آتی نامه!

siminzare

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه ها جریان این طرح اتی رو شنیدید؟

امروز صبح گوینده رادیو زنگ زد به یک مسئول توی وزارت رفاه و بهش گفت سلام اقای فلانی حال و احوال و جناب در مورد این خبر خوشی که روزنامه ها میگن تماس گرفتیم!
یارو میگه کدوم خبر خوش؟
گوینده: همین که همه میگن دیگه!
مسئول : ....!
گوینده : 1 میلیون میدن به بچه ها!
مسئول : اهان اونو میگین بله!
(من حواسم هست کف سرویس از خنده ضعف نکنم)

گوینده: میشه توضیح بفرمایید!
مسئول : بله! این طرح مهر رضاست و ما میاییم به بچه های نوزاد نفری 1 میلیون حساب باز میکنیم بهشون پول میدیم! بعد هم خانواده ها هر ماه یه پولی میریزن به این حساب و ماهم همینطور! بعد از 18 سال و البته ما هم دو سال تعهد اضافه داریم! بعد از 18 سال تحت شرایطی اینها اجازه دارند از این پول برداشت کنند!

گوینده : بعد دولت چقدر به حساب میریزه:
مسئول: اون دیگه بستگی به خانواده داهر هرچی خانواده بیشتر بریزه دولت هم بیشتر میریزه!

گوینده: مثلاً چقدر ؟
مسئول : اونو ما باید یک کار گروه تشکیل بدیم تعیین کنیم!

گوینده: بعد این تبعیض نمیشه بین خانواده ها؟
مسئول: نه خوب همه ادمها که در یک سطح زندگی نمیکند که! بعضی بالاتر بعضی هم پایین تر! (من بهتر میتونستم گوینده رو بپیچونم)

گوینده: یعنی اگه یه خانواده پول نداشته باشه بده دولت هم پولی نمیده:
مسئول: اونو باید کارگروه بگه ولی احتمالاً نه!

و.... (من : لبخند پلیدانه روی لبهایم)

بگذریم از بقیه این طرح! ولی شما به این طرح چی میگید؟ چه اسمی روش میگذارید؟

ماهی اینقدر پول بدهید به دولت! حق برداشت نداشته باشید تا 18 سال بعدش باید ثابت کنید پول لازم دارید برای همون بچه در قالب تحصیل و اشتغال و مسکن و ...!
بعد دولت پول 18 سال پیش رو به شما برگردونه!
تو این مدت سودی هم به این پول تعلق میگیره که دولت تعیین میکنه این سود چقدره!

حالا کو تا 18 سال! اون موقع مسئولهای اون موقع جواب میدن! فعلاً ماهی 10-20 تومن میشه بابت هر بچه دریافت کرد!

شما اگه بچه داشتید حاضر بودید این پول رو به حسابی که دولت تعیین میکنه بریزید؟

من در پایان مصاحبه احساس مچ بگیری داشتم! و خوب همه همسرویسیهای من هم همینطور!:surprised:

البته به غیر از اقای میم که فکر میکرد دولت ماهی 1 تومن به هر بچه میده! (1 میلیون ها) :eek:

reza4321

عضو جدید
کاربر ممتاز
خب میشه کمی درست تر فکر کرد.بگیم این طرح هنوز تازه شروع شده و با مشکلاتی همراه هست ولی همین که یه حسابی باز میکنن و تا 18 سال بعد به احتساب سود و پس انداز خود خانواده و حالا کمترش دولت اون جوون چیزی حداقل تو دستش داره و یه کمکی بهش میشه بد نیست(تازه این که سود بهش تعلق نمیگیره یه جور ...)خب باید همه چی محکوم بشه دیگه.اشکال نداره.
فردا اگه سرطان رو هم درمون کنن شماها میاد یه چیزی هم برا مسخره و هم برا سیاه نمایی میگید.اشکال هم نداره.تا بوده امثال شما هم بوده.کاملا طبیعیه

atousa_m

عضو جدید
کاربر ممتاز
خب دیدم خودت زدی....
:smile:
آها
فکر کردم ترسیدی

siminzare

عضو جدید
کاربر ممتاز
خب میشه کمی درست تر فکر کرد.بگیم این طرح هنوز تازه شروع شده و با مشکلاتی همراه هست ولی همین که یه حسابی باز میکنن و تا 18 سال بعد به احتساب سود و پس انداز خود خانواده و حالا کمترش دولت اون جوون چیزی حداقل تو دستش داره و یه کمکی بهش میشه بد نیست(تازه این که سود بهش تعلق نمیگیره یه جور ...)خب باید همه چی محکوم بشه دیگه.اشکال نداره.
فردا اگه سرطان رو هم درمون کنن شماها میاد یه چیزی هم برا مسخره و هم برا سیاه نمایی میگید.اشکال هم نداره.تا بوده امثال شما هم بوده.کاملا طبیعیه

من مرده شما زنده! ببین این طرح کی جواب میده!

چرا خبری نیست ازش؟

وعده ای! وعیدی! اعلام موعدی! همینجور بچه دارن به دنیا میان که شامل حالشون نمیشه!

حساب رو چرا خودتون باز نکنید که اختیارش دست خودتون باشه؟ باهاش کار کنید سرمایه گذاری کنید! سهام بخرید!

والله سودش برای بچه بیشتره!

این پول بعد از 20 سال با توجه به تورم چقدر بی ارزش میشه؟

اقا رضا زیاد بهت یاد اوری کردم! درست صحبت کن!

امثال من؟

کار من تمسخر و سیاه نماییه؟

شما هیچ وقت کلمه ساده انتقاد به گوشت خورده؟

من دلایلم رو برای بی ارزش بودن این طرح گفتم! اگه شما اینقدر جدی و منطقی هستی بیا جواب بده!

شما نگران بیمای سرطان نباش! به جای متلک پرونی یه سری بزن به تاپیک انسان ها تشریف بیارند داخل!

شاید اونجا بشه کمی تمرین کرد برای منطقی صحبت کردن!

کار هیچ بنی بشری با متلک پرونی پیش نمیره!

هزار و یک سرمایه گذاری براتون مثال میزنم که سودش بیشتر از پول توی بانک خوابوندنه!

اونم با سود نامعلوم و احتمالاً کمتر از تورم! (مثل روال جاری توی مملکت)

این گوی و این میدان بیا بحث کنیم.

reza4321

عضو جدید
کاربر ممتاز
من مرده شما زنده! ببین این طرح کی جواب میده!

چرا خبری نیست ازش؟

وعده ای! وعیدی! اعلام موعدی! همینجور بچه دارن به دنیا میان که شامل حالشون نمیشه!

حساب رو چرا خودتون باز نکنید که اختیارش دست خودتون باشه؟ باهاش کار کنید سرمایه گذاری کنید! سهام بخرید!

والله سودش برای بچه بیشتره!

این پول بعد از 20 سال با توجه به تورم چقدر بی ارزش میشه؟

اقا رضا زیاد بهت یاد اوری کردم! درست صحبت کن!

امثال من؟

کار من تمسخر و سیاه نماییه؟

شما هیچ وقت کلمه ساده انتقاد به گوشت خورده؟

من دلایلم رو برای بی ارزش بودن این طرح گفتم! اگه شما اینقدر جدی و منطقی هستی بیا جواب بده!

شما نگران بیمای سرطان نباش! به جای متلک پرونی یه سری بزن به تاپیک انسان ها تشریف بیارند داخل!

شاید اونجا بشه کمی تمرین کرد برای منطقی صحبت کردن!

کار هیچ بنی بشری با متلک پرونی پیش نمیره!

هزار و یک سرمایه گذاری براتون مثال میزنم که سودش بیشتر از پول توی بانک خوابوندنه!

اونم با سود نامعلوم و احتمالاً کمتر از تورم! (مثل روال جاری توی مملکت)

این گوی و این میدان بیا بحث کنیم.
بابا وقتی میگم منطقی نیستید اینجاس دیگه.این فعلا طرحه.دارن روش کار میکنن و انواع اقسام مشکلاتشو میخوان در بیارن.چرا وقتی هنوز چیزی عملی نشده به مردم الکی وعده و وعید داده شه.
من به استناد 100 ها تاپیک و پست شما اینطور استنباط میکنم که کاری جز محکوم کردن ندارید.البته بعلاوه سه چهار تا از دوستان دیگتون!!!چون فقط سیاهی ها رو دیدید و اصلا سفیدی شما نمیبینید و ادم منتقد واقعی همه چیز رو با هم میبینه.
شما منتقد نیستی!!!

atousa_m

عضو جدید
کاربر ممتاز
اره آتی؟ اره؟ تو هم؟

باشه نوش جونت اگه کسی اینجوری پول به حسابت ریخت، شریک بعد 18 سال فرار میکنیم!

کجا بریم؟
18 سال دیگه؟؟؟؟؟؟؟؟

آخجون می تونیم فرار کنیم بریم عراق
یا شاید هم افغانستان

siminzare

عضو جدید
کاربر ممتاز
بابا وقتی میگم منطقی نیستید اینجاس دیگه.این فعلا طرحه.دارن روش کار میکنن و انواع اقسام مشکلاتشو میخوان در بیارن.چرا وقتی هنوز چیزی عملی نشده به مردم الکی وعده و وعید داده شه.
من به استناد 100 ها تاپیک و پست شما اینطور استنباط میکنم که کاری جز محکوم کردن ندارید.البته بعلاوه سه چهار تا از دوستان دیگتون!!!چون فقط سیاهی ها رو دیدید و اصلا سفیدی شما نمیبینید و ادم منتقد واقعی همه چیز رو با هم میبینه.
شما منتقد نیستی!!!

خوبه والله! من به شما میگم بی منطق شما به من میگی بی منطق!

این به اون در!

اون اولندش بود!
حلادومندش!
به جای اینکه بیایی مطابق معمول با من مخالفت کنی یه سرچی توی نت میکردی یک اطلاعات بیشتر میشد!

دو تا احتمال وجود داره!
یا این طرح کلاشی هست!
یا نه کلاشی نیست!

در حالت اول که تکلیف معلومه! پولمونو در میبریم!

در حالت دوم این طرح یک خودکشی اقتصادیه!

حلا چرا! حساب دو دو تا چهار تاست!

بايک حساب سرانگشتي ميتوان دريافت که دولت تقريبا هر روز بايد 5 ميليارد و دويست ميليون تومان بخاطر تولد 5205نوزاد که درکشور متولد ميشوند بايد به حسابشان واريز کند

در 365 روز میشه:

1898 میلیارد تومن!

تازه این فقط یک میلیونه تومنیه که باید به نوزادان داده بشه!

حالا فرض کن به هر نوزادی ماهانه 10000 تومن هم داده بشه (حداقل)

میشه:

سالانه 624 میلیارد و 600 میلیون تومن!

این فقط سال اوله! سال دوم علاوه بر اون 1898 میلیارد که باید برای نوزادان جدید پرداخت بشه (با فرض رشد جمعیت صفر درصد) باید 624 و 600 میلیون برای دو نسل پرداخت بشه که میشه دو برابر!

حالا برو تا 18 سالگی و دو سال تعهد تا 20 سالگی!

حالا کسری بودجه مملکت:

30000 هزار میلیارد تومن!

اون مبلغ 1 میلیونی اولیه که باید به همه نوزادان پرداخت شود در حدود 6% کسری بودجه سال است!

نه بودجه بلکه کسری بودجه!

حالا شما بگو اون کارشناسها چه سوادی دارند که طرحی رو دارند بررسی میکنند که محل تامین منابعش روشن نیست و تعیین نشده!

یک بار مالی فزاینده و سنگین برای کشور محسوب میشه! (هر سال زیاد تر میشه)

اونم در حالی که کشور د رفقر و مشکلات اقتصادی دست و پا میزنه !

به نظر من این طرح اگر فرض کنیم کارشناسان ما نا اگاه نباشند که این امار رو نبینند باید فرض کنیم هدفشون اینه که که ماهانه مبلغی پول از چنگ مردم بکشند بیرون!

بگذریم از اینکه حداقل ها رو برای این طرح در نظر گرفتیم!

حالا شما حساب کن کدوم یکی از این دو تا فرض منطقی تره!

اگه منطق شما بنا بر اعتماد مطلق به دولته ما و ما که بیشتر به امار و ریاضیات نگاه میکنیم بی منطق هستیم!

باشه حرفی نیست! برو خوش باش!

ما اگر نیکیم و گر بد تو برو خود را باش!

اینم یادم رفت اضافه کنم!

شما که ادعا داری دولت نمیتونه وعده و عید ی خودی بده دقت نمیکنی که این طرح اصولاً با وعده وعید شروع شد؟

مار کارشناسی ندشه یعنی اینکه سرانجامش معلوم نیست و فعلاً فقط جهت سرمست شدن مردم اعلام میشود!

حالا برو تا کی بعد بگن کارشناسی کردیم ولی نشد! این تعریف وعده وعیده برادر!

آخرین ویرایش:

siminzare

عضو جدید
کاربر ممتاز
هی! یادتونه؟؟!!

یادش به خیر!

توی بودجه امسال که نیومد!

هییی!

تا اینجا یک به هیچ به نفع ما!

حسین-تی

عضو جدید
بچه ها جریان این طرح اتی رو شنیدید؟

امروز صبح گوینده رادیو زنگ زد به یک مسئول توی وزارت رفاه و بهش گفت سلام اقای فلانی حال و احوال و جناب در مورد این خبر خوشی که روزنامه ها میگن تماس گرفتیم!
یارو میگه کدوم خبر خوش؟
گوینده: همین که همه میگن دیگه!
مسئول : ....!
گوینده : 1 میلیون میدن به بچه ها!
مسئول : اهان اونو میگین بله!
(من حواسم هست کف سرویس از خنده ضعف نکنم)

گوینده: میشه توضیح بفرمایید!
مسئول : بله! این طرح مهر رضاست و ما میاییم به بچه های نوزاد نفری 1 میلیون حساب باز میکنیم بهشون پول میدیم! بعد هم خانواده ها هر ماه یه پولی میریزن به این حساب و ماهم همینطور! بعد از 18 سال و البته ما هم دو سال تعهد اضافه داریم! بعد از 18 سال تحت شرایطی اینها اجازه دارند از این پول برداشت کنند!

گوینده : بعد دولت چقدر به حساب میریزه:
مسئول: اون دیگه بستگی به خانواده داهر هرچی خانواده بیشتر بریزه دولت هم بیشتر میریزه!

گوینده: مثلاً چقدر ؟
مسئول : اونو ما باید یک کار گروه تشکیل بدیم تعیین کنیم!

گوینده: بعد این تبعیض نمیشه بین خانواده ها؟
مسئول: نه خوب همه ادمها که در یک سطح زندگی نمیکند که! بعضی بالاتر بعضی هم پایین تر! (من بهتر میتونستم گوینده رو بپیچونم)

گوینده: یعنی اگه یه خانواده پول نداشته باشه بده دولت هم پولی نمیده:
مسئول: اونو باید کارگروه بگه ولی احتمالاً نه!

و.... (من : لبخند پلیدانه روی لبهایم)

بگذریم از بقیه این طرح! ولی شما به این طرح چی میگید؟ چه اسمی روش میگذارید؟

ماهی اینقدر پول بدهید به دولت! حق برداشت نداشته باشید تا 18 سال بعدش باید ثابت کنید پول لازم دارید برای همون بچه در قالب تحصیل و اشتغال و مسکن و ...!
بعد دولت پول 18 سال پیش رو به شما برگردونه!
تو این مدت سودی هم به این پول تعلق میگیره که دولت تعیین میکنه این سود چقدره!

حالا کو تا 18 سال! اون موقع مسئولهای اون موقع جواب میدن! فعلاً ماهی 10-20 تومن میشه بابت هر بچه دریافت کرد!

شما اگه بچه داشتید حاضر بودید این پول رو به حسابی که دولت تعیین میکنه بریزید؟

من در پایان مصاحبه احساس مچ بگیری داشتم! و خوب همه همسرویسیهای من هم همینطور!:surprised:

البته به غیر از اقای میم که فکر میکرد دولت ماهی 1 تومن به هر بچه میده! (1 میلیون ها) :eek:
:eek:
تازه خوندمش . . !
یه طرحی که جز بیچاره کردن کشور سود خاصی نداره براش کار گروهم تشکیل دادن!
خدا بخیر کنه . . . .!:razz:

siminzare

عضو جدید
کاربر ممتاز
:eek:
تازه خوندمش . . !
یه طرحی که جز بیچاره کردن کشور سود خاصی نداره براش کار گروهم تشکیل دادن!
خدا بخیر کنه . . . .!:razz:

این طرح کلاشیه و هرگز هم اجرا نمیشه!

البته اگر اجرا بشه کشور رو بیچاره نمیکنه! تا حدی فقط مردم رو بدبخت میکنه!

بالا