آقاپسر ها ،دختر خانم ها,چقدر با ازدواج های دانشجویی موافقید؟چرا؟

sadegh1987

عضو جدید
پس وقتشه یه قضیه ای رو بگم:
دوست خودم ترم 2 ازدواج کرد_نه با دانشجو...ولی منظورم اینه که خب در دوران دانشجویی و خیلی سریع!
الان ترم آخریم!
دیدم بدجور داغونه!
وقتی از زبونش حرف کشیدم بیرون....متوجه شدم که بله......سلیقه دبیرستانش در تقابل با تجربه زندگی اجتماعیش در این 4سال قرار گرفته!
یعنی الان دید و برداشتش از همه چی با اون موقع فرق کرده!
مثال هم نمیزنم که چیا در ذهنش تغییر کرد! اما نمیدونم.....شایدم برد این 4سال رو!!!!!
میدونی چرا میگم برد؟؟؟
چون در پایینترین حالت همون فشار جنسی که روی خیلیها هست و از درسو زندگیشون میندازه رو پشت سر گذاشت و با معدل عجیب بالا تونست . . . . . .سانسوووووووووووووووووووووووووووووووور!
آخرشم به پختگی رسید!
حتی نمیگم دختره باخت!
نه! اصلا نمیگم!
چون اونم همین 4سال رو با آرامش گذرونده قطعا.....وگرنه 4سال هیچ جوون امروزی سختی نمیکشه(این پدرا و مادرای ما بودن که 20-30 سال سختی تحمل میکردن) !
نتیجه گیری هم با خودتون!
سلام.داستان ونتیجه گری شما هم جالب بود.

sadegh1987

عضو جدید
خب البته من تعصبی روی دانشگاه یا جای دیگه ندارم :smile:..... طرف آدم حسابی باشه هیچ فرقی نمی کنه از کدوم گوری اومده باشه :redface::redface: .... اتفاقا من اصلا پسرای دانشگاهمون رو نمی شناسم .....به نظرمم زیاد باحال نمی یان چون خیلی آویزونن :cool:.... البته ببخشیدا انقدر رک صحبت می کنم... :D:D
در کل مهم اینه که کیس منتخبی باشه حالا منتخب هرکس یه چیزه ;);)
مهم اینه که از همه چیزه طرف خوشت بیاد ..... حالا چه تو دانشگاه دیده باشیش چه هر جای دیگه :heart::heart:
سلام.شما خیلی کلی وبسته نظر محترمتون رو دادید.من چند تا سوال دارم اگه دوست داشتید جواب بدید:
1.شما دوست دارید همسر آیندتون تحصیل کرده باشه؟چقدر براتون مهمه؟
2.آدم حسابی وآدم با حال از نظر شما چطوریه؟
3.فکر نمی کنی اگه قرار باشه از همه چیزش خوشت بیا شاید آدم اینجوری پیدا نشه؟

Atena-t67

عضو جدید
بهتون بر خود مگه دختر های غیر خر خونی کاره دیگه ای بلدند .......دختر ها اصولند می ترشند چه ازدواج کنند جه نکنند اگه ازدواج بکنند .......می گنند کاش با اون پسره ازدواج می کردیم پس از روی حصادت می ترشند یا اگه ازدواج نکردند خود به خود می ترشند........:D:D;)

خیلی ببخشید!همه که دوست دخترای شما نیستن که وقتی باهاتون دوست میشن پشیمون میشن و میگن کاش از یکی دیگه شماره گرفته بودیم.

aries

عضو جدید
سلام.فکر میکنم اینکه تا یه موضوعی در این رابطه مطرح میشه دختر و پشر ها نسبت به هم جبهه میگیرن خیلی بده.تو هر دو گروه خوب و بد هست.به جای کل کل بهتره منطقی باشیم.

