·▪•●سوالات و درخواست های مهندسی پلیمر فقط در اینجا مطرح شود●•▪·

heavenboy

عضو جدید
سیالات شیمز را پیشنهاد می کنم اگر می حواهید مفهومی یاد بگیرید ولی متن روانی ندارد .
یک مقاله ی 400 صفحه ای در مورد نانو تیوب ها دارم ولی فعلا دستم نیست اگر از استادمان گرفتم حتما برات میفرستم .
در مورد کاتالیزگرهای زیگلر ناتا اطلاعات مبسوطی میخواستم لطفا کمکم کنید .

sulmaz

عضو جدید
سیالات شیمز را پیشنهاد می کنم اگر می حواهید مفهومی یاد بگیرید ولی متن روانی ندارد .
یک مقاله ی 400 صفحه ای در مورد نانو تیوب ها دارم ولی فعلا دستم نیست اگر از استادمان گرفتم حتما برات میفرستم .
در مورد کاتالیزگرهای زیگلر ناتا اطلاعات مبسوطی میخواستم لطفا کمکم کنید .
سلام
دکتر حدادی (عضو هیئت علمی امیرکبیر) کتابی در این رابطه دارن.اگر خواستید بگید چکیده اش رو براتون میل کنم.

braveheart

عضو جدید
سلام دوستان.من می خواستم بدونم tribological behaviors یعنی چی؟
معنی tribological تو هیچ دیکشنری نیست.خیلی ضروریه لطفا منو راهنمایی کنید.

اشکان فروتن

مدیر بازنشسته
اینو ببین
همون چیزی که میخوای نیست ، ولی مشابه هست :
tribological ceramics
ceramic materials that are resistant to friction and wear. They are employed in a variety of industrial and domestic applications, including mineral processing and metallurgy. This article surveys the principal tribological ceramic materials and their areas of application.

braveheart

عضو جدید
اینو ببین
همون چیزی که میخوای نیست ، ولی مشابه هست :
tribological ceramics
ceramic materials that are resistant to friction and wear. They are employed in a variety of industrial and domestic applications, including mineral processing and metallurgy. This article surveys the principal tribological ceramic materials and their areas of application.
مرسی.فکر کنم معنیش همین باشه.آخه مطلبی که من دارم درباره رفتار tribological پوششهای کامپوزیتی فنولی هستش.پس باید معنیش بشه مقاومت در برابر اصطکاک و سایش.به هر حال مرسی از کمکی که کردین.....

dariushkhan

عضو جدید
درخواست معرفی کتاب

درخواست معرفی کتاب

لطفا یه کتاب به من معرفی کنید که توش علم نانو را معرفی کرده باشه؟خواهشا سریع

sulmaz

عضو جدید
سلام
دکتر حدادی (عضو هیئت علمی امیرکبیر) کتابی در این رابطه دارن.اگر خواستید بگید چکیده اش رو براتون میل کنم.

1.
Ziegler-Natta and Metallocene Polymerisation

As a result of the work of Ziegler in Germany, Natta in Italy and Pease and Roedel in the United States, the process of co-ordination polymerisation, a process related to ionic polymerisation, became of significance in the late 1950s.
This process is today used in the commercial manufacture of polypropylene and polyethylene and has also been used in the laboratory for the manufacture of many novel polymers. In principle the catalyst system used governs the way in which a monomer and a growing chain approach each other and because of this it is possible to produce stereoregular polymers.
One way in which such stereospecificity occurs is by the growing polymer molecule forming a complex with a catalyst which is also complexed with a monomer molecule.
In this way growing polymers and monomers are brought
together in a highly specific fashion. The product of reaction of the growing polymer molecule and the monomer molecule is a further growing molecule which will then again complex itself with the catalyst and the cycle may be repeated.
The catalysts used are themselves complexes produced by interaction of alkyls of metals in Groups 1-111 of the Periodic Table with halides and other derivatives of Groups IV-VI11 metals. Although soluble co-ordination catalysts are known,
those used for the manufacture of stereoregular polymers are usually solid or adsorbed on solid particles.
A number of olefins may be polymerised using certain metal oxides supported on the surface of an inert solid particle. The mechanism of these polymerisation reactions is little understood but is believed to be ionic in nature.
Following the considerable commercial success of Ziegler-Natta polymer- isation systems which made possible high density polyethylene, polypropylene, ethylene-propylene rubbers and a number of speciality materials, a considerable 38 The Chemical Nature oj Plastics body of research was devoted to attempt a better understanding of the polymerisation mechanism. Cossee proposed that a metal atom in the catalyst system formed a temporary bond simultaneously with a growing polymer chain and with the double bond of the monomer. This caused the chain end to be electrically attracted to the monomer resulting in fusion of chain end and
monomer generating a new chain end and allowing the process to repeat. The Ziegler-Natta catalysts were, however, complex mixtures of solid and liquid compounds and so attempts were made to produce model systems for study using a catalyst of uniform structure containing a single metal atom. Such systems are referred to as being single-sited and the Ziegler-Natta systems as multi-sited.
Research work eventually concentrated around what became known as metallocene systems. At risk of considerable over-simplification these may be regarded as consisting of a metal atom, usually titanium or zirconium, linked to two rings of 5-carbon atoms and to two other groups, usually single carbon atoms with attached hydrogens. The 5-carbon rings are hinged together by other atoms
in a form reminiscent of a partly opened clamshell and these partly enclose the metal atom. By varying the nature of the hinge atoms, by the use of substituents on the 5-carbon rings, by modifying the symmetry of the ‘clam-shell’ by the positioning of the substituents and by the use of cocatalysts such as methyl aluminoxanes, the accessibility of monomer, and in due course, polymer chain to the metal atom can be carefully controlled.

