·▪•●سوالات و درخواست های مهندسی پلیمر فقط در اینجا مطرح شود●•▪·

bahareh d

عضو جدید
مضرات پلاستیک

مضرات پلاستیک

سلام...
راجع به مضرات پلاستیک یه مطلب میخوام در حدی که انسان رو به وحشت بندازه!!!!
یعنی هر کس این مطالب رو بشنوه نظرش کاملا عوض شه نسبت به استفاده بی رویه و یا حتی تولید بی رویه پلاستیکها...
دوستان کسی میتونه کمکم کنه؟؟؟؟؟؟؟

adaryabaz

عضو جدید
پروژه ارشد 93 (جان من از این تاپیک بی تفاوت نگذر)

پروژه ارشد 93 (جان من از این تاپیک بی تفاوت نگذر)

آقا هرکه دارد هوس ارشد پلیمر بسم الله
آقا آغار ثبت نام ارشد جا نمونی .......
تمام آقایون و خانومایی که عشق پلیمرن بگوش و هوش
هرکی می خواد امسال کنکور بده اسمش بنویسه تو این تاپیک تا ارشدیهای 93 معلوم شن بعدا تو مراحل بعدی مشاور کمک حال همدیگه باشند......
ان شالله همه موفق وموید باشند
چاکریم یاعلی مدد

آخرین ویرایش:

.میرحسین

عضو جدید
آقا هرکه دارد هوس ارشد پلیمر بسم الله
آقا آغار ثبت نام ارشد جا نمونی .......
تمام آقایون و خانومایی که عشق پلیمرن بگوش و هوش
هرکی می خواد امسال کنکور بده اسمش بنویسه تو این تاپیک تا ارشدیهای 93 معلوم شن بعدا تو مراحل بعدی مشاور کم حال همدیگه باشند......
ان شالله همه موفق وموید باشند
چاکریم یاعلی مدد

من نیستم
موفق باشن همه ی ارشدی ها

mehsh

عضو جدید
پلی اورتان خطی

پلی اورتان خطی

سلام ببخشید کسی گزارش کار ازمایش پلی اورتان خطی داره؟؟همه جا فوم هست

m.m2

کاربر فعال
مهندسا جواب این 2تا سوال میدونین

مهندسا جواب این 2تا سوال میدونین

سلام ممنون میشم هرکس جواب این دوتا سوالو میدونه کمکم کنه مربوز به آزمایشگاه عملیات واحده

1-دلیل استفاده از تیتراسیون معکوس در راکتور شیمیایی؟

2-در راکتورهای تحت فشار تمهیدات ایمنی اعمال شده روی راکتور چیست؟

6162

عضو جدید
مقاله یا مطلب در مورد پلی اتر اتر کتون PEEK

مقاله یا مطلب در مورد پلی اتر اتر کتون PEEK

سلام دوستان اگه مطلب یا مقاله ای در مورد پلی اتر اتر کتون PEEK وخواص اون دارید ممنون میشم کمکم کنید

saeed269

عضو
سلام دوستان اگه مطلب یا مقاله ای در مورد پلی اتر اتر کتون PEEK وخواص اون دارید ممنون میشم کمکم کنید
سلام دوست عزیز،
این مطلب ویکی پدیا خلاصه هست:
http://en.wikipedia.org/wiki/PEEK
قسمتی از کتاب پلاستیک ها هم هست که به اینجانب ایمیل بزنین تا براتون بفرستم.
info@goodmolding.com
با سپاس

pooya.wushu

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
قبولی در ارشد

قبولی در ارشد

سلام دوستان.میشه بفرمایید به نظرتون قبولی توی ارشد مهندسی پلیمر کار مشکلیه یا نه؟نسبت به تعداد شرکت کننده ها

