*** آشنایی و گفتگوی بچه های کامپیوتر....***

دانشجوي كامپيوتر

دستیار مدیر تالار هنر
کاربر ممتاز
ممنون مفید بود :)

راستش من و دو تن از دوستانم که پروژه جبیر رو میچرخونیم داشتیم روی «هفته نامه تکنولوژی بوت» کار میکردیم. اما الان به «قرن نامه» تبدیل شده. متاسفانه نیرو همکار ایده همفکری امید و هزینه کم داریم :(.

لینکش چیه؟؟؟؟؟؟؟

nafis...

مدیر بازنشسته
لینکی نداره. میتونید توی وبسایتم روی اون شیطونک کنار کلیک کنید و در قسمت «پروژه ها» ببینیدش :)
آواتار جدید قبول باشه

...Mahan...

عضو جدید
ممنون مفید بود :)

راستش من و دو تن از دوستانم که پروژه جبیر رو میچرخونیم داشتیم روی «هفته نامه تکنولوژی بوت» کار میکردیم. اما الان به «قرن نامه» تبدیل شده. متاسفانه نیرو همکار ایده همفکری امید و هزینه کم داریم :(.

اولا تبریک
ایول داری پسر،من سرم خلوت بشه با همین مجله افلاین که معرفی کردم همکاری میکنم
خب چرادنبال یه سرمایه گذار نمیگردی؟
تو اینترنت فراخوان همکاری گذاشتی؟
همین سایت باشگاه مهندسان نیرو کمکی زیاد داره ها
هستن کسایی که کمکت کنن

prp-e

متخصص سیستم های Apple
کاربر ممتاز
اولا تبریک
ایول داری پسر،من سرم خلوت بشه با همین مجله افلاین که معرفی کردم همکاری میکنم
خب چرادنبال یه سرمایه گذار نمیگردی؟
تو اینترنت فراخوان همکاری گذاشتی؟
همین سایت باشگاه مهندسان نیرو کمکی زیاد داره ها
هستن کسایی که کمکت کنن

آخه یکی دو تا طرح نیست :D سیستم عامل (ها) مون هست ، مجله هست ، ۲-۳ تا انجمن و ویکی هم هست. به احتمال زیاد یک مرورگر وب هم به این پروژه ها اضافه بشه...

...Mahan...

عضو جدید
آخه یکی دو تا طرح نیست :D سیستم عامل (ها) مون هست ، مجله هست ، ۲-۳ تا انجمن و ویکی هم هست. به احتمال زیاد یک مرورگر وب هم به این پروژه ها اضافه بشه...

بابا ایول:w17:
عجب پشتکاری
من که خیلی تنبلم،درسای خودمم بخونم خیلیه
خیلی خوشم اومد ازت
با این همه کار وقتم میکنی درس بخونی؟
بیشتر از این مرورگر وب خوشم اومد، یه چنین جرقه ای هم تو ذهن من زده شده،منتها نمیتونم عملیش کنم چون برنامه نویسیم باید قوی بشه
یکم بیشتر در مورد طرحات توضیح بده،اگه دوستان ناراحت میشن از گفت و گوی دونفره بیا صفحه شخصیم
منتظرم

prp-e

متخصص سیستم های Apple
کاربر ممتاز
بابا ایول:w17:
عجب پشتکاری
من که خیلی تنبلم،درسای خودمم بخونم خیلیه
خیلی خوشم اومد ازت
با این همه کار وقتم میکنی درس بخونی؟
بیشتر از این مرورگر وب خوشم اومد، یه چنین جرقه ای هم تو ذهن من زده شده،منتها نمیتونم عملیش کنم چون برنامه نویسیم باید قوی بشه
یکم بیشتر در مورد طرحات توضیح بده،اگه دوستان ناراحت میشن از گفت و گوی دونفره بیا صفحه شخصیم
منتظرم

:)
من وقت باز همیشه دارم (نمیدونم چرا!) و اینکه سعی میکنم ایده هامو هرجا که ذهنم رسید بنویسم (گوشه کتابام پر از این چیز میزاس :biggrin: ).

