آیا امکان داره smsهای حذف شده را بازگردانی کرد؟

sasams

عضو جدید
سلام
آیا امکان داره اس ام اس های حذف شده و مخاطبین را دوباره بازگردانی کرد ؟؟
اگر مدل گوشی هم مهمه .......> N73

اگر برنامه ای میشناسید لطفا معرفی کنید

HaMiD.TcI

مدیر تالار موبایل متخصص سیستم عامل Apple
مدیر تالار
یک سری دستگاه هایی اومده به نام simcard reader که روشون 1 سی دی هست و شرکتاشون مدعی هستند که میتونن اطلاعات شما رو بازگردانی کنن. اما بنده امتحان نکردم

elisa.ff

عضو جدید
کاربر ممتاز
منم همین سوال رو چند وقت پیش پرسیدم ........فکر میکنم نمیشه!

HaMiD.TcI

مدیر تالار
چون حافظه ای که توی سیمکارت استفاده میشه مثل هارد صفحه و سیلندر نداره درصد بازیابیش هم کم میشه

sasams

عضو جدید
چون حافظه ای که توی سیمکارت استفاده میشه مثل هارد صفحه و سیلندر نداره درصد بازیابیش هم کم میشه
ولی من شنید که توی یه سایت خارجی یه برنامه هست که این امکان رو میده که حتی از حافظه گوشی هم بازیابی بشن
البته خودم پیگیرش میشم تا در صورت امکان به نتیجه برسونمش

HaMiD.TcI

مدیر تالار
ولی من شنید که توی یه سایت خارجی یه برنامه هست که این امکان رو میده که حتی از حافظه گوشی هم بازیابی بشن
البته خودم پیگیرش میشم تا در صورت امکان به نتیجه برسونمش
اگر دقت کنید من توی اکثر صحبتام از کلمه ی احتمالا" یا شاید یا درصد کمتر استفاده می کنم
تکنولوژی روز به روز داره پیشرفت میکنه و فقط غیر ممکنه که غیر ممکنه. شاید روزی برسه که امکان بازیابی اطلاعات حتی از روی مغز انسان ها هم به وجود بیاد.
اما من میگم به خاطر این سخت افزاری که توی سیمکارت ها هستش امکان بازیابی کمه.
بهتره یه توضیح کوچیکی در مورد فرایند بازیابی اطلاعات بهتون بدم:

وقتی شما هارد کامپیوترتون رو فرمت کنید و وقتی دکمه ی فرمت رو فشار میدید. اطلاعات به هیچ وجه از روی هارد پاک نمیشن. پس کجا میرن؟ اینجاست که باید ساختار هارد سیستم رو بلد باشید

همونطور که میبینید هارد از یک سری صفحه های فلزی تشکیل شده که به اونا سیلندر میگن. وظیفه ی سیلندر رویی ذخیره ی اطلاعات هست و تمام عملیات پارتیشن بندی بر روی این سیلندر اضافه میشه. وقتی شما هارد رو فرمت میکنید میاید آدرس اون داده رو در روی صفحه اصلی عوض می کنید و به اصطلاح به صفحات پایینی انتقال میدید.
وظیفه نرم افزار بازیابی اینه که این اطلاعات رو از سیلندر های پایینی بخونه و به سیلندر بالایی انتقال بده.

در مورد حافظه های حانبی هم این مساله صدق می کنه. اصولا" در کنار چیپست اصلی حافظه یک cache کوچک قرار داره که وظیفش ذخیره داده های حذف شده برای یه مدت محدود و یه حجم محدوده. پس دقت کنید که امکان بازیابی هست ولی نه به قدرت هارد سیستم.

یه چیز دیگه که باید بدونید اینه که این حافظه ی cache از یک جنس بسیار گرون ساخته میشه و دلیل گرونی بعضی از فلش ها نسبت به بقیه حجم بیشتر حافظه هست.

موفق باشید

پیوست ها

• hdd1.jpg
    hdd1.jpg
    5.5 کیلوبایت · بازدیدها: 0

sasams

عضو جدید
اگر دقت کنید من توی اکثر صحبتام از کلمه ی احتمالا" یا شاید یا درصد کمتر استفاده می کنم
تکنولوژی روز به روز داره پیشرفت میکنه و فقط غیر ممکنه که غیر ممکنه. شاید روزی برسه که امکان بازیابی اطلاعات حتی از روی مغز انسان ها هم به وجود بیاد.
اما من میگم به خاطر این سخت افزاری که توی سیمکارت ها هستش امکان بازیابی کمه.
بهتره یه توضیح کوچیکی در مورد فرایند بازیابی اطلاعات بهتون بدم:

وقتی شما هارد کامپیوترتون رو فرمت کنید و وقتی دکمه ی فرمت رو فشار میدید. اطلاعات به هیچ وجه از روی هارد پاک نمیشن. پس کجا میرن؟ اینجاست که باید ساختار هارد سیستم رو بلد باشید

همونطور که میبینید هارد از یک سری صفحه های فلزی تشکیل شده که به اونا سیلندر میگن. وظیفه ی سیلندر رویی ذخیره ی اطلاعات هست و تمام عملیات پارتیشن بندی بر روی این سیلندر اضافه میشه. وقتی شما هارد رو فرمت میکنید میاید آدرس اون داده رو در روی صفحه اصلی عوض می کنید و به اصطلاح به صفحات پایینی انتقال میدید.
وظیفه نرم افزار بازیابی اینه که این اطلاعات رو از سیلندر های پایینی بخونه و به سیلندر بالایی انتقال بده.

در مورد حافظه های حانبی هم این مساله صدق می کنه. اصولا" در کنار چیپست اصلی حافظه یک cache کوچک قرار داره که وظیفش ذخیره داده های حذف شده برای یه مدت محدود و یه حجم محدوده. پس دقت کنید که امکان بازیابی هست ولی نه به قدرت هارد سیستم.

یه چیز دیگه که باید بدونید اینه که این حافظه ی cache از یک جنس بسیار گرون ساخته میشه و دلیل گرونی بعضی از فلش ها نسبت به بقیه حجم بیشتر حافظه هست.

موفق باشید
البته حق با شماست و من منظوری از درج نوشته بالا نداشتم
حافظه داخلی گوشی مثل حافظه رم و فلش مموری ها نیست و نمیتوان آن را مثل سایر پوشه ها انتخاب و بازیابی کرد
و البته راجع به مطلب بالا باید عرض کنم که این خصوصیت فقط در گوشی های اپل موجود است که توسط برنامه حافظه گوشی قابل بازیابی است.