آمـــوزش زبـــان عمومـی و تخصصی کارشناسی ارشد معماری

کورش68

عضو جدید
کاربر ممتاز
با سلام خدمت شما عزیزان همان طور که گفته بودیم اموزش کلمات زبان به این گونه است که هر شب تعدادی کلمه زبان از همه کاربرانی که قصد کمک و آموزش را دارند در این تایپیک گذاشته می شود که همگی از اطلاعات هم استفاده نماییم وبا این کار مجموعه کاملی از کلمات زبان برای تمامی دانشجویان در تمامی مقاطع بدست اوریم. خواهشمندیم که اولا کلمات هر شب بیش از 70 کلمه نباشدو از 40 کلمه نیز کمتر نباشد. دوما تمامی دانشجویان در این تایپیک شرکت نمایند و از اینکه کلمه ای را به دیگران آموزش ندهند تا خود اطلاعات بیشتری داشته باشند خوداری نمایند وبه بالا بردن سطح علمی دانشجویان یاری رسانند

فهرست تاپیک:

لغات:
#40 (7و8 و9مرداد)#38 #39(10 مرداد) #67 #68 #90
واژگان کنکور های سراسری #54
نرم افزار کمکی
:#29 #51
لغات تافل برای نرم افزار جی5:#231
لغات جی 5:
504 تافل و 5سال کنکور نرم افزار جی 5#50
لغات پایانی کتاب درک رفتار سازه#55
کلمات بعد از 42 تا درس کتاب 504:#60 #64 #87 #194 #186
لغات شبیه به هم:#114 #116 #150
لغات مخالف:#181 #191
لغت فایل صوتی:#183
کلمات ضروری برای تافل #218
سایت اموزشی لغت #239
504 برای اندروید #278 #281
فایل jml زبان رستگار پور #322
synonymهای مهم

Antonymهای مهم

*

گرامر:#28 #58 #76 #85 #83 #97 #110 #121 #122 #124 #126 #128 #149 #170 #180 #187 #189 #190 #195 #196 #197 #217 #260 #266 #292
تحلیل سوالات گرامر ارشد معماری 92 #203 #290
جزوه قسمت افعال #310

*

اموزش ریدینگ
#69 #81 #82 #145 #146 #147 #148 #182 #204 #266
جزوه ریدینگ #254 #257 #259
ریدینگ تخصصی فایل کلاس زبان علم و صنعت #262 #293

*

نمونه تست از 504: #96 #102 #105 #117 #118 #119 #120 #291 #292
پاسخ:#203

نمونه سوال گرامر:#104 #188

نمونه سوال ایلتس :#167
*

جزوه کلی:#159 #160 #161
جزوه زبان تخصصی :#221
اموزش جملات روزمره انگلیسی
#205 #222
ساختار ارمون های بین الملی زبان #206

*
کتاب:
کتاب فرهنگ تصویری فرانسیس #52
کتاب1100:#192
کتاب تافل:#193
خلاصه کتاب زبان عمومی اقای اصفهانی مدرس مرکز #215

معرفی سایت تمرین زبان http://www.memrise.com/home/
طرز کار سایت ممرایز #331

ازمون های هفتگی
سوال:
1:#289 #284
2.#316

جواب:
1.#288
2.#323

فهرست اپدیت می شود
92/09/01
تا پست #353

آخرین ویرایش توسط مدیر:

کورش68

عضو جدید
کاربر ممتاز
خودم شروع کننده میشم با 25 کلمه ابتدایی
1. exposing: نمایان شدن
2.solid geometry: هندسه فضایی
3.component: اجزا
4. feasibility studies : امکان سنجی
5. granular: دانه ای
6. motif: نبشی
7. gravel: شن
8.hinged joint مفصل لولایی
9. material: ماده
10. anchorage: مهار بندی
11. bar: میلگرد
12. sand: ماسه
13. sculpture: مجسمه سازی
14. water proof: عایق. ضد آب
15. crack: ترک
16. joint: درز
17.joist: تیرچه
18.ornamentation: تزئینات
19. beam: تیر
20 : timber: چوب
21. tension کشش
22. shearing force: نیروی برشی
23. bending moment ممان خمشی
24. proportions : تناسبات
25. equivocal : ایهام