cinderella

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام.شما خیلی کلی وبسته نظر محترمتون رو دادید.من چند تا سوال دارم اگه دوست داشتید جواب بدید:
1.شما دوست دارید همسر آیندتون تحصیل کرده باشه؟چقدر براتون مهمه؟
2.آدم حسابی وآدم با حال از نظر شما چطوریه؟
3.فکر نمی کنی اگه قرار باشه از همه چیزش خوشت بیا شاید آدم اینجوری پیدا نشه؟

اولا بابت توجهی که به نظر من داشتید سپاس:heart:
خب بریم سراغه سوالا :D
1- تحصیلات همسرم برای من جزوه ملاکای اصلی نیست یعنی باوجود اینکه مادرم تعصب خاصی رو تحصیلات داره برای من تا 30% مهمه که اگر باقی چیزاش جور باشه از اون 30% هم صرف نظر میکنم:redface:
2- کسی که از درک و شعور بالایی برخوردار باشه ،دستش به دهنش برسه، اهل خدا و ایمون باشه، ظاهر موجهی داشته باشه و از همه مهمتر دوزار اخلاق داشته باشه;)
3- خب راستشو بخوای ملاکای منو که شنیدی فکر نمی کنم توقعاتم از همسر آینده ام بیجا باشه و اگه دقت کنید انقدر شرایط سختی قائل نشدم که با این مشخصات کسی پیدا نشه!!!:gol::gol:

aries

عضو جدید
در کل من با ازدواج داشجویی موافق نیستم .نه اینکه 100% بد باشه.ولی به نظرم در دوران داشجویی طرفین امادگی پذیرش مسولیت زتدگی رو ندارن.و تازه شناخت کافی هم نسبت به هم نمی تونن پیدا کنن.دانشگاه جایی نیست که ادما همدیگرو بشناسن. ادما تو شرایط سخت شناخته میشن که به نظرم دانشگاه نیست.

1707

عضو جدید
متاسفانه مشکل یکی دو تا نیست .
من نمیدونم واقعآ اونهایی که برای رفع نباز جنسی به ازدواج فکر میکنند چی تو مغزشون
میگذره . چون واقعآ افرادی رو دیدم ( که معمولآ جزو خانواده های مذهبی هستند ) و با این
اصل فکری که برای دوری از گناه و پرهیز از به گناه کشیده شدن جوون ها بخصوص دختر
بهتره که زودتر ازدواج کنند . و تقریبآ اولین نگاه و هدفشون از ازدواج برطرف کردن نیازهای
جنسی هست .
هر چند حتا خیلی از اون بیچاره ها هم که با این فکر ازدواج میکنند غافلگیر میشن و پشیمون
چون ماشالا دخترای امروزه تا 70 قلم آرایش نکنند بیرون نمیرن و برای بهتر نشون دادن خودشون دست به هر کاری میزنند ... از آرایش و عمل های مختلف جراحی زیبایی گرفته تا
... البته هستند آقایونی هم که این روش رو پیش گرفتند و شاید آتیششون خیلی هم تندتر باشه . :D
ولی چیزی که واقعیت داره ( واقعیتی که با یک بار مراجعه به دادگستری و دادگاه خانواده )
به اون پی میبریم اینه که متاسفانه درصد زیادی از جدایی و طلاق ها ریشه در روابط
زناشویی ی طرفین داره . بحثی که شاید در برخورد های اول زوجین از بیانش خودداری میکنند و ( گیر به اخلاق و مشکلات مالی و ... میدن ) نه اینکه این موارد مهم نیست ولی مشکل اصلی که باعث کم طاقت شدن و بریدن میشه رابطه ی اونهاست .

حالا پرسش من از کسانی که اتفاقآ رفع نیازهایی جنسی یکی از دلایل خیلی خیلی مهم براشون هست اینه که حتی در این زمینه چه آمادگی هایی دارند ؟
حالا از کار و درآمد و خونه و ماشین و هزار و یک ... دیگه که بگذریم . اونها پیشکش :confused:
آمار نشون میده دلیل اصلی برای جدایی ی زوج های جوون موارد مادی و اخلاقی نیست .

