گفتگوی مرتبط با دروس برق،برنامه ریزی تحصیلی و کنکور کارشناسی ارشد 93

وضعیت
موضوع بسته شده است.

hts1369

کاربر فعال مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
به زودی برای اولین بار در باشگاه آزمونهای آزمایشی با نظارت اساتید مطرح خواهیم داشت.5 نوبت آزمون خواهد بود.پس از تکمیل همه کارها فایل pdf آشنایی با جزئیات و بودجه بندی آژمونها در تالار قرار خواهد گرفت.برای اینکه آزمونها با استقبال مواجه بشه هر کدوم از افراد این تالار این موضوع رو با دوستان خودشون در میون بذارن تا تعداد شرکت کننده ها زیاد تر بشه

داداش دمت گرم عالی میشه
فقط برا همه گرایشها باشه
اینجا ظاهرا قدرتی کمتر هست ولی ما قدرتی ها هم دل داریم.برا ما هم بزارید.
ممنون که زحمت میکشید

arshad1367

عضو جدید
کاربر ممتاز
خب اون یه کتاب چی باشه.مومن زاده یا تقدسی یا کهن.دوستانی که سیگنال رو بالا زدن یا اطلاعاتی دارن خواهشمنده راهنمائیشون میباشم.با تشکر

دوست عزیز اندی نفر تا الان به این سوال پاسخ دادن ولی بار دیگر عرض میکنیم با توجه به تجربه بدست آمده از دوستان کنکوری از دو کتاب مومن زاده و تقدسی به صورت مکمل استفاده کنید ابتدا از کتاب مومن زاده شروع کنید ودر صورت برخورد با مشکلات احتمالی به کتاب تقدسی مراجعه کنید لازم بذکر است که کتاب تقدسی فوق العاده در مبحث شناسایی سیستم ها و خصوصا بحث معکوس پذیری عالی عمل کرده !!! با خواندن این دوکتاب شما بدرصد بالایی دست خواهید یافت در صورت نیاز به سوالات متنوع و جدید به بانک تست این عزیزان هم میتوانید مراجعه کنید خصوصا بانک تست مهندس کهن، مهندس مومن زاده و وازمونهای تالیفی تقدسی ... این همه مکث رو انتخاب کتب جز اتلاف وقت چیزی ندارد موفق باشید

hmdelectron

عضو جدید
دوستان عزیز با سلام؛
با توجه به بررسیهایی که این چند روزه کردم جزوات و کتابهای زیر رو برای مطالعه انتخاب کردم. ضمن تشکر از دوستانی که با مطالبشون کمک کردن من به این جمع بندی برسم ازتون خواهش میکنم با توجه به تجربه تون اگه ایرادی تو انتخابام دارم بنده را راهنمایی نمایید چون روز پنجشنبه قصد دارم برم و انتخابهای اولم رو بخرم. در ضمن منابع را بترتیب اولویت نوشته ام.

