«من از شما می پرسم، با 45 هزار تومان چه کاری می شود کرد؟ نه دیگه،واقعا یکی بگه چیکار می شه کرد»

وضعیت
موضوع بسته شده است.

meytim

متخصص محاسبات عددی و MATLAB
کاربر ممتاز
من تا حالا یارانه نگرفتم؛ الآن می تونم برای گرفتنش اقدام کنم یا نه؟ اگه می تونم، باید چیکار کنم؟

eti68

عضو جدید
کاربر ممتاز
من تا حالا یارانه نگرفتم؛ الآن می تونم برای گرفتنش اقدام کنم یا نه؟ اگه می تونم، باید چیکار کنم؟

نه دیگه تموم شد!

Major Geologist

کاربر فعال تالار موبایل ,
کاربر ممتاز
2 پرس غذای ارزون تو درکه تو یکی از رستوران های ارزونش. یا یه پرس غذای خوب و گرون.
خرید 1 کتاب سطح پیشرفته دانشگاهی یا 2 کتاب معمولی.
خرید مقداری خوراکی (مثل بیسکویت و کیک و...) برا بچه های دبستانی.
خرید یه موس یا کیبورد کیفیت پایین با عمر 1 سال.
1 باک بنزین پراید! باک پژو هم نمیشه با 45 تومن پر کرد!
لباس که که اصلا نمیشه خرید!

Persia1

مدیر تالار زبان انگلیسی
مدیر تالار
من که کله پاچه رو پیشنهاد میدم:smile:

ELnur

عضو جدید
کاربر ممتاز

بحثم سر امریکا نیست
اما توروخدا این حرفا چیه میزنید تو این چند سال رسما فاجعه اتفاق افتاده یه آدم باید خیلی از منطق به دور باشه تا انکار کنه این قضایارو
پیشرفت کی پیشرفت چی پیشرفت تو چه زمینه ای؟کجای این مردم بدبخت پیشرفت کرده؟به کجا رسیدن؟جز اینکه به نون شب هم محتاج تر شدن

بدبختی فقط این نیست بدبختی اینجاست که فکر میکنن ما فاقد عقل و شعور هستیم و هر حرفی رو بی برو برگشت قبول میکنیم بدون ذره ای تفکر

این برجام خیلی ضایع بود فقط خواستن بگن توافق کردیم حالا به هر قیمت

رییس جمهور ها یکی از یکی بیخود تر .....همیشه همین طور بوده

:w18::w18::w18:

Tik TAAk

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
درست کردن هرچیزی یه سری اتفاقات رو موقتی برمیتابه.
ضمن اینکه شما آبادانی هاش رو چرا نمیبیند...

سلام

من حالا کاری ندارم ولی جوری حرف میزنین زبون ادمو به حرف باز میکنین :)

آبادانی؟:surprised:

میشه چن مورد و نام ببرید؟ماهم بدونیم:D

1. من یادمه زمان خاتمی دلار 920-الی930 تومن بود تو زمان ایشون 4 هزار ... سکه تمام بهار 80 تومن بود این اقا اومد شد n تومن

2. نمیخایم جای دور بریم شما تو همین شهر ایلام برو برگرد قطعا هم دیدی اون قسمت های جانبازان و مبارزان و..... مسکن مهر ساختن از بیرون نگاه که میکنی شبیه قوطی کبریتن

که اسمشونو گذاشتن مسکن مهر ... اصن استاندارد نیستن .. بقیه ش بماند

3. یارانه: ایشون ملت و گدا بار اوردن ... یارانه میدادن از اونور سر مردمو با پنبه میبرید...

4. میرف خارج تو کلام بلد نبود صحبت کنه .. دوتا فوحش میداد 50 تا قطنامه علیه مون صادر میکردن

اگه الان وضمون اینه بخاطر گند کاریهای ایشونه:) شما به اینا میگی ابادانی؟

واقع بین باشید. تو هر بحثی تصمیم گیری کنید که الان کجا ایستادین بعد نطر بدین سعی نکنید از هرچیزی به هر قیمتی دفاع کنین

مرسی:gol:

آخرین ویرایش:

Moonlight3311

عضو جدید
دیروز استادامون گفتن دوتا کتاب درسی بگیریم . جفتش باهم شد 45 هزار تومن .
یادمه زمان دانشجویی پدر مادرمون ، کتاب 5 ریال بود ...