پس خیلی از ما جوون ها یه سری خیالات و توهمات تو ذهن خودمون پروروندیم .
خیالاتی که باعث میشه به خواب بریم . و متاسفانه وقتی از خواب بیدار میشیم که دیگه خیلی دیره . پای آبرو و خیلی چیزهای دیگه در میون میاد .
خیلی از خانوم ها و آقایونی که ازدواج کردند میتونند تصدیق کنند که بخاطر همین ضعف های شناختی و نداشتن آمادگی های روحی کارشون به جایی رسیده که بیشترین بخش زندگی ی مشترکشون بجای " لذت " شده " تحمل " .
نظر شخصی ی من اینه که بقول عامیانه :
کسی که میخواد ازدواج کنه باید چشم و دلش از خیلی چیز ها سیر باشه .
فرقی نمیکنه " چه دختر " باشه " چه پسر " .
که البته این فکر با شرایط سنتی و مذهبی بخشهای زیادی از جامعه ی امروز هماهنگی نداره .
چون تا این حرف رو میزنی فکرشون میره طرف بی بند و باری و ... :huh:

آخرین ویرایش:

Fo.Roo.GH

عضو جدید
کاربر ممتاز
پس وقتشه یه قضیه ای رو بگم:
دوست خودم ترم 2 ازدواج کرد_نه با دانشجو...ولی منظورم اینه که خب در دوران دانشجویی و خیلی سریع!
الان ترم آخریم!
دیدم بدجور داغونه!
وقتی از زبونش حرف کشیدم بیرون....متوجه شدم که بله......سلیقه دبیرستانش در تقابل با تجربه زندگی اجتماعیش در این 4سال قرار گرفته!
یعنی الان دید و برداشتش از همه چی با اون موقع فرق کرده!
مثال هم نمیزنم که چیا در ذهنش تغییر کرد! اما نمیدونم.....شایدم برد این 4سال رو!!!!!
میدونی چرا میگم برد؟؟؟
چون در پایینترین حالت همون فشار جنسی که روی خیلیها هست و از درسو زندگیشون میندازه رو پشت سر گذاشت و با معدل عجیب بالا تونست . . . . . .سانسوووووووووووووووووووووووووووووووور!
آخرشم به پختگی رسید!
حتی نمیگم دختره باخت!
نه! اصلا نمیگم!
چون اونم همین 4سال رو با آرامش گذرونده قطعا.....وگرنه 4سال هیچ جوون امروزی سختی نمیکشه(این پدرا و مادرای ما بودن که 20-30 سال سختی تحمل میکردن) !
نتیجه گیری هم با خودتون!
من که متوجه نشدم...
بالاخره خوشبختن؟
پشیمون نیستن؟
برگردن به 4 سال قبل همین کارو میکنن؟

sadegh1987

عضو جدید
اولا بابت توجهی که به نظر من داشتید سپاس:heart:
خب بریم سراغه سوالا :D
1- تحصیلات همسرم برای من جزوه ملاکای اصلی نیست یعنی باوجود اینکه مادرم تعصب خاصی رو تحصیلات داره برای من تا 30% مهمه که اگر باقی چیزاش جور باشه از اون 30% هم صرف نظر میکنم:redface:
2- کسی که از درک و شعور بالایی برخوردار باشه ،دستش به دهنش برسه، اهل خدا و ایمون باشه، ظاهر موجهی داشته باشه و از همه مهمتر دوزار اخلاق داشته باشه;)
3- خب راستشو بخوای ملاکای منو که شنیدی فکر نمی کنم توقعاتم از همسر آینده ام بیجا باشه و اگه دقت کنید انقدر شرایط سختی قائل نشدم که با این مشخصات کسی پیدا نشه!!!:gol::gol:
سلام خواهش می کنم.نظراتت اصولیه. توقعاتت هم بجاست.(به شما برای این نگرش صحیح ومعیار های منطقی تبریک میگم.انشاالله پیدا میشه .امیدوارم که در زندگی مشترک خوشبخت باشید.:gol::gol::gol:...