Hermione Granger

عضو جدید
سلام دوستان
یه سری سوال داشتم ، متشکر میشم مثل همیشه که لطف دارید جوابشو بهم بدید :
1-زنجیر کوتاه short chain branch و بلند long chain branch به چند اتم کربن گفته میشه ؟
2- بوتن-1 رو که به عنوان کومونمر به LLDPE میزنن ، آیا فقط برای ساخت شاخه هست یا تو زنجیر اصلی هم میشینه ؟ اگه برا ساخت شاخه هست SCB هست یا LCB ? اگه اکتن-1 یا هگزن -1 بزنیم چطور؟
3-یه نمودار GPC دارم. چطور Mw و Mn رو ازش در بیارم ؟ تقریبی ؟
4- یه برنامه هست به نام omnic که طیف های FTIR رو تفسیر میکنه. دانلودش کردم ولی نمیشه باهاش کار کرد. کسی کار کرده باهاش؟
5-برنامه مشابه بالایی برای GPC وجود نداره ؟
6-با میکروسکوپ 1000x چه چیزی رو میشه توی پلیمر دید ؟ کراس لینک شدن رو میشه دید ؟
7-وجود پیوند دوگانه = در LLDPE (طول موج 910 در FTIR) به چه دلیلی میتونه باشه ؟ توی زنجیر اصلی هست یا شاخه؟

آخرین ویرایش:

a1364t

عضو جدید
رزین فورانی اپکسی و پلی استر

رزین فورانی اپکسی و پلی استر

با سلام

کسی در مورد پلی فورفوریل الکل اطلاعات داره؟ در مورد کامپوزیتش چی؟

در مورد رزین های اپکسی و پلی استرم هم اطلاعات میخوام اگر کسی کمکم کنه ممنون میشم

alireza . kh

عضو جدید
تولید نخ نواری(تیپ)

تولید نخ نواری(تیپ)

دوستان عزیز سلام . برنامه من اینه که یک نوع نخ نواری(نخهای تیپ برای گونی) تولید کنم که کاملاً بیرنگ (شیشه ای) باشه . چند نمونه نخ هم گرفتم ولی متاسفانه چیزی که مخواستم نشد. موادی که استفاده کردم 1 - پلی پروپیلن با ام اف ای 3 2 - کلسیم به مقدار 0.05%(میدونم باعث مات شدن میشه ، ولی اگه نزنم کیفیت نخ پایین میاد) 3 - یک نوع مستربچ برای بیرنگ کردن حدوداً 1%
ممنون میشم اگه فرمولی در این زمینه به من معرفی کنین . مرسی ;)

iran_sadegh

عضو جدید
Nano in Ptetrochemical Industry

Nano in Ptetrochemical Industry

سلام
وقت همگی بخیر

تازه افتادم دنبال سمینار و مطلب جم کردن:confused:
عنوان کلی مطلب هم همینیه که تو عنوان نوشتم در این زمینه اگه کسی تجربه ای داره یا به هر صورت ممکن! می تونه کمک کنه ممنون میشم

فقط اینم بگم هر اطلاعاتی در حوزه های مشترک فرآیندی و تجهیزاتی با صنایع دیگه مثلاً نفت و گاز هم راهگشاست به عنوان مثال کاربردی که نانوذرات (به واسطه حضور در یک سیال پایه و ایجاد نانوسیال) در افزایش میزان انتقال حرارت می تونن داشته باشن و ...

پیشاپیش ممنونم از کمکتون

shabnam...

عضو جدید
کاربر ممتاز
شیمیا و پلیمریا بخونن میدونستن ج بدن

شیمیا و پلیمریا بخونن میدونستن ج بدن

1.[FONT=Arial (Arabic)][FONT=Arial (Arabic)]واکنش در بسپارش توسط اسیدهای پروتونی کاتالیزی بنویس؟
[/FONT]
[/FONT]2.[FONT=Arial (Arabic)][FONT=Arial (Arabic)]فرایند تبادل استری شدن 2 مرجله ای سنتز پلی اتیلن ترفتالات از دی متیل ترفتالات و انیلن گلایکول با فرمول و مکانیسم واکنش توضیح؟
[/FONT]
[/FONT]3.[FONT=Arial (Arabic)][FONT=Arial (Arabic)]در چه شرایط ژله ای میشه؟
[/FONT]
[/FONT]4.ک[FONT=Arial (Arabic)][FONT=Arial (Arabic)]اربرد پلی استر؟
[/FONT]
[/FONT]

اگه ج رو نمیدونستین تاپیکو حذف کنین فقط بم پیام ندین که جاش نبود و از این جرفا
سپاس

shabnam...