در مورد مرورگر وب ، چون قرار ه که از Webkit و Python استفاده کنیم کدنویسی زیادی نخواهیم داشت. فقط باید کدهایی رو لینک کنیم بهم ! (الان کانسپتش رو دارم روی ماشین مجازی توسعه میدم و کلا ۱۵ خط کد داره! فقط هم سایت شخصیمو باز میکنه :biggrin: )

prp-e

متخصص سیستم های Apple
کاربر ممتاز
طرحها زیادند :

۱- سیستم عامل جبیر (مبتنی بر دبیان لینوکس)

۲- سیستم عامل JT-UX ( مبتنی بر هسته FreeBSD )

۳- JabirOS GNU/Solaris مبتنی بر OpenIndiana و OpenSolaris

۴- سیستم عامل JT-MX (قرار هست از صفر و بصورت میکروکرنل نوشته بشه)

۵- انجمن ها و ویکی ایران BSD

۶- مرورگر وب Wooden Dragon

۷- سیستم مدیریت محتوای Hykal (هیکل).

...Mahan...

عضو جدید
:)
من وقت باز همیشه دارم (نمیدونم چرا!) و اینکه سعی میکنم ایده هامو هرجا که ذهنم رسید بنویسم (گوشه کتابام پر از این چیز میزاس :biggrin: ).

در مورد مرورگر وب ، چون قرار ه که از Webkit و Python استفاده کنیم کدنویسی زیادی نخواهیم داشت. فقط باید کدهایی رو لینک کنیم بهم ! (الان کانسپتش رو دارم روی ماشین مجازی توسعه میدم و کلا ۱۵ خط کد داره! فقط هم سایت شخصیمو باز میکنه :biggrin: )

طرحها زیادند :

خیلی خوبه،حتما برنامه ریزی روزانه یا ماهانه یا سالانه داری!
من اصلا برنامه ریزی ندارم و یکی از دلایل پسرفت هست!!!!!!!
ولی خب خسته شدم از این همه خوش گذرونی
یه طرحی تو ذهنم پیاده کردم؛ از همین الان دارم واسه رسیدن بهش برنامه ریزی میکنم
شاید 10 سال طول بکشه تا به مرحله ی اجرا برسه،دقیق نمیدونم
موفق باشی داداشم:gol:

prp-e

متخصص سیستم های Apple
کاربر ممتاز
من همیشه واسه همه چیز برنامه دارم جز درس خوندن :D

در ضمن فرمورکی هست که اجازه میده با C++ و استاندارد C++0x تحت وب کار کرد. هیکل هم احتمالا همینطوری ساخته بشه (فکرش رو بکنبد PHP-Python-Perl+C++ چی میشه :love: ).

...Mahan...

عضو جدید
من همیشه واسه همه چیز برنامه دارم جز درس خوندن :D

در ضمن فرمورکی هست که اجازه میده با C++ و استاندارد C++0x تحت وب کار کرد. هیکل هم احتمالا همینطوری ساخته بشه (فکرش رو بکنبد PHP-Python-Perl+C++ چی میشه :love: ).

دوستان خوندنش خالی از لطف نیست (به این میگن تعریف از خود به سبک من!):

http://linuxseason.ir/?p=3610

عالی بود
لایک دوست من

nafis...

مدیر بازنشسته
دوستان خوندنش خالی از لطف نیست (به این میگن تعریف از خود به سبک من!):

http://linuxseason.ir/?p=3610
تو نابغه ای جبیر:love:
جبیر همیشه تورو با هم سن و سالات مقایسه میکنم و اونا دارن چی کار میکنن و تو چی کار میکنی، این طوری میشم:surprised:

nafis...

مدیر بازنشسته
طرحها زیادند :

بچه هایی که باهات همکاری میکنن کی هستن؟! منظورم اینه که مثل خودت دانش اموزن؟!
جز انجمن خاصی هستی؟!
از کی شروع کردین به این کارا؟
ایده هارو کی بهتون میگه؟ خودتون یا مثلا یه انجمن خاص؟!
از روی چی مطالعه میکنی؟! مخصوصا اطلاعات این سیستم عامل هارو؟!
------------
حالا اینا رو جواب بده تا بقیه سوالامو ازت بپرسم :|

prp-e

متخصص سیستم های Apple
کاربر ممتاز
بچه هایی که باهات همکاری میکنن کی هستن؟! منظورم اینه که مثل خودت دانش اموزن؟!
جز انجمن خاصی هستی؟!
از کی شروع کردین به این کارا؟
ایده هارو کی بهتون میگه؟ خودتون یا مثلا یه انجمن خاص؟!
از روی چی مطالعه میکنی؟! مخصوصا اطلاعات این سیستم عامل هارو؟!
------------
حالا اینا رو جواب بده تا بقیه سوالامو ازت بپرسم :|

بازجویی :D

بله دانش آموزند.
انجمن خودمون! یه انجمن ۳ نفره! یا بهتر بگم یه بنیاد سه نفره به اسم Jabir Technologies ---> http://foundation.jabirproject.org
تقریبا از پارسال همین موقعها وارد مرحله میدانی شدیم.
ایده ها رو خودمون به خودمون میدیم! یه جورایی فکر همدیگر رو میخونیم! (برای تامین هزینه ها مثلا همه تو فکر ایجاد شرکت هاستینگ هستیم!)
از روی وب. مثلا سایت http://wiki.osdev.org یا ویکیپدیا (واقعا باید جدی گرفته بشه) و همچنین کتب الکترونیکی و بعضا چاپی (کلا حال خوندن کتاب چاپی بالای ۱۰۰ صفحه رو ندارم :D ).

nafis...

مدیر بازنشسته
بازجویی :D

بله دانش آموزند.
انجمن خودمون! یه انجمن ۳ نفره! یا بهتر بگم یه بنیاد سه نفره به اسم Jabir Technologies ---> http://foundation.jabirproject.org
تقریبا از پارسال همین موقعها وارد مرحله میدانی شدیم.
ایده ها رو خودمون به خودمون میدیم! یه جورایی فکر همدیگر رو میخونیم! (برای تامین هزینه ها مثلا همه تو فکر ایجاد شرکت هاستینگ هستیم!)
از روی وب. مثلا سایت http://wiki.osdev.org یا ویکیپدیا (واقعا باید جدی گرفته بشه) و همچنین کتب الکترونیکی و بعضا چاپی (کلا حال خوندن کتاب چاپی بالای ۱۰۰ صفحه رو ندارم :D ).
یعنی استادی به عنوان راهنما ندارید که در حل مشکلات کمکتون کنه؟!
زبان های برنامه نویسی رو از کجا یاد گرفتی؟!
مدارس عادی درس میخونید؟!
مثلا اون رباتیک که رتبه آوردی استادی چیزی کسی رو نداشتی؟!

prp-e

متخصص سیستم های Apple
کاربر ممتاز
یعنی استادی به عنوان راهنما ندارید که در حل مشکلات کمکتون کنه؟!
زبان های برنامه نویسی رو از کجا یاد گرفتی؟!
مدارس عادی درس میخونید؟!
مثلا اون رباتیک که رتبه آوردی استادی چیزی کسی رو نداشتی؟!
تو دوره های مختلف فرق میکنه راهنمامون. مثلا در زمینه رباتیک یکی از بچه های سابق مدرسمون کمک میکرد بهمون.

زبانهای برنامه نویسی رو از روی کتابهای فارسی (در صورت موجود بودن) و ویکی رسمی و غیر رسمیشون!