sadegh1987

عضو جدید
در کل من با ازدواج داشجویی موافق نیستم .نه اینکه 100% بد باشه.ولی به نظرم در دوران داشجویی طرفین امادگی پذیرش مسولیت زتدگی رو ندارن.و تازه شناخت کافی هم نسبت به هم نمی تونن پیدا کنن.دانشگاه جایی نیست که ادما همدیگرو بشناسن. ادما تو شرایط سخت شناخته میشن که به نظرم دانشگاه نیست.
دوست عزیز سلام.آفرین نظراتت اصولیه.:gol:

aries

عضو جدید
مرسی لطف داری.
ولی متاسفانه چون اولین مکانی هست که دخترو یر همدیگرو میبینن و برای مدت زیادی با هم هستن خیلی مشکلات به وجود مییاد.

sadegh1987

عضو جدید
دوستان عزیز می دونید چند سال پیش آماری منتشر شد که بیشترین آمار طلاق متعلق به ازدواج های دانشجویی بود:warn::heart::warn:

بهار _من

عضو جدید
نميشه گفت خوب يا بد مهم اينكه اگه قرار دانشگاه يكي از هزاران جايي باشه كه دختر و پسر با هم هستن و اين همكلاسي بودن نهايتا به يك شناخت خيلي خيلي جزيي منجز بشه اشكالي نداره مهم اينكه بعدش چطور مديريت ميشه و چقدر عقل داوري ميكنه قرار نيست ترم اول گزينش انجام بشه و ترم اخر حتما ازدواج صورت گرفته باشه !!
منم موافقم كه ترم هاي اول اصلا صلاح نيست شايد همتون به اين نتيجه رسده باشيد كه وقتي از دبيرستان وارد دانشگاه ميشيم تازه بعد ترم 3 و4 ميفهيم كه چقدر عوض شديم ، چقدر نگاهامون عوض شده،‌‌ و خيلي چيزهاي ديگه ...
ولي در كل بايد گفت اينم يه راهي واسه انتخاب ولي نبايد خيال كني كه وقتي كسي ميره دانشگاه ميره كه دنبال كيس اينده اش باشه چون اين فكر خيلي خنده داره واسه همون عوض شدن نگاهه ميگم كه بلاخره دانشجو نگاهش به كل عوض ميشه.. وفرصت ميخواهد:smile:

sadegh1987

عضو جدید
نميشه گفت خوب يا بد مهم اينكه اگه قرار دانشگاه يكي از هزاران جايي باشه كه دختر و پسر با هم هستن و اين همكلاسي بودن نهايتا به يك شناخت خيلي خيلي جزيي منجز بشه اشكالي نداره مهم اينكه بعدش چطور مديريت ميشه و چقدر عقل داوري ميكنه قرار نيست ترم اول گزينش انجام بشه و ترم اخر حتما ازدواج صورت گرفته باشه !!
منم موافقم كه ترم هاي اول اصلا صلاح نيست شايد همتون به اين نتيجه رسده باشيد كه وقتي از دبيرستان وارد دانشگاه ميشيم تازه بعد ترم 3 و4 ميفهيم كه چقدر عوض شديم ، چقدر نگاهامون عوض شده،‌‌ و خيلي چيزهاي ديگه ...
ولي در كل بايد گفت اينم يه راهي واسه انتخاب ولي نبايد خيال كني كه وقتي كسي ميره دانشگاه ميره كه دنبال كيس اينده اش باشه چون اين فكر خيلي خنده داره واسه همون عوض شدن نگاهه ميگم كه بلاخره دانشجو نگاهش به كل عوض ميشه.. وفرصت ميخواهد:smile:
سلام.اول از اینکه اظهارنظر فرمودیدتشکر می کنم.به نظر من هم دانشگاه اول جای کسب دانش هست این دانش میتونه در مورد چیزهای مختلفی باشه.نکته مهم اینه که مهمترین انتخاب زندگی (ازدواج)باید وقتی صورت بگیره که دانشش رو کسب کرده باشیم که همه کس نمی تونن داخل دانشگاه کسب کنند ویادمون باشه عاقلانه انتخاب کنیم*عاشقانه زندگی کنیم.