منامنا

عضو جدید
زبان انگلیسی برای دانشجویان معماری(دکتر فرهادی/ دکتر توکلی)

1. abstract: انتزاعی
2.cosmos: گیتی، جهان
3.eternal: ابدی،جاودانی
4. extract : ستخراج، بیرون کشیدن
5.idisyncrasy: طرز تفکر، خصوصیات اخلاقی
6. instinct: غریزه
7.masterpiece: شاهکار
8.quarry معدن سنگ
9. sophisticated: ماهر، خبره
10. contradictory: ضد و نقیض، متناقض
11. tolerance: بردباری
12. graceful: مطبوع، دلپذیر، برازنده
13.distinguish: تمییز دادن، تشخیص دادن
14. aesthetic: زیبایی شناسی
15. interpretation: معنی، تفسیر
16. corresponding: مربوط بودن
17.primitive: بدوی، اولیه
18.permanent: پایدار، ماندنی
19-applicable: قابل اجرا

معمارباشی

عضو جدید
ببخشید اسپم می کنم ولی اجازه هست نظرمو بگم؟
این تاپیک در حین مفید بودنش یخورده کسل کنندس ... برا همین کسی حال و حوصله خوندنشو نداره چه برسه حفظ کنه ! اونی هم که می خواهد لغت یاد بگیره می ره از رو کتاب می خونه ! ماشالله کتاب هم که کم نداریم!!

حالا یه پیشنهاد برا جذاب کردنش بدم؟البته فقط یه نمونه می گم شما هم فکر کنید شاید راه های بهتری پیدا کنیم...
مثلا به جای این که 20 تا لغت پشت سر هم ردیف کنیم ... یکی یا دو تا یا نهایتا 3 تا لغت رو بدون معنی بنویسیم ! بعد نفر بعدی میاد معنی لعت ها رو می گه و سه تا لغت جدید می ده برای نفر بعدی ! جایزه هم همون تشکراییه که زیر جواب درستش می زنیم ...

حالا نمی دونم عملی هست یا نه ...

کورش68

عضو جدید
کاربر ممتاز
ببخشید اسپم می کنم ولی اجازه هست نظرمو بگم؟
این تاپیک در حین مفید بودنش یخورده کسل کنندس ... برا همین کسی حال و حوصله خوندنشو نداره چه برسه حفظ کنه ! اونی هم که می خواهد لغت یاد بگیره می ره از رو کتاب می خونه ! ماشالله کتاب هم که کم نداریم!!

حالا یه پیشنهاد برا جذاب کردنش بدم؟البته فقط یه نمونه می گم شما هم فکر کنید شاید راه های بهتری پیدا کنیم...
مثلا به جای این که 20 تا لغت پشت سر هم ردیف کنیم ... یکی یا دو تا یا نهایتا 3 تا لغت رو بدون معنی بنویسیم ! بعد نفر بعدی میاد معنی لعت ها رو می گه و سه تا لغت جدید می ده برای نفر بعدی ! جایزه هم همون تشکراییه که زیر جواب درستش می زنیم ...

حالا نمی دونم عملی هست یا نه ...
فکر خوبیه اما خب ارشد کلا خودش کسل کنند هاست دیگه اما اگر اینجوری میگید جذاب میشه پس کمک کنید چون من واقعا وقت این یکی کار رو ندارم

کورش68

عضو جدید
کاربر ممتاز
خیلی ممنون اگه میشه منبع رو هم ذکر کنین
منبع که من خودم 4 هزار کلمه از جملات 504 از مدرسان شریف از مرکز معماری از کلمات کنکور های سال های گذشته و ازازمون های مرکز معماری بدست اوردم و نمیدونم کدوم واسه کدومه