پ.ن : دست دومش هم پیدا نشد تو انقلاب راستی

سلام

من حالا کاری ندارم ولی جوری حرف میزنین زبون ادمو به حرف باز میکنین :)

آبادانی؟:surprised:

میشه چن مورد و نام ببرید؟ماهم بدونیم:D

1. من یادمه زمان خاتمی دلار 920-الی930 تومن بود تو زمان ایشون 4 هزار ... سکه تمام بهار 80 تومن بود این اقا اومد شد n تومن

2. نمیخایم جای دور بریم شما تو همین شهر ایلام برو برگرد قطعا هم دیدی اون قسمت های جانبازان و مبارزان و..... مسکن مهر ساختن از بیرون نگاه که میکنی شبیه قوطی کبریتن

که اسمشونو گذاشتن مسکن مهر ... اصن استاندارد نیستن .... دور از جون شما سگ هم حاظر نیس اونجا زندگی کنه خخخ

3. یارانه: ایشون ملت و گدا بار اوردن ... یارانه میدادن از اونور سر مردمو با پنبه میبرید...

4. میرف خارج تو کلام بلد نبود صحبت کنه .. دوتا فوحش میداد 50 تا قطنامه علیه مون صادر میکردن

اگه الان وضمون اینه بخاطر گند کاریهای ایشونه:) شما به اینا میگی ابادانی؟

واقع بین باشید

جناب اینطور مقایسه نکنید سال به سال قیمت ها خب عوض میشه ... برای اینکه مقایسه درستی کرده باشیم باید درآمد هر دولت رو معادل طلا گرفت توی هر دوره طبق نرخ اون دوره ...من یه جا دیدم که این تبدیل انجام شده بود و درآمد دولت خاتمی در حد 4 یا 5 درصد کم تر از احمدی نژاد درآمد داشت ولی باز میبینیم که زمان احمدی نژاد یه کارایی شد مثل حالا هسته ای و صنایع موشکی و مسکن مهر و ... فقط توی شهرستان کوچیک پدربزرگم اینا تو خراسان جنوبی 700 تا طرح رو اجرا کرد شاید خدمات احمدی نژاد تو شهرهای بزرگ به چشم نیاد ولی توی شهرستان ها خیلی کار کرده و همین الان که اینقد ازش بد میگن کلی رای داره ..... زمان خاتمی همینا هم نشد همش حزب و حزب بازی بود ....
هر چند طرفدار احمدی نژاد نیستم ولی میگم بد و خوب رو باید کنار هم دید

eti68

عضو جدید
کاربر ممتاز
من از شما میپرسم چرا سر 45 تومن دعوا میکنید؟
بیاید من به همتون 45 تومن بدم!:D

در ضمن 45 تومن

مال فاز یک آزاد سازی قیمت های حامل ها و کالاهای اساسی بود

در آخر پنج فاز به هر نفر باید بالای 200 تومن بدن

الان روحانی فاز سوم رو هم اجرا کرده ولی یارانه رو همون قدر نگه داشته چون نمیتونه بیش ترش کنه پول نیست . ساز و کار دور زدن تحریم ها و فروش نفت رو لو رفت .

سر قضیه دستگیری رضا ضراب و زنجانی توی ترکیه و مسدود شدن اموال ایران و کمک خواستن روحانی از رستم وزیر نفت قبلی و کارشکنی عربستان و قص علی هذا که حالا بحثش
طولانیه

در کل هدف مندی یارانه ها طرح خوبی بود ولی نذاشتن درست اجرا شه .

eti68

عضو جدید
کاربر ممتاز
من کلاً صفر و صدی نیستم و سعی میکنم واقع بین باشم و هرکی باشه فرق نداره.فقط حق باشه یا به حق متمایل باشه من ازش دفاع میکنم.
شماها سنگ کیا و چیا رو به سینه میزنید راستی توی دنیا؟.
شما فقط فکر میکنی که اینجوری هستی.هیچکی نمیگه من بدم!:D
ما سنگ خودمونو!
حق اگه میخاست به حقدار برسه همون صدر اسلام می رسید!

meytim

متخصص محاسبات عددی و MATLAB
کاربر ممتاز
اشکال نداره.رایانه من مال شما باشه.