مدار: پوران پژوهش (کارو زرگر) - پارسه (عبدالعالی) – مدرسان شریف (حسین نامی) - راهیان ارشد (مصطفی تقوی کنی) – جهش (دکتر متدین) - جزوه سیصد سوال (مهندس کهن)- جزوه دکتر ملک محمد - رهیافت (دکتر دیانی)
الکترونیک: راهیان ارشد (مهندس اسلام پناه) - الکترونیک یک راهیان ارشد - الکترونیک دو نصیر - تستهای اشرفیان - جزوه مهندس اسلام پناه
ریاضیات مهندسی: جزوه پارسه (دکتر محمد صادق معتقدی) - راهیان ارشد (مهندس مومن زاده) - انتشارات نصیر (مهندس کریمی) - پوران پژوهش (دکتر حاجی جمشیدی)
معادلات دیفرانسیل: جزوه پارسه (دکتر محمد صادق معتقدی) - نصیر (مهندس کریمی) - راهیان ارشد (دکتر خداکرمی)
سیگنال ها و سیستمها: راهیان ارشد (مهندس مومن زاده و گلستانی) - انتشارات نصیر (مهندس تقدسی) - جزوه دکتر شیرین آبادی
زبان عمومی: انتشارات پارسه (الناز یوسف زاده و هادی جهانشاهی)
زبان تخصصی: انتشارات پارسه (دکتر سعید مظفری) - کتاب زبان تخصصی سمت
کنترل خطی: پوران پژوهش (امین رضایی) - انتشارت راهیان ارشد (مهندس تقوی) - پارسه (جاهد مطلق) - پردازش (کامران خسروانی) - رهیافت (دکتر دیانی) - جزوه دکتر شیرین آبادی
بررسی سیستم های قدرت: پوران پژوهش (حلم زاده) - جزوه مهندس براتی (کنکور88 ) - نشر آهنگ - کتاب بررسی پردازش - جزوه آقای انتصار (نصیر + پارسه) - جزوه دکتر حلم زاده
ماشینهای الکتریکی: پوران پژوهش (حلم زاده) - مدرسان شریف (پژمانفر) - کتابهای پردازش و راهیان ارشد (برای تست بیشتر)
الکترومغناطیس: جزوه پارسه (دکتر عبدالعلی) - پردازش (دکتر طاهری) - تستهای راهیان ارشد - قسمت مغناطیس رهیافت (دکتر دیانی) - جزوه اشرفیان
آمار و احتمالات: انتشارات پارسه (محسن طورانی) - مدرسان شریف (دکتر جعفری)

Ehi

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
دوستان عزیز با سلام؛
با توجه به بررسیهایی که این چند روزه کردم جزوات و کتابهای زیر رو برای مطالعه انتخاب کردم. ضمن تشکر از دوستانی که با مطالبشون کمک کردن من به این جمع بندی برسم ازتون خواهش میکنم با توجه به تجربه تون اگه ایرادی تو انتخابام دارم بنده را راهنمایی نمایید چون روز پنجشنبه قصد دارم برم و انتخابهای اولم رو بخرم. در ضمن منابع را بترتیب اولویت نوشته ام.

مدار: پوران پژوهش (کارو زرگر) - پارسه (عبدالعالی) – مدرسان شریف (حسین نامی) - راهیان ارشد (مصطفی تقوی کنی) – جهش (دکتر متدین) - جزوه سیصد سوال (مهندس کهن)- جزوه دکتر ملک محمد - رهیافت (دکتر دیانی)
الکترونیک: راهیان ارشد (مهندس اسلام پناه) - الکترونیک یک راهیان ارشد - الکترونیک دو نصیر - تستهای اشرفیان - جزوه مهندس اسلام پناه
ریاضیات مهندسی: جزوه پارسه (دکتر محمد صادق معتقدی) - راهیان ارشد (مهندس مومن زاده) - انتشارات نصیر (مهندس کریمی) - پوران پژوهش (دکتر حاجی جمشیدی)
معادلات دیفرانسیل: جزوه پارسه (دکتر محمد صادق معتقدی) - نصیر (مهندس کریمی) - راهیان ارشد (دکتر خداکرمی)
سیگنال ها و سیستمها: راهیان ارشد (مهندس مومن زاده و گلستانی) - انتشارات نصیر (مهندس تقدسی) - جزوه دکتر شیرین آبادی
کنترل خطی: پوران پژوهش (امین رضایی) - انتشارت راهیان ارشد (مهندس تقوی) - پارسه (جاهد مطلق) - پردازش (کامران خسروانی) - رهیافت (دکتر دیانی) - جزوه دکتر شیرین آبادی
بررسی سیستم های قدرت: پوران پژوهش (حلم زاده) - جزوه مهندس براتی (کنکور88 ) - نشر آهنگ - کتاب بررسی پردازش - جزوه آقای انتصار (نصیر + پارسه) - جزوه دکتر حلم زاده
ماشینهای الکتریکی: پوران پژوهش (حلم زاده) - مدرسان شریف (پژمانفر) - کتابهای پردازش و راهیان ارشد (برای تست بیشتر)
الکترومغناطیس: جزوه پارسه (دکتر عبدالعلی) - پردازش (دکتر طاهری) - تستهای راهیان ارشد - قسمت مغناطیس رهیافت (دکتر دیانی) - جزوه اشرفیان