In turn this can lead to control of the following factors:

(a) what monomer can be polymerised (it may be possible to polymerise just one of a mixture of monomers);

(b) the frequency of termination reactions leading to narrow molecular weight distributions;

(c) the direction of approach of monomer to the chain end leading to closely controlled stereoregular polymers. (The main types
of stereoregular polymer are discussed further in Section 4.3.)

2.other refrence:

PRINCIPLESOF
POLYMERIZATION
FourthEdition

By: GEORGEODIAN
CollegeofStatenIsland
CityUniversityofNewYork
StatenIsland,NewYork

page 640…………………… STEREOCHEMISTRYOF POLYMERIZATION

در این منبع هم اطلاعات مبسوطی در رابطه با آغازگرهای زیگلر ناتا هست.

sulmaz

عضو جدید

مرسی.فکر کنم معنیش همین باشه.آخه مطلبی که من دارم درباره رفتار tribological پوششهای کامپوزیتی فنولی هستش.پس باید معنیش بشه مقاومت در برابر اصطکاک و سایش.به هر حال مرسی از کمکی که کردین.....
سلام.
من هم از چندتا دیکشنری این اطلاعات رو بدست آوردم.امیدوارم مفید باشه!
Tribo-:
To rub.a combining form meaning friction [triboelectricity]
Triboelectricity:
Electric charge developed upon the surface of a material by friction,as by rubbing silk upon glass.
Triboluminescence:
Luminescence resulting from friction,observed at the surface of certain crystalline materials.

Webster's new world dictionary-new college edition 1995

Tribo-:

کلمه ای پیشوندیست به معنی "مربوط به اصطکاک" و"سایش" و"مالش" مانندtriboelectric به معنی "وابسته به نیروی برق حاصله در اثر اصطکاک"
Triboelectricity:ایجاد برق در اثر اصطکاک.
Triboluminescence:ایجاد روشنایی در اثر اصطکاک.ایجاد کننده ی روشنایی در اثر مالش دو چیز به هم.
Tribophysics:فیزیک اصطکاکی.مبحث اصطکاک در فیزیک.

Collegiate dictionary

Tribometer:

مالش سنج
فرهنگ بزرگ حییم

sulmaz

عضو جدید
مقاله درباره نانوتیوب های کربنی

مقاله درباره نانوتیوب های کربنی

یه مقاله در زمینه نانولوله های کربنی می خواستم لطف کنید اگر دارید برام بفرستید
amyosefi.1368@yahoo.com
امیدوارم این مقاله مفید باشه!

پیوست ها

• ma060733p.pdf
    575.9 کیلوبایت · بازدیدها: 0

REZA.F

کاربر بیش فعال
نقد!

نقد!