کورش68

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستان لطفا شماره کلمات رو در ادامه کلمات نفر قبلی بنویسید تا معلوم شه هر روز تعداد کلمات چندتا بوده. روز بعد دوباره از 1 شروع میکنیم. تشکر
در ضمن من فعلا کلمات زبان تخصصی معماری رو مینویسم بعدش برسیم به کلمات زبان عمومی که به درد تخصصی معماری هم میخوره. فقط دوستان دیگه هم یاری رسانند فقط یکی دو نفر نباشیم با تشکر
45.concentratin: تمرکز
46.imagination: تصور-خیال
47. perception: ادراک
48.expresion: بیان
49. fatigue: خستگی
50. strength : مقاومت
51. allowable stress : تنش مجار
52.compressive fore: نیروی فشاری
53.fabric: بافت
54. render: اندود
55.implement: به کارگیری
56. neighborhood: همسایه
57.frame work : قالب بندی
58. buttress: پشت بند
59. community center: مرکز محله
60. foot bridge: پل عابر پیاده
61.dam: گنبد
62.canopy: سایه بان
63.footing: کرسی چینی
64.false ceiling: سقف کاذب
65.cantilever:
کنسول

arefeh

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
دوستان لطفا شماره کلمات رو در ادامه کلمات نفر قبلی بنویسید تا معلوم شه هر روز تعداد کلمات چندتا بوده. روز بعد دوباره از 1 شروع میکنیم. تشکر
در ضمن من فعلا کلمات زبان تخصصی معماری رو مینویسم بعدش برسیم به کلمات زبان عمومی که به درد تخصصی معماری هم میخوره. فقط دوستان دیگه هم یاری رسانند فقط یکی دو نفر نباشیم با تشکر
45.concentratin: تمرکز
46.imagination: تصور-خیال
47. perception: ادراک
48.expresion: بیان
49. fatigue: خستگی
50. strength : مقاومت
51. allowable stress : تنش مجار
52.compressive fore: نیروی فشاری
53.fabric: بافت
54. render: اندود
55.implement: به کارگیری
56. neighborhood: همسایه
57.frame work : قالب بندی
58. buttress: پشت بند
59. community center: مرکز محله
60. foot bridge: پل عابر پیاده
61.dam: گنبد
62.canopy: سایه بان
63.footing: کرسی چینی
64.false ceiling: سقف کاذب
65.cantilever:
کنسول

یه کوچولو با اجازت توضیج بدم؟؟
به نظر خودم البته عمومیه زبان مهمتره تا تخصصی (البته برای ارشد)دلیلش: 10 تا سئوال اول آزمون عمومی-5 تا سئوال بعدی گرامر ک اونم عمومی میشه-15 تا سئوال بعدیم ک درک مطلبه ک بازم اگه عمومی بلد باشی تقریبا میتونی جواب بدی...من خودم پارسال حتی 1 کلمه هم تخصصی نخوندم البته درصدم عالی نشد چون فقط 504 رو رسیدم بخونم.درصدم 30
بازم نظر با دوستانه...ما پارسال با فلش کارت کامپیوتری خوندیم(البته خودم ورژن اندرویدشم گرفتم ک اگه دسترسی به سیستم نداشتم با گوشی بخونم)
یه نکته دیگه من روزی 1 ساعت همیشه برا زبان وقت میزاشتم...ک شامل مرور لغات jmemorize بود و 1 درس هم تقریبا از 504.ولی اشتباهم این بود ک درک مطلب تست نزدم و اگه غلطهای درک رو نمیزدم درصد زبان به 40 میرسید و تو زبان خیلی تاثیر داشت این اختلاف
موفق باشید

ozra69

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه ها دستتون درد نکنه بابت این تایپک
من کوچیکتر از اونی هستم که بتونم نظر بدم ولی یک پیشنهاد داشتم بیاید اخر هر هفته را یک سری از لغاتی که توی طول این هفته انتخاب کردیم را در نطر بگیریم و به عنوان ازمون بزاریم فک می کنم اگه یک ازمون داشته باشه جدی تر به لغات دقت شه ،و تعداد لغات را هم در ابتدا زیاد نگذاریم مثلا روزی 70 تا چون بچه هایی که قبلا زبان خوندن براشون مرور ولی برا یکی مث من که تازه داره شروع میکنه یک مقدار سخته ،بزارید به مرور تعداد لغات بالا ببریم چون مسلما دوستان هم خودشون برنامه حفظ لغت روزانه را دارند
من یک کتاب کوچیک دارم مث یک فرهنگ لغت کوچیک زبان تخصصی معماری کمی دارم ازون می خونم اگه بخواید می تونم از اون لغت بنویسم اینجا ولی من قبلا زبان نخوندم یا درس برا ارشد که بدونم خوبه یا نه ولی خب لغت تخصصی دیگه

