*** آشنایی و گفتگوی بچه های کامپیوتر....***

general2010

عضو جدید
فک کنم منظور ژنرال من بودم......اشکالی نداره ژنرال جان هر طور شما بخواین من حاضرم:D
.

منظورم با شما و یکی دیگه بود!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
هدفم راهنمایی اون عزیزی بود که سوال پرسیده بود! وگرنه نمی خوام در این مورد زیاد بحث کنم اون هم بصورت عمومی!!!!!!!!!!!

ولی یه سوال: تا حالا شده توی اون تالارهایی که گفتم سربزنید و به دنبال جوابتون باشید؟ همیشه سعی کنید فرم ها را با هم مقایسه کنید! اگر دقت کنید اینجا باشگاه مهندسین ایرانه! و توی خیلی از تاپیک ها بحث تخصصی نمیشه! اگر هم بحث علمی بشه... (بی خیال ما که انتقادامون را قبلا کرده بودیم!!!!!!!!)
ولی حتما یه سری به انجاهایی که گفتم بزن ببین چطوریند و چطور توی هدف هایی که داری می تونی موفق بشی!!!

salam.6864

عضو جدید
هدفم راهنمایی اون عزیزی بود که سوال پرسیده بود! وگرنه نمی خوام در این مورد زیاد بحث کنم اون هم بصورت عمومی!!!!!!!!!!!

ولی یه سوال: تا حالا شده توی اون تالارهایی که گفتم سربزنید و به دنبال جوابتون باشید؟ همیشه سعی کنید فرم ها را با هم مقایسه کنید! اگر دقت کنید اینجا باشگاه مهندسین ایرانه! و توی خیلی از تاپیک ها بحث تخصصی نمیشه! اگر هم بحث علمی بشه... (بی خیال ما که انتقادامون را قبلا کرده بودیم!!!!!!!!)
ولی حتما یه سری به انجاهایی که گفتم بزن ببین چطوریند و چطور توی هدف هایی که داری می تونی موفق بشی!!!
کجا؟:w20:

general2010

عضو جدید
میدونستید از نظر علم نجوم عیدفطر5شنبه بود ولی جمعه اعلام شد.

خب حالا من یه چیزی می گم بیشتر بخندید! :D:D:D اااااااااا خوب نیست!! فقط تعجب کنید! :eek:
می دونستی بعضیا تو کشورمون شنبه عید گرفتند و جمعه را روزه بودند!؟

Andromeda Galaxy

عضو جدید
درسته ستاد دیدن ماه براش مهمه ولی برای نجوم بودن ماه.4شنبه با گروه نجوم بررسی کردیم جای ماه مشخص بود زاویه ومدارماه شوال ولی با چشم قابل رویت نبود ستاد میگه میدونیم ماه اینجاس ولی باید ببینیم جالبه که عربهابا علم نجوم پیش میرن و ایران با دیدن

salam.6864

عضو جدید
درسته ستاد دیدن ماه براش مهمه ولی برای نجوم بودن ماه.4شنبه با گروه نجوم بررسی کردیم جای ماه مشخص بود زاویه ومدارماه شوال ولی با چشم قابل رویت نبود ستاد میگه میدونیم ماه اینجاس ولی باید ببینیم جالبه که عربهابا علم نجوم پیش میرن و ایران با دیدن
به عرب و ایران نیست
چیزی که تو کتب فقهی ما اومده اینه که باید باچشم غیرمسلح دید;)

zahra1386

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز

دوست عزیز منم اصلا نمیخوام بحث کنم ولی فقط اینو بگم که:

قرار نیست همه ی سایت ها و فروم ها از نظر بار علمی یکی باشند....و صد البته این کاربران هستند که میتونن یک سایت رو پربار کنند....

در مورد اسپم در تاپیک های علمی با شما موافقم که این هم باز به فرهنگ کاربران برمیگرده.......

Andromeda Galaxy

عضو جدید
به عرب و ایران نیست
چیزی که تو کتب فقهی ما اومده اینه که باید باچشم غیرمسلح دید;)
وقتی علم میگه جای ماه اینجاس چرا چندین نفر جمع میشن و سعی دارن با چشم ببینن جالبه به جای خیره میشن که مطمئن هستن ماه هست.بعد میگن هنوز ماه رویت نشده

salam.6864

عضو جدید
خب حالا من یه چیزی می گم بیشتر بخندید! :D:D:D اااااااااا خوب نیست!! فقط تعجب کنید! :eek:
می دونستی بعضیا تو کشورمون شنبه عید گرفتند و جمعه را روزه بودند!؟
این طبیعیه همونطور که دوتادکتر ممکنه نظراتشون متفاوت باشه دوتامرجع هم میتونند نظرات متفاوتی بدهند
برای همین ممکنه برا یک مرجع حلول ماه ثابت بشه برا یه مرجع دیگه نه;)

salam.6864

عضو جدید
وقتی علم میگه جای ماه اینجاس چرا چندین نفر جمع میشن و سعی دارن با چشم ببینن جالبه به جای خیره میشن که مطمئن هستن ماه هست.بعد میگن هنوز ماه رویت نشده
دوست عزیز همونطور که گفتم باابزار نجوم نمیشه حلول ماه رو ثابت کرد و باید با چشم دیدت شود این چیزیه که توکتب فقهی مااومده
مثل اینکه یه دکتر مریضی بیمارش را یه چیزی تشخیص بدهد که اصلا مورد انتظار مریض نیست;)