با سلام. خواستم پيغام خصوصي بفرستم براي مدير محترم مهندسي شيمي. ولي گفتم بچه هاي پليمر هم نظر بدن بد نيست. سالهاست كه تو ايران مهندسي پليمر كاملاً از مهندسي شيمي جدا شدند هر چند كه اين دو رشته جز لاينفك همديگه هستند. همچنين مهندسي نفت. امروزه مهندسي پليمر چند زير مجموعه داره و مهندسي نفت هم همينطور. مهندسي مكانيك (سيالات) هم به اين سه رشته ربط داره. منظورم از واحد هاي مشترك درسيشون هست. پس با اين اوصاف بايد اسم تالار اصلي مهندسي نفت باشه!! بعد پليمر و شيمي زير مجموعه اون. قبلاً به همون پليمر زير مجموعه تالار مهندسي شيمي رازي بوديم! ولي الان احساس ميكنيم داره در حقمون اجحاف ميشه. به سايت باشگاه مهندسي كه مياي ديگه اسم مهندسي پليمر رو نميبيني!. لذا از مدير محترم خواهشمندم به جاي تاپيك مهندسي هاي مرتبط با مهندسي شيمي، دو تالار با نام مهندسي نفت و مهندسي پليمر قرار بده. البته هيچ جبري در اين موضوع نيست و من فقط نظر خودمو گفتم. هر چند كه فكر ميكنم وقت رفتن ما هم سر رسيده.
يا علي......

اشکان فروتن

مدیر بازنشسته
با سلام. خواستم پيغام خصوصي بفرستم براي مدير محترم مهندسي شيمي. ولي گفتم بچه هاي پليمر هم نظر بدن بد نيست. سالهاست كه تو ايران مهندسي پليمر كاملاً از مهندسي شيمي جدا شدند هر چند كه اين دو رشته جز لاينفك همديگه هستند. همچنين مهندسي نفت. امروزه مهندسي پليمر چند زير مجموعه داره و مهندسي نفت هم همينطور. مهندسي مكانيك (سيالات) هم به اين سه رشته ربط داره. منظورم از واحد هاي مشترك درسيشون هست. پس با اين اوصاف بايد اسم تالار اصلي مهندسي نفت باشه!! بعد پليمر و شيمي زير مجموعه اون. قبلاً به همون پليمر زير مجموعه تالار مهندسي شيمي رازي بوديم! ولي الان احساس ميكنيم داره در حقمون اجحاف ميشه. به سايت باشگاه مهندسي كه مياي ديگه اسم مهندسي پليمر رو نميبيني!. لذا از مدير محترم خواهشمندم به جاي تاپيك مهندسي هاي مرتبط با مهندسي شيمي، دو تالار با نام مهندسي نفت و مهندسي پليمر قرار بده. البته هيچ جبري در اين موضوع نيست و من فقط نظر خودمو گفتم. هر چند كه فكر ميكنم وقت رفتن ما هم سر رسيده.
يا علي......
حرف شما کاملا" درسته
اینها فقط برای مرتب شدن ظاهر سایته
و یه دلیل دیگه اینکه مهندسی شیمی پرکارتر از اون دو تا است ، اگه بر عکس بود ما میرفتیم زیر مجموعه شما

sepehrkhosrowdad

مدیر بازنشسته
سلام.
نمی دونم سوالم رو در جای درستی دارم مطرح می کنم یا نه!!
ام میگم::D
در مورد تفاوت بین ساختار پلی استایرن (یونولیت) معمولی و نسوز مطلب یا مقاله ای می خواستم!!!
پیشاپیش از همه تشکر می کنم و از مدیران تالار هم عذر خواهی اگر سوالم در جای نا مناسبی مطرح شد!!
;)

اشکان فروتن

مدیر بازنشسته
سلام.
نمی دونم سوالم رو در جای درستی دارم مطرح می کنم یا نه!!
ام میگم::D
در مورد تفاوت بین ساختار پلی استایرن (یونولیت) معمولی و نسوز مطلب یا مقاله ای می خواستم!!!
پیشاپیش از همه تشکر می کنم و از مدیران تالار هم عذر خواهی اگر سوالم در جای نا مناسبی مطرح شد!!
;)
چیزی برات پیدا نکردم ، جیگر.

amir_kh

عضو جدید
khooob salam bacheha, dar moerede solai ke bala matrah shodeh bood bayad begam ke bastegii dareh ke manzooretoon EPS bashe ya chize digehii va ageh manzooretoon EPS hastesh ke ye seri additive behesh ezafeh mishe ke esmesh hastesh fire retardant agent ke ageh bekhaiin to science direct search konid fekr konam chan ta papare mitoonid peyda konid dar in mored.
be har hal ageh bazam komkai az daste man bar miad hatman behem khabar bedin.

Regards,
Amir

sepehrkhosrowdad

مدیر بازنشسته
امیر جان، ممنون، اما فارسی تایپ کن لطفاً!!
اشکان جون، دیگه دوست ندارم!!!
از این به بعد فقط امیر. :D

inmo

عضو جدید
سلام بچه ها من ترم 5 مکانیکم , میخوام زبانم رو قوی کنم اما نمی دونم از چه کتابی استفاده کنم؟؟

inmo

عضو جدید
راستی کسی دیکشنری انگلیسی فارسی واسه کامپیوتر سراغ داره که بدون cd تلفظ داشته باشه؟

اشکان فروتن

مدیر بازنشسته
سوالت رو جای بدی مطرح کردی/.
سلام بچه ها من ترم 5 مکانیکم , میخوام زبانم رو قوی کنم اما نمی دونم از چه کتابی استفاده کنم؟؟
به نظر من برو کلاس
کتاب فایده نداره
راستی کسی دیکشنری انگلیسی فارسی واسه کامپیوتر سراغ داره که بدون cd تلفظ داشته باشه؟
بابیلون
kkkkkkkkkkkkkkkkkkkkoooooooooooommmmmmmaaaaaaaaakkkkkkkkkkk
از اینگونه پست ها نده.

سلام inmo!
واسه تقویت زبانت ،اگر يه پایه ای داشته باشى، بر اساسِ همون پایه از كلاس رفتن خوشت نمى آد احتمالا، حالا اونش به خودت ربط دارِه بيشتر، ولى در حالت كلى، stream line واسه تقویت زبان عاليه، stream line الان سی دیِ mp3 همه ۳ تا کتاباشم هست، قبلا هم 6تا كتاب بود(سه تا كتاب تمرين)، ۶ تا نوار،اصلشم اون گوش کردنیاشه که حسابی به درد میخورن ؛اگرهم واسه فوق ميخواى، ۵۰۴ essential words هست، كه زبان گويا فلش کارتشم داده، واسه لغت خيلى خوبه، البته600 و 110اش هم هست، ولى اين خودش كافى،راستى تقویت زبان نياز به تو محيط قرار گرفتن داره، ميتونى فيلم ببينى،
كلاسهاى آريان پور هم خيلى خوبن
کتاب های خوب زیادن ، مهم روشیه که تو می پسندی ، اگه مدل خاصی خواستی بگو تا اگه تونستم کمکی کنم

آخرین ویرایش:

karoon245

عضو جدید
سلام

سلام

دوستان عزیز اگر در مورد قیمت جهانی و داخلی پلی اتیلن " پلی پروپیلن" پلی آمید" پلی استایرن" و...... خبر دارید ما را کمک کنید

dragonfly

عضو جدید
اکسترودر

اکسترودر

با سلام خدمت دوستان عزیز
من مهندس الکترونیک هستم و در کارخانه ساخت ظروف یکبار مصرف چاپی کار میکنم در این جا برای تولید ورق پلی استایرن از دستگاههای اکسترودر استفاده میشود گرانول پس از حرارت دیدن در ماردون وارد هد شده و از این طریق وارد کلندر میشود کلندر از چندین غلتک
تشکیل شده است که با کنترل سرعت غلتک میتوان ورق را به ضخامتهای مختلف تبدیل کرد
و از طرفی دمای غلتک باید بین 50 تا 60 درجه باشد غلتک دارای دو مجرای ورودی و خروجی
آب است ولی در دراز مدت بدلیل رسوب آب مسیر غلتک مسدود میشود که با اسیدشویی
هم این مشکل بر طرف نمیشودواین باعث میشود که دمای غلتک زیاد شده و ورق موجدار
شود برای حل این مشکل من میخواهم از چیلر 15 تنی و مبدل حرارتیexchanger heating استفاده کنم که آب چیلر روغن مبدل را خنک کرده و روغن وارد غلتک شود تا غلتک رسوب نبندد و دمای غلتک ثابت بماند من برای انجام این کار با چند مشکل مواجهم:
1-اطلاعاتی درباره مبدل حرارتی و شرکتهای سازنده آن
2-قیمت چیلر 15 تنی و مبدل حرارتی
3-اطلاعاتی درباره شرکتهای انجام دهنده این پروژه

karoon245

عضو جدید
سلام

سلام

سلام ببخشید یک سوال حیاتی داشتم اگه ممکنه کمک کنید ......................................... یه تکه آهن داریم و یه تکه آهن ربا هردو از لحاظ شکل وزن رنگ و... شبیه هم هستند . بدون حضور شی سوم چگونه میتوان این دو را از هم تشخیص داد؟ لطفا کمک کنید