کورش68

عضو جدید
کاربر ممتاز
یه کوچولو با اجازت توضیج بدم؟؟
به نظر خودم البته عمومیه زبان مهمتره تا تخصصی (البته برای ارشد)دلیلش: 10 تا سئوال اول آزمون عمومی-5 تا سئوال بعدی گرامر ک اونم عمومی میشه-15 تا سئوال بعدیم ک درک مطلبه ک بازم اگه عمومی بلد باشی تقریبا میتونی جواب بدی...من خودم پارسال حتی 1 کلمه هم تخصصی نخوندم البته درصدم عالی نشد چون فقط 504 رو رسیدم بخونم.درصدم 30
بازم نظر با دوستانه...ما پارسال با فلش کارت کامپیوتری خوندیم(البته خودم ورژن اندرویدشم گرفتم ک اگه دسترسی به سیستم نداشتم با گوشی بخونم)
یه نکته دیگه من روزی 1 ساعت همیشه برا زبان وقت میزاشتم...ک شامل مرور لغات jmemorize بود و 1 درس هم تقریبا از 504.ولی اشتباهم این بود ک درک مطلب تست نزدم و اگه غلطهای درک رو نمیزدم درصد زبان به 40 میرسید و تو زبان خیلی تاثیر داشت این اختلاف
موفق باشید
خب عارفه کلماتی رو که میگی میتونی کمک کنی اینجا بزاری ویاری کنی بنده را دراین راه؟ ممنون میشم

کورش68

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه ها دستتون درد نکنه بابت این تایپک
من کوچیکتر از اونی هستم که بتونم نظر بدم ولی یک پیشنهاد داشتم بیاید اخر هر هفته را یک سری از لغاتی که توی طول این هفته انتخاب کردیم را در نطر بگیریم و به عنوان ازمون بزاریم فک می کنم اگه یک ازمون داشته باشه جدی تر به لغات دقت شه ،و تعداد لغات را هم در ابتدا زیاد نگذاریم مثلا روزی 70 تا چون بچه هایی که قبلا زبان خوندن براشون مرور ولی برا یکی مث من که تازه داره شروع میکنه یک مقدار سخته ،بزارید به مرور تعداد لغات بالا ببریم چون مسلما دوستان هم خودشون برنامه حفظ لغت روزانه را دارند
من یک کتاب کوچیک دارم مث یک فرهنگ لغت کوچیک زبان تخصصی معماری کمی دارم ازون می خونم اگه بخواید می تونم از اون لغت بنویسم اینجا ولی من قبلا زبان نخوندم یا درس برا ارشد که بدونم خوبه یا نه ولی خب لغت تخصصی دیگه
خوبه اما من نفهمیدم کامل به چه صورت میشه توضیح بدی تا بدونیم؟ میشه آخر هفته ها جمعه آزمون بزاریم اما چگونه؟ ممنون
راستی میشه بر فرض یک نفر کلماتی رو آخر هفته بنویسه به منتخب کلمات هفته بعد بچه هایی که خوندن کلمات رو بیاند جواب بدند حالا یا تو تایپیک یا برای خودشون ( برای خودشون بهتره) تا محک بخورند هر هفته

آخرین ویرایش:

کورش68

عضو جدید
کاربر ممتاز
این هم کلمات 8مرداد 92. منبع سوالات سال های گذشته کنکور ارشد و آزمون های مدرسان. عارفه جان بیا این کلمات هم واسه زبان عمومی:D
1. prize : جایزه
2.most :
ترین
3.prestigious :
مشهور
4.pessimist :
بدبین
5.perfectionist :
کمال طلب
6.personality :
شخصیت
7. refuse :
رد کردن
8.refer :
رجوع کردن -اشاره کردن
9.pass :
گذراندن
10.last :
طول کشیدن
11.
question : مساله -سوال
12. agreement :
توافق
13.favor :
طرفدار
14.mind :
ذهن
15.opinion :
عقیده
16. number :
آزمایش
17.determine :
تعیین کردن
18.protect :
حمایت کردن
19.satisfy :
راضی کردن
20.taste :
چشیدن
21.rushed :
شتاب
22.being :
وجود- آفریده
23.rude :
خشن- بی ادب
24.moral :
اخلاقی
25.morality :
اخلاقیات
26.temper :
خلق وخوی
27.temperament :
خشم وخلق خوی
28.hijackers :
هواپیما ربایان
29.pilot :
خلبان
30. object :
هدف