سلام.بهترین منابع رو انتخاب کردید.با خیال راحت منابع اول رو بخرید.البته چون جزوات دکتر معتقدی در نت موجود است نیاز به خریدن اونها نیست و مورد دوم رو بخرید

hmdelectron

عضو جدید
سلام.بهترین منابع رو انتخاب کردید.با خیال راحت منابع اول رو بخرید.البته چون جزوات دکتر معتقدی در نت موجود است نیاز به خریدن اونها نیست و مورد دوم رو بخرید

ممنونم آقای روشان

یکی از افرادی که به من کمک کرد شما بودین با این پست خوبتون

در ضمن جزوات و کتابهای دکتر معتقدی رو دارم

آخرین ویرایش توسط مدیر:
  • Like
واکنش ها: Ehi

Paydar91

کاربر فعال تالار مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
سلام
کتاب سرمه ای دانشگاه تهران همون کتاب که انتشارت پوران چاپ کرده یا کتاب دیگه است ؟(کنکور 85 تا 90؟)

نه...
تا اگه منظورتون اون سه جلد دانشگاه تهران...
جلد سومش که از سال 84 تا 91 هستش ....اونم ماله خود انتشارات دانشگاه تهرانه.....

اون پوران کتاب دیگه ای هستش که فکر کنم چند وقت پیشا توی کتاب خونه به چشمم خورده بود...

Ehi

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
داداش دمت گرم عالی میشه
فقط برا همه گرایشها باشه
اینجا ظاهرا قدرتی کمتر هست ولی ما قدرتی ها هم دل داریم.برا ما هم بزارید.
ممنون که زحمت میکشید
سلام.متاسفانه واسه درس بررسی کسی رو نداریم که روی این درس مسلط باشه و بتونه ازش تستی طراحی کنه،همینطور مغناطیس و آمار

erwin88

عضو جدید
دوستان عزیز با سلام؛

خيلي خوبه ولي يه سوال رشتت چيه كه مي خواي همه رو بگيري بررسي و ماشين و سيگنال والكترونيك فكركنم اشتباه مي كني ؟شما رشتت رو بگو شايد نياز نباشه همه رو بگيري

آخرین ویرایش:

Dashpot

عضو جدید
دوستان عزیز با سلام؛

در مورد درس بررسی کتاب آقای بهنام محمدی ایواتلو از پخش آذریان رو بهتون توصیه میکنم.بسیار کامل هستش بالطبع حجمش بالاست.بررسی پارسه جدیدش رو هم ببینید یکی از دوستانم تعریفش رو میکرد.
پایدار باشید...

atena2

عضو جدید

کارنامه نفر اول کنکور ارشد برق 92 مهندس علی مهرپویا

زبان
5 %
ریاضی

75 %
مدار

91 %
کنترل

33 %
سیگنال

91 %
الکترونیک
100 %
الکترومغناطیس
54 %

چه کرده تو مدار وسیگنال و االکترونیک :eek: واقعلا گل کاشته به نظر من که با اختلاف زیاد نفر اول شده ، بچه ها خودتون رو گم نکنید :smile: مخصوصا الکترونیکیا و مخابراتیها ، شما هم میتونید ;) ، چون تعداد اونایی که همچین درصدی رو زدن فک نکنم به انگشتای یه دست هم برسه .

منبع
من واقعا توی کف این درصدهام.......
به عنوان کسی که دو بار جدی کنکور داده و می دونم که حتی سی درصد هم توی کنکور برق عمل شاقی هست. چون سوالها روتین و دو دو تا 4 تا نیست . غیر از خوندن و تسلط باید ابتکار و خلاقیت هم به خرج بدی .. و خیلی سریع بهترین راه رو پیدا کنی..
واقعا درصدها برام خیلی خیلی عجیبه . صاحب این درصدها غیر از مطالعه و تسلط .، ضریب هوشی خیلی خیلی بالایی داشته و در ضمن خیلی هم آرامش داشته .
یعنی همیشه نفرات اول چنین درصدهایی دارند ؟؟؟

engpower_1

عضو جدید
بعنوان دومین سوال چالش برانگیزی که امسال خیلی از اساتید هم حتی براش جوابی نداشتن و فقط توجیه میکردن، سوال 62 رو انتخاب کردم. صورت سوال:
مشاهده پیوست 153867

جواب این سوال توی کلید نهایی سازمان سنجشم گزینه 2 شد ولی سوال اصلی که هنوز هم کسی نتونسته جواب قانع کننده ای برای اون پیدا کنه این بود که چرا گزینه 1 غلطه؟! این سوالو دست کم نگیرید.