sharlin

عضو جدید
کاربر ممتاز
خوبه..
جالبه..
بد نیست..
یکم قدیمیه..
یکمم بی خوده..

آقا سید

مدیر بازنشسته
قدیمی ها می گفتن عقد پسر عمو ، دختر عمو را تو آسمون ها نوشتن فکر کنم اگه یه خورده بیشتر بگردیم حتما عقد دانشجویی را هم اونجا نوشتن .
من با این ازدواج کاملا موافقم و درصد بالایی از این ازدواج ها هم موفق بوده .

venous_20

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام ونوس خانم.از اضهار نظرتون تشکر می کنم. دو نکته می خوام بگم:
1.ما پسر ها وقتی نگرشمون منطقی میشه که به به انسان بودن یک خانم بنگریم نه به جنسیتش.
2.الان کاملا اثبات شده که در یک زندگی مشترک بهتره میزان تحصیلات آقای خونه بیشتر از خانم خونه باشه.براش دلیل هم دارم.
حرفهای شما کاملا منطقی ودرسته
پست من درجواب به اقایی بودکه اسمشون درست خاطرم نیست پستی که سراسرتحقیروتوهین به جنس مونث بود

sadegh1987

عضو جدید
از در درآمدی و من از خود به درشدم
گفتی کز این جهان به جهان دگر شدم
گوشم به راه تا که خبر می​دهد ز دوست
صاحب خبر بیامد و من بی​خبر شدم
چون شبنم اوفتاده بدم پیش آفتاب
مهرم به جان رسید و به عیوق برشدم
گفتم ببینمش مگرم درد اشتیاق
ساکن شود بدیدم و مشتاقتر شدم
دستم نداد قوت رفتن به پیش یار
چندی به پای رفتم و چندی به سر شدم
تا رفتنش ببینم و گفتنش بشنوم
از پای تا به سر همه سمع و بصر شدم
من چشم از او چگونه توانم نگاه داشت
کاول نظر به دیدن او دیده ور شدم بیزارم از وفای تو یک روز و یک زمان
مجموع اگر نشستم و خرسند اگر شدم
او را خود التفات نبودش به صید من من خویشتن اسیر کمند نظر شدم
گویند روی سرخ تو سعدی چه زرد کرد
اکسیر عشق بر مسم افتاد و زر شدم

Pedram-viva

کاربر بیش فعال
پسرا فکرکردن اش دهن سوزین که دخترا بخاطرشون زحمت 4سال درس خوندن بکش
قرصهای ر وان گرذدان اخریک کاری دست این اقایون میده:smile:

معلومه كه اين خانم venous_20 از پسرا دل خوشی نداره;)
احتمالا دوست‌پسرش ، گذاشتتش سر کار:biggrin:
به هر حال شاید شما اذیتش کردی که گذاشته رفته:que:
ولی نباید این حرفاتو به همه پسرا نسبت بدی

leanthinker

عضو جدید
کاربر ممتاز
خيلي موافقم
چون بهترين فرصت براي شناختن همديگه هست
تو محل كار يا سفارش خاله و دايي و عمه نيست كه بشينين يك ساعته بفهمين به هم ديگه ميخورين يا نه!!
من الان 6 ساله با خانومم از دوره ليسانس آشنا شدم و 3 ساله عقد كرديم
تفاهم هم در حد بسيار بالايي وجود داره
موفق باشيد

sadegh1987

عضو جدید
خيلي موافقم
چون بهترين فرصت براي شناختن همديگه هست
تو محل كار يا سفارش خاله و دايي و عمه نيست كه بشينين يك ساعته بفهمين به هم ديگه ميخورين يا نه!!
من الان 6 ساله با خانومم از دوره ليسانس آشنا شدم و 3 ساله عقد كرديم
تفاهم هم در حد بسيار بالايي وجود داره
موفق باشيد