ozra69

عضو جدید
کاربر ممتاز
خوبه اما من نفهمیدم کامل به چه صورت میشه توضیح بدی تا بدونیم؟ میشه آخر هفته ها جمعه آزمون بزاریم اما چگونه؟ ممنون
راستی میشه بر فرض یک نفر کلماتی رو آخر هفته بنویسه به منتخب کلمات هفته بعد بچه هایی که خوندن کلمات رو بیاند جواب بدند حالا یا تو تایپیک یا برای خودشون ( برای خودشون بهتره) تا محک بخورند هر هفته

منظور من این بود که یک سری لغات را یکی انتخاب کن و توی تایپک بنویسه و بقیه بیان ببین چقدر بلد هستند نیازی نیست توی تایپک جواب داده بشه در واقع یک محک برا خودشون چون اگه اینجا بخوان جواب بدهند احتمال این هم هست که لغات اشتباه وارد تایپک شه و این درست نیست

کورش68

عضو جدید
کاربر ممتاز
منظور من این بود که یک سری لغات را یکی انتخاب کن و توی تایپک بنویسه و بقیه بیان ببین چقدر بلد هستند نیازی نیست توی تایپک جواب داده بشه در واقع یک محک برا خودشون چون اگه اینجا بخوان جواب بدهند احتمال این هم هست که لغات اشتباه وارد تایپک شه و این درست نیست
پیشنهاد خوبیه اخر هفته 30 کلمه منتخب رو انتخاب میکنیم واسه آزمون. کم کم تست های تالیفی هم میزاریم واسه پاسخ. همه اینها زمانی انجام میشه بچه ها استقبال کنند از این تایپیک

arefeh

کاربر ممتاز
ممنونم پس 12 تا کلمه هم اینجا شد نفر بعدی که فکر کنم باز خودمم چون کسی هنوز کمک نمیکنه از شماره 43 بنویسه;)

اگه دوستان تمایل دارند براشو اسکن میکنم فلش کارتامو....اگه مفیده وقت بزارم اما اگه همه دارند و نیازی ندارند سرچیز دیگه وقتمو بزارم...البته کم کم نمونه تست هم وقتم یاری بده میزارم اما جلوتر وقتی تاپیک گرفت....

memar_lahijani

عضو جدید
برا 504 لغت ، ببخشید کمه .

1. occasions : اوقات
2 . convict : گناهکار بودن ، مجرم
3 . granting : اعطا
4 . occurring : اتفاق افتادن
5 . settle : تصفیه کردن ، معین کردن
6 . mediation : میانجی گری
7 . demanding : تقاضا کردن
8 . shelter : پناهگاه
9 . critic : منتقد
10 . banish : تبعید کردن

farzaneh*memary

کاربر ممتاز
علاوه براون فلش کارتایی که عارفه می خوان بذارن اینا فلش کارتای جمع و جورتر 504 برا اونایی که قبلا خوندن این کتابو و الان می خوان سریع جمع بندی کنن (چون برا خودم مفید بودم گفتم شاید به درد بقیه هم بخوره) البته قبلا تو باشگاه گذاشته بودنش بچه ها

به جز منابعی که اینجا گفتن من خودم لغات آخر کتاب مفاهیم پایه در معماری رو می خونم، کمتر از 300 تا لغت تخصصی خیلی ساده که بعضیاشون در حد زبان دبیرستان یا 504 هست... اگه به نظرتون مفیده می تونم تو تاپیکم بنویسم ;)

پیوست ها

• Flash kart 504.pdf
    342.1 کیلوبایت · بازدیدها: 7

arefeh

کاربر ممتاز
کوروش جان به نظر من داره تاپیک شلوغ میشه...درضمن هر کسی بخواد زبان بخونه باید بیاد تو نت...ک اوننم باعث میشه جای دیگه هم سرک بکشه بعد چشم رو هم میزاره لنگ ظهره و هیچ کاری نکرده...
به نظرم شب به شب همه لعات رو یه فایل کنیم ک دسترسیش راخت باشه و بعدش تو امضات بزاری...نمی دونم یه همچین چیزهایی..

