·▪•●سوالات و درخواست های مهندسی پلیمر فقط در اینجا مطرح شود●•▪·

mary90

عضو جدید
کاربر ممتاز
دما ی واپیچی گرمایی چیه؟
منظور این جمله از نظر شما چی میتونه باشه؟
تاثیر ذرات صفحه ای با افزایش دمای واپیچش گرمایی بیشتر از ذرات مکعبی و کروی می شود؟!

mary90

عضو جدید
کاربر ممتاز
چرا اگر نرخ برشی بالا داشته باشیم افزایش دما باعث افزایش تورم می شود؟

saeedenzo

عضو جدید
من می خوام یه پروژه در مورد عایقهای پلیمری ارائه بدم.اگه مطلبی و مقاله ای هست که می تونه کمکم کنه لطفا بهم معرفی کنید

golam1366

عضو جدید
سلام.من نیاز شدید به پروژه یا مطالبی درمورد پلی وینیل استات و کاربردهایش دارم.خواهش دارم کمک کنید

neda.5522

عضو جدید
من نمیدونم GNMS چرا نیستن سوالات بچه ها رو جواب بدن
دیگه دارم نگرانشون میشما

sharab

عضو جدید
لطفا هر کسی جزوات عالی برای ارشد داره بگذاره برای دانلود.(جزوات دکتر رفیع زاده وغفاریان وگوهر پی و...)

مرتضی 10

عضو جدید
سلام به همه مهندسای عزیز ، دوستان میشه بگین ماده ای وجود داره که مثل خمیر باشه ولی با یه سری تغییرات یا گذشت زمان مثل آهن سخت بشه ، یه ماده ای که روش یه طراحی کنیم و بعدا سخت بشه اصلا مثل فولاد سخت بشه . اگه کسی میدونه به من کمک کنه خیلی مهمه ، حتما جبران می کنم . مرسی این ایمیل منه :
morteza_mm_gh@yahoo.com

darh

عضو جدید
سلام
کسی میتونه به من درباره جنس قاب موبایل بهم کمک کنه
از چه نوع پلمیری ساخته شده و خواص اون چی هست؟

یک فصل از پایان نامه من مربوط به این هست..
رشته خودم مکانیک هست و هیچ اطلاعاتی در باره پلمیر ها ندارم

باتشکر

JAFAREI

عضو جدید
سلام
کسی میتونه به من درباره جنس قاب موبایل بهم کمک کنه
از چه نوع پلمیری ساخته شده و خواص اون چی هست؟

یک فصل از پایان نامه من مربوط به این هست..
رشته خودم مکانیک هست و هیچ اطلاعاتی در باره پلمیر ها ندارم

باتشکر

معمولا از جنس ABS ( اکریلو نیتریل بو تادین استایرن ) به دلیل ضربه پذیری خوب صلبیت و رنگ پذیری و...

JAFAREI

عضو جدید
سلام به همه مهندسای عزیز ، دوستان میشه بگین ماده ای وجود داره که مثل خمیر باشه ولی با یه سری تغییرات یا گذشت زمان مثل آهن سخت بشه ، یه ماده ای که روش یه طراحی کنیم و بعدا سخت بشه اصلا مثل فولاد سخت بشه . اگه کسی میدونه به من کمک کنه خیلی مهمه ، حتما جبران می کنم . مرسی این ایمیل منه :
morteza_mm_gh@yahoo.com
بله
رزین ها موادی هستند معمولا مایع که با افزودن یک سری مواد سخت می شوند . یک از کاربردهای معمول آن چسب های موسوم به فوری یا 123 هستند.

JAFAREI

عضو جدید
چرا پرکننده میزان dieswellرو کم میکنه؟
چون مواد پر کننده مواد( مثل کربنات کلسیم و تالک و..) معدنی هستند وبر عکس مواد پلیمری که آلی هستند وبه همین علت تورم قالبی یا دای سول را کاهش می دهند

JAFAREI

عضو جدید
چرا اگر نرخ برشی بالا داشته باشیم افزایش دما باعث افزایش تورم می شود؟
[h=2]http://www.www.www.iran-eng.ir/images/icons/icon1.png[/h]
سوالت واضح نیست .
ولی اگر منظور ازافزایش تورم.افزایش تورم محصولات پلیمری بعد ازخروجی ازقالب ( اکسترود)باشدچون زنجییرها پلیمر در اثر تنشهای وارده آرایش( کشیده می شوند ) پیدا می کند .واکر ما به پلیمر گرما بدهیم زنجیرهای پلیمر انرژی کرفته و به حالت اولیه خود بر می کردند .وسبب تورم می شوند ویا تشدید آن

JAFAREI

عضو جدید
در خواست مقاله ویا ..

در خواست مقاله ویا ..

سلام در مورد تکنولوژی تولید محصولات لاستیکی مقاله می خوام.
مرسی

JAFAREI

عضو جدید
چرا توی پلیمر هم زمانی که از دای خارج میشه ابرفتگی داریم هم تورم؟
تورم به خاطر اینکه بعد از خروج از دای تنش از روی پلیمر برداشته شده و زنجییر های پلیمر دوست دارند به حالت اولیه خود یعنی بی نظمی بیشتر برکردنند.
ولی در مورد آبرفتکی یا شرینک ایج ( جمع شو) معمولا از طول محصول کم می شود وبه عرض آن افزوده می شود.چون زنجییرهای پلیمر کشیده شده اند در اثر تنش وبعد از برداشتن تنش زنجییر های پلیمر جمع می شوند و سبب آبرفتگی می شوند.

darh

عضو جدید
معمولا از جنس ABS ( اکریلو نیتریل بو تادین استایرن ) به دلیل ضربه پذیری خوب صلبیت و رنگ پذیری و...

خیلی ممنونم
میتونید اطلاعات بیشتری دراختیارم بگذارین؟
مقاله ای یا فصلی از کتابی تا یک بخش پایان نامه رو کامل کنم؟

sharab

عضو جدید
فوری فوری
1-چگونه می توان به صورت عملی نسبت پواسن یک قطعه پلیمری مجهول را اندازه گیری کرد؟

2-لطفا به طور دقیق ورسم شکل نسبت پواسن رو شرح دهید؟

3-استانداردمناسب بر تست سختی کدام است؟

4-فاکتورهای موثر بر سختی چیست؟

sharab

عضو جدید
بسیار مهمجزوات ارشد

بسیار مهمجزوات ارشد

لطفا هرکه هر کدوم از جزوات امیر کبیر رو داره بگذاره برای دانلود یا برام میل کنه خیلی ممنون میشم.در ضمن جزوه ریاضی مهندسی پا رسه هم میخواستم.

خواهش می کنم از مدیران تالار وهمه کسا نی که به جزوات خوب دسترسی دارن بخصوص تهرانیها یک تالار رو مخصوص این کا کنن که بچه های پلیمر کنکوری سود کنند

بخصوص شهرستانیها که اکثرا فاقد این جزوات اند.(این میشه یک کار خدایی)

حالا هرکه با من موا فقه نظر بده.

sinamak

عضو جدید
سلام خدمت دوستان عزیز.من روی ترموپلاستیک پلی یورتان تحقیق میکنم امامتاسفانه مقاله یا اطلاعات کمی دردست دارم.از دوستان کسی میتونه کمک کنه.درمورد خواص .ساختار و ...
ممنون میشم اگه کمک کنید

سلام

کسی درباره فرایند تولید پلیمر پلی لاکتیک اسید از اسید لاکتیک اطلاعاتی داره؟

با تشکر

golam1366

عضو جدید
کمک

کمک

کسی مطلبی در مورد کاربرد پلی وینیل استات در صنعت داره .ممنون میشم اگه کمکم کنید

dariushkhan

عضو جدید
فرآیند پلی تترا فلوئورو اتیلن

فرآیند پلی تترا فلوئورو اتیلن

Teflon is DuPont's brand name for polytetrafluoroethylene
or PTFE, a fluoropolymer in which the fluorine atoms are so tightly bonded to
the carbon atom that everything else slips right off. It's a miracle of modern
chemistry that you encounter whenever you use non-stick cookware
. But... if Teflon is non-stick, then how do they get it to stick to pans
in the first place?

How Teflon Sticks to Pans
You might guess Teflon somehow sticks to metal better than it does to eggs,
but in reality the polymer slides right off of metallic surfaces, too. In order
to get Teflon to stick to a pan the metal is sandblasted. A primer coat of
Teflon seeps into the tiny holes and cracks. The Teflon is baked into the pan.
It doesn't stick to the metal, but the plastic has a hard time working its way
out of the nooks and crannies. A finishing layer of Teflon is applied and baked
onto the primed surface. Teflon has no trouble polymerizing with itself, so
this layer bonds to the prepared pan without any problem

Keeping the Teflon in Place
You can ruin your Teflon-coated pan two ways. You can damage the Teflon coating or scratch beneath it if you use metal utensils or too much force stirring or scraping food. The other way to ruin the pan is by applying too much heat, which can happen if you burn your food or heat the pan without any food in it. When too much heat is applied, the carbon bonds break, releasing fluorocarbons into the air. This isn't great for either the pan or your health, so non-stick cookware shouldn't be subjected to extremely high heat.

human

عضو جدید
در اين مورد، خانم عاطفه سلوك مفرد در دانشگاه اميركبير در رابطه با يه نوع پلي يورتان زيست سازگار با بدن،كارهايي انجام دادن. شما ميتونيد از ايشون بيشتر كمك بگيريد ;)

• Like
واکنش ها: GNMS

GNMS

عضو جدید
چرا پرکننده میزان dieswellرو کم میکنه؟

mary90 عزیز با سلام

در مورد کم شدن die swell با افزودن پرکننده تئوری های مختلفی وجود داره.
یکیشون اینه که میگه وقتی پرکننده میزنیم، تنش روی ذرات وارد میشه و در نتیجه تنش وارده به زنجیرها کمتر میشه، و زنجیرها کمتر آرایش پیدا میکنند. واسه همین die swell هم کمتر میشه.
تئوری دیگه ای هم هست که میگه تنش به همون میزان به زنجیرها وارد میشه، اما چون زنجیرها روی سطح ذره جمع میشن، و برهم کنش دارن، نمیتونند آرایش پیدا کنند.
برای هر دو تا تئوری شواهد مختلفی هست که داره بررسی میشه.

GNMS

GNMS

عضو جدید

با تشکر از darh عزیز، البته این روزها معمولاً از آلیاژ ABS و PC (پلی کربنات) استفاده میشه که خواص ضربه پذیریش بهبود پیدا کنه.

GNMS

Mehr_aj

عضو جدید
استاتیک میکسر و خرد کن (pelletizer)

استاتیک میکسر و خرد کن (pelletizer)

دوستان عزیز، کسی در مورد استاتیک میکسر و همچنین خرد کن یا pelletizer اطلاعاتی داره؟