دوست عزیز سلام. من از صمیم قلب برای هر دوتون آرزوی خوشبختی وسعادت دارم.:gol::gol:

مهوش فرح بخش

عضو جدید
بچه ها من تازه وارد این فروم شدم . خیلی برام جالبه اینجا تالار گفتگوی آزاد یا تالار ازدواج !!!
از 50 تا تاپیک 70 تا مربوط به ازدواج میشه ....
میگم خیلی بچه ها مشتاقن اینجا نه ؟
در مورد ازدواج دانشجویی به نظر من خیلی خوبه واقعا بهترین دوره است برای شناخت چون وقتی بری سره کار دیگه این ازادیه فکر رو نداری

sadegh1987

عضو جدید
بچه ها من تازه وارد این فروم شدم . خیلی برام جالبه اینجا تالار گفتگوی آزاد یا تالار ازدواج !!!
از 50 تا تاپیک 70 تا مربوط به ازدواج میشه ....
میگم خیلی بچه ها مشتاقن اینجا نه ؟
در مورد ازدواج دانشجویی به نظر من خیلی خوبه واقعا بهترین دوره است برای شناخت چون وقتی بری سره کار دیگه این ازادیه فکر رو نداری

سلام خانم فرح بخش. درسته اینجا بحث ازدواج داغه.به نظر من خوبه کاش الگو وتفکر صحیح ازدواج در بین جوانان ودانشجویان نهادینه بشه ودیگه اینکه مهمترین انتخاب زندگی ارزششو داره که روش وقت بذاری.به هر حال خوش آمدی.:gol::gol:

SerpentoR

عضو جدید
کاربر ممتاز
اگه بعد چهارسال چشم دیدنئ همدیگه رو داشته باشن اونوقت شاید یه کور سوی امید باشه.
هر دو طرف وقتی وارد دانشگاه میشن به خاطر مسایل اجتماعی و محدودیت ها عجیب جو ازدواج میگیرتشونو با تصمیم گیری های سریع و بدون فکر و از روی احساسات که انجام میدن، به زودی به مشکلات زیادی بر میخورن

SerpentoR

عضو جدید
کاربر ممتاز
خب با این کارا باید سر جوونا رو گرم کنن دیگه;)
خودشون هم برن دنبال حمل تریلر 18 میلیارد دلاری و ..............
تازه کجاشو دیدین از امسال می خوان فرم همسریابی رو هم بین دانشجویان توزیع کنن
من اینو از رادیو شنیدم منظور رادیو رسانه میلی رو می گم :mad:

آ فففرین راستش همینه

sadegh1987

عضو جدید
اگه بعد چهارسال چشم دیدنئ همدیگه رو داشته باشن اونوقت شاید یه کور سوی امید باشه.
هر دو طرف وقتی وارد دانشگاه میشن به خاطر مسایل اجتماعی و محدودیت ها عجیب جو ازدواج میگیرتشونو با تصمیم گیری های سریع و بدون فکر و از روی احساسات که انجام میدن، به زودی به مشکلات زیادی بر میخورن

درسته به نظر من علت اصلی ناپایداری دوست داشتن های دانشجویی انتخاب های احساسی باشه چون در اکثر مواقع ظاهر فریبنده رو در دانشگاه میشه دید.قبول کنید بعضیامون هم نمی دونیم برا چی میریم دانشگاه وجو عشق های توخالی میگیردمون!!!:cool:

بالا