کورش68

عضو جدید
کاربر ممتاز
کوروش جان به نظر من داره تاپیک شلوغ میشه...درضمن هر کسی بخواد زبان بخونه باید بیاد تو نت...ک اوننم باعث میشه جای دیگه هم سرک بکشه بعد چشم رو هم میزاره لنگ ظهره و هیچ کاری نکرده...
به نظرم شب به شب همه لعات رو یه فایل کنیم ک دسترسیش راخت باشه و بعدش تو امضات بزاری...نمی دونم یه همچین چیزهایی..
اوکی عارفه جان کلمات رو بچه ها میزارند من هر شب بعد ساعت 12 جمع بندی اون روز رو میزارمو هرهفته کلیه کلمات اون هفته رو دوباره میزارم خوبه؟ بعد از اینکه هرفهته کلمات رو گذاشتیم یه آزمونم شبش میزاریم واسه بچه ها فکر کنم خوبه

کورش68

عضو جدید
کاربر ممتاز
علاوه براون فلش کارتایی که عارفه می خوان بذارن اینا فلش کارتای جمع و جورتر 504 برا اونایی که قبلا خوندن این کتابو و الان می خوان سریع جمع بندی کنن (چون برا خودم مفید بودم گفتم شاید به درد بقیه هم بخوره) البته قبلا تو باشگاه گذاشته بودنش بچه ها

به جز منابعی که اینجا گفتن من خودم لغات آخر کتاب مفاهیم پایه در معماری رو می خونم، کمتر از 300 تا لغت تخصصی خیلی ساده که بعضیاشون در حد زبان دبیرستان یا 504 هست... اگه به نظرتون مفیده می تونم تو تاپیکم بنویسم ;)
این فلش کارت رو حتما دانلود کنید واسه دوره فوق العاده است واقعا ممنونم دوست عزیز

ozra69

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه ها من لغاتی که شما میزارید البته به غیر از 504را که خودم لغاتش قبلا در اوردم توی یک برگه میزارم و مثل جعبه لاینتر میخونم یا قراره یک تیکت باهاشون درست کنم و بخونم و حفظ کنم ،یک سوال داشتم میخواستم ببینم لازم متن 504 هم بخونم یا اینکه لغات اصلی را حفظ کنم و بعد که شروع کردم تافل ورد بخونم هم لغات و متن را هر دو اونجا بخونم

farzaneh*memary

کاربر ممتاز
بچه ها من لغاتی که شما میزارید البته به غیر از 504را که خودم لغاتش قبلا در اوردم توی یک برگه میزارم و مثل جعبه لاینتر میخونم یا قراره یک تیکت باهاشون درست کنم و بخونم و حفظ کنم ،یک سوال داشتم میخواستم ببینم لازم متن 504 هم بخونم یا اینکه لغات اصلی را حفظ کنم و بعد که شروع کردم تافل ورد بخونم هم لغات و متن را هر دو اونجا بخونم

به نظر من وقت گذاشتن و درآوردن لغتای این متنا به نظر کار به صرفه ای -از نظر زمانی- نمیاد، من قبلا برای یکی دو درس این کارو کردم واقعا وقت گیر و کسل کننده ست، خیلیا می گن اصلا نخونین ولی به نظر من اگه از رو یه منبع آماده -مث همین فلش کارتای عارفه- بخوایی بخونی خوبه، فلش کارت خوبیش اینه که یه وقت خاص برا خوندنش در نظر گرفته نمی شه و می شه از وقتای تلف شده برا خوندن و مرورش استفاده کرد... دیگه فک نکنم لازم باشه خیلی مته به خشخاش بذاری در مورد این لغتا - منظورم اینه که جعبه لایتنر و تیک ایت اینا فک نکنم لازم داشته باشن- چون تو یه متن هستن و همین طوری خوب تو ذهن می مونه معنی شون ... البته باز بقیه که کنکورو تجربه کردن بهتر می تونن راهنمایی کنن