بنظرم حتی اگه کسی حوصله داره بد نیست برای اساتید کنترل ایمیل بزنه شاید اونا بتونن جواب قانع کننده ای بدن (من این سوال رو توی این تاپیک هم گذاشتم تا کمی فضای اینجا عوض بشه و بچه ها بجای بحثهای حاشیه ای بیشتر بحث علمی کنند).

Dashpot

عضو جدید
سلام بر همه؛
می خوام برنامه ای با مطلب بنویسم که نمایش سری فوریه با محاسبه ضرایب سری فوریه بهم بده و همچنین نمودار اندازه و فاز ضرایب سری فوریه راتعیین کنه.شکل سیگنال هم اینه:

مشاهده پیوست 153891
با تشکر

erwin88

عضو جدید
با سلام؛
سوالات ارشد 92 آزاد (هفته گذشته) را میخوام.کسی داره؟
با تشکر
واقعا مزخرف بود بررسي سوال از عايق و بررسي ٢ داده بود
رياضي هم اصلا هدفش مسخره كردن بود كنترل ولي خوب و رو تين بود ولي من هنوز توكف بررسييم مي گم سرفصل درسي بررسي رو دقيقا از كجا بايد در اورد كه چي هس چي نيست

livewaves

کاربر فعال
واقعا مزخرف بود بررسي سوال از عايق و بررسي ٢ داده بود
رياضي هم اصلا هدفش مسخره كردن بود كنترل ولي خوب و رو تين بود ولي من هنوز توكف بررسييم مي گم سرفصل درسي بررسي رو دقيقا از كجا بايد در اورد كه چي هس چي نيست
ریاضیش راحت بوده؟
سیگنالش چطور بود؟

I amir

عضو جدید
کسی از فیلم های الکترومغناطیس باغستانی استفاده کرده؟
ارزش وقت گذاشتن دارد؟

تسنیم_ط

عضو جدید
اطلاعيه پذيرش دانشجو در دوره كارشناسي ارشد به شيوه آموزش الكترونيكي

اطلاعيه پذيرش دانشجو در دوره كارشناسي ارشد به شيوه آموزش الكترونيكي

[h=1]اطلاعيه پذيرش دانشجو در دوره كارشناسي ارشد به شيوه آموزش الكترونيكي، كارشناسي و تحصيلات تكميلي پرديس بين الملل، دانشگاه صنعتي اميركبير (پلي تكنيك تهران)[/h]

بدينوسيله به اطلاع مي رساند دانشگاه صنعتي اميركبير با هماهنگي و تحت نظارت سازمان سنجش آموزش كشور اقدام به برگزاري آزمون ورودي و پذيرش دانشجو براي سال تحصيلي 93ـ92 به شرح ذيل خواهد نمود.
1ـ دوره كارشناسي ارشد به شيوه آموزش الكترونيكي در چهار منطقه (گرمسار، بندرعباس، ماهشهر و تهران)
2ـ دوره هاي كارشناسي و تحصيلات تكميلي در پرديس بين الملل و كارشناسي ارشد مديريت اجرايي (MBE)
داوطلبان گرامي مي توانند جهت كسب اطلاعات بيشتر و ثبت نام الكترونيكي به سايت دانشگاه صنعتي اميركبير به نشاني aut.ac.ir مراجعه نمايند.
روابط عمومی سازمان سنجش آموزش کشور

hamid_3469

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
دوستان داشتم سایت پارسه رو نگاه میکردنم دیدم یه طرحی دارن به عنوان ((طرح سه شنبه برقی پارسه)) که این طرح برای کساییه که میخوان درسی رو سفید بزارن، به این صورته که ، رو 1 تا n سوال پر تکرار سالهای گذشته (از یک مبحث آسون) سرمایه گزاری میکنن تا واسه یک سوالم شده از اون درس جواب داد و سفید باقی نمونه .
حالا سوالم اینکه منی که مغناطیسو با 10 پاس کردم اونم با یه استاد اسون اگه بخوام این طرحو خودم واسه خودم اجرا کنم کدوم مبحثه مغناطیسه که سوالات اسونتری ازش طرح میشه و خودشم آسونه ؟؟

یا توصیتون اینکه همون سفید باقی بمونه بهتره !

erwin88

عضو جدید
ریاضیش راحت بوده؟
سیگنالش چطور بود؟
من رشتم قدرته سيگنال رو نزدم ولي رياضيش خيلي چرت بود مثلا فكر كن معادلات و مهندسي خوندي بعد بايد بري هندسه دبستاني حل كني البته از خدام بود كلا رياضيش آسون بود

erwin88

عضو جدید
دوستان داشتم سایت پارسه رو نگاه میکردنم دیدم یه طرحی دارن به عنوان ((طرح سه شنبه برقی پارسه)) که این طرح برای کساییه که میخوان درسی رو سفید بزارن، به این صورته که ، رو 1 تا n سوال پر تکرار سالهای گذشته (از یک مبحث آسون) سرمایه گزاری میکنن تا واسه یک سوالم شده از اون درس جواب داد و سفید باقی نمونه .
حالا سوالم اینکه منی که مغناطیسو با 10 پاس کردم اونم با یه استاد اسون اگه بخوام این طرحو خودم واسه خودم اجرا کنم کدوم مبحثه مغناطیسه که سوالات اسونتری ازش طرح میشه و خودشم آسونه ؟؟

قطعا نبايد هيچ درسي رو سفيد بذاري ولي دادا تو حتي واسه درسي كه مسلط هم هستي بايد همين كار بكني

MehranVB

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز

الکترومغناطیس درسی هست که باید از اول بخونیدش و همه فصلاش به هم مرتبط هست.
قسمت الکتریسیته رو که بخونید، وارد مغناطیس میشید که همون مفاهیم الکتریسیته دوباره تکرار میشه.
پس نمیتونید مبحثی رو انتخاب کنید و اون رو بخونید، چون باید مباحث قبلی رو هم بلد باشید.

اما تجربه خودم رو از این کاری که پارسه پیشنهاد داده، به شما بگم:
من پارسال کل مغناطیس رو خوندم. و تا قبل از خازن رو هم به شکل کنکوری خوندم و همه تستاش رو هم حل کردم، اما به دلایلی نتونستم از فصلای بعد تست حل کنم.
تصمیمم همین بود که دو تست کنکوری که از فصلای قبل میومد رو حل کنم تا درصدم 18 بشه.
اما همه چیز به این راحتیا پیش نمیره، اونم درسی مثل مغناطیس!
با انجام این کار، احتمال اینکه یکی از تستا رو بلد نباشید و جواب ندید خیلی زیاده، و احتمال اینکه تست دیگه‌ای که میخواید جواب بدید رو اشتباه بزنید باز هم خیلی زیاده.
و اگه این اتفاق بیافته، درصد مغناطیس منفی میشه و شاید مجبور شید با کنکور خدافظی کنید!
اینکه میگم احتمالش زیاده، واسه درس مغناطیس واقعاً زیاده! چون دامنه تستایی که حل میکنید، اونقدری نیست که هر تستی توی کنکور بیاد رو بتونید حل کنید.
مثالش کنکور همین پارسال که سئوالای مغناطیسش نسبتاً سخت بودن.

من این کار رو توی آزمونای آزمایشی امتحان کردم.
آزمون 25 درصد اول و 50 درصد اول، درصد خوبی از مغناطیس آوردم.
اما برای آزمونای جامع، یکیش رو 9 درصد و یکی دیگه هم شدم منفی 3 درصد و باعث شد تراز آزمونم خیلی پایین بیاد.
برای همین توی کنکور ریسک نکردم و اصلاً وقتی برای مغناطیس نذاشتم. (البته ضرر هم نکردم، چون وقتم رو گذاشتم روی ماشین و کنترل)
کاری که میکنید ریسک زیادی داره، پیشنهاد میکنم طوری بخونید که حداقل بتونید سه یا چهار سئوال کنکور رو با اطمینان جواب بدید.
این رو برای همه درسا میگم و نه فقط مغناطیس.

