آثار شگفت انگیز ازدواج؟(بسیار جالبه)

meytim

متخصص محاسبات عددی و MATLAB
کاربر ممتاز
عجب شیرزنی!
...
خدا رو شکر نمردیم و دیدیم
من زیاد دیدم؛ هم در همسایگی، هم در فامیل، هم در دادسرای عمومی تهران در زمان خدمت سربازی (مردهای خونی مالی از کتک زنها که می اومدن و از زنشون شکایت می کردند). البته برعکسش رو هم زیاد دیدم.

meytim

کاربر ممتاز
بحث نگاه آدم ها به ازدواجه
نگاه به تفاوت های فکری و رفتاری ، عیب و نقص هایی که توی هرکسی وجود داره و بعد از ازدواج زیر یک سقف خیلی بیشتر نمود پیدا میکنه
اگر به همسر هم همون نگاهی رو داشته باشیم که به خانوادمون
اونوقت با همه عیب و ایرادهاش مثل قبل از ازدواج دوستش خواهیم داشت
مسئله اینه که تا قبل ازدواج فقط خوبی هاشو میدیدیم بعد ازدواج فقط عیب هاشو
در حالی که درمورد خواهر و برادرانمون باهمه ی عیب ها و اختلافاتمون بازم عاشقانه دوستشون داریم و هرگز حاضر نیستیم ازشون طلاق بگیریم!

من به این قبلاً فکر نکرده بودم، اما الآن فکر کردم و دیدم که در مورد من و خانواده ام اینطور نیست.

یه چیز که معمولاً فراموش میشه اینه که در ایران بخش قابل توجهی از مشکلات از خانواده ها نشأت می گیره، نه از خود زن و شوهر. چرا گفتم در ایران؟ باربارا دی آنجلس تجربه 20 سال مشاوره خانواده بودن رو توی کتابش توضیح داده؛ من که خوندم یک مورد مشکل هم داخلش پیدا نکردم که منشأ مشکل خانواده باشه. این یعنی اینکه تو آمریکا همچین مسایلی یا وجود نداره، یا نادره. وگرنه باید حداقل یک مورد تو اون کتاب ذکر می شد.

mihua

عضو جدید
کاربر ممتاز
من به این قبلاً فکر نکرده بودم، اما الآن فکر کردم و دیدم که در مورد من و خانواده ام اینطور نیست.

یه چیز که معمولاً فراموش میشه اینه که در ایران بخش قابل توجهی از مشکلات از خانواده ها نشأت می گیره، نه از خود زن و شوهر. چرا گفتم در ایران؟ باربارا دی آنجلس تجربه 20 سال مشاوره خانواده بودن رو توی کتابش توضیح داده؛ من که خوندم یک مورد مشکل هم داخلش پیدا نکردم که منشأ مشکل خانواده باشه. این یعنی اینکه تو آمریکا همچین مسایلی یا وجود نداره، یا نادره. وگرنه باید حداقل یک مورد تو اون کتاب ذکر می شد.

درسته.
ولی چرا شما میگید فقط خانواده دختر؟. چرا همه رو تعمیم میدید؟.. ما هم بعضی ها رو میشناسیم تقصیر خانواده و فامیلا پسره. خخخخ. همه جورش هست.

zeynab_ghhh

کاربر بیش فعال
عجب شیرزنی!

یکطرفه نگاه نکن ، شاید اصول اخلاقی رو رعایت نمیکرده همسرش هم کتکش زده
خداوند در قرآن به شوهران اجازه کتک زده زن رو داده( در تفسیرها گفته شده نافرمانی درمورد مسایلی که خداوند به اون امر کرده)
خب شاید شوهر این خانم هم از اصولی که خدا مردان رو ازش نهی کرده تخطی کرده بوده و حقش کتک خوردن بوده!!!

نص صریح قرآنه
همسر اجازه کتک زدن داره در مواردی
حالا ایشون زورش زیاد بوده شوهرشو زده
خدا رو شکر نمردیم و دیدیم

ضرب در عربی فقط معنی زدن نداره.مردی که زنشو بزنه، هم گناه کرده هم باید دیه شو بده.

meytim

کاربر ممتاز
درسته.
ولی چرا شما میگید فقط خانواده دختر؟. چرا همه رو تعمیم میدید؟.. ما هم بعضی ها رو میشناسیم تقصیر خانواده و فامیلا پسره. خخخخ. همه جورش هست.

دو تا بحث رو با هم قاطی کردید؛ می تونید برگردید و چک کنید (من تو نوشتن خیلی دقت می کنم):
مبحث 1) مهریه بالا ---> نوشتم "خانواده های دخترها"
مبحث 2) مشکلات زن و شوهر --> نوشتم "خانواده ها"

پ.ن. حقیقتش من الآن بیکارم و دنبال کار می گردم؛ سعی می کنم که دیگه به این تاپیک و اون یکی دیگه، که در همین راستاست، سر نزنم.

mihua

عضو جدید
کاربر ممتاز
دو تا بحث رو با هم قاطی کردید؛ می تونید برگردید و چک کنید (من تو نوشتن خیلی دقت می کنم):
مبحث 1) مهریه بالا ---> نوشتم "خانواده های دخترها"
مبحث 2) مشکلات زن و شوهر --> نوشتم "خانواده ها"

پ.ن. حقیقتش من الآن بیکارم و دنبال کار می گردم؛ سعی می کنم که دیگه به این تاپیک و اون یکی دیگه، که در همین راستاست، سر نزنم.

خب خداروشکر!. موفق باشید.

ali199_1991

کاربر بیش فعال
ازدواج، این پیمانی که با رضایت زن و مرد، بر اساس اراده آنها بسته می شود، دارای آثاری شگفت انگیزی است.

1. بهبود حس بویایی: در رابطه جنسی زن و مرد ازدواج کرده هورمونی به نام پرولاکتین در آنان افزایش می یابد که باعث بهبود حس بویایی در آنان می گردد.

2. کاهش بیماری های قلبی: داشتن رابطه جنسی مرد و زن ازدواج کرده باعث کاهش بیماری های قلبی به ویژه کاهش کلسترول می گردد

3. کاهش وزن و تناسب اندام: رابطه جنسی یک نوع فعالیت بدنی است. داشتن رابطه جنسی سالم و مناسب زوج ها باعث می گردد. وزن زوجین کاهش یابد و از چاقی آنها و نامتناسب بودن اندامشان پرهیز شود.

4. استحکام عضلات و استخوان ها: داشتن رابطه جنسی زوج ها باعث افزایش هورمون تستوسترون و در نتیجه محکمتر شدن عضلات و استخوان ها ی آنان می گردد.

5. بالا رفتن مقاومت بدن در مقابل درد: در رابطه جنسی زوجین، هورمون اِکسی توسین به مقدار زیادی ترشح می شود و این هورمون باعث ترشح اَندروفین یعنی هورمون ضد درد طبیعی بدن گردیده و بدن را درمقابل درد مقاوم می سازد.

6. سلامت پروستات: رابطه جنسی زوج ها باعث می گردد از سرطان پروستات در مردان جلوگیری شود.

7. افزایش جریان خون: رابطه جنسی زوج ها باعث افزایش خون به مغز و اعضای دیگر بدن می شود. بنابراین، اکسیژن و مواد مغذی بیشتری به بافت های بدن می رسد.

ما که از این نعمت محروم هستیم

9356769

عضو جدید
استرس عامل تمام بیماری هاست.......... در نتیجه فواید ازدواج نمیتونه مضراتشو جبران کنه............:D

بالا