بچه ها به نظرم اینجا تاپیک لغت باشه بهتره، برای مشاوره تاپیک مشاوره ی زبان هست، به نظرم از همین الان که هنوز شلوغ نشده از مهندس صدیق خواهش کنیم که پستای غیر از لغات رو منتقل کنه به تاپیک مشاوره و از این به بعدم اینجا فقط لغت/ فایل لغت بذاریم و هماهنگی و مشاوره اینا تو تاپیک مشاوره باشه، حالا من ناظم اینجا نیستما ولی به نظرم تاپیک داره از هدفش دور می شه، تا اینجا 3 صفحه -نزدیک 30 تا- پست گذاشته شده ولی پستای مربوط به لغت 6-7 تا بیشتر نیستن! :question: سعی کنیم تاپیکای آموزشی کم حجمو مقوی باشن :tooth:
تازه اگه این طوری پیش بره احتمالش زیاده مدیرا کلا 2 تا تاپیکو ادغام کنن که کار درستی هم هست، چون الان یه جورایی فرق شون مشخص نیست و انگار یه مدل بحث داره تو دو تا تاپیک مجزا دنبال می شه، قبلا این اتفاق برای تاپیکای اسکیس افتاده... مگر اینکه اینجا تاپیک تخصصی واژگان باشه و فرق داشته باشه با اون یکی تاپیکه w16.gif

آخرین ویرایش:

کورش68

عضو جدید
کاربر ممتاز
به نظر من وقت گذاشتن و درآوردن لغتای این متنا به نظر کار به صرفه ای -از نظر زمانی- نمیاد، من قبلا برای یکی دو درس این کارو کردم واقعا وقت گیر و کسل کننده ست، خیلیا می گن اصلا نخونین ولی به نظر من اگه از رو یه منبع آماده -مث همین فلش کارتای عارفه- بخوایی بخونی خوبه، فلش کارت خوبیش اینه که یه وقت خاص برا خوندنش در نظر گرفته نمی شه و می شه از وقتای تلف شده برا خوندن و مرورش استفاده کرد... دیگه فک نکنم لازم باشه خیلی مته به خشخاش بذاری در مورد این لغتا - منظورم اینه که جعبه لایتنر و تیک ایت اینا فک نکنم لازم داشته باشن- چون تو یه متن هستن و همین طوری خوب تو ذهن می مونه معنی شون ... البته باز بقیه که کنکورو تجربه کردن بهتر می تونن راهنمایی کنن

بچه ها به نظرم اینجا تاپیک لغت باشه بهتره، برای مشاوره تاپیک مشاوره ی زبان هست، به نظرم از همین الان که هنوز شلوغ نشده از مهندس صدیق خواهش کنیم که پستای غیر از لغات رو منتقل کنه به تاپیک مشاوره و از این به بعدم اینجا فقط لغت/ فایل لغت بذاریم و هماهنگی و مشاوره اینا تو تاپیک مشاوره باشه، حالا من ناظم اینجا نیستما ولی به نظرم تاپیک داره از هدفش دور می شه، تا اینجا 3 صفحه -نزدیک 30 تا- پست گذاشته شده ولی پستای مربوط به لغت 6-7 تا بیشتر نیستن! :question: سعی کنیم تاپیکای آموزشی کم حجمو مقوی باشن :tooth:
تازه اگه این طوری پیش بره احتمالش زیاده مدیرا کلا 2 تا تاپیکو ادغام کنن که کار درستی هم هست، چون الان یه جورایی فرق شون مشخص نیست و انگار یه مدل بحث داره تو دو تا تاپیک مجزا دنبال می شه، قبلا این اتفاق برای تاپیکای اسکیس افتاده... مگر اینکه اینجا تاپیک تخصصی واژگان باشه و فرق داشته باشه با اون یکی تاپیکه مشاهده پیوست 162750
دوست عزیز نگران نبشاید قرار شد بنده هرشب کلمات اون روز رو تو یک فایل قرار بدم و تو تایپیک بنویسم لینکش رو وآخر هر هفته نیز کلمات کل هفته رو قرار بدم. اینجوری هرکسی بخواد کلمات رو ببینه کار سختی رو نداره وراحت میتونه دانلود کنه کلمات رو. همچنین قرار شد اخر هفته تست وآزمون هم داشته باشیم
در مورد کلمات داخل متن های 504 نگران نباشید داخل تایپیک قرار میدهیم البته شاید به همش نرسیم اما خب واسه کسی که نمیخواد وقت بزاره واسه پیدا کردن میتونه مفید باشه همینم

