدهد تا برایش بفرستم.
استاندارد فوق در مورد طراحی مخازن تحت فشار می باشد.

:):):):):):):););););););):gol::gol::gol::gol::gol::gol::gol:

soheil776

عضو جدید
بيشتر مي خوام ببينم براي طراحي يه شير توي استانداردها چه پارامترهايي بيان ميشه البته انواع مختلف فرق ميكنه ولي يه كليت از موارد مهم در طراحي شيرها ميخوام اگه جزئيات انواع مختلف هم بود كه چه بهتر

redonly

کاربر فعال
کاربر ممتاز
بيشتر مي خوام ببينم براي طراحي يه شير توي استانداردها چه پارامترهايي بيان ميشه البته انواع مختلف فرق ميكنه ولي يه كليت از موارد مهم در طراحي شيرها ميخوام اگه جزئيات انواع مختلف هم بود كه چه بهتر

امیدوارم که به دردت بخوره!!!!!!!!!!!!!!

پیوست ها

• Valve.pdf
    826.6 کیلوبایت · بازدیدها: 4

mashhadi18

عضو جدید
تقدیم به شما

پیوست ها

• 815.pdf
    134.1 کیلوبایت · بازدیدها: 0
  • 287.pdf
    1.9 مگایابت · بازدیدها: 0

mashhadi18

عضو جدید
نمی دونم چرا نمی شه همه رو به جا فرستاد

پیوست ها

• 941.pdf
    1.3 مگایابت · بازدیدها: 0
  • 1052.pdf
    634.3 کیلوبایت · بازدیدها: 0

mashhadi18

عضو جدید
سری سوم:)

پیوست ها

• 2287.pdf
    594.8 کیلوبایت · بازدیدها: 0
  • 1517.pdf
    398 کیلوبایت · بازدیدها: 0

mashhadi18

عضو جدید
سری چهارم

پیوست ها

• 1460-2.pdf
    1.7 مگایابت · بازدیدها: 0
  • 1138.pdf
    433.2 کیلوبایت · بازدیدها: 0

mashhadi18

عضو جدید
فایل هایی رو که نفرستادم نداشتم
شاید شماره اشان اشتباهی باشند

موفق و پیروز

پیوست ها

• j782.rar
    1.7 مگایابت · بازدیدها: 0

redonly

کاربر فعال
کاربر ممتاز
استاندارد ISO 6743-5

استاندارد ISO 6743-5

با سلام،لینکش را برایتان قرار دادم. امیدوارم که به دردتان بخورد.
ISO 6743-5
TURBO OIL

http://books.google.com/books?id=YTa5TsL0KnIC&pg=PA242&lpg=PA242&dq=iso+6743-5&source=bl&ots=lKT-7OCfR_&sig=6fLQdse1qdC6rKl5VgQFL1v_Y-U&hl=fa&ei=5gjyTMTgEISYhQeB2eW-DA&sa=X&oi=book_result&ct=result&resnum=10&ved=0CDMQ6AEwCQ#v=onepage&q=iso%206743-5&f=false

HFH

عضو جدید
سلام ... يه كتابي انتشاراتي هست توي ميدون انقلاب - خيابان دوازده فروردين به نام هنر؛ كه دو كتاب معروف داره راجع به بويلر ... يكيش تكنولوژي ديگ هاي صنعتي (ولي نژاد) هست و يكيشم راجع به طراحي بويلرها، فقط اين دو تا كتاب رو من ديدم كه مي تونه بهت كمك كنه.
اين استاندارد هم من نديدم، فقط استانداردهاي موجود اينا هستند
BS 2790 (FIRE TUBE BOILER), 1113 (WATER TUBE)
ASME SEC 1

redonly

کاربر فعال
کاربر ممتاز
راهنمای سیستم بین المللی واحدها (SI)

پیوست ها

• SI.pdf
    705.2 کیلوبایت · بازدیدها: 0

بهنام آقائي

عضو جدید
با سلام
قطعاتی که گفته بودی برای خودشون استاندارد دارند مثلا برای طراحی و نصب و استفاده نازلها میتونی از استنداردهای
asme , ansi
استفاده بکنید . از نرم افزار
pvellit
میتونید برای طراحی و تحلیلش استفاده ببرید ولی برای کاربا نرم افزار حتما باید اشنایی با استاندارد داشته باشید چون این نرمافزار قبل از همه استانداردی رو که میخواهین ازش اسفاده بکنید رو سوال خواهد کرد
پایدار باشید

redonly

کاربر فعال
کاربر ممتاز
دانلود استاندارد ASME SEC IX 2007

دانلود استاندارد ASME SEC IX 2007

همانطور که می دانید استاندارد ASME SEC IX با عنوان Welding and Brazing Qualifications یکی از استانداردهای متداول در ساخت ظروف تحت فشار می باشد که اکثر کارشناسان جوشکاری بخصوص بازرسان به آن مراجعه می نمایند.
در ویرایش سال ۲۰۰۷ این استاندارد اولین تغییری که به چشم می خورد جلد آن است که با ویرایش های قبلی فرق می کند و شاید احساس کنید محتوای آن نیز همچون جلد آن تغییر کرده ولی پس از مطالعه گذرای آن متوجه خواهید شد که تغییرات چندانی نکرده است.

هر کاری کردم اپلود نشد هر کی می خواد بگه واسش بفرستم.

redonly

کاربر فعال
کاربر ممتاز
همانطور که می دانید استاندارد ASME SEC IX با عنوان Welding and Brazing Qualifications یکی از استانداردهای متداول در ساخت ظروف تحت فشار می باشد که اکثر کارشناسان جوشکاری بخصوص بازرسان به آن مراجعه می نمایند.
در ویرایش سال ۲۰۰۷ این استاندارد اولین تغییری که به چشم می خورد جلد آن است که با ویرایش های قبلی فرق می کند و شاید احساس کنید محتوای آن نیز همچون جلد آن تغییر کرده ولی پس از مطالعه گذرای آن متوجه خواهید شد که تغییرات چندانی نکرده است.

فایل این استاندارد را هم نتونستم اپلود کنم هرکس می خواد بگه واسش بفرستم.

vessel

عضو جدید
سلام به همه دوستان مکانیکی:gol:
من به خاطر کارم با اکثر استانداردهای مکانیکی سرو کار دارم طراحی مخازن اتمسفریAPI650-2003-2005-2008
ASME-SEC8-DIV1 مخازن تحت فشار و API1104و API5Lبرای خطوط لوله و کلی استاندارد های مکانیکی،باید بگین چی میخاین تا براتون بزارم.
البته کلی جزوه در ارتباط با بازرسی جوش و تهیهWPS و طراحی و بازرسی مخازن هم دارم هر چی خواستین بگین اگه داشتم براتون میزارم

اصلا نگران نباشید LINKEهمه رو براتون مزارم تا همه بتونن استفاده کنن:gol:
اینم یه هدیه از بچه های مهندسی شیمی:cool:

vessel

عضو جدید
فعلا چهار ورژن از API650 رو براتون میزارم امیدوارم خوشتون بیاد،دلیل اینکه هر جهار ورژن رو گذاشتم اینه که امکان داره تو یه پروژه از یه ورژن خاص استفاده بشه و بعضی از قوانین تو ورژنهای مختلف با هم فرق میکنه :)

http://www.speedyshare.com/files/26491647/API650-1998.pdf

http://www.speedyshare.com/files/26491629/API_650_2008_11th.pdf

http://www.speedyshare.com/files/26491484/API_650_2003.pdf

http://www.speedyshare.com/files/26490961/API_650-2005.pdf

Sparrow

مدیر تالار مهندسی هوافضا
مدیر تالار
RULES FOR CONSTRUCTION OF POWER BOILERS

ASME SECTION I​
ASME BOILER AND PRESSURE VESSEL CODE
AN INTERNATIONAL CODE​
Date of Issuance: July I, 2006
This international code or standard was developed under procedures accredited as meeting the criteria for American National
Standards and it is an American National Standard. The Standards Committee that approved the code or standard was balanced
to assure that individuals from competent and concerned interests have had an opportunity to participate. The proposed code
or standard was made available for public review and comment that provides an opportunity for additional public input from
industry, academia, regulatory agencies, and the public-at-Iarge.
ASME does not “approve,” “rate,” or “endorse” any item, construction, proprietary device, or activity.
ASME does not take any position with respect to the validity of any patent rights asserted in connection with any items
mentioned in this document, and does not undertake to insure anyone utilizing a standard against liability for infringement of
any applicable letters patent, nor assume any such liability. Users of a code or standard are expressly advised that determination
of the validity of any such patent rights, and the risk of infringement of such rights, is entirely their own responsibility.
Participation by federal agency representative( s) or person( s) affiliated with industry is not to be interpreted as government
or industry endorsement of this code or standard.
ASME accepts responsibility for only those interpretations of this document issued in accordance​

منبع و پسورد : www.pdms.ir

Sparrow

مدیر تالار مهندسی هوافضا
مدیر تالار
ASME SEC IX 2007

ASME SEC IX 2007

ASME SEC IX 2007

مشخصات فایل : ۳۳۰ صفحه ، فرمت PDF و با قابلیت جستجو Bookmarked
رمز عبور : rezazade

منبع: http://engineer.blogfa.com

Sparrow

مدیر تالار مهندسی هوافضا
مدیر تالار
ASME Boiler and Pressure Vessel Code 1998 Base with 1999 and 2000 Addendas

ASME Boiler and Pressure Vessel Code 1998 Base
with 1999 and 2000 Addendas
2007 | 2560 pages | ISBN: Various| PDF | 294 Mb

Sparrow

مدیر تالار مهندسی هوافضا
مدیر تالار
ASME Section 8 Division 1-2007: RULES FOR CONSTRUCTION OF PRESSURE VESSELS

nightki

عضو جدید
با سلام مجدد. میخواستم بدونم کسی هست که توی طراحی مکانیکی مخازن تحت فشار وارد باشه ؟ کلی سوال دارم اول اینکه به چه طریق میه Period of vibration یک مخزن که دارای چند قطر مختلف هست رو حساب کرد. و کلی سوالای دیگه. ممنون میشم اگر هر کسی به هر میزان در طراحی مخازن تحت فشار و stack & flare مهارت داره بگه. راستی یک کتاب هم میخواستم اگر کسی داشته باشه. Mechanical Design of process sys. vol.2 by A.Keith Escoe
خیلی دنبالش بودم .جلد اولش دارم اگر کسی خواست بگه ,