مدرسه عادی که نه! ولی غیر انتفاعی هستیم که خیلی به این چیزا اهمیت نمیده. فقط مهم اینه که بریم خوارزمی رتبه بیاریم :D

پ.ن : خودم مدتهاست که به فوق العاده بودن ویکی و «علم آزاد» که «همه بتونن توش سهیم باشن» مشرف شدم ;)

nafis...

مدیر بازنشسته
تو دوره های مختلف فرق میکنه راهنمامون. مثلا در زمینه رباتیک یکی از بچه های سابق مدرسمون کمک میکرد بهمون.

زبانهای برنامه نویسی رو از روی کتابهای فارسی (در صورت موجود بودن) و ویکی رسمی و غیر رسمیشون!

مدرسه عادی که نه! ولی غیر انتفاعی هستیم که خیلی به این چیزا اهمیت نمیده. فقط مهم اینه که بریم خوارزمی رتبه بیاریم :D

پ.ن : خودم مدتهاست که به فوق العاده بودن ویکی و «علم آزاد» که «همه بتونن توش سهیم باشن» مشرف شدم ;)
تا الان زبان های برنامه نویسی رو بلدی؟
این اطلاعاتی که درباره سیستم عامل ها داری رو از روی چه منبعی می خونی؟! فارسی یا انگلیسی؟ سیستم عامل هایی مثل لینوکس و ... رو از کجا میخونی و کار کردن باهاش رو یاد میگیری؟!

من به کار گروهی خیلی عقیده دارم! تو چی :)

prp-e

متخصص سیستم های Apple
کاربر ممتاز
تا الان زبان های برنامه نویسی رو بلدی؟
این اطلاعاتی که درباره سیستم عامل ها داری رو از روی چه منبعی می خونی؟! فارسی یا انگلیسی؟ سیستم عامل هایی مثل لینوکس و ... رو از کجا میخونی و کار کردن باهاش رو یاد میگیری؟!

من به کار گروهی خیلی عقیده دارم! تو چی :)

زبانهای اسمبلی - خانواده سی (بجز سی شارپ!) - تا حدودی (خـــــــــــــــــــــیلی کم ) جاوا (چون سینتکسش مثل سی شارپه :hate: ) و زبانهای اسکریپتی مثل پایتون ، جاوا اسکریپت و بش.

بزرگترین منبع سیستم عاملها (علی الخصوص نسخه های توزیعی لینوکس ، بی اس دی و سولاریس) ویکی همون سیستم عامل هست. برای لینوکس عمومی هم LPI-101 in a nutshell از انتشارات O'reilly میتونید تهیه کنید. (بزرگترین کتابخونه لینوکس ایران http://libooks.ir با مدیریت دوست عزیزم فرشید).

عقیده دارم! اما به به سبک جمهوری یا آزادی تمام اعضای گروه در مشارکت! روش دیکتاتوری خالص. همون روشی که استیو جابز داشت.

nafis...

مدیر بازنشسته
زبانهای اسمبلی - خانواده سی (بجز سی شارپ!) - تا حدودی (خـــــــــــــــــــــیلی کم ) جاوا (چون سینتکسش مثل سی شارپه :hate: ) و زبانهای اسکریپتی مثل پایتون ، جاوا اسکریپت و بش.

بزرگترین منبع سیستم عاملها (علی الخصوص نسخه های توزیعی لینوکس ، بی اس دی و سولاریس) ویکی همون سیستم عامل هست. برای لینوکس عمومی هم LPI-101 in a nutshell از انتشارات O'reilly میتونید تهیه کنید. (بزرگترین کتابخونه لینوکس ایران http://libooks.ir با مدیریت دوست عزیزم فرشید).

عقیده دارم! اما به به سبک جمهوری یا آزادی تمام اعضای گروه در مشارکت! روش دیکتاتوری خالص. همون روشی که استیو جابز داشت.
مغزم هنگ کرده
برا امشب بسه :|

prp-e

متخصص سیستم های Apple
کاربر ممتاز