رایانه؟! یا یارانه؟!
آخه اون موقع من درآمدم 12000 دلار بود؛ گفتم یارانه نگیرم؛ نمی دونستم که یه دفعه ای صفر می شه :cry:

Tik TAAk

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
جناب اینطور مقایسه نکنید سال به سال قیمت ها خب عوض میشه ... برای اینکه مقایسه درستی کرده باشیم باید درآمد هر دولت رو معادل طلا گرفت توی هر دوره طبق نرخ اون دوره ...من یه جا دیدم که این تبدیل انجام شده بود و درآمد دولت خاتمی در حد 4 یا 5 درصد کم تر از احمدی نژاد درآمد داشت ولی باز میبینیم که زمان احمدی نژاد یه کارایی شد مثل حالا هسته ای و صنایع موشکی و مسکن مهر و ... فقط توی شهرستان کوچیک پدربزرگم اینا تو خراسان جنوبی 700 تا طرح رو اجرا کرد شاید خدمات احمدی نژاد تو شهرهای بزرگ به چشم نیاد ولی توی شهرستان ها خیلی کار کرده و همین الان که اینقد ازش بد میگن کلی رای داره ..... زمان خاتمی همینا هم نشد همش حزب و حزب بازی بود .... هر چند طرفدار احمدی نژاد نیستم ولی میگم بد و خوب رو باید کنار هم دید

جواب برای حرفاتون زیاد هست. فعلاً خدانگهدار !.

خانم موهی زحمت نکش زیاد نمیتونم بیام باشگاه این روزا :|

ماشالله چقد حاضر جوابن دوستان :|

اینقد سریع اومدن کپ کردم:D مریم خانم اینکه ی جا دیدین درآمد دولت ایشون بیشتر بوده بستگی داره چقد منبعش معتبر باشه .. هرچیزیو که نباید باور کنیم

نکته ی بعدی فرض بگیریم شما درست میگی ... والا ما که همچین رفاه و ابادانی خاصی ندیدیم تو زندگی مردم اگرم در امد داشتن برا دره دزدی خودشون بوده... توی شاخص فلاکت جهانی ایران همیشه جزو اولین ها بود

من تعجب میکنم واقغا از حرفتون

خود احمدی نژاد هم میدونس چه بلایی سر مردم اورده .. میخاس با این مسکن مهرو این چیزا سر پوش بذاره روی کاراش ... بعدشم اومد چشم اندازه سال 1400 رو ترسیم کرد و ازین مسخره بازیا

... من نمیگم زمان خاتمی بهشت بود ولی میگم اگه اون وضمون بود.. الان 8 سال جلو تر بودیم نسبت به الان.. در ضمن برنامه موشکی ایران مستقیما تحت نظر سپاه پاسداران هست و خود رهبری اونو مدیریت میکنه

و ربطی به دولت نداره اینکه بگم کاره دولت احمدی بوده

آخرین ویرایش:

eti68

عضو جدید
کاربر ممتاز
همین دیگه!.... هرکی سنگ خودشو به سینه میزنه =» دنیا بایدم این شکلی باشه !....

شما فعلن سنگ حق و به سینه بزن ببینیم به کجا میرسی!!:D
نه پس من بیام سنگ آقای x یا خانوم y به سینه بزنم!!واسه کسی بمیر که برات تب کنه!
کنایه از اینکه واسه کسی ارزش قائل باش که برات ارزش قائل باشه!
حتمن برا شما ارزشی قائل شدن که انقدر براتون مهمن!:D

خانم موهی زحمت نکش زیاد نمیتونم بیام باشگاه این روزا :|

ماشالله چقد حاضر جوابن دوستان :|

اینقد سریع اومدن کپ کردم:D مریم خانم اینکه ی جا دیدین درآمد دولت ایشون بیشتر بوده بستگی داره چقد منبعش معتبر باشه .. هرچیزیو که نباید باور کنیم

نکته ی بعدی فرض بگیریم شما درست میگی ... والا ما که همچین رفاه و ابادانی خاصی ندیدیم تو زندگی مردم اگرم در امد داشتن برا دره دزدی خودشون بوده... توی شاخص فلاکت جهانی ایران همیشه جزو اولین ها بود

من تعجب میکنم واقغا از حرفتون

خود احمدی نژاد هم میدونس چه بلایی سر مردم اورده .. میخاس با این مسکن مهرو این چیزا سر پوش بذاره روی کاراش ... بعدشم اومد چشم اندازه سال 1400 رو ترسیم کرد و ازین مسخره بازیا

... من نمیگم زمان خاتمی بهشت بود ولی میگم اگه اون وضمون بود.. الان 8 سال جلو تر بودیم نسبت به الان.. در ضمن برنامه موشکی ایران مستقیما تحت نظر سپاه پاسداران هست و خود رهبری اونو مدیریت میکنه

و ربطی به دولت نداره اینکه بگم کاره دولت احمدی بوده

اون خبر رو از پایگاه fetan دیدم معتبر بود منبعش برا حرفم ارزش قایلم دوس ندارم یه چیزی بگم که بعدش عکسش از آب در بیاد

نه ببینید بودجه وزارت دفاع رو دولت تعیین میکنه الان بودجه وزارت دفاع رو سال قبل یک هفتم کردند سال بعدش اون یک هفتم رو هم کم کردند . که بعضی ها گفتند این کار اصلا یعنی تضعیف بنیه دفاعی کشور

این که میگین بلا سر مردم آورد دقیقا منظورتون کدوم بلاست ؟ http://www.www.www.iran-eng.ir/images/smilies/biggrin.gif رو چه حساب میگین الان عقب تریم ؟

اخه یه هجمه هایی میکنن به احمدی نژاد واقعا ادم تعجب میکنه بخوام از احمدی نژاد بد بگم حرف خیلیه ولی اینا مساله نیست واقعا

اینم که میگن آآآآآآآآآآآآآآآآآآآآی فساااااااااااااااااااد کرد دزدیِِِِِِِِِِِِِِِِِِِِِِِِِِِِِِِِِِییییییییییییید برررررررررررررد سیاسی کاریه

دنبال کنید اخبار رو متوجه میشید . احمدی نژاد رو به خاطر تاخیر تو ارائه اساسنامه یکی از نهاد های جزیی وزارت ورزش دادگاهی کردند ینی جرم در این چرت و بیخود

اینقد برا خودش دشمن تراشیده این بشر اگه قد یه هزار تومنی اختلاس کرده بود به چهار میخ میکشیدنش

مثلا همین هیاهوی بابک زنجانی

بیش ترین رابطه رو با دولت های اصلاح طلب داشته
تازه جرم گنده اش که در واقع جرم نیست بدهکاریه اونم بخاطر اینکه پول فروش نفت رو نتونسته وصول کنه از طرف خارجی

دولت گفته باید از خودت بدی ما با تو قرارداد بسته بودیم کنارش یه سری جعل سند هم داشته که الحق به خاطر امنیت سرمایه گذار میتونستن بین خودشون این قضیه رو حل کنن دارن انتقام احمدی نژاد رو میگیرن از این

که قرار شده 9000 میلیارد رو از جیب خودش بده
باید دید که عواقب این کار چیه چندین هزار تا کارمند داره و حتی دارایی های شناخته شده اش بیش تر بیل گیتسه
حالا این ادم بخاطر ابروریزی ای که باهاش کردن بخواد اموالشو برداره ببره از ایران کشور خیلی متضرر میشه

خیلی ها هم میگن که میشد این کار رو بین خودشون حل کنن و کار به دادگاه نکشه ولی روحانی کمربسته بود تلافی کنه
جالبه که کسی هم که زنجانی رو لو داد و باعث شد اموال ایران توی ترکیه مسدود بشه و حتی صبر نکرد طرف بیاد ایران تا اموال ایران از دست نره و افتضاح ببار نیاد مهدی هاشمی بود که میگفت چرا امتیاز دلالی نفت رو ندادن به من دادن به ضراب و زنجانی در حالی که اصلا در این حد نبود

سرمایه گذار در حد خیلی رقم کمتر از زنجانی که حتی اختلاس کرده باشه رو بخاطر اینکه با این شرایط ناجور ایران سرمایشو ور نداشته ببره رو باهاش یجوری تعامل میکنن که طرف در نره ... تازه این زنجانی بدهکاره و اختلاس هم نکرده

الان اگر لو نداده بودنش
ایران نفتشو میتونست بفروشه هر چند غیر قانونی بود
اینقد رکود نمیشد

الان بخاطر همین کارا و تغییر قوانین سریع تو ایران سرمایه گذار امنیت نداره و ایران نمیاد

همین امیر منصور آریا زمان دولت اصلاحات چهارصد تا شرکت به نام خودش ثبت کرد و گنده شد

اصلا دکلی وارد کشور نشده بود پول خرید دکل اختلاس شده بود که توی ماجرا رد آقا زاده وزیر خاتمی خاتمی بود که اینجا رو نگفتن دولتی ها

اینقد رحمانی فضلی گفت پول کثیف پول کثیف چی شد تهش ؟ سیاسی کاری بود

دستگیری بقایی بخاطر اختلاس و خارج کردن پول از کشور بود یا اعتراض به غصب غیر قانونی یه صندوق خصوصی توسط جهانگیری و اعضای دولت فعلی؟!

فقط میخوان القا کنند به مردم که دوره قبل جهنم بود باشه اصلا دوره قبل درک اسفل بود باید دید هدفشون چیه که الان روزنامه آرمان منتسب به هاشمی توی این دو سال روزی نشده که یه تیتر تو صفحه اول در مورد فساد دولت قبل نزنه

43 میلیارد دلار ما رو عربستان زد به ماتحت گاو بخاطر سیاست ضعیف و منفعل کیا که الان اسمشو گذاشتن دیپلماسی ارواح خیکشون؟؟؟

اینجای قضیه بو میده . حقیقت رو جریانی که روی کاره داره وارون جلوه میده و رنگش میکنه

دیگه پیر شدیم بازی نمیخوریم تحمیق نمیشیم

آخرین ویرایش:

Tik TAAk

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اون خبر رو از پایگاه fetan دیدم معتبر بود منبعش برا حرفم ارزش قایلم دوس ندارم یه چیزی بگم که بعدش عکسش از آب در بیاد

نه ببینید بودجه وزارت دفاع رو دولت تعیین میکنه الان بودجه وزارت دفاع رو سال قبل یک هفتم کردند سال بعدش اون یک هفتم رو هم کم کردند . که بعضی ها گفتند این کار اصلا یعنی تضعیف بنیه دفاعی کشور

این که میگین بلا سر مردم آورد دقیقا منظورتون کدوم بلاست ؟ :d رو چه حساب میگین الان عقب تریم ؟

اخه یه هجمه هایی میکنن به احمدی نژاد واقعا ادم تعجب میکنه بخوام از احمدی نژاد بد بگم حرف خیلیه ولی اینا مساله نیست واقعا

اینم که میگن آآآآآآآآآآآآآآآآآآآآی فساااااااااااااااااااد کرد دزدیِِِِِِِِِِِِِِِِِِِِِِِِِِِِِِِِِِییییییییییییید برررررررررررررد سیاسی کاریه

دنبال کنید اخبار رو متوجه میشید . احمدی نژاد رو به خاطر تاخیر تو ارائه اساسنامه یکی از نهاد های جزیی وزارت ورزش دادگاهی کردند ینی جرم در این چرت و بیخود

اینقد برا خودش دشمن تراشیده این بشر اگه قد یه هزار تومنی اختلاس کرده بود به چهار میخ میکشیدنش

مثلا همین هیاهوی بابک زنجانی

بیش ترین رابطه رو با دولت های اصلاح طلب داشته
تازه جرم گنده اش که در واقع جرم نیست بدهکاریه اونم بخاطر اینکه پول فروش نفت رو نتونسته وصول کنه از طرف خارجی

دولت گفته باید از خودت بدی ما با تو قرارداد بسته بودیم کنارش یه سری جعل سند هم داشته که الحق به خاطر امنیت سرمایه گذار میتونستن بین خودشون این قضیه رو حل کنن دارن انتقام احمدی نژاد رو میگیرن از این

که قرار شده 9000 میلیارد رو از جیب خودش بده
باید دید که عواقب این کار چیه چندین هزار تا کارمند داره و حتی دارایی های شناخته شده اش بیش تر بیل گیتسه
حالا این ادم بخاطر ابروریزی ای که باهاش کردن بخواد اموالشو برداره ببره از ایران کشور خیلی متضرر میشه

خیلی ها هم میگن که میشد این کار رو بین خودشون حل کنن و کار به دادگاه نکشه ولی روحانی کمربسته بود تلافی کنه
جالبه که کسی هم که زنجانی رو لو داد و باعث شد اموال ایران توی ترکیه مسدود بشه و حتی صبر نکرد طرف بیاد ایران تا اموال ایران از دست نره و افتضاح ببار نیاد مهدی هاشمی بود که میگفت چرا امتیاز دلالی نفت رو ندادن به من دادن به ضراب و زنجانی در حالی که اصلا در این حد نبود

سرمایه گذار در حد خیلی رقم کمتر از زنجانی که حتی اختلاس کرده باشه رو بخاطر اینکه با این شرایط ناجور ایران سرمایشو ور نداشته ببره رو باهاش یجوری تعامل میکنن که طرف در نره ... تازه این زنجانی بدهکاره و اختلاس هم نکرده

الان اگر لو نداده بودنش
ایران نفتشو میتونست بفروشه هر چند غیر قانونی بود
اینقد رکود نمیشد

الان بخاطر همین کارا و تغییر قوانین سریع تو ایران سرمایه گذار امنیت نداره و ایران نمیاد

همین امیر منصور آریا زمان دولت اصلاحات چهارصد تا شرکت به نام خودش ثبت کرد و گنده شد

اصلا دکلی وارد کشور نشده بود پول خرید دکل اختلاس شده بود که توی ماجرا رد آقا زاده وزیر خاتمی خاتمی بود که اینجا رو نگفتن دولتی ها

اینقد رحمانی فضلی گفت پول کثیف پول کثیف چی شد تهش ؟ سیاسی کاری بود

دستگیری بقایی بخاطر اختلاس و خارج کردن پول از کشور بود یا اعتراض به غصب غیر قانونی یه صندوق خصوصی توسط جهانگیری و اعضای دولت فعلی؟!

فقط میخوان القا کنند به مردم که دوره قبل جهنم بود باشه اصلا دوره قبل درک اسفل بود باید دید هدفشون چیه که الان روزنامه آرمان منتسب به هاشمی توی این دو سال روزی نشده که یه تیتر تو صفحه اول در مورد فساد دولت قبل نزنه

43 میلیارد دلار ما رو عربستان زد به ماتحت گاو بخاطر سیاست ضعیف و منفعل کیا که الان اسمشو گذاشتن دیپلماسی ارواح خیکشون؟؟؟

اینجای قضیه بو میده . حقیقت رو جریانی که روی کاره داره وارون جلوه میده و رنگش میکنه

دیگه پیر شدیم بازی نمیخوریم تحمیق نمیشیم

الان این همه رو برای کی نوشتین؟ :d

من واقعا عذر میخام نمیدونستم شما طرف دار اقای احمدی نژادید :d

کاملا مشخصه از نوشته هاتون که چقد قاطع نوشتین و چقد حرص خوردین تا این پست رو ارسال کردین :|

( فونت درشت نویسی و این همه تاکید لازم نبود خانم )

من چیزی جز حقیقت نگفتم خوشبختانه ملت ما بیدارن ... هرچند من طرفدار کسی نیستم و بدون موضع گیری نظر خودمو دادم که البته چیزی جز حقیقت نبود

همین اقا روابط خارجی ایرانو کلا به گند کشید غیر از اینه؟

اصلا هم علاقه ای به مناظره با شما ندارم چون من حتی حوصله ی جواب دادن پیج خودمم ندارم بعد حالا برم ببینم این اقا چکار کرده .لازم نبود اینقد حرص بخورین :)

فقط ی نظربود همین که البته حقیقتم داشت متاسفم که تحمل شنیدن انتقاد و ندارین

شاد باشین :gol:

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا