تاپیک مرجع و آموزش نرم افزار Solid Works

48055

عضو جدید
بچه ها من جزوه ی geartrax رو می خوام . اگه میشه یه لطف بکنین

48055

عضو جدید
بچه ها من می خوام این دو تا قطعه رو رو هم سوار کنم به صورتی که اون نیم استوانه داخل اون شیار سیلندر حرکت کنه . یعنی او نیم استوانه بالا و پایین با او شیار سیلندر بره . من از قید path math استفاده کردم در حالت model کار میکنه ولی وقتی می خوام ازش انیمیشن بگیرم error میده خواهشن کمک کنین . فایلاشم ضمیمه میکنمUntitled.jpg
راستی وقتی از path math استفاده می کنم وقتی یه دور میزنه به چرخشش ادامه نمیده
تو سالید 2011 کشیدم .

پیوست ها

• Desktop.rar
    308.2 کیلوبایت · بازدیدها: 0

CADeng64

عضو جدید
بچه ها من می خوام این دو تا قطعه رو رو هم سوار کنم به صورتی که اون نیم استوانه داخل اون شیار سیلندر حرکت کنه . یعنی او نیم استوانه بالا و پایین با او شیار سیلندر بره . من از قید path math استفاده کردم در حالت model کار میکنه ولی وقتی می خوام ازش انیمیشن بگیرم error میده خواهشن کمک کنین . فایلاشم ضمیمه میکنممشاهده پیوست 51910
راستی وقتی از path math استفاده می کنم وقتی یه دور میزنه به چرخشش ادامه نمیده
تو سالید 2011 کشیدم .

به این علت کار نمی کنه که قیدهایی که گذاشتین مکانیزم رو Over Constrained میکنه. شما وقتی آنالیز رو انجام دادین روی Mates در قسمت motion، کلیک راست کنید و Degree of freedoms را بزنید. بهتون نشون میده که درجه آزادی مکانیزم 3- است. باید فقط یک درجه آزادی داشته باشین که اون هم توسط motor که گذاشتین مقید میشه و درجه آزادی درست باید 0 باشه. وقتی درجه آزادی منفی باشه، نرم افزار به صورت اتوماتیک بعضی از اونها رو حذف میکنه تا درجه آزادی 0 بشه، بعد حل رو انجام میده که بیشتر وقت ها هم موفق نیست. بنابر این در انتخاب هر mate باید خیلی دقت کرد تا مکانیزم قید اضافی پیدا نکنه.مثلا قید concentric و parallel که اعمال کردین درجه آزادی منفی تولید می کنه. همون قید concentric کافیه. قید Path هم باز یک سری درجه آزادی از قطعه میگیره و در نهایت درجه آزادی کل منفی میشه. برای اینکه این اتفاق نیوفته موقع قید گذاری باید دقت کنید هر mate کدوم یک از درجه آزادی های x,y,z,Rx,Ry,Rz رو میگیره. قیدهای بعدی نباید با درجه آزادی های مقید شده فعلی همپوشانی داشته باشن. و در نهایت هم،DOF=1 شود که بعد از موتور 0 میشه. راه دوم اینه که به نرم افزار دستور بدین بگرده و بجای قیدهای اضافه(redundant) از bushing استفاده کنه. یعنی مثلا بجای مقید کردن کامل حرکت انتقالی در جهت x، از یک فنر با سختی زیاد استفاده کنه و به این ترتیب مشکل قید اضافه رو حل کنه. در مورد این مثال شما، این کار بعد از حذف قید Parallel جواب میده. دانلود فایل

z.alavi

کاربر فعال
اینجا خیلی پیشرفته هست. احتمالا واسه تازه وارد ها جزوه نمیزارید؟

mashti

عضو جدید
اینجا خیلی پیشرفته هست. احتمالا واسه تازه وارد ها جزوه نمیزارید؟

آقا من خودم solid کار کردم اما خیلی حرفه ای نیستم
اما تصمیم دارم تو یه محیط کاملا آموزشی تو یکی از سایتها tutorial خود solid یا یکی از آموزشهای دیگه زبان اصلیه و تازه دستم رسیده رو کار کنم (البته بعنوان یه کارگاه آموزشی)
ADSLهاتون رو براه کنید! یه هدستم اگه ندارید بخرید!

AhmadR3za

عضو جدید
سولیدورکس 32 بیت یا 64بیت ... ؟

سولیدورکس 32 بیت یا 64بیت ... ؟

با سلام خدمت دوستان

من الان سیستمم 64بیت هستش .. به نظرتون سولید 32 یا 64 نصب کنم؟
البته برای نصب 32 ویندوز 32 میریزم..
الان سوالای من اینه که سولید 64بیت رم پیشنهادی 7 به بالا میخواد که رم من 4 هستش برا همین میگم ...

در کل اصلان 32 یا 64...راهنمایی کنید ممنون میشم...:)

santimanatal

عضو جدید
سلام دوستان
یک سوال داشتم شاید پیش پا افتاده باشه ولی واقعا برام سواله
در مورد نرم افزارهایی که حول «یک» موضوع اند
چرا وقتی مدل پیشرفته تر آن هست اما هنوز هم مدل ساده تر آن طرفدار دارد و آموزش داده می شود؟
نمونه اش همین سالید...مگر نرم افزار کتیا قابلیت های بیشتری نداره؟ پس چرا باید سالید رو بلد باشیم؟
ممنونم

48055

عضو جدید
با سلام خدمت دوستان

من الان سیستمم 64بیت هستش .. به نظرتون سولید 32 یا 64 نصب کنم؟
البته برای نصب 32 ویندوز 32 میریزم..
الان سوالای من اینه که سولید 64بیت رم پیشنهادی 7 به بالا میخواد که رم من 4 هستش برا همین میگم ...

در کل اصلان 32 یا 64...راهنمایی کنید ممنون میشم...:)
مطمئا با 4 گیگ رم راحت سالید 64 بیت رو میکشه .

گارداش

عضو جدید
آقا سلام عليكم .

من 3 ماه ديگه دارم كه خدمت ( نا ) مقدس سربازيم تمام بشه .

ميخوام ساليد كار كنم .

و ميخوام با نسخه 2006 كار كنم ( خواهشا نگين چرا ميخواي با اين نسخه كار كني . الان ورژن

2009 هم اومده . باشه ؟! )

ساليد 2006 رو كامل نصب ميكنم و لي بعد از نصب وقتي آيكن اصليش رو باز ميكنم اين پيغام

ارور مياد :

ميشه بگين مشكل از كجاست ؟!
برای این که کرک یا لیسانسشو نصب نمیکنی.

arjmand200

عضو جدید
درخواست کرک solidwork 2011 x64

درخواست کرک solidwork 2011 x64

دوستان سلام ، این سالید ورک 64 بیتی دیگه اعصاب من رو زده به هم ، بعد از نصب و کرک کردن از کار میفته آیا کسی کرکی برای این نسخه داره یا نه ، ممنون میشم کسی کار ما رو راه بندازه

mashti

عضو جدید
سلام دوستان
یک سوال داشتم شاید پیش پا افتاده باشه ولی واقعا برام سواله
در مورد نرم افزارهایی که حول «یک» موضوع اند
چرا وقتی مدل پیشرفته تر آن هست اما هنوز هم مدل ساده تر آن طرفدار دارد و آموزش داده می شود؟
نمونه اش همین سالید...مگر نرم افزار کتیا قابلیت های بیشتری نداره؟ پس چرا باید سالید رو بلد باشیم؟
ممنونم
متاسفانه اشتباه خیلیا همینه که فکر میکنند سالید نسخه ساده کتیا ست
همچین طرز فکری از اساس اشتباهه!
کتیا همه امکاناتش وهمه محیطاش با هم نصب میشه اما سالید یه پلتفورم ساده است با بیشتر از پنجاه تا اکستنشن اضافی که یکیش "گیر ترکس" هستش که باید بصورت جداگانه نصبش کنید.
جالبه بدونید حتی تو دانشگاه MIT که معتبر ترین دانشگاه صنعتی دنیاست، همه فایل ها و نقشه ها با سالید کار شدن میتونید برید سایتشون و ببینید. من که یه دونه فایل کتیا پیدا نکردم
ocw.mit.edu

hamed maleki

عضو جدید
طراحی fin بر روی یک حلقه

طراحی fin بر روی یک حلقه

سلام
من با سالید زیاد کار کردم اما رسم fin روی یک حلقه رو نتونستم انجام بدم اگر کسی بلده لطفا بگه.

با تشکر از همه
:confused:

RN-Tuning

عضو جدید
سلام
از دوستان اگر کسی افزونه Jmag رو برای Catia V5 R18 داره لطفا بزاره

ممنون

mohammadmech

عضو جدید
شاید برای اونایی که وقت براشون مهمه مفید باشه.
وفتی دارید میت یا اندازه گیری میکنید مدام باید ویو رو بچرخونیم؟ نه
میشه کامپوننت و چرخوند. کافیه راست کلیک کنید و درگ
محور دوران داخل صفحه و عمود بر جهت درگ کردنه.
فرقی نکرد چندان
به جاش میشه یک مکار دیگه کرد
راست کلید و select other

تا افزایش سرعت بعدی...

mohammadmech

عضو جدید
این افزایش سرعت یادم رفت

شورت کاتای کیبورد. مثلا من کلید m میزنم mate باز میشه.
L میزنم برای line
t میزنم برای tape measurement

تو option تو تبه آخر پیداش میکنید.

as84m

عضو جدید
تایپ فارسی در سالیدورک

تایپ فارسی در سالیدورک

سلام
چطوری میشه در سالید ورک فارسی تایپ کرد؟

as84m

عضو جدید
سالید ورک solidworks

سالید ورک solidworks

سلام
چطوری میشه فایل های part سالید ورک 2011 را برای 2008 و 2010 ذخیره کرد؟

jkhl

عضو جدید
انیمیشن سازی با solid works

انیمیشن سازی با solid works

:) با سلام
چطور میتونم با solid انیمیشن بسازم ؟
اگه کسی در مورد نحوه ی انیمیشن سازی با solid چیزی داره و میتونه کمکم کنه لطفا به ایمیل زیر برام ارسال کنه.

با تشکر :smile:

آخرین ویرایش توسط مدیر:

sajadfilabi

اخراجی موقت
سلام
چطوری میشه در سالید ورک فارسی تایپ کرد؟

می توانید توسط نرم افزار های فارسی نویس مانند نرم افزار مریم این کار را انجام دهید .

سلام
چطوری میشه فایل های part سالید ورک 2011 را برای 2008 و 2010 ذخیره کرد؟

می توانید از پسوندهای igs و step استفاده کنید .

:) با سلام
چطور میتونم با solid انیمیشن بسازم ؟
اگه کسی در مورد نحوه ی انیمیشن سازی با solid چیزی داره و میتونه کمکم کنه لطفا به ایمیل زیر برام ارسال کنه.

با تشکر :smile:

بله. بسته به نوع حرکاتی که انتظار داشته باشید.
می توان در سالید ورکس انیمیشن هایی از نحوه عملکرد داشت باشید .

Zaneti

مدیر تالار مهندسی مکانیک
مدیر تالار
کتابی برای آموزش بخش cosmos سالید می خواستم
اگه می شناسید معرفی کنید
سپاس

masoud.mehni

عضو جدید
سلام من می خوام بدنه خودروای را به وسیله عکس داخل سالید طراحی کنم .اگر می تونید کمکم کنید ممنون میشم

بیژن مولایی

عضو جدید
سلام بر دوستان مهندس عزیز

پسوند .sldblk
چگونه باز می شود و اصلاً چه نوع فایلی است؟

ممنون میشم راهنماییم کنین

بیژن مولایی

عضو جدید
می توانید توسط نرم افزار های فارسی نویس مانند نرم افزار مریم این کار را انجام دهید .

می توانید از پسوندهای igs و step استفاده کنید .

پسوند .sldblk

ممنون میشم راهنماییم کنین​

پسوند .sldblk

بله. بسته به نوع حرکاتی که انتظار داشته باشید.
می توان در سالید ورکس انیمیشن هایی از نحوه عملکرد داشت باشید .

پسوند .sldblk

Prof.Eng

متخصص نرم افزار کتیا

پسوند .sldblk

block file است. و در برگیرنده چیزی است که قبلا ترسیم شده است (متن، علایم و ...) و در نقشه های مختلف به آن نیاز پیدا می شود. توسط دستور import در block می توان آن را به نقشه اضافه کرد.

hamid3688

عضو جدید
نرم افزار چرخدنده GEAR TRAX مکمل SOLIDWORKS

نرم افزار چرخدنده GEAR TRAX مکمل SOLIDWORKS

باسلام بالاخره باکلی سعی و تلاش و بدبختی و حسرت کشیدن چرخدنده های درست و حسابی تونستم انواع GEAR TRAX از 2006تا 2010 رو گیر بیارم سالید من 2008 هستش GEAR TRAX های 2008و2009و2010رو نصب کردم جواب میده . ولی 2007 جواب نداد،بسته به ورژن سالیدتون GEAR TRAX همون ورژن یا بالاتر رو نصب بکنید فقط شرمنده چون از طریق دیال اپ وصل می شم برام مقدور نیست اپلود بزارم براتون ولی سوالاتتون رو بپرسید بزودی روش نصب و کراک کردن GEAR TRAX رو براتون میزارم بعدا هم اپلود خود نرم افزار رو قرار می دم با تشکر از همه دوستان

48055

عضو جدید
باسلام بالاخره باکلی سعی و تلاش و بدبختی و حسرت کشیدن چرخدنده های درست و حسابی تونستم انواع GEAR TRAX از 2006تا 2010 رو گیر بیارم سالید من 2008 هستش GEAR TRAX های 2008و2009و2010رو نصب کردم جواب میده . ولی 2007 جواب نداد،بسته به ورژن سالیدتون GEAR TRAX همون ورژن یا بالاتر رو نصب بکنید فقط شرمنده چون از طریق دیال اپ وصل می شم برام مقدور نیست اپلود بزارم براتون ولی سوالاتتون رو بپرسید بزودی روش نصب و کراک کردن GEAR TRAX رو براتون میزارم بعدا هم اپلود خود نرم افزار رو قرار می دم با تشکر از همه دوستان
اگه geartrax2010 رو واسه دانلود بزاری خیلی ممنون میشم