کورش68

عضو جدید
کاربر ممتاز
آخرین ویرایش:

arefeh

کاربر ممتاز
لینک دانلود کلمات 7 و 8 مرداد 92 در فایل اکسل
http://www.uplooder.net/cgi-bin/dl.cgi?key=48921a6c25184d15e15e072fcbf2fb66
دوستانی که دسترسی به اکسل ندارند براشون تو ورد لینک گذاشتم
http://www.uplooder.net/cgi-bin/dl.cgi?key=6cab9aee1163913d9ffa015561b4de84

من خودم چون دوست دارم چیزی ک میخوام بخونم جذاب باشه یه نرم افزار گرفتم ک توش عکس و pdf رو به صورت book میکنه...به نظرم بد نی ...البته من این مدلیم یه عکس از فضاش میزارم...(چون خیلی مریضم نسخه اندرویدشم گرفتم:redface:)
میزارم ببینید اگه دوست داشتید بگید لینک نرم افزار باز شدن کتاب رو براتون بزارم...(خود ساخت کتاب نرم افزار جدایی میخواد ک اونم خواستید بگید)Untitled (2).jpgاین همون فلش کارتهایی هست ک من گذاشتم...تازه اینجا دکمه چاپ-زوم و... هم داره...:D

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
من داشتم به اين فك ميكردم كه هيچوقت نتونستم در زمينه زبان به كسي كمك كنم چون علمشو نداشتم
الان كه دارم كار ميكنم براي خودم 102 تا فعل رو از كتاب تيك 8 گاج تايپ كردم ديدم خوبه كه براي شما هم بزارم
102تا فعل هست كه زمان حال-گذشته و مفعوليش رو همراه با معنيش نوشتم-افعال ساده و كاربردي هستن بد نيست مطالعه كنين چون اكثرشو بلدين بهتره گذشتش رو هم ببينين تو ريدينگا خيلي به درد ميخوره
تقديم به شما

پیوست ها

• afal.pdf
    242.4 کیلوبایت · بازدیدها: 3

arefeh

کاربر ممتاز
خب پس زحمتش رو خودت بکش وفایل روجذاب کن چون من بلد نیستم انجام دادی بزر تو تایپیک دیگه دستت درد نکنه:D

نسخه اندروید نرم افزار برای باز کردن کتاب
http://www.4shared.com/android/rI46uf5C/3D_PageFlip_Reader_For_Andorid.html
نسخه وبندوز نرم افزار
http://www.4shared.com/rar/EXDMYTtK/flip_book_reader.html
خود نرم افزار برای ساختن کتاب
http://www.4shared.com/file/-XBZ0o30/3D_PageFlip_Pro_trial.html
نمونه فایل ک همون لغات 504 هست
http://www.4shared.com/file/oug6CP4E/504_lesson_1.html
فقط حجمش میره بالا واسه ساختن کتب.

کورش68

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستان این کلمات هم واسه روز 9 مرداد باشه در حدود 42 تا نوشتم تا برای یک روز قانون تایپیک رعایت شه یعنی حداقل 40 کلمه. دوستان که فعلا همراهی نکردند جز چند دوست گرامی که واقعا ازشون ممنونم همچون عارفه ، منامنا ، memar_lahijan ، farzane*memary ، take off والبته برخی دوستان هم لطف کردن وتشکر کردند واونها نیز بسیار ممنونم به خاطر اینکه میخواند درس بخونند وانتظار زیادی نیست که هر دفعه کلمات بزارند اما در حد خودشون وتایمشون اونها هم کمک کنند خیر میشه واسه دوستان
1. damage :
خسارت
2.hostage :
گروگان
3.pachage :
چمدان
4.heredity :
وراثت
5.tribalism :
قبیله گرایی
6.testimony :
شهادت