كمك ،HELP ، سئوالات، FAQ ، درخواست ( پروژه هاي درسي )

وضعیت
موضوع بسته شده است.

میثم رهنما

عضو جدید
پلان مرکز تحقیقات ساختمان ومسکن

پلان مرکز تحقیقات ساختمان ومسکن

سلام
اطلاعاتی راجع به پلان وجزییات این عنوان می خواستم:cool:

آخرین ویرایش:

zimens

عضو جدید
کلاژ

کلاژ

سلام دوستان:smile:کسی هست که کلاژ کار کرده باشه و بتونه به من کمک کنه یا اگه کسی میدونه که از کجا میتونم اطلاعات برای ساخت کلاژ شخصیت پیدا کنم ممنون میشم:gol:

Xara

عضو جدید
مهم--->>villa savoye<<---مهم

مهم--->>villa savoye<<---مهم

سلام دوستان؛
براي درس ساخت و ارائه پروژه ي آخر ترم ما ساخت ماكت villa savoye هست و زمان زيادي ندارم و هيچ اطلاعي راجع بهش ندارم. لطفا اگه تونستيد هر چيزي كه به من در ساختنش كمك كنه مثل:عكس هايي از ماكت ساخته شده، پلان،و كار هاي 3d و يا سايت ، وبلاگ و .... پيدا كنيد خيلي خيلي ممنون ميشم. ;)

RAINY_NIGHT

عضو جدید
اگه من جای تو بودم :

حرف استاد ها رو هم گوش می دادم . :)

زیاد هم شیطونی نمی کردم ( اگه پسری با دخترا زیاد ور نرو و اگه دختر به پسرا زیاد رو نده )
:whistle:
به سال بالایی هام احترام می ذاشتم و ازشون می خواستم که تو درس ها بهم کمک کنم ( مطمئن باش اون ها از کمک کردن بهت خوشحال می شن ):tooth:

با هم دوره ای هام سعی می کردم دوست باشم ، اگه با چند تاشون کدورتی پیدا کنی ممکنه کم کم آتلیه برات زهر مار بشه ( دقت کن که بچه های معماری به دلیل ارتباط های زیادی که با هم دارند ممکنه اتفاق هایی بینشون بیفته که زیاد باب میل نباشه سعی کن در این جور موارد کوتاه بیای و به بزرگی خودت ببخشی ):child:

سعی می کردم دوست هایی که انتخاب می کنم درسخون ترین و در عین حال با آینده ترین بچه های دوره باشند . چون هم توی دوره تحصیل باعث رشد تو می شوند و هم بعداز اون همکار های خوبی برات خواهند بود ( وای از دست رفیق ناباب که بنده خودم دیدم چه جوری آدم نابود می کنه ):smoke:

مطالعه میکردم و تمام مجله ها رو می جوییدم . (جوییدن هم برای دندون هات خوبه هم برای مغزت ):w02:

خوب دیگه چیزی یادم نمیاد ، امیدوارم کاربر خوبی برای سایت بشی ! .(از طرف یک سال پنجمی )
منم موافقم.و به نظرم مطالعه واقعا مهمه.هر چي ميتوني كتاب بخون.موفق باشي;)

zhsaffar

عضو جدید
سلام دوستان؛
براي درس ساخت و ارائه پروژه ي آخر ترم ما ساخت ماكت villa savoye هست و زمان زيادي ندارم و هيچ اطلاعي راجع بهش ندارم. لطفا اگه تونستيد هر چيزي كه به من در ساختنش كمك كنه مثل:عكس هايي از ماكت ساخته شده، پلان،و كار هاي 3d و يا سايت ، وبلاگ و .... پيدا كنيد خيلي خيلي ممنون ميشم. ;)

سلام
دوست عزيز برو توي images گوگل سرچ كن مثلا Villa Savoye Plan و مشابه اين و خيلي سريع به پلانها و نماها و پرسپكتيو هاي لازم و ايزومتريكها و.... و هر چي كه براي ماكت لازم داري ميرسي.
اين بنا هر مدركي كه بخوايد تو نت براش پيدا ميشه.

parikoochooloo

کاربر فعال
سلام دوستان؛

سلام دوست عزیز... اتفاقا من هم برای درس ساخت و ارائه پیشرفته این ترم همین ویلا ساوای لوکوربوزیه رو انتخاب کردم... پلان ها و پرسپکتیو و نماها و 2 تا برش هم ازش دارم اگه خواستی ]درس ایمیلتو بهم بده من همه رو برات بفرستم.... البته همه به صورت فایل های اتوکد توی 7 تا فایل هست... امیدوارم بتونم کمکتون کنم...:smile:

• Like
واکنش ها: Xara

arc_b80

عضو جدید
درخواست موزه

درخواست موزه

سلام دوستان.در مورد موزه(موزه رقص بومی خراسان شمالی)مطلب می خوام.لطفا"هر چی شد:مطلب.برنامه فیزیکی.دیاگرام.کانسپت...

آخرین ویرایش:

sheitonak

عضو جدید
کاربر ممتاز
طراحی

طراحی

اطلاعاتی درباره طراحی کافی شاپ می خوام که در یه اختلاف ارتفاع قرار داره

سماته

عضو جدید
چرا فقط تا 3 طبقه میتوان از 3d wall یا همان پانل ساختمان ساخت؟
طبقات بیشتر هم میتونی بسازی اما برای اینکه مقاومتش تأمین بشه باید با سیستم های سازه ای دیگه ترکیب بشه. اما تا 5 طبقه میشه با این سیستم ساخت.

خانومی

عضو جدید
Niaz be komak daram baraye etelaati dar morede emmm

Niaz be komak daram baraye etelaati dar morede emmm

salam
man darhale anjame yek proje hastam, ke dare ba strobaal sakhte mishe (saghehaye gandom) hala donbale khoonehayi migardam ke too roostaha ba giah ya gelo kah sakhte mishan ama too google hich chizi peida nemikonam.
mamnoon misham agar etelaati darin va be vaghtetoon latmei nemikhore be man bedin. mamnoon:gol:

niosha 123

عضو جدید
زنبور عسل

زنبور عسل

سلام
موضوع تحقیق انسان طبیعت من خوشبختانه یا متاسفانه زنبور عسل اگه کسی می تونه یاری کنه این در راه موندرو، خوب یاری کنه دیگه! :gol:

TINA ARCHI

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام بچه ها کسی مطلبی يا عکسی از چای خانه تو کوه داره؟

bahar_arch

عضو جدید
معماری قاجار(نقشه یا مطلب)

معماری قاجار(نقشه یا مطلب)

سلام به همگی

اگر در مورد ساختار شهرهای قاجاری و یا روند شکل گیری شهرها ی ایران در دوره های مختلف و به خصوص نقشه های قدیمی از شهر های ایران (شهر های مشهد-کاشان-اصفهان-یزد-شیراز-تهران-...)و یا هر مطلب مفیدی در این زمینه ،کتاب یا سایتی رو میشناسید ، لطفا معرفی کنید.البته یه سری مطلب و نقشه دارم ولی بازم لازم دارم.

با تشکر:w10::smile:

سعید معمار

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام به همگی

اگر در مورد ساختار شهرهای قاجاری و یا روند شکل گیری شهرها ی ایران در دوره های مختلف و به خصوص نقشه های قدیمی از شهر های ایران (شهر های مشهد-کاشان-اصفهان-یزد-شیراز-تهران-...)و یا هر مطلب مفیدی در این زمینه ،کتاب یا سایتی رو میشناسید ، لطفا معرفی کنید.البته یه سری مطلب و نقشه دارم ولی بازم لازم دارم.

با تشکر:w10::smile:

سلام مجله معمار 51_سایت مهرازی_کتاب معماری دوره پهلوی اول_نقشه قدیمی سایت shiraz city .org;)

ا.پزشکی

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
سلام
موضوع تحقیق انسان طبیعت من خوشبختانه یا متاسفانه زنبور عسل اگه کسی می تونه یاری کنه این در راه موندرو، خوب یاری کنه دیگه! :gol:

سلام.

می تونی برای ایجاد رابطه بین موضوع انتخابیت و معماری و انسان، روی معماری زنبور عسل کار کنی؛ کندویی که درست می کنه و هندسه ای که توی ساخت اون به کار می بره و بعد بری ببینی که انسان از چه نظام و هندسه ای برای ساخت و ایجاد اثر معماری پیروی می کنه.

به این روند اگه پیش بری، طبیعت، انسان و معماری هر 3 بررسی شدن.

zarnaz_a

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
دوست عزیزم لطف کنید به عنوان بخش دقت کنید. و تاپیک و در بخش مربوط ایجاد کنید.
این بار به جای اینکه تاپیک حذف بشه منتقل میشه.

ا.پزشکی

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
salam
man darhale anjame yek proje hastam, ke dare ba strobaal sakhte mishe (saghehaye gandom) hala donbale khoonehayi migardam ke too roostaha ba giah ya gelo kah sakhte mishan ama too google hich chizi peida nemikonam.
mamnoon misham agar etelaati darin va be vaghtetoon latmei nemikhore be man bedin. mamnoon:gol:

سلام.

نمی دونم درست منظورت رو متوجه شدم یا نه، ولی اگر به دنبال خونه های بومی هستی که با گل و کاه یا ساقه ی گیاه ساخته بشن باید بگم که معماری یزد ( بافت مسکونی) با خاک و کاه گله؛ قوم "کاناک" هم خونه هاشون رو با ساقه ی گیاه میسازن که معماری به نام "رنزو پیانو" هم با الهام از همین موضوع براشون یه مرکز فرهنگی به نام "ژان مری جیبائو" طراحی کرده. شمال کشور ما و همینطورم در سوییس و کوه های الپ هم کلبه هایی داریم که فقط با چوب درختان ساخته می شن که تو اروپا بهشون "شله" (دیکته اش به زبان فرانسه =chalet ) هم میگن.

موفق باشی

ا.پزشکی

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
سلام! من یه دانشجوی ترم اول (کاردانی به کارشناسی) رشته مکانیک هستم!

چند وقتی هست که شدیدا علاقه مند به معماری شدم! الانم دیر برای اینکه فیلدمو عوض کنم! یعنی الان دیگه دیره!

اگه کسی تو شما آشنا به مکانیک هست میتونه بگه که کجاهای معماری و مکانیک به هم شبیه که م شاید بتونم تو اون فیلدها کاری بکنم!
با کجای معماری هست که بدون اطلاعات خیلی عمقی بشه کار کرد! (حداقل برای سر گرمی!) آخه خیلی جالبه 2تا مزیت داره که رشته خودم نداره!
1. ترکیب صنعت با هنره.
2. صنعته وابسته ای به نظر نمیرسه! یعنی خودمون (معماری سنتی و اسلامی) حرف های برای گفتن داریم!
ممنون میشم راهنمایی کنید!

سلام.

به هیچ عنوان برای ادامه در رشته معماری دیر نیست.
درس توی مقطعی که الان هستی با مکانیک تموم کن و برای فوق لیسانس معماری بخون.

کسی رو می شناسم که لیسانس مکانیک داشت و فوق معماری خوند و الان هم داره دکترای معماری می خونه.

هیچ جایی توی معماری نیست که بدون اطلاعات عمقی بشه کار کرد و معماری فقط معماری سنتی و اسلامی نیست، دنیایی داره برای خودش.

ترکیب صنعت با هنر که ازش صحبت کردی توی رشته طراحی صنعتی پیدا می شه که اون هم رشته جالبیه.

سعید معمار

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
من یه تحقیق 10_15 صفحه ای در مورد هندسه در معماری می خواستم.خودم با این که خیلی تو گوگل چیزای مختلف سرچ کردم اما فقط به به سری مطالب از هم گسسته رسیدم که هیچ جوری نمیشه بهم ربطشون داد.:confused::w20:
اگه کسی کمکم کنه یه دنیا ممنون میشم:gol::w27:

سلام کتاب هندسه در معماری نوشته مهندس زهره بزرگمهری

parikoochooloo

کاربر فعال
اگه توی ترسیم های پرسپکتیوی هندسه مشکل داری به نظرم کتاب معماری هندسه و روستا کتاب خوبیه....:smile:

سعید معمار

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام چندتا سیدی هست که اسمش تکنیکهای راندو در معماریه و مال دکتر مهدی نژاد بخری بد نیست هم درباره راندو توش توضیح داده هم درباره ی کلاژ..............;)در ضمن این سیدیا تصویری

سعید معمار

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام بچه ها
من ترم دو ام و یه سری نکات در مورد شیت بندی کارا میخاستم بدونم.:(

سلام شیت بندی اصولی داره که ساده ترین اونا اینه که بالا سمت راست سایت پلان قرار میگیره درزیر شیت A2 سمت راست کمی مایل به مرکز شیت پرسپکتیو 1نقطه ای یا دونقطه ای یا سه نقطه ای قرار میگیره.سمت چپ بالا پلان:در زیر پلان نما ها و برش هایی از پلان. درکنار پلان کانسپت طرح ویا به عبارتی خمیر مایه های کارا قرار میدی .در زیر پرسپکتیو میتونی از پرسپکتیو های داخلی و خارجی استفاده کنی.بقیه اطلاعات طرح که در درجه دوم اهمیت قرار دارند را در ما بین طرح های اصلی جاسازی میکنی;)

eMJey

متخصص AutoCAD
کاربر ممتاز

پلان طبقه اول

پلان طبقه دوم

پلان همکف

سعید معمار

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام به مهندسین عزیز: به تعدادی عکس در رابطه با نقش رنگ در دکوراسیون داخلی احتیاج دارم.(میخوام نقش رنگ کاملا ملموس باشه)

سلام من یه پست درباه ی جستاری بر نقش رنگ در معماری زدم.البته بدون تصویر.ولی یکی از دوستان تو همون تاپیک تو قسمت مقالات توضیح کامل تر به همراه رنگ داده که کامله.;)

zhsaffar

عضو جدید
سلام بچه ها کسی مطلبی يا عکسی از چای خانه تو کوه داره؟

اينجا نوشين چند تا شيت گذاشته كه فكر كنم كمكت كنن:
http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php?t=22264&page=7
http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php?t=22264&page=11

البته يه رستورانه نه چايخانه.تو صفحات دور و برش هم يه ورق بزن.

SHARMINKH

عضو جدید
سلام دوستان,من برای پروژه ی انسان_طبیعت یه سری عکس ومطلب از مسجد قبا میخواستم .ممنون میشم اگه کمکم کنید

وضعیت
موضوع بسته شده است.