عضو جدید
کاربر ممتاز
جواب 1

جواب 1

مثال هایی از پلیمریزاسیون کاتیونی:

- لاستیک بوتیل ( IIR) که برای داخل لوله ها و بعنوان درزگیر کاربرد دارد با همبسپارش کاتیونی ایزوبوتیلن و مقدار کمی (10%) ایزوپرن

در دمای پایین انجام میشود:

- مونومرهای وینیل ایزوبوتیل اتر به آسانی توسط آغازگرهای کاتیونی پلیمریزه میشوند. این پلیمر Tg پایین داشته و به عنوان

چسب و رزینآغشته کننده کاربرد دارد:

- پلیمرهای تجارتی گرمانرم فرمالدیید با آغازگر BF3 از بسپارش کربوکاتیونی تهیه میشوند:

Click here to view the original image of 775x81px and 10KB.

- پلی اکسی متیلن ، POM یا سلکون با بسپارش کاتیونی مخلوطی از دیوکسولان و تریوکسان تهیه میشود.

بی نظمی ساختاری همبسپار مانع تخریب زنجیر پلیمری میشود:

- پلیمریزاسیون کاتیونی اکسیران ( تهیه کربو واکس و پلیوکس محلول در آب ) :

Click here to view the original image of 914x417px and 33KB.

- از پلیمریزاسیون کاتیونی حلقه گشای اکساسیکلوبوتان پلیمر نامحلولدر آب، متبلور و مقاوم در برابر خوردگی پنتون یا همان

3و3- بیس- کلرو متیلوکسی سیکلوبوتان بدست می آید:

neda1362

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
Left-Right Handed

Left-Right Handed

کامپوزیت های left-right handed یعنی چی؟[h=3][/h]

AUTUMN LEAVE

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سؤال

سؤال

دوستان سلام ، لطفا اگه کسی میتونه کمکم کنه :( چرا با کاهش دمای حمام کیفیت نخ اکریلی تولید شده بهتر میشود؟

engmr

عضو جدید
عایق ضداب

عایق ضداب

باسلام کسی میدونه عایق سفید بام از چی تشکیل شده فرمول دقیقشامیخام واینکه موادی که ناون هست وواسه ضداب کردن بام استفاده میشه چیه وچطوری میشه درست کرد اگه هزینه هم داشته باشه میدم ممنون

nayyeri1982

عضو جدید
فیلم های کاربرد نانوتکنولوژی در خودرو

فیلم های کاربرد نانوتکنولوژی در خودرو

سلام بر علاقه مندان مباحث نانو

لینک چندتا فیلم بسیار جذاب از کاربرد نانوتکنولوژی در زندگی روزمره ما می ذارم که با هم ببینیم.

خیلی باحاله. مخصوصا کفشهای نانو که باهاش می پرن توی چاله پر گل!!!!!!!!!!!!!

AUTUMN LEAVE

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
نمونه سؤال

نمونه سؤال

سلام دوستان ، کسی نمونه سؤال برا دروس تکنولوژی رنگ و رزین وتکنولوژی تولید الیاف داره؟ ممنون میشم کمکم کنید.

pl.co

عضو جدید
میتوانید با ما تماس بگیرید شمارا راهنمایی خواهیم کرد .

پلاستومین معین 66465377 - 66465079

asefi64

عضو جدید
پیلیز هلپ تو می!!!!!!!!!

پیلیز هلپ تو می!!!!!!!!!

سلام.
من وقتی چندتا مواد پلیمری با ثابت دی الکتریک 0.0002 رو با هم ترکیب میکنم ماده تولیدی ثابت دی الکتریکش میشه 0.01
اشکال کارم کجاست و چکار کنم ثابت دی الکتریک محصولم هم 0.0002 باشه؟ ممنون میشم بهم کمک کنین.

AUTUMN LEAVE

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام دوست عزیز ، شما باید از همو پلی پروپیلن استفاده کنید و هم اینکه درصد مستربچ رو بالا و پایین کنید اونوقت ببینید جور در میاد. موفق باشید.:smile:

jeeex.2

عضو جدید
کمک

کمک

سلام لطفا بهترین کتاب آموزش پلیمر رو بهم معرفی کنید که تمرین هم داشته باشه

Saeed.bi

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام
میتونید از کتاب "سنتز پلیمرها" نوشته پل رمپ ترجمه اقایان افشار طارمی و پورمهدیان استفاده کنید که هم مسئله داره و هم مسائل رو اخرش حل کرده
کتاب شیمی سنتیک علوی هم میتونه خوب باشه.هم روابط رو دارم و هم اینکه تست داره و ی سری مسائل رو هم پایان کتابش حل کرده.البته در روابطش ایرادی هست که باید تصحیح بشه
با تشکر از بنده

saeed269

عضو
این توضیحات از سایت زیر خدمت شما ارائه می شود:
http://behinfam.com

عایق سفید:
پوشش TWI (عایق سفید) مایعی الاستیکی بر پایه رزین آکرلیک الاستومریک است که به عنوان یک ایزولاسیون سرد روی ترکها و قسمتهایی که خطر نشت آب دارند را به خوبی می پوشاند. پوشش TWI (عایق سفید) را می توان به عنوان یک رنگ ضد غبار و ضد آب برروی تمامی سطوح اجرا کرد. با برخورداری از مقاومت ایده آل روی سیمان، ایزوگام، موزائیک، گچ و ... استفاده می شود. این کالا جهت عایق کردن کف سرویس بهداشتی، حمام، آشپزخانه و پشت بام بسیار مناسب می باشد . ویژگی ها : قابلیت رنگ شدن و چسباندن کاشی و سرامیک روی آن وجود دارد. می تواند در مجاورت دائم با آب باشد. آماده برای استفاده است. در برابر تغییر دما مقاوم می باشد. چسبندگی فوق العاده دارد و انعطاف پذیر است. پایه : رزین اکرولیک الاستومریک کاربرد : کلیه ی سطوح داخلی و خارجی ، سطوح فلزی ، سیمانی و بتنی، پشت بام و سرویس های بهداشتی (جایگزین مناسب برای ایزوگام و قیرگونی(. پوششTWI (عایق سفید) ورقه ای الاستیکی می باشد که به عنوان یک ایزولاسیون سرد و مقاوم در برابر رطوبت برای رنگ آمیزی و واتر پروف کردن سطوح طراحی و فرموله شده است . این محصول به خاطر خاصیت الاستیکی و کشسانی قابلیت تحمل انقباض و انبساط بالایی دارد و در دمای 50- تا 120 سانتیگراد در مقابل تغییرات هوا مقاوم می باشد . این محصول کاملاً قابلیت شستشو دارد. از خصوصیات دیگر آن می توان به قابلیت ضربه پذیری و چسبندگی فوق العاده آن اشاره کرد. پوششTWI (عایق سفید) در ترکهای سطوح بتنی نفوذ کرده و ترکهای ریز را نیز آب بند می کند . مشخصات فنی : رنگ : فام های مختلف دانسیته : 3/1 حصول مقاومت در برابر لمس کردن : حداقل 1 ساعت
زمان بین هر لایه اجرا : حداقل 1 ساعت زمان خشک شدن کامل : حداقل 6 ساعت
حصول مقاومت مکانیکی :24ساعت حصول مقاومت در برابر آب : 24ساعت
نحوه ی اجرا :
1- زیرکار باید کاملاً تمیز وعاری از هرگونه گرد وغبار و چربی باشد .2- برای حصول کیفیت برتر باید در دو مرحله با فاصله زمانی حداقل 8 ساعت با غلظت مناسب اجرا شود .لایه اول (لایه ی نفوذی) با حداقل 30% آب رقیق شود و لایه دوم ( لایه ی پوششی) بصورت غلیظ اجرا شود .3- ترکهای کوچک ، محلهای اتصال با گوشه ها و کناره ها پس از آسترزدن باید با مش تقویت شوند.4- با قلم مو و غلطک قابل اجرا می باشد .
---
موفق باشید