general2010

عضو جدید
این طبیعیه همونطور که دوتادکتر ممکنه نظراتشون متفاوت باشه دوتامرجع هم میتونند نظرات متفاوتی بدهند
برای همین ممکنه برا یک مرجع حلول ماه ثابت بشه برا یه مرجع دیگه نه;)
همون مرجعی که شنبه عید اعلام کرد گفت که لازم نیست حتما ما اعلام کنید فلان روز عیده!! اگر برای کسی یقین شد که ماه رویت شده پس عیده!!! (این نظر خیلی از مراجعه - در دیدن ماه تقلید لازم نیست!!)
ولی عید گرفتن شنبه در ایران یه مساله دیگه داره!!! خیلی ها می دونستند که عید جمعه است ولی....
باز هم بیخیال!!! ممکنه به بعضیا بر بخوره یا بحث سیاسی بشه!!

خب همون طور که بچه ها گفتن این یه حکمه!!! خب اصلا به ما چه!!!!؟
اصلا چرا 5 بار در روز نماز می خونیم؟ چرا روزه می گیریم؟ چرا باید ماه را ببینیم؟ چرا می ریم بهشت و جهنم؟ چرا خورشید می تابه؟ چرا می چرخه زمین؟
و...

salam.6864

عضو جدید
همون مرجعی که شنبه عید اعلام کرد گفت که لازم نیست حتما ما اعلام کنید فلان روز عیده!! اگر برای کسی یقین شد که ماه رویت شده پس عیده!!! (این نظر خیلی از مراجعه - در دیدن ماه تقلید لازم نیست!!)
ولی عید گرفتن شنبه در ایران یه مساله دیگه داره!!! خیلی ها می دونستند که عید جمعه است ولی....
باز هم بیخیال!!! ممکنه به بعضیا بر بخوره یا بحث سیاسی بشه!!

خب همون طور که بچه ها گفتن این یه حکمه!!! خب اصلا به ما چه!!!!؟
اصلا چرا 5 بار در روز نماز می خونیم؟ چرا روزه می گیریم؟ چرا باید ماه را ببینیم؟ چرا می ریم بهشت و جهنم؟ چرا خورشید می تابه؟ چرا می چرخه زمین؟
و...
درسته من حرفی منافات با این نزدم ولی این حکم هم هست اگه نظر یه نفر برای ماحجیت بیاره میشه به نظر اون شخص اکتفا کرد چون ممکنه بعضیا شرایطشون طوری نباشه که بتونند ماه رو ببینند;)

zahra1386

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
عجب بحثی راه انداختما....:biggrin:

خب دوستان من دیگه دارم میرم....توصیه میکنم بحث رو هم عوض کنید........;)

شب همتون مهتابی:gol:

salam.6864

عضو جدید
عجب بحثی راه انداختما....:biggrin:

خب دوستان من دیگه دارم میرم....توصیه میکنم بحث رو هم عوض کنید........;)

شب همتون مهتابی:gol:
شب بخیر من دیگه برم

همگی بچه های گل باشکاه شب خوبی برایتان ارزو دارم;)

general2010

عضو جدید
درسته من حرفی منافات با این نزدم ولی این حکم هم هست اگه نظر یه نفر برای ماحجیت بیاره میشه به نظر اون شخص اکتفا کرد چون ممکنه بعضیا شرایطشون طوری نباشه که بتونند ماه رو ببینند;)

خب جالبیش همونایی که توی ایران شنبه عید اعلام کردند شرایط دیدن ماه را نداشتن!!!!! اون مرجع بنده خدا تویه یه کشور دیگست و توی ایران چند نفر غیر مختصص دور هم جم شده بودند و سعی می کردند روز عید را تعیین کنند!!!! (این چیزی را که می گم خودم دیدم!)

زهرا خانم که بحث را انداخت و رفت ولی به قول اون بهتره بحث را عوض کنیم!!

general2010

عضو جدید
به به آقا تورج!!!! از این ورا؟
همه دارن می رن بعد شما تازه اومدید؟

راستی چرا بچه ها زود می خوابن؟ ساعت خوابشون را با ساعت رسمی کشور عقب بورند؟

تورج پوربهرام

عضو جدید
کاربر ممتاز
به به آقا تورج!!!! از این ورا؟
همه دارن می رن بعد شما تازه اومدید؟

راستی چرا بچه ها زود می خوابن؟ ساعت خوابشون را با ساعت رسمی کشور عقب بورند؟

اره مهندس فکر کنم میترسن دانشگاشون دیر بشه استادشون نزاره سرکلاس:biggrin:

general2010

عضو جدید
مگه از الان میرن دانشگاه!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!؟

راستی چرا نمیای مسابقه!!؟ بیا بچه هات را هم بیار یکم بخندیم!!؟ :D

general2010

عضو جدید
چه یوهویی خلوت شد!!!!!!!!!!!!!!!!!
تازه که سر شبه!!! چرا همه رفتن!!!!

یعنی ما هم بریم دیگه!!؟