Muhammad1986

عضو جدید
میانگین مغناطیس توی کنکور ارشد برق منفی 15 درصده!!!

من دو بار سعی کردم بخونمش دیدم نمیتونم کلا بیخیالش شدم

به نظر من خوندن مغناطیس و حفظ کردن لغت زبان وقت تلف کردنه

فاز 4...باجلان

اخراجی موقت

منم زیاد مغناطیسم خوب نیست..همینطور زبان.و.
ولی رو همین دوتا بد حساب باز کردم.... جدن میشه یه 25 درصدی بزنی....

hamid_3469

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز

در مورد مغناطیس باهات موافقم ولی در مورد زبان نه ! همون حذفش کنم بهتره (مغناطیسو میگم ).
اخه یهو میبینی زبان یه سوالاتی میاد (مثل بعضی سوالات امسال) که اگه جواب ندی تا مدتها ادم حسرت میخوره و پشیمونه که چرا زبان نزده.

فاز 4...باجلان

اخراجی موقت
در مورد مغناطیس باهات موافقم ولی در مورد زبان نه ! همون حذفش کنم بهتره (مغناطیسو میگم ).
اخه یهو میبینی زبان یه سوالاتی میاد (مثل بعضی سوالات امسال) که اگه جواب ندی تا مدتها ادم حسرت میخوره و پشیمونه که چرا زبان نزده.

اره ..امسال دوست خودم زیادم زبانش قوی نبود ولی بالا 70 زده بود..... دمش گرم..

Muhammad1986

عضو جدید

اخه من امسال 504 و 450 رو خوندم ولی فقط تونستم متن بزنم به نظرم باید روی لغت سرمایه گذاری نکرد چون دایره ی لغات زبان خیلی خیلی ... خیلی وسیعه

در عوض باید متون زیادی رو خوند.

دوستم امسال اصلا مغناطیس رو سفید گذاشته بود زبانم 30تا زده بود ولی درصدای دیگه ش خوب بود رتبه ش 34 قدرت شد.

چند تا درس رو خوب بخونی و مسلط بشی خیلی بهتر از اینه که تموم دروس رو بخونی ولی ملسط نباشی

h.mehrabian

عضو جدید
سلام
دیدم دوستان عزیز دارن درباره ی مغناطیس بحث میکنن گفتم بزار تجربم رو در اختیارتون بزارم

مغناطیس درسی بدفهمی هست که اگه کسی نباشه که نحوه و تکنیک های خوندن و حل مثال تو این درس رو بهتون بگه واقعا کارتون سخت میشه .
من خودم با اینکه که در مغناطیس دارای پایه نسبتا خوبی بودم برای کنکور خیلی وقت گذاشتم و تا روز کنکور از این کار که مغناطیس رو خونده بودم پشیمون بودم
با این حال این یه درس ویژه هست که اگه بخواهم براتون- مثالی بزنم در کنکور آزمایشی سنجش من این درس رو حدود 12 درصدد میزدم ولی رتبم در این درس بین 1400 نفر حدود 28 میشد
این تاثیر عجیب درس مغناطیس رو میرسونه که هیچکدوم دیگه از درس های رشته برق این رو نداره در همین آزمون برای درس زبان با درصددی حدود 45 رتبم در این درس 90 میشد که زیاد جالب نیست.

در کنکور امسال هم تقریبا اکثر درسام رو معمولی زدم ولی مغناطیس 3 تا سوال درست جواب دادم که همین درس من رو خیلی کشید بالا و رتبم 104 شد
توصیم به دوستان عزیز اینکه کسایی که می خواهند دو تا درس حذف کنن (مثلا زبان و مغناطیس) ریسک زیادی میکنن
ولی با این حال این موضوع رو هم در نظر داشته باشید برای خوندن مغناطیس باید زمان زیادی بگذارین و تو این درس تست زدن زیاد مهم نیست بلکه فهمیدن پایه ای و اساسی مهمه.
امیدوارم بهترین انتخاب رو بکنید
با سپاس

آخرین ویرایش:
وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا