[آموزشی] - RUU

P O U R I A

مدیر مهندسی شیمی مدیر تالار گفتگوی آزاد
مدیر تالار
اشکال زدایی و خطای ریکاوری

تقریبا تمام خطاهای وابسته به RUU قابل ترمیم هستند. زمانی که خطا اتفاق می افتد، برنامه یک پیغام خطا را نمایش می دهد و اقدامات ترمیمی را جهت اجازه ادامه فرآیند آپدیت فراهم می کند.
بعد از ترمیم خطاها، اقدامات زیر را برای ادامه فرآیند آپدیت انجام دهید:

1. گوشی موبایل را از کابل USB جدا کنید.
  2. گوشی موبایل را ریست کنید.
  3. دوباره گوشی را به کابل USB وصل کنید.
  4. بررسی کنید که خط ارتباطی به درستی متصل باشد.
  5. جهت ادامه آپدیت به برنامه آپدیت رام برگردید.

P O U R I A

مدیر تالار
اگر خطا قابل ترمیم نباشد

• ERROR [202,204] : Connection
این خطا زمانی حاصل می شود که دستگاه به درستی به ActiveSync متصل نباشد. مطمئن شوید که دستگاه را به درستی از طریق ActiveSync به PC متصل کرده اید.

• ERROR [260] : Connection
این خطا زمانی اتفاق می افتد که یک خطای Port باز قبل از ارتقاء رام وجود داشته باشد. برای حل این مشکل شما می توانید دستگاه را ریست نمایید و مجددا RUU را اجرا کنید. اگر خطا همچنان وجود دارد، کامپیوتر خود را ریست ریست کنید.

• ERROR [206] : Memory Allocation
  • ERROR [280] : Update Error
اگر هر کدام از این خطا ها را مشاهده کردید، سایر برنامه های در حال اجرا در PC را ببینید و مجددا سعی کنید.

• ERROR [208] : File Open
  • ERROR [210] : File Read
این پیغام خطا بیان می کند که RUU فایل مهم مشخصی را ندارد و نمی تواند به آپدیت ادامه دهد. پکیج کامل RUU را دوباره دریافت کنید.

• ERROR [212] : File Create
  • ERROR [214] : File Write Error
  • ERROR [222,224] : Device Not Responding
این پیام های خطا زمانی نمایش داده می شوند که کنترل دسترسی از راه دور به درستی کار نکند. ارتباط ActiveSync را بررسی کنید و مجددا تلاش کنید.

• ERROR [220] : Main Battery Power
این پیغام خطا زمانی اتفاق می افتد که باتری دستگاه کافی نباشد. اگرچه RUU شما را به شارژ گوشی راهنمایی می کند، هنوز باید مطمئن شود که دستگاه برای ارتقاء رادیو شارژ کافی دارد.

• ERROR [238] : File Read
این پیغام خطا ممکن است زمانی ظاهر شود که به دلایل نامشخصی فایل رام روی گوشی خراب شود. کل RUU را دوباره دانلود کنید.

• ERROR [240] : File Open
زمانی که این خطا نمایش داده شود، بررسی کنید که فایل image دانلودی در محل دایرکتوری RUUقرار داده شده است. اگر به هر دلیلی متوجه شدید که فایل رام در فولدر RUU قرار داده نشده است، باید RUU را دوباره دانلود کنید و مجددا تلاش کنید.

• ERROR [242] : Invalid Language
  • ERROR [244] : Invalid Model ID
  • ERROR [294] : Invalid Vender ID
  • ERROR [296] : Upgrade Only
زمانی که یکی از این خطاها نمایش داده شود، به این معنی است که شما از RUU اشتباه برای ارتقاء استفاده می کنید. RUU بررسی می کند که Model ID و Language ID با دستگاه شما سازگار باشد. اطمینان حاصل کنید که پکیج RUU مناسب را دانلود کرده اید.

• ERROR [246] : Device Not Responding
این خطا بیانگر این است که RUU نمی تواند فرآیند آپدیت را شروع کند. با مرکز سرویس خود تماس حاصل کنید.

• ERROR [262,276,284,302] : Update Error
این خطا هنگام ارتقاء کد رام در فرآیند آپدیت رخ می دهد. اگر این اتفاق افتاد، شما می توانید دستگاه را Soft-reset کنید و مجددا تلاش کنید. فرآیند آپدیت ادامه خواهد بافت.

• ERROR [300] : Invalid Update Tool
این خطا زمانی رخ می دهد که شما از ورژن نادرستی از RUU برای ارتقاء استفاده می کنید.

• ERROR [330] : Rom Image Error
این خطا زمانی اتفاق می افتد که شما از RUU نادرست برای ارتقاء استفاده کنید و سایز فایل image از سایز Flash Rom بیشتر باشد. در این مورد، ورژن RUU درست را برای ارتقاء دانلود کنید.

P O U R I A

مدیر تالار
پرسش و پاسخ برای ارتقاء RUU

1.

• سوال : قبل از تماس با مرکز سرویس برای کمک
  • پاسخ : مرکز سرویس را از پیغام خطا مطلع کنید. خطایی که در صفحه نصب در PC نشان داده شد.

P O U R I A

مدیر تالار
2.

• سوال : چقدر زمان برای اتمام فرآیند تایید نیاز است؟
  • پاسخ : حدود 1 دقیقه زمان نیاز است، اما به سرعت کامپیوتر شما نیز بستگی دارد.

P O U R I A

مدیر تالار
3.

• سوال : زمانی که نوار پیشرفت روی گوشی قرمز شود، چه کاری باید انجام دهم؟
  • پاسخ : کاری نکنید، این کار برای تکمیل فرآیند طبیعی است. نباید در این فرآیند اختلال ایجاد کنید تا زمانی که به شما اعلام شود.

P O U R I A

مدیر تالار
4.

• سوال : در حین ارتقاء، نوار پیشرفت حرکت می کند. اگر پیغام خطا (Error [262] : Update Error) ظاهر شد، چکار باید انجام دهم؟
  • پاسخ : این خطا ممکن است زمانی اتفاق بیفتد که ارتباط قطع شود. شما همچنان نوار پیشرفت را روی گوشی می بینید ولی دیگر حرکت نمی کند. گوشی قادر نخواهد بود که وارد صفحه Wince شود، بنابراین شما نمی توانید در حالت ActiveSync متصل شوید. این مشکل معمولا قابل ترمیم است. کافی است از دستور العمل نمایش داده شده در پنجره خطا پیروی کنید، گوشی را ریست کنید و مجددا RUU را اجرا کنید. RUU مجددا کل رام را فلش می کند.
توجه : شما باید باتری گوشی را خارج کنید و گوشی را ریست کنید .

P O U R I A

مدیر تالار
5.

• سوال : اگر با خطای ERROR [260] : Connection مواجه شدم، باید چه کار کنم؟
  • پاسخ : می توانید گوشی را ریست کنید و مجددا RUU را اجرا کنید. اگر همچنان این خطا وجود دارد، کامپیوتر را ریست کنید و مجددا تلاش کنید.

P O U R I A

مدیر تالار
[SUP]​[/SUP]6.
  • سوال : اگر با خطای ERROR [300] : Invalid Update Tool مواجه شدم، باید چکار کنم؟
  • پاسخ : اگر از RUU نادرست برای ارتقاء استفاده کنید، با این خطا مواجه می شوید. اطمینان حاصل کنید که از ورژن RUU مناسب استفاده می کنید.

P O U R I A

مدیر تالار
7.

• سوال : اگر با خطای ERROR [220] : Main Battery Power مواجه شدم، باید چه کار کنم؟
  • پاسخ : زمانی که باتری کافی نباشد، این پیغام خطا نمایش داده می شود.

P O U R I A

مدیر تالار
8.

• سوال : من از RUU برای ارتقاء استفاده کردم و آپدیت با موفقیت انجام نشد، و دستگاه من فقط به حالت 3 رنگ بوت می کند و وارد سیستم عامل نمی شود، الان باید چه کار کنم؟
  • پاسخ : اگر فرآیند آپدیت ناموفق بوده است، شما می بینید که گوشی شما فقط به حالت 3 رنگ بوت می کند. این طبیعی است و می تواند ترمیم شود. از دستور العمل زیر برای ریست دستگاه و برقراری ارتباط با PC استفاده کنید:

1. گوشی را از کابل USB جدا کنید.
  2. گوشی را ریست کنید.
  3. مجددا گوشی را به کابل USB متصل کنید.
  4. بررسی کنید که کابل به طور مناسب متصل شده باشد.
  5. به برنامه آپدیت رام برگردید و مجددا سعی کنید.
توجه : باید ارتباط ActiveSync را